Uitslag stemming 4 nieuwe gemeenteraden op Goeree - Overfial(l(ee Het a.s. huwelijk van Beatrix en Claus •tij KRUIDER'S Meditatie Goederentrein door zeewater overspoeld ï^8« gge jaargang Vrijdag 19 november 1965 No. 3438 op de |an- Irbij lar en der iten kgvl. fonge Wiet kat lat kat CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vertchijnt ttoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond DEMAS WONINGINRICHTING het beste bed ooit gemaakt .'i 'schuimrubber nog nooit geëvenaard! BUITENLAND A.R.-f raktie geen bezwaren tegen crematie FruitBiiariden en Fruïtbaliies „De Fruitcentrale'^ - lis PBINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelsdtJk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avond» Tel. 20 17 Giro 167980 ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. BIJ contract speciaal tarief In ons nummer van 25 juni j.l. schre ven we een artikel over „De a.s. verlo ting van Prinses Beatrix". Thans, na ongeveer vier en een halve maand, kun nen we hetzelfde doen over het a.s. huwelijk. In deze periode heeft kroon- prinselijk paar het niet gemakkelijk gehad. Freule Wttwaal van Stoetwegen ^sss daarop in het Kamerdebat en be treurde het diep, dat een deel van het Nederlandse volk er oorzaak van is geweest, dat deze tijd, die voor elk ver loofd paar er één van intens geluk moet kunnen zijn, is verduisterd door allerlei acties tegen dit huwelijk in de pers, de radio, de televisie en adressen aan de Staten-Generaal, zodat zij en de ko ninklijke familie het niet zo prettig hebben gehad. Men kan het daarmee eens zijn en het ook betreuren, maar tenslotte toch van mening zijn, dat de eerste oorzaak daarvan geen andere is dan deze, dat de keuze van de prinses gevallen is op een Duitser. Natuurlijk I kan men het standpunt innemen, dat de 10 a ISVo Nederladers, die uiteinde lijk tegen het huwelijk bleven, evenals de grote meerderheid van ons volk hun bezwaren maar hadden moeten in slikken, maar het was te voorzien, dat dit nu eenmaal niet zou gebeuren en dat er onherroepelijk onaangenaamhe den op moeten volgen. In ons artikel over de verloving heb ben we dit ook geprofeteerd, al is de oppositie tenslotte kleiner gebleken dan we vermoed hebben. We schreven daar in, dat we de beslissing van de prinses „een psychologische jout" achten. Som- j migen hebben ons dit kwalijk genomen, maar we blijven daarbij en achteraf is wel gebleken uit al het rumoer, dat op de verloving gevolgd is, dat deze ziens wijze juist was, want wanneer de prin- i ses een gemaal van een andere natio- I naliteit had gekozen, zou aan haar en I ons volk deze onverkwikkelijke ge- schiedenis gespaard zijn gebleven. Mi nister-president Cals heeft verleden week woensdagavond in zijn rede in de Tweede Kamer zelf erkend, dat zijn eerste reactie op de bekendmaking van de persoon van Beatrix' toekomstige levenspartner deze was: „Jammer, dat het een Duitser is." Dit zal ongetwijfeld I bij vrijwel alle Nederlanders zo zijn ge weest. Het verschil zit alleen hierin, dat een klein deel van ons volk over dit bezwaar niet is kunnen heenstap pen en het allergrootste deel, mede let tende op de goede rapporten over Claus von Amsberg, er zich bij heeft neer- gelegd en in vertrouwen pp diens goede mentaliteit het prinselijke paar alle goeds in hun levensverbintenis toe wenst. Wij scharen ons zonder enige reserve onder de laatste categorie. Nu de prin ses klaarblijkelijk, gedreven door haar dieije genegenheid voor de Duitse di plomaat, vertrouwde dat hij een goed Nederlander zal worden, wetende dat hij een „goede" Duitser is met anti-na-' i. zi beginselen, steunende op de goedkeu- I ring van haar ouders, met haar sterk doorzettingsvermogen aan de oppositie i het hoofd wenst te bieden, is er mede na alles, wat omtrent Claus von Ams- j berg door de regering is