Onze inflatie- minister Wed. van Oostenbrugge te Stellendam zag na 15 jaar haar kinderen terug De opening van de Oostersclieldebrug Piaatseli|l( nieuws Fraai ornament op torenspits Ger. Gem. Icerlc te Diricsland Velen geiioipen door briiienactie Lionsclub CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Contact met Flakkeese emigranten j Dhr. Ph. van Oostenbrugge kwam met zijn vrouw uit Canada over Verongelukte electro-monteur KI. MIerop teraardebesteld Vikingschip naar ontwerp van arcliiteict G. GeSulc CENTRALE VEILING Middelharnis Nieuws uit Zeeland PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POST30X 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommelsdtJk Tel. (01870) 26 29. na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 187980 Ver$chynt tuieemaal per toeek: ditudag- en vtydagavond ABOITOEIVCENTSPBIJS 2,B0 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. BtJ contract speciaal tarief Bij de grote politieke en financiële debatten in de Tweede Kamer over de Rijksbegroting voor 1966 is enkele map len de uitdrukking „inflatie-minister' gebruikt. Het was mr. Geertsema, de fractievoorzitter van de V.V.D., die haar het eerst bezigde. Het ligt voor de hand dat hij daarmee bedoelde de minister van Financiën Dr. Vondeling. Hij is im mers de man, die thans onze schatkist beheert en daardoor de centrale figuur is op het gebied van het gezondhouden van onze Nederlandse gulden. Oud-Mi- nister Lieftinck, één van zijn voorgan gers, heeft bij de benoeming van Dr. Vondeling gezegd: „Nu is de gulden te Vondeling gelegd! „Het zal wel niet se rieus bedoeld zijn, want zoiets kan men van een partijgenoot niet verwachten. Maar toch zijn er zeer velen in Neder land en ook in het parlement, die in de ze minister inderdaad een inflatie-mi nister zien. Eigenlijk kon men beter spreken van een inflatie-kabinet, want dit doet in zijn geheel eraan mee om de gulden in sneller tempo dan ooit onge merkt te devalueren. Vondeling is van deze politiek alleen de directe expo nent. Mr. Geertsema zei letterlijk: „Als de minister uitvoering geeft aan zijn in mijn ogen heilloos voornemen ten aan zien van de indirecte belastingen, het spiraaleffect van lonen en prijzen, een proces, dat toch al nooit geheel in ruste is, in een stroomversnelling terecht zal kómen. Daardoor dreigt minister Von deling dan toch datgene te worden, wat hij nu juist per se niet wilde worden, namelijk de inflatie-minister". Drs. Schmelzer, leider van de K.V.P.-fractie wees erop, dat de voorstellen van de, regering via de prijzen in ernstige mate de lonen zullen beïnvloeden. Eén pro cent meer of minder loon betekent een totaalbedrag voor onze economie van 400 miljoen! Hij zei het er niet uitdruk kelijk bij, maar bedoelde daarmee, dat een scherpe looninflatie het gevolg zal zijn van een te hoge opvoering van de lonen boven de stijging van de arbeids productiviteit. Zelfs de communist Bak ker bracht de inflatie ter sprake. Hij, stelde vast, dat de inflatie de laatste ja ren aanmerkelijk is versneld. De bron nen daarvan zijn volgens hem de E.E.G. (inflatie-import), de investeringspolitiek van de grote bedrijven en de militaire uitgaven, die niet produktief zijn. Hij koos wel aardig de specifiek commu nistische stokpaardjes uit! Maar hij zag toch wel in, dat de minst-gesitueerden er het eerst en het meest de dupe van worden: „De slachtoffers hiervan zijn de arbeiders, die iedere loonsverhoging steeds sneller in prijzenrook zien op gaan de gepensioneerden, de kleine spaarders, de middenstanders, kortom allen, die geen duurzaam produktief be zit hebben. De politiek van inflatie is een politiek die in het kapitalisme tra ditioneel