Frankrijk koos De Gaulle met 55% 1.85 De lonen, de ar beidsproductiviteit en de inflatie E.M.G.O. moet tarieven herzien Tarieven Oostersclieldebrug Nieuws uit Zeeland Speciale aanbiedingen voor de a.s. feestdagen' VERBRUGGE's Voor ^>(^'^%4 prima ^^^^i Bout ^^1^^ Gotliische Icaarsen 3.49 2.39 5.85 3.10 2.25 1,89 Dinsdag 21 december 1965 No. 3447 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Tweede regeringsperiode van zeven jaar Eilanden-nieuws komt donderdag uit P.T.T. op 24 en 31 dec. Centrale Veiling Middelharnis ZWARE ï^^^tbtl- van IV2 - 2 - WA^/x^^^ 2V2 kg. V r^S\ J^ Levensmiddelenbedrijf PRINS HENDBIKSTEAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEI .HARNIS gedactle en advertenties: Kantoor Langeweg 18, SommelsdtJk Tel. (01870) 26 29, na 8 uur 's avonda TeL 20 17 Giro 167030 Vertclajnt tweenuuU per week: dinsdag- en vrydagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,B0 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bt] contract speciaal tarief. Dat het met de ontwikkeling van de men en daardoor ook van de prijzen in js iand de verkeerde richting uitgaat, nu wel vast. Het is eigenlijk een ijrkwaardige geschiedenis. Vroeger men weinig inzicht in de werking an onze economie als geheel, maar nu de economische wetenschap zover ge- orderd, dat men heel veel weet van Eze zeer gecompliceerde machinerie, jijat men bij een juiste hantering van sëigende maatregelen op dit gebied de- sillementen veel beter kan voorkomen an voorheen. En toch dreigt nu en dan zaak uit de hand te lopen. Naar on- mening is de voornaamste oorzaak aarvan, dat ondanks een beduidend antal knappe economen, waarover we «schikken, ook in de regering, er een riitiek wordt gevoerd, die lijnrecht in Irijd is met de meest elementaire theo- iëen uit de economische wetenschap. Ie betrokken ministers met hun top- mbtenaren, een behoorlijk aantal Ka- lerleden, vele leiders van de vakcen- rales en de werkgeversorganisaties zijn conomisch geschoold en daarbij be- chikt men tegenwoordig over het Cen- l Planbureau, dat onze hele economie n cijfers omzet en prognoses geeft. laarbij komt, dat men vooral na 1945 teeds meer ervaring krijgt met de mo- erne middelen om het evenwicht te andhaven op dit gebied. Doch in weer ril van dit alles gaan we zienderogen I verkeerde kant uit. Ook op dit terrein is er n.l. een grote egenstelling tussen de leer en het le en, de theorie en de praktijk. Deze ipenbaart zich het meest op het gebied fan de lonen en prijzen. De weten- chapsmensen mogen nog zulke mooie zetten opstellen, degenen die er de land aan moeten houden, overtreden ze ermanent. Wat bij allen in feite voor- p moet staan n.l. het algemeen belang an onze hele volksgemeenschap, komt lig in het gedrang. Bij werknemers- n werkgeversorganisaties overheerst t groepsbelang, terwijl bij regering en larlement de vrees voor verlies van po- lulariteit en derhalve van eigen kiezers en al te grote rol speelt. Dit zijn zeer walijke dingen, die eigenlijk niet moe- en bestaan, maar die men nimmer litgerceid krijgt. Per slot van reke- ling wordt op deze manier het lands- lelang en daarmede de toekomst van ins volk opgeofferd aan groepsbelan- ;en en partijpolitieke overwegingen. Men weet, dat de loononderhande- ingen zijn vastgelopen. De regering leeft afgezien van de geleide loonpoli- iek en wilde het bedrijfsleven op dit lunt meer vrijheid geven. Werkgevers !n werknemers zijn het echter samen liet eens kunnen worden, speciaal over Ie kwestie van de minimumlonen. Dit ijkt een punt van ondergeschikt