bekendge- maakt, naar onze mening geen reden voor. ons volk om zich tegen dit huwe- 1 lijk te verzetten. Wij hopen en vertrou- wen, dat de prinses en haar a.s. gemaal, I even voortreffelijk als hun koninklijke ouders, later ons land en volk op de I allerhoogste posten in ons staatsbestel 'zullen weten te dienen. Wij verheugen er ons dan ook in, dat de Tweede Kamer van onze Staten- 1 Generaal verleden week zowel de Toe- stemmingswet als de Nationalisatiewet j met een overweldigende meerderheid I heeft aanvaard. Alleen de P.S.P, die [de republikeinse staatsvorm voorstaat, I benevens vijf socialisten stemden tegen I de wet, waarbij toestemming wordt ver- leend tot het huwelijk, zodat de troon i voor prinses Beatrix open staat. De communisten onthielden zich met de zonderlinge argumenten. Slechts 6 I vam, de Kamer was dus tegen! Na de I storm van bezwaren en kritiek kan ons [prinselijk paar met deze uitslag zeer [tevreden zijn. Boer Koekoek moest natuurlijk weer [eens een scheve schaats rijden. Hoewel [zijn partij blijkens haar beginselpro- [gram zeer Oranjegezind is, zouden hij [en zijn beide confraters Harmsen de [Voogd bijna nog tegen hebben gestemd. [Deze mensen lijden aan een F.B.O.- [complex. Ze staan met het Landbouw- I schap op en ze gaan ermee naar bed. [En nu was de heer Koekoek bang, dat [Claus von Amsberg relaties zou aan- Iknopen met het Landbouwschap en in Idat geval zou hij volgens zijn zeggen Jbest tegen durven stemmen. Min. pre sident Cals deelde echter mede dat daarvan geen sprake was en toen stem den de Boeren vóór! Maar het tekent [toch wel de bekrompenheid en het to- Itale gemis aan staatsrechtelijk inzicht ïvan deze mensen, wani^eer zij de al of iniet-toestemming voor dit huwelijk la- |ten afhangen van de P.B.O.-kwestie. Ve vragen ons dan ook af, wat mensen riet zulke primitieve opvattingen eigen- Bijk in de Staten-Generaal moeten doen. Want Demas heeft mij verlaten, hebbende de tegenwoordige wereld liefgekregen, en is naar Thessalo- nica gereisd. (2 Tim. 4 10). Een afval der heiligen is er niet. God zal nooit het werk der genade, dat Hij naar Zijn vrijmacht en welbehagen in de harten der Zijnen aangevangen is, verlaten of overgeven. De kerk zingt daarvan: De Heer's is zo getrouw als sterk; Hij zal Zijn werk Voor mij volenden! Wel is er in de kerk des Heeren zwa re strijd gevoerd in de loop der eeuwen. Wanneer wij slechts geleerd hebben acht te geven op onze belijdenisge schriften, dan kunnen wij het uit de Dordtse leerregels leren, dat onze va deren tegen de remonstranten een zwa re strijd gevoerd hebben juist over de ze zaak, of er al dan niet een afval der heiligen is. Luister dan naar het ant woord, dat onze vaderen gegeven heb ben: „Want God, Die rijk is in barmhar tigheid, neemt, naar het onveranderlijk voornemen der verkiezing, de Heilige Geest van de Zijnen, ook zelfs in het droevig vallen, niet geheel weg, en laat; hen zover niet vervallen, dat zij van de genade der aanneming en van de staat der rechtvaardigmaking uitvallen, of dat zij zondigen ter dood of tegen de Heilige Geest, en, van Hem geheel ver laten zijnde, zichzelf in het eeuwig verderf storten" (Dordtse Leerregels Hst. V Art. 6). Wanneer ge u daar de tijd toe gun nen wilt moet ge eens met aandacht dat gehele hoofdstuk, dat aan de be strijding van de dwaling der remon stranten in zake de volharding der hei ligen gewijd is, want dit hoofdstuk is zeer leerzaam en troostrijk. Wij belij den dus naar 't Woord Gods, dat er geen afval van de heiligen is en dat daar, want 't werk der genade eenmaal verheerlijkt werd, het ook zeker zal worden bevestigd. Nu rijst echter de voorname en belangrijke vraag, wat de betekenis is van de woorden, die Pau- lus wijdt aan Demas. Wie was Demas? Veel lezen wij van hem niet in de. Schrift. Wij weten uit hetgeen, dat