Wet herindeling gemeenten Goeree-Overfialdiee in Staatscourant aangelioniligd Bijzonderheden over de Oosterscheldebrug EB Ford 5000 op ei KOLFF Nieuwe Ford trekker Dr. Abrajiam Kuyper-cup voor voetbal Landelijke sloot- reinigingsdemonstratie 5 okt. te Den Bommel Bezoekt Zil Raden van 4 nieuwe gemeenten 3 januari 1966 voor liet eerst bijeen KOLFF - Middelharnis Zondagsdienst artsen Predikbeurten Geref. Gemeenten PREDIKBEURTEN CAMPFENS ONFECTIE MIDDELHARNIS WESTDIJK 32—24 Telefoon 2i90 Kinderwagen CENTRALE VEILING IMiddeliiarnis Gladiolenseizoen begonnen Wilde zwijnen in overvioed Korte berichten seminaI Uïïliorlogel Ycrtcltl ïïicubcnti KOUl All Nèl BlRdz J „BILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 1 oktober 1965. Vrijdag 1 oktJ In de Staatscourant van 28 sei>t. is gepubliceerd^ dat „liedeni zijn uitgegeven de staatsbladen nr. 413, wet van 16 sept. 1965 tot gemeentelijke herindeling van het eiland Goeree Overflakkee". Dat betekent, dat de 13 gemeenten] op Goe- ree-Overflakkee op 1 januari 1966 zul len zijn opgeheven en vier nieuwe ge meenten zullen zün gevormd n.l. Goe- dereede, Birksland, Middelhamis en Oost-Flakkee. Ged. Staten van Zuid- HoUand hebbem nu te bepalen, wanneer de kandidatenlijsten voor de leden van de nieuw te vormen gemeenten nu)eten worden ingediend, welke datum moge- Iqk nog in de maand oktober kan vallen mogelijk ook begin november. De verkiezing van gemeemteraadsle- den moet volgens de wet uiterlijk 30 dagen voor de datimi van herindeling vallen (meest is de verkiezing op een woensdag) zodat de stemming op 1 dec. kan zijn, maar Gedeputeerden kunnen dit ook een week daarvoor stellen. Op het ogeniblik dat wij dit schrijven is het nog niet bekend. Ged. Staten zul len dit wel spoedig laten w^eten, want het is kort dag oni de gehele procedure op tyd te laten verlopen. De eerste vergadering van de nieuwe raad valt volgens de wet op de eerste werkdag na de herindeling, dus op maandag 3 januari 1966. Dan worden de raadsleden beëdigd. Grenswijzigingen Met de inwerkingtreding van de wet krijgen wij ook de grenswijzigingen, die precies in de wet staan aangegeven. Voor de nieuwe gemeente Goedereede (Ouddorp-Goedereede-Stellendam) be gint de grenswijziging bij Stellendam. Deze loopt vanaf het Haringvliet door de Halspolder, Hooidijk, Kraaijerdijk, Noorddijk en de Halsdijk naar liet Brouwershavenségat. Vijf gezinnen die bij Stellendam behoorden, en die als- zodanig ook georiënteerd waren krijgen nu domicilie te Dirksland. Het zijn de families C. de Rooij sr.; C. de Booij jr.; W. van Oudenaarden; J. L. Vogelaar en M. Vogelaar. In totaal 17 personen. Door de polder is de grens willekeurig getrokken, maar dat heeft geen conse quenties, omdat daar geen woningen staan. Dit,betekent, dat het tevens de grens is voor de nieuwe gemeente Dirksland. Het buurtschap Kralingen, behorende tot de gemeente Sommelsdijk, komt nu onder Dirksland. Van de Oud-Kraaijerpolder gaat een groot gedeelte naar Middelharnis en de -„,T:ptt..iria,ajv.'Dirk.'dg,nfl... JSet. is^ tliaas. gofi deelte Sommelsdijk. De grens loopt door het Zwarte Gat een kreek In de polder staan drie hofsteden, waarvan er twee bij Middelharnis zullen gaan be horen. Het betreft de families Struijk en Steehouwer. De boerderij van fa milie Slis blijft op Dirkslands grondge bied. Verder gaat de grens tussen Mid delharnis en Dirksland langs het Panks- dijkje en Oudelandsedijk, met aan de ene zijde de Oude Plaat en de andere zijde, Middelharnis, de polder Oude- land. Een gedeelte van de Oude Plaat komt