be- ang, maar dat is het beslist niet. Ver- loging van deze lonen van 100 tot 125 !ld., zoals de vakcentrales eisen, heeft invermijdelijk een opstuwing van het iele loonsysteem ten gevolge. Nu de 'akbondsleiders van de regering te ho en hebben gekregen, dat deze voor de egeringslonen een maximum van Vlo tijging heeft gesteld, gaan ze blijk- laar langs een omweg proberen toch !en grotere verhoging in de wacht te Iepen. Het gaat er dus op lijken, dat Ie arbeidsvrede, die sedert 1945 in ons and geheerst heeft, thans ten zeerste vcrdt bedreigd. We zullen op de finesses van het Taagstuk der lonenen natuurlijk niet ngaan. Dat moeten de deskundigen naar uitzoeken. Wat we wel willen is nkele beschouwingen geven over de 'oorwaarden, waaraan een goede loons- ntwikkeling gebonden is. Men is er al aan gewoon geraakt, dat Ik najaar werkgevers en werknemers lijeenkomen om te spreken en te on- lerhandelen over een nieuwe collectieve irbeidsovereenkomst voor het komende aar, waarin dan men vindt dat van- elfsprekend ook weer een loonsver hoging moet zijn opgenomen. We moe ien echter goed voor ogen houden, dat luik een loonsverhoging betaald moet punnen worden door de bedrijven. Wat 1 nu de norm daarvoor? De totale loon- |om van een bedrijf kan alleen ver- poogd worden wanneer er een verho- |ing van de produktiviteit heeft plaats lehad. De belangrijkste oorzaak van de Toei van onze welvaart ,die tot uit drukking komt in grotere lonen en win- :Sten, is altijd geweest de toeneming van öe arbeidsproduktiviteit. Tussen 1900 en I960 nam ons nationale inkomen toe tot bet vijfvoudige, terwijl het aantal ge kerkte uren niet eens verdubbelde. De orzaak van die vervijfvoudiging was en stijging van de arbeidsproduktivi- eit tot het twee-en-een-halfvoudige van et niveau in 1900. Produktiviteit is niet etzelfde als produktie. Onder de laat- te verstaan we het totaal van alles, wat oor de industrie, de landbouw, de vis- rij etc. wordt voortgebracht en dat oor ons land in 1964 in geld uitgedrukt 5 miljard gulden bedroeg. Dit zegt ech- 6r nog niet alleen voor de welvaart, rant de hoogte van het bevolkingscijfer de groei ervan speelt hierin ook een ote rol. De produktiviteit is een betere aatstaf, speciaal die van de arbeid. anneer men de totale nationale pro- uktie deelt door de hoeveelheid arbeid us door het aantal ingeschakelde ar- eiders, dan krijgt men de produktivi- eit als uitkomst. We geven een voor- eeld, dat laat- zien hoe de groei daarvan ordt berekend. Laten we nemen een fabriek van haar den, waarin 10 man werkzaam zijn ge durende 8 uur per dag. Er is met be hulp uiteraard van een gemechaniseerd produktieproces in totaal een dagpro- duktie van 160 haarden. In dit geval is het verbruik van arbeid 10 x 8 is 80 man-uren en de produktie bedraagt dus 160 80 is 2 haarden per man-uur. Komt er nu een nieuwe machine in be drijf voor één of ander onderdeel b.v. de roosters, die sneller werkt, terwijl de arbeiders in de overige sectoren van het bedrijf gereedschappen krijgen om het verhoogde tempo bij te houden, dan blijkt dat de 10 man nu in staat zijn voortaan 200 haarden per dag te fa briceren. De produktie bedraagt dan per man-uur 200 80 is 2V2 haarden, alzo een stijging van V2 op 2 oftewel 25''/o in de arbeidsproduktiviteit. Dit betekent hogere inkomsten voor het bedrijf, dus ook hogere winst en daarin kunnen ook de werknemers delen in de vorm van een loonsverhoging. Natuurlijk is de berekening van de produktiviteitsstijging in de praktijk veel ingewikkelder dan in dit eenvou dige