j Vertegenwoordiger geeft het meeste succes! Plaatselijk nieuws Nieuws uit Zeeland er lag leren Gemeente Dirl($lanfi Adverteren in Eilanden- nieuws artsen ir burg. 19 tsuren? Afscheidsfoio van scheidende raad Oolioensplaai aardappel-sorteermachine Zellstandige juffrouw |et m te weer voet- gn en het lobeerden ■fc er tus'. ^lant, ons in sigaret Per vrou- fW, tüaar- feren ge- seen 2i„ [eg te ge- lestopt en faös erna Vösefceerd nt aan de tde maak- ]„Er was fnt in de I kinderen Eorger iuws PREDIKBEURTEN Kerkbjybels» Zakbijbel» Tatel bil bels Fa. C. V. d. Meide De intocht van St. Nicolaas en het plaatsen van de grote verlichte kerstboom te Middelharnis kwam o.m. tot stand door geheel vrijwillige bijdragen van: Am-Ro Bank Slavenburg's Bank Algemene Bank Nederland Expeditie Both Expeditie Hobbel Notaris Hempenius Garage Knöps Hotel Meijer D. Verkerke, gereedschappen Jac. Keuvelaar, goud en züver Fa. Kolff, gedistilleerd Nederland Kattenburg N.V., confectie Drogisterij Boekhoudt Gebr. Buijsse, confectie Winkelbedrijf Seton, huish. art. Fa. Bolle, schoenhandel Café van Groningen C. Jordaan, lederhandel A. Boogerman, houthandel Bakkerij van Helden B. v. d. Veer, groenten en fruit Campfens-Confectie Fa. C. van Wezel, confectie Foto Blankers Smitshoek, taxibedrijf Fa. Kruik, ijs en patat Boekhandel Vroegindeweij Fa. A. Visser, levensmiddelen P. Kievit Zn., kachels e.d. J. C. Campfens, woninginrichting Wij danken deze gevers voor hun spontane medewerking. HET BESTUUK DEK MIDDENSTANDS VERENIOING MIDDELHARNIS P. IN T VELD bij Roodkapje E^">ber i9gj Donderdag 23 december 1965. „MILANDBN-NIBUWB" Blz. 3 P hadden T °"s een xoas fot aan de r hef iachtte. «e in een °-°-n het i>a-i-en blij ideren uii f '>^y ech- |n om de zonder P bladden T'^. °P de J^y in fiet foplampen |ns, Waar in bodden ranten er .Textüia' '.m. 12 uur v.in. 9 uur pkker, telef. lant: f, tel. 01877- |gd, telefoon aokter Buth INARTSEN Houw, telef. lEGSTER Igen: |00 uur tot Koppejan, pdag 26 dec. Poortvliet, 1st. Philips- lenst dokter |len en dok- )ud Vosse- I 1966 is we- fekking eer heer J. A. feter der ge- voor de als ran de per 1 prdende ge- het eiland lor Ouddorp wordt ge- iciale zaken H. Barfels m vergun- _'en van een iïkwater dat |>station Ho- voorberei- zullen in Jdit bedrijf leerd water (s heeft aan gesteld of de Baren- Ide opening bnieuw een te constate- le uren van lijn en voor l)r"-regeling T. en vrij- DIENSTE. in januari; ihieden b« straat 2 te alDDELHARNIS. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 10 en 6.30 uur ds. K. Schip per, 2e kerstdag 10 uur ds. K. Schip per' en 6 uur dhr. Terlouw Ger. Icerk Ie kerstdag 10.30 .uur ds. P. Schravendeel, 3 uur kerstfeestviering van de zondagsschool in Jeugdhaven 7 30 uur kerstzangdienst in de Ger. kerk, 2e kerstdag 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. kerk, Ie kerstdag 10 uur voor de kinderen en 3 uur ds. D. Slagboom van Dordrecht 2e kerstdag leesdienst Herv. kring Oecumene 2e kerstdag 10.30 uur ds. p H. Quartel te Rotterdam Ger. Gem. Ie kerstdag 10 en 7 uur ds. G. Mouw, 2e kerstdag 10 en 6 uur ds. G. Mouw. SOMMELSDIJK. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 2 uur dhr. Terlouw en 6 uur ds. H. C. Bultman, 2e kerstdag 10 uur ds! van Hensbergen en 6 uur ds. K. C, Bultman Rem. Gem. Ie kerstdag 10.30 uur kerstdienst, 2e kerstdag 10.30 uur in de Lutherse kerk te Zierikzee, PIRKSLAND. Ned. Herv. kerk Ie kerst dag 10.45 uur ds. H. N. van Hensber gen, 2e kerstdag 10 uur dhr. Kesting en 6 uur ds. H. N. v. Hensbergen Ger. Gem. Ie kerstdag 8.35 en6.30 uur ds. P. Blok, 2e kerstdag 8.45 en 3.30 uur ds. P. Blok, extra coU. voor de zending. HERKINGEN. Ned. Herv. kerk Ie kerst dag 10 uur ds. H. C. Bultman, 2e kerstdag 10 uur ds. v. Vliet 6 uur ds. Vermaat Ger. Gem. Ie kerstdag 10 uur leesdienst en 4 uur ds. G. Mouw, 2e kerstdag 10 en 6 uur stud. Schreu- der uit Amersfoort. .I-IELISSANT. Ned. Herv. kerk Ie kerst- dag 10 uur ds. K. Exalto, 2e kerstdag 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. A. Jonkers. STELLEND AM. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 10 uur ds. Janssens, 2e kerst dag 10 uur ds. Janssens en 6 uur ds. V. Wijnen Ger. Kerk, 1ste kerstdag 9 uur ds. P. Schravendeel, 2e kerstdag 10 uur leesdienst en 6 uur ds. H. Scholing van Scharendijke. GOEDEREEDE Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 10 en 6.30 uur ds. v. Wijnen, 2e kerstdag 10 uur dhr. Terlouw en 6.30 uur ds. Janssens. OUDDORP. Ned. Herv. kerk Ie kerst dag 9.30 en 2.30 uur ds. J. v. VUet, 2e kerstdag 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. V. Vliet Ger. Kerk 1ste kerstdag 10 uur ds. W. Steunenberg, 2e kerst dag 10 uur ds. W. Steunenberg en 3.30 uur ds. Schravendeel Doopsgezinde gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool te Rot terdam Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. NIEUWE TONGE. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 9.30 uur ds. J. P. Verkade, 2e kerstdag 10 en 6 uur ds. Verkade Ger. Gem. Ie kerstdag 2 x lezen, 2e kerstdag 10 en 6 uur lezen en 2 uur ds. G. Mouw. OUDE TONGE. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 9 en 10.30 uur ds. A. Jonkers 2e kerstdag 9 en 10.30 uur ds. A. Jon kers en 6 uur ds. K. Exalto. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 10 uur ds. T. van 't Veld, 2e kerstdag 10 uur ds. Bultman en 6 uur ds. K. Schipper Geref. kerk Ie kerstdag 10.30 uur ds. H. de Valk, 2e kerstdag 10 uur ds. H. de Valk en 6 uur ds. Schravendeel Ger. Gem. Ie kerstdag 9.30 uur lees dienst, 2e kerstdag 9.30 en 6 uur lees dienst. DEN BOMMEL, Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 9.30 uur dhr. Kooiman van Ridderkerk, 2e kerstdag 10 en 6 uur ds. T. in 't Veld Ger. kerk Ie kerst dag 10 uur ds. J. Noordhof, 2e kerst dag 10.30 uur ds. J. Noordhof en 6 uur ds. Becker van Nieuwerkerk. OOLTGENSPLAAT. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 9.30 uur ds. P. Vermaat en 6 uur kerstfeest kinderen zondags school, 2e kerstdag 9.30 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. T. van Delen v. St. Anthoniepolder, coU. Herv. Bond V. Inw. zending, Ger. kerk Ie kerst dag 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 3 uur kerstzangdienst, 2e kerstdag 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 6.30 uur ds. J. Noordhof Ger. 'Gem. Ie kerst dag 9.30 uur leesdienst en 7 uur kerst feest kinderen zondagschool, 2e kerst dag 9.30 en 6, uur leesdienst Oud Ger Gem. Ie 'kerstdag 9.45 uur lees dienst, 2e kerstdag 9.45 en 6.15 uur leesdienst. LANGSTRAAT. Ned. Herv. kerk Ie kerstdag 9.30 uur dhr. C. Vroeginde- weij, 2.30 uur kerstfeest kinderen zon dagschool, 2e kerstdag 9.30 uur ds. D. C. v. Wijnen en 2.30 u. ds. K. Exalto. OUDE TONGE E.H.B.O. voor automobilisten. De afd Oude Tonge van het Roode Kruis wijst automobilisten en beroepschauffeurs op het grote nut dat zij zich de grondbe ginselen van de Eerste hulp verlening eigen maken. Vele levens van verkeers slachtoffers, die bij het ontbreken van tijdige hulp verloren gaan hadden bij snel en deskundig ingrijpen gered kun nen worden. De afdeling verzoekt ieder veel „langs de weg zit" a.s. dinsdag 28 december te 8 uur aanwezig te zijn in het wit-gele kruisgebouw aan de Voor straat, waar nadere mededelingen wor den gedaan. De cursus bestaat uit vlier lessen. DEN BOMMEL Laatste raadsvergadering. Maandag avond 27 dec. 7.30 uur wordt de laatste raadsvergadering