iBtsvoardefiBts! voor het heerlijk avondje PSSZALM 1KQ STRUÜK QUICK DISPIITCH ytdUut^teeAt in. dit Had Plaatselijk nieuws Mooie opdracht voor Maasl(anl's Macliinefabrielien te Bruinisse 'n geschenk?... iets voor de fiets! GEEN HAVER MAAR STEEDS ESSO ffssol N.V. STEVEDORE COMPANY Q UIC K DIS PATC H Gemeenteraad Middelharnis 38e jaarga 'n geschenk voor groot of klein? grote en kleine geschenken vindt u bij ons te kust en te keur, o.a,: W. Akershoek oHERRY Jerez per fles van 425 voor OwO SMAC Unox blikje van 200 gr. van 111 voor ^O BESCHUIT Hooinneijer 2 rollen van 72 voor 5^ ANANAS stukjes literbllk HQ GEMENGDE NOTEN per zak 89met 10 extra zegels fancy pink blikje m%^^^ r- extra met lü zegels Denk aan uw familie en vrienden overzees Nederland in beeld DE WAAL Wij zijn tot uw dienst met Esso Gasolie, Esso trekkerpetroieum, Esso motoroliën, transmissie-oliën, smeervetten, roestwerende midde len en perfecte service, MET ESSO BENT U BETER UIT! Fa. P. DE KORTE EN ZONEN Oude Tonge QALILEISTRAAT 32 ROTTERDAM TEL 010-251240. TOESTEL 24 Nieuw rekord bij Ouwehand Ingezonden stukkeo| DE BOERENPARTIJ R.T.M. bus tegen verkeerszuill Storm klapte bazarteni in elkaar 2e blad. „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 30 novembt-r Rijwiel- en bromfietshandel Tel. (01878) 3 90 - Ouddorp I ••••••e«@s««*«««««»a«*e**««c*«*»«*o MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Collecte voor het zwakke kind had succes De Afdeling Middelliarnis-Sommels- dijk van liet Centraal Genootschap voor uitzending van zwakke kinderen naar vakantie-tehuizen en gezondheidskolo- nies deelt met dankbetuiging aan de milde gevers mede, dat de col lecte bij de stembureaus de volgende bedragen heeft opgebracht: Stad aan 't Haringvliet f 35,62, Nieuwe Tonge f 71,89, Sommelsdijk f 402,77. MIDDELHARNIS Door breken van lamp glas in 't oog De echtgenote van de heer M. Driesse aan de Ring alhier was bezig de vaat te wassen, toen een T.L. lamp op de aanrecht viel. Zij kreeg daardoor splin ters glas in het oog en moest op ad vies van de huisarts onmiddellijk naar het oogziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. Het getroffen oog was door de glassplinters ernstig verwond, maar kan gelukkig behouden worden. De T.L. lamp is waarschijnlijk losgetrild door een trilwals, omdat in de nabijheid van de woning opnieuw werd herstraat. Bijbellezing. Woensdag 1 dec. a.s. zal ds. G. Mouw in de Ger. Gem. alhier een aanvang maken met de bijbellezin gen. Aanvang sav. half acht. SOMMELSDIJK Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" van maandag 22 november 1965. Afd. I: K. Vis—A. v. d. Sluijs 2—0; B. VisJ. Lodder 2—0; M. v. Lente A. Verolme 11; F. NoordijkA. Krijgs man O2. Afd. II: W. v. d. Welle—V. d. Broeke 2—0; C. Zoon—C. Polder 1—1; A. Kna- peH. Noordijk 20; B. RoetmanJ. Verbiest 20; S. HoogzandI. Koese 0—2. Afd. III: A. V. Gulik-M. Breeman 20; W. V. Dongenv. Binsbergen 20; T. V. Brussel—H. v. Es 1—1; W. West hoeveC. Spee O2; W. v. d. Boogert L. v. d. Veer 0—2. DIRKSLAND Drogisterij uit 1908 in andere handen De bekende drogisterij van Oosten brugge aan de Voorstraat is in andere handen overgegaan en verkocht aan de heer C. Vroegop, gediplomeerd drogist te 's Gravenhage. Hij heeft de zaak vergroot en het interieur vernieuwd.