Quick Dlspatcli te Rotterdam nam nieuw emplacement aan de Eemiiaven in getiruili Loswal aan de haven te Middelharnis-havenhoofd dreigt te verzakken Plaatselijk nieuws Snelle overslag van goederen met containers aan Eemhaven SCHAKEN Blaé KAAS Dïekhuusnieuws Het beslaan van paarden Gbéd: is het^ boofrp reeds. -^ Openbare school ondergaat grondige restauratie PREDIKBEURTEN Er werlcen reeds tal van Flakkeeërs Lossen en laden op moderne nnanier Verdronken sportduiker te Ouddorp begraven Ettense Veemarkt Zondagsdienst artsen CENTRALE VEILING Middelharnis Bladz. a „BILANDEN-NIBUWS" Vrijdag 5 november iggj Vrijdag 5 FAMILI Hedenmo 3 uur gin na een gn. sma mijn geli onze zorg grootmoe huwdzust mevrouw MARIA Z in de Ie jaar. Ons V ming dend: Somme J. Hol W. H C. Ho en Iel Sommels Dorpswe De begra hebben o vember 1.30 uur begraafpl melsdijk. Heden o^ diepe dro kalnn. na geduldig ve zuste" en tante, MAR echt J. in de Ie jaar. Sommels Heden i" gegaan mevrou" MARI Hellev Riet Somm Rien ■Oine' Jan Jean' Lya Sommei Hedenm uur na' onze die heel on' midden zorgzam der, be moeder, zuster e AR eeh Comelis in de ruim 74 Ster" in verli Ooltg C. V. S. B Alphe C. V. I. V. Ooltg C. V. K. V en k Ooltgen 4 Margri De beg' plaats dag 8 2 uur o graafpl In de woensdag 3 november gehouden raadsvergadering kwam als eerste agendapunt de financiering herstel en veftouwing openbare lagere school aan de orde, die in januari j.l. gedeeltelijk door brand is verwoest. De raad heeft toen direct een voorlopig crediet van 200.000,voor herstel uitgetrokken. Met de verzekeringsmaatschappij is een akkoord bereikt over de schadeloosstel ling, n.l. voor het gebouw 161.828, voor inventaris en leermiddelen 49.670,— totaal 211.498,—. Er moesten echter tegelijk meerdere herstelwerkzaamheden worden verricht, 80 jaar oude vloeren uitgebroken, nieu- w^e toiletruimten, een verbouwing van de linkervleugel, waardoor 2 lokalen worden veranderd in een toiletgroep en in een zaaltje, aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie enz., waardoor een extra krediet nodig was groot 90.600,ten laste der gemeente, af te lossen in 30 jaar. De heer Koppelaar (sgp) informeer de of de 211.000,van de verzekering voor dit doel toereikend was of dat de post inventaris en leermiddelen over elkaar was gelapt. Verder vroeg hij of de werkzaamheden gemeentewerklie den uit de verzekering of uit een ex tra post werden betaald. De voorz. burgemeester Hordijk ant woordde dat de post inventaris en leer middelen voldoende was gedekt, de an dere is niet volleig, mede door bijko mende werken. Wat de gem. werklieden betreft, dit is in de z.g. opruimings dienst verwerkt. Het voorstel werd aan vaard. Verbouwing pand Vingerling 31 Het pand Vingerling 31 is door de ge meente gekocht voor 1174,96 om te voorkomen dat dit pand een bouwval wordt ,ls het noodzakelijk spoedig tot verbouw en restauratie over te gaan, waardoor een krediet nodig is van f 13.500,De huur is in juni 1964 op f 11,25 per week bepaald, die volgens b. en w. geldig dient te blijven. De heer v. d. Berge (vvd) ging met de verbouwing akkoord maar vond de huurprijs te laag. De gemeente komt er niet meer uit dacht hij. De voorzitter wees op de laatste zin snede van het prae-advies, n.l. dat het geen rendabele huur is, maar dat stede- bouwkundige belangen hier een rol spe len, om het aspect van het Vingerling te bewaren. Het is bovendien maar een beperkte woning. De