Van hier en daar Nieuw orgel voor Geref. Kerk Woningbouwvereen. ,Middelharnis' Plaatselijk nieuws Incident (dat goed afliep) bij opening Oosterscheldebrug HOEDEKENSKERKE Minimum grootte van'woningen met 17 veriioogd. OOLTGENSPLAAT Geschenk van het Rampenfonds Bespeling door de heer W. Huisman Diekhuusnieuws Nederland heeft de beste melkkoeien Planten, bomen en heesters Biz. 2 „EILANDEN-NIEUW S" Vrijdag 17 december 1965, MIDDELBURG Verpachting standplaatsen voor bloe menverkoop. B. en w. van Middelburg delen mede, dat zij het voornemen heb ben voor een tweejaarlijkse periode (in gaande 1 jan. 1966) enkele standplaat sen voor de verkoop van bloemen en planten in het openbaar te verpachten aan ingezetenen der gemeente. Het be treft hier de standplaatsen Markt (maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag) ten bedrage van 750,Seisplein, ten bedrage van 200,Trompstraat- De Ruyterstraat, ten bedrage van 200; Dam, ten bedrage van 250,Hout- kaai, ten bedrage van 300,en de om geving van het ziekenhuis, ten bedrage van 250,—. VLISSINGEN Marineschepen brachten bezoek aan Rotterdam. De in Vlissingen gestatio neerde mijnenvegers van squadron 128 en het duikvaartuig „Leersum" hebben van 9 tot 13 december een bezoek ge bracht aan Rotterdam, waar de beman ning deelnam aan de viering van het 300-jarig bestaan van het korps mari niers. Ook komende zomer weer Schelde- Express. Naar wij van de Nederlandse Spoorwegen vernemen, ligt het in de bedoeling om ook in het zomerseizoen 1966 op zaterdagen een z.g. „Schelde- Express" van Zwolle naar Vlissingen te laten rijden ten behoeve van de va kantiegangers. Volgend jaar zal voor het eerst ook een speciale vakantietrein -van Amsterdam naar Vlissingen rijden. Middelburg is opgenomen in een acht- daagse programmareis van de Neder landse Spoorwegen. 65-jarige echtvereniging. Vorige week heeft het echtpaar van Oosten- Servaas te Hoedekenskerke onder gro te belangstelling zijn 65-jarige echtver eniging herdacht. Onder de aanwezigen was ook de burgemeester van Hoede kenskerke mr. M. Somers die de ech telieden (de heer van Oosten is 87 jaar en mevr. van Oosten is 86 jaar) de goe- lukwensen van het gemeentebestuur overbracht. ZOUTELANDE Verkiezing Ambtsdragers. In de Ned. Herv. kerk te Zoutelande is tot ouder ling kerkvoogd gekozen de heer A. de Wolf. Hoogwater. Doordat het vrijdag 10 dec. springtij was, gepaard gaande met een westerstorm was het zeer hoog wa ter. Na de stormvloed van 1 febr. 1953 is het water nog niet zo hoog geweest. De schade is nog erg meegevallen aan de glooiing voor het dorp, maar de dui nen aan de westkust van Walcheren zijn flink afgenomen. Verkoop. Op 14 dec. werd alhier door notaris R. Batten een perceel bouw land verkocht ten verzoeke van de heer P. Leijnse alhier bij inschrijving en opbod. De hoogste inschrijver was de heer Jb. Minderhoud te Westkapelle voor 5430,Koper de heer J. de Pagter te Westkapelle voor 6570,Het perceel is groot 45 are en 80 ca. BAARLAND Nieuw raadslid benoemd. In de va cature ontstaan door het vertrek van de heer P. Elenbaas is tot lid van de raad der gemeente Baarland benoemd de heer I. J. van Wingen, die zijn be noeming heeft aanvaard. De heer van Wingen is lid van de A.R.P. NIEUWDORP Kerkvoogd benoemd. Als kerkvoogd van de Ned. Herv. kerk te Nieuwdorp is gekozen d eheer J. Kole, die zijn be noeming inmiddels heeft aanvaard. HEINKENSZAND Verkiezing ambtsdragers en op