- Zaterdag a.s. zal de heropening plaats hebben. Deze drogisterij werd in 1908 overge nomen van de heer A. de Vries in de volksmond „Toontje de Vries" wiens winkel gevestigd was in een pand er naast, waar nu de heer Bies heuvel (timmerman) woont. Dat was een toen al jaren bestaande zaak, zo dat de drogisterij dateert uit de vorige eeuw en dus wel op oudheid kan bo gen. Gevonden voorwerpen: Hamer, brui ne kinderschoen, bankbiljet, wieldop (Chevrolet), gele step, penennzakje met inhoud, 1 zak inhoudende o.a. een vet- spuit, linker glacé herenhandschoen, gouden ring, rechter grijze dameshand schoen (glacé), gouden ring, rechter grijze dameshandschoen (glacé), bank biljetten. Verloren voorwerpen: 4 kleuren sjaal met clips, damespolshorloge met zwart bandje, brandblusapparaat, wieldop van een Simca, damespolshorloge met dou blé schakelbandje, oliejas, bruine lin ker dameshandschoen van leder, 1 paar blauwe nylon dameshandschoe nen, kettinkje met 10 bedeltjes, pols horloge met zwart lederen bandje, gou den broche met rode steen, zwarte lin ker dameshandschoen (glacé), ring met 5 sleutels, ring met 1 sleutel en een fo to. Voor inlichtingen wende men zich tot de rijkspolitie te Dirksland, Voor straat 17, tel. 736. Gevonden: Een zwart damesrijwiel, merk Raleigh. HERKINGEN Verkeerscursus. Op donderdag 2 dec. a.s. begint een verkeerscursus. Deelne mers boven 16 jaar kunnen zich op geven bij de Postcommandant der Rijkspolitie alhier. GOEDERREDE Postbode met auto in de haven Door gladheid van de weg is de post bode van Stellendam, de heer Noord- hoek met zijn personenwagen ter hoog te van Bekaf van de weg geraakt en in de haven terecht gekomen. De bestuurder zag het aankomen en kon het vege lijf redden, door vroeg tijdig uit de wagen te springen en zich via het zich daar bevindende trapje weer naar boven te klimmen. De wa gen kwam met de voorkant in het wa ter, dat op dat moment niet erg diep was. De wagen bleef in de modder ste ken. Met een takelwagen is hij weer op het droge gebracht. OUDDORP Opbrengst collecte. De dankdag col lecte in de Ger. Gem. heeft opgebracht de som van 2284,40. OUDE TONGE Middenstand maakt grote reclame De winkelende stand te Oude Tonge maakt een grote reclame. In de voor naamste straten heeft men op vele plaatsen een verlicht embleem opge hangen, met het wapen van Oude Ton ge en voorzien van een bepaalde slag zin, om publiek te trekken. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om adspirant kopers uit Oost-Flakkee per speciale bus naar Oude Tonge te ver voeren. De winkeliers verstrekken di verse attracties. Bond van bejaarden. Op vrijdag 3 dec. a.s. des nam. 2 uur is er weer een gezellige middag en avond voor de le den van de Algemene Bond van Be jaarden afd. Oude Tonge, in de C.C.H. Barak aan de Julianaweg alhier. Het bestuur hoopt dat zeer vele (de vrou welijke leden mogen natuurlijk zeer zeker niet ontbreken) op deze middag en avond weer gehoor zullen geven aan deze oproep, om op 3 dec. a.s. aan wezig te zijn in de C.C.H. Barak. Brengt allen een bordje en mesje mee. Het be stuur hoopt dan ook op een zeer pret tige middag en avond." Jaarvergadering. De Coöp. Pootaard- appelenbewaarplaats hoopt op donder dag 3 dec. a.s. in café Esser des nam. 7.30 uur haar jaarvergadering te hou den. STAD AAN 'T HARINGVLIET Inwisselen vakantiebonnen. Bij de penningmeester van de N.C.A.B. dhr. A. Wesdijk Burgemeester Sterkstr. 12 is donderdag 12 dec. van 7 tot 9 uur de gelegenheid om vakantiebonnen in te wisselen met opdruk geldig tot 30 april 1966 van de landbouw tot een bedrag van ten hoogste f 150, Beroep aangenomen. De beroepen predikant ds. H. Jongebreur van Heij- plaat heeft het beroep naar de Herv. Gemeente alhier aangenomen. Betaling hofpacht. Op zaterdag 4 dec. a.s. zal diaconie van de Herv. Ge meente zitting houden tot het in ont vangst nemen van de hofpacht van de Vroon in het vereen, gebouw van 3.30 tot 5 uur. Burg. Stand. Overleden C. J. Gou mare oud 61 jaar, echtg. van N. A. Mijs. OOLTGENSPLAAT Rustend bakker overleden. In het Rusthuis „De Goede Reê" te Sommels dijk, waar hij de laatste maanden werd verpleegd, is op de leeftijd van ruim 88 jaar overleden, de