raad ging er mee akkoord. Aankoop woningeni Ie Weistraat. De heer P. van der Bij te Middel- harnis bleek volgens een schrijven be reid te zijn 11 woningen aan de Ie wei straat en 1 woning Schoolstraat 25 te willen verkopen voor 27.000,totaal (k.k.) B. en w. achtte de prijs aanvaard baar en adviseerde in verband met de sanering van de bebouwing in de omge ving de woningen met bijbehorende grond aan te kopen. De heer v. d. Ketterij (sgp) informeer de of er met de huurders, die duurdere woningen moeten betrekken, een oplos sing wordt gezocht voor het betalen van toeslag op die huur. De voorzitter antwoordde dat dit ge val voor geval wordt bekeken! De heer Tieleman (a.r.) vroeg of deze woningen spoedig worden gesaneerd? Hij wees er op, dat er geen mensen in trekken, met het doel dat ze dan vlug ger een nieuwe woning krijgen. „De opzet is, als de mensen er uit trekken, dat de woningen worden af gebroken" aldus de voorzitter. De aan koop werd goedgevonden. Ook ging de raad akkoord met een aanvrage art. 72 L.O. wet 1920 voor aanschaf leermiddelen Ger. School. Overdracht van grond aan de woning bouwvereniging „Middelharnis" voor de bouw van 14 woningwetwoningen en 8 garages vond geen bezwaar. Onderhoud haven Dit betreft de bestaande regeling tus sen de provincie en de gem. Middel harnis, die 1 jan a.s. afloopt, voor twee jaar te verlengen. De jaarlijkse kosten bedragen 15.000,waarin Middel harnis 7.500,moet bijdragen. Dit werd goed gevonden. Oeverbeveliging buitenhaven Zoals wij in een vorig nummer reeds hebben meegedeeld verkeert de noord westelijke buitenzijde van de buiten haven, bestaande uit een rijsen pak- berm in slechte staat. Met de Prov. Waterstaat is overleg gepleegd voor vernieuwing, waarvoor de kosten op 70.000,worden geraamd. In overleg met de provincie werd voorgesteld over te gaan tot vernieuwing en de rijzen pakberm te vervangen door een veran kerde houten damwand met daarop aan sluitend een taludbekleding van beton nen blokken. De gemeente zal dan 50°/o in de kosten bijdragen. De meester vroeg eens aan de klas Welk soort kaas de beste was Jan die echt niet achterloopt Zei, 't is ze die Tamboer verkoopt Want zei hij, ik weet het van Mijn moeder en van Tante Tan Van tante Nel en ome Piet Die zeggen „beter is er niet". Hetzelfde zei mijn vriend z'n zus En laatst zat ik eens in de bus Daar had men 't over kaas, en dat Tamboer toch wel de beste had. De Meester zei, nou Jan, dat wordt Voor jouw een tien op je rapport De beste kaas, ik weet er van Die heeft TAMBOER, zo is het Jan Waterweg Middelharnis. De heer v. d. Berge (VVD) wilde de grond aan de haven overdoen aan de Provincie, dan zij wij van de rommel af, zo zei hij. De voorzitter atwoordde dat over de ze materie met het rijk overleg is ge pleegd, maar er zit niets in. Ernstige gebreken loswal Wel deelde de voorzitter mee, dat de voormalige loswal ernstige gebreken vertoont, zoiets als in de kom van de haven te Middelharnis heeft plaats ge had. De loswal dreigt te verzakken, wat voor de scheepvaart moeilijkheden zal opleveren. Spreker vroeg het college te machtigen, indien het nodig mocht zijn, direct in te grijpen en dit te laten pre valeren boven dit voorstel, wat dan la ter in uitvoering komt. De heer de Jong (a.r.) merkte op, dat de loswal elk ogenblik kan instorten, zodat dit noodzakelijk voorrang ver dient. De raad ging hiermee akkoord en machtigde de raad hiervoor krediet op te