wij van hem lezen in de brief aan de Colossenzen en in de brief aan Filemon, dat hij een medearbei der van Paulus geweest is in het werk des Evangelies. Terwijl Paulus vanuit zijn gevangenschap een brief aan Timo- theüs schrijft, laat hij hem weten, dat Demas hem verlaten heeft en de tegen woordige wereld heeft liefgekregen. De gedachten daaromtrent zijn ver schillend. Sommigen menen, dat dit be tekent, dat Demas de dienst in het ko ninkrijk Gods de rug heeft toegekeerd en zich tot een andere bezigheid ge voegd heeft, terwijl anderen menen, dat Demas de wereld liefgekregen heeft in deze zin, dat hij de waarheid verla ten en wedergekeerd is tot een werelds leven zonder zich meer te 'bekommeren om hetgeen hij in samenwerking met Paulus eerst gepredikt heeft. Bij het laatste gevoelen sluiten wij ons ook aan om verschillende redenen. Paulus was in Rome om voor de Naam en de zaak des Heeren te lijden, en wist „dat hij weldra als een offeran de zou worden geofferd. In deze strijd en moeite verlaat Demas hem, die daar in openbaart, dat hij om Gods zaak niet lijden wil noch zijn leven verlie zen. Wel, Christus Zelf heeft ons ge sproken van hen, die wanneer de hitte der vervolging kwam af zouden vallen van het geloof. Zulk één is Demas. Thessalonica, de wereld lokte hem, toen het gevaar dreigde, dat hij zijn getui genis des Evangelies met zijn bloed zou moeten bezegelen. Daarom is Demas ons een waarschuwend voorbeeld. Al les, wat geschreven is, is tot onze le ring geschreven. Demas was eens een mede-arbeider van de grote apostel, zelf een verkon diger van de genade Gods en ziet, hij gaat heen en kiest de wereld voor zijn deel. Zouden dan toch de aanhangers van de gedachte, dat er een afval der heiligen is, niet gelijk hebben? Leert ons dit voorbeeld dat dan niet overdui delijk? Uit vele plaatsen in Gods Woord blijkt ons, -dat de genadegiften Gods onberouwelijk zijn en dat Zijn volk wedergeboren is uit een onvergankelijk zaad. Neen, er is geen afval der heili gen. Maar wel leert ons ook deze ge schiedenis, dat er veel kan zijn in het leven van een mens, waardoor hij de schijn van christen-zijn op zich geladen heeft, maar van het wezen van de waarachtige christen vervreemd blijft. Het bijna in Christus zijn doet ons nog zonder en buiten Hem vertoeven met al de gevolgen, welke het buiten Chris tus zijn medebrengt. Demas, hij, de dienaar der waarheid wordt een dienaar der wereld eri nu is hij door de eeuwen heen als een ge zonken schip en daardoor een waar schuwend baken op de zeer van het leven. Omgekomen is hij voor eeuwig, omdat de liefde der wereld in hem niet gekruist werd. Ds. A. Vergunst. Wat de andere partijen betreft, de K.V.P., de A.R.P., de C.H.U., de V.V.D., de S.G.P. en het G.P.V. verklaarde zich unaniem vóór. Wat de K.V..P aangaat, het is wel duidelijk dat de Roomsen te genwoordig zeer pro-Oranje zijn; dat is de laatste maanden zowel in hun pers als ook j.l. woensdag in de rede van drs. Schelmzer gebleken. Van de A.R. is bekend, dat ze eveneens zeer koningsgezind zijn, al voelen calvinisten historisch wellicht meer voor de repu bliek. De C.HU. is orangistisch tot in haar program van beginselen en haar woordvoerster Freule Wttwaal van Stoettwegen hield dan ook de meest emotiele rede ter verdediging en aan beveling van de Toestemmingswet. De freule is bevriend met ons koningshuis, maar men moet van haar geen byban- tisme (ogendienarij) van vorsten ver wachten. Dat heeft ze in 1956 bewezen toen de affaire-Hoffmann aan het hof speelde en de postitie van koningin Juliana ernstig bedreigd werd. Nu was ze zeer verontwaardigd over alles wat men in pers, radio en t.v. de prinses en de koninklijke familie heeft aangedaan. Speciaal de t.v. journalisten kregen er van langs. De heren Van Tijn en Fer- dinandusse zagen we op de perstribu