te Den Bommel ge houden. Er worden nog enkele voor stellen behandeld, o.m. de demping van een gedeelte sloot langs de Schaapsweg, waarvoor een krediet benodigd is van 21.000,Verder verkoop van enige perceeltjes grond aan de Molendijk aan de heer C. Zoon ter grootte van 280 m2 tegen de prijs van 2,per m2. Daarna volgt afscheid van de raad in verband met de gemeentelijke her indeling per 1 jan. 1966, De gemeente Den Bommel is dan zijn zelfstandigheid kwijt. OOLTGENSPLAAT Vergadering polder Sint Adolfsland. De stemgerechtigde ingelanden van de polder Sint Adolfsland te Ooltgensplaat zijn opgeroepen voor een vergadering, welke gehouden zal worden op dinsdag 28 december a.s. des nam. 2 uur in ho tel Hobbel. Het voornaamste punt op de agenda is het vaststellen van de begro ting voor 1966. Openingstijden badhuis. In verband met de a.s. feestdagen is het badhuis op vrijdag 24 december geopend van nam. 1 uur tot 's avonds 10 uur; op vrijdag 31 december (oudejaarsdag) van nam. 1 uur tot 's avonds 7.30 uur. Postkantoor op Oudejaar. Op vrijdag 31 december (Oudejaarsdag) is het post kantoor des nam. 3.3.0 uur voor het pu bliek gesloten. De avondopenstelling komt dan te vervallen. STAVENISSE Burgeriyke stand over nov. 1965. Geboren: Leendert Abraham z.v. M. Neele en P. A. J. Goedegebuure, te Bergen op Zoom Cornelia Wilhelmina d. van C. Stoel en L. A. de Lint. Overleden: Dirkje Geluk 76 jaar, wed. van D, Dane. Ingekomen: A. L. Vermeulen, wed. v. C. Smits van Poortvliet. Vertrokken: A. G. van der Spaan- Potappel naar St. Maartensdijk; J. van Iwaarden naar St. Maartensdijk; A. Oosdijk en gezin naar Bergambacht. -' ^T. MAARTENSDIJK Kerkdienst. Op D.V. woensdag 29 dec. hoopt ds. W. Kamp van Utrecht voor te gaan voor de Oud Ger. Gem. te St. Maartensdijk 's avonds om 7 uur. THOLEN Zeeuwse Statenverkiezing. De Zeeuwse kandidaten voor de P.v.d.A. raadsleden hebben tijdens een verga dering in Goes de kandidatenlijst opge steld voor de verkiezing van de leden van de Prov. staten. Voor de Kring Tholen Zierikzee werden naast de 14 voormannen op de lijst geplaatst: 15. C. J. Moerland, Stavenisse; 16. C. Linders Zierikzee; 17. J. Pompen, Zierikzee; 18. P. van Schetsen, St. Annaland; 19. Z. Roseboom, Renesse; 20. A. Schipper, Scherpenisse. GOES Verbetering. In een onlangs geplaatst bericht dat de DAF-surveillancewagens die de Goese gemeentepolitie in gebruik heeft genomen, stond abusievelijk ver meld, „als eerste in Nederland". Dit moest zijn: „als eerste in Zeeland". NIEUWERKERK Predikbeurten Ie kerstdag Ger. Ge meente 10 en 3 uur (bed. H. Doop) ds. J. Karens; 2e kerstdag 10 en 3 uur ds. J. Karens. DANKBETUIGING Gaarne betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die belangstelling en mede leven hebben, betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man, vader, zoon, behuwd- zoon en broeder HENDRIK PIETERSE echtgenoot van Christina Kreeft Inzonderheid de heren dok toren en het verplegend personeel van het zieken huis „Bethesda" te Dirks- land voor de goede verzor ging de overledene bewezen Uit aller naam: C. Pieterse-Kreeft Ooltgensplaat, dec. Molendijk 9. 1965. .DANKBETUIGING Langs deze weg zeggen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank voor de overweldigen de belangstelling, betoond met onze 50-jarige echtver eniging. S. de Korte J. de Korte-Hartman Middelharnis, dec. 1965. Dirk Bosstraat 23. Grote keus in BOEKHANDEL DE WAAL Zandpad 118 - Middelharnis GEVRAAGD: voor het bezoeken van onze relaties op Schou wen, Voorne en Putten, en Hoekse Waard. Voor de verkoop van zaden en bestrijdingsmid delen en het contracteren van graszaden. Leeftijd 25 jaar, in het bezit van Rijbewijs. Moet wel ervaring hebben op handelsgebied. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties aan ZAADHANDEL MIDDELHARNIS De burgemeester van Dirksland maakt bekend dat, in verband met het inrichten van de admini stratie der nieuwe gemeente de gemeentehuizen van Dirksland, Herkingen en Melissant in de week van 27 tot en met 31 december 1965 voor het publiek niet langer geopend kunnen zijn dan van 8.30 uur tot 9.30.uur. De openstelling van het gemeentehuis in Dirks land na 1 januari 1966'is bepaald op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en v&n 14.30 uur tot 16.00 uur. Uitsluitend vpor het aanvragen van vergun ningen, bewijzen, reispapieren enz. kunnen be woners van Melissant bovendien terecht ten huize van de heer G. S. Wolfert, Nieuweweg 23 en bewoners van Herkingen, ten huize van de heer J. van der Groef, Kaaidijk 13, op woensdag avond van 18.30 uur tot 19.00 uur. Het spreekuur van de burgemeester is bepaald op maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen in het gemeentehuis van Dirksland van 9,00 uur tot 9.30 uur. In verband met eventuele afwezigheid verdient het aanbeveling hiernaar daags tevoren ten gemeentehuize te informeren. Stuit het be zoek van dit spreekuur op bezwaren dan kan op verzoek een afwijkende regeling worden getrof fen. Het kantoor van de Gemeentelijke 'Technische Dienst zal na 1 januari 1966 voor het'publiek ge opend zijn van 9.00 uur tot 10.00 uur. Dit kantoor alsmede het politiebureau zijii 'vankt die datum uitsluitend bereikbaar door de ingang in de Nieuwstraat, naast het perceel nr. 4. De maatschappelijk werkster is op élke werkdag te spreken in het gemeentehuis te Dirksland van 10.00 uur tot 10.30 uur ook voor zaken betreffen de de Algemene Bijstandswet. Stuit het bezoek van dit spreekuur op bezwaren dan kan op verzoek een afwijkende regeling wor den getroffen. Voor het doen van betalingen ten gunste der gemeente verdient het aanbeveling gebruik te maken van de plaatselijke bankinstellingen en/ of postkantoren. De burgemeester voornoemd,' H. BOS •- OOSTERLAND Muis in de kerk. Op onverklaarbare wijze was tijdens de godsdienstoefening zondagmorgen in de Ned. Herv. kerk alhier een muis de kerk binnengekomen die de dienst niet weinig verstoorde. Niet alleen voor de toehoorders, waar onder in het bijzonder de vrouwelijke kerkgangsters, was de aanwezigheid van het knaagdiertje bijzonder hinderlijk, ook voor de dienstdoende predikant ds. H. J. Groenewegen was het moeilijk zijn gedachten bij de predikatie te houden De raad van Ooltgensplaat was j.l. dinsdagavond voor het laatst in zijn oude vorm bijeen. V.l.n.r. zittend: dhr. J. H. van Dam (S.G.P.), L. Hokke (C.H.U.), wethouder P. van Es (A.R.), burgemeester Van der Harst, secretaris J. Vetter, wethouder Adr. de Vos (P.v.d.A.) en.P. van der Vliet (P.v.d.A.). Staande van hnks naar rechts: dhr. A. J. A, Leijdens (S.G.P.)„C. van Rossum (A.R.), Jac. Moerenhout (K.V.P.), J. P. Jacobs (K.V.P.), Iz. Groenendijk (P.v.d.A.) en G. Hot ting (P.v.d.A.) tijdens het rumoer in de kerk, temeer daar Z. Eerw. juist een vrij ingewikkel de adventsstof te verwerken kreeg. Ver wonderlijk hoe zo'n klein diertje, dat zich uiteraard moeilijk liet vangen, een dienst tijdelijk in de war sturen kan, zozelfs dat de meeste kerkgangers wei nig aan de predikatie hebben gehad, wat wel jammer is. Kerstfeest zondagsschool. Om. 4 uur 's middags zal er in de Ned. Herv. kerk alhier op de 1ste kerstdag het Kerst feest met de kinderen van de zondags school worden gehouden, terwijl op de 2e Kerstdag 's avonds 7 uur eveneens in de Ned. Herv. kerk alhier een kerst wij dingsdienst zal worden gehouden on der leiding van de pastor loei, ds. J. H. Groenewegen. Behalve verschillende medewerkenden, zal