en moedwillig wordt gevoerd om de kleine bezitters te onteigenen en de arbeiders steeds weer terug te voe ren naar een bestaansminimum". Het is wel leerzaam ook van deze commu nistische visie eens kennis te nemen. Alleen is de laatste zin natuurlijk onzin. Ook de heer Roolvink (A.R.P.) sprak uitvoerig over de inflatie. Hij bereken de, dat alleen al van deze rijksbegroting een inflatie-impuls uitgaat prijsver hogingen dus van 3i»/o en dat terwijl onze economie toch al zo inflatoir be ïnvloed wordt. Daardoor worden de lo nen weer meer omhooggedreven, zo dat hij een stijging van de kosten van levensonderhoud in 1966 in het ver schiet ziet van zeker e'/o. Volgens hem waart het spook van de inflatie in Ne derland rond. Het treft steeds de minst weerbaren, de zwaksten, de groepen die van vaste inkomens moeten leven, de stichtingen van liefdadigheid, de kerken de laagst betaalde werknemers, en zelf standigen en niet de bezitters van on roerende goederen. Een overheid, die zelf inflatie veroorzaakt, is geen schild meer voor de zwakken. Zij kiest de weg van de minste weerstand. Daarom had dhr. Roolvink wel moeite met een aan tal voorstellen van de regering, die de inflatie bevorderen. De heer Jongeling', de eenling van het G.P.V. in de Kamer, een knap en wel sprekend man, gaf eveneens zijn me ning hierover. Hij had het speciaal over de prijzeninflatie. Doordat de lonen vol gens hem met meer dan de 6 a T'/o die ■het C.P.JB. raamt, zullen stijgen, mede in de hand gewerkt door de nog vrijere loonvorming, die we nu krijgen, zal het onmogelijk zij de prijzen zodanig te be waken, dat ze laag blijven en voorzover het lukt zijn de middenstanders er de dupe van. En die hebben het toch al niet zo best, want van de 300.000 kleine middenstanders behoort een derde tot de noodlijdenden! Drs. Van der Meij, sprekende namens de CH.!?., stond ook uitvoerig stil bij de inflatie. Hij bestreed daarbij min. Vondeling, die teveel de nadruk legt op de import-inflatie en citeerde enkele uitspraken van prof. dr. W. Drees (zoon van oud-min. pres. Drees), die schreef: „Wil men inflatie bestrijden, dan moet men de spanning op de arbeidsmarkt bestrijden; dit geld ook als zij uit het buitenland komt" en ook „een land, dat elke 5 of 6 jaren, 1951, 1956-1957 en 1964 zelf grote tekorten op de betalingsba lans heeft, behoeft zich niet te beschou wen als een braaf slachtoffer van de in flatie elders". De spreker meende, dat als men de inflatie wil bestrijden, men dit moet doen op meerdere fronten: bij de loon politiek, de prijspolitiek en ook bij het I begrotingsbeleid. Het laatste nu zal eer der conjunctureel stimulerend dan rem mend werken, zodat de inflatie wordt aangewakkerd, doordat de uitgavenstij ging op deze begroting een eind uitgaat boven die van het nationaal inkomen. We hebben vanwege de inflatie-drei ging daarom zeer grote waardering voor de voorstellen van de V.V.D. om het begrotingstekort met een miljard om laag te drukken. Drs. Joekes, die deze toelichtte, ontketende natuurlijk een storm, speciaal bij de regering en de P.v.d.A. (uitgezonderd haar financieel- economische specialist Peschar). We hebben uit de „Handelingen" opgeteld, dat hij in totaal 39 keer werd geïnter rumpeerd door ministers en Kamerle den. Al die progressieve heren willen maar uitgeven. Met de mond belijden ze de noodzaak van infiatiebestrijding, maar met de daad bevorderen ze haar in toenemende mate. En wat had minister Vondeling nu op dit alles te antwoorden? Natuurlijk was hij allesbehalve te spreken over te be titeling „inflatie-minister". Hij stelde vast, dat de inflatie al jaren aan de gang is, ook onder vorige kabinetten. In 1963 bedroeg ze 