brengst collecte. Tot notabelen van de Ned. Herv. kerk te Heinkenszand wer den herkozen de heren M. Zuidweg jr. en I. Cappon, die hun herbenoeming in middels hebben aanvaard. De in de Ned. Herv. kerk gehouden col lecte ten bate van het provinciaal ker- kewerk heeft opgebracht 61,27. KORTGENE Cursus voor pensionhoudsters. De V.V.V. van Noord-Beveland stelt po gingen in het werk om op korte termijn te komen tot instelling van een speciale cursus ten behoeve van pensionhoud sters en andere belangstellenden. Reeds in verschillende recreatiegebieden be staat reeds een dergelijke cursus en de Noord-Bevelandse V.V.V. meent, ge zien de toekomstige ontwikkeling na openstelling van de Oosterscheldebrug, niet achter te moeten blijven. Het jaarverslag van de woningbouw vereniging 1984-1965 is versclienen. Daaruit blijkt dat het aantal ingeschre ven woningzoekenden is gestegen en 273 beloopt (v.j. 250). Voor een bejaar denwoning stonden 71 personen geno teerd. Na het sluiten van het boekjaar hebben zich opnieuw 30 kandidaten ge meld. Hoewel in het afgelopen boekjaar 46 percelen voor bewoning beschikbaar kwamen, is het aantal woningzoekenden met 23 toegenomen. Het bezit van de woningbouwvereniging bestaat uit 545 woningen, 4 winkels, 40 garages, 2 hulp- gebouwen, 1 magazijn, totaal 592 per celen. Uit het verslag geven wij enkele za ken door over hetgeen in het afgelopen boekjaar is verricht. De opzichter S. van Eek moest geruime tijd in het zie kenhuis worden opgenomen maar heeft zijn werk weer kunnen hervatten. Toe zicht op de nieuwbouw is intussen waargenomen door de ambt. techn. dienst de heer P. van Kempen. In 1964-1965 werden 19 woningen door andere huurders betrokken, waarbij 7 maal een verschuiving naar een grotere woning plaats vond. Hierdoor konden veelal twee gezinnen naar wens gehol pen worden. Elke, leegkomende wo ning werd gecontroleerd en de nodige reparaties verricht. Geconstateerd is wel, dat over het geheel de woningen behoorlijk worden bewoond. Onderhoudsnormen. Bij de omschrij ving van het onderhoud in het afgelo pen jaar wordt meegedeeld, dat sinds de huurverhoging van 1 juli 1964 de volgende onderhoudsnormen gelden: vooroorlogse 150,per jaar en naoor logse 135,per jaar. Deze normen worden onvoldoende geacht om de wo ningen goed te onderhouden. Nieuwbouw. In het verslagjaar kwa men voor bewoning gereed 20 woning wetwoningen, 10 vrije sectorwoningen en 16 woningwetwoningen, plus 7 ga rages aan de Wilgenlaan. Bij het sluiten van het boekjaar wa ren in aanbouw: 39 bejaardenwoningen; 10 woningwetwoningen en 8 garages aan de Wilgenlaan en Marietjespad. In de bejaardenwoningen zal centrale ver warming en een centrale warmwater voorziening worden aangebracht. Ver der zal dit complex worden voorzien van een centraal antenne systeem er wordt gestreefd dit in alle percelen aan te brengen. In voorbereiding is een plan van 57 woningen, waaronder 18 keuzewonin gen, 2 z.g. rolstoelwoningen, 4 ruime woningwetwoningen en 33 normale woningwetwoningen. In dit plan is voorts opgenomen de bouw van 25 garages, in de rolstoelwoningen en de 4 ruimere woningen zal, zo mogelijk, centrale verwarming worden aange bracht. (De vergunning voor de bouw van 14 woningwetwoningen in dit plan is reeds ontvangen. In de nieuwe voorschriften voor het ontwerpen van woningen wordt de minimum grootte van de woningen met 17»/o verhoogd. Voorts worden strengere eisen gesteld t.a.v. de ge