nenien. Aankoop huis Oostdijk. Op voorstel van b. en w. besloot de raad het perceel van de heer v. d. Wen de aan de Oostdijk aan te kopen voor 1000,Er was volgens de burge meester aldaar nog een huis over waar de oude heer Kardux in woont. Aan het slot van de vergadering deel de de voorzitter mee dat in de vorige vergadering de grond van Driesse-Mans is aangekocht waardoor een z.g. „onder- zettingsclausule" moet worden opgeno men, dat de eigenaars er vóór de offi ciële overboeking hypotheek op kun nen nemen. OOLTGENSPLAAT Twee zusters bijna gelijktijdig plotseling overleden. Twee zusters die 40 jaar in de Prins Hjendrikstraat en sinds twee maanden in het bejaardencentrum naast elkaar hebben gewoond, zijn ook bijna gelijk tijdig plotseling overleden. Maandag 1 nov. j.l? werd de wed. J. Donkersloot-de Vos op de leeftijd van bijna 85 jaar in haar woning Margriet straat 3, door een van haar zoons die bij haar kwam slapen, levenloos op bed aangetroffen. Haar zuster A. van der Welle-de Vos, overleed donderdagmor gen 4 nov. j.l, op de leeftijd van ruim 74 jaar in liaar woning Margrietstraat 5. Zij voelde zich de vorige avond on wel en overleed enkele uren later. Zo als wij reeds schreven waren zij een groot deel van hun leven nauw aan el kaar verbonden. Ze hebben ook bijna gelijktijdig het tijdelijke met het eeuwi ge verwisseld. Dit zijn ook de eerste sterfgevallen in het nieuwe bejaardencentrum. Beide overledenen namen eind augustus j.l. hun intrek in het laatste voltooide com plex. De begrafenis had resp. heden vrij dag en zal a.s. maandag plaats vinden. Kerkdienst. Dinsdag 9 nov. 's av. 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente al hier voor te gaan ds. W. Hage van Klaaswaal. Bazar geopend. Onder grote belang stelling opende burgemeester W. M. v. d. Harst gisteravond in het verenigings gebouw „Centrum" de bazar van de muziekvereniging U.D.I. Er was veel publiek, vele mooie prijzen gingen de deur uit. De bazar is nog geopend he den vrijdagavond en zaterdagmiddajg en -avond. SOMMELSDIJK Burg. Stand. Geboren: Comelis z. V. J. A. Koppelman en M. M. Stolk; Beschier Hugo, z.v. M. Driesse en A. C. Klapmuts; Marinus z.v. C. Smit en L». M. K. van Dijk; Johanna Geertruida Catharina d.v. A. J. Smal en A. Mat- singer; Johannis z.v. D. A. Vogelaar en A. A. Jordaan; Maatje Janna d.v. A. J. Grinwis en J. de Waal; Jacobus Come lis z.v. M. van Deventer en J. Nieuw- laat; Cornelis Jacob z.v. A. Breeman en A. Kievit. Overleden: Wilhelmina Nieuwland, wed. van T. van Heemst, 81 j.; Trijntje Antje Prinsen, wed. van L. C. Brugge- man, 76 jaar. Huwelijken: H. A. Verbiest 24 jaar en M. J. V. d. Nieuwendijk 24 j.; L. Moer kerk 34 j. en C. Breeman 33 j.; L. S. v. d. Baan 23 j. en M. Driece 21 j.; P. van Dam 22 j. en J. S. van Dis 22 jaar. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Soramelsdijk van maarüiag 1 no vember. Afdeling I. K. Vis—J. Lodder 2—0; H. Groenendijk A. Krijgsman 20; B. VisA. v. d. Sluijs 20; L. BruggemanA.Verolme O—2;J. V. Lente—F. Noordijk 0—2. Afdeling II. W. V. d. Welle—H. Noordijk 2—0; C. ZoonI. Koese 2—0; A. Knapev. d. Broeke 11; C. Polder—J. Verbiest 2—0; B. Roetman—S. Hoogzand O^2. Afdeling III. A. V. Gulik—W. Westhoeve 2—0; W. v. DongenH. v. Es 11; M. Breeman T. V. Brussel 11; L. v. d. VeerW. v. d. Boogert 11; C. Speev. Binsber- gen 2—0. VISITEKAARTJES Bestel nu reeds tijdig uw visitekaartjes zodat u straks niet zonder zit. Model boek ter inzage bij: J. VAN HEEST Deltastraat 2 SteUendlam ZONDAG 7 NOVEMBER MIDDELHARNIS. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper, extra coll. voor de kerk; Geref. Kerk'10 en 6 uur ds. P. Schravendeel; Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. v. d. Ent; Ger. Ge meente 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Herv. Kring „de Oecumene" 10.30 u. ds. H. J. Groenewegen van Papen- drecht. SOMMELSDIJK. Herv. Kerk 10 uur.de heer A. Terlouw, 6 uur ds. J. v. Vliet; Remonstr. Ger. Gem. 10 uur in het Diekhuus ds. G. Ch. Duinker van Rotterdam. DIRKSLAND. Herv. Kerk 9 uur ds. K. Exalto, 6 uur ds. H. N. v.. Hensber- gen (H.D.); Ger. Gemejente 10.45 "en 3.30 uur ds. P. Blok. HERKINGEN. Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. van 't Veld, en 6 uur ds. P. Ver maat; Ger. Gemeente 10 en 6 uur leehdienst. MBLISSANT. Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen, 6 uur ds. K. Exalto. Geref. Kerk 10 uur kand. H. J. Has- per van La Chapelle, Frankrijk, 3.30 uur ds. W. A. Krijger van Schiedam. STELLENDAM. Herv. Kerk 10 uur ds. M. A. Jansens, 6 uur ds. D. C. van Wijnen; Geref. Kerk 10 uur ds. W. A. Krijger van Schiedam en 6 uur kand. H. J. Hasper van La Chapelle (Frank rijk). GOEDEREEDE. Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 6.30 uur ds. M. A. Jansens. OUDDORP. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. V. Vliet {n.m. bed. H.D.); Geref. Kerk 10 en 3.30 uur ds. Kr. Smit te Voorschoten; Doopsgez. Gem. 9.30 uur de heer Malipaard van Rotterdam; Geref. Gemeente 9.30 en 2.30 uur lees- dienst. NIEUW ETONGE. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade. OUDE TONGE. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur v.m. en 6 uur n.m. ds. A. Jonkers (2e dienst bed. H. Doop). STAD AAN 'T HARINGVLIET. Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. J. L. Rave- sloot te Almelo; Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk, voorber. H.A.; Geref. Gemeente 9.30 en 6 uui: lezen. DEN BOMMEL. Herv. Kerk 10 uur vm. kand. D. J. Cuperus van Waddinx- veen, 6 uur ds. T. van 't Veld; Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT. Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat, 6 uur ds. J. Vroegin- deweij te Goudswaard, (extra coll.v. d. kerkvoogdij); Geref. Kerk 9.30 uur ds. G. C. Muntingh te Middelharnis, 6 uur ds. G. J. Grafe te Zuid-^Beijer- land; Ger. Gemeente 9.30 en 6 uur leesdienst; Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur leesdienst. LANGSTRAAT. Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Vroegindeweij te Goudswaard, 2.30 uur kand D. J. Cuperus te Wad- dinxveen. BRUINISSE. Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. H. Jagersma; Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. G. den Heeten; Ger. Gemeen te 10 en 5 uur leesdienst; Oud Geref;.? Kerk 10 en 5 uur leedienst. Dinsdag a.s. extra bejaardennüddag. De extra bejaardenmiddag welke reeds is aangekondigd wordt a.s. dinsdag ge houden om 2 uur in het Diekhuus. Allen die 65 jar en ouder zijn kunnen terecht vanaf 1,15 uur. Het beloofd een drukke middag te worden en het is daarom van groot belang tijdig te komen. In verband met deze middag is er geen pitrietclub, maar wordt uitgesteld tot een week daarna. Morgen weer ruilbeurs. Van 2-3 uur zijn de deuren van het Diekhuus weer open voor allen die iets verzamelen. We zijn er telkens op uit om steeds nieuwe exemplaren te