jllAfIDEn-flIEUWS hr. D. van der Kwaak, Leiden prak voor de Chr. Hist. Unie De 1000ste Rumptstadploeg in 1965 Modeshow van merkartikelen Rekrutenavond 25 november a.s. te Dirksland Mijlpaal bij Van Rumpt n.v. Bn'onchiletten Gemeenteraad Bruinisse JTO veel itasti- l/ukan pn ver- iende lideale ke ver aal om Vrijdag 12 november 1965 No. 3436 Goeree-Overflakkée moet een leefbaar geheel worden Sommelsdijk Vestiging betonmortelcentrale definitief van de baan. Gemeentebegroting 1966 goedgekeurd, ruim f 25.000,^ tekort Boekbespreking pmbe [amens de CHU sprak vrijdagavond het verenigingsgebouw Onder de 'k te Dirksland, de heer D. van der I' „Ij lid van Gedeputeerde Staten 2uid-Holland en wethouder voor woningbouw te Leiden },ger Van der Kwaak heeft er in rede op aangedrongen, dat de leren een voorbeeld moeten zijn voor jongeren, maar ze moeten wel de kei durven overgeven aan de jonge- die later met de problemen zit- waarover de ouderen nu nog slechts 'oeven te praten. Er is een groot gat tussen de top ),et veldleger," aldus de heer Van Kwaak, die daarmede doelde op de land tussen Provincie en kiezers. ,Er nu een unieke kans om dat gat te ■rbruggen en van gedachten te wis- ■n. Slechts een zeer klein percen- 'e weet iets van provinciale zaken 'terwijl men bij de provincie ieder idsverslag leest. ,uid-Holland is een dynamische pro- cie, die een grote ontwikkeling te- noe't gaat. In de randstad woont 370/0 de bevolking terwijl het slechts van de landoppervlakte bestrijkt. t wordt nog erger en met belangstel- B zien wij de toename van de be king tegemoet. foor die meerdere bevolking moeten izen worden gebouwd, daar moet werk )r zijn en de mogelijkheid tot recre- Er moet 30 a 40.000 ha cultuurgrond chikbaar zijn voor de aanleg van gen. Daarbij komt de kapitaals- laarste en het hoge rente-percenta- aldus de heer Van der Kwaak, die ■der inging op de politiek in de wo- gbouw, die door de bouw van duur de woningen, voor een groot deel uit verband gerukt is. „Een arbeider een huur moeten gaan betalen van ;eveer 37,per week. Aan de an- •e kant is het wel zo, dat de wel- ^rt stijgt en wanneer een familie een dergelijke woning heeft betrok er meerderen uit de familie zijn, op zo'n woning gebrand zijn. Hier- blijkt, dat de woonbeschaving toe- imt. Naast de woningbouw is er ook 'g om werkgelegenheid. Ieder jaar en zich 30.000 mensen melden in arbeidsproces. 20.000 mensen ko- :n van school, terwijl er jaarlijks uit de agrarische sector worden ;estoten door mechanisatie. Honderd ir geleden werkte 43"/» van de bevol- g in de landbouw; verleden jaar IS dat nog 13"/o en het percentage rdt ieder jaar hoger. In onze eigen igeving kan men het weten aan het tal trekkers. Nog niet zolang gele- b waren het er 2.500; nu 80.000. Het een wisselwerking en we hebben ar te zorgen voor werkgelegenheid, t Botlek- en Europoortgebied wordt klein. Er worden nieuwe terreinen igelegd, die ook weer te klein zullen iken te zijn. Zo ontstaan er nieuwe iden. [Ook Goeree-Overflakkee ondergaat in gedaantewisseling met de uitvoe- ig van de Deltawerken. Als de zee ën zijn afgesloten, zal men dat ze- r nog meer ondervinden dan thans, gemeentebesturen zullen zich ook [ernaar moeten aanpassen en vooral iletten wat hun taak hierin is. U zult nd beschikbaar moeten stellen voor igen, voor woningbouw en voor in- strie. Dat behoeft niet alarmerend zijn, want er wordt meer land in- ipolderd dan er gevraagd wordt voor 'Orzieningen. Hierdoor