voorbeeld. Wanneer een fabriek tientallen verschillende soorten produk- ten maakt wordt het al moeilijker. En het wordt wel heel gecompliceerd als statistici van het C.P.B, proberen de produktiviteit van een hele bedrijfstak of zelfs voor onze gehele economie te meten. De structuur van de bedrijven loopt uiteen, men kan niet overal de zelfde norm toepassen; in de landbouw b.v. de produktie per ha., in het zuivel- bedrijf de opbrengst per koe, in de in dustrie per man of machine of p.k. Bij ambtenaren en onderwijzers kan men moeilijk van produktiviteit spreken in de geschetste zin. En toch moeten deze groepen ook delen in de loonsverhogin gen. Daarom wordt hun percentage pas vastgesteld als het gemiddeld resultaat van de bedrijven bekend is. In de jaren vóór 1940 was de stijging van de produktiviteit heel laag. Pas na 1946 is zij aanzienlijk omhoog gegaan. In de periode 1950-160 was ze gemiddeld ruim 4*'/o per jaar. Overigens kunnen deze percentages per jaar heel erg uit eenlopen. We hebben een lijst voor ons met de cijfers van 1953 tot en met 1966 (de laatste 2 jaren uiteraard geschat), die we maar niet zullen laten afdruk ken, maar in 1953 was de stijging 6V0, in 1956: SVn^/o, in 1957 was er een daling van 30/0, in 1960: 8V2»/o, in 1961 was ze 0°/o, in 1964: 7,5°/o, voor 1965 is ze ge raamd op 4 en voor 1966 op S'/o. (zie voor de laatste: „Macro-economische verkenning voor 1966" van het C.P.B) Dat het cijfer voor 1957 negatief was, kwam door een kleine recessie in de Zondag is Frankrijk voor de twee de ronde naar de stembus geweest en heeft de 75-jarige Charles de Gaulle tot president gekozen. Hij kreeg 55 pTO- cent van de stemmen op zijn naam; zijn rivaal Mitterand kreeg iS'lo. Op 8 januari a.s. vangt voor president de GauUe de tweede regeringsperiode voor de tijd van 7 jaar aan. In 1958 werd hij voor de eerste keer gekozen met een overgrote meerderheid van stemmen van alle politieke partijen. Thans heeft hij maar even meer aan de helft van de Franse kiezers achter zich staan. Door deze uitslag ds duidelijk ge worden, dat er in Frankrijk een oppo sitie bestaat, tot wijziging van de tot heden gevoerde politiek. De Gaulle zal hiermede terdege rekening dienen te houden, daar anders de mogelijkheid bestaat, dat men hem bij kamerver kiezingen die in 1967 zullen gehouden worden, van de meerderheidssituatie in de volksvertegenwoordiging berooft. conjunctuur na de overbesteding van 1956, waardoor de produktie met 5"/o daalde, terwijl de werkgelegenheid, dus het aantal werknemers, slechts met l°.'o afnam, omdat de werkgevers slechts weinig arbeiders ontsloegen in de hoop, dat het slechts van korte duur zou zijn. Maar het gevolg was, dat er vanzelf sprekend een daling van de produktie per man-uur optrad van ruim 3"/o. Het cijfer 0"/o van 1961 werd veroorzaakt, doordat in dat jaar de arbeidstijdver korting werd doorgevoerd. Een moeilijkheid is, dat de produk tiviteitsstijging niet alleen van jaar tot jaar, maar ook tussen de bedrijfstakken en de bedrijven verschilt. De landbouw b.v. blijft altijd achter bij de overige sectoren, ondanks de mechanisatie etc. In de industrie neemt ze het snelst toe. Maar ook daar is b.v. weer een groot verschil tussen de „metaal" (het hoogst) en de bouwnijverheid (het laagst). Men bouwt hier veel te lang over een huis! MIDDELHARNIS Kerstfeestviering. De kerfeestviering van de Groen van Prinsterer school vindt plaats D.V. woensdag 22 dec. (morgen) 's av. 7.30 uur in het kerkge bouw van de Ger. Gem. Behalve de ouders, zijn ook andere belangstellen