ne en deze heren van de beruchte V.A.R.A. uitzending „Zo is het konden het ermee doen. Wat de V.V.D. betreft, ook zij wenste over de bezwa ren heen te stappen en in vol vertrou wen op de integriteit van Claus von Amsberg haar stem aan de wetsontwer pen te geven. De S.G.P. en het G.P.V. men kon niet anders verwachten schaarden zich eveneens onder de voor standers. De enige opposanten waren eigenlijk de P.S.P. (pacifisten) en een klein club je socialisten onder aanvoering van de heer Goedhart. De woordvoerder van de P.S.P. dhr. Lankhorst, die een heel sympathieke man is, maar niet zo'n beste spreker, zette zijn republikeinse standpunt uiteen en herhaalde nog eens de bezwaren tegen Claus von Amsberg. Dat er slechts 66.000 adhesiebetuigin gen aan het bekende Adres waren en geen paar miljoen schreef hij toe aan de vrees van velen voor moeilijkheden, wanneer dit bekend werd. Hij sprak zelfs over een geheime politie in een dictatuurstaat, waarvoor men bang zou zijn. Dit is natuurlijk, om met Mr. Cals te spreken, je reinste waanzin. Bij de replieken bleek hij er zelf ook van overtuigd. Bij de debatten kwam ook nog de OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK kwestie ter sprake van de plaats der huwelijkssluiting. Naar men weet, is Amsterdam daarvoor gekozen, maar zeer veel Amsterdammers zijn daarte gen om alles wat de Duitsers daar in de oorlog gedaan hebben, speciaal met de Joden. Min.-pres. Cals deelde echter me de, in antwoord aan de heren Geertse- ma, Nederhorst, Van Dis en Jongeling, dat de regering het nochtans op Am sterdam hield. Hij kon dit niet zo zeg gen, omdat tenslotte de regering ver antwoordelijk is, maar de reden, dat Amsterdam en niet Den Haag gekozen is, moet deze zijn, dat de koninklijke familie om praktische redenen er de voorkeur aan geeft. Het Huis ten Bosch in Den Haag is er n.l. te klein voor om de vele vorstelijke gasten te ontvangen en het paleis op de Dam wel. We zul len maar hopen, dat de Amsterdamse tegenstanders van het huwelijk zich waardig zullen gedragen en er zich geen onverkwikkelijke incidenten zullen voordoen. Alles bijeengenomen kunnen we ten slotte vaststellen, dat er niet zoveel Ne derlanders echt enthousiast zijn over dit huwelijk. Prinses Beatrix begrijpt dit zelf ook wel. Volgens „Vrij Nederland" moet ze gezegd hebben tegen haar va der en Mr. Cals: „Kan ik het helpen, dat ik op een Duitser verliefd geworden ben?" Laten wij daarom maar in haar keus berusten, hetgeen ons gemakkelijk zal vallen nu alle rapporten over de antecedenten, de persoonlijkheid en de opvattingen van Claus onverdeeld gun stig zijn. Het rumoer heeft nu lang ge noeg geduurd. Deze kwestie mag ons volk niet langer verdeeld houden. Nu het parlement heeft beslist zouden we zeggen: zand erover. BINNENVERING HAZET-FABRIEKEN Zevenbergen N.B. Rhodesië Hoewel er vorige week enige hoop was, dat op het laatste ogenblik nog een uitweg zou worden gevonden, heeft premier Smith toch definitief de knoop doorgehakt en de eenzijdige onafhanke lijkheid van Rhodesië uitgeroepen. Het was redelijkerwijze ook niet mo gelijk dat een overeenkomst zou tot stand komen tussen de premier van Rhodesië en de premier van de Britse Labour-regering. De Labour-partij heeft zich, ook al toen ze nog in de oppositie was, altijd fel verzet tegen de mono polie-positie van de blanke minderheid in Rhodesië. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat een conservatieve regering de breuk zou hebben voorkomen, maar wellicht had ze de kwestie meer op de lange baan kunnen schuiven. Wilson is daar, ook al is hij een gematigd La bour-man niet in geslaagd. De blanke meerderheid in Rhodesië, die naar schatting nauwelijks vijf .pro cent van de totale bevolking omvat, is een sterke groep, die voor alle belang rijke posities mensen kan leveren. Dat heeft haar een gevoel van eigenwaarde gegeven, dat uiteindelijk geleid heeft tot de uitroeping van de onafhankelijkheid. De Engelsen, die zich daar nu begrijpe lijkerwijze tegen verzetten, hebben dat zelf in de hand gewerkt door lange tijd de Bantoebevolking dom te houden. Als deze Bantoes er echter misschien nog niet aan toe zijn, zelf de macht in han den te nemen, dan staat er wel een aantal Afrikaanse landen hen daartoe aan te vuren. En als het op de duur tot medezeggenschap van de Bantoes komt, dan ontstaat er vanzelfsprekend een chaos, zoals die bijvoorbeeld ook in Kongo is ontstaan. Dat interesseert die voormalige koloniën niet veel, maar het interesseert uiteraard dat betrek kelijk kleine aantal blanken van En gelse afkomst, die mettertijd misschien het land worden uitgezet, als de Ban toes ooit aan de macht mochten komen. Daarom hebben ze nu de eenzijdige on afhankelijkheid uitgeroepen. Het is duidelijk dat ze daarbij de pu blieke opinie in de wereld tegen zich hebben. Zelfs Amerika en Engeland hebben andere belangen dan die van de Rhodesische minderheid. Engeland heeft terstond matregelen genomen in de vorm van economische sancties, schorsing van alle ministers en bevel tot aftreden van de gouverneur. Deze laatste heeft echter geweigerd heen te gaan omdat hij van mening is dat alleen koningin Elizabeth hem uit zijn functie kan ontslaan. Het Britse parlement heeft zich geheel akkoord verklaard met de sanctiewet tegen Rho desië. Niemand verdedigde de stap van premier Smith, maar wel vroeg men Volgende week komt de motie Scheps (p.v.d.a.) waarin opheffing wordt ge vraagd van de nog in de wet vastgeleg de discriminatie van crematie (lijkver branding) in de Tweede Kamer in be handeling. Dinsdagmiddag heeft de heer Scha kel, woordvoerder van de A.R. fraktie in de Tweede Kamer verklaard dat de A.R. haar stem aan de motie-Scheps niet zal onthouden, omdat de overheid de christelijke zede van begraven aan andersdenkenden niet mag opleggen', Voorheen heeft de A.R. partij zich fel verzet tegen gelijkstelling in de wet van begraven en cremeren. Voor de R. Kath. Partij is het ook geen geloofskwestie meer. De C.H. fraktie paarde zich aan het betoog van de heer Schakel. Mr. Beer- nink zei dat democratisch gezien de christelijke traditie niet het laatste woord mag spreken. Alleen S.G.P. en G.P.V. tegen Ds. Abma (s.g.p.) wees er op dat de H. Schrift lijkverbranding rangschikt naar heidense gebruiken. Hij noemde het een bewijs van geestelijke achter uitgang, dat de merktekenen van het Christendom, waaronder ook de tradi tie van het begraven inplaats van ver branden behoort, worden uitgewist. De heer Jongeling (G.P.V.) sprak in dezelfde geest en zei dat het hele Bij belse klimaat duidelijke taal spreekt over begraven en dat het Oude Testa ment de lijkverbranders dreigt met zware straffen. Begraven en cremeren was daarom onmogelijk gelijk te stel len. .....i-V-:--"^-...-.:--: Een goederentrein op weg naar Plymouth ploegt door de hoogopgezweepte golr.. ven, die over de kade slaan. Gedeelten van England werden geteisterd door sneeuwstormen en ijsrgens, waardoor elektriciteitsstoringen ontstonden en het verkeer werd ontwricht. zich af of de sancties tegen Rhodesië enig effect zouden sorteren. Minder eenstemmigheid was er ten aanzien van deze kwestie in de Veilig heidsraad. Vorige week kwam ze reeds bijeen op verzoek van Engeland. Bij die gelegenheid werd een resolutie aan genomen van Jordanië, waarin de on afhankelijkheidsverklaring wordt afge keurd als een onwettige daad. Later echter zijn de besprekingen voor onbe paalde tijd opgeschorst, omdat er geen overeenstemming kon worden bereikt over de vraag of de volkerenorganisa tie eventueel geweld zou mogen ge bruiken tegen Rhodesië, een voorstel van Ivoorkust. Verschillende landen hebben al laten