Het miljarden' debat Plaatselijk nieuws Nieuws uit Zeeland Prinses Beatrix en Claus von Amsberg brachten bezoek aan de Deltawerken Flakkeese groep droeg f 27.000,— aan |,Barthimeüs" af De dames waren in oude Flakkeese klederdracht gestoken 38e jaargang Dinsdag 26 oktober 1965 No. 3431 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Ds. H. C. V. d. Ent nam be roep aan naar Katwijk CENTRALE VEILING Middelharnis Ds. W. Suyker nam beroep aan naar Lisse Bruinisse Ontvoiicing platteland West-Duitsland Aardbeien: zeer ge voelig voor aaltjes Jeugdappèl streek- iverbanden Gerefor meerde Jeugdver enigingen 1965. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SonunelsdJjk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avond» Tel. 20 17 Giro 187980 Ver$chynt ttoeemaal per teesk: dinsdag- en vrgdagavond ABONNiavtENTSPBIJS 2,80 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. BtJ contract speciaal tarief. In de Tweede Kamer hebben de beraad slagingen, plaats gehad over de Rijks begroting 1966, officieel genoemd de po litieke en financiële beschouwingen. Daarbij komt dan uiteraard ook het beleid van het Kabinet ter sprake en kan een conclusie worden getrokken over de positie van het Kabinet ten op zichte van ons parlement en de daarin vertegenwoordigde partijen. Meestal worden deze debatten met enige spanning tegemoet gezien, maar vrijwel steeds verlopen ze heel rustig en soms zelfs erg saai, zodat ze nogal tegenvallen. Ditmaal echter vormden ze een hoogtepunt in ons politieke le ven, niet wat de eindconclusies betreft, maar wel met het oog op de levendig heid en gepassioneerdheid ervan. En dat is ook wat waard, want over het algemeen is er in ons parlement veel' te weinig principiële strijd. Wij hebben een groot deel van de de batten bijgewoond en stellen ons voor in dit artikel er een totaalindruk van te geven. Wanneer de „Handelingen" verschenen zijn hopen we op enkele be langrijke speciale onderwerpen nog na der terug te komen. Allereerst moet ons de opmerking van het hart, dat de vergaderzaal van de Tweede Kamer veel te klein is, waar door in alle regionen vooral bij zulk een gelegenheid zich een nijpend gebrek aan plaatsruimte openbaart. Men blijft uit traditie maar vergaderen in de voorma lige feestzaal van Stadhouder Willem V. Het wordt hoog tijd, dat onze Tweede Kamer eens een heel nieuw en ruim ge bouw krijgt, maar plannen in deze rich ting zijn er nog steeds niet. Het gevolg is intussen, dat de leden met z'n drieën in een bank moeten zitten, dat er geen voldoende plaats is voor de 14 staats secretarissen, dat de perstribune te klein is, waardoor zelfs iruzies ontstaan over de plaatsen en dat de publieke tri bune, waar ten hoogste 50 mensen op kunnen (de staanplaatsen meegerekend) zo weinig ruimte biedt, dat er bij be langrijke debatten steds tientallen men sen terug moeten of urenlang moeten wachten. We hopen, dat hier nog eens verandering in komt. Het aanhoren van al die lange rede voeringen is nu niet bepaald een onver deeld genoegen. De minister-president Cals en de minister van Financiën Von deling spraken ieder ongeveer twee uur Hoewel beide zeer goede sprekers zijn en niet veel van hun papieren gebruik maken, gaat de aandacht onvermijdelijk verslappen. Toch kan het niet in veel minder tijd, gezien het enorme aantal vragen en onderwerpen, waarop geant woord moet worden. Ook w^at de spre kers betreft uit de Kamer zelf is het vrijwel ondoenlijk de aandacht tot het eind toe gespannen te houden. Dit ligt niet aan de sprekers zelf, want de mees ten van hen doen dit voortreffelijk, maar hun onderwerpen zijn niet altijd even boeiend. Zo is b.v. drs. Schmelzer, de leider van de K.V.P. fractie een zeer vlotte spreker, maar evenals zijn voor gangers spreekt hij dikwijls in nogal zwevende termen, zodat de indruk wei nig pikant is. De heer Roolvink doet het beter, maar het was te merken, dat hij eigenlijk niet kon zeggen wat hij zelf van de situatie dacht, omdat hij namens de partij moest spreken. De heer Beer- nink van de C.H.U. thans in de oppo sitie, had het in dit opzicht gemakke lijker. Hij is trouwens iemand, die geen blad voor de mond neemt en altijd klare taal spreekt. De V.V.D.