bij Middelhamis. Het grootste gedeelte echter gaat naar Dirksland. De bewoners van Oude Plaat waren geheel georiënteerd op Dirksland, zodat dit geen veranderingen^ zal opleveren. Het gaat hier om de families Buth, De Bon te en Warnaer. De driehoek Wellestrijp- sedijk-Oudelandsedijk gaan naar Mid delharnis v.h. behorend bij Nieuwe Tonge. In de polder Klinkerland gaat ook wat gebeuren. In deze polder ligt het buurtschap Battenoord, dat nu nog voor een gedeelte bij Herkingen hoort en voor de rest bij Nieuwe Tonge. De gemeentegrens loopt nu nog langs de St. Pietersweg. Geheel Battenoord komt bij de nieuwe gemeente Middelhamis. Bij de Oudelandsedijk heeft men dus de bestaande grens aangehouden tot aan de Armenweg. Vandaar gaat de grens in grillige vorm via de Welle- strijpsedijk tot aan de hoeve Dordrecht. Dan langs het Paardengat tot aan de hoeve Oude Dominee om vervolgens in zuidelijke richting naar de Grevelin- gen te gaan (resp. de boerderijen van Van Strien en Van Rossum liggen op het grondgebied van de nieuwe ge meente Dirksland). De boerderij van fa milie Tans, „Zeezicht" komt bij de nieuwe gemeente Middelharnis. Oostflakkee Voor de nieuwe gemeente Oostflak kee zijn er zeer weinig moeilijkheden, want de bestaande grenzen tussen Mid- dlharnis"eni Nieuwe Tonge enerzijds en Stad aan 't Haringvliet en Oude Tonge anderzijds, zijn aangehouden. De grens gaat dus ten* oosten van de Nieuwe Stadse Zeedijk door de polder Den Uit slag en volgt verder de oude grenzen tussen Stad aan 't Haring's^liet en Den Bommel en tussen Nieuwe en Oude Tonge. De nieuwe gemeente zal dan 12.200 inwoners hebben, zonder dat er daar veel veranderd. De nieuwe gemeente Oostflakkee krijgt binnen haar grenzen, Ooltgens- plaat, Oude Tonge, Den Bommel, als mede de buurtschappen Achthuizen, Langstraat en Zuidzijde. Achthuizen viel onder twee gemeen tebesturen. Dit verandert omdat het nu onder de gemeente Oostflakkee valt. Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe Tonge hebben samen een burgemeester. Nu komen deze gemeenten bij Middel harnis. Middelharnis en Sommelsdijk gaat het evenzo, met dien verstande, dat voor de vier gemeenten, slechts één burgemeester nodig zal zijn. Dirksland, Herkingen en Melissant komen dus weer onder 'én burgemees ter. Stellendam heeft een waarnemend burgemeester en Goedereede en Oud- dorp idem. Er zijn zes burgemeesters en de nieuwe gemeenten zullen er sleclits vier nodig hebben. voor veilige verzekeringen en lage premies Bijzonder snelle schade afwikkeling Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadfevrij rijden reeds Z¥lo korting. Financieringen. VOORSTRAAT 36 TELKFOON (01&7Ak 2a 12. Bijna een eeuw assurantie agenten. Voor het frezen, aftakaswerk bij uit stek, blijkt de nieuwe Ford 5000 een iedeale trekker te zijn omdat deze is uitgerust met een geheel onafhankelij ke aftakas. Deze aftakas wordt hydraulisch in geschakeld, onafhankelijk van de voort beweging van de trekker of de stand van het koppelingspedaal. Onafiianke- lijk 'hydraulische inschakeling betekent een langzame opbouw' van kracht en beweging in het aangedreven werktuig. Ook de .hefinrichting van de nieuwe Fords werkt onafhankelijk van de kop peling, doordat de hydraulische pomp direct door de motor wordt aangedre ven. De Ford 5000 biedt tevens de juiste snelheid voor ieder werk, acht ver snellingen vooruit in standaard uitvoe ring en als extra mogelijkheid Ford's unieke en exclusieve Select-O-Speed versnellingsbak, de enige werkelijke schakel-terwijl-u-rijdt methode met tien