S.G.P. heeft aparte lijst Toltarieven Oosterscheldebrug vastgesteld (;oedereede komt met één lijst van 5 christelijke partijen Plaatselijk nieuws PRINSES MARGRIET ALS VERPLEEGSTER Nieüws uit Zeeland Kandidatenlijsten Dirksland Kandidaten lijsten Middelharnis Kandidaten lijsten Oost-Flakkee Dinsdag 19 oktober 1965 No. 3429 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN CENTRALE VEILING Middelharnis Wachtgelegenheid R.T.M. Oude Tonge Literaire avond in „Melïshof" te MeSissant De busdiensten over de Oosterscheldebrug Wie heeft de ooievaar gezien? PEINS HSaSDRlKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELaABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijt Tel. (01870) 28 29, na 6 uur's avond» TeL 2017 Giro 167B80 Verichijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,80 PÊB KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per roia. Bi} contract speciaal tariet De rechtse partijen uit de gemeen- (tn Ouddorp, Goeree en Stellendam ko- ijeti gezamenlijk met één lijst uit on- jer de naam Prot. Christelijke Lijst. Hierin zijn ondergebracht de Herv. en J.B. kiesvereniging te Stellendam; de Ciir. Nat. kiesver. te Goedereede en de ji,R, en C.H.U. kiesvereniging te Oud- jorp. De S.G.P. kiesver. uit Ouddorp tn Stellendam komen met één geza- ijenlijke lijst uit. De P.v.d.A. kiesver. ju Ouddorp is nog in toespreking met de p.f.d.A. kiesvereniging te Stellendam. ^e Prot. Chr. Lijst: 1. van Seters, Stellendam, Herv.; 2. A. E. Snijder, Goeree, Chr. Nat.; 3. G. Tatiis, Ouddorp, A.R.; 4. L. Visser, Stel lendam, A.R.; 5. Joh. Koek, Ouddorp, C.H.U.; 6. C. H. Mbyses, Stellendam, Herv.; 7. A. den Eerzamen, Goeree, Chr. Nat.; 8. Job Tanis, Ouddorp, A.R.; 9. Abr. Brinkman, Stellendam, A.R.; 10. Chr. Demoet, Ouddorp, C.H.U.; 11. D. L. Kievit, Stellendam, Herv.; 12. W. A. 't Miannetje, Goeree, Chr. Nat.; 13. Job Hierop, Ouddorp, A.R.; 14. A. de Goe de, Stellendam, A.R.; 15. C. van Bloois, Ouddorp, C.H.U.; 16. G. Kieviet, Stel lendam, Herv.; 17. T. van Heest, Goe ree, Chr. Nat.; 18. A. L. Kreeft, Stel lendam A.R. y.V.D.; 1. J. Komtebedde, Ouddorp; 2. J. Breen, Goeder eede; 3. C. Booy, Stel lendam; 4. T. Voogd, Ouddorp; 5. P. v. Dam, Ouddorp; 6. Mej. R. Kievit, Stel lendam. Alg. Belang: 1. J. Bruggeman, Goeree; 2. D. San- difort, Goeree; 3. A. de Reus, Goeree; 4. T. C. Lokker, Goeree; 5. C. Groenen dijk, Goeree; 6. Fr. Jansen, Goeree; 7. A. Klink, Goeree; 8. J. Looy, Goeree; 9. J. Bruggeman, Stellendam; 10. L. Ba- Itelaar, Stellendam; 11. A. Lokker, Stel lendam; 12. H. C. Bruggeman, Stellen dam. S.G.P, fcaudidatenlijst; De eerste vier kandidaten op deze lijst staan vast, n.l. 1. Kr. Krinwis; 2. Jan Voogd; 3. Joh. Tanis Kz. en A. de Jong, allen te Ouddorp. De 5e plaats wordt een Stellendamse kandidaat waar over heden dinsdagavond wordt be slist en ook over de rest van de kandi daten. De P.v.d.A. lijst was nog niet gereed. De A.R.P. van de nieuwe gemeente Dirksland heeft de volgende kandida tenlijst samengesteld. 