3y2"'/o, in 1964 (loonex plosie) 6V2«'/o, in 1965 volgens het C.P.B. SVo en in 1966 volgens schatting S'Vs»/» (dit laatste cijfer is natuurlijk veel te laag. Red.) Dit is samen W/é'lo. In 4 jaar tijds maakt dat gecumuleerd ongeveer 20Vo!! Ons dunkt, dat dit, wel zeer scherp de funeste gang van zaken il lustreert. Ontegenzeggelijk heeft Dr. VodeUng gelijk, als hij beweert, dat vo rige kabinetten er ook aan hebben mee gedaan. Ook zij hebben met hun veel te ver doorgevoerde progressiviteit en het totaal uit de hand laten lopen van de loonontwikkeling in 1964 in hoge ma te eraan meegewerkt. Maar dit kabinet gaat hier nu nog een flinke schep boven op gooien in plaats van de rem aan te zetten. Het mooiste van alles is dan, dat deze regering eerst de begroting met drie miljard omhoog jaagt, eindigt met een tekort van 1 miljard en dan gaat min. Vondeling via de t.v. elke Neder lander oproepen om bezuinigingsobjec ten bij hem op te geven! Dat is toch ei genlijk wel het toppunt van alles. Zie hier de progressieve politiek in haar ware gedaante. Eerst maar uitgeven voor 't vaderland weg en als er dan na invoering van nieuwe belastingen nog een miljard tekort is en een staats lening totaal mislukt, dan wordt het he le volk te hulp geroepen om mee te hel pen bezuinigen. En dat doet dit kabi net van sterke, knappe mannen. Min. Vondeling wist niet veel meer aan te voeren dan dat het inflatiepro-r ces vooral beïnvloed wordt door de E.E. G. landen en Engeland, die de inflatie importeren. Ten dele is dit zo, maar de laatste jaren wordt de „eigen teelt" voortdurend groter. De overspannen ar^ beidsmarkt, het opvoeren van de lonen boven de produktiviteitsnorm, de steeds hogere sociale lasten, de tekorten op de staatsbegroting en op de betalingsba lans en meer factoren werken alle sa men om de geldontwaarding te bevor deren. De m.inister beweert, dat zijn in directe belastingvoorstellen niet infla toir werken, omdat deze het geld naar de overheidskas doen stromen, maar deflatoir. Hij vergeet echter dat zij de prijzen doen stijgen, dat deze de lonen weer meer opjagen en dat w^e daardoor indirect toch in de beruchte spiraal te rechtkomen. Intussen wilde de minister wel erken nen, dat de inflatie een bijzonder moei lijk probleem is en dat wij het voorlo pig in Nederland nog niet onder de knie hebben. Met de constatering daarvan zijn we er echter niet. Men is nu al zo ver, dat men lonen, pensioenen etc. waardevast maakt. Maar zo spant men de paarden achter de wagen. Het kwaad moet in de wortel worden aangetast en niet in de eerste plaats in zijn gevolgen bestreden. De president van de Ned. Bank Dr. Holtrop heeft daar pas nog ook op gewezen. Hoe langer ze duurt, hoe- moeilijker ze in de hand te houden is, vond hij. Het gevaar bestaat, dat de kar over de kop slaat, d.w.z. dat er een conjuncturele omslag komt en dat be tekent o.a. grote werkloosheid. Defla tie kan n.l. voortvloeien uit inflatie. Men beschouwt de laatste als het klein ste kwaad, maar vergeet, dat men zich daarmee het grootste op de hals kan ha len. Vijftien jaar is het geleden dat de heer en mevr. Ph. van Oostenbrugge- V. Splunter de deur van hun woninkje het huisje van Snel te Ouddorp voor goed achter zich dichttrokken om een nieuw bestaan te zoeken in het ver re Canada. Na 15 lange jaren wachten heeft de 90-jarige wed. van Oosten brugge te Stellendam dezer dagen haar kinderen weer in de armen kunnen sluiten nu het emigranten echtpaar een bezoek aan hun geboorteplaats brengt. Wed. van Oostenbrugge bracht 12 kinderen groot, twee van hen. Aren en Philip wonen in Canada. Na enige tegenslag gaat het de fam. van Oosten brugge in hun nieuwe vaderland thans