versnellingen vooruit en twee ach teruit! De combinatie van deze eigenschap pen met een oersterke moderne motor maken een Ford 5000 tot een ideale frezer. Men zie verder de advertentie in dit nummer. „De grote dr. Abraham Kuyper zal nooit hebben gedroomd dat nog eens een voetbalbeker naar hem zou worden genoemd, de Kuyper-cup. En toch is er sinds enige tijd een dergelijke wis- selbeker. Die heeft wel niet hetzelfde gewicht als de Europa-cup waarom Feyenoord dezer dagen zo vergeefs heeft gestreden, maar in Almelo is het toch een belangrijk attribuut", lazen wij in Centraal Weekblad Voor de Geref. Kerken. Ter gelegenheid van de jeugd- week is daar onlangs een voetbalwed strijd tussen de kerkeraad en de jeugd gehouden waarbij een beker de inzet was, die werd beschikbaar gesteld door de jeugdvereniging „Dr. A. Kuyper". AAGTEK3ERKE De heer J. Melse, jaar ouderling der Geref. Genueente. In de avonddienst van de Geref. Ge meente, waarin j.l. zondag voorging ds. Weststrate van Meliskerke, heeft deze predikant ouderling Melse toegespro ken, daar het.25 jaar geleden was, dat hij door wijlen ds. A. Visser in het ambt van ouderling werd bevestigd. Ds. Weststrate stond stil bij de moeilijke taak van dit ambt en schetste inzonder heid de oorlogsjaren en de inundatie, toen de heer Melse te Domburg alleen was als ouderling. Vijf en twintig jaar hebt u de gemeente mogen dienen, en niet in eigen kracht, want dan is het een onmogelijk werk, aldus spreker. Hij wenste hem toe dat hij dit werk nog menig jaar zal mogen doen met lust en opgewekt en bedeeld met het licht van de H. Geest. Ds. Weststrate verzocht de jubilerende ouderling de zegenbede uit Psalm 143 3 toe te zingen naar de be rijming van Datheen, waarna hij ouder ling Melse verzocht vanaf de preek stoel enkele woorden tot de gemeente te richten. Ouderling Melse memoreerde in 't kort hoe hij tot deze taak was geroe pen en ook hoe hij al die jaren tut- en doorgeholpen is. In zijn onbekwaamheid had de Heere hem bijgestaan en de ge meente had hem verdragen. Br was tussen hem en de gemeente in al die jaren een band gegroeid, hij was blijde geweest met de blijden en bedroefd met de bedroefden, wanneer hij begrafenis sen had te leiden. Hij sprak ook de jeugd aan, in mijn jonge jaren diende ik de zonde en de wereld; dat was een slechte dienst. Hij raadde aan vroegtijdig de Heere te zoe ken, want Zijn dienst is een zalige dienst. Liever had hij het jubileum stil laten voorbij gaan, maar nu de kerkeraad er anders over dacht, had hij er zich in ge schikt. Hij eindigde met te zeggen: Eben Haëzer, tot hiertoe heeft de Hee re geholpen. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Arend, zoon van L. J. de Gast en C. M. van der Veer; Hendrika Elizabeth, dochter van T. de Waal en W. E. Legierse; Dingena, dochter van J. Wolfert en J. vap Wijk; Jaapje, dochter van A. de Blok en J. P. de MooijAgatha Geertruida, doch ter van M. L. P. Koppenaal en A. van den Berg; Cornelia Maria Huberdina, dochter van T. Koppenaal en J. M. Dirkx; Marinus Leendert, zoon van A. van Dam en C. de Waal; Pieter, zoon van A. Meijer en W. M. Vroeginde- weij; Adrianus Comelis, zoon van A. J. van Hassent en L. H. van den Heu vel; Leendert Frans, zoon van C. van der Kroon en A. van Nimwegen; Jo annes, zoon van G. C. Mol en J. J. van Gulik; Johanna Antonia Maria Apolo- nia, dochter van J. P. Jongeneelen en A. M. Koole; Willem, zoon van M. Kie vit en M. H. de Leeuw; Willem Hen drik Michiel, zoon van W. H. M. van Geelen en C. Sibbes; Pietemella Teun- tje, dochter van A. Roon