Grote belangstelling voor gladiolenrooidemonstratie Vervolg gemeenteraad Middelharnis Nieuws uit Zeeland Mosselen Kandidaatstelling verkiezing vier nieuwe gemeenteraden MUZIEKHANDEL BERNARD ZN. Concentratie van pülilers op Goeroe Vragen over tie dodeliike overweg Den Bommel- Achtiiuizen Busstation Aciitliuizen wordt verliciit Herindeling Walctieren Predikbeurten Gerei. Gemeenten Zondagsdienst artsen Mensenleven meer waard dan de brug Rooien met de hand wordt te duur PREDIKBEURTEN CENTRALE VEILING Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUW S" Vrijdag 8 oktober iggj Aankoop woningen 2e Weistraat Van de heer F. de Later te Hilversum werden aangekocht 10 ■woningen in de 2e Weistraat, voor een totaalprijs van f 21000,incl. de bijbehorende grond. B. en w. achtten het van belang dat de gemeente deze woningen en grond in eigendom verkrijgt i.v.m. een nodige uitbreiding van het schoolgebouw van de Techn. School alsook van de O.L.. school en het bewerkstelligen van een verbreding van de Schoolstraat i.v.m. het intensiever wordend verkeer. Alle drie de punten kunnen bij sanering te gelijk tot hun recht komen. De heer Tieleman stelde de vraag of de huurders die iets aan de wonin gen hebben opgeknapt schadeloos zul len worden gesteld. Mevr. van Groningen informeerde of de gem. niet vooruitloopt en of omtrent de plannen van de Techn. School al ze kerheid bestaat. De voorz. wees erop dat aan de Techn School in 1953 voor 1,2 miljoen is ver bouwd, waarom het onverantwoord zou zijn nu uitbreiding nodig is el ders een nieuw schoolgebouw te stich ten. Voorshands was er geen mogelijk heid tot aankoop van die woningen ge weest maar aan de hand van opge maakte taxatierapporten was met de eigenaar toch overeenstemming bereikt. Op de vraag van de heer Tieleman ant woordde de voorz. dat dit een zaak is die het college met de eigenaren tot een oplossing zal brengen. Een en an der is niet in de aankoopsom verdis conteerd. Desgevraagd deelde de voorz. mee dat het de bedoeling is dit in het saneringsplan onder te brengen zodat hierop ook een subsidieregeling van kracht zal zijn. Over aankoop van de Weistraat achter de Openbare School zijn reeds besprekingen met de eige naar gevoerd. De raad ging accoord. Daling leerlingenaantal BLO Het aantal leerlingen van de BLO school blijkt de laatste jaren vrij snel te dalen. Over 1959 bedroeg het leer lingenaantal 111; in 1964 78 en over 1965 naar verwachting 68. Voorgesteld werd het bedrag per leerling te ver hogen van f 160,— tot f 230,— per leer ling met welk bedrag de oude tekorten alsook de geraamde uitgaven 1965 kun nen worden gedekt. Mevr. van Groningen vroeg, gezien de daling in het leerlingenaantal, of men vroeger niet te hoog heeft gegre pen of is het daarom dat de ouders steeds minder luisteren naar het advies van schoolhoofd en schoolarts? De voorz. vond de vraag of de school hoofden diligent zijn een zeer belang rijk punt. Een en ander gaat helaas in het nadeel van de kinderen die niet krijgen wat ze kunnen krijgen. De raad ging met het voorstel accoord. Grondverkoop Besloten werd aan de Stichting Ned. Hervormde Inrichting voor Geestelijk Hulpbehoevenden te Soesterberg een perceel grond ter grootte van 1.41.05 ha tegen een prijs van f 1,50 per ca. Het terrein de voormalige vuilnisbelt is geheel geëgaliseerd en van een teelt- laag voorzien. Het is bestemd voor de vestiging van een inrichting