Omslag per b.a. Dijkring Flai(l(ee met f 7,50 verlioogd r' Burgemeester L F. de Jonge te St. Philipsland gaat met pensioen Rotterdam mag water fluorideren Slotzitting Aanrander Eervol ontslag voor burg, Kleiinenberg Barendrechtse brug dicht op spitsurenti 1^' ir Wegenbeiieer nog steeds heet hangijzer ir Dijkversterking i.v.m. getij verhoging na afsluiting Volkerak Raad Middeiharnis Icomt woensdag in oude samensteiiing voor het laatst bijeen van gemeenteraad Sommelsdijk Raad Stad aan 't Haringvliet vergaderde voor 't laatst k Hij iaat een goed verzorgde, financieel gezonde gemeente achter J Zondagsdienst artsen Gevraagd een bezorger voor Eilanden.nieuws PRI nieuweI (s.G.r Biz. 2 ..BI LANDEN-NIEUWS" Donderdag 23 december 'ff M.i' i „Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen" biykt ook de stelling van de Dijkring Flakkee te zyn. Wanneer in de j.l. dinsdag gehouden vergadering van de Verenigde Vergadering eens werd geklaagd over het wateroverlast op en kele wegen werd verwezen naar de be schadigingen aan de d\jken tengevolge van het hoge water van de afgelopen weken. Het herstel werd zo snel moge lijk ter hand genomen. Een verhoging van de hoogwaterstand zij het ge lukkig in minder extreme vorm bleek zeer actueel te zijn. Berekend is n.l. dat na de afsluiting van het Volkerak in het door het Zijpe en Volkerak gevormd bassin de hoogwaterstand met 40 tot 60 cm. zal stijgen en de ebstand met 90 cm. lager worden. Er zal een tydverschil van 4 meter voorkomen. Voor de Dijk ring brengt het de consequentie mee dat met name de dijk van de grote Adriana Theodorapolder bij Ooitgensplaat tot éen nog nader vast te stellen hoogte moet worden verhoogd. Het beheer en onderhoud van deze dijk werd door het waterschap na de ramp van de polder overgenomen. De dijk werd verbeterd maar in 1958 werd het werk gestopt om dat bleek dat R.W.S. nog niet wist of dit werk zou passen in de te berekenen Deltahoogte. Thans wordt hard gewerkt aan de plannen tot verhoging en van voorzieningen aan de steenglooiing. Oostflakkee verontrust? Door de weth. van Es te Ooitgensplaat oud dijkgraaf van het Waterschap waren schriftelijke vragen gesteld, waarin spreker de ongerustheid ver tolkte van de bevolking van Oostflakkee dit n.a.v. het feit dat de sluisdeuren van de keersluis te Ooitgensplaat bij het ho ge water op 30 november niet goed ge sloten konden worden. De Technisch Hoofdopzichter, de heer Stuurman kon de vrees ongegrond ver klaren. De heer Stuurman zei contact te hebben opgenomen met de Gem. Technische Dienst van Ooitgensplaat. Hem was verzekerd dat na een schoon maakbeurt van de sluisdorpel de deuren 's middags weer perfect sloten. Spreker voegde aan zijn antwoord toe dat de controle op het schoonhouden van de drempel moet bestaan uit het dagelijks openen en sluiten van de deuren. De bodem van de haven ligt door aanslib bing 1 meter hoger als de sluisvloer die hierdoor gemakkelijk vervuilt. Om de sluisvloer goed schoon te houden zou echter de havenbodem op een diepte van 20 cm. beneden de sluisvloer moe ten worden gebracht en gehandhaafd. Ook had de heer van Es in zijn vragen bezorgdheid uitgesproken over de toe stand van de dijken die door de ver hoogde waterstanden te lijden zullen krijgen. De heer Stuurman kon mededelen dat dit zal blijven duren tot ook de Ooster- schelde zal zijn af gedamd, maar hij hoopte dat voor die tijd de dijken van de Rietveldpolder, de