vinden zowel van het een als bet ander. De drukte neemt steeds toe en we verheugen ons er in dat die blangstelling groeit Met nadruk willen we nog eens stellen, dat evenre dig geruild moet worden, dat zal ie dereen ook wel begrijpen dunkt ons. Binnenkort muziekconcours in Diek huus. De belangstelling op de clubs om deel te nemen aan het komende con cours is erg groot zo wij vernamen. Er wordt hard gewerkt om juist die avon den het beste er van te maken. Het ent housiasme neemt steeds toe en gelukkig stimuleert dat ook weer anderen. De muziek is wel en hel aparte wreld waar' in zich heel wat afspeelt en terecht „er zit muziek in". De data voor de eerst komende avonden zijn gesteld op 26 en 27 november a.s. De tijd wordt nader nog bekend gemaakt. DIRKSLAND Geslipt. Woensdagmiddag reed Dr. Elvé met zijn auto in de Burg. Zaaijer- laan, toen hij af moest remmen voor gen van rechts komende wagen, be stuurd door mevr. SchuUer. Door de gladheid van de weg geraaakte Dr. Elvé in een slip en kwam in het tuintje van dhr. J. de B. terecht na een paar stenen paaltjes te hebben afgereden. De auto werd beschadigd en moest worden weg gesleept. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. HERKINGEN Verkoopavond. De Herv. vrouwen vereniging „Niet in eigen kracht" hoopt op donderdag 11 november a.s. een ver koopavond te houden in het vereni gingsgebouw. Vele attracties zijn aan wezig o.a. grabbelton,raden naar ge wicht, enz. Trekken van enveloppe met inhoud, altijd prijs met extra enkele waardevolle prijzen. De opbrengst is ten bate van de Herv. kerk. Komt allen. Aanvang 7 uur. STEIiLENDAM Gevallen. De 6-jarige Leendert Kreeft Wzn. kwam van de week op het erf bij fa. Mijnders zodanig te vallen dat hij zijn rechterbovenarm brak. Dr. Kreling achtte overbrenging naar het ziekenhuis nodig, zodat hij daar nu enige tijd zal moeten blijven. De N.V. Stevedore Company Quick Dispatch te Rotterdam, is gestart met een nieuw havencomplex aan de Prinses Beatrixhaven (Eemhaven) wat onze le zers reeds uit de regelmatiig voorko mende advertenties van dit bedrijf, in ons blad hebben kunnen lezen. Er wer ken reeds tal van Flakkeeërs op dit emplacement aan de Eemhaven), waar om wij over de nieuwe los- en laadme- thoden die hier worden toegepast iets meer willen vertellen. Dit nieuwe havencomplex van Quick Dispatch ligt aan de nieuw gegraven Eemhaven tussen de Waalhaven en Per nis langs de toekomstige Beneluxweg. Dit nieuwe terrein voor op- en over slag van stukgoederen, heeft voor Rot terdam moderne kermierken; de haven- complexen hebben meestal maar een breedte van 40 a 50 meter en hier 150 meter. Dit is ook op de foto te zien. Het nieuwe aspect houdt verband met de moderne losmethoden, waarbij wordt getracht om schepen, waar men anders 4 a 5 dagen voor nodig had, in één dag leeg te maken. Daar is ruimte voor no dig voor opslag en directe afvoer. Er zijn op dit terrein moderne kranen geplaatst en contracten afgesloten voor nog modernere z.g. containerbruggen. In het voorjaar 1966 zullen er twee grote worden opgesteld met een hefver- mogen van 27V2 ton. De containers (laadkisten) hebben de laatste jaren in Amerika een stormach tige ontwikkeling door gemaakt en ook in Europa ontketend het een revolutie op vervoersgebied. De toepassing van containers voor transporten heeft enorme voordelen; gevuld met handelsgoederen kunnen ze ze zo uit de boot worden gelicht en rechtstreeks op