luidswering en de thermische isolatie De keukens moeten van zodanige grootte zijn, dat moderne huishoude lijke apparaten kunnen worden ge plaatst. De nieuwe bijdrageregeling maakt zulks mogelijk, zonder dat de huren aanmerkelijk behoeven te stij gen. Het bestuur juicht het nieuwe huisvestigingsbeleid van harte toe. Parkeerprobleem Het parkeerprobleem gaat ook in de wijken van de woningbouwvereniging een rol spelen. De straten in de bestaan de wijken zijn n.l. niet berekend op grote aantallen auto's. Sommige auto bezitters trachten dit op te lossen door het plaatsen van een bouwsel of de voor of achtertuin als parkeerplaats te be nutten. In het gunstigste geval vraagt men vergunning een garage te mogen bouwen in de achtertuin of tussen 2 woningen in. Om diverse redenen kan hiervoor geen toestemming worden ver leend. Het bestuur heeft voor de situatie echter een open oog en tracht in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur zoveel mogelijk garages te bouwen op plaatsen die daarvoor geschikt zijn. Op enkele punten heeft het gemeente bestuur parkeerplaatsen doen aanleggen waardoor de situatie ter plaatse belang rijk is verbeterd. In het nieuwe uitbreidingsplan zal ruime aandacht aan deze materie wor den besteed. Rapport commissie de Roos Het dit jaar verschenen rapport van de commissie de Roos behandelende de positie van de woningbouwvereni ging wordt in het verslag even aan gehaald. Uit de conclusies van dit rap port blijkt o.m. dat de zelfstandigheid der corporaties moet worden opgevoerd; dat de financiële positie krachtiger dient te worden; dat het grote aantal complexen door samenvoeging aanzien lijk moet worden verminderd; dat het werkterrein van de corporatie niet be perkt dient te blijven tot de economisch zwakste groepering, doch moeten wor den uitgebreid met de huisvesting van bevolkingsgroepen, die niet direct op de woningwetwoningen zijn aangewe zen; dat nauwere samenwerking tussen de corporaties noodzakelijk is. De gemeentelijke herindeling op Goe- ree en Overflakkee wordt op 1 jan. 1966 een feit. Welke gevolgen dit voor de vereniging zal hebben, kan nog niet worden voorzien. De ledenvergadering wordt heden vrij dag 17 december gehouden. Aanvang 8 uur. Na afhandeling van de agenda zul len de Gebrs. Boomsma een lezing met dia's houden over hun reis naar Marok ko. OOLTGENSPLAAT Bietencampagne loopt op het eind. De bietencampagne loopt op het eind. Dinsdag werden de laatste bieten aan de Galatheesehaven voor de fabriek te Stampersgat geladen. Woensdagmorgen gingen de laatste bieten aan de haven in het m.s. „Johanna D." van Zaandam voor de fabriek te Puttershoek. Nog een enkele landbouwer heeft nog een kleine voorraad bieten, die per as naar de fa briek zullen worden vervoerd. Met veel tobben zijn de boeren nog door hun voorraad heengekomen. Het heeft er en kele weken geleden niet naar gestaan dat de gehele oogst zou kunnen worden geborgen. Het is met veel krachtsin spanning toch gelukt. Vorige week ver trokken vanuit de haven 6 schepen met bieten voor de fabriek te Puttershoek, met een totale inhoud van 1315 ton. Vanuit de Galatheesehaven gingen er 2 schepen naar de fabriek te Stampers- gat (samen 462 ton). Het werd dus nog een week van bijna 1800 ton bieten. Ge lost werden twee schepen met zand en geladen een schip met graan. WEMELDINGE Ned. Herv. meisjesvereniging vierde het jaarfeest. Onder leiding van de pre sidente mevr. J. Kroon-Korevaar