-leider Mr. Geer- tsema deed dit trouwens ook, nu de li beralen geen regeringspartij meer zijn. Wat de kleine partijen betreft, deze hadden uiteraard uiteenlopende kritiek, elk vanuit igen standpunt, op het rege ringsbeleid. Ir. Van Dis gaf een zeer principieel betoog vanuit het S.G. be ginsel; dhr. Jongeling voorheen on derwijzer en journalist en een begaafd spreker belichtte de problemen van uit de hoek van het Geref. Pol. Ver bond; Marcus Bakker, als steeds boei end vertolkte de zienswijze van de com munisten en Mr. Slotemaker de Bruine zoon van de vroegere professor en minister van die naam, die echter C.H. was sprak voor de pacifistische so cialisten. En dan was er natuurlijk ook nog boer Koekoek. We hebben over de Boerenpartij na haar eerste optreden niet meer geschreven, ofschoon we nu wel een gevestigde mening over haar hebben. Dit staat vast, dat deze man in het illustere gezelschap van ministers professoren, juristen, economen, burge meesters etc. beslist geen minderwaar digheidsgevoel heeft. Met een ongeloof lijke en verbijsterende vrijmoedigheid - om maar geen sterker woord te gebrui ken valt hij de regering en de ande re partijen aan op zeer scherpe wijze, waarbij de argumentatie zeer te wensen overlaat en de logica veelal totaal ont breekt. Dat hij met een zwaar Saksisch dialect spreekt en vrijwel geen enkele zin goed loopt zien we dan maar over het hoofd. Het is ons een volslagen raadsel waar deze man de moed van daan haalt over alle staatsproblemen te durven meepraten, want daarvoor is zijn kennis volkomen ontoereikend. Het hoogtepunt en tevens, al klinkt het Wat paradoxaal, het dieptepunt van de discussies waren de bezuinigingsvoor stellen van de V.V.D., ook wel genoemd „het miljard van de V.V.D.''. Niemand zal ons verdenken van enige voorliefde of sympathie voor het liberalisme, maar zij, die onze artikelen regelmatig lezen, zullen er niet verwonderd over zijn, dat we deze V.V.D.-activiteit ten zeerste toejuichen. Wij vinden het een daad van moed, dat deze partij met een voor stel voor de dag kwam om op deze be groting niet minder dan een miljard gulden te bezuinigen. Dat heeft nog nimmer een partij aangedurfd, omdat het omgekeerde veel voordeliger is voor de gunst van de kiezers. Et werd wel eens door een enkele spreker aange drongen op inkrimping van de over heidsuitgaven, maar zelf werden de punten nooit aangegeven, zogenaamd omdat men niet op de stoel van de re gering wilde gaan zitten, doch in wer kelijkheid uit kiezersvrees. Het is im mers veel profijtelijker de staat als Sin terklaas te laten fungeren en de diverse volksgroepen zo af en toe eens wat mil joenencadeautjes toe te werpen. Men zou zo zeggen, dat dit voorstal bij de heer Koekoek wel in goede aarde zou zijn gevallen. Niets is minder waar. Al bij de toelichting van het voorstel door de V.V.D.-afgevaardigde Joekes, de financiële expert van de fractie, vroeg Koekoek bij interruptie, waarom de V.V.D. hiermee verleden jaar niet gekomen was, toen prof. Witteveen (li beraal) nog minister van Financiën wa.s. Dat lijkt heel logisch, maar blijkbaar begrijpt hij niet, dat prof. Witteveen in een kabinet met zoveel progressieve K. V.P.