De sociale verzekering Sloten in Tilse polder vakkundig geschoond Raad Middelbarnis niet gelukkig met Bosse School tioodwill Meditatie f^CKORTENEGiiZOON "k Weistraatjes zullen wijken voor uit breiding scholen. Onteigening t.b.v. uitbreidingsplan. jaargang Vrijdag 8 oktober 1965 No. 3426 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Zwijg voor Zijn Oangeziclitl 'schuimrubber nog nooit geëvenaard! Ettense Veemarkt Grote belangstelling voor landelijke demonstratie Wie is 's werelds grootste producent van personendieselauto's Fruitmaniien en Fruithakies „De Fruitcentrale" PBINS HBNDKIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soounelsdljk Tel (01870) 2S 28. na 8 wur 's avondg Tel. 20 17 Giro 167980 Vertchynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f 2,80 PEB KW4RTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. BtJ contract speciaal tarief Zoals we in het eerste artilcel zagen lijeft de sociale verzekeringswetgeving feu stormaclitige ontwikkeling doorge- jiaakt. Het is waarlijk geen kleinigheid, 'jat in 1966 een derde deel en-na invoe- ping van de wet. op de zwarte genees- jundige risico's (langdurige ziekenhuis- jf sanatoriumverpleging) een nog gro ter deel van de lonen en salarissen vdor allerlei verzekeringen verplicht moet iforden betaald. Het hele systeem legt een zware last op onze economie. Want ifie betaalt de premies in feite? Men al zeggen: werkgevers en werknemers ieder voor ongeveer de helft. Dit is ech ter op papier wel zo, maar in de grond van de zaak brengt het bedrijfsleven alles op. Formeel betalen de werkne mers de A.O.W.- en A.W.W.-premies, maar ieder weet, dat deze in de loons- Soogte zijn verdisconteerd. Bij elk^ loonsverhoging wordt behalve met e.v. huurverhogingen ook met de stijging fcr sociale premies rekening gehouden, nia.w. wanneer deze lager waren of niet bestonden, zouden de lonen ook la ger zijn. Wanneer men aan een werkne mer vraagt hoeveel hij verdient, da^n noeïïit hij tegenwoordig 'het „schone" bedrag. Men trekt er zelfs de loonbe lasting ook af. Opponeert men daarte gen dan is het antwoord: dat bedrag kan ik tooh maar uitgeven! Men ver geet dan echter, dat zowel de belasting als de premies wel degelijk tot het loon behoren en dat men dit geld afstaat om er overheidsvoorzieningen en sociale uitkeringen voor terug te Icrijgen. De sociale lasten verhogen dus de nominale lonen in hoge mate, hun permanente stijging doet deze lonen elk jaar even eens omhoog gaan, daardoor- lopen de prijzen nog meer op en gaat dus de in flatie versneld voorwaarts. Het is dus geen wonder dat men zich afvraagt of we thans niet aan de top zitten. Naar onze mening zijn we daar al lang overheen, ofschoon men in de praktijk er nog wel menig jaar mee door zal gaan om de lasten verder te verhogen. Er is op deze weg geen einde. Het is altijd nog wel mogelijk nieuwe risico's te vinden en de bestaande uitke ringen steeds hoger te gaan stellen.- Het systeem is immers uitermate aanlokke lijk: men leeft zo langzamerhand vrij wel geheel vrij van financiële, risico's; deze zijn alle gedekt op kosten van de gemeenschap- en ,zelf zorgen voor toe komstige tekorten in allerlei moeilijke omstandigheden is niet meer nodig. Met het overtrekken van de sociale verzeke ring is men zover gegaan, dat we nu in deze paradoxale omstandigheid leven, dat we steeds meer en steeds hogere sociale uitkeringen invoeren hoe meer de welvaart stijgt! Dit tooh is in strijd met alle logica. Stijgende welvaart ver gezeld van stijgende uitkeringen is een evidente tegenstrijdigheid. Deze stelling zal sommigen, wellicht zelfs velen, vreemd in de oren klinken. ülen zal redeneren: bij hogere lonen in welvaartstijd behoren vanzelfsprekend ook hogere uitkeringen. Volgens het be staande systeem geredeneerd is dit juist maar dit systeem