1. D. de Bonte, Dirksland; 2. P. A. Leijdens, Melissant; 3. J. Witvliet, Her- kingen; 4. J. H. Bestman, Dirksland; 5. W. J. Baart, Melissant; 6. M. Melissant, Herkingen; 7. Seb. van Dongen, Dirks land; 8. T. K. Keur, Melissant; 9. Joh. Bestman, Herkingen; 10. A. W. van Kempen, Dirksland; 11. J. van Seters, Mfelissant; 12. J. Bestman, Herkingen. De S.G.P. lijst: 1. A. C. v. Rossuih, Melissant; 2. C. van Es, Dirksland; 3. J. Struijk, Her kingen; 4. B. A. de Gast, Dirksland; 5. E. Struijk A. Ezn., Melissant; 6. C. Kie vit, Herkingen; 7. D. A. Roozemond, Dirksland; 8. J. A. Struijk Ezn., Dirks land; 9. C. van Dijk, Melissant; 10. Jac. Drooger, Herkingen; 11. L. Bakker, Dirksland; 12. J. Hogchem, Dirksland; 13. B. Both, Melissant; 14. Chr. Huizer, Herkingen; 15. S. van den Houten, Dirks land; 16, J. P. van Rossum, Melissant; n. A. Doornhein, Herkingen. De P.ri.d.A.-Hjst: 1. T. V. Prooyen, Dirksland; 2. E. Prins Melissant; 3. W. de Geus Jz., Herkin gen; 4. M. de Bonte, Dirksland; 5. A. H. Hakkenbrak, Mlelissant; 6. E. van Mourik, Herkingen; 7. J. Los, Dirksland; 8. C. Nagtegaal Lz., Melissant; 9. D. L. Melissant, Herkingen; 10. J. -W. Wit vliet, Dirksland; 11. J. v. Broekhoven, Dirksland; 12. B. de Gast, Herkingen. Öe V.V.D.-lijst: 1. J. L. Poortvliet; 2. mevr. M. Geluk- van Leeuwenburg; 3. C. J. de Rooij; 4. F. den Eerzamen; 5. C. A. A. Kort; 6. L. M. Brooshooft; 7. J. A. van Nieuwen- huijzen; 8. P. C. Hagens; 9. J. Rooij. öe C.H.U.-Ujst: 1. D. Leijdens, Melissant; 2. mevr. A. Boot-Kooiman, Dirksland; 3. A. Rosmo len, Melissant; 4. H. van Rossum, Dirks land; 5. A. Troost, Melissant; 6. F. van Oortmerssen, Dirksland. Uienvelling van dinsdag' 19 oktober 1965 Klasse II Grove 14,63, middel 16,15, arielingen 16,26, picklers 24,10. Aanvoer 23.500 kg. Wij geven hieronder de kandidaten lijsten van de nieuwe gemeente Mid delharnis voor zo\'er ze ons bekend zijn. De S.G.P.-lijst: 1. J. H. Koppelaar; 2. P. Grhiwis; 3. W. Drooger; 4. KL v. d. Ketterij; 5. J. Hoedemans; 6. P. Kattestaart; 7. M. Ie Comte, 8. L. v. d. Doel; 9. A. de Visser; 10. J. Hanenherg; 11. A. J. Arensman; 12. Chr. Brooshoofd; 13. C. Kieviet Czn.; 14. Iz. V. d. Slik; 15. H. Drooger; 16. L. Drooger; 17. S. B. Groen; 18. J. Zaayer; 19. A. V. d. Vlugt; 20. W. P. Jelier. De CH.Ü.-Ujst: 1. L. V. Huizer, Stad aan 't Haring vliet; 2. J. Wesdorp, Sommelsdijk; 3. Mevr. A. Terlouw-Kersbergen, Middel harnis; 4. H. A. V. Tiibofg, Nieuwe Tonge; 5. M. H. Eraber, Stad; 6. Jan Knape Mz., Sommelsdijk; 7. J. Bijster- bosch, Middelharnis; 8. J. A. Schaap, Sommelsdijk; 9. Jaq. Kievit, Stad; 10. N. C. But, Middelharnis; 11. H. L. v. Kampenhout, Sommelsdijk. De P.w.d.A.-Ujst: 1. L. C. Kievit; 2. E. W. v. Gronin- gen-de Bonte; 3. E. Oostdijk; 4. P. Kreeft; 5. K. J. Kleingeld; 6. H. v. d. Veer; 7. R. Verkerke; 8. A. van Ros sum; 9. H. Kuil; 10. J. Blok Mz.; 11. A. Bruggeman; 12. H. A. A. Krijgsman; 13. T. Koote; 14. W. Tijl; 15. L. Horseling; 16. M. Zweerus; 17. W. de Jong. A.R.-Ujst: Van de A.R. lijst zijn ons alleen de eerste kandidaten toekend. 