leen daden, maar woorden Secretarie van gemeente Oostflakiiee komt in Ooitgensplaat KRUIDER'S Nleditatie heilBelofte F^:t.KORTEHEtii(Z00N Eilandeti-nieuws'' Raden van Oude Tonge en Den Bommel op de hoogte gebracht Raad Oude Tonge was weinig tevreden jaargang Vrijdag 10 december 1965 No. 3444 CHR. STREEKBLAD GP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Lijk ADVENT WONINGINRICHTING BUITENLAND HET PROCES VERBELEN Fruitmanden en Fruitbakies ,De Fruitcentrale Huwelijk prinses Beatrix en Claus von Amslserg op 10 maart a.s. PBÏNS HïaroRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS gedactie en advertenties: Kantoor Langeweg n13, SommelsdtJk Tel (01870) 26 29, na 6 uur 's avondi TeL 20 IT Giro 187980 Vertchynt UoeemadL per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMEIWSPBIJS 2,B0 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mni. Btl contract speciaal tarief |ven par tkee Pgin en laan Iten, laagd lover Idrijf ge er. tieb- te Oe twee confessionele partners in Je regeringscoalitie zaten bij de behan- ^jeling van de belastingverhogingen in jen zeer moeilijk parket. De heren Cals ^Vondeling, de twee meest prominen- le en invloedrijke leden van het kabi net, zagen dit uiteraard ook. Zij konden jBS hoog spel spelen. Daarbij draaide Je hele zaak om de K.V.P. en de A.R.P. pe eerste heeft samen met de P.v.d.A. tenslotte een zeer ruime meerderheid in Je Kamer (93 van de 150), maar een uit vallen van de A.R.P. zou de coalitie toch 55k verbroken hebben. De K.V.P.-leiding heeft nog een po- iig gedaan het kabinet enigermate te jitimideren. De fractievoorzitter drs. Schmelzer is daarvoor echter niet de Hij is te soepel, te veel takticus en maakt dus geen indruk. Dat soepele hij van zijn vriend prof. Romme geleerd, die hem protegeert. Daarom jjirong Mr. Aalberse, de partijvoorzitter ip de ketting. Hij hield in de K.V.P. partijraad een nogal opzienbarende en straffe rede, Mraarin hij zei, dat hij nieuwe depressies zag naderen in het politielce klimaat. Hij vroeg zich af, wat er zou gebeuren als de regering en de Kamer het niet eens zouden kunnen worden over de belastingvoorstellen. Voorts stelde hij vast, dat het kabinet geen vaste lijn volgt en steeds met ver anderingen komt. Zo wordt volgens hem het politieke klimaat steeds minder gunstig. Hij vond, dat het kabinet aan- vanltelijk veel te veel opgehemeld is en voorgesteld als een onvergelijkelijk team van sterke mannen (bodybuilders) en zware jongens. De lofuitingen waren zodanig, dat de kabinetten-de Quay en Marijnen bij dat van Cals inferieur moesten worden geacht. Wat min. Von deling betreft, deze had gezegd, dat de geldltraan van de staat dicht zat en dat niemand die meer mocht opendraaien. Aalberse was echter van mening, dat Vondeling zelf die kraan al zolang had opengezet, dat er geen druppel meer uit kon komen. Ook de kwestie-Neder- tiorst haalde hij er nog eens bij. En tenslotte merkte hij op, dat een crisis wel ongewenst was^ maar dat de K.V.P. toch niet alles kon slikken. Dit was een duidelijk dreigement aan het adres van de regering teneinde deze tot nog meer concessies te dwingen. In een kort daar op gehouden interview voor de tele visie stelde hij als eis aan het kabinet, dat de hele begroting opnieuw zou wor den uitgekamd en dan ditmaal met een stofltam. Hij was ervan overtuigd, dat er op die manier nog wel meer bezui nigingen mogelijk zouden zijn. En wat is er nu van dit alles terecht gelcomen? De berg heeft een muis ge baard. De r.k. Dr. Lukas wist de ven nootschapsbelasting tijdelijk te maken, maar dit schamele resultaat is later al tijd weer te annuleren. Een A.R. amen dement van de belastingdeskundige Kieft om de benzinebelasting niet met twee, maar met één cent te verhogen, werd verworpen ook met de stemmen ran de K.V.P. Alle drie regeringspar tijen stemden