den hartelijk welkom. Verenigingsnieuws. Heden dinsdag avond 7 uur zullen zich de kleine meis jesvereniging en de studie-vereniging voor de kerktelefoon der Ger. Gemeen te laten horen. Zaterdagmiddag 2.15 uur zal in het kerkgebouw der Ger. Gem. kerstfeest voor de kinderen worden ge vierd. Vrijdagavond half acht hoopt ds. G. Mouw voor de kerktelefoon een kerst meditatie te houden. DIEKSLAND Stormschode. Bij de bloemist D. Grootenboer aan de Stationsweg werd zaterdag door de wTnd de deur van de winkel opengeblazen waardoor de ruit aan stukken sloeg wat voor hem een schadepost betekent. Kerstfeestviering van de Chr. School a.s. woensdagavond 22 december om 6.30 uur in de Ned. Herv. Kerk. HERKINGEN Kerstfeestviering. De kerstfeestvie ring met de kinderen van de Herv. zon dagsschool zal plaats hebben Ie kerst dag des avonds 6 uur in het kerkge bouw. Laatste bieten. De laatste suikerbie ten van de kaai zijn verscheept door schipper Muller van Puttershoek, dit jaar zijn aangevoerd ruim 5V2 miljoen kg. OUDDORP Uitslag van de verloting van de Ko nijnen en Pluimvee Vereniging „Nut en Genoegen". Ie prijs no. 1412. 2e pr. no. 1229. 3e pr. no. 1059; 4e pr. no. 886; 5e prijs no. 574; 6e pr. no. 1400; 7e pr. no. 908; 8e pr. no. 601; 9e pr. no. 1455; 10e pr. no. 789; lie pr. no. 1225; 12e pr. no. 533; 13e pr. no. 1320. Prijzen kunnen afgehaald worden bij de secr. C. van Koppen, Hoenderdijk 19, Ouddorp Z.H. NIEUWE TONGE Kerstzangavond. De Chr. Gem. Zang vereniging Zanglust hoopt 24 dec. a.s. o.l.v. Joh. Hoogstrate een kerstzang avond te houden in ons Dorpshuis met medewerking van de zangver. te Dirks- land en te Sommelsdijk. Entree vrij. Aanvang 7.30 uur. Kerstavond voor bejaarden. De jaar lijkse kerstavond voor de bejaarden wordt gehouden in ons Dorpshuis op donderdag 23 dec. a.s. des avonds om half acht. Alle bejaarden uit de ge meente zijn hartelijk welkom. Bedankt voor ouderling. De in de Herv. gemeente alhier gekozen ouder lingen H. Vreeswijk en Chr. Brooshooft hebben voor deze benoeming bedankt. De gekozen en herkozen diakenen C. v. Alphen en H. Vreeswijk namen hun be noeming aan. OUDE TONGE Beroepen. Ds. A. Jonkers, Ned. Herv. predt. alhier, ontving een toezegging van beroep naar Otterloo. Kerstzangavond. Op donderdag 23 dec. a.s. des nam. 8 uur hoopt de Chr. Zangvereniging „Com nu met Sangh" in het vereen, gebouw aan de Kolfweg alhier, een kerstzangavond te houden, met medewerking van Sarie van Vliet, sopraan; Jan van Dijk, orgel; Koper- kwartet; Kinderkoor;- Blokfluitgroep; Zangvereniging Laus Deo" van Melis sant; de heer J. B. Kiipers heeft de leiding op deze avond. Toegang gratis. Er zal een collecte gehouden worden om de kosten te bestrijden. Komt allen naar deze zeer mooie kerstzangavond. Oprichting Middenstandsvereniging. Te Oude Tonge is dezer dagen op ini tiatief van diverse winkeliers een Mid denstandsvereniging opgericht. Het be stuur bestaat uit de heren P. Brinkman, P. Koster en M. van Nieuwaal. Een de zer dagen zal een circulaire bij de di verse middenstanders worden bezorgd om toe te treden als lid. OOLTGENSPLAAT Kerstzangdienst in de Geref. kerk op Ie Kerstdag. Aanvang 3 uur n.m. Mede werkenden de Geref. jeugdvereniging, ds. Meeder, orgel Els Breeman. Het pro gramma wordt afgewisseld met zang en deklamaties. Raadsvergadering. De raad komt vanavond in haar laatste werkvergde- ring bijeen. O.m. komt een voorstel aan de orde om f 1000,te voteren als voor schot c.q. staatskapitaal voor de on langs opgerichte „Stichting bejaarden hulp Ooltgensplaat". Verder