voor gees telijk hulpbehoevenden. De heer Kievit informeerde welke kosten de gemeente daaruit moet be strijden. Het taleken de wegaanleg, de gehele entourage en het opruimen van de belt. Het bouwrijp maken wordt door de Stichting zelf verzorgd. Aan de heer J. van Bruggen te Gro ningen werd een perceel bouwterrein verkocht, gelegen aan de Steenweg in het z.g. Prinsenkwartier, ter grootte van plm. 337 m2 voor de prijs van f 20,- per m2. Aan dhr. P. Tanis te Dirksland werd verkocht een perceel gelegen in het Prinsenkwartier ter grootte van plm. 323 m2 a f 20,— per m2. Verhuur Diekhuus Voor de duur van 10 jaar werd het Diekhuus aan de Stichting Maatschap pelijk werk „Middelharnis-Sommels- dijk" verhuurd a f 4000,per jaar. „Is het onderhoud ook voor de ge meente?" informeerde dhr. V. d. Berge die bij bevestiging van zijn vraag te kennen gaf een kwastje verf niet over bodig te vinden. Het ziet er nu have loos uit" vond hij. De verhuur van een perceel grond aan de havendijk aan de Handelmy Vul caan Dirksland werd met vijf jaar verlengd voor een prijs van f 870,p. jaar. Voorschotten. Aan de Woningbouwver. Middelhar nis werd ter financiering van de stich ting van 14 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan een grondvoorschot van f 50.360,en een toouwvoorschot van f 267.520,— verstrekt. Mevr, van Groningen had het be vreemd dat er in de nieuwbouw wo ningen worden gebouwd die met het voorraam uitkijken op de achterramen van andere woningen. „Dat was 50 jaar geleden al niet goed." De voorz. antwoordde dat deze bouw wijze bij strokenbouw niets is te voor komen. „In de volksmond heet het daar al de Weistraatjes" maakte mevr. van Groningen bekend. De voorz. nam dit niet al te serieus. Hij betreurde het dat door het com pacte bouwen het mooie van een uit breidingsplan verloren gaat. Per wo ning mag niet meer dan een bepaalde oppervlakte grond worden besteed. Onteigening m plan Zuid-West In de vergadering van 16 juni werd voorlopig goedgekeurd de onteigening van enliele in dit plan gelegen perce len. Het plan heeft ter inzage gelegen waarop een bezwaarschrift is ontvan gen van notaris de Vries te Dirksland namens de heren W. Ras en J. Mossel man te Nieuwe Tonge. De inhoud van het bezwaarschrift namen we in ons vorig vrijdagnummer in zijn geheel op. Het ingediende bezwaarschrift werd on gegrond verklaard. De overige te ont eigenen percelen zijn eigendom van Joh Hage, Izaak Samuel Hage en Neeltje Hage te Scherpenisse; L. Q. Ml. Buijs te Middelharnis en G. Campfens te Middelharnis. De heer Koese informeerde of zo als in de vorige vergadering besproken meerdere taxateurs zijn benoemd omdat een te eenzijdig zou zijn. Spr. vond de manier die nu door de gem. wordt gevolgd te gemakkelijk. Beide kanten kunnen met elkaar praten en spr vroeg met klem of daar iets aan is ge daan. Ook dhr. v. d. Slik wilde meer dan een taxateur benoemen. De heer Koppelaar informeerde of het college de door de eigenaren ge stelde punten in overweging neemt of ze niet aanvaardbaar acht. l?e voorz. antwoordde dat er mogelijk tussen beide partijen een oplossing ge vonden wordt. Met sommigen wordt al jaren onderhandeld. Ze hebben gele genheid zich door deskundigen te la ten bijstaan. Wat betreft de fam. Hage die geen eigen deskundige raadpleeg den is geen overleg meer mogelijk. De termijn dringt en de procedure moet be ginnen. Hangende de procedure be staat nog