Adriana Theodo rapolder en de Lodewijk zullen zijn verhoogd. Hij wees erop dat de ver wachte hoogwaterstanden niet kloppen met de werkelijkheid. De dijken van de Weipolder en de grote Adriana Theodo rapolder hebben bij de laatste hoog waterstanden een waterstand van 5 tot 5.25 te verduren gehad. De dijken zul len worden verhoogd en verstevigd. De dijk van de Grote Adriana Theodora polder zal binnendijks worden versterkt Het is raadzaam i.v.m. het feit dat dit werk voor de afsluiting van het Vol kerak gereed moet zijn, heel te houden wat heel is waaruit volgt dat de dijk binnendijks zal worden verstevigd. Wanneer tussen de keersluis te Ooit gensplaat en het Hellegatplein een nieu we dijk wordt aangelegd behoeft de dijk van de Adriaanpolder en het Rietgors niet te worden verhoogd. Hierop baseerde de heer van Es zijn wat hij noemde gedurfde suggestie. Hij wilde de nieuwe te leggen dijk dat overigens niet definitief is doortrek ken tot voorbij de haven. De haven zou dan afgesloten zijn en de keersluis zou dan overbodig zijn en derhalve geen moeilijkheden meer opleveren. Een bij de sluis te bouwen gemaal zou dat de polders St. Adophsland, Adriana-Riet- veld moeten bemalen. De heer van Es meende dat het aantal havens op Flak kee toch beperkt zal worden. De heer Mijs verheelde niet dat er voor de heer van Es wel degelijk aan leiding bestaat enige ongerustheid te tonen over de toestand van die dijk. Het is echter vrij zeker dat het plan tot versteviging Rijksgoedkeuring zal krij gen omdat de oever daar thans in een deplorabele toestand verkeert. Begroting 1966 De begroting 1966 werd z.h.s. goedge keurd. Deze vertoont een nadelig slot van 35.000,In de Memorie van Toe lichting wordt de verwachting uitge sproken dat de nadelige sloten tot en met 1965 a 185.000,— en het geraamde tekort over 1966 a 35.000,— door de te ontvangen bedragen ingevolge de wet uitkeringen wegen over de jaren 1963 tot en met 1966 zullen worden gedekt. Niettemin diende de omslag per ha. met 7,50 te worden verhoogd tot 52,50. De vergadering tilde overigens niet te zwaar aan de in het kader van de wet uitkeringen wegen in het vooruitzicht gestelde vergoeding. De omslag per ha. was weer verhoogd moeten worden en met de drie Standsorganisaties die hun gedachten per brief kenbaar maakten, sprak ook burgemeester Hordijk zijn bezorgdheid over deze ontwikkeling uit. De heer Hordijk adviseerde met klem bij de minister de bijzondere aandacht te vragen voor de spoed die betracht moet worden met de uitvoering van de wetten die binnenskamers blijven. Spr. vroeg of er een modus te vinden is de minister over een en ander in kennis te stellen. De heer Mijs verzekerde dat de Unie van Waterschapsbonden steeds met de Minister contact houdt. Een lichtpuntje zag de Dijkgraaf in de in het vooruit zicht gestelde betaling van het wegen financieringswet. Hij verheelde niet dat het wegenonderhoud grote zorgen baart vooral nu het verkeer steeds intensiever en zwaarder wordt en het recreatieve verkeer in toenemende mate van de wegen gebruik maakt. De heer Stuur man deelde mee dat in het beoordelen van het subsidiebedrag in het kader van de wegenfinancieringswet de belang rijkheid van de weg een rol speelt. De subsidies liggen wel hoog maar de eisen die zullen worden gesteld zijn formi dabel hoog. Wanneer de wegen meer dan enkel van lokaal belang zijn wordt 50"/o in het onderhoud en 90% bij re constructie