- en andere ministers dit nimmer erdoor gekregen had. De reden waarom Koekoek ertegen opponeerde was dan ook geen andere dan dat hij stemmen verlies vreest aan de V.V.D. door dit aan velen sympathieke voorstel. Bij de toelichting van het liberale voor stel werd de heer Joekes op een schan dalige manier gehinderd door allerlei korte en lange interrupties van Kamer leden en vooral van een aantal minis ters. Hun woede was zo groot, dat ze niet eens konden wachten tot het hun beurt van spreken was. En de voorzitter mr. Van Thiel was, ondanks het feit, dat hij na een drievoudige interruptie van Minister Bogaers naar dezen drei gend zijn hamer ophief, veel te slap in zijn bescherming van de spreker. Daar door was deze niet in staat een goede toelichting te geven. We hebben de lankmoedigheid en de zelfbeheersing van deze spreker bewonderd, want me nigeen zou er terecht heel wat radica ler op gereageerd hebben. Met name de heer Bogaers, die in vuur en vlam stond toen bleek, dat de heer Joekes een aan slag wilde doen op het sociaal-politieke troetelkind aller progressieven, de wo ningwetbouw, door deze met 15.000 te verminderen, hetgeen een bezuiniging zou opleveren van 420 miljoen, zou een scherper antwoord verdiend hebben dan hij kreeg. Tegenover de sympathieke en rustige houding van de heer Joekes stak die van een deel der Kamer vooral de socialisten en van de Regering wel zeer beschamend af. Op deze bezuinigingsvoorstellen ho pen we nog nader terug te komen. Wat de voorstellen van de regering betreft, de belastingverhoging op de schoenre paraties werd ingetrokken, want dat was volgens Dr. Vondeling een vergis sing geweest. Hoe zoiets mogelijk is, is ons een volslagen raadsel. Inderdaad is vergissen menselijk, maar dat een wets ontwerp met zulk een vergissing allerlei instanties ongemerkt kan passeren, lijkt ons ten enenmale onmogelijk'. Verder ging de regering echter niet. Ze beloofde alleen de zwaarst aange vochten voorstellen n.l. de hogere om zetbelasting op textiel en schoenen en de belastingspaarbrieven op de eerst volgende vergadering van de minister raad nog eens in overweging te nemen. De zaak is n.l. deze, dat over die pun ten niet verleden week beslist werd, maar dat dit later moet geschieden bij de aparte wetsontwerpen. Het kabinet kan niet riskeren, dat deze verworpen worden. We zullen dus hierover in het laatst van deze week meer horen en bij handhaving ervan valt de beslissing vermoedelijk in november. De debatten eindigden met de ver werping van een slappe motie van de C.H.U. en een straffe van de V.V.D. De K.V.P. en de P.v.d.A., versterkt met de A.R.P., hebben samen in de Kamer een zeer grote meerderheid. MIDDELHARNIS PTT vraagt medewerking Op 18 oktober j.l. werd in de kas van één der ambtenaren van het postkan toor te Middelharnis een tekort van f 100,geconstateerd. Daar de betrokken ambtenaar zelf aansprakelijk voor het tekort is, wordt een ieder, die op genoemde datum geld zaken op het postkantoor heeft afge wikkeld, verzocht nog eens na te gaan of daarbij een fout is gemaakt. DIRKSLAND Concert „Excelsior" „Amicitia" Vrijdag 29 okt. a.s. geven de Zangver. „Excelsior" onder leiding van haar dirg. de heer Zoon en de muziekver. „Ami citia" onder leiding van haar dirg. de heer de Bonte ter inleiding van het winterseizoen een gezamenlijk concert in het vereen, gebouw „De Schakel" des sav. om 8 tmr. Die avond zullen de bei de verenigingen hun eigen programma verzorgen en tevens zullen enkele num mers gezamenlijk worden uitgevoerd. HERKINGEN De collecte voor de kerstfeestviering voor de kinderen der Herv. zondags school heeft opgebracht f 300.00. De kandidaat op de P.v.d.A. lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de heer W. de Geus Jz., moet zijn W. de Geus Wzn., en de candidaat A. Doornhein op de SGP lijst is onjuist, daar deze zich niet beschikbaar stelt. De oude begraafplaats is men thans aan het egaliseren, zodat