gelegenheid tot het vinden van een overeenstemming. Aankoop erfpachtsrecht Besloten werd tot aankoop van het •erfpachtsrecht van een perceel grond met de daarop staande schuur aan het G. V. d. Hoek. De schuur heeft een in houd van plm. 300 m3, de grond is 950 m2 groot. Voor de gemeente-is de aan koop van belang om de schuur met grond te eniger tijd te gebruiken als ruilobject. In de bebouwde kom en in het uitbreidingsplan liggen n.l. enkele bedrijfjes welke moeten verdwijnen. In een vervangend terrein met opstal kan worden geboden is de kans op een min nelijke schikking groter. De eigenaresse is bereid het erfpachtsrecht en de op stal afstand te doen voor een bedrag van f 10.000,in totaal. Als voorwaar de heeft mej. v. d. Hoek gesteld dat zij in de directe nabijheid van haar woning een perceeltje tuingrond in huur krijgt. Aan haar werd in huur gegeven een perceel tuingrond aan de Kaaidreef voor een prijs van f 0,06 per m2. De heer Koppelaar wees erop dat dit punt nauw in verband staat met de kwestie Dubbeld waarover in de vo rige raadsvergadering werd gesproken. De voorz. had toen aldus dhr. Kop pelaar gezegd dat er andere belan gen in het spel waren. „Als dit dan het belang is ben ik tegen" gaf dhr. Kop pelaar te kennen. De heer v. d. Berge meende dat de schuur nog gen f 200,waard is. Weth. V. Eek repliceerde dat de heer V. d. Berge uitersten stelt. De prijs is zeer billijk terwijl particulieren meer geboden hebben. Toch werd het z.h.s. aangenomen. (Opgemerkt zij nog, dat de heer v. d. Ketterij wegens een ernstig ziektegeval van zijn vader inmiddels overleden Oost Voorgors, eigendom van mej. N. I niet aanwezig kon zijn). KADE 7-9 MIDDELHARNIS TELEFOON 21 72 |||J|^|J|%|jlL W geheel gereviseerd, met volle garantie. 2 SPEL ESTEY 215,— 3 SPEL LIEBIG, MET DOORLOPENDE HARP345,— 3 SPEL REIJNS 365,— 5 SPEL MET DOORLOPENDE 16 VOET 675,— Van zaterdag 9 oktober v.m. 12 uur t.m. maandag 11 oktober v.m. 9 uur Middelharnis-Som,melsdijk. Dienst heeft dokter Wieringav telef. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herking en-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, telf. 018771 262, Dirksland. V Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Bouman, telef. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. DIENST WIJKVEiRPLEEGSTER Melissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maan dagochtend 8 uur Zr. Boone, Dirks land, tel. 01877-234. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telef. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 10 okt hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. Mosselen die heb ik. Nu weer iedere dag 'k Moet bekennen dat ik Ze nimmer nog zo zag. Kunnen eoht niet beter En niet witter zijn 'k Verkoop ze uitgezocht, dus Zijn ze ook niet klein. En dan zijn ze tevens. Van alle vuil ontdaan. Dus met een keer wassen Kun je dan volstaan. Prijs ging niet naar boven Maar integendeel. Ze werden iets goedkoper Dus kosten ze niet veel. 