gesubsidieerd. De heer Joh. Mol drong erop aan de Minister te wijzen op de ontwikkeling die op Flakkee aan de gang is. De we- genlast gaat dermate zwaar drukken dat spreker het raadzaam achtte mid dels een gedegen rapport wat duidelijk de verschillen tussen vroeger en nu aangeeft, bij de betreffende instanties een en ander onder de aandacht te brengen. Spreker meende dat de poli tieke leiders zich te weinig realiseren wat er zich op het platteland afspeelt. De Dijkgraaf bevestigde dat concrete cijfers de desastreuze positie moeten onderstrepen. De cijfers van ver keersintensiteit zijn echter moeilijk te verkrijgen. De heer Stuurman wist dat a.s. zomer op de tertiaire en enkele quartaire we gen verkeerstellingen zullen worden ge houden, maar de Dijkgraaf had geen moed op enig resultaat daarvan. Spre ker vertelde dat voor de asfaltering van de grintwegen in het tijdsbestek van 5 jaar 30.000,nodig zou zijn wat neer zou komen op een verhoging van de omslag met 1,50 per ha. „We zitten nu wel aan de top en de financiering moet worden gezocht in een Rijksbijdrage" aldus de Dijkgraaf. De ratten(plaag) Een bedrag van 12.500,werd op de begroting geraamd voor kosten ratten- bestrijding. De heer Mijs deelde mee dat besprekingen gaande zijn een aparte dienst op te richten onder supervisie van de Dijkring." Er was gedacht aan een Stichting maar van deze vorm werd weer afgezien. Een apart lichaam werkt zelfstandig en wordt 50-50 door de ge meente en de Dijkring betaald. De vraag is aldus de Dijkgraaf waar de man te halen die het karwei aan pakt. Het is een moeilijk vak en de er varing daarin is van groot belang. Burgemeester Hordijk maakte be zwaar tegen de lezing van de Dijkgraaf dat de bestrijding 50-5Ö door de ge meenten en de Dijkring wordt betaald, het moet zijn 50-50 door de gemeenten en het ongebouwd omdat waneer ook door gebouwd betaald moest worden de gemeente dubbel betaalt. De mening van de heer Hordijk bleek juist te zijn, in de begroting wordt dit duidelijk gesteld. De heer Koese vroeg of het niet mo- gehjk zal zijn dat de Dijkring zijn ei gen portie rattenvrij houdt. De ge meente zou dan ook zijn gebied moeten vrij houden. De heer KÖese was ove rigens van mening dat de hele bestrij ding nutteloos is geweest. De Dijkgraaf wees erop dat enkel een efficiënte bestrijding die door het sa mengaan wordt bereikt kans van sla gen heeft. Hij betreurde het dat men nog te weinig de aanwezigheid van rat ten meldt. De heer Melissant te Den Bommel wilde dat er meer ruchtbaarlieid 'aan wordt gegeven en dat de mensen wordt meegedeeld dat er kosteloos vergif te verkrijgen is. „Gebouwd" in dagelyks bestuur Burgemeester Hordijk zou graag de wat hij noemde discriminerende maat regel dat gebouwd geen zitting kan heb ber in het dagelijks bestuur beëindigd zien. Hij vroeg het bestuur dit te be zien en zo mogelijk te bevorderen. Spr. vroeg dit omdat de gemeenten steeds uitbreiden en de bijdragen steeds hoger worden. ..