de wagons van de spooraansluiting worden geplaatst, die langs de kade loopt. Een container is bijna hetzelfde als een moderne vracht wagen, zonder de kabine of de wielen. De grootste zijn 25 ton per stuk, de ma ximale capaciteit ligt in de buurt van 30 containers per brug per uur, dus 750 ton per uur voor iedere brug. -De conventionele methode was 100 ton ton per dag, waar 10 man voor no dig was. Nu gaat dit alles veel sneller en ook efficiënter. Verpakking is over bodig en breuk komt niet meer voor. Er zijn zelf containers met een ingebouvi'ri koel-agregaat, waarmee vlees uit Ar gentinië wordt vervoerd. Er worden nn zelfs boten gebouwd met nieuwe, meer vierkante laadruimten, om de contai ners goed te kunnen stouwen en boten met zij-lossing, waarbij het nog snel ler gaat. Bij Quick Dispatch aan de Eemhaven komen ook de cellulose-boten; cellu, lose zal naar wij vernamen, uitsluitenij alleen op dit havencomplex worden ge lost. Interessant bedrijf Dit geheel gemachaniseerd bedrijt voor goederenoverslag is interessant en vol afwisseling Quick Dispatch heeft een actie gevoerd voor werknemers uit Goeree-Overflakkee en Schouwen-Dui- veland, wat al aanstonds een 60 a 7(i mensen opleverde. Zij worden van en naar hun werk vervoerd in busjes van 9 man. ledere groep wordt als een een heid bij elkaar te werk gesteld. Eens in de drie weken is er avondwerk. Het werk is goed lonend en er liggen vooral voor jongelui mogelijkhe den om na een eerste opleiding stuwer te worden. Daar wordt een certificaat voor uitgereikt. Er zijn meer speciale funkties te behalen, b.v. dekgast, winch drijver, vorkwagenrijder, kraanmachi nist, controleur of toezichthouder. Uit Flakkee zijn er reeds een paar voor mannen. Het geldt ook hier: iedere sol daat heeft zijn maarschalkstaf in zijn ransel! Als men aanpakt komt men vanzelf hoger op. Quick Dispatch houdt regelmatig voor lichtingsavonden, die in ons blad wor den bekend gemaakt. Zonder enige ver plichting kan men zich daar van de werkmethoden, lonen, soc. voorzienin gen enz. op de hoogte stellen. Het nieuwe havencomplex van Quick Dispatch aan de Eemhaven te Rotterdam. Een van de eertse schepen wordt hier gelost. Op de foto ziet men een container van 8V2 ton; de grotere zijn 25 ton, dus drie maal zo groot. De 23-jarige Rotterdamse sportduiker G. van Dijken die zaterdagmiddag te Ouddorp bij duikoefeningen verdronk, is donderdagmiddag op de begraafplaats te Ouddorp ter aarde besteld. De ouders van het slachtoffer zullen dezer dagen uit Rotterdam verhuizen, waarom hun zoon in Ouddorp begraven werd. Er was voor de droeve plechtigheid grote be langstelling zowel van familieleden, sportvrienden, alsook van de Ouddorp- se bevolking. De baar werd door een achttal kransen gedekt. Aan de groeve werd gesproken door ds. J. van Vliet, Herv. predikant te Ouddorp. Dinsdagavond 2 nov. heeft in Papen- drecht een wedstrijd tussen de schaak vereniging „Papendrecht I" en de club te Middelharnis „De Zwarte Pion II" plaats gehad. Deze wedstrijd, resul teerde ondanks dat er energieker werd gespeeld dan de vorige wedstrijd tegen Lombardijen in een nederlaag voor „De Zwarte Pion". De eindstand werd 73, zodat wij de schaakvereniging van Papendrecht van harte gelukwensen met dit mooie suc ces. De individuele uitslagen zijn als volgt (Ie kolom spelers van Papendrecht en 2e kolom spelers van Middelharnis). T. H. Stam H. J. Kuil 1%-V2 J. B. Knijff C. Littel 1-0 