goed, zodat ze niet meer voorgoed naar Holland terug zouden willen. Met de „Volendam" vertrok het ge zin van Oostenbrugge met 3 kinderen naar Canada. Dhr. van Oostenbrugge was bakkersbediende en werkte als zo danig op vele plaatsen op het eiland, tot hij gehoor gaf aan zijn verlangen de vleugels wat wijder uit te slaan. In Burdett in de staat Alberta wachtte broer Aren en dhr. van Oostenbrugge ging op een boerderij en vervolgens in de bouw werken. Het bakkersbedrijf trok hem echter meer aan en weer voorziet dhr. van Oostenbrugge als bakker vele Canadezen van het dagelijks brood. Het gezin werd in Canada met nog 4 kinderen uitgebreid. Van het zestal zijn de 3 oudsten Gerrie, Janny en Aat getrouwd. Ze wonen resp. 400, 850 en 30 mijl van huis. Vreugde Nu het echtpaar van Oostenbrugge voor het eerst na 15 jaar zijn geboorte grond en hun ouders en familie terug ziet heerst er uiteraard grote vreugde. De 90-jarige wed. van Oostenbrugge die meer dan 200 kinderen, klein en achterkleinkinderen heeft kon haar geluk niet op. „Ik heb nooit ge dacht hen nog eens terug te zien zegt ze." Ook de moeder van mevr. v. Oos tenbrugge, de wed. van Splunter uit Ouddorp die momenteel in het zieken huis wordt verpleegd is dankbaar haar kinderen weer terug te zien. Op 25 nov. a.s. zullen de onderne mende emigranten boordevol indruk ken erf herinneringen weer naar Ca nada vertrekken. Ze zullen dan talloze bezoeken hebben afgelegd, want ieder een wil Flip en zijn vrouw weer eens spreken. OUDE TONGE Dankdag. Woensdag 10 nov. (dank- dag) des n.m. half 3 en 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. G. Mouw van Middelharnis. Naar wij vernemen is er een voorlo pig programma opgesteld voor de ope ning van de Oosterscheldebrug op woensdag 15 december door een comité onder leiding van mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Staten van Zeeland. De officiële opening door H.M. Ko ningin Juliana zal in de vroege mid dag van woensdag 15 december plaats hebben; een van de meest spectaculai re punten bij dit ceremonieel zal zijn, dat de Zeeuwse vrachtvervoerders in al zijn geledingen met hun wagens over de brug zullen rijden en aan de Schouwse zijde een défilé zullen vor men voor H.M. de Koningin. Er wordt rekening gehouden met mo gelijk minder gunstige weersomstandig heden die medio december kunnen plaats vinden, waarom de openingsce remonie van korte duur zal zijn. De brug zal voor het publiek na de openstelling direct berijdbaar zijn. HERKINGEN Collecte Kerstscanenkomst. Dezer dagen hoopt men weer met een lijst- collecte langs te gaan voor de Kerstsa menkomst met de kinderen der chr. school (hoofd dhr. Human). Daar men steeds nimmer te klagen heeft gehad over de mildheid der gevers(sters) hoopt men thans ook dit jaar op een mooi bedrag in verband met de steeds stijgende kosten van een en ander. Geef voor dit doel met milde hand. Kerkdienst. Donderdag .11 novem ber a.s. hoopt voor de Ger. Gemeente des avonds om half acht voor te gaan ds. G. Mouw van Middelharnis. Opbrengst. De collecte voor de kerk heeft in de Ger. Gemeente opgebracht f 161,76. OUDDORP Een lange stoet van 250 personen heeft j.l. zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van de verongelukte 44-jari- ge electro-monteur KL Mierop naar zijn laatste rustplaats begeleid. De baar werd grafwaarts gedragen door acht collega's van de 'overledene uit de Em- go-groep uit Ouddorp. Op de begraaf plaats werd het woord gevoerd door ds. J. van Vliet die de weduwe met haar kinderen troost toebad. Ds. sprak n.a.v. het boek Job en wees op Jobs woorden in zware beproeving: Wie zal tot Hem zeggen, wat doet Gij? Wij heb ben slechts te zwdjgen. Hij