1. M. V. Eek, Middelharnis; 2. C. Ede waard, Sommelsdijk; 3. Opstelten, Nieu we Tonge; 4. C. van Rumpt, Stad aan 't Haringvliet; 5. P. Tieleman, Middel harnis; 6. A. Knape, Sommelsdijk. V.V.D.-Ujst: 1. A. J. van Rumpt, Stad; 2. ir. J. B. Mijs, Sommelsdijk; 3. P. v. d. Berge, Middelharnis; 4. A. Boeter, Middelhar nis; 5. A. Breesnee, Nieuwe Tonge; 6. L. P. Stehouwer, Sommelsdijk; 7. E. Trommel, Stad; 8. M. H. Koese, Mid delharnis; 9. J. Vis, Sommelsdijk; 10. S. v. Lente, Middelharnis; 11. S. v. d. Velde, Nieuwe Tonge. Hieronder volgen de kandidatenlijs ten voor Oost Flakkee, voor zover ze ons bekend zijn. De S.G.P.-Ujst: 1. J. H. van Dam, Ooltgensplaat; 2. P. Groenendijk, Oude Tonge; 3. J. Beijer, Den Bommel; 4. L. Brinkman, Oude Tonge; 5. A. J. A. Leydens, Oolt gensplaat; 6. P. C. Hermans, Den Bom mel; 7. J. V. Drongelen, Ooltgensplaat; 8. A. Kanters, Oude Tonge; 9. G. v. d. Welle, Den Bommel; 10. H. Jonker, Ou de Tonge; 11. J. C. de Bonte, Ooltgens plaat; 12. P. Berkhoff, dfen Bommel; 13. Jaq. V. d. Welle, Ooltgensplaat; 14. H. Kanters, Oude Tonge; 15. A. de Bonte, Ooltgensplaat; 16. P. Maliepaard, Oude Tonge; 17. J. H. J. Sturris, Ooltgens plaat; 18. C. A. V. d. Sluijs, Oude Ton ge. V.V.D.-Hjst; Van de V.V.D.-lijst zijn ons alleen de eerste vier kandidaten bekend: 1. J. A. Nieuwenhuizen, Ooltgens plaat; 2. D. C. Slis, Oude Tonge; 3. E. Mast, Den Bommel; 4. B. J. Noorder meer, Den Bommel. De CH.U.-lijst: 1. L. Arensman, Den Bommel; 3. L. Hokke, Achthuizen; 3. C. P. van Eek, Oude Tonge; 4. L. den Boer, Den Bom mel; 5. M. Buscop, Ooltgensplaat; 6. A. Fase, Oude Tonge; 7. J. Mosselman, Achthuizen; 8. J. M. v. Rossum, Oolt gensplaat; 9. A. Kats, Oude Tonge; 10. P. Polak, Den Bommel; 11. L. C. Dors man, Ooltgensplaat; 12. Mevr. Gébuijs- Nipius, Oude Tonge. P.v.d.A.-lijst: 1. C. Gebraad, Oude Tonge; 2. A. de Vos, Ooltgensplaat; 3. P. v. d. Vliet, Ooltgensplaat; 4. W. E. de Vin, Oude Tonge; 5. G. Hotting, Ooltgensplaat; 6. A. Kroon, Oude Tonge; 7. A. Both. Oude Tonge. K.V.P. ^oslijst: 1. G. Winkels, Achthuizen; 2. L. Ja cobs, Oude Tonge, oud weth. den Bom mel; 3. Jac. Moerenhout, Ooltgensplaat; 4.' S. L. de Jonge, Den Bommel; 5. A. van Kampen, Oude Tonge; 6. J. J. Wis se, Oude Tonge. De lijst van de A.R. was heden dins dagmorgen nog niet bekend. Het ontbreken van een wachtgelegen- heid te Oude Tonge voor buspassagiers, die gebruik maken van de vervoers diensten van de R.T.M, wordt een nij pende kwestie. Vooral nu de winter aanstaande is. Oude Tonge is een overstapplaats ge worden voor passagiers ook van en naar Schouwen-Duiveland, een wisselpunt wat veel drukte geeft. Een wachtgele- genheid mag daar dus zeker wel komen. Verleden, week waren de bussen door mist en ook dat moest worden omge- reden voor een verkeersongeluk ruim twintig minuten over tijd. Zeer begrij pelijk. Voor de passagiers dikwijls met kinderen, is het dan niet prettig om in de open lucht te moeten wachten. Het verheugt ons te vernemen dat er planen zijn om aldaar een wachtgele- genheid te bouwen. Geen