vóór de belasting op schoenen en textiel. Het eind van de he le behandeling was, dat min. Vondeling en zijn staatssecretaris Dr. Hoefnagels de slag wonnen op alle fronten: K.V.P. en A.R.P. gingen onder het juk van het kabinet door. Van een politieke crisis bleef letterlijk niets over. Men zou derhalve tot de conclusie kunnen komen, dat dit kabinet toch in derdaad ér één van sterke mannen is. Het kan inzoverre waar zijn, dat de le den ervan vrijwel alle zeer bekwame, energieke deskundigen zijn op hun ter rein en niet spoedig opzij gaan voor op positie. Maar als team lijken ze sterker dan ze zijn, omdat ze dit voordeel heb ben, dat het zeei^moeilijk is dit kabinet vóór de zomer van 1967 naar huis te sturen. Het is n.l. in zekere zin geënga geerd tot aan de Kamerverkiezingen van dat jaar, zodat de kans zeer groot is, dat we er in elk geval nog ander half jaar mee zitten. Of er vóór die tijd nog een politiek ongeluk zal gebeuren is een open vraag. Uitgesloten is het niet. Het kan altijd struikelen op punten, waaromtrent in het formatie-akkoord geen afspraak is gemaakt. Zo zijn we wel benieuwd hoe het zal gaan met de z.g. belastingspaar- brieven. De regeling daarvan is vervat in een apart wetsontwerp, dat nog be handeld moet worden. Nu heeft de A.R. fractieleider de heer Roolvink bij de algemene politieke beschouwingen op 12 oktober j.l. namens zijn fractie ge zegd, dat de A.R. op dit punt het kabi net niet bijvallen. Hij noemde het ge- manipuleer met die belastingspaar- brieven „financieel gescharrel". We zijn dit hartgrondig met hem eens. De heer Roolvink deelde echter ook mede, dat er op dit punt geen enkele afspraak is gemaakt bij de kabinetsformatie. Het lijlct er dus veel op, dat de A.R.P. tegen dit wetsontwerp zal stemmen en mis schien ook nog wel een aantal leden van de KV.P.-fractie. De moeilijkheid is echter, dat bij ver werping van dit wetsontwerp de minis ter aan de middelenzijde van zijn be groting 425 miljoen minder heeft, om dat dan de belastingverlaging in feite moet doorgaan, daar die vroeger al te gen de datum van 1 januari 1966 is aan genomen. Er komt dan een enorm gat in de dekking. De vraag is hoe de regering daarop zal reageren. Het is immers dui delijk, dat dan het hele "dekkingsplan in duigen ligt. Ook dit wordt weer een heet hangijzer. We hopen van harte, dat de A.R.-fractie niet zal terugtrek- En het Woord is vlees geworden en heeft onder ons gewoond. (Johannes 1 14a). II. En het Woord is vlees geworden en heeft onder ons gewoond. Dat woordje „ons" duidt vooral op degenen van wie hij in het voorafgaande vers getuigt, dat zij uit God geboren zijn. Die alleen hebben Zijn heerlijkheid aanschouwd, een heerlijkheid als des Eniggeborenen van de Vader, vol van genade en waar heid. De Joden zagen Zijn heerlijheid niet; zo ziet ook de natuurlijke mens van deze tijd die niet. De mens is blind en verduisterd in het verstand en dwa lend van hart, ja zelfs vijandig, al viert men ook de geboorte van Christus. Duizenden zullen de geboorte in Beth- lehems stal prediken of horen prediken, zonder enige heerlijkheid te zien in het vlees geworden Woord. Men kan die heerlijkheid niet zien; omdat de ogen er voor gesloten zijn en omdat er geen behoefte aan een Middelaar en schuld- overnemende Borg in het hart is, be geert men ook niet die heerlijkheid te zien. Zelfs wil men Zijn heerlijkheid niet zien, omdat die des mensen heer lijkheid vernietigt, en dat wil de mens niet. Immers, het aanschouwen van Zijn heerlijkheid doet de bevalligheid des mensen smelten als een mot, en daarte-, gen verzet zich alles in de mens. Evenwel heeft het vlees geworden Woord onder ons gewoond, hetgeen ons verantwoordelijk stelt voor God, aan gezien Hij door de prediking van de komst van Christus in het vlees, bij volharding in de zonde, de mens alle onschuld