heer J. C. de Rui ter. De heer De Ruiter, die tot voor enkele jaren zijn gehele leven bakker is geweest in het pand Voorstraat 21 te Ooltgensplaat, genoot bij de bevolking altijd een grote populariteit, mede door zijn hartelijke omgang en grote mede deelzaamheid. Dit bleek vroeger toen de tijden, vooral voor grote gezinnen zeer slecht waren. Hij heeft velen door de grote nood heen geholpen. Verder was de heer De Ruiter door het gehele land bekend als de fabrikant van de zo genaamde „Plaatsebrokken". Zater dag heeft alhier de begrafenis plaats gehad op de Nieuwe Begraafplaats. Een groot verschil in leeftijd vormt het verscheiden van de heer H. Pieterse, ruim 25 jaar, die in het ziekenhuis te Dirksland overleed. Hij was enkele ja ren geleden een zaak begonnen aan de Molendijk; een A. en O.-kruideniers winkel. Een ernstige ziekte sloopte deze energieke en hardwerkende jongeman, een jong gezin achterlatend. Op de Nieuwe Begraafplaats had vrijdag j.l. de teraardebestelling plaats. Verder overleed van woensdag- op donderdagnacht in het Rusthuis „De Goede Reê", waar hij sedert nov. 1960 zijn intrek had genomen, onze oud- inwoner, de heer Abr. v. d. Tol, we duwnaar van mevr. P. Wittekoek. Hij bereikte de leeftijd van ruim 86 jaar. De begrafenis heeft plaats gehad in zijn vroegere woonplaats Oude Tonge. Maatschappeiyk werkster benoemd. De Stichting Maatschappelijke zorg Oostflakkee, heeft met ingang van 1 febr. 1966 als Maatschappelijk-werkster benoemd, mej. C. Baardman te Bun schoten-Spakenburg. Mej. Baardman is de opvolgster van mej. L. M. S. Kelder man die van de zomer naar Zeist is ver trokken. Gezien het grote tekort aan Maatschappelijk werksters mag het be stuur zich gelukkig prijzen dat reeds zo vlug in de vacature is voorzien. Hoofdleidster Bejaardenhulp be noemd. Het bestuur van de Stichting Bejaardenhulp te Ooltgensplaat heeft met ingang van 1 januari 1966 als Hoofdleidster voor Bejaardenhulp oe- Maatjes en Inmaakharing per 50, 100, 200, 250 en 300 stuks. Zoutevis en stokvis per 3,5 en I2V2 kg. Bestellingen: A. PRONK Parkweg 36 - Vlaardingen Telefoon (01898) 86 64 WÉSTDUK IS - HlDDEiHBRHI^ TE KOOP gebruikte M. POORTVLIET Wijngaardstraat 5 - Goes Telefoon (01100) 77 68 stuur hen als geschenk de prachtige kalender voor 1966 een kalender met 52 foto's uit alle delen van Neder land met 4-talig onder schrift. Prijs 4,75. Wij be lasten ons ook met ver zending voor u als u ons de juiste adressen opgeeft! BOEKHANDEL MIDDELHARNIS giK^amMaasmmaaBBe^ De start op ons nieuwe havencomplex aan de Prinses Beatrixhaven (Eemhaven) is een belangrijke gebeurtenis voor Rotterdam, voor ons. en wellicht ook voor u. Een bedrijf, dat helemaal buiten Rotterdam aan uw kant ligt en waar met de modernste hulpmiddelen zeer gevarieerd werk wordt verricht. Reeds een belangrijk aantal van de bewoners van Goeree-Overflakkee werkt nu sinds begin van dit jaar in ons bedrijf. Daarmee is een begin gemaakt dat navolging verdient. Informeert u eens bij een van onze mensen bijv.: J. VISSER, Beatrixwetg 14 te Ouddorp F. W. BAKELAAR, Meidoornstraat 36 te Stellendam A. BODEGOM, Tuinstraat 42 te Dirksland S. J. KOOTE, Westdijk 28 te Sommelsdijk H. DE GEUS, Nieuwstraat 22 te Herkingen W. DUIM, Molendijk 38 te OoltgeQspIaat. Of: Als u dat liever doet: Op het Arbeidsbureau is men op de hoogte en kan men u vertellen op welke wijze wij de kosten van een bezoek aan Rotterdam voor onze rekening nemen om eens te komen kijken en praten. Tenslotte is er nog de mogelijkheid om een van onze voorlichtings avonden te bezoeken: DIRKSLAND: dinsdag 7 december in Café Vermeulen, Molenidgk 4 MELISSANT: woensdag 15 december in Café de Gouden Leeuw, Plein 9 OUDE TONGE: woensdajg 15 december in Hotel de