werd voor het Instuifwerk een subsidie van f 350 gevraagd en voor de Chr. Nat. Kleuter school een bedrag van f 600,voor de aanschaf van hulpmiddelen. Voorgesteld zal worden in de woning van het hoofd van de O.L. school centr. verwarming te doen aanleggen. Ditt betekent een jaarlijkse last van f 1450 over 15 jaar. De huurder gaat accoord met een huur verhoging ten bedrage van de helft van de jaarlijkse last. Voorgesteld wordt per 1 jan. 1966 de Gem. regeling Bouw- en Woning toezicht en Gem. werken met Stad en Den Bommel te beëindigen. In de nieu we gemeente Oost-Flakkee bestaat daaraan geen behoefte meer omdat de Gemeente groot genoeg is om zelf een gem. architect of opzichter in dienst te hebben. Bejaardenmiddag. Woensdagniiddag 2.30 uur kerst bejaardenmiddag in Ver. Gebouw „Elthato". „Eilanden-nieuws" komt deze week inplaats van vrijdag, donderdag a.s. uit. Dit, dat de postabonnees de krant op tijd ontvangen, want zaterdag a.s. is er geen postbestelling. Bezorgers ge lieven hiermede rekening te houden en vooral ook onze correspondenten, die wij verzoeken predikbeurten e.d. óf tele fonische óf per post tijdig in te zenden. Nieuw'i&arskrant. Onze nieuwjaars krant verschijnt op donderdag 30 de cember. Volgende week komt er dus maar één krant, maar een extra groot nummer. Nieuw jaarsadverenties e.a. advertenties voor dit nummer kunnen worden opgegeven tot en met woensdag 19 dec. a.s. Directie Eilanden-nieuws Met betrekking tot de elders in dit blad voorkomende bekendmaking van de N.V. E.M.G.O. inzake wijziging van de elektriciteitstarieven vernemen wij het volgende: In de afgelopen twee jaren heeft dit bedrijf met een verlies gewerkt. De sterke stijging van de diverse lasten is hiervan de oorzaak. Weliswaar neemt ook de stroomverkoop toe, doch de in komsten hieruit zijn niet voldoende om de bovengenoemde lastenstijging op te vangen. Om een sluitende exploitatie te ver krijgen, zullen de stroomverkooptarie- ven, alsmede de boilerhuren worden verhoogd met ingang van de verbruiks- periode januari-februari 1966. Bij de per 1 sept. 1962 doorgevoerde tariefswijziging werd de prijs per af genomen K.Wh. verlaagd (voor licht- en huishoudelijk gebruik met V2 et. per kWh.) Gezien de smaenstelUng van de kosten is het bedrijf van mening dat deze ver laging gehandhaafd dient te blijven, doch dat thans uitsluitend een verho ging van IC/o op de vaste bedragen voor stroomlevering (vastrecht-maximale be lasting meterhuuh e.d.) en de boilerhu ren moet worden toegepast. Daar de prijs van de afgenomen kW- gehandhaafd blijft, zal het „verbruik" van electriciteit als zodanig niet duur der worden. Openstelling: De kantoren zullen voor het geldverkeer zijn opengesteld als op maandag t.m. donderdag (dus geen geldzaken na 15.00 uur). Op 31 dec. zal de avondopenstelling van de hulpkantoren geheel komen te vervallen. Btislichting te Middelharnis. Te Mid- delharnis zal de laatste lichting van de kantoorbrievenbus, welke aansluiting geeft op de avondtreinen om 16.00 uur geschieden. De bij bussen worden op de normale tijdstippen gelicht. Op de kantoren in de overige plaat sen op het eiland zal de laatste lich ting eveneens anmerkelijk vroeger plaats vinden. Voor inlichtingen wende men zich tot het kantoor ter plaatse. Wij komen nog eens terug op de ta rieven Oosterscheldebrug. In ons vrij- dagnummer hebben wij een vergelijk getroffen tussen de tarieven Haring- vlietbrug en Oosterscheldebrug en daar bij betreffende groep I, kleine voertui gen op 2 of 3 wielen, onbewust een ver keerde