- De dijkgraaf had in principe hierte gen geen bezwaar. Hij beloofde in de volgende vergadering hierop terug te komen en intussen hierover G.S. te in formeren. De heer A. van Rossum te Melissant, de efficiëntie beziend waarmee de Dijk ring tewerk gaat was van mening dat deze efficiëntie niet wordt doorgevoerd in het vergaderen. Met 45 leden te ver gaderen vond hij verspilling van tijd, geld en energie. De dijkgraaf herinnerde de heer van Rossum aan de in dezen gestelde nor men. Hij vond deze grootte van ver tegenwoordiging zeker niet onhandel baar en gezien het grote belang ook ze ker niet te groot. „Wanneer de Generale Dijkagie bij de dijkring wordt aangesloten zullen er nog zo'n 15 a 20 man bijkomen" ver wachtte de heer van Rossum. „Waneer dat nodig zal blijken te zijn zal het reglement op dit punt gewijzigd worden" zegde de heer Mijs toe. In Memoriam Aan het begin van de vergadering werd het verscheiden herdacht van de- beide overleden dijkgraven, de heren A. E. Soldaat en de heer J, L. Koert. Bei den- werden geschilderd als bekwame leden waarmee het prettig vergaderen was. Hun heengaan betekent voor de Dijkring een groot verlies. De raad van de gemeente Middelhar- nis komt op woensdag 29 dec. 1965, om 19 uur in openbare raadszitting voor het laatst in de oude samenstelling bijeen. De af te werken agenda luidt als volgt: 1. Opening; 2. Vaststelling van het ver slag van de vergadering van 1 dec. 1965; 3. Ingekomen stukken; 4. Verhuur tuin- gronden aan het Oost-Voorgors; 5. Ver pachting bouwland aan erven wed. J. v. Nimwegen-v. d. Weide; 6. Wijzigingen Intercommunale I.Z.A.-regeling Zuid- Holland; 7. Huurverhoging verschillen de gemeentelijke panden i.v.m. algeme ne huurverhoging per 1 jan. 1966; 8. In- gebruikgeven hall openbare school voor u.r.o. aan de Hervormde kring De Oe cumene; 9. Verkoop van een perceel grond in het uitbreidingsplan aan de woningbouwvereniging „Middeiharnis" 10. Verstrekken van voorschotten aan de woningbouwvereniging Middeiharnis voor de bouw van 8 woningwetwonin gen; 11. Verklaring, dat een bestem mingsplan voor het gebied van Nieuw straat, Eendrachtstraat en Weistraten enz. wordt voorbereid; 12. Verhuur van een perceel grond aan de Kaaidreef13. Aanvraag vereniging voor Chr. b.l.o. om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten dienste van het gymnastiekonder- wijs aan de school voor imbecielen; 14. Onderzoek geloofsbrief benoemd lid van de raad van de nieuwe gemeente Mid deiharnis de heer T. Arensman. -O- Dinsdag 28 december te half acht 's avonds komt de gemeenteraad van Sommelsdijk voor de laatste maal in openbare vergadering bijeen. De raad zal dan afscheid nemen, daar per 1 jan. de zelfstandigheid der ge meente wordt opgeheven en in het gro te geheel van Middeiharnis zal opgaan. Vooraf worden nog enkele zaken af gedaan, n.l. verhuring van de dwars en overboeken van de voormalige tram baan aan L. van Nimwegen. Ook is er een voorstel om het jachtrecht van de voormalige trambaan opnieuw te ver pachten aan L. van Nimwegen voor 1,per jaar. Verder wordt de begro ting van „Het Binnenhof" voorgelegd en moet een wijziging van de begroting 1965 volgen. OUDDORP Het ophalen van huisvuil in Oud- dorp wordt in de Oudejaarsweek één dag vervroegd. (Op woensdag en don derdag.) Sanering oude Dorpskern gaat gestaag door De raad van Stad aan 'tHaringvliet heeft zijn laatste werkvergadering j.l. maandagavond gehouden in de sfeer van het komende afscheid. A^s. woens dag komt de raad in zijn huidige sa menstelling nog eenmaal in het vereni gingsgebouw 't Trefpunt bijeen, om zo als dhr. Kreeft het wilde zien het af-; scheid te vieren. In deze vergadering werd besloten tot opheffing per 1 jan. 1966 van de Gemeenschappelijke rege ling met Oude- en Nieuwe Tonge, be treffende het bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken alsook de gemeen schappelijke regeling met Den Bommel