zal het cul- [urgrondpakket vooruitgaan. [In de gemeenten kent men elkander. t zal in de nieuwe raad anders zijn. zal nu wellicht gestemd worden op iensen die men minder goed kent en aan de nieuwe raadsleden de taak om [cli hiernaar aan te passen. De raads- |den zullen, aleer ze hun vinger op- ken aan de raadstafel, eerst studie [peten maken van het onderwerp. Nu 11 men allemaal tegelijk de vinger isteken. Dat is verkeerd en kan fu st zijn in de nieuwe raad. Men moet irst zelf kennis verzamelen, wil men over kunnen spreken en oordelen. Vroeger werd de burgemeester ge- etst aan zijn kennis. Tegenwoordig lat het er om hoeveel huizen hij weet [S te branden in Den Haag. Wanneer een gesloten deur heeft gevonden Den Haag, verminderd dit zijn aan- ■n. Als Den Haag „nee' 'zegt, is dit lest voor de burgemeester. Dit moet idelijk worden aangetoond in de ge meenteraad en de raadsleden moeten iervan doordrongen worden. De gemeenten op Goeree-Overflak- "e hebben een eigen taak. Er kan veel eer gepresteerd worden op het ge- ed van de woningbouw. Er moet ini- ■^'jef uitgaan van de raden zelf. Sinds 1955 zijn hier 3200 woningen gebouwd. Dat is niet gering, maar wat meer ini tiatief voor verschillende gemeenten zou wel op zijn plaats zijn. Een paar jaar geleden ben ik ook hier geweest en ben toen'geschrokken van het groot aantal krotwoningen. Mien moet een gemeente zien als een levend geheel en ■"iet alleen streven naar een zo groot ■ogelijk aantal inwoners, maar meer de leefbaarheid. De nieuw aange- 'menen moeten worden opgevangen ^lor gemeente, kerk en de gemeen- '"^hap. De leefbaarheid van de streek is ver- kerd in de CHU, in haar karakter. •ie karaktertrek is niet voortgekomen "t het partijbelang. Wij lopen niet ach- r een vaandel aan en we kunnen geen "isten of listen" achter onze partij- am zetten. In de CHU slaat men niet et de vuist op tafel. Voor ons is de 'litiek een dienende taak. Het gaat mens en staat, waarvan men niet fiiag verwachten, dat de staat alles kan, alles geeft en alles doet wat van haar verlangd wordt. Wij zijn dankbaar voor het grondgebied waar wij mogen wo nen, de regering die wij mogen kiezen en het volk dat we mogen dienen. Wij willen een bijdrage leveren in de poli tiek. Merkt U nu, dat de mensen gelukki ger geworden zijn met de welvaart? Hoort U weleens mensen die arbeids vreugde hebben en die zich hierop be zinnen? Men wil wel beter en meer. Het leven is onpersoonlijk geworden. We gaan te maken krijgen met de mas sa-mens wanneer we geen geestelijke injectie krijgen. Als CHU moeten we nauw aaneen sluiten. De Unie staat open voor alle Christenen. In de ko mende tijd zal er veel van ons ge vraagd worden, maar men moet we ten, dat het geloof geen moedeloosheid gedoogd. Bilderdijk heeft het werk overgedra gen op zijn sterfbed en heeft er stu denten warm voor gekregen, die het enthousiasme hebben doorgegeven aan anderen. Bilderdijk ging de mensen niet overtuigen, maar getuigde zelf. We mo gen niet het succes najagen, want dan richt men zich naar de mens. We moe ten naar boven zien," aldus de heer Van der Kwaak. Uit de vergadering kwamen veel vragen naar voren en in het bijzonder voor de woningbouw in iedere gemeen te afzonderlijk. De heer Van der Kwaak zei geen Sinterklaas cadeau tjes te kunnen uitreiken, maar hoopte wel, dat voor die tijd enkele gemeenten blij zullen kunnen zijn. Over de krotopruiming was men het ook niet helemaal eens, omdat hierdoor het