er ook een koortje, bestaande uit leden van de enige jaren ter ziele gegane Chr. Gem. zangvereni ging V.Z,O.S. kerstliederen ten gehore brengen. Uitbreiding. Het aardappelsorteerbe- drijf, annex hooi- en strohandel van de heer Joh. de Bruine alhier, ondergaat weer een uitbreiding omdat er voor zijn rekening op het industrieterrein een grote loods gaat verrijzen met berg plaats voor auto's, verschillende beno digdheden en ook hooi en stro. Hoofd zakelijk wordt het hier constructiebouw in staal, afgedekt met golfplaten. Kerstfeest kleuterschool. In een fraai versierde kleuterschool: „Radda Barnen, hoofd mej. M. K. Beije, werd dinsdag middag door de Chr. Kleuterschool al hier het jaarlijks Kerstfeest gevierd. De opening geschiedde door de leidster, me vrouw Dalebout-van Dijke, die voorging in gebed. Er waren 66 kinderen aanwe zig. Op keurige wijze brachten de kin deren gezamenlijk en ook wel in solo, kerstliederen ten gehore, met pianobe geleiding door het schoolhoofd. Hierna vertelde deze laatste het aloude, doch weer altijd actuele Kerstevangelie, waarnaar door de kinderen met aan dacht werd geluisterd. De vragen die tijdens de lezing af en toe gesteld wer den, werden door de kinderen vlot be antwoord. Na een tractatie van melk en koek vertelde mevr. Kievit een Kerst vertelling. Verder werd de feestmiddag op gezellige wijze doorgebracht met zang en tractatie. Tenslotte eindigde het schoolhoofd, mej. Beije deze alleszins geslaagde Kerstfeestviering met dank gebed. ONTHOUDT HET GOED: Proefondervindelijk zult V dat ervaren! Te koop aangeboden: in prima staat verkerende compleet met leesband en verdere toebehoren. Coöp. G.A. - Landbouwver. Molendijk 6a - „Melissant Omstreken" tel. (01877) 530 - Melissant MANUFACTURENHANDEL MOLENDIJK 1 TEL. 424 OOLTGENSPLAAT Wij wensen U gezegende kerstdagen en een voorspoedig 1966. GEVRAAGD: uit Middelharnis of Sommelsdijk. WESTDIJK 38 MIDDELHARNIS (Auto kunnen of leren rijden) BRÜINISSE Regenval. De totale hoeveelheid re gen tot 20 dec. 1965 in de maand dec. gevallen is 123,1 mm. De normale hoe veelheid in dec. is 63,2 mm. zodat er nu na 20 dagen al 2 keer zoveel gevallen is als normaal. Daaraan heeft natuurlijk de achter ons liggende depressie schuld met dagen van 16 mm., 7,2 mm. en 11,3 mm., alles achter elkaar. Na ons vorige bericht, toen er in 10 dagen 80 mm. ge vallen was kwam er dus nog ruim 53 mm. bij in de volgende 10 dagen. Een record, maar een triest record, nu 1965 op weg is het natste jaar van de eeuw te worden. Brugtoeristen. Niet alle auto's die zondag de Oosterscheldebrug passeer den reden door over de Grevelingendam Het aantal aunto's dat zondag 19 dezer te teller passeerde was ruim 2500. Dat is ongeveer het dubbele van de gewone passage in deze winterse zondagen. Ve len die de Oosterscheldebrug over reden bleven dus kennelijk op het eiland zelf, voor zover zij van de Bevelanden of Walcheren kwamen. Want de Hollandse brugtoeristen zullen waarschijnlijk wel allemaal de Grevelingendam hebben ge pakt. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 14 jan. 1966 in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat onder meer een uit kering ineens van IVa'/o aan het ge meentepersoneel, vaststelling van de 12e begrotingswijziging 1965, verkoop van een perceel met erf aan de Weststraat 12, verhoging van huren van Bedrijfs ruimten ende beschikbaarstelling van een krediet voor het plaatsen van een openbaar urinoir. Voorgesteld wordt het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor 1966 vast te stellen op 72,34. Aan de kleuterschool wordt voorgesteld een vergoeding te geven van 5191,30 als voorschot 1965.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 3