heeft de Ned. Herv. Meisjes vereniging „Ken de Heer in al uw wegen" te Wemeldin- ge vorige week in het jeugdgebouw het jaarfeest gevierd. Na een inleiding van de presidente over de blinde Bartimeus volgde de quiz „Ken uw dorp", waarin de kandidaten een aantal vragen over Wemeldinge kregen op te lossen. In de pauze werden door de leden gebak ken koeken verkocht waarvan de op brengst was bestemd voor het in aan bouw zijnde kerkelijk centrum. WOLPHAARTSDIJK Bevordering bij gemeente. Met in gang van 1 dec. is de heer E. Reinhoudt, werkzaam als typist op de gemeente secretarie van Wolphaartsdijk bevor derd tot schrijver. ELLEWOUTSDIJK De bietenaanvoer. Op de weegbrug te Ellewoutsdijk zijn tijdens de bieten campagne 1965 in totaal 3.637.480 kg. suikerbieten aangevoerd. KAPELLE-BIEZELINGE Fruittelers komen bijeen. Vrijdag avond 17 dec. a.s. zal de Ned. Fruitte lers Organisatie afd. Kapelle-Biezelin- ge een algemene vergadering houden in het gebouw „Obadja", waar het woord zal worden gevoerd door de heer H. J. Mandersloot, rijkstuinbouwconsulent te Goes. Een en ander geschiedt in samen werking met de Vereniging van Oud- leerlingen van Tuinbouwwintercursus- sen. Notabelen herbenoemd. Bij de Ned. Herv. kerk te Kapelle-Biezelinge zijn als notabelen herkozen de heren M. J. Groenleer en I. J. Haverhoek, die hun herbenoeming beiden hebben aan ge nomen. Postduivenvereniging hield tentoon stelling. In hotel „De Zwaan" te Kapel le-Biezelinge vond zaterdag de jaar lijkse tentoonstelling plaats van de post duivenvereniging „Oost West 'Thuis Best" plaats. Een talrijk publiek toonde ook dit jaar belangstelUng voor de ex positie waaraan enkele attracties waren verbonden. GOES Man maakte noodlottige val. Bij het afdalen van een trapje in zijn woning aan de 's Heer Hendrikskinderenstraat te Goes kwam de 58-jarige heer J. Schipper dermate ongelukkig te vallen dat hij zijn nek brak. De in allerijl ge waarschuwde dokter liet de man ijlings overbrengen naar ziekenhuis „Berg- zicht", waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De heer Schipper laat een vrouw en twee kinderen achter. De heer F. P. J. Polderman overleed op 70-jarige leeftijd. Na een kortston dige ziekte overleed vorige week op 70- jarige leeftijd de heer F. P. J. Polder man, lid van de gemeenteraad van Goes voor de Christelijk Historische Unie en een bekende figuur in het Chr. vereni gingsleven van de Ganzenstad. De over ledene maakte o.m. deel uit van het be stuur van het prot. chr. ziekenhuis, de S.H.U. kieskring en het Leger des Heils, dat hij vele jaren als penningmeester heeft gediend. De heer Polderman had sinds 1945 zitting in de gemeenteraad. De begrafenis heeft inmiddels onder grote belangstelling plaatsgehad. Gemeentepolitie maakte excursie. In twee ploegen heeft het personeel van de gemeentepolitie van Goes vorige week een excursie gemaakt naar de DAF-fabrieken te Eindhoven, waar men o.m. getuige was van enkele demonstra ties met DAF-auto's op de testbaan. Voorts werden enkele films over de fa bricage vertoond en stond een rondgang door het bedrijf op het programma. Zo als gemeld is de Goese gemeentepolitie (als eerste in Nederland) in het bezit van twee DAF-surveillancewagens. Bij de aanbieding hiervan werd tevens de uitnodiging gedaan tot een bezoek aan de fabriek te Geldrop. Onderscheiding voor ziekenhuispre dikant. Aan ds. J. W. Slingenberg, zie kenhuispredikant van het ziekenhuis „Bergzicht" en reserve-legerpredikant met de rang van majoor, is door de mi nister van defensie het onderscheidings teken voor langdurige dienst als of ficier toegekend. Benoemingen bij gemeentepolitie. Tot hoofdagent bij het korps gemeentepo litie te Goes is benoemd de heer P. Bijl, tot voor kort hoofdagent van poli tie te Wassenaar. In de plaats van bri gadier van politie J. Borrie (die met in gang van 1 jan. de Goese gemeentepo litie gaat verlaten wegens overplaatsing naar elders) is benoemd F. E. van den Bergen, hoofdagent bij de afdeling kin- der- en zedenpolitie van de gemeente politie te Rotterdam. De sterkte van de Goese gemeentepolitie zal met deze be noemingen per 1 januari komen op 26 man. BRUINISSE Record waterhoogte. December 1965 schijnt een maand van records te zul len worden, naast de waterhoogten bui tendijks die tot hoogten stegen die de laatste jaren niet meer voor kwamen stijgt ten gevolge van de zware regen val ook de waterhoogte in vaarten en sloten bihnendijks. Er is nu de eerste 10 dagen van december al 80 mm. neerslag gevallen. Werd vorige week, de week afgesloten met 40 mm. (daarin zaten nog enkele dagen van november) deze week was de totale neerslaghoeveelheid niet minder dan 60,7 mm. De kroon spande natuurlijk de donderdag, woens dagavond begon het plm. 8 uur te re genen en „het regende 24 uur aan een stuk, voor zover dat tenminste overdag te constateren viel. Er viel toen 36 mm. Andere dagen die ook goed meetelden waren zondag 7 mm. dinsdag 5,5 mm. Benoeming. Van de te Bruinisse in de Ned. Herv. kerk gekozen ambtsdra gers heeft de heer L. Ottens zijn benoe ming tot ambtsdrager aangenomen. De heren J. van den Berge heeft voor zijn benoeming als ouderling en de heer C. de Keizer voor zijn benoeming tot ou derling kerkvoogd bedank. ST. MAARTENSDIJK Geslaagd. Onze vroegere dorpsge noot, de heer W. van Gorssel, thans woonachtig te Montfoort, slaagde dezer dagen aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen Godgeleerdheid. De Ger. kerk te Ooltgensplaat heeft sinds dinsdag een mooi nieuw orgel in gebruik genomen. Het oude orgel, een mechanisch één klaviers met aangehan gen pedaal met één vrije stem, dateert van 1916 en werd voor 1200,gele verd door de firma Bernhard Pels te Alkmaar. Het werd in 1929 van de ou de kerk (die werd afgebroken) overge plaatst in de nieuwe kerk. Al enkele jaren voldoet het niet meer aan de ge stelde eisen en er was behoefte aan een nieuw orgel. Het Rampenfonds bracht uitkomst en als zovele kerken kreeg ook de Geref. kerk ter plaatse een nieuw instrument. Door de firma Ernst Leeflang te Apel doorn werd het nieuwe orgel deze zo mer geplaatst, niet op de gaanderij waar het oude orgel heeft gestaan (en nog staat) maar achter in de kerk tegenover de kansel. Het front scheelt stukken met het oude orgel. Het oude steekt schril af tegen het nieuwe. Het geverfde front maakt plaats voor een strak in moderne stijl opgetrokken front van het nieuwe instrument, waarvan de kast uit blank eikenhout bestaat. De heer M. Hulsman uit Amersfoort bespeelde de nieuwe aanwinst. Bij de ingebruikname deed zich een kleine hapering voor. Door het natte klimaat waren de deuren van de kasten wat gezwollen en moeihjk te openen. Het stemmen liep enigszins in de war en de aanvangstijd van 8 uur kwam op 8.30 uur. Toen kon ds. A. W. Meeder de samenkomst openen, waar voor hij als aanvangslied opgaf Ps. 135 1 en 2. Na het gebed las