Weerd, Kaai 11. Deze avonden worden alle gehouden van 7-8 uur. noemd, mevr. IJspeert-Heida te Aals meer. Zij zal de leiding hebben in het nieuw te bouwen verzorgingshuis bij het Bejaardencentrum met tevens zorg voor de warme maaltijden etc. Ook dit bestuur vindt het prettig dat na de eer ste oproep van sollicitanten zo vlug in deze functie is voorzien. Scheepvaart. Vorige week werden in totaal geladen vijf schepen met sui kerbieten: 3 te Sluishaven en 2 in de kom van de gemeente, met resp. 658 ton en 335 ton inhoud en bestemd voor Stampersgat en Puttershoek. In ge noemde week werden ook veel bieten per as naar de fabriek te Puttershoek vervoerd. Het waren bevroren bieten die terstond bij aankomst werden ge lost en verwerkt. Ouderling gekozen. Maandagavond j.l. had er in „Elthato" een samen komst plaats van leden van de herv. gemeente waarin de verkiezing van een ouderling (vacature D. Troost) aan de orde werd gesteld. Uit het door de kerkeraad opgestelde dubbeltal A. Kreeft Dzn. en L. Vermaat Wzn. werd eerstgenoemde gekozen. De vergadering werd geleid door ds. P. Vermaat. Nieuwe tuinman. In de vacature van de heer L. Paasse, die in verband met zijn leeftijd bedankte, werd door de kerkvoogdij van de herv. gemeente tot tuinman van de pastorietuin aan gesteld, de heer D. Troost. Opbrengst koliekten. De gehouden huis-aan-huis-koUekte voor het Ned. Oorlogsgraven Comité, de z.g.n. Klap- rooskoUekte heeft opgebracht 102,72. De koUekte voor het Prinses Beatrix- fonds ten behoeve van de poliobestrij- ding heeft opgebracht 211,04. Examens. Voor de-akte Paedagogiek M.O.-A., slaagde aan het Paedagogisch Seminarium van de Vrije Universiteit te Amsterdam, de heer G. Rietveld, Hoofd Chr. Nat. School, alhier. Terug uit Canada. Na een verblijf van ruim een half jaar bij haar zoon in Canada, is mevr. C. Mooijaard j.l. donderdag per K.L.M, in Holland en haar woonplaats teruggekeerd. Bejaardenmiddag. Woensdag 1 dec. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamerikomst ge houden worden. Dankstond Geref. Gemeente. Don derdag 2 dec. zal er in de Geref. Ge meente Dankstond voor het gewas wor den gehouden. De diensten vangen aan nam. 2.30 en sav. 7 uur. Voorganger is ds. P. Blok te Dirksland. V/oensdag 1 dec. a.s. komt de gemeen- raad bijeen. Evenals in andere gemeen ten komt ook hier de subsidiering aan de orde voor de Prot. Chr. opleiding van kleuterleidsters a 20 et. per inwo ner. Verder moet er een besluit vallen voor het verlenen van een aanvullend krediet voor verbouwing werkruimte bij het gemeentehuis, n.l. voor maatre gelen brandbeveiliging, aanschaffing vloerbedekking, gordijnen armaturen, enz. enz. Een vaste geldlening groot f 200.000,- moet worden aangegaan voor de reali sering van kapitaalswerken, n.l. voor trottoirs aan de Chr. de Vrieslaan, ver bouwing openbare school na de brand, waarvoor f 90.600,ten laste der ge meente blijft, grond- en bouw-voor schotten voor 8 garages en voorzienin gen aan de buitenhaven. Verder een kasgeldlening van f 300.000,zulks reeds in verband met de samenvoeging. Dan is er nog een voorstel tot ver huur van een perceel weiland aan het Oostervoorgors, aan de ijsclub te Mid delharnis voor f 100,per jaar. Ten slotte volgt een onderzoek van de ge loofsbrieven van de benoemde leden van de raad van de nieuwe gemeente Middelharnis. Na deze raadsvergadering volgt er in december nog een, wat dan de laatste van de oude gemeente Middelharnis zal zijn. In Ouwehands Dierenpark is een nieuw rekord gevestigd. In het bijna vijf en dertig jarig bestaan van het Rhenense dierenpark op de Grebbe- berg is er nog nimmer één dag voorbij gegaan of er waren bezoekers. Die ko men zelfs ook nog wanneer er een dik pak sneeuw ligt. Afgelopen