woningpakket wel verbeterd wordt, maar de woningnood niet gelenigd. Men wilde liever de zgn. krotten, die in de meeste gevallen al heel gauw voor „on bewoonbaar" verklaard worden, maar nog best te bewonen zijn. De heer Van der Kwaak moest dit tegenspreken, omdat hij meende, dat dit een kwestie van aanpak is en dat men niet te gauw moet zeggen, dat men in een dergelijk huis ook nog kan wo nen. Volksvijand nummer 1, werd de wo ningnood genoemd. „In de oorlog noem de men de oosterburen zo, en toen ging men dag en nacht in de weer om die te bestrijden; nu geldt de woningnood slechts een gedeelte van de bevolking. Men noemt het wel vijand no. 1, maar men laat het er bij zitten. Waarom nu niet de schouders er onder gezet," vond de heer A. Troost te Melissant. Met cijfers wilde de heer Van der Kwaak de vragensteller overtuigen, dat het een beetje anders was, maar een ander meende, dat er toch wel iets ver keerd zit, omdat het dikwijls voorkomt, dat men een aannemer gevonden heeft, die de woningen wil bouwen voor een redelijke prijs, maar dat de goedkeu ring op de bouw achterwege blijft, zo dat de aannemer zijn mensen moet ont slaan en de woningbouw stil ligt. De heer Van der Kwaak noteerde ijverig, zonder te willen beloven hierin verbe tering te kunnen brengen. De heer H. L. van Kampenhout zei bang te zijn, dat de gemeenten, die hun eigen naam behouden zich te weinig om de gemeenten zullen bekommeren, die worden toegevoegd. Hiermede doe lende op woningtoewijzingen e.d. „De andere plaatsen zullen zich ge passeerd voelen. Sommelsdijk b.v. heeft daar altijd al last van gehad," meende spreker, die liever gezien had, dat er een algemene naam aan de nieuwe ge meenten gegeven werd, zoals dat met Oostflakkee gebeurd is, dan was de wrange smaak wat weggenomen. De heer Van der Kwaak meende, dat hier een goed bestuursbeleid aan te pas zal moeten komen, die geen enkele be volkingsgroep zal vergeten. Men moet dit goed in het oog houden. Dit is in de eerste plaats de taak van de gemeentebesturen," waarna de heer Van der Kwaak, die hoopte, dat het eiland een leefbaar geheel zal worden, ook met de nieuwe raadsleden. De Plattelandsvrouwen van Oost- Flakkee hebben veel genoegen beleefd aan een show van merkartikelen op het gebied van boven- en onderkleding. Het gezelschap van Emka-show be staande uit een lady-speaker en drie mannequins toonden eerst foundations in grote verscheidenheid. Daarna droe gen zij Tima ondergoed in katoen en draion, vlotte, heerlijk warme pyama's van het bekende beertje in brushed ny lon en tricot, en vervolgens beeldige jurkjes en oakjes gemaakt van AaBee stoffen. Een ware inspiratie voor de handige naaisters.' De in ons land onmisbare regenkle ding werd gepresenteerd in praktiese afkledende modellen. Geschikt voor de jonge vrouw (rode lange broek, zwarte laarzen en zwart-wit geruite poncho) maar ook voor de ouderen waren er jassen in flatteuze pasteltinten. Een Belgische fabriek brengt deze jassen onder het merk Walkotex. Omdat ze ge maakt zijn van ducotergal kunnen ze thuis gewassen worden. We zagen een regenjas geheel met nylonbont gevoerd, heerlijk warm en toch wasbaar. Bij dit alles werden modieuze schoe nen gedragen met lage en hoge hak, in leer, suède en lak. Ze luisterden naar de naam Anita en zagen er makkelijk uit. Avondjaponnen vormden het slot- Ouders, let ov U saeck Elk jaar wordt in tienduizenden ge zinnen in ons vaderland, door tante post, een enveloppe