en Ooitgensplaat betreffende de Techn. dienst. Bij voortzetting van deze regelingen zouden de nieuwe gemeentebesturen niet anders dan tot opheffing begluiten. Door eze nu reeds in te trekken worden ongewenste complicaties voorkomen. ,StrcLatverlichting Bij besluit van 14 juli 1965 zijn gel den beschikbaar gesteld voor het ver beteren van de straatverlichting door het laten aanbrengen van T.L. verlich ting op de lichtmasten aan de Molen dijk en Achterdij k. Het komt B. en W. wenselijk voor de overige straten ook van een dergelijke verlichting te.laten voorzien. Aan de haven en de Vrouw tjesweg is reeds neonverlichting aange bracht. De raad stelde ter uitvoering hiervan een bedrag van f 4000.be schikbaar. Aan dhr. J. W. Jobse werd 29 m2 grond verkocht a f 7.50 per m2 gelegen in het uitbreidingsplan „Nieuwe Stad." Op dit terrein bestemd voor garage- bouw zal dhr. Jobse een garage bou wen. Aankoop t.b.v. sanering Voor de sanering van de oude dorps kern zijn in de Nieuwstraat reeds di verse percelen aangekocht. Thans werd besloten aan te kopen het pand Nieuw straat 4 voor de prijs van f 22.000. Verwacht mag worden dat op grond van de regeling saneringsplannen een rijksbijdrage van BC/o in de aankoop wordt genoten. De verkoper heeft als voorwaarde gesteld dat de eerste van de te bouwen woningwetwoningen aan de Vrouwtjesweg aan zijn gezin ter be woning wordt beschikbaar gesteld. Na deze aankoop resten nog 2 percelen in de Nieuwstraat. OUDDORP Uitslag trekking loterij. V.v. De Putter; nog af te halen 2e prijs no. 1584 bij Th. Grinwis, Wilhelminaweg 22 te Ouddorp. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zal burgemeester L. J. de Jonge dinsdag 28 december a.s., in een b^zondere openbare raadsvergade ring afscheid nemen van zijn gemeente St. Philipsland. De nog zeer vitale ma gistraat, legt dan, na bijna twintig jaar het ambt van burgemeester-secretaris te hebben gediend, zqn funktie neer. Hij mag terugzien op een prachtige loop baan: in november j.l. was het een hal ve eeuw geleden, dat hq als jongen van 15 jaar zqn eerste schreden zette op het gemeenteiyk-administratieve pad, wat zgn bekroning vond door de benoeming tot het burgemeestersambt. Byzondcr verheugend moet het voor hem zfln, dat hy by zqn afscheid een gemeente ach terlaat met een prima verzorgingspcil en bovendien financieel kerngezond. Hg kan er op bogen dat alle door hem af gewerkte begrotingen sluitend waren, die van 1966 zelfs met een onvoorziene van ruim vyf en twintig duizend gul den. Een unicum in Nederland! LEENDERT JAN DE JONGE werd, 16 december 1900 te Bruinisse geboren als zoon van een landbouwer. Na de lagere Chr. School te hebben doorlopen, nam hij privé-lessen en kwam op 29 nov. 1915 als vonontair ter secretarie te Brui nisse onder burgemeester S. Hage en secretaris B. J. v. Oeveren. Onder lei ding van laatstgenoemde studeerde hij ijverig in de gemeente-administratie; hij werd op 1 aug. 1919 benoemd tot ambte naar ter secretarie. Bij het vertrek van secretaris van Oeveren, wegens diens benoeming tot burgemeester van Poort- vliet werd hij op 1 sept. 1939 benoemd tot gemeente-secretaris van Bruinisse. Deze functie vervulde hij tot in 1 sept. 1946, toen hij in de vakature van bur gemeester H. P. Kleppe benoemd werd tot burgemeester van St. Philipsland en tevens tot ambtenaar van de burgerlijke stand voor het voltrekken van huwe lijken. Het is n.l. jaar en dag traditie