ontneemt en schuldig stelt aan verwerping van de Christus der Schrif ten. Hij heeft tot zaligheid hunner zielen gewoond onder de Zijnen, wier oog ge opend en wier hart in liefde aan Hem verbonden werd, en die in Hem juist zagen Degene Die zij nodig hadden tot zaligheid. Zo woont Christus met Zijn Geest nog onder de Zijnen, ofschoon ook zij in hun eertijds geen heerlijklieid in Hem zagen. Maar er is een tijd ge komen in hun leven dat alle heerlijk heid buiten God en Christus hun de dood werd. Ook hun eigen heerlijkheid werd veranderd in schande voor God. Er kwam een tijd, dat vanwege de ont dekking van hun zonden, behoefte werd geboren aan verlossing van de vloek der wet, onder welke zij zich begrepen zagen. Alle pogingen tot zelfverlossing faalden en toen werd het ondervonden: „Op uw noodgeschrei deed Ik grote wond'ren." Daar werd hun ontdekt de heerlijkheid van het vlees geworden Woord, +Dt hun diepe verwondering en blijdschap. Toen werd het Kerstfeest in hun hart en werd het door het geloof omhelsd dat Jezus Christus in de we reld gekomen is om zondaren zalig te maken. Welk een ruime, heerlijke mo gelijkheid tot zalig worden ontsloot zich daar voor hun ogen. En de Heere is onder hen blijven wonen met Zijn Woord en Geest, hun steeds meer Zijn heerlijkheid bekend makende. Zij mo gen er bij ogenblikken zóveel van zien, dat zij buiten Christus niet meer ge lukkig kunnen zijn. Vol heilige eerbied en hartelijke blijd schap staart dat volk naar de kribbe van Bethlehem en knielt er in de geest bij neer tot aanbidding van de Zone Gods, Die voor de wereld Zijn Godde lijke heerlijkheid verborg achter het voorhangsel van Zijn nederige geboorte, maar Die Zijn heerlijkheid laat zien aan dezulken die alle heerlijkheid des mensen leerden achten als een bloem van het gras, die vergaat. En dat volk zal eens volkomen Zijn heerlijkheid zien, van aangezicht tot aangezicht, wanneer alle duisternis en onkunde van hen zal weggenomen zijn, wanneer Zijn h-serlijkheid zal uitstralen aan alle zijden. Niet alleen als de eeuwige Zoon des Vaders, maar ook als de verhoogde en verheerlijkte Immanuël, Die tussen de zeven gouden kandelaaren wandelt. Gelukkig volk dat heerlijkheid mag zien, niet alleen in het kruis van Gol gotha, maar ook in de kribbe van Beth lehem. Ds. Chr. van Dam OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK ken, want we vinden dat spaarbrieven- systeem een zo geraffineerde uitvinding om de belastingbetalers het gebruik van de gelden uit een aangenomen belasting verlaging onmogelijk te maken, dat we er geen parlementaire woorden voor kunnen vinden. We zien dus, dat dit kabinet van ster ke mannen toch niet zo sterk is als het lijkt. Het heeft nu wel een overwinning behaald, doordat met name de K.V.P. heel sterk was in woorden, maar zwak in daden en doordat een regeringscrisis tot het uiterste vermeden zal worden door de regeringspartners. Anderzijds zullen deze echter tegen de tijd, dat de nieuwe Kamerverkiezingen moeten plaats hebben, steeds meer rekening moeten gaan houden met hun kiezers. En dat is verre van gemakkelijk in deze situatie. Dat geld niet alleen voor de twee confessionele partners, de K.V.P. en de A.R.P., maar evengoed voor de P.v.d.A. De beide eerste zullen steeds meer hun rechterzijde moeten gaan ont zien om geen brede groepen te verliezen aan de C.H.U. en de V.V.D., tervrtjl de P.v.d.A. moeite zal krijgen met haar meer radikale linkervleugel, waarvan wel eens een groot aantal zal kunnen deserteren naar de P.S.P., die toch al veel P.v.d.A. stemmen heeft aangetrok ken bij vorige verkiezingen. Dit is wel zeker: wanneer dit kabinet volhardt in zijn streven om grootscheepse uitgaven te doen en weigert het bezuinigingsmes te hanteren, dan kunnen conflicten niet uitblijven. Per slot van rekening kun nen de twee confessionele