Th. Dokman P. Lesuis 1-0 O. A. Haspels J. C. Hollander 0-1 J. G. C. Polderman M J. Moerland 1-0 P. C. Heerebrand A. A. J. v. Loon 1-0 J. Postma A Visser %-V2 F. H. v. Spiegel C. Vis 1-0 H. Klapwijk A. v. d Tol 1-0 A. Vörding M. de Waal 0-1 7-3 Een abonné uit Stad aan 't Haring vliet schrijft ons: In de krant van 15 okt. j.l. gaat het over het beslaan van werkpaarden. Het is zoals gezegd weinig voorkomend dat er nog paarden beslagen worden. Toch worden op Stad ook zo nu en dan nog wel eens paarden beslagen. Het is nu een jongere smid, die hier voor toch nog gediplomeerd is, zeven jaar geleden zat Nipius nog in de sme derij, die zegge en schrijve 55 jaar het smidsbdrijf heeft uitgeoefend. En wanneer de nood aan de man komt is deze smid nog in staat om een paard vierkant te beslaan „Rommetom" noem de de smid dat vroeger. In 1900 is deze smid gediplomeerd met vele andere smeden. Er is nog een foto van te zien in het Streekmuseum te Sommelsdijk met hun namen erbij, waar ook Nipius op staat en de exami nator van dat jaar met nog 20 andere geëxamineerde smeden. De smid Nipius is daar alleen nog van in leven. In de oorlogstijd moest ook Nipius uit oud ijzer hoefijzers maken en om nagels te krijgen moest er nog al wat op touw gezet worden. Zijn zoons waren onder gedoken of moesten bij onze weldoe ners in Duitsland gaan werken. Te Den Bommel en Stad was er toen maar 1 smid die bijna zonder materiaal moes ten werken. De boeren, die toen in een droge polder mochten en moesten blij ven om voor de Duitsers te helpen zor gen weten hier nog wel van mee te spreken. Op de veemarkt van woensdag 3 no vember 1965 w^erden aangevoerd 69 runderen, 12 stuks kleinvee, 1 paard en 31 biggen. Het aanbod van runderen was rui mer, de handel kalm doch prijshoudend. Het aanbod van slachtvee was matig, de handel rustig' en de prijzen stabiel. Prijzen: melk- en kalfkoeien 950 - 1350; guste koeien 850 - 1250; kalf vaarzen 900 - 1150; pinken 450 - 70O; graskalveren 350 - 550; biggen 40 - 65; lopers 70 - 100; paarden 700 - 1000; vette koeien 3.80 - 4.00 per kilo geslacht. Van zaterdag 6 november v.m. 12 uur t.m. maandag 8 november v.m. 9 uur MiddeUiarnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, te: 21 21, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissiant: Dienst heeft dokter Huisman, leK': 1 (01877) 412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Bouman, te! (01871) 269, Stad, aan 't Haringvliet er. dokter Buth, tel. (01871) 306, Den Bom mel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telet 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 7 nov hebben voor de gemeenten Poortvlic'i Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips-i land en Oud Vossemeer dienst dokter I Duinker, tel. (01660) 500, Tholen en dok ter Vermet, tel. (01676) 415, Nw. Vossc-| meer. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Gorissen, telefooii| (01877) 500. OUDDORP Kerkdienst. Dinsdag 9 nov 's avond!': half acht hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan ds. G. Mouw V'-' Middelharnis. Kerkdienst. Woensdag 10 nov. n-"" 19.30 uur hoopt in de Geref. Kerk ai; hier voor te gaan ds. de Valk uit Staoj aan 't Haringvliet (dankstond voor he;| gewas). Uienveiling vrijdag 5 nov. 1965 Klasse II. grove 16.70; middel 16- 15,54; drielingen 16.50; picklers 23.0! Aanvoer 20 ton. (ook in Middelh Nieuwe

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2