't Koken van die dingeh Weet je, is geen toer. Dus voor verse mosselen. Vanzelf weer naar TAMBOER Waterweg - Middeilharnis. G.S. van Zuid Holland stellen voor: In het kader van het streven van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland naar concentratie van polders, is thans ook een onderzoek ingesteld naar de polders het Oudeland,. het Oude Nieuw- land, het West Nieuwland, de Sprin- gertpolder, de Goereese polder en de polder de Generale Dijkagie, allen ge legen op Goeree Overflakkee, in de zogenaamde Hals. Niet alleen hebben deze polders alle belang bij de toestand van de hen omringende hoogwaterke ringen, de binnen het gebied gelegen binnenwaterkeringen en bij de bij en kele polders in onderhoud zijnde we gen, doch bovendien hebben verschei dene polders gemeenschappelijke be- malingsbelangen. Een en ander pleit voor samenvoeging, waardoor tevens beheer en onderhoud van de dijken op Goeree en de Hals geconcentreerd wor den, voor zover het rijk daarmee niet is belast. De desbetreffende door Ge deputeerde Staten geraadpleegde pol- derbesturen staan positief tegenover deze samenvoeging. Daarom stellen Gedeputeerde Staten voor tot samen voeging over te gaan. GOEREE-OVERFLAKKEE De kandidaatstelling van raadsleden voor de vier nieuwe gemeenten op Goe ree Overflakkee zal plaats hebben op dinsdag 26 oktober a.s. De kandidaten lijsten moeten dus op genoemde datum worden ingeleverd. De dag van verkiezing van de raadsl ieden voor de gemeenten Goedereede Dirksland, Middelharnis en Oost-Flak kee, is door Ged. Staten van Zuid-Hol land vastgesteld op donderdag 18 no vember. Het wordt dus kort dag voor de ver schillende politieke groeperingen om de kandidatenlijsten gereed te krijgen. Bij meerdere kiesverenigingen is dit nog niet definitief het geval. Men is dan wel één of tweemaal bijeengekomen, maar de juiste samenstelling komt er mees tal niet direct, omdat er nu eenmaal minder raadsleden nodig zijn en dus zittende raadsleden moeten vallen. Voor de meeste kiesverenigingen is het een moeilijke opgave, omdat men te maken krijgt met allerlei gevoeligheden uit de gemeenten, die worden samengevoegd. Het bericht in ons dinsdagnummer, dat de Christelijk Historische LTnie ac tief deel zal nemen aan de raadsver kiezingen brengt voor de A.R. weer een splitsing te weeg, omdat deze politieke groep met aparte lijsten uitkomt. De kiesverenigingen die boven de lijst die zij indienen moeten voor de naam die zij er boven willen hebben, in schrijving verzoeken in het register, dat door het centraal bureau wordt aange legd. Voor de gemeente Goedereede i^ dit bepaald op dinsdag 19 oktober. Wij weten de datum niet van de andere ge meenten, maar dit zal ook wel vóór of omtrent die datum zijn. Ook al een re- d.en om haast te .maken. Bij een gewone verkiezing is hier minstens 6 weken tijd voor volgens de kieswet, maar dit moet nu op korter termijn. Wij hopen binnenkort van ieder der 4 gemeenten de lijsten met kandidaten, van elke groepering die wordt inge diend, bekend te maken. Onze lezers kunnen zich dan alvast oriënteren op wie zij hun stem zullen uitbrengen. SCHERPENISSE Met bromfiets tegen een boom,. Op de provinciale weg van Tholen naar Scherpenisse is de 20-jarige D. Jansen uit Scherpenisse met zijn bromfiets té gen een boom gebotst. Hij kreeg een schedelbasistoreuk en moest worden op genomen in het-alg. ziekenhuis te Ber gen op Zoom. Dr. L. D. A. Looijsen uit Tholen verleende de eerste hulp. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Het gebeurde zaterdiagavond toen hij naar huis reed. Zondagavond wasc hij nog niet bij kennis. Burgeriyke stand over sept. 19'65. Geboren te Bergen op Zoom Maatje Johanna, d.v. A. Slager en P. J. van der Werff; Catharinus Wilhelmus, z.v. M. Goedegebuur en Lijdia Bout. Huwelijksaangiften Leendert van der Graaf f, 48 j. en Lena Quaak 44 jaar. Overleden: Jacobus M. van der Graaf 76 jaar, echtg. v. Willemina C. Jansens; Mathijs Bolier, 75 jaar, echtg. v. W. Slager. Ingekomien: M. G. de Feijter van Axel J. B. Dijke-de Groen van Poortvliet; H. B. Jopse van Breda. Vertrokken: J. J. Duijnhouwer naar Goes. Door de heer Vlasbom, lid van de Prov. Staten van Zuid Holland (S.G.P.) heeft aan het college van Ged. Staten de volgende vragen gesteld: 1. Hebben Gedeputeerde Staten ken nis genomen van het ernstig ongeval dat op maandag 4 oktober j.l. op de kruising Schaapsweg-Rijksweg, onder den Bommel heeft plaats gevonden? 2. Zo ja, hebben G.S. eveneens kennis gekregen, dat meerdere ongevallen al daar hebben plaats gehad, waarvan met dodelijke afloop, sinds de opening van de Haringvlietbrug? 3. Is het College niet van oordeel, dat in verband met de grote snelheid, waar mede op de snelweg (sorns met 140 km) van en naar de Haringvlietbrug wordt gereden, aldaar een zeer gevaarlijke s'P" tuatie is ontstaan bij de kruising van deze weg? 4. Zo ja, is het College met mij van oordeel, dat onverwijld voorzieningen getroffen moeten worden, teneinde het gevaar aldaar te verminderen, door bv. knipperlichten te doen aanbrengen? ---------O--------- Mensenleven meerwaard dan de brug In de donderdagavond te den Bommel gehouden raadsvergadering heeft dhr. S. L. de Jonge- gepleit voor het aan brengen van straatverlichting bij het station te Achthuizen. Spr. wees op de meerdere ernstige ongelukken die bij het oversteken van de Prov. weg naar de Zuidzijde zijn gebeurd. „Een mensen leven is meer waard dan de brug en alle wegen bij elkaar" vond hij. De voorz. burgemeester v. d. Harst deel de mee dat het punt reeds eerder in bes'preking is geweest en dat inmiddels opdracht tot het plaatsen van de ver lichting is verstrekt. SOMMELSDIJK Burg. Stand. Geboren: Sietske Pau la, dochter van C. van den Nieuwen- dijk en P. van den Ouden; Pieter, zoon van A. Meijer en W. M. Vroegindeweij Gerarda Aaltje, dochter van L. de Vlugt^ en A. Oosterom; Willem, zoon van M. Kievit en M, H. de Leeuw; Abra Geertje, dochter van J. Vijfhui- zen en A. G. Robijn. Overlijden: Bartha Mans, wed. van W. de Bonte, 83 jaar; Huibrecht van der Veer, wed. van E. Blok, 85 jaar; Johanna Lena Visser, e.v. van J. Groe nendijk, 62 jaar. Huwelijken: E. de Boer, 19 jaar en C. van Antwerpen, 17 jaar; P. Wolfert, 25 jaar en J. van Nimwegen, 30 jaar. DIRKSLAND Gezajnenlijk concert. Ter inleiding van het winterseizoen, zullen de mu ziekvereniging „Amicitia" o.l.v. M. de Bonte en het Gemengd koor „Ebicelsior." o.l.v. G. Zoon op vrijdag 29 okt. a.s een gezamenlijk concert geven in het Ver. Gebouw „De Schakel". Beide ver enigingen voeren eerst hun eigen pro- granama uit, terwijl het concert beslo^ ten wordt met een 3-tal nummers voor Koor en orkest. De toegang is vrij. STELLENDAM Bazar: De muziekver. „De Hoop" heeft een grote bazar georganiseerd ten bate van het pniformfonds op vrijdag 8 okt., zaterdag 9 okt. en maandag 11 okt. in' 't Haegse Huus. Zaterdagmiddag 3 uur in 't bizonder voor de kinderen), terwijl zaterdagsavond om 7 uur ge opend is. Entree 25 cent. Toegangsbe wijzen toewaren, het kan een verrassing opleveren. (Zie verder de advertentie in dit nummer). Burg. Stand over de maand sept. '65. Geboren: Hendrik, zoon van H. Groo- tenboer-en H Benjamin; Wilhelmina Melena, dochter van W. J. de Vogel en P. van Dijk; Pieternella