in deze gemeente dat de huwelijken door de burgemeester worden voltrokken; op een enkele uitzondering na zijn in die 20 jaar alle paartjes uit St. Philipsland en Anna Jacoba Polder, door hem in de echt verbonden. Weinig absent Burgemeester de Jonge heeft zich steeds in een goede gezondheid mogen verheugen: al die jaren heeft hij iedere raadsvrgadering en alle bijeenkomsten van b. en w. persoonlijk geleid. Met va kantie ging hij zelden, bijna altijd was hij in de gemeente aanwezig. Ramp 1953 was zware periode De februari-ramp van 1953 was een van de moeilijkste perioden; St. Philips land was in materieel opzicht een van de zwaartst getroffen gemeenten. Negen inwoners lieten bij deze ramp het le ven. Burgemeester de Jonge woonde toen met zijn gezin te Anna Jacoba Polder; tijdelijk werd de secretarie onderge bracht te Steenbergen, later op de Oost dijk in een winkel van wed. v. d. Bos. De adopterende gemeente Stad- en Ambtdelden schonk een nood-gemeen- tehuis. Ook bezocht toen Koningin Ju liana de gemeente, zij werd toen door de burgemeester met de teistering van het dorp op de hoogte gesteld. Na de ramp heeft de gemeente een totale vernieuwing ondergaan, er kwam een geheel nieuw en zeer modern inge richt gemeentehuis (wat door wijlen Jhr. de Casembroot, Commissaris der Koningin werd geopend) een nieuwe openbare en Chr. school, badhuis, wijk- gebouw en een nieuwe kleuterschool. Wel moeten wij hierbij zeggen, dat de bouw van het nieuwe raadhuis tot het laatst is bewaard, omdat het streven van het college was, de mensen eerst j aan nieuwe woningen te helpen. Er zijn nieuwe woonwijken gekomen, het hele dorp is gerioleerd, de Voorstraat en Zuiddijk kregen een nieuwe klinkerbe strating; de haven een nieuwe beschoei- ing en het havenplateau werd ver nieuwd. Altyd sluitende begroting Het mooiste van alles is, dat ondanks deze kapitale verbeteringen de begro ting steeds sluitend was en nimmer een aanvrage behoefde te worden gedaan voor een extra uitkering uit het ge meentefonds. De laatste begroting 1966 sloot met een ontvangst en uitgaaf van 788.311.05, waarin een onvoorziene is opgenomen groot 25.488.62. De kapi- taaldienst heeft in ontvangst 828.691,18 en een uitgaaf 958.239,13, alzo een na delig saldo van 129.547,95, wat gezien de kapitale bezittingen zeer laag is te noemen. Bovendien zijn in deze gemeente de belastingen zeer laag. de reinigings rechten bedragen per gezin slechts 8,per jaar; de straatbelasting is S'/o voor gebouwd en 6''/o voor ongebouwd en de rioolbelasting is veel lager dan in andere gemeenten. Er is dus wel een bijzonder zuinig beheer gevoerd, wat aan het verzorgingspeil geen afbreuk heeft gedaan. Bij de Bank van Nederl. Gemeenten kon men over 1965 over een krediet beschikken van 150.000, waarvan 'tot vorige week nog niets was opgenomen. Dit tekent toch wel de ge zonde toestand van deze 2150 zielen tel lende gemeente. Door zijn afzonderlijke ligging in de provincie Zeeland is St. Philipsland nooit voor samenvoeging met andere gemeenten op de nominatie gekomen en men is daar verheugd over. Wil men een bew^'s, dat een kleine zelf standige gemeente voldoende be stuurskracht en bestaansrecht heeft, kan men St. Philipsland als voorbeeld stellen! Oppositie haalde weinig uit De laatste jaren is er in de raadszaal te St. Philipsland oppositie gekomen te gen het gemeentelijk beleid door het V. V.D.