geeft kruis naar kracht en ons blyft maar één Woord: Genade. Ook Job zei: „Ik zal mijn Rechter om genade smeken." De Heere zij uw Trooster, Helper en Va der, om Jezus wil" zo besloot ds. van Vliet. Verder sprak de directeur van de N.V. Emgo dhr. J. J. C. la Fleur. Spr. gewaagde van een grote verslagenheid over het ongeluk dat dhr. Mierop over kwam. Wij staan in ons werk misschien wat dichter bij de dood maar er mag aldus dhr. la Fleur niet worden ge zegd dat Mierop het slachtoffer van zijn werk is geworden; onze Hemelse Va der zei dat het Mierop's tijd was. Dhr. la Fleur bad de weduw^e met haar ge zin troost van de Grote Trooster toe. Diep onder de indruk verliet men hierna de begraaplaats. Voor het gebouw van de Emgo te Middelharnis was die middag de vlag halfstok gehesen. DEN BOMMEL, Nieuwe kassier Coöp. Raiff. hank. De heer M. J. van der Linde, kassier van de Raiffeisenbank te Den Bommel is met ingang van 1 april a.s. benoemd tot directeur van de Raiffeisenbank te Koudekerke. Als opvolger is dezer da gen benoemd de heer A. Braber te Strijen. De heer Braber is geboren te Ooltgensplaat. Zijn echtgenote werkte reeds énige jaren bij de bank te Den Bommel. Burg. Stand. Geboren: Bertha Cor nelia, dochter van S. J. van Oorschot en J. Wolfert; Adriana Dingena Elisa beth Mlaria, dochter van P. Huibrecht- se en C. van Hooff; Jan Pieter, zoon van K. Post en S. Huijer; Anthonius Corrielis, zoon van J. A. de Wit en C. A. van Vugt; Petronella Francisca Jo hanna, dochter van J. F. van Kampen en J. de Waal; Wilhelmus Maria, doch ter van W. M. Broeders en E. de Waal; Ingrid Luise Maria, dochter van P. N. Reus en B. M. A. Verbeek; Josephus Cornells, zoon van J. J. de Baar en A. P. M. Buijs; Adriana Elisabeth Corne lia, dochter van W. C. M. Buijs en C. A. van Peperstraten. Gehuwd: Johannes Wilhelmus Cool- bergen, 22 jaar en Johanna de Waal, 23 jaar. Vertrokken: P. Jochems naar Naald wijk; J. J. Spakman, wed. van Schut en gezin naar Winsum (Gr,); A. A. Mast naar Ooltgensplaat; P. M'ast en gezin naar Terneuzen; J. de Waal echtg. van J. W. Coolbergen naar Middelharnis; J. de Waal, echtg. van J. F. v. Kampen en dochter naar Oude Tonge; J. P. Mast naar Delft. Inffekomen: D. J. de Blok, echtg. van G. Lodder van Middelharnis; W. Dale- man en echtg. van Nieuwleusen; W. Keijzer-de Bakker en zoon van 's Gra- venhage. De torenspits op het kerkgebouw van de Ger. Gem. te Dirksland wordt sinds j.l. donderdag gesierd door een prach tig ornament. Het schip naar het model van een Vikingschip werd ontworpen door de architect dhr. G. Geluk uit Vlaardingen onder wiens lei ding de restauratie van het kerkge bouw wordt uitgevoerd. Het werd uit zink en staal vervaardigd door A. Vijf- huizen waarna de heren Anth. Vijfhui- zen en K. v. d. Hoek uit Dirksland j.l. donderdag het 1.20 mtr. lange en 1 me ter hoge schip op haar hoge plaats be vestigden. Het schip bedoelt geen wind wijzer te zijn, het is onbeweegbaar be vestigd in de lengte richting van de kerk. Het zeil staat daar dwars op. Het Anth. Vijfhuizen en K. v. d. Hoek hebhen een karwei op hoog niveau geleverd. Op het dak bevestigden ze een ?.g. stoel vanwaar ze met een ladder hoger klommen. ornament heeft geen bepaalde symbo lische betekenis; wel komen in de bij bel veel associaties met het schip voor. De restauratie van het kerkgebouw vor dert goed. Men denkt kort na nieuw jaar geheel gereed te zijn. Veel zal daarbij afhangen van de weersgesteld heid en het tempo van aflevering van verschillende materialen. Wij hopen t.z.t. op de ingrijpende verbouwing na der terug te komen. OOLTGENSPLAAT Herijk maten en gewichten. De IJk- kring Rotterdam zal vrijdag 12 nov. a.s. van 9.30 tot 