abri, maar een gelegenheid waar men binnen kan zit ten. Ongetwijfeld zal dit de buspassagiers zeer welkom zijn. DIRKSLAND Actie Bartimeüs-maquette. Daar er niet voldoende tijd was om de actie „Bartimeüs-maquefte" af te werken, zijn er nog verschillende nabestellin gen gedaan. Om hierin tegemoet te ko men, kunnen .diegenen, die de actie nog willen steunen, de artikelen verkrij gen bij onderstaande adressen: Mevrouw Brinkman, Bosdreef 40 en mevrouw Breeman, Marijkelaan 24. Helpt nog mee voor het goede doel'. HERKINGBN Kerkdienst. A.s. woensdagavond om half acht hoopt voor de Ger. Gemeen te voor te gaan ds. G. Mouw van Mid delharnis. Verkoop. De heer J. L. Cpenradie heeft zijn bouwland het zgn. van Nesje verkocht aan de landbouwer C. War- naer te Dirksland. De fam. Huizer heeft het woonhuis Molendijk 45 verkocht aan de fam. Ver schoor uit Zwijndrecht. Voet geamputeerd. De werkman D. Bestman had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden aan de Deltadam te Scharrendijke ongelukkigerwijze met de dragline in aanraking te komen, waarbij een zijner voeten zodanig werd verbrijzeld, dat dit lichamsdeel in het ziekenhuis moest worden geamputeerd. Naar we vernemen maakt de patiënt het redelijk wel. Donderdag 21 oktober a.s. organiseert de Culturele Commissie in het gebouw „Melishof" te Melissant een literaire avond. Aanvang 20.00 uur. Het thema van deze avond is: „Blad zijden van spot, zelfspot, humor en gal gehumor." Onze moderne literatuur heeft in de loop van de 20e eeuw enige meester werkjes opgeleverd. Daarin worden de mens en het menselijk bedrijf getekend met een mengsel van spot, humor, ste- kelijgheid en sympathie. Over het algemeen heerst in deze boeken geen diepzinnig idealisme, geen romantisch vuur, maar een toon van nuchterheid, werkelijkheidszin en een gevoel voor betrekkelijkheid. Mensen zijn wel eens gek, boosaardig, tragisch en belachelijk onnozel. Dit weet eigenlijk iedereen. Een blik in de krant of de geschiede nis is soms voldoende. Er zijn niet zoveel schrijvers die ons bij dit moeilijk te dragen besef inzake „de mens", d.w.z. inzake onszelf, ook nog aan het lachen kunnen houden. Aan enkelen die dat wèl kunnen is deze avond gewijd. Ter sprake komen de volgende schrij vers: F. Bordewijk, W. Elsschot, Bel- campo, A. Koolhaas, W. Brakman, S. Carmiggelt, G. K. van Reve. Fragmenten uit hun werk zullen ten gehore worden gebracht en ingeleid door E. Leeflang, leraar Nederlands te Zierikzee. STEIXENDAM Van de grote verloting van Muziek vereniging „De Hoop" waarvan 11 okt. de trekking plaatsvond zijn de volgende prijzen nog niet afgehaald, nr. 116 een overhemd, nr. 263 een kinderfiets, nr. 1071 een sla-couvert. De prijswinnaars kunnen deze artikelen bekomen aan het adres Nieuweweg 45 OUDDORP Nieuwe cursus E.H.B.O. Voor de nieuwe cursus van de E.H.B.O. die vrij dag begonnen is kunnen zich nieuwe leden opgeven vrijdag a.s. in het vereni gingsgebouw Stationsweg 3. OUDE TONGE Oud papier. Op zaterdag 23 oktober a.s. hoopt de muziekvereen. „Vooruit" in de gemeente weer oud-papier op te halen. Wilt u het s.v.p. gereed zetten, u 'kunt het zaterdagmorgen ook op de stoep bij van de Voorde plaatsen. Havenverkeer. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken, drie schepen met suikerbieten met inhoud H.K.H. Prinses Margriet is vandaag haar werk als verpleegster in het ziekenhuis „De Lichtenberg" in Amersfoort begonnen. De instructie met de pop „Kareltje" gaf de leerling-verpleegsters menige aanleiding tot grote hilariteit. De algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij heeft de toltarieven voor de 5 km. lange Ooster scheldebrug vastgesteld, die inmiddels I ter goedkeuring zijn voorgelegd aan de minister van binnenlandse zaken Er zijn vijf tariefgroepen ingesteld, -variërend van ƒ1,voor voetgangers en fietsers, tot 6,voor vrachtauto's met aanhangwagen. Voor autobussen en touringcars zal het toltarief vijftig cent per pa.ssagier hedragen. De groep 1 omvat wandelaars fietsers bromfietsers en kleinere voertuigen op twee of drie wielen. Zij betalen 1, Groep II omvat personenauto's en 'bestelauto's, waarvoor het tarief f 2,50 is, inbegrepen de passagiers. Op het veer Kats-Zierikzee komt het overzet ten van een auto op f 1,plus voor iedere passagier f 0,90 (0.70 tweede klas). Het brugtarief komt dus goed koper uit. Groep III is voor vrachtauto's op 2 assen; voor luxe auto's met aanhang van caravan of laadbakje en ook vallen hieronder bestelauto's op 2 assen, die personen vervoeren. Dit tarief is f 4,50, w.o. begrepen landbouwvoertuigen, trac toren, combines enz. Autobussen en tou ringcars, die geen passagiers vervoe ren, vallen ook onder dit tarief. Groep IV in het tarief van f 6,is bedoeld voor vrachtauto's met 3 of 4 assen, woonwagens en bussen en tou ringcars met meer dan twee assen. Tarief V is de groep voor autobus sen en touringcars met passagiers, ledere passagier moet 50 cent betalen. Het ligt in de bedoeling dat de kaar tjes hiervoor bij het vervoerstarief wor den inbegrepen. Aan de Noord-Bevelandse kant wor den de tolhuisjes geplaatst. Alle tarie ven zijn enkele reis. 770 ton, bestemd voor de suikerfabriek Dinteloord. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 zwart meisjes kinder schoentje, 1 bril. Verloren 1 fietstas, inh. diverse voor werpen; 1 herenpolshorloge merk Ep- po; 1 damesportemonnaie, zwart met knip inh. f 9,1 bruine kinderporte- monnaie; 1 zwarte 'kinderportemonnaie; 1 blauw kindervestje; 1 paar groene re genpijpen; 1 grijs kindervesteje; 1 ro de portemonnaie, inh. f 1,1 rood witte kinderstep met luchtbanden; 1 leverkleurige rechter dameshandschoen wol gevoerd. Inlichting Groepsbureau Rijkspolitie Voorstraat alhier dagelijks tussen 9'12 en 1417 uur. NIEUWE TONGE Kerkdienst Woensdagavond a.s. te 7,30 uur hoopt ds. Karens van Nieuw- kerk voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan. OOLTGENSPLAAT Scheepvaart. In de week van 11 tot 16 oktober werden er in de haven (kom van de gemeente) drie schepen met suikerbieten geladen voor