ds. Meeder een gedeelte uit Jesaja 12. Vervolgens zong men Psalm 146 1 en 4. Sobere plechtigheid Na een woord van welkom, zei ds. Meeder dat het een sobere samenkomst is. Wel een enigszins feestelijke bijeen komst omdat niet het orgel, maar het Evangelie ook deze avond de hoofdzaak zou zijn. In Jesaja 12 worden wij wel opgeroepen tot psalmgezang tot ere van God; een rijke ontsluiting van Zijn gro te daden. Maar een organist die op zijn of haar wijze deze lof wil en mag ver kondigen is ook werkzaam om het Evangelie uit te dragen. Wij zijn als kerkeraad zeer dank baar aan het Rampenfonds, aldus ds. Meeder, die deze bouw heeft mogelijk gemaakt. Verder de firma Leeflang voor de uitvoering van dit werk dat„af" was, maar waarvan wij nu de werking van de natuur, die niet is tegen te hou den, ondervinden. Ook de orgelcommis sie van de Hervormde kerk, gevestigd te 's-Gravenhage, werd dank gezegd voor het toezicht en de adviezen die werden uitgebracht. Tot slot werd de plaatse lijke commissie bedankt voor de finan ciële bemoeiingen. Samenstelling De heer Hulsman speelde daarna en kele koralen en andere werken," waar door de kwaliteiten van dit nieuwe in strument naar voren kwamen. Volgens kenners, die wij naar hun mening vroe gen, is het instrument niet ten volle bespeeld. De mechaniek liep niet soepel en mitsdien werd er niet uitgehaald wat er in zat. Wel was men van me ning dat er een prachtige klank in het instrument zit. Het moet alles nog een beetje inlopen. Ds. Meeder dankte de heer Hulsman voor zijn spel. Tot slot zong men Ps. 108 1 en 2. Dispositie Het instrument bestaat uit: Holpijp 8 vt.; Roerfluit 4 vt.; Gemshoorn 2 vt; Bourdon 16 vt.; Prestant 8 vt.; Octaaf 4 vt; Octaaf 2 vt.; Mixtuur 4-6 st. l^/s vt.; 1 pedaalkoppel. Het geheel bestaat uit 8 stemmen. Het oude orgel is verkocht aan de heer Schreutelkamp te Apeldoorn, die het een goede beurt geeft en er weer een best bespeelbaar instrument van zal maken. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag. Op dinsdag 21 dec. a.s. nodigt de N.C.V.B. bejaarden comi té, afd. Middelharnis-Sommelsdijk, U, bejaarden uit naar „Jeugdhaven", Ker kepad 7 te komen. Deze middag staat in het teken van ons Kerstfeest. Allen zeer hartelijk welkom. Als gewoonlijk vangt deze Kerstmiddag om precies half 3 aan. Voor eventueel vervoer kunt u zich telefonisch of schriftelijk wenden tot de volgende adressen: Mej. de Boer, Secr. Nijgstraat 1, tel. 2671 Mevr. de Wilde, Voorstraat 18, tel. 2388; Mevr. Groeneveld, Havenhoofd, tel. 2773 Mevr. Westdij k, Donkereweg, tel. 2499 Mevr. Passchier, Pr. Bernhardl., tel. 2147 allen te Middelharnis, Mevr. Kommers, Ds. Montijnstraat 28, telefoon 2818 te Sommelsdijk. SOMMELSDIJK Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk van maandag 13 december. Afdeling I: H. Groenendijk - K. Vis 1-1 L. Bruggeman - B. Vis 0-2 J. Lodder - M.v. Lente 1-1 A. Verolme - F. Noordijk 2-0 A. Krijgsman - A. v. d. Sluys 1-1 Afdeling II: C. Zoon - W. V. d. Welle 2-0 I. Koese - C. Polder 1-1 H. Noordijk - B. Roetman 1-1 J. Verbiest - S. Hoogzand 0-2 Afdeling III: van Binsbergen - C. Spee 0-2 W. v. d. Boogert - A. van Gullk 0-2 H. van Es - T. van Brussel 0-2 W. Westhoeve - W. van Dongen 0-2 HERKINGEN Tentoonstelling. De P.V. De Lucht- bode hoopt a.s. vrijdag en zaterdag een tentoonstelling te organiseren in „Ons Huis", men zie verder de advertentie in dit nummer. Laatste bieten. De laatste suiker bieten aan