regeringspar tijen niet blijven doorgaan met capitu leren voor dit ultra-progressieve kabi net. Wanneer ze voor de keus gesteld worden: het kabinet-Cals laten vallen óf een beduidend aantal kiezers verlie zen, dan zullen ze ongetwijfeld het eer ste kiezen. In het socialistische kamp blijft men, ondanks de moeilijkheden, sterk vóór dit kabinet geporteerd. Op het jongste congres van de P.v.d.A. verleden week zaterdag zei drs. Nederhorst, de fractieleider: „Wij weten, dat samen re geren met partijen, die er intern de meest verschillende opvattingen op na houden, zoals dit met confessionele par tijen het geval is, verre van gemakke lijk is. Wij hebben deze samenwerking aanvaard, omdat er een program was, dat ons aansprak en omdat er oprechte bereidheid bij de regeringspartners was, met ons in zee te gaan." Hij troost te zich met de overweging dat men in de begintijd moet uitgaan van de ge dachte: „Luister niet naar hun woonden, maar kijk naar hun dfiÜen". Wat dit betreft kan de P.v.d.A. tevreden zijn, want beide partijen gingen onder het Calsiaanse juk door. Nederhorst ver tolkte dit in de woorden: „De K.V.P. heeft zich bij het belastingdebat als een loyale partner laten zien". Overigens meende hij, dat de kans op moeilijkheden er nog wel in zit, maar in 't algemeen was hij niet pessimistisch over de samenwerking. Men ziet dus, dat de P.v.d.A. van de drie regerings partijen het meest enthousiast is over dit kabinet. Te verwonderen is dit niet. Zij bezet enkele sleutelposities: Finan ciën en Economische Zaken, ze is met vijf man vertegenwoordigd en de rest zijn roomsen en anti's, die met hun ideeën dicht bij het socialisme staan, althans in de praktische politiek, uitge nomen mr. Luns, maar die heeft Bui tenlandse Zaken. Zij moest hem wel ac cepteren, anders was de formatie-Cals niet doorgegaan. De P.v.d.A. kan dus tevreden zijn. Ze staat thans heel sterk, wat wel blijkt uit het feit, dat de K.V.P. geen consequenties durfde verbinden aan de ongemotiveerde aanval van Ne derhorst op De Quay en Luns en de be groting-Vondeling slikte met huid en haar. Zolang het bij woorden blijft en de daden ontbreken, kan deze regering, mentaal geleid door staatssocialistische beginselen, rustig voortgaan met haar politiek, die ons land regelrecht naar een snelle ontwaarding van de gulden brengt met alle gevolgen van dien. toonaangevend als nieuws- en advertentieblad Frankrijk De presidentsverkiezingen in Frank rijk, jongstleden zondag, hebben een grote verrassing opgeleverd: Generaal De GauUe is met slechts 44 procent van de stemmen ver beneden het ver eiste percentage gebleven. Zijn linkse tegenstander Mitterand behaalde 32 procent en liet daarmee de overige vier candidaten ver achter zich. Het moet voor de man die zichzelf beschouwt als de redder van Frank rijk en als een van de leiders van Eu ropa een geweldige nederlaag hebben betekend dat hij niet bij de eerste ronde als president herkozen is. Men heeft de eerste paar dagen vol spanning zijn beslissing afgewacht: Zou hij de laatste kans wagen door zich op 19 december met Mitterand te meten of zou hij er het bijltje bij neergooien De GauUe houdt echter voorlopig die bijl nog even vast: op genoemde datum zal het Franse volk zich kunnen uitspreken over óe vraag, wie de komende jaren aan het roer van het Franse schip zal staan: De GauUe of Mitterand. Zoals de zaken er nu bij staan zal het wel een overwinning worden voor de generaal, naar men schat met ongeveer 60 pro cent, maar dat is van te voren niet ge makkelijk te bepalen. Wanneer De Gaulle straks herkozen wordt en er is geen reden om dat in twijfel te trekken dan zal het be- vnnd in Frankrijk wellicht op de oude voet worden voortgezet, maar dan is er toch wel iets veranderd. De Fransen hebben in meerderheid duidelijk laten weten, dat ze de dictatoriale