in de brievenbus gestopt waarop, behalve de naam en het adres, ook het woordje DIENST staat vermeld. En hoewel de geadersseerde deze en veloppe verwacht, zal hij evenals de overige huisgenoten er nu niet be paald reikhalzend naar hebben zitten uitkijken. U begrijpt het al; het is een oproep voor opkomst in werkelijke dienst, zo als dat heet. Het is dus zover! Huib, Jan of Karel moet de dienst in, om daarmede één van de plichten te gaan vervullen zoals die in de Grond wet staat omschreven. Het burgerklofje gaat voor enige tijd de kast in, om plaats te maken voor het uniform van de Zee- Land- of Luchtmacht van ons Nederlandse le ger. Hij wordt drager van 's konings wa penrok. Wat hem in dienst zo allemaal staat te wachten?? Wat voor moeilijkheden er zijn waar hij onherroepelijk mee te maken krijgt, maar ook wat voor mogelijkheden hij heeft (en die zijn er); u heeft het hem natuurlijk allemaal verteld, voorzover u dit uit eigen ervaring kon doen. Trouw aan uw ouderplicht heeft u uw kind(eren) niet alleen grevoed, maar ook opgevoed. En opvoeden is niet al leen leiden maar ook begeleiden en blijven begeleiden, ook dan, wanneer u op het punt staat uw zoon te moeten loslaten omdat hij militair wordt. Nu kunt u onmogelijk op de hoogte zijn met alles wat uw zoon straks staat te wachten, waar hij mee te maken krijgt en (wat zeer belangrijk is) waar hij zijn vrije tijd kan doorbrengen! Daarom wijzen wij u op de aankon digingen elders, betreffende de moge lijkheid om iets meer over het één en ande rte vernemen, n.l. de recruten- avond te Dirksland in gebouw De Wiek op donderdag 25 nov. a.s. te 8 uur 's avonds. Wij kunnen een bezoek, samen met uw zoon, alleen maar aanbevelen. Het zal voor vele ouders een gerust stelling zijn te ontdekken, dat hun zoon heus niet straks behoeft onder te gaan in de massa. Dat hij ook geestelijk, met beide -be nen op de grond kan blijven staan, tenzij.ja tenzij. Kom naar Dirksland en u zult het vernemen. Sprekers op deze avond ds. H. Heule Res. Vlootpredikant te Rotterdam, (on derwerp: Soldaat worden) en J. van Putten, Alg. sekr. Pro Rege, afd. Rot terdam, (onderwerp Soldaat zijn) (Met kleuren-dia's over de Prot. Militaire Tehuizen). Deklamatie: Mevr. J. J. van Wijk- Kieboom te Rotterdam, (ernst en luim). Film: Mare Liberum (Vrije Zee). Een kleurenfilm over de Koninklijke Ma rine. Attentie: Na afloop is er vervoer per autobus naar de diverse plaatsen. De heenreis kunt u maken per RTM of eigen vervoer. Deze avond mag u beslist niet mis sen. Uitslagren en satandein damverenigfingr „Denk en Zet" te Sommelsdijk van maandag 8 nov. Afdeling I: K. Vis F. Noordijk 2-0 B. Vis A. Krijgsman 2-0 L. Bruggeman J. Lodder 1-1 M. van Lente A. v. d. Sluijs 1-1 Stand Afd. I: gesp. pnt 1. B. Vis 6 10 2. K. Vis 6 9 3. H. Groenendijk 5 8 4. F. Noordijk 6 6 5. A. V. d. Sluijs 6 6 6. A. Verolme 4 5 7. J. Lodder 5 4 8. 'A. Krijgsman 6 3 9. L. Bruggeman 6 3 10. M. van Lente 6 2 Afdeling II: C. Zoon J. Verbiest 0-2 A. Knape I. Koese 1-1 C. Polder H. Noordijk 2-0 B. Roetman v. d. Broeke 0-2 Stand Afd. Il: gesp. pnt 1. V. d. Broeke 6 11 2. W. V. d. Welle 5 10 3. C. Polder- 6 7 4. J. Verbiest 6 6 5. A. Knape 6 6 6. I. Koese 6 5 7. S. Hoogzand 5 4 8. H. Noordijk 6 4 9. C. Zoon 6 4 10. B. Roetman 6 1 Afdeling III: A. V. Gulik C. Spee 1-1 W. V. Dongen W. Westhoeve 1-1 M. Breeman W. v. d. Boogert 0-2 L. V. d. Veer T. v. Brussel 1-1 H. V. Es v. Binsbergen, 2-0 Stand Afdeling III gesp. pnt. 