men straks een nieuwe bestrating zal aantreffen. Hulde aan de gemeenteraad voor de nette uitvoering. Met de bouw van de nieuwe wonin gen aan de Klinkerlandsestraat vor dert men goed, als het mee loopt zullen deze vlugger worden betrokken als de bejaardenwoningen in het bejaarden centrum, want daar ligt de zaak zo goed als stil. OUDDORP personeel Chr. School. Daar de heer D. van Vliet ziekteverlof ontving is dhr. E. A. Snijder te Goedereede be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan de School met de Bijbel. Dhr. Spuybroek zal waarnemend hoofd zijn. MIDDELHARNIS Ds. H. C. V. d. Ent, Chr. Geref. predt. alhier heeft hetberoep naar Katwijk aan Zee aangenomen. Ds. H. C. v. d. Ent is geboren 4 okt. 1918 te Baren- drecht en werd kandidaat in 1952. Zijn eerste gemeente was Werkendam (1952- 1958) daarna Rotterdam-W (1958-1961) welke stad hij 14 dec. 1961 verwisselde met de gemeente Middelharnis. Hij heeft deze gemeente dus bijna 4 jaar gediend. Katwijk aan Zee werd het laatst be diend door ds. N. de Jong, die naar Maassluis vertrok. Katwijk is dus niet lang vakant geweest, het wordt nu weer een Middelharnisse predikant, die de vakature zal vervullen. De heren Piet Both (1) en Johan Bodegraven in kapiteins uniform discussieren over de mogelijkheid om er een paar duizend gulden bij te doen, zodat het bedrag, dat de Bommelse familie op de jubileumdag afdroeg, op f 27.000, gesteld werd. Het bestuur van Barthimeus was er bijzonder blij mee en de heer Both werd hulde gebracht. (Zie verslag aan binnenzijde) ST. MAARTENSDIJK Aanbesteding Boerenleenbank. Voor de bouw van een nieuwe Boerenleen bank op de Markt werd ingeschreven door de fa. Muller-Franke voor 199.500 en door de fa. Rijnberg voor 200.000, SCHERPENISSE Collecten. De te Scherpenisse gehou den collecte voor de Reclassering heeft 64,92 opgebracht en de Zeeuwse col lecte 167,06. ST. ANNALAND Vingertop afgekneld. Tijdens het verplaatsen van een kist in het con structiebedrijf van de heer Mars. J. van Beek te St. Annaland had de heer W. van Vipssen uit de Zuidstraat het ongeluk met zijn hand klem te raken, waardoor een top van zijn ene wijs vinger volkomen werd afgeklemd. Dok ter A. C. J. Noteboom verleende de eerste hulp. Verkoping Dameskrans „Tryfosa" De Nederlandse Hervormde Vrouw^en- vereniging pp Ger. Grondslag „Tryfo sa" hoopt D.V. op woensdag 27 okto ber a.s. vanaf des namiddags drie uur en de savonds vanaf zeven uur haar jaarlijkse verkoping te houden van de door de dames van de dameskrans ver vaardigde goederen. De opbrengst is, na aftrek van de gemaakte onkosten bestemd voor het werk van de Gere formeerde Zendingsbond in de Neder landse Hervormde Kerk. Oudste inwoonster overleden. Te St. Annaland overleed de oudste in woonster van deze gemeente, mevrouw J. E. van Dussen-Heijboer uit de Bie- rensstraat, in de hoge ouderdom van 92 jaar en negen maanden. Zij was se dert het overlijden van wijlen de we duwe Iz. Overbeeke-Scherpenisse de oudste inwoonster van St. Annaland. Thans is de oudste inwoonster van deze gemeente de 92-jarige weduwe C. Over- beeke-Quist aan de Javadijk. Deze nog zeer vitale hoogbejaarde inwoonster is in april jarig. Opbrengst Zeeuwse collecte. De te Sint Annaland gehouden jaarlijkse Zeeuwse collecte heeft dit jaar in to taal f 484,opgebracht, hetgeen drie gulden meer was dan vorig jaar, toen de opbrengst f 481,bedroeg. Vienveiling van dinsdag 26 oktober '65 Klasse II: Grove 16,—, Middel 16,52— 16,31; Drielingen 17,------16,50; Picklers 24,50. Aanvoer 24 ton. KRABBENDIJKE Ds. W. Suyker, predikant bij de Ger. Gemeente alhier, heeft het beroep naar de gemeente Lisse aangenomen. Ds. W. Suyker werd geboren 20 dec. 1924 en werd in 1962 kandidaat. Op 5 sept. 1962 werd hij in zijn eerste ge meente bevestigd en deed er zijn intre de. Na 3 jaar zal hij nu naar Lisse ver trekken. Vol'gens het jaarboekje der Geref. Gemeenten telt Krabbendijke 827 leden en 723 doopleden. De Ger. Gem. te Lisse 670 leden en 609 doopleden. De gemeente Lisse is kort vacant ge weest, n.l. sinds mei 1964, toen ds. H. V. Gilst deze gemeente verwisselde met Tricht. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 5 novem ber 1965 de begroting 1965 behande len. Verder staan er op de agenda de aanschaffing van een frankeermachine nu de portvrijdom van dienstbrieven vervalt, een wijziging in de Rechtspo sitie van het gemeentepersoneel; de vast stelling van het krediet in rekening courant bij de Bank van Nederlandse Gemeenten en de vaststelling van de vergoeding in de kleuteronderwijswet. Geen ambitie voor bestuursfunktie Middenstandvereniging. Voor de func tie van voorzitter van de afd. Bruinis se van de Kon. Ned. Middenstandsbond bleek de animo wel bijzonder miniem. Achtereenvolgens werden gekozen de heren A. Griger, C. Bolijn en E. Bod bijl, die allen staande de vergadering bedankten. Toen een vierde stennming evenmin resultaat opleverde besloot de voorzit ter de heer A. de Koning op aUer ver zoek voorlopig aan te blijven. De heer de Koning moest aftreden omdat hij niet meer in zaken is en daarom zijn zetel ter beschikking stel de. H.K.H. Prinses Beatrix en haar ver loofde de heer Claus von Amsberg heb ben j.l. vrijdagmorgen een werkbezoek gebracht aan de bouwput in het Ha ringvliet bij Stellendam. Slechts weini gen hebben de prinses en haar verloof de gezien, bijna onopgemerkt hebben zij zich van de vordering van het werk op de hoogte kunnen stellen. De arbei ders die nog op de bouwput werken hebben hun kans echter niet gemist. Zij verzamelden zich op een der vloe ren waar de hoge bezoekers per lift van het wegdek arriveerden, 's Mor gens om 10.15 uur doemden de twee he licopters die het gezelschap waaronder heren van Rijkswaterstaat, door de lucht vervoerden, uit de lichte nevel op. Chauffeur Cor Grootenboer uit Goedereede haalde de hoge bezoe kers met zijn Volkswagenbusje op, de prinses en de heer von Amsberg wip ten heel sportief achter in zijn voor Prinses Beatrix wipt juist in het busje van Cor Grootenboer. hoge gasten wat primitieve voertuig. Ze werden rondgeleid door o.m. de di recteur Generaal van RWS ir. J. v. d. Kerk; het hoofd van de Deltadienst ir. J. Volkers en dhr. P. H. v. d. Weele die belast is met de dichting van het Haringvliet. Nadat de hoge gasten het imposante bedieningsgebouw hadden bezichtigd werden ze over het wegdek rondgeleid. Via een der liften werden de begane grond weer bereikt om vandaar weer naar de wachtende helicopters van de Kon. Luchtmacht te worden gebracht. Plm. 12.15 verlieten deze de bouwput op weg naar het Brouwershavensgat en de Oosterscheldebrug. Ook werd een bezoek gebracht aan het Veerse meer waarna in Veere de lunch werd ge bruikt. Het „Rheinische Landwirtschafsver- band" komt in een analyse tot de con clusie dat er in de komende jaren we derom een aanzienlijk aantal werk krachten uit de landbouw zal wegtrek ken naar de industrie. Bij de in de laat ste tijd vaak geuite bewering dat de landbouw in de komende jaren naar schatting nog 1 a 1,2 miljoen arbeids krachten kan afstoten, wordt naar de mening van genoemde vereniging over het hoofd gezien dat thans het aantal werknemers in de West-Duitse land bouw slechts ca. 2 miljoen volwaardige arbeidskrachten bedraagt (inclusief de omgerekende capaciteit van arbeiders beneden 16 en boven 65 jaar). Dit cijfer toont volgens bovengenoemd blad aan dat de Duitse landbouw geen onuitput telijk reservoir van werkkrachten is. Of het in samenhang hiermee tot een ver dere stijging van de prpdiiktiviteit in de landbouw zal