de fabriek te Puttershoek, met een gezamenlijke in houd "van 637 ton. Vanuit de Galathesehaven vertrok ken er drie schepen met bieten voor de fabriek te Stampersgat, met een totale inhoud van 690 ton. In totaal werd er dus 1327 ton suikerbieten verscheept. Kcrfcdienst. Donderdag 21 okt. a.s. i des nam. 7 uur zal voor de Oud Ger. Gemeente voorgaan ds. W. Kamp te Utrecht. Zie verder de advertentie in dit nummer. Verlaagde tarieven Haringvlietbrug De tarieven voor de Haringvlietbrug zijn eveneens in vijf groepen ingedeeld. Aan de minister van verkeer en Water staat en financiën is (in septemiber) voorgesteld de tarieven met ingang van de dag van" openstelling van de Oos terscheldebrug (aangenomen werd toen dat dit I jan. 1966 zou zijn, wat nu 15 dec. a.s. wordt) deze tarieven te verlagen en wel als volgt: Oud tarief nieuw tarief Tariefgroep I 0,75 0,50 II 3,50 2,— III 6,— 3,50 IV 10,— 5,— V 0,50 0,25 Opgemerkt zij, dat de N.V. Haring vlietbrug nog geen goedkeuring op de ze tarieven heeft ontvangen. Verwacht wordt dat hierop voor, 15 december wel akkoord zal komen. 'Óm met een luxe auto van Noord haar Zuid onder de twee bruggen te trek ken moet men (voorlopig) f 4,50 tol (en kele reis) betalen, ongeacht hoeveel passagiers men in de wagen heeft. Heen en weer van Rotterdam naar Zuid Be veland komt dit, wanneer de verlaging doorgaat op f 9,maar men bespaart daarmee op een heen en weer reis heel wat kilometers en zeer veel tijd, voor al omdat de weg van B. o. Zoom naar Goes een tweebaansweg is, waar men niet snel vordert. Na de opening van de Oosterschel debrug zal het verkeer over de Ha ringvlietbrug belangrijk toenemen. De busdiensten over de Oosterschel debrug zullen naar wordt aangenomen worden uitgevoerd door twee maat schappijen: De Automaatschappij Zee land en de Rotterdamse Tramweg Maat schappij. De A.M.Z. zou de heenreis verzorgen,, terwijl de R.T.M, de terug reis voor haar rekening zou nemen. Waarschijnlijk vertrekt om het half uur in de richting Zierikzee een bus, terwijl dit ook het geval zal zijn in de tegen overgestelde richting. Er is een wilde ooievaar op Goeree Overflakkee gesignaleerd, die moge lijk door een gebrek aan de vleugels niet met de grote trek naar het warme Zuiden is getrokken. De heer A. de Wit, Langendam on der Sommelsdijk, heeft de vogel gesig naleerd én hij is ook opgemerkt te Stad aan 't Haringvliet en te Dirksland. Wanneer de vorst invalt gaat de ooie vaar beslist dood waarom het zeer 'be langrijk is het dier op te vangen. Onze redaktie zou het zeer op prijs stellen te vernemen, waar de ooievaar zich mo menteel bevindt. Wil degene, die dit weet zo vriende lijk zijn onze redaktie telefoon 01870- 2629 op te bellen? Er komt dan n.l. een deskundige om de vogel te vangen (wat een zeer moeUijk werk is) die de ooievaar deze winter op een vorstvrije plaats zal bewaren. Ooievaars zijn erg schaars en het zou jammer zijn als het beest deze winter verloren ging. Medewerking wordt daarom zeer op prijs gesteld. Nogmaals ons telefoon-nummer 