1. H. van Es 7 11 2. A. V. Gulik 7 10 3. C. Spee 7 9 4. L. V. d. Veer 9 9 5. T. V. Brussel 7 8 6. W. Westhoeve 7 5 7. W. V. d. Boogert 7 5 8. W. V. Dongen 7 5 9. van Binsbergen 5 4 10. M. Breeman 6 3 Vorige week was het feest bij de fir ma van Rompt N.V. De 1000ste ploeg, dit jaar gefabri ceerd werd uit de fabriek afgeleverd. Dit was voldoende om het werk even stil te leggen en in één van de ruime showrooms met het gehele personeel bij elkaar te komen, om dit heuglijke feit te vieren. Directeur A. J. van Rumpt releveer de in 't kort hoe in 1947 de eerste ploe gen werden gemaakt, toen nog met zeer gebrekkige hulpmiddelen. De vraag nam toe, zo sterk zelfs, dat de fabrica ge in de laatste drie jaar verdubbelde. Nu wordt gewerkt in een ruime hal van 1500 m2, waar zeer moderne ma chines staan opgesteld. Het interne vervoer, van het mate riaal naar de werktuigmachine gaat in pallets door middel van een vorkhef truck. We zagen volautomatische zaagma- chines, welke geheel zonder toezicht een vooraf ingesteld aantal voorwerpen afleveren. Een revolverdraaibank waar op in acht bewerkingen gedeeltelijk gelijktijdig diverse onderdelen ge draaid worden. In een oven verhitte stalen staven worden onder een enorme schroefspil- pers (druk 200.000 kg) tot 'de gewenste onderdelen gevormd. Met diverse iDOor- machines worden 6 tot 12 gaten tege lijk geboord, en in de lascabine worden vervolgens onderdelen door middel van nummer van een lange reeks. Zij waren van een mooie katoen gemaakt en bij zonder smaakvol. De lady-speaker gaf, naast uitleg en prijzen, vele nuttige tips, waarvan ze ker dankbaar gebruik zal worden ge maakt bij het kopen en onderhouden van de kleren. Het geheel was zeer verzorgd en ontlokte een dankbaar en hartelijk applaus aan het publiek. In de vrijdagravond gethouden verga dering van de Geaneenteraad van Brui nisse waren alle leden aanwezig. De voorzitter burgemeester C. H. van de Linde deelt mede dat is ingekomen een schrijven van de firma van Dijk en Co te Dordreoht, dat wordt afgezien van vestiging van een betonmortelcen trale aan de Gemeentehaven te Brui nisse, omdat eenzelfde installatie zal worden gebouwd te Zierikzee en te Middlelliarnis. De heer van de Velde (p.v.d.a.) zegt dit bericht te betreuren en vraagt zich af, of van de kant van het gemeente bestuur wel de volledige medewerking is gegeven eni de nodige voortvarend heid is betracht, om het Genieente- raadsbesluit om de de firma van Dijk vergunning van vestiging te verlenen. Indertijd werd door de firma van Dijk verzekerd, dat binnen 6 weken de be tonmortelcentrale te Bruinisse zou staan. De heer Hoogerheide vindt het diep treurig dat dit besluit moest vallen als gevolg van allerlei akties buiten de ge meenteraad om. De voorzitter verzekert dat van de kant van het gemeentebestuur alles is gedaan, om de vestiging te bevorderen, wethouder van Gilst gelooft ook dat het allerlei akties die tegen de vestiging zijn gevoerd, achter de rug van de ge meenteraad om, die tot het besluit van de firma van Dijk hebben geleid. Hij weet zelfs van een vereniging die zich richtte tot Ged. Staten. De heren de Koning en Jumelet achtten het be sluit van de firma van Dijk een ver heugend bericht. Gemeentebegroting 1965 Bij de behandeling van de gemeente begroting 1966 zei de heer Jumelet wel te betreuren dat de 3500,die door de vestiging van de Betonmortelcentrale in de gemeentekas zouden vloeien nu de neus van det gemeente voorbij