past niet in een wel vaartstijd. Want wat is eigenlijk de oor spronkelijke en de enig goede opzet er van geweest? Om die vraag te beant woorden moeten we naar het begrip „so ciaal", want het gaat hier om sociale verzekering. De uitdrukking „de sociale kwestie" omvat het vraagstuk, hoe aan de eco nomisch zwakkeren een bevredigende positie te verschaffen (definitie uit Groot Van Dale). Wanneer het dus over de socale verzekering gaat, dan gaat het niet om alle leden van de volksge meenschap, maar over dat deel, dat door wettelijke maatregelen moet wor den geholpen om zijn leef- en arbeids omstandigheden op een redelijk niveau te brengen. En dat deel omvat niet al leen werknemers, maar ook zelfstan digen, van beide groepen alleen dat deel dat werkelijk niet voor 100"/o voor zich zelf kan zorgen. Dit is dan ook de oor spronkelijke opzet van de sociale ver zekering geweest. Aanvanjielijk was de ze beperkt tot hen, die de diverse dek- Itingen tegen risico's nodig hadden vanwege hun lage lonen eru derhalve hun onmacht om te sparen voor kwade 'ijden en omstandigheden. Gaandeweg neeft men echter de social^ verzekerin gen tot meer gebieden uitgebreid en er steeds nieuwe groepen bij betrokkeri, niet omdat deze ze nodig hebben, maar vooral om hun premies te bemachtigen. Vooral na 1945 zijn er grote groepen Wjgekomen, die deze verzekering hele- "oaai niet behoeven en best voor zich zelf kunnen zorgen. Het gaat hier spe ciaal om de middengroepen. Daarbij is de loongrens steeds hoger opgetrokken en men gaat daar nog steeds mee door. Wt heeft tot gevolg, dat honderddui zenden meebetalen en meetrekken uit de sociale verzekeringen,- die dit niet "odig hebben. Bij de A.O.W. is het zelfs ?^o, dat kapitalisten als Verolme en Sydney van den Bergh met hun 7000 ^nders collega's-miljonairs A.O.W.-uit- kering ontvangen! Ze hebben er wette lijk recht op, omdat ze ook de premie moeten betalen. Men heeft n.l. evenals ^an de A.W.W. een volksverzekering Semaakt. Dit wordt dan gebaseerd op de soiidariteitsgedachte, maar in wezen is dit slechts een mooie naam voor een ^ysteem van gemeenschapsverzorging, «doende is tfet sociale verzekerings stelsel in hoge mate aan zijn oorspron- •^^lijke doel voorbijgeschoten. In de Maar de Heere is in zijn heili- gien tempel. Zwijg voor Zijn Aan gezicht, gij ganse aarde. (Hab. 2 20). Veelvoudige nood weerspiegelt zich in het woord van Habakuk. Van hem zelf weten we niet veel bijzonderheden. Ook is er geen zuivere aanwijzing te vinden betreffende de tijd en de plaats van zijn arbeid. Wel weten wij dat hij op trad in de eeuw der Chaldeeën of Ba- byloniërs, Die waren ?d geweldig, dat ze zelfs de Assyriërs in bedwang hiel den. De oorlog was hun lust en leven. De helden werden als afgoden verheer lijkt. De profeet beschrijft ze als vij anden van God, maar toch zag hij in hen de leiding des Heeren. God richtte door deze oorlogen de heidenen, maar ook gebruikte Hij de volkeren tot tuch tiging van Zijn Kerk. Israël had de levende God verlaten. Israël moest leren zich te verootmoedi gen voor de Heiligen te buigen voor Zijn Mjajesteit. Daarom zegt hij: „De Heere is in Zijn tempel" enz. Willen we deze Oud-testamentische taal beter verstaan, dan moeten we haar overzet ten in die van het Nieuwe Testament: Christus is in de hemel ter rechterhand Gods als het Hoofd Zijner Kerk, door wie de Vader alle dingen regeert, en de wereld oordeelt. Maar de Heere is in Zijn heiligen tempel. Hier moet nadruk worden ge legd op het woordje maar. De Chaldeën vereerden geheimzinnige wezens. Ze 'dienden de afgoden. Nu zegt Habakuk, denk er om, de Heere is de al léén de heilige God! Die zetelt in Zijn heilige tempel. De heidenen spotten daarmede, omdat in de tempel geen 'beeld gevonden werd. Ze zeiden: een onbewoond huis, een ledige tempel! Gelukkig is de