Teuntje, doch ter van A. Roon en M. Witte. Overlijden: Neeltje van Ours, oud 77 jaar, weduwe van W. Grootenboer. Huwelijken: M. A. Doorn, oud 21 j. en J. J. Bakelaar, oud 18 jaar; J. Osse- weijer, oud 24 jöar en M. L. T. van Rossum, oud 22 jaar. Ingekomen: K. de Ronde van Goede reede; M. A. Jansens en echtgenote van St. Maartensdijk; H. W. J. G. Franken en gezin van 's Gravenhage; J. W. de Ruiter van Dirksland; M. A. Doorn van Melissant. Vertrokken: J. Flikweert en gezin naar Ouddorp Z.H.; J. D. van Oosten brugge naar Gouda; M. Laarman naar Rotterdam; L. de Waal naar Sommels- dijk; J. L. van Beek naar Utrecht; M'. L. T. van Rossum e.v. Osseweijer naar Oude Tonge; A. P. Koese naar Ouddorp Z.H. OUDDORP 60 jaar getrouwd Het bejaarde echtpaar Kr. Grinwis Pietertje Grinwis-Luime, Dirkdoensweg alhier herdacht j.l. dinsdag 5 oktober zijn 60-jarig huwelijksfeest. De heer Grinwis is geboren 29 aug. 1874; mevr. Grinwis-Luime werd op 11 sept. 1878 geboren. Beiden verkeren nog in een redelijke gezondheid. De tien kinderen van het echtpaar waren alle aanwezig. Ook burgemeester ICleijneniberg bood zijn gelukwensen aan. Burg. Stand over de muand sept. '65. Geboren: Hendrik Andries, zoon van B. Mlolendijk en E. P. Peeters; Cornelia Marina, dochter van K. Hameeteman en S. van den Nieuwendijk; Pietertje, dochter van J, Tanis en N. M. Grinwis; Klaas Jan Anthonij, zoon van J, L. Voor de donderdagmiddag gehouden gladiolenrooidemonstratie, georgani seerd door het bestuur van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur in samen werking met de Streekverbeteringscom- missie Grijsoord heeft "althans van de zijde van de telers grote belangstelling bestaan. Er werd gedemonstreerd met zeven rooimaohines, waarvan de wer king op deskundige wijze werd uitge legd. De helft van de kosten van de gladiolenteelt gaat aan arbeidskosten weg. Daarom wordt gezocht naar een manier om de knollen machinaal te rooien. Hiervoor zijn meerdere machi nes geconstrueerd, waaraan zoals we uit de commentaren van telers begre pen echter nog gebreken kleven. De heer Hokke herinnerde in dit verband aan de wijze raad van wijlen de'heer Oostdam die de gladiolenteelt op Flak- kee heeft geïntroduceerd. Hij zei: Voor zichtig met de knollen; het zijn eieren! Maar nu het getij verloopt moeten we de bakens verzetten" concludeerde de heer Hokke. „We zien nu al kneuzingen en wat zullen we zien als ze droog zijn?' „Maar het kan niet langer met de hand" besliste hij. Deelnemers Dokex N.V. te Ehkhuizen nam deel met de Dokex Allround rooimachine. Deze heeft een trillende voorschaar en een naschoningszeef. De Amac C 1 aardappelrooimachine is aangepast aan de gladiolenteelt. Ei- is slechts een kleine ombouw nodig. De machine is ook geschikt voor het op rapen van uien. De Dokex Allround B 36, getrokken machine werkt op dezelfde wijze als de Dokex Allround. De Wit-Mastenbroek, Middelharnis nam deel met de enigszins veranderde Romas aardappelrooimachine, aange past aan de gladiolenteelt, alsook naet de Romas voorraad aardappelrooier, even eens aangepast aan de gladiolenteelt. Cebeco nam deel met de Boula, getrok- Meijer en M. Sandifort; Jan Pieter, zoon van A. den Boer en E. Hoek; Ja- comijntje Cornelia, dochter van L. Ta nis en S. G. Aleman; Adriaan, zoon van K. Voogd en P. S. Spek. Adriaantje, dochter van C. Grinwis en M. Kruidenier. Geboren te Dirksland: Willem Hen drik Michiel, zoon van