neigingen van de oude heer niet meer serieus ne men. Daaruit zou kunnen volgen, dat zijn beleid op meer weerstanden zal gaan stuiten dan voorheen. Waarschijn lijk heeft De Gaulle bij^ gezondheid nog een kortere of langere regerings periode voor de boeg, maar wanneer hij eenmaal van het toneel verdwijnt, dan heeft ook het gauUisme opgehou den te bestaan. Het is de grote ver gissing van de generaal geweest, dat hij zelf dit nooit had vermoed. Daar door is de klap, waarvan hij zich naar het schijnt, enigszins heeft hersteld, ook zo hard aangekomen. Hij heeft de kie zers in slaap willen zingen met het lied van de chaos, die voor de deur zou staan, wanneer hij er niet meer zou zijn, maar die kiezers zijn plotseling wakker geschrokken. En deze hernieuwde waakzaamheid moet een nieuwe perio de inluiden in de Franse politiek. Dat was ook wel nodig, want het be leid van de eigenzinnige De Gaulle be gon op een wanbeleid te gelijken. Ener zijds besteedde hij, zuiver ter wille van het prestige en de nationale trots van Frankrijk, gehele schatten aan een eigen atoommacht, en nu ook aan een eigen ruimtevaartAnderzijds was er een grote ontevredenheid gegroeid over de binnenlandse politiek: verwaar lozing van openbare diensten, de auto wegen, de telefoon, de scholenbouw, de woningbouw, maar ook over de agra rische politiek, de achtergebleven ge bieden. De verkiezingsuitslagen op het platteland spreken in dit opzicht boek delen! Wel blijft er een vraag over, name lijk wat de gevolgen zullen zijn van het verdwijnende gaullisme in Frankrijk en in het buitenland. Zal de ineenstorting van de Vijfde Republiek Frankrijk weer doen terugvallen in de chaotische toestanden uit de tijd vóórdat De Gaulle aan de macht kwam? En welke buiten landse koers zal Frankrijk gaan varen, voorlopig mèt en straks zónder De Gaulle? Zal hij misschien, nu de de mocratie haar rechten begint te her nemen, ook wat water bij de Europese wijn gaan doen? Het zijn vragen, waar- Speciaal in het opmaxen van Êi MM B. V. d. VEEB Telefoon 2682 Westdyk 1*6 MIDDELHABNIS SS5SS!S5S!S!S!Sï53SSï55SSS^3!SSS;SSa;S^ Jesaja 40 1 t.m. 11) „Troost, troost mijn volk", zo spreekt Ulieder God. Spreekt naar Jeruz'lems hart, want Ik heb op haar smeken haar ongerechtigheid verzoend; en ondanks 's vijands spot is nu haar strijfl vervuld. Ja, alle leed is weggeweken". Een stem des roependen weerklinkt: „Bereidt de weg des Heeren! Effent de wildernis en maakt voor onzen God ruim baan. Want Hij, Die tot in eind'loos eeuwen zal regeren doet nu Zijn heerlijkheid aan alle volkeren verstaan". Als het verdorrend gras is alle vlees en alle goedertierenheid gaat als een bloem des velds ondanks haar pracht verloren. Maar 't Woord van onzen God bestaat tot in der eeuwigheid! O Sion, doet Uw blijde boodschap aan een ieder horen Gelijk een herder zal Hij Zijne kudde weiden. De lammeren vergaad'ren in Zijn schoot. De zwakken zal Hij zacht'kens henenleiden hen voerend uit de enge banden van de dood. Klimt op een hogen berg, verheft Uw stem met macht. Vreest niet, verkondigt het alom in Juda's steden dat Hij zal komen, en Zijn rechterarm vol kracht zal eens Zijn volk met Zijn gerechtigheid bekleden. L. KATS Het proces tegen Robert Jean Verhelen te Wenen. Na het horen van de Belgische getuige Guilielmus Nijsen (links) vroeg de openbare aanklager een andere tolk in de plaats te stellen van Josine Antonius (midden links), die secretaressen is geweest van rijkscommissaris Seyss-Inquart. Rechts de be klaagde Robert Jean Verhelen. op nog geen afdoend antwoord kan worden gegeven. Maar dat er verande ringen op handen zijn, dat staat wel vast. Vietnam De president van Noord-Vietnam, Ho Tsji Minh bevindt zich op het ogenblik in de hoofdstad van communistisch China om met de Chinese leiders be sprekingen te voeren over de Vietna mese oorlog. Hoewel