tempel niet leeg. De Heere is er vertegenwoordigd, niet zicht baar, maar te ervaren door het geloof. Dat is juist het heilgeheim. Dan begint er iets te branden van eerbied en blijd schap voor en in die God. Hoe bran den mijn genegenheen, om 's Heeren voorhof in te treen. Neen, zegt Haba kuk, daar weten jullie niets van met je uitwendige rommel. Zo is het nog, veel vorm zonder wezen. Veel kabaal zonder eerbied. Veel gepraatzonder smout des Geestes. Maar ook Israël werd er bij begrepen, en werden ver maand om weder te keren tot de le vende God. De kanttekenaars zeggen van deze tekst dat het niet alleen ziet op de oud-testamentische tempel maar op de hemel, vanwaar de Heere alle din gen ziet. Ter toelichting wordt er ver wezen naar Psalm 11 vers 4 waar we le zen: De Heere is in Zijn Heilige Tem pel; des 'Heeren troon is in de hemel, Zijn ogen aanschouwen de mensenkin deren. Het zijn in de tempel is dus re geren uit de hemel. Soms schijnt het, dat de Heere niet regeert, daar ongeloof en bijgeloof zich opmaakt en God zwijgt. Dat de kerk gelijk in Habakuks tijd ver weg is, en de satan regeert. En soms ook in het hart van Gods kinderen, dat de Heere er niet meer is. Zou God Zijn gena ver geten, nooit meer van ontferming we ten? Welnu, dan wordt gezegd: Zwijg voor Zijn aangezicht Gij ganse aarde. Letterlijk staat er: „Wees stil", dus: Zwijgen: In dezen zin bedoeld: onder werping in alle deemoed en nederig heid, en bekennen de gerechtigheid der Goddelijke oordelen. Hebtoen we ooit leren zwijgen? Dat Zijn oordelen rechtvaardig zijn? In dat alles ligt een erkentenis van schuld, zo wel én persoonlijk, èn kerkelijk èn maatschappelijk. Habbakuk had daar wat van geleerd door de genade Gods. De bekering is noodzakelijk zowel nationaal als persoonlijk. Dan wordt het woord „Maar" een oorzaak tot ver manen ook van zijn naaste. Omdat de Heere uit de hemel aanschouwt het ge drag der mensen. Gelukkig diegenen die hebben leren zwijgen, de hand op de mond te leggen. Uw doen is majesteit en aanbiddelijke heerlijkheid. Die worden bediend uit Zijn Heiligdom, waar Christus is, aan de Rechterhand Zijns Vaders en altijd leeft om voor Zijn Kerk te bidden. Die medelijden heeft met de zwakheden der zijnen. Er zal straks voor een korte tijd een zwijgen zijn in de hemel van een half uur, als de zevende fiool op de aarde zal uitgegoten worden. Maar er volgt een eeuwig roemen voor hen, die hier hebben leren zwijgen in het bil lijken van Gods rechtvaardigheid. Dan zullen de hemelklokken luiden, en in de tempel Zijner heiligheid daarboven zullen zij het eeuwig uitjubelen dat zij gekocht zijn door het bloed des Lams. Nunspeet. Ds. G. Zwerus. HAZET-FABRIEKEN Zevenbergen N.B. welvaartsstaat, waarin wij thans leven, wordt het aantal burgers, dat niet voor zichzelf kan zorgen althans met wat goede wil steeds kleiner, maar de praktijk, laat zien, dat het aantal ver zekerden voortdurend groter wordt. Dit is een innerlijke tegenstrijdigheid. Met de stijging van de welvaart moet er meer eigen zorg komen d.w.z. men moet zelf meer risico's gaan dragen. De so ciale verzekering heeft na de oorlog haar eigen karakter voor een groot deel verloren. Zij moet afgestemd» zijn op de mogelijldieden van zelfverzorging. Bij stijging van de welvaart moet er steeds minder in plaats van steeds meer gecol lectiviseerd (vergemeenschappelijkt) worden. De politieke partijen, die in de ze materie altijd winstgevende propa- ganda-objecten hebben gezien, zijn ech ter voortdurend in de weer'om de zaak nog meer omhoog te schroeven. Eh het gevolg is, dat de prikkel om zelf risico's op zich te nemen" steeds kleiner wordt. Men prefereert verzorging via de staat van de wieg tot het graf, ook al zijn brede kringen in ons volk best in staat om zelf althans de kortlopende risico's te dragen. Natuurlijk