de Kaai zijn aangebracht door de landbouwers Gebr. Kardux. Opbrengst. De opbrengst van de ver koopavond van de Herv. vrouwenver eniging „Niet in eigen kracht" bedroeg het mooie bedrag van 512,88. Allen die hieraan hebben medegewerkt heel har telijk dank. Kerstavond. D.V. donderdag 23 dec. hoopt de Herv. Vrouwenvereniging „Niet in eigen kracht" haar jaarlijkse Kerstavond te houden. Alle leden wor den opgewekt deze avond niet te ver zuimen. Kerkdienst. A.s. zondag hoopt in de Ger. Gem. voor te gaan des v.m. 10 uur (H.A.) en des avonds 6 uur (H.D.) ds. Blok van Dirksland. STELLENDAM Kerstmiddag. De Ned. Ver. van Huis vrouwen, afd. Stellendam nodigt de be jaarden van deze gemeente uit voor de Kerstmiddag op dinsdag 21 dec. a.s. in het Haegse huus. Aanvang 2.15 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Interkerkelijk Kerstzangavond. De kerstavond wordt a.s. donderdagavond 23 dec. in de Ned. Herv. kerk te Stad aan 't Haringvliet gehouden. Medewer king verlenen de Chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria" en het kinderkoor on der leiding van de heer C. C. v. d. Heu vel, organist M. J. v. d. Boogert. Ds. T. van 't Veld, Herv. predt. van den Bom mel en ds. H. de Valk, Geref. predt. houden een meditatie. Laat iedere zang en muziekliefhebber deze avond vrij houden. De toegang is vrij. Aanvang 7.30 uur. Deuren open 7.15 uur. OOLTGENSPLAAT Herkozen. In de Herv. kerk zijn in het kollege van notabelen herkozen, de heren Adr. van Dam; K. van Oostende en P. in 't Veld. Verhuring zitplaatsen. Zaterdagmid dag (18 dec.) te 2 uur zal in de Herv. kerk verhuring plaats hebben van vrij gekomen zitplaatsen. Kerstzangavond. Uitgaande van het Chr. Gem. Koor „Jubilate", het Kinder koor en leerlingen van de Chr. Nat. School, zal er op woensdag 22 dec. a.s. te nam. 7.30 uur in de Geref. kerk een kerstzangavond gehouden worden. Een en ander staat onder leiding van de he ren C. C. V. d. Heuvel, dirigent te Mid delharnis en G. Rietveld, hoofd Chr. School, alhier. Verder zal medewerking MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Morgen allerlei activiteiten. Morge zaterdag zijn er de volgende activitei' ten: Ie jongensgroep van 10-11 uur; 2e nailbeurs van 2-3 uur alle leefiiidp ieder is welkom; 3e biljarten op de vastgestelde tijden Programma komende week. Dinsdso 21 december Kerstfeest met jongens e° meisjes van het Diekhuus om 4 -m.^ Kaars meebrengen. De bejaardensoos is dan wat het ach tergedeelte betreft open. De dames wor den op woensdag verwacht. Woensdag 22 december Kerstfeest met bejaarden van Diekhuus. Tot 3 uur ac tiviteiten, nadien worden achterzalen gesloten en wordt er aandacht aan Kerst besteedt. Woensdagavond Kerstfeest met moe- dergroep. Het eerste gedeelte van aè avond wordt besteed aan de Kerstvip- ring ,het overige deel van de avond is er een vrij programma. Kerststukjes maken. Het maken van gezellige Kerststukjes met groen, kaar sen, klei enz. zal dit jaar worden gedaan op donderdagmiddag van 2-5 uur. Het is wel gewenst zelf wat groen, bessen o{ andere leuke takjes mee te brengen Verder een grote boodschappentas oiri de stukjes in mee te nemen. Toegang voor iedereen die iets dergelijks wil maken. Wat kan het fleur brengen in het leven van een zieke bijvoorbeeld. Het maken van zo'n Kerststukje is er» eenvoudig. Jong en oud zijn welkom van 2-5 uur in het Diekhuus. Vrijdag gesloten. De activiteiten van vrijdag moeten uitvallen, daar