komen, staat volgens de analyse niet vast. Het is echter een feit dat de laatste tijd reeds vele agrarische bedrijven door tekort aan arbeidskrach ten gedwongen waren over te gaan op extensievere werkmethoden, aldus „Landbouwwereldnleuws". Stokoude hoveniers hebben altijd be weerd dat men op plaatsen waarop aardbeien hebben gestaan minstens 20 jaar moet wachten eer men met suc ces weer nieuwe aardbeien op deze percelen kan planten. De oorzaak wist men niet, maar het was een praktische ervaring. De nematologen oftewel aal tjesdeskundigen weten nu wel wat de feitelijke oorzaak was. Aardbeien wor den namelijk door minstens zes ver schillende soorten aaltjes aangetast. Speciaal op een gewas dat enige jaren bleef staan en dat was bij aardbeien het geval, konden de aanwezige aaltjes zich snel en naar hartelust vermenigvuldi gen. In onze moderne tuinbouw wacht men geen twintig jaar meer. Voor het planten van de aardbeien wordt de grond ontsmet met een aaltjesdodend middel, waardoor ze op dat moment praktisch allemaal verdwijnen. Op deze wijze kan men enige jaren met succes aardbeien telen op een bepaald perceel. LEWEDORP Winkelweefe. In Lewedorp houdt de winkeliersvereniging van 23 tot en met 30 oktober een winkelweek, waaraan, naast talrijke attracties voor het pu bliek, een wedstrijd is verbonden. De winkels zijn tijdens de winkelweek tot .21 uur geopend. Vorige week vrijdagavond vond in de' schouwburgzaal „De Prins van Oranje" te Goes een drukbezocht jeugd-appèl plaats van de gezamenlijke gerefor meerde jeugdverenigingen op Noord- en Zuid-Beveland. In zijn openingswoord tot de zeshon derd aanwezigen sprak Hans Louwerse uit Lewedorp (voorzitter van het streek- verband westelijk Zuid-Beveland) er zijn voldoening over uit dat zovelen be langstelling hadden getoond voor het appèl. Hij vond dit een verheugend te ken en hoopte dat de aanwezigen „iets van deze avond zouden meenemen". Hierna kwam de afdeling Kruiningen voor het voetlicht met een opvoering van het klank- en lichtspel „Woord van God gegeven", naar aanleiding waarvan ds. Eikelboom uit Heinkenszand een in leiding held over „De Bijbel in onze tijd". Hij wees er de aanwezigen op dat Christus ons nog steeds vraagt lief te hebben en dat we Zijn boodschap kun nen vinden in de Bijbel, die, aldus ds. Eikelboom, „voor velen een heel moei lijk boek is". Christus blijft ons echter achtervolgen met de boodschap dat we moeten zijn „brandend als kaarsen in de nacht". „En wat is", zo besloot ds. Eikelboom zijn inleiding, „spannender dan in dat licht te leven?" Het gedeelte na de pauze werd gevuld met declamatie en muziek in het popu laire genre. Het appèl, dat het begin vormt van het winterprogramma der Geref. jeugdverenigingen, werd beslo ten met een dagsluiting door mej. D. Backer en mej. J. Colijn, resp. presiden te van het streekverband oostehjk-Zuid Beveland en de jeugdvereniging Goes. GOES Maatschappij voor Nüverheid en Handel op excursie. Vrijdag 29 oktober zal het departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del een bezoek brengen aan enkele be drijven in Goes en omgeving. Allereerst wordt bezocht de Apparaten- en Ketel- fabriek, waarna achtereenvolgens ex cursies worden gemaakt naar de Vei linggebouwen te Goes en het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel N.V. D. J. van der Have te Kapelle-Biezelinge. Aan het slot van de excursie wordt het gezelschap ontvangen door het gemeen tebestuur van Kapelle-Biezelinge. OVEZANDE Nieuw g-ebouw Coöp. Boerenleen bank. Naar wij vernemen zal het nieu we gebouw van de Coöp. Boerenleen bank te Ovezande dinsdag 16 november a.s. te 14 uur officieel worden geopend door de heer N. W. M. Mooyman, bur gemeester van Ovezande.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1