zullen de fervente voor standers van steeds meer en hogere so ciale verzekeringen het bovenstaande betoog conservatief en reactionair vin den. Wij vragen ons echter af waarom het ongelimiteerd omhoogschroeven er van progressief d.w.z. vooruitstrevend moet heten. Voor ons is dit juist een achteruit gericht streven. Het wil er bij ons niet in dat dit staatsverzorgings- systeem stimulerend werkt op de ener gie, de arbeidslust,'de spaarzin etc. van de burgers, integendeel het werkt uiter mate verslappend. De sociale voorzie ningen op dit terrein zijn geen voorzie ningen meer in nood, maar het zijn voorzieningen zonder meer. Men wil n.l. absolute sociale zekerheid door verzor ging door of via de staat en dat is naar onze mening volmaakt in strijd met ge zonde calvinistische beginselen. Prof. Van der'Ven schreef eens: „De sociale wetten hebben het geluk en de arbeidslust verkleind". Prof. Van Es- veld: „Sociale zekerheden hebben een verslappende werking op initiatief, on dernemingsgeest en durf om risico's te dragen". Prof. Brillenburg Wtirth: „Door voortdurend nieuwe sociale ver- zekeringsmaatregelen leert men het steeds meer af zichzelf voor eigen toe komst en die van het gezin verantwoor delijk te voelen". Eh Steinz schreef: „De sociale zekerheid bevat een demorali serende factor en kweekt zorgeloosheid". Ziedaar een aantal uitspraken, die wel licht wat generaliserend zijn, maar die toch zeer beslist een kern van waar heid bevatten. In een vraaggesprek van „Elseviers Weekblad'' met de minister van Socia le Zaken Dr. Veldkamp, de man, die een groot aandeel heeft in de uitbrei ding van de sociale verzekering, vroeg de interviewer hem of het streven van de welvaartsstaat niet te veel overtrok ken wordt als men alle bestaansrisico's wil gaan verzekeren van staatswege. De minister antwoordde, dat hij ervoor is, dat ieder bepaalde risico's zelf moet dragen en dat hij niet zo'n groot voor stander is van integrale verzekering. Zijn ervaring is echter, dat er altijd van alle kanten weerstand komt als men b.v. de eerste week ziekte, het eerste kind etè. wil buitensluiten. We zouden zeg gen: dat is nu het gevolg van het staats opvoedingssysteem op dit gebied. Men wil uiteraard niet anders meep. Over de vraag of we zo langzamerhand niet aan de grens van de betaalbaarheid gekomen zijn, hopen we te handelen in een slotartikel. VOOR BETER f^ -—- NflflR DE MIDDELHfiRNIS-TEL:Z32a Op de veemarkt van woensdag 6 okt. 1965 werden aangevoerd 59 runderen en 11 stuks kleinvee. Het aanbod van runderen was iets minder, de handel oplevend en vooral geen hogere prijzen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 900 1175; guste koeien 700875; kalfvaarzen 850—1075; pinken 450—625; graskalve ren 300—450; biggen 50—65; lopers 70— 90; paarden 800—1000, vetteJkoeien 3,80 4,00 per kilo geslacht. De landelijke demonstratie met werk tuigen voor het reinigen, uitdiepen en verder onderhoud van sloten en water gangen, welke j.l. dinsdag in de polder „De Tiile" te den Bommel werd gehou den heeft zper veel belangstellimg ge trokken. Een veertigtal machines, waar onder fabrikaten uit Duitsland en En geland hebben, de vele sloten geschoond, verbreed en Uitgediept onder het cri- tisch oog van ir. H. M. Elema van het consulentschap voor Landbouwwerk- tuigen te Wageningen. Voor de Flakkeese landbouwers, pol derbestuurders e.a. is de dem,onstratie zeker interessant geweest maar verre- M-eg de meeste m.achines bleken op ^'ïakkee moeilijk of in het geheel niet bruikbaar. Voor individueel gebruik zijn ze te duur in aanschaf en onderhoud. De getoonde machines zouden alleen bij aannemer exploitabel zijn. Het normale zomeronderhoud van de sloten op Flakkee n.l. het verwijderen van begroeiing wordt overwegend met de hand gedaan, gezien de vele dammen en duikers die het werken