voorstelling gegeven. Het ta rief voor deze voertuigen hadden wij gesteld op f 1maar dit betreft al léén wat toegelaten wordt op het rij wielpad. Voor motoren, scooters enz., die over de autoweg komen is het tarief f 2,50 (evenveel als voor de personenautos.) Onze redaktie werd door een motor rijder uit Her kingen geattendeerd dat hij f 2,50 had moeten betalen, waarna we bij de directie van de brug heb ben geïnformeerd, die ons meedeelde dat dit juist was. Vandaar dat we dit ter verduidelijking doorgeven. Ondanks het ruwe weer zijn het week end 6500 auto's over de brug gepasseerd, zondag was er een top van 500 auto's per uur. Van de harde wind, (stoten van windkracht 10) werd op de brug geen hinder ondervonden. Vienveiling van dinsdag 21 dec. 1965 Klasse II: Groeve 13,95, Middel 12,10 —11,97; drielingen 14,19; picklers 25,40. Aanvoer 27'/2 ton. ZIJ ZEIDEN: Gelezen in Elseviers Weekblad: Drs. M. C. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, in een interview: „Met de lezingen (over Zeeland) houd ik op. Het wordt langzamerhand een nummer voor bruiloften en partijen: „Moet je Verburg vragen, kun je lachen." WESTKAPELLE Verkiezing ambtsdragers. Op dinsdag 14 dec. j.l. werd in de consistorie van de Ger. Gem. alhier een mansleden- vergadering gehouden, waarin o.a. ver kiezing van ambtsdragers aan de orde kwam. Herkozen tot ouderling werd M. Verstraate, die zijn benoeming ook aan nam. Tot diaken werden gekozen dhr. J. Peene, J. Lievense (die beiden be dankten voor hun benoeming) en dhr. Chr. Verhulst, die zijn benoeming nog in beraad hield. Deze vergadering werd voorafgegaan door een kerkdienst, waar in ds. J. C. Weststrate van Meliskerke het woord bediende. Oefening reddingsbrigade. Zaterdag 18 dec. hield de plaatselijke afdeling van de Reddingsbrigade weer één van haar regelmatige plaatsvindende oefe ningen. KRABBENDIJKE Ernstig ongeval. Vrijdagmorgen, om streeks kwart voor elf deed zich een ernstig ongeval voor op de Rijksweg, ter hoogte van het Bolwerk, waarbij één dode en vier gewonden te betreu ren zijn. De heer A. H. van B. uit Am sterdam reed met een snelheid van on geveer 100 km. per uur in de rich ting van Goes toen hij boven op de helling slipte en hierdoor op de linker weghelft kwam. Uit de richting van Goes naderde op dat moment juist een personenauto, die bestuurd werd door G. Blankers uit Grijpskerke. Naast de bestuurder zat zijn echtgenote, mevr. R. Blankers-Mouthaan, terwijl achterin hun tante, mevr. M. van D. uit Ermelo en het 4-jarig zoontje Wim van de fam. Blankers zaten. Toen de auto van Van B. begon te slippen reed hij frontaal op de wagen van B. af en boorde zich in de zijkant. De gevolgen waren fataal. De echtgeno te van de bestuurder moet vrijwel op slag dood zijn geweest. De overige in zittenden, waaronder ook de bestuur der werden ernstig gewond. Ook de Amsterdammer werd ernstig gewond. Dokter G. J. Noome verleende eerste hulp. Ook de rijkspolitie en Wegen wacht waren snel ter plaatse. De ge wonden werden vervoerd naar het zie kenhuis „Bergzicht" te Goes. Het is nog niet bekend in hoeverre het door de regen gladde wegdek bij dit tragische ongeval een rol speelde. De auto's werden totaal vernield. Kerstmiddag bejaarden. Onder lei ding van mevr. E. Mallekote-de Klerk organiseerde de afdeling Krabbendijke van de Nederlandse Christelijke Vrou wenbond een kerstmiddag voor bejaar den, in Huize „Nieuwlande." Na de kerstliturgie verzorgde mevr. M. van Herwijnen-Haverhoek een kerstverhaal met de titel „Francientje". De middag werd druk bezocht. Mevr. P. van Hek ken sloot de bijeenkomst. ST. ANNALAND Oud-burgemeester Hanssens ter aarde besteld. Vrijdagmiddag had op de algemene begraafplaats te St. Annaland de teraardebestelling plaats van wijlen de heer C. M. P. W. Hanssensen, in le ven oud-burgemeester van de gemeen te St. Annaland, die dinsdag te Breda in het Diaconessen ziekenhuis nog on verwachts is overleden. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door ds. L. G. Zwanen burg. Ned. Herv. predikant in Stave- nisse, waar wiijlen de heer Hanssens geboren werd. Een neef van de overle dene dankte voor de gesproken woor den en voor de getoonde belangstel ling. Voor de anti-honger aktie. De te St. Annaland gehouden collecte voor de anti-hongeraktie heeft f 418,opge bracht. P. K. L. v. d. Doel J. M. v. d. Doel-Gouswaart geven u met dankbaarheid en blijdschap kennnis van de geboorte van hun zoon MATTHEüS (Martin) Sommelsdijk, 18 dec. 1965. Oudelandsedijk 51. Heden dinsdagnacht om 1.10 uur, overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch ge duldig gedragen lijden, onze geliefde, zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, be- huwdzuster en tante JACOMIJNTJE KNAPE weduwe van Cornells Akershoek in de ouderdom van ruim 82 jaar. De Heere die geen re kenschap geeft van Zijn daden, sterke ons in dit zo zwaar verlies. Ons van uw deelne ming overtuigd hou dend: Ouddorp: W. Akershoek E. Akershoek-Meijer K. Akershoek L. Akershoek-Voogd Canada: M. Grinwis- Akershoek C. Grinwis Leiden: E .de Ru-Akershoek C. de Ru Ouddorp: C. Akershoek A. Akershoek- Moerkerk J. V. Poortvliet- Akershoek J. V. Poortvliet H. Akershoek en kleinkinderen Ouddorp (Z.H.), 21 december 1965. Dorpsweg 29. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op vrijdag 24 dec. a.s. des n.m. 2 uur. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling ons be toond met het onverwacht overlijden van mijn zo zeer geliefde vrouw, onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder CORNELIA VAN DER WELLE echtgenote van Job Duim betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank aan allen op welke wijze zij daarvan ook blijk gaven. Inzonderheid aan Dr. Kra mers voor de vele bezoeken die hij altijd even vriende lijk en met grote zorg zaamheid heeft afgelegd. Familie J. Duim Ooltgensplaat, dec. 1965. Weespad 25 a. KOELHUISBOTER per pakje 108 150 gram Kersenbonbons 150 eram Chocolade kransies 119 98 150 eram Chocolade klokies 98 200 eram Chocolade rumkransies 99 R9 1 Per kg. 4 gulden. ^C v^ S fle<?^en AnnelsaD 169 2 flessen Jus d' Orange 249 215 2 flessen Zwartebessen drank 225 EXTRA GOEDKOOP 1 LITERBLIK DOPERWTEN extra fijn Branduur per kaars 5 stuks per doos 7 uur 175 210 4 stuks per doos 11 uur 1 stuks per doos 36 uur 94. iTiTiHf:^ Vfira+'hnnm'U-aar.c:iP><5 220 220 75 il 1 KERSTPUDDING Inhoud: 1 zakje puddingpoeder 1 zakje echte bitterkoekjes 1 zakje suikerdragees per pak 145 HELE MALSE BRAADKIP Der kff. BOWLPAKKET 1 blikje aardbeien 1 blikje bramen 1 blikje frambozen rart%^n 1 blikje ananas Samcn 1 fles Advocaat 0,6 liter 298 189 1 literfles Frambozen-bessen-vruchtenwijn 199 j MEDIUM RED ZALM per blikje 198 SHERRY per fles 2de fles 1 gulden goedkoper ZOETE SPAANSE WIJN per fles 2de fles 1 gidden goedkoper VRUCHTENWIJN per fles 2de fles 1 gulden goedkoper UITSLUITEND Ie SOORT FRUIT Sinaasappelen - mandarijnen - bananen appelen - walnoten - hazelnoten gemengde noten. 2 literblikken SPERCIEBONEN of SPEKSNIJBONEN BINNENWEG 9 TELEFOON (01870) 23 38 SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1