W. H. M. vaji Geelen en C. Sibbes. Gehuwd: J. D. Wijnhoff, 25 jaar en J. Lokker, 22 jaar; J. Doornheim, 28 jaar en E. Westdijk, 23 jaar; J. de Ronde, 26 jaar en K. Aleman, 23 jaar; A. P. Koe se, 25 jaar en T. Witte, 23 jaar; H. A. Broer, 28 jaar en M. Pikaart, 21 jaar. Overleden: Eeuwit van der Wende, 85 jaar, weduwnaar van M. Akershoek. Overleden te Dirksland: Peter Chris- tiaan Verhage, 7 jaar, zoon van J. Ver- hage en M. Witte. Ingekomen: J. Flikweert en gezin van Stellendam; J. Doornheim van Melis sant; J. de Ronde van Goedereede; A. P. Koese van Stellendam. Vertrokken: W. Tanis naar Ede (Gld.) M. van der Klooster jiaar Rotterdam; M. Keevel naar Haarlem; W. Haring naar Dwingeloo; A. van Essen naar Renkum (Heelsum); A. F. Wiederhold en echtgenote naar Rotterdam. NIEUWE TONGE Kerkdienst. In de Geref. Gemeente alhier zal zondag a.s. voorgaan stu dent C. de Ridder van Kampen, te 10 en 6 uur. DEN BOMMEL Burg. Stand over de maand sept. '65 Geboren: Hendrik, zoon varl C. van den Hoek en T. Kagchelland; Agatha Geertruida, dochter van M. L. P. Kop penaal en A. van den Berg (Dirksland); Johanna Antonia MIaria, dochter van J. P. Jongeneelen en A. M. Koole (Dirks land). Gehuwd: W. P. L. Lemmens, 30 jaar en Joh. A. van Vugt, 29 jaar. Overleden: Jan Leijdens 71 jaar. Ingekomen: Adr. Arensman en echt genote van Dirksland; G. G. Jansen, e.v. J. C. van Gurp van Haarlemmer meer; D. Huizer van Oude Tonge. Vertrokken: L. J M. de Wit naar Zundert; H. Lokker naar Bennekom (gem. Ede); J. J. van der Welle naar Zettem (gem. Valburg); A. J. Kamp naar Ede; Adr. M. Okker en gezin naar Soesterberg. OOLTGENSPLAAT Kollekte reclassering. De huis-aan- huis-kollekte voor de Reclassering heeft in totaal opgebracht f 111,80, waarvan f 58,73 te Ooltgensplaat, f 23,87 te Achthuizen en f 20,20 te Langstraat. Vei-scheping bieten. In de week van 27 sept. t.m. 2 okt. vertrokken er uit de haven 3 schepen met suikerbieten voor de fabriek te Puttershoek, met een totale inhoud van 604 ton. Vorige week en begin deze week was de aanvoer zeer traag. De landbouwers hadden het druk met het rooien van aardappelen en het plukken en bezoi-gen van uien. In dit werk komt al aardig schot en mitsdien werd de aanvoer van bieten in de loop van^ deze week steeds be ter. Dinsdag werd ook de levering open gesteld voor de fabriek te Stampersgat. Kollekte Antie-hongeraktie. In de week van 18 t.m. 23 oktober a.s. zal er een huis-aan-huis-kollekte gehouden worden voor de Antie-hongeraktie, de zo genaamde NOVIB-kollekte. Hartelijk aanbevolen. komt 19 oktober in Tweede Kamer Er zal nu toch een beetje schot ko men in de herindeling gemeenten op Walcheren. Het wetsontwerp komt op diujsdag 19 oktober in de "Tweede Ka mer in behandeling. Jl. dinsdag is hier van bij de aanvang van de Kamer be richt gedaan. ken rooimachine en J. v. d. Gulik te Alkmaar met de Leba getrokken rooi machine. Ol het machinaal rooien dat op Flakkee nog betrekkelijk weinig beoe fend wordt aan te bevelen is ligt ver vat in de opmerkingen van dhr. Hokke: „We zien nu kneuzingen maar wat zien we als ze droog zijn? Bij het rooien spe len o.m. de bodemgesteldheid en de gla- diolensoort een belangrijke rol. De te lers zijn in elk geval over de mogelijk- heden voorgelicht. ZONDAG 10 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (v.m. H. Doop, Extra collecte vooi" het Hulppred' fonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schravendeel (bed. H-A.) Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrijgemaakt) lo en 4 uur ds. L. E. Oosterhof van E verwijk. Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. A. T. W. de Kluis van Rotterdam. SOMMlELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur ds. J. van Vliet (Extra coll. B.L.O. Middelhar nis. Rem. Kerk 10 uur in het Diekhuus wegens verbouwing kerkgebouw ds. G. Ch. Duinker van Rotterdam. DIRKSLAND' Herv. Kerk 10.45 en 6 u. ds. H. N. van Hensbergen. (Extra coll. voor de kerkvoogdij Geref, Gem. Ds. P. Blok 8.45 en 3.30 uur in de Herv. Kerk. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 u. ds. Boertje van Moerkapelle. Ger Gem. 10 en 6 uur lezen,, MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (v.m. voorb. H.A.) STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 6 uur ds. M. A. Jan sens (nam. voorb. H.A.) Ger. Kerk 9 en 6 uur ds. Tissink van Ridder kerk. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. .Extra coll. voor het Orgelfonds). Geref. Kerk 10 en 15.30 uur ds. G. C. Mun- tingh uit Middelharnis (voorb. H.A.) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Smink van den Haag. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur student C. de Ridder van Kampen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.2 uur ds. M. A. Jansens en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv, Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. H. C. Bultman, (nam. voorb. H.A) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Ker k9.30 u, ds. J. van Vliet en 6 uur ds. P. Ver maat. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder (H.A. en dankz.) - Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 dhr. A. Terlouw en 2.30 uur ds. K. Schip per. OHR. GER. KERKEN SCHOUWEN - DUIVELAND Haamstede 10 uur ds. J. Westerink, 3 uur lezen Kerkwerwe 10 uur lezen, 3 uur geen opgave Nieuwerkerk 10 uur lezen, 3 uur ds. A. Bikker, zendings predikant te Utrecht. Voorbr. tot het H.A. Zierikzee 10 en 6 uur ds. A. Bikker, voorber. H.A. ZONDAG 10 OKTOBER 1965. Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Borssele 9.30, 2 en 6 uur leesdienst - Goes 9,30 (voorb. H.A.) en 6 uur ds. A. F. Honkoop, 2 uur leesdienst 's Gra venpolder 9,30, 2 en 6 uur leesdienst - Hoedekenskerke 9,30, 2 en 6 uur lees dienst Krabbendijke 9,30 en 6 uur ds. W. Suijker en 2 uur leesdienst Krui- ningen 9,30, 2 en 6 uur leesdienst - Nieuwdorp 9,30, 2 en 6 uur leesdienst - Nisse 9,30, 2 en 5,30 uur leesdienst - Waarde 9,30, 2 en 6 uur ds. Zijderveld van Middelburg Wemeldinge 10 en 4,30 uur leesdienst Wolphaartsdijk 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Yerseke 9,30, 2 en 6 uur ds. Chr. v. d. Poel (voor ber. H.A.) Noordi-Beveland Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst Kamperland 10, 2,30 en 6 uur leesdienst Kortgene 10, 2,30 en 6 uur leesdienst. Extra diensten: Kruiningen, zaterdag 16 oktober, 7 uur student J. van Vliet. OOSTERLAND (Zld.) Promotie drs. J. H. v. d. Maas Maandag 11 oktober zal de promitie plaats hebben van drs. J. H. v. d. Maas aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wiskunde en natuurwe- tenschapnen. De promotor is prof. dr. G. Dijkstra. il ^1® Uienvelling van vrijdag 8 okti 1965. Klasse II: Grove 15.04; Middel 16.71; drielingen 16.60; picklers 25.39. Aanvoer 23.000 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2