dit van diplomatieke zijde in Washington is meegedeeld, acht men toch in de Verenigde Staten de kans op vredesonderhandelingen gering, aange zien China nog betrekkelijk kort gele den heeft doen uitkomen dat de Ameri kaanse strijdkrachten eerst Vietnam moeten verlaten, voor er sprake kan zijn van besprekingen. Amerika gaat intussen voort met ver sterking van de troepenmacht in Viet nam. Er zijn op het ogenblik 170.000 man troepen in Zuid-Vietnam, maar er wordt gesproken over een uitbreiding tot 300.000 man, doch van officiële zijde is nog niets daarover meegedeeld. De gevechten gaan onverminderd voort, zonder dat van weerszijden enig resultaat kan worden geboekt. Over het huwelijk van Prinses Bea trix en de heer. Claus von Amsberg is het volgende communiqué uitgegeven: Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Ne derlanden en het aanstaande bruispaar hebben naar officieel is medegedeeld, in overleg met de regering donderdag 10 maart 1966 vastgesteld als datum voor de huwelijksvoltrekking. De burgerlijke huwelijkssluiting zal plaatsvinden in het stadhuis van Am sterdam; de kerkelijke bevestiging in de Westerkerk. VOOR BETER a. fc# 1^^ '-^—-..,,, Nn^R DE MIDDELHRRNIS-TEL:Z328 In een spoedeisende raadsvergadering is de raad van Oude Tonge j.l. dins dagavond door burgemeester v. d. Harst geïnformeerd over de organisatie en huisvesting van de secretarie na de her indeling van de gemeenten. A\ is de oude raad in deze zaak niet tot Oordelen geroepen, uit gevoel voor de democra tische verhoudingen wilde de voorzitter de raad niet van deze plannen onwetend laten. Omdat geen der gemeentehuizen van Ooitgensplaat, Oude Tonge of den Bommel groot genoeg bleek om het ad ministratieve apparaat van de grote gemeente Oostflakkee te kunnen huis vesten moest een ander onderkomen worden gezocht. Dit is gevonden in het huren van een groot pand in de Voor straat te Ooitgensplaat in een gedeelte waarvan de Techn. dienst reeds sinds 1961 is gevestigd. Ook zal het gem. huis van Ooitgensplaat in gebruik blijven. In Oude Tonge zal eens per week, waar schijnlijk vrijdagsmorgens door de bur gemeester, Techn. dienst, hoofd Soc. za ken e.a. zitting worden gehouden. De raad toonde zich bepaald niet content maar had in dezen geen stem in te brengen. Moeiiyk zoeken Het zoeken naar een geschikt onder komen was aldus burg. v. d. Harst een moeilijke zaak geweest. De meest ideale oplossing nieuwbouw, zou op Rijksgoedkeuring moeten wachten en er zou 6 a 10 jaar mee heengaan. Boven dien is de voorbereidingstijd om met een gedegen plan ter tafel te komen te kort. Daarom was de voorzitter ge lukkig dat te Ooitgensplaat een groot pand kan worden gehuurd. Dat de bouw van een nieuw raadhuis voorlopig over bodig maakt. Alle problemen van huis vesting kunnen ook voor langere ter mijn hiermee worden opgelost. Spreker verzekerde dat geen chauvinistische re denen hebben meegespeeld. Een en an der vindt zijn grondslag in het door het bureau Organisatie- en personeels beleid opgesteld rapport dat overigens voor een groot deel met de denkbeelden van de voorzitter overeenstemt. Centralisatie Voor een efficiënte werking van het gehele administratieve apparaat is cen tralisatie een eerste vereiste. De ar chieven van de drie gemeenten, die per soonskaarten, de post e.d. zullen der halve op een centraal adres aanwezig moeten zijn. Enkel de ontvangersadmi nistratie laat Zich scheiden van de ove rige administratie, zodat deze in den Bommel gehuisvest zal kunnen blijven. (Vervolg op pag. 2) Het ruime pand aan de Voorstraat te Ooitgensplaat. Het werd ge bouwd door bur gemeester Antho ny van Weel, die van 1856 - 1886 burgemeester van Ooitgensplaat was. Thans wordt het nog bewoond door de oud-gemeente- secretaris de heer K. Korteweg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1