-lid de heer A. A. Rijstenbil. Het streven van dit raadslid was dat er wat meer „leefbaarheid" in de gemeente diende te komen, door aanleg van sport- e.a. speelterreinen, een groot gemeente lijk Verenigingshuis en dergelijke zaken meer. Ook voerde hij agitatie tegen het woningbouwbeleid, correspondeerde over verschillende aangelegenheden met Gedeputeerden van Zeeland en het mi nisterie te Den Haag, waaraan zelfs door de dagbladpers in grote opmaak aan dacht werd geschonken. Burgemeester de Jonge (en zijn beide wethouders) hebben dit alles met stoï cijnse kalmte genomen; wanneer we al deze zaken tot hun proportie terug brengen, kan worden geconstateerd dat er nooit sprake is geweest van enig wanbeheer, integendeel, dat het een van de best verzorgde gemeenten van Zee land kan worden genoemd. Boven de partyen Burgemeester de Jonge heeft zich steeds boven de partijen weten te plaat sen, al schaamde hij zijn beginsel niet. Persoonlijk behoort hij tot de Oud Ger. Gemeente, de grootste kerkelijke ge meente van St. Philipsland. Het is een rustige, altijd evenwichtige figuur, die ook een goede verstandhouding onder het gemeente- en secretarie-personeel wist te scheppen. Onder de burgerij is hij zeer gezien en het grote merendeel betreurt zijn vertrek. Burgemeester en mevrouw de Jonge hopen zich in de maand januari te Bruinisse te vestigen (Kerkstraat 1) Het burgemeestersgezin heeft 4 kinderen, drie dochters en één zoon, die alle gehuwd zijn. (Een dochter is reeds weduwe). Zijn zoon, de heer J. de Jonge is commies A ter secretarie te Groot Ammers, gemeente Nieuwpoort. In een gesprek dat wij met burge meester de Jonge hadden, vertelde hij ons dat hij in de twdntig jaar van zijn burgemeesterschap geen twee dagen ziek is geweest waarvoor hij Gode dankbaar was. „Met inspanning van al mijn krachten, met liefde en toegene genheid heb ik mijn taak hier vervuld" zo zei hij „en ik mag eindigen met het Soli Deo Gloria, Gode alleen de eer". Het zij de scheidende burgemeester gegeven, samen met zijn echtgenote in goede gezondheid, tot in lengte van ja ren van een welverdiende rust te ge nieten. BRUINISSE Kerkdienst. Donderdag 30 dec. des avonds 7 uur hoopt ds. L. Gebraad van St. Philipsland voor de Oud GerefGem. voor te gaan (Oudejaarsdienst). De wijk waar wij rondchkiU zat pottdicht. We waren al j paar keer uitgestapt en haif" een natte vinger in de lucht a^ stoken, maar van welke ricte' wij gekomen waren was ons volslagen raadsel. De mist J' zo dicht dat wij steeds tot aan 7 huisdeur moesten lopen om h nummer te zoeken waar een IclnnJ op een pakje van ons wachtte Het bleek achteraf dat we in j, geheel verkeerde straat aan hl zoeken waren en we waren kl dat er een groepje kinderen J de mist opdoemde. Toen toij gj^ ter onze mond openden om rfö weg te vragen, stoven ze, zonie, dat wij een schot gelost haddj^ als een vlucht patrijzen op vlucht. Daar stonden wij in |,j, diffuse licht van de koplampen en realiseerden ons ineens, uja,,,. om de kinderen de benen hadieji genomen. Staan de kranten et niet vol van We vonden het niets prettig jcin. deren de stuipen op het üjj jj jagen maar toen wij weer «oet. stappen hoorden naderen en het voorzichtig nog eens probeerien stoven ook zij in paniek er tus'. senuit. We staken nonchalant, ons een houding gevend, een sigaret op en hoorden even later vrou wen- en manenstemmen, waar schijnlijk door de kinderen ge. alarmeerd. Daar wij er geen zin in hadden tekstt en uitleg te ge