gaan. Spreker had ervoor geijverd dat ge noemd bedrijf zich niet aan de haven vestigde, wel had hij het graag elders in Bruinisse geplaatst gezien. „Het is toch eigenlijk treurig dat we als gemeente rondom in het water lig gend, zo weinig industrieterrein kunnen aanbieden dat aan het water ligt", ver volgde de heer Jumelet. Hij beval daar om aan, dat naar mogelijkheden zal worden gezocht een industrieterrein te krijgen, langs de Vluchthaven, a^s die straks door de aanleg van het Schelde Rijnkanaal straks veel van zijn tegen woordige funktie zal hebben verloren. Het is een plan van lange adem en van grote investeringen, maar dat is het Bungalowplan op het Hooge Slik weste lijk van de landbouwer van de Velde eveneens. Niet alle havens moeten straks jachthavens zijn. Laten we pro beren ook nog een industriehaven aan diep water te houden. Verder beval dhr. Jumelet aandacht aan voor het strandje, een zwembad aan het water en verdere verbetering van de ijsbaan. Hij vreesde dat de stormachtige ont wikkeling van de recreatie, die door en kele dskundigen dé laatste weken is ge profeteerd de leefbaarheid in Bruinisse zal overwoekeren en tenslotte misschien zelfs verstikken. Hij heeft tot zijn ge noegen vernomen, dat het gemeentebe stuur thans ook op ander terrein nog aktiviteiten ontplooit. De voorzitter antwoordend op de Al gemene Beschouwingen waarschuwde, ertegen de plaatselijke industrie al te zware lasten op te leggen. Hij is een voorstander van stimulering van het culturele leven, maar het Gemeente bestuur kan niet links en rechts subsi dies gaan verhogen, zeker niet wanneer daar niet om gevraagd wordt. Voor de industrievestiging hoopt hij in den Haag bepaalde faciliteiten te kunnen verkrijgen. Bij de artikelsgewijze behandeling van de Begroting is het vooral de heer van de Velde, die over veel posten na dere inlichtingen vraagt. Ernstig is hij ontstemd over het feit dat sommige be sluiten door b. en w. zijn genomen zon der dat de raad daarin was gekend. (Mechanisatie salarisberekening) Haven- en zategeld Bij de post Brug, Kaai en havengel den komt de heer v. d. Velde nog eens terug op wat door hem in zijn algemene beschouwingen heeft gesteld betreffen de de haven en zategelden. De mossel kwekers teren hier teveel op de zak van de gemeenschap. Veel meer moest door hen zelf worden betaald. Hij vreest verder dat de zuinigheid de wijsheid be driegt als hij moet constateren dat op verschillende onderhoudsposten nogal bezuinigd wordt. De begrotingen werden goedgekeurd, met de aantekening dat de heren van Gilst en Kik (s.g.p.) hun stem hebben onthouden aan de post voor het Mossel- feest 1000,—) terwijl ook v. d. Velde bedenkingen heeft tegen enkele posten. Aan deze laatste wordt togezegd, dat met zijn opmerkingen voor zover zij zakelijk juist zijn bevonden de nodige aandacht zal worden geschonken. De heer van de Velde dringt er op aan, dat het structuurplan in versneld tempo zal worden uitgevoerd. Het plan om 4 nieuwe zaten aan het Lange loopsteiger meer te creëren, in de Gemeentehaven werd met algemene stemmen goedgekeurd. De voorzitter deed vervolgens diverse mededelingen over zaken die bij de vo rige rondvraag aan de orde zijn geweest. Verder deelde hij mede over een be spreking die hij heeft gehad met het bestuur van de C.B.T.B. over de grond voor de bouw van een nieuwe Nijver- heidschool voor Meisjes. De heer Jumelet oefende kritiek uit 'i^- mallen samengebouwd en tot één ge