met machi nes en boten bemoeilijken. Ook zouden ihet machines de gewassen worden be schadigd. Voor het winteronderhoud en het ver breden van de sloten en watergangen De korfmaaier aan het werk in de TiUe. Veel riet, liesgras, brandne tels en bramen; het deert de maaier niet. Als een tondeuse werkte hij de kanten af en nam teg«lijk de be groeiing van de bodem van de sloot mee. Voor Flakkee uitmuntend en natuurlijk was van de zijde van deze mensen veel belangstelling. wordt de hulp van een aannemer in geroepen. - Het nut van schone watergangen is in de afgelopen natte zomer duidelijk gebleken. Grote stukken bouwland heb ben blank gestaan wat dikwijls werd veroorzaakt door onvoldoende onder houden afvoerwegen voor het water. De Bommelse polder heeft de slootreiniging in polderverband ter hand genomen. De landbouwers betalen hiervoor per strekkende meter. Op de demonstratie De begroeiing van de slootkanten en bodem was tengevolge van de uitzon derlijke zomer hoog opgeschoten en de machines hebben een dankbaar werk gedaan. Bij de beoordeling van de ver schillende machines door ir. Elema kreeg vooral de HERDER korfmaaier een goede kwalificatie. Deze machine is geconstrueerd door de Gebrs. den Herder te Serooskerke. Op de vinding is patent verleend. De prijs is incl. mon tage op de trekker f 13.500,—. Voor Flak'ke lijkt deze machine goed bruik baar. Hij kan werken in sloten vanaf 50 cm bodembreedte. De machine maait over planten en afrasteringen heen. De onderzijde van de korf is voorzien van een tondeuze die alle begroeiing af knipt en in de korf laat vallen. Ook de bodem wordt volledig geschoond. Voor het winteronderhoud kan een bagger- bakje worden bijgeleverd. Er was een bijzonder praktische ma chine voor het maaien van taluds. Hier kon hij echter niet ten volle laten zien wat hij waard was. Ook veeg en bag- gerboten hebben belangrijk werk ge daan. Een der boten zoog de bagger op die met een wijde boog op het naastgele gen land werd gespoten. Over onkruidbestrijding in sloten en langs de waterkant sprak ir. M. Heuver van het Consulentschap voor Planten ziekten te Wageningen. Hoewel dhr. Elema alles netjes verwijderd had be sprak hij de mogelijkheden op het ge bied van de chemische bestrijding. De kosten hiervan bedragen 2 tot 4 cent per strekkende meter. Voor het bedrag van f 25000,heeft de gemeenteraad van Middelbarnis die woensdagavand vergaderde de oude z.g. Bosse School, een gedeelte van het vroegere Prov. Gereformeerd Weeshuis op de hoek Langeweg-Zandpad aan gekocht van de Stichting het Provinciaal Weeshuis. Genoemde Stichting had het gebouw eerder verkocht aan de N.V. Televisie Installatie Bureau te den Haag welke N.V. een gerechtelijke procedure aanging toen de gemeente de haar behorende tegels van het plein weghaalde. Het Prov. GerefWeeshuis kocht het gebouw met de bijbehorende 790 m2 grond terug om het aan de ge meente te verkopen. Vier van de tien aanwezige - raadsleden waren tegen de aankoop. Zij vonden de koopprijs te hoog, temeer daar het göbouw slechts een klein gedeelte uitmaakt van het totale pand over de aankoop waarvan dor de gemeente besprekingen zijn gevoerd met „de Combinatie'. Het enige wat de voorz. burgemeester Hordijk hierover meedeelde was dat de Combi natie de prijs naar Rotterdamse maatstaven meet. De tegenstemmers vrezen dat dit een dure affaire gaat worden. De voorz. was een andere mening toe- gdaan. Dezfe aankoop behoeft geen geld te kosten gezien de aantrekkelij ke ligging op hét meest markante punt in de gemeente" was zijn mening. De heer Tieleman stelde de vraag wat b. en .w. met het pand denken te doen. Voorzichtig informeerde hij of het college misschien bang is geworden van de lopende procedure die nu kan worden beëindigd. „Wanneer er zoveel belangstelling 'voor bestaat waarom hebben we het dan niet uit de tweede hand gekocht in- Weet U het? Neen, die zit nu eens niet in het grootste autoland van de wereld Amerika. Dat is Mercedes-Benz. Meer dan een half miljoen dieselpersonenwa- gens liepen daar in de periode van 1949 -1965 van de band. Hoe dat kan? Om dat diesels zo goe3koop rijden. Omdat Mercedes-Benz ook roet de dieselfor mule een auto ontwierp, die groter, mooier en lux^r, corhfortabeler en vei liger is dan de meeste Auto's in een vergelijkbare km.