12 en van 1 tot 3 uur nam. zitting houden in het Vereen, ge bouw „'t Centrum" voor het herijken van maten, gewichten en meetwerktui- gen. Scheepvaart. In de week van 1 tot 6 nov. j.l. vertrokken vanuit de haven twee schepen met suikerbieten (totaal 504 ton) voor de fabriek te Putters- hoek. Aan de Galatheesehaven werden geladen 4 schepen met bieten voor de fabriek te Stampersgat, met een totale inhoud van 774. ton. Klaproosdag. Zaterdag 13 nov. is het Klaproosdag. Dan zal er een huis- aan-huis-koUekte gehouden worden voor het Ned. Oorlogsgraven Comité. Versta uw ere-plicht en laat de koliek- te niet zomaar aan uw deur voorbij gaan. XJienveiling van dinsdag 9 nov. 1965 Klasse II: Grove 16,05; Middel 15,11; Drielingen 16,49; Picklers 23,96. Aanvoer 18.000 kg. De brillenaktie welke in het najaar 1964 door de Lionsclub Goeree en Over- flakkee op het eiland werd gevoerd is een groot succes geworden. De brillen werden gesorteerd en ver pakt, na voorzien te zijn van de nodige gegevens. De eerste zending naar Cameroun kwam goed aan. Uit een brief van de geneesheer-di recteur van het ziekenhuis in Bangwa, dr. F. H. Weisz blijkt, dat er in die plaats al verschillende mensen gehol pen zijn met een bril uit deze zending. Het moet de gevers van de brillen hier op het eiland vsrel een bijzondere voldoening geven, dat ergens in Afri ka een voor hen waardeloze bril zijn bestemming heeft gevonden. Een woord van dank aan allen, die medewerkten aan deze aktie is hier ze ker op zijn plaats. ST. ANNALAND Tijdrede. Voor de kiesvereniging der Staatkundig Geref. Partij, afdeling St. Annaland hoopt D.V. op donderdag 11 november a.s. des avonds om half acht een tijdrede te houden ds. P. J. Dors man, Ned. Hervormd predikant te Stap horst. ST. PHILIPSLAND Bespreking betere relsgeleigenheden voor schoolkinderen. De oudercommissie vertegenwoordigd door de voorzitter de heer F. Bom, een St. Philipslands lid, de heer A. Verwijs Joh.z. en 't hoofd der Muloschool te Steenbergen de heer C. J. Leune met de ouders van twintig leerlingen die be doelde school bezoeken, waren j.l. maandagavond in Hotel de Druiventros bijeengekomen ter bespreking van een zeer urgent punt. Het ging er n.l. over, de mogelijkheden te belichtten teneinde enige verbetering te brengen in de reis- gelegenheid. 's Morgens vijf minuten over half acht vertrokken ze met de gewone B.B. A. dienstbus naar Steenbergen, de school gaat aan om kwart voor negen, 's avonds vertrekt die B.B.A. bus weer uit Steenbergen om 5 min. voor vier (is vrijwel nooit op tijd) gaat over Nieuw- Vossemeer en komt aan te St. Phlips- land om half vijf. De school gaat uit te half vier. De wachttijd voor de aanvang is dus 's morgens plm. 45 minuten en 's avonds voor 't vertrek een dik half uur. Een uitzondering op de regel, maken de ge lukkigen die een lift kunnen krijgen. Wegens het onderzoeken van moge lijkheden, die staande de vergadering werden geopperd, kan er voorhands nog geen eindconclusie gepubliceerd wor den. De resultaten van het onderzoek der mogelijkheden zullen bekend wor den D.V. op de volgende vergadering, die vastgesteld is op 22 nov. a.s. ST. ANNALAND Woensdagmiddagsluiting wettelijk goedgekeurd Nu de wettelijke goedkeuring van de woensdagmiddagsluiting der winkels van kracht geworden is, bestaat de mo gelijkheid, dat tegen de overtreders pro cesverbaal kan worden opgemaakt. De winkels in St. Annaland zijn alle na des middags één uur gesloten. Dankdag voor het gewas. De jaar lijkse dankdag voor gewas en arbeid voor de gemeente St. Annaland is voor de drie plaatselijke kerken vastgesteld op D.V. woensdag 17 nov. a.s.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1