weten dat ze het nieuwe bewind in Rhodesië niet zullen' erkennen. Andere landen hebben eveneens economische sancties in uitzicht gesteld. Vietnam Dat bepaalde gebeurtenissen of as pecten van de internationale politiek soms lang verborgen blijven, is dezer dagen weer bewezen. Een jaar geleden heeft Noord-Vietnam een aanbod ge daan aan de Verenigde Staten om af gevaardigden van beide landen in de hoofdstad van Birma bijeen te laten komen en de voorwaarden te bespreken voor een beëindiging van de vijande- Speciaal in het opmaken van B. V. a. VEEB Telefoon 2682 Westdqk U6 MIDDELHARNIS lijkheden. Amerika heeft dit aanbod afgewezen, omdat het niet geloofde aan de oprechte vredeswil van Noord-Viet nam. Bovendien wilde men er niet op ingaan omdat de presidentsverkiezingen voor de deur stonden. Maar na de ver kiezingen, toen secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. de zaak opnieuw aan de orde stelde, verklaarde Mc Namara, de minister van buitlandense zaken zich tegen en zo ging de zaak de doofpot in. Nu is het uitgelekt via een artikel in een Amerikaans tijdschrift. Eerst werd het van regeringszijde tegenge sproken, maar later werd het toegege ven. Er is in Amerika nogal wat deining orn deze kwestie ontstaan, vooral om dat de gevechten de laatste tijd steeds heviger zijn geworden. Oe Thant heeft na het bekend wor den van deze feiten opnieuw aange drongen op onderhandelingen. De vervroegde verkiezing van de ge meenteraadsleden voor de vier nieuwe gemeenten op Goeree-Overflakkee t.w. Goedereede, Difksland, Middelharnis en Oost-Flakkee ligt achter de rug. De ver kiezingsstrijd tussen de diverse partijen is vrij rustig geweest, althans te oor delen naar het reclame-materiaal, dat in grote hoeveelheden is thuisbezorgd, ledere partij heeft zijn standpunt uit eengezet, maar tot scherpe conflicten in de verkiezingsstrijd is het niet geko men, behoudens bij de K.V.P. De oud- wethouder Van Kampen te Oude Tonge heeft bij de leden van de K.V.P. een circulaire laten rondgaan met de sug gestie om op de P.v.d.A. te stemmen! Begunstigd door het goede weer en dat in tegenstelling tot de voor gaande koude novemberdagen is er flink gestemd. Uitgebracht zijn op Goeree-Overflak kee in de vier gemeenten totaal het volgende aantal stemmen. S.G.P. 4807 stemmen A.R. 3104 stemmen Prot. Chr. Partij 1267 stemmen P.v.d.A. 4626 stemmen V.V.D. C.H.U. K.V.P. De Jong (R.K.) Hoogzand Alg. Belang Totaal 1771 stemmen 1167 stemmen 644 steramen 2:66 stemmen 343 stemmen 294 stemmen 18289 stemmen Uit dit stemmen-overzicht blijkt dat de S.G.P. het grootste aantal stemmen op Goeree-Overflakkee heeft behaald De grootste partijen gezien het stem- menaantal zijn de S.G.P., de P.v.d.A. en de A.R. Oostfla.kkee In Oostflakkee komen de volgende raadsleden in de nieuwe gemeenteraad: voor de V.V.D. de heer J. A. v. Nieu- wenhuijzen, Ooltgensplaat; voor de K. V.P. de heren G. A. Winkels, Oude Ton ge en J. Moerenhout uit Achthuizen. De laatste stond no. 3 en is met voorkeur stemmen gekozen. Voor de P.v.d.A. de heren C. Gebraad en W. A. de Vos te Oude Tonge; P. van Vliet en A. de Vos, Ooltgensplaat; voor de A.R. C. A. van Loon, Oude Tonge en G. K. Timmer man te Ooltgensplaat; voor de S.G.P. G. H. V. Dam te Ooltgensplaat en P. Groe nendijk, Oude Tonge; voor de C.H.U. dhr. L. Arensman en S. L. de Jonge met een eigen lijst. Gemeente Middelharnis Voor de A.R. de heren M. K. van Eek, Middelharnis; C. Edewaard, Sommels- dijk; G. A. J. van Opstelten, Nieuwe Tonge en C. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet. Voor de P.v.d.A. dhr. L. C. Kievit, mevr. Van Groningen-de Bonte; E. Oostdijk, Nieuwe Tonge en de heer K. J. Kleingeld te Middelharnis. De heer D. Hoogzand (eigen lijst). Voor de (Zie vervolg binnenzijde)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1