-prijsklasse. Omdat er veel automobilisten zijn, die veel kilo meters zeer goedkoop willen inkopen. En ondanks dat toch in een klasse- wagen willen rijden. Diesel IVIerce- des-Benz, de optelsom van economie en representativiteit. Wie veel rijdt en veel eist, maar ook goed rekent, belt van daag nog de dealer VERMAA-rS AUTOBEDRIJF N.V. te Hellevoetsluis - Telefoon (01883) 2310 voor eep. proefrit met de Mercedes- Benz Diesel. plaats van nu uit de derde" verwon derde zich dhr. v. d. Berge;-^ Mevr. vaii Groningen zocht het op ander terrein: „Een pracht plaats voor een verenigingsgebouw" opperde zij. „Je koopt een klein stukje onder grond en een hoopje puin" waarschuw de dhr. V. d. Slik. Het te kopen gebouw, vond hij maar „een hoek" van het ge heel. V De heer de Jong informeerde of in de toekomst het gehele gebouw kan wor den gekocht. De heer Koppelaar vond de prijs te hoog. De waarde van het gebouw was z.i. nihil en de grondoppervlakte be draagt schraal 800 m^, „De Weistraatjes zijn duurder" bracht de heer de Jong in het midden, een op merking die overigens niet juist bleek te zijn. „De Weistraatjes krijgen ten minste nog een bestemming, maar wat is de bestemming hiervan" vulde dhr. Kievit aan. In zijn beantwoording van de vele vragen deelde de voorz. mee dat de bestemming van het gebouw nog niet vaststaat. Het staat op het meest mar kante punt in de gemeente. Er kan Speciaal m het opmaxen van B. T. d. TEEB Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS e.v.t. een openbaar gebouw 'worden geplaatst waarover reeds een informa tief gesprek is gevoerd. Over de aan koop van het overige gedeelte van het gebouw is nog geen basis gelegd. Na een gesprek hierover meende het col lege er -juist aan te doen de bestem ming daarvan mede te bepalen" aldus de voorz., die verzekerjie dat de gem. door aankoop van de Bosse School een stevige vinger in de pap heeft bij het geven van de juiste bestemming aan het geheel. 'De ideale ligging aan twee wegen heeft mede de koopprijs be paald. De belangstelling voor het ge bouw wordt groter gezien de mogelijk heden die daar liggen waarom het col lege het wenselijk acht de grond daar in eigendom te hebben. Bij voorkeur zal er geen woonblok worden gebouwd zoals in het huidige bestemmingsplan aangegeven, maar zal het meer in een bijzondere bestemming worden ge zocht. De heer Koese zag het nu niet in du re grond te kopen op deze plaats ter wijl in het uitbreidingsplan voldoende goedkopere grond voorradig is. Nogmaals gaf de heer Koppelaar als zijn mening te kennen dat het gebouw voor de gemeente waardeloos is. Het- is slechts 1/8 gedeelte van het gehele gebouw waarvan de aankoop dan wel bijzonder duur zal worden'. „Wanneer het geheel in handen van de gemeente komt zit er niet anders op dan de boel te slopen" vond hij. De voorz. verzekerde dat dit geen geld hoeft te kosten. De eerste jaren zal er misschien een renteverlies spelen maar de plaats gaat een donli- nerende rol spelen. MocKt een ander het overige gedeelte van het gebouw ko pen dan kan de gemeente de bebou wing van dit perceel mede bepalen. Dhr. V. d. Slik zei zich niet hiet de aankoop te kunnen verenigen. De he ren V. d. Berge, Koppelaar en Koese bleken bij stemming eveneens tegen de aankoop waartoe met 64 werd beslo ten. {Zie vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1