heel aan elkaar gelast. De aldus gefabriceerde delen worden na controle via een takel in grote me nie- en verfbakken in de gewenste kleur gedompeld en zijn zo beschermd tegen roest. Eenmaal droog gaan ze naar de montage afdeling waar de on derdelen gemonteerd worden tot één-, twee- of drie-scharige wentel of kan- telploegen. Het geheel vormt een interessant en imposant schouwspel en het was voor ons een verrassing, dat een dergelijke industrie op ons eiland zich als het ware geruisloos kon ontwikkelen. Natuurlijk wordt nog steeds gewerkt aan verbetering van het fabricagepro ces en komen er steeds nieuwe, moder nere machines bij. Vooral is er ook een sterke behoefte aan aktieve krachten met UTS, HTS, of gelijkwaardige opleiding. Al met een jong, sterk groeiend be drijf, waar een uitstekende geest heerst en in teamwork zeer veel werk verzet wordt. Terecht dankte directeur A. J. van Rumpt tijdens het feestelijk samenzijn, al de medewerkers voor de enorme prestatie die dit jaar geleverd zijn. Hij betrok daarin ook het personeel van de trekker- en reparatie afdelingen, die op momenten van topdrukte altijd bereid waren te assisteren. Voor de nabije toekomst werd gesteld niet direct nog verder uit te bouwen, maar het bereikte te consolideren en aandacht te schenken aan verdere mo dernisering van het machinepark en de organisatie. Namens de personeelsvereniging sprak de voorzitter, die de direktie ook voor de toekomst veel succes toewenste, waarna de gezellige bijeenkomst sfeer vol werd beëindigd. (Op de toto het per soneel van Van Rumpt N.V. te Stad aan 't Haringvliet.) Hoestdrank in tabletvorm.95ct Schippersalmanak 1966 Uitgave Born N.V. te Assen. Prijs f 5.50. De schippersalmanak ook genoemd Schuttevaer-almanak is in de loop van de jaren al maar dikker en we kunnen zeggen interessanter geworden. Naast de kalender kan men er alles in vin den wat bij de scheepvaart behoort, de maanstanden en watergetijden, beschrij ving van de voornaamste havens, af metingen van sluizen en bruggen, adres sen van verenigingen op scheepvaart gebied van de Rijkspolitie te water, de Rijksverkeersinspectie, van schippers- bevdjzen, makelaars in scheepvrachten, schippersscholen en tiental andere be langrijke zaken meer. Er is weer een mooie kaart bijgevoegd, deze keer van de haven van Delfzijl. Deze almanak is nog altijd een vade mecum van de schippers en een vraag baak, waarbij men bij raadpleging altijd raak slaat. op het beleid van b. en w. in deze, maar volgens de voorzitter treft het gemeen tebestuur geen schuld. Met het C.B.T.B. bestuur is overeenstemming bereikt. Bij de rondvraag zei de heer v. d. Velde, dat hij tot zijn verwondering heeft gezien, dat de beplanting is weg gehaald op de Dorpsweg bij de trottoir aanleg aldaar. De voorzitter zei dat de aannemer dit op eigen houtje heeft ge daan en dat deze is aangezegd voor nieuwe beplanting te zorgen. De heer Hoogerheide heeft gehoord dat de bus over de Deestraat te hard rijdt, de heer Jumelet verzocht verlich ting aan te brengen bij de halteplaats van de bus bij het Deltakantoor. Ook zou Jumelet gaarne zien, dat een tandarts op de Gemeente zou worden aangetrokken, al was het maar voor enkele zitdagen per week. De heer Kik drong aan op bet verstrekken van een soort rattenvergif, dat gratis beschik baar werd gesteld voor de rattenbestrij- ding. Dit is inmiddels op het gemeente huis aanwezig.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 9