01870-2629. THOLEN Winkelpand te koop. De winkel met woning van mevr. H. de Korte-Nelissen op de hoek van de Hoogstraat en Stoof- straat is te koop aangeboden. Burgerlijke stand over sept. 1965. Geboren; Catharina Dimphina Maria d.v. B. M. Verbogt en Joh. Hommel; Johanna Jacoba d.v. Chr. Schot en C. M. J. de Lang; Tannetje Martina d.v. W. A. Blaas en D. R. RidderhofAdria- nus Jacobus z.v. A. J. Schot en L. Bolier Getrouwd: Johannis Christanus Ak- kermans 26 jaar met Maria Willy Blaas 21 jaar; Pieter Anthony Baay, 24 jaar met Dirkje Pollie 23 jaar; Paulus Rog- geland 26 jaar met Maria Engelina Baay 20 jaar. Overleden: Jacoba Johanna Bout 77 j. echtgenote van J. Schot; Simon Schot 90 j. echtgenoot van P. C. Quist. Zeeuwse collecte. De te Tholen ge houden Zeeuwse collecte heeft 950, opgebracht. OÜD-VOSSEMEER Gouden bruiloft. Het echtpaar A. Polderman J. C. de Hond hoopt don derdag 21 okt. a.s. zijn 50-jarig hu welijksfeest te vieren in de Bejaarden- sociëteit. BRTJINISSE Werkterrein komt vrij. Gedurende de jaren 1961 t.m. 1965 toen tientallen zinkstukken werden gemaakt, ter be scherming van de Grevelingendam in wording, werden deze gefabriceerd in de werkhaven te Bruinisse. Duizenden bossen rij shout werden door vaardige handen, samengebonden met de z.g.n. wiepen en een mat werd gemaakt van tientallen vierkante meters, die door middel vn een speciale (voordien niet gebruikte) manier te water gelaten. De Grevelingendam kwam gereed en voor de zinkstukken die in het Brou- wershavensegat zullen worden gebruikt zal men wel een terrein hebben in de buurt van Scharendijke. Het terrein aan de Werkhaven werd schoongemaakt en geëgaliseerd, er heb ben grote hopen steen in depot gelegen die eveneens verdwenen zijn en nu al les is ontruimd heeft men een terrein gekregen dat voor vele doeleinden ge schikt kan worden gemaakt, want bij de aanleg heeft men heus niet op een metertje gekeken. Ook in de omgeving van de brug wordt het terrein bij de Werkhaven met moderne landbouwmachines op nieuw zaaiklaar gemaakt. Het strandje in de hoek van de Werkhaven dat voorheen al uitstekend voldeed, als kinderspeelplaats zal in de toekomst zeker als zodanig weer veel waardering hebben en moeders met kinderen trekken. WESTKAPELLE Tijdrede voor s.g.p. Op vrijdag 22 oktober a.s. hoopt ds. E. Venema, Chr. Geref. predikant te Zwijndrecht, op uit nodiging van de plaatselijke kiesvereni ging der s.g.p., een tijdrede uit te spre ken in het Herv. Jeugdgebouw. Aan vang: half acht. Herkeuring gewichten e.d. Donder dag 22 oktober a.s. kan men maten, ge wichten en meetwerktuigen op het ge meentehuis laten herkeuren. Men kan dit doen van 9 tot 12 uur v.m., en van 13 tot 15 uur n.m. Onderhoudsbeurt windwijzer. Enige dagen geleden is de windwijzer van het gemeentehuis, wat een Vikingschip voorstelt, van zijn hoge plaats verwij derd, om hem te repareren. Men maakte hierbij gebruik van een magirusladder van een auto van de Middelburgse Brandweer.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1