zondag echter is er niet eentje naar de dieren komen kijken. Dit is dus een rekord, alhoewel van zeer bijzondere aard. De gladde wegen wa ren er de oorzaak van. Trouwens op het park zelf was het ook spekglad en wel zodanig dat vele dieren de gehele dag in hun nachtver blijven moesten doorbrengen. En dat omstreeks half november. KIJKERS EN LUISTERAARS Op 1 nov. j.l. waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 2.059.966 tele visietoestellen aangegeven tegen 2.037.024 per 1 oktober j.l. (t.m. 23 no vember 2.084.966). Er waren op 1 november 2.688.019 ge registreerde radiotoestellen tegen 2.681.418 op 1 oktober j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep be droeg op 1 nov. 108.309 tegen 411.404 op 1 oktober j.l. Maaskant's Machinefabrieken te Brui nisse resp. te Stellendam, genieten een grote populariteit in de Visserijwereld. Van ingewijden vernemen wij, dat de Machinefabriek te Bruinisse één dezer dagen de opdracht kreeg, voor het le veren en inbouwen van een 12 T.V. Kromhoutmotor in een 20,50 m lange garnalenkotter. Het schip wordt tevens uitgerust met een specialiteit uit eigen fabriek n.l. een „Maaskant's vierkops-frictielier". Deze lieren leveren een grote bij drage voor de veiligheid van de vis- serman, in het bijzonder bij het zoge naamde bokkenvissen. Wanneer een net zich vasthaakt aan een wrak of obstakel onder water, dreigt menig schip om te slaan met al le gevolgen van dien. De Maaskant lieren echter, maken in een dergelijk geval zich door een simpele handbeweging volkomen vrij en kan het schip zich weer in zijn nor male stand verheffen. Over de gehele wereld is dit uniek stukje Hollands vakbekwaamheid zeer gezocht en vindt regelmatig zijn afzet gebied in eigen land, België, Engeland, Duitsland, de Deense kust etc. De kotter wordt geëxploiteerd door de heer W. de M. te Vlissingen en krijgt aldaar zijn thuishaven. Als over enige tijd, onder het wakend oog van Michiel Adriaansz. de Ruijter, de „Henriëtte Patrica M" haar proef- vaart maakt, zullen we hier de ver diende aandacht aan schenken. Buiten verantwoordelijkheid der red.| Geachte redactie, Zoudt u zo goed willen zijn onder-| staande in uw blad op te nemen. In het nummer van vrijdag 19 nov.6 1965 vraagt de schrijver over het aan-| staand huwelijk van Prinses Beatrül zich af wat de mensen van de Boeren-f partij in de Staten Generaal doen. Daar wil ik hem hierbij dan wel ever| van antwoord dienen. Die doen daar wat door de meestel partijen jammerlijk verzuimd wordtf namelijk opkomen voor de kleine zelf-l standigen, die mensen die tegenwoprdis| meest in een hoekje geduwd worden. Dat ze dat op een wat krasse manierl doen waar ik zelf ook niet helemaal 1 achter sta, zou men beter kunnen beT grijpen wanneer men zelf op een zand-| bedrijfje van 10 ha zat en dan een aan slag van het landbouwschap in de busj kreeg. Bij voorbaat dank voor plaatsing. Hoogachtend, J. J. V. Houdt Noordstr. 13, Scherpenisse DIRKSLAND De verkeerszuil onder aan de heul tel Dirksland is donderdagmorgen gekraak! I door een slippende autobus. Er deden 1 zich geen persoonlijke ongelukken voorf De bus slipte toen hij afremde voor een| fietser. OUDE TONGE De geweldige storm van zaterdag-1 avond deed de grote tent op het haien-f plateau waarin een bazar gehouden j werd voor de voetbalvereniging „Grijs-S oord" klapperen en schudden. Het| werd zo erg, dat het gevaar opleverde; de brandweer werd te hulp geroepen,! die er de kachels uithaalde en de be-j zoekers naar buiten verwees. Dat bleek] nodig, want circa half negen klapte *l tent in elkaar. Persoonlijke ongelukken! deden zich niet voor en de meeste spul-[ len waren er bijtijds uitgehaald.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 6