ven, zijn we de auto ingestapt en naar huis gereden. Daags erno zijn we bij daglicht teruggekeerd en toen wij met de klant aan ie deur nog even een praatje raaak- tten, zei de mevrouw: „Er was hier gisteravond een vent in de straat die het op onze kinderen gemunt had „Textilia" Van vrijdag 24 december v.iti. 12 uut t.m. maandag 27 december v.m. 9 uut Middelharnis-Sommelsdyk: Dienst heeft dokter Bakker, telel 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, tel. 0181; 227, Dirksland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Voogd, telefoonl 01874-259, Oude Tonge en dokter Buth tel. 01871-306, Den Bommel. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telet 2357, Middeiharnis. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Vanaf vrijdagavond 6.00 uur tot maandagmorgen 8 uur Zr. Koppejan, tel. 01876-224. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 26 dec. hebben voor de gemeenten Poortvliet Tholen, NieuwVossemeer, St. Philips land en Oud Vossemeer dienst dokter Looijsen, tel. 01660-542, Tholen en dok ter Renes, tel. 01667-400, Oud Vosse meer. Met ingang van 1 januari 1966 is we gens opheffing van zijn betrekking eer vol ontslag verleend aan de heer J. .1 Kleijnenberg, als burgemeester der ge meente Ouddorp, met dank voor de ais zodanig bewezen diensten. Het ontslag is een gevolg van de per januari a.s. van kracht wordende ge meentelijke herindeling van het eiland Goeree-Overflakkee, waardoor Ouddorp bij de gemeente Goedereede wordt ge voegd. De staatssecretaris van sociale zake» en volksgezondheid dr. A. J. H. Bartels heeft de gemeente Rotterdam vergun ning verleend tot het toevoegen van een f luorverbinding aan het drinkwater wordt geleverd via het pompstation Ho- ningerdyk. Nadat de nodige voorberei-l dingen zullen zyn getroffen, zullen in het leveringsgebied van dit bedrijll 1.030.100 inwoners gefluorideerd water ontvangen. Het A.R.P.-liid mr. Aantjes heeft aar minister Suurhoff de vraag gesteld o» hij bereid is te besluiten dat de Baren drechtse brug nu door de openinê van de Oosterscheldebrug opnieuw w"l toeneming van het verkeer te constate-j ren is gedurende bepaalde uren va» I de dag (spitsuren) dicht zal zijn en vooi die uren de „schip gaat voor"-reg buiten werking te stellen. STELLEND AM tweemaal per week, dinsdag- en vriJ-1 dagavond. GOEDE BIJVERDIENSTE-, Te begirmen eerste week in januari- Aanmeldingen kunnen geschieden de heer J. van Heest, Deltastraat 2 Stellendam. DonderI I^IlDDELf Kerstdag per, 2e per en kerk 1« Schravei| van de 7.30 uui| kerk, Schravei kerstdag" .3 uur dd 2e kersti Oecumef P. H. Gem- Ie Mouw, Mouw. gOMMELj Ijerstdaj ds. H. ds. van| C. Bultr 10.30 m uur in DIRKSL^ dag 10.4 gen, 2e en 6 ui: Ger. Ge ds. P. uur ds. zendingj HERKINC dag 10 kerstdal Vermaal uur lee^ 2e kersl] der uit MELISSi^ dag 10 10 uur Jonkers STELLEI kerstdag dag 10 V. Wijnl 9 uur dl 10 uurl ScholinI GOEDER! kerstdal 2e kersf 6.30 OUDDOI dag 9.S kerstdal J. V. Vf 10 uur dag 10 uur ds.l gem. 9.r terdami lezen. kerstdï 2e kerd Gerl 2e ker| uur c OUDE kerstdc 2e kers kers eil STAD A| Herv. van 't I Bultm^ Geref. H. de de Vi Ger. dienst, dienst. DEN BC kerstdd Ridder! ds. T. dag dag lOJ ds. Bel OOLTGI Ie ker^ 6 uurl school,| Verma St. Ar v. Inwl dag 9.1 uur ka uur da J. Nod dag 9.^ feest dag Ger dienstjl leesdic LANGS^ kerstdl weij, dagscl C. V. lOl De H. val wethd

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2