anderen gebruik willen maken van de zalen, Ook de bejaardensoos is dus op vrijdag niet open. Kerstvakantie. Het Diekhuus is ge sloten voor alle activiteiten tussen 24 december en 3 januari. Toen H.M. de Koningin de bascule- brug op de Oosterscheldebrug naderde, waren de afsluitbomen nog gesloten. Deze gingen omhoog toen de vorstin moest passeren om de trap van het brugwachterhuis te bereiken. Daarvoor moest eerst van een klein trapje wor den gebruik gemaakt om de grote trap te bereiken. Toen een van de leden uit het gevolg, de bejaarde kamerheer ba ron Callot d' Escury dit trapje wilde nemen, werden plotseling de afsluitbo men gesloten. Baron d' Escury maakte direct een bukkende houding, maar hij geraakte er toch onder. Toegeschoten hulp, o.m. van mevr. van Aartsen, echt genote van de Commissaris der Konin gin wisten de kamerheer te bevrijden, H.M. de Koningin keek vanaf de bo venzijde van de trap belangstellend toe, hoe het incident verliep. Gelukkig bleek het niet van ernstige aard te zijn, daar baron d' Escury een ogenblik later zijn weg naar boven vervolgde om zich bij het gezelschap in het brugwachtershuis- je te voegen. In de 18 belangrijkste melkproduce- rende landen (die tezamen 16% van de produktie leveren) is het aantal melk koeien van eind 1963 tot eind 1964 van 59 miljoen tot 57,3 miljoen gedaald, al dus „Landbouwdocumentatie". Desal niettemin is de totale melkproduktie met ongeveer één miljoen ton tot 132 miljoen ton gestegen. Deze stijging zou nog groter geweest zijn als niet in en kele landen het weer een ongunstige in vloed op de ruwvoederproduktie had gehad. De gemiddelde produktie per koe is het hoogste in Nederland met 4178 kg. gevolgd door België met 4042 kg. Verder zijn we de volgende cijfers: Denemarken 3819 Canada 2886 V.S.A. 3574 Nw.-Zeeland 2884 Duitsland 3571 Frankrijk 28ÜI) Zwitserland 3360 Oostenrijk 2794 Finland 3228 Polen 2621 Engeland 3114 Australië 2223 Noorwegen 3020 Ierland 2151) Zweden 2978 ----- Griekenland 3------ 1173 De herfst is de beste planttijd voor bomen en heesters, speciaal op i^ zwaardere gronden. In het algemeen moeten de plantgaten niet te diep wor den gemaakt (maximaal 2 spit). Wel is het van belang om een eventueel voor komende harde laag te breken. Voor het planten moeten alle gebroken en be schadigde wortels van de nieuw te plan ten boom of struik glad worden wegge sneden. Bij het planten de wortels goeJ uitspreiden, een laagje grond er over brengen en goed aantrappen. Daarna een laagje rotte stalmest of compost aanbrengen en vervolgens de laatste laag grond aanbrengen en weer goed aantrappen. In het eerste groeijaar is het meestal wel gewenst om af en toe een emmertje water naar de nieuwe aanwinst te brengen, speciaal in die gevallen waarin aan de late kant is ge plant. Plant nooit met vorst en zorg dat de te planten bomen of struiken tijdens vorst goed zijn opgekuild. worden verleend door ds. A. W. Meeder geref. predt. en ds. P. Vermaat, herv. predt. en de heer B. van ZijU te Mid delharnis (organist). De toegang is vrij en een ieder is hartelijk welkom. Het belooft een mooie avond te worden. Vergadering A.R. party. Maandag 20 dec. a.s. des nam. 7 uur komt de Anti- Rev. Kiesvereniging in een ledenver gadering bijeen in het vergaderlokaal van de Geref. kerk. Het voornaamste punt van de agenda is: kandidaat stelling voor leden van de Prov. Staten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 10