en Mi. Witte. Getrouwd: L. Sager en D. J. Wolfert 21 jaar; H. J. Barink 21 j. en G. L. S. Jongejan 23 j. Overleden: Anna Hanenberg, 80 jaar weduwe van Ja,n van Gtilik; Johanna Lena Visser 62 j., echtgenote van Jo hannes Groenendijk; Pieter Christiaan Verhage, 7 jaar, zoon van J. Verhage en M. Witte. Collecte. De collecte voor de kan kerbestrijding bracht te Dirksland het flinke bedrag van ruim f 2150,op. Het was een prachtig resultaat. STELLENDAM BloemenitentoonstelUng. Op zaterdag 2 okt. a.s. hoopt de Ned. Herv. school zijn jaarlijkse bloemententoonstelling te houden in 't Haegse Huus. Aanvang 2 uur 's middags en 's avonds 7.30 uur om de bloemen te bewonderen. Tevens zul len er weer allerlei attracties 2ajn o..a. kleine verloting, schieten, enveloppen trekken enz. Komt allen zien! Nieuwe beasorger. Met ingang van 1 okt. zal de krant bezorgd worden door de dochter van de heer A. Brinkman, Haagsestraat. Hojvenlijk zullen de le zers met de nieuwe berzorgster rekening willen houden indien de krant in het begin iets later bezorgd wordt. Opbrengst collecte. De collecte van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding bracht dit jaar 85'2,90 op. Alle helpsters en gevers har telijk dank. Inenting tegen pokken(. Op dinsdag, 5 oktober om half 4 zal dr. Kreling inen ten tegen pokken, in het wijkgebouw. De oproepen hiervoor zijn verzonden. OUDDORP Jaarvergadering damclub. De damdub houdt a.s. maandagavond haar jaarver gadering in het Verenigingsgebouw. ^aHeflJ^ we^om."' Ari«ï1.lUl-^^ IfilsLkia. OUDE TONGE Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. alhier hoopt zaterdagavond a.s. te 7.00 uur voor te gaan ds. Mouw van Middel harnis. Van zaterdag 2 oktober v.m. 12 uur t.m. maandag 4 oktober v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdyk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, telef. 01877- 227, Dirlcsland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Kramers, tel. 01873-201, Ooltgensplaat. ZONiDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, telef. 01877-281, Dirksland. DIENST WIJKVERPLEEGSTER Mélissant-Dirksland-Herkingen: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag ochtend 8 uur Zr. Koppejan, tel. 01876- 224. THOLEN Zond<tgsdienst artseru Zondag 3 okt. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Loojjsen, tel. 01660-542, Tholeó en dok ter Renes, tel. 01667-400, Oud Vosse meer. ZONDAG 3 OKTOBER 1965 Biezelinge 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Borssele 9,30, 2 en 6 uur leesdienst 's Gravenpolder 9,30, 2 en 6 uur lees dienst Goes 9,30 en 6 uur ds. A. F. Honkoop, 2 uur leesdienst Hoedekens kerke 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Krabbendijke 9,30 en 6 uur ds. W. Suijker, 2 tiur leesdienst Kruiningen 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Nieuwdorp 9,30, 2 en 5,30 uur leesdienst Rilland Bath 9,30, 2 en 6 uur ds. J. Karens van Nieuwerkerk Waarde 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Wemeldinge 10 en 4,30 uur leesdienst Wolfaartsdijk 9,30, 2 en 6 uur leesdienst Yerseke 9,30, 2 en 6 uur ds. Chr. v; d. Poel. Noord-Beveland. Colijnsplaat 10, 2 en-6 uur leesdienst Kamperland 10, 2,30 en 6 uur leesdienst Kortgene 10, 2,30 en 6 uur leesdienst. Extra diensten: Rilland-Bath don derdag 7 okt. 7,30 uur ds. A. Kök van Poortvliet Wemeldinge, woensdag 6 oktober 7,30 uur ds. W. Suijker. STAD AAN 'T HARINGVLIET Voor beroep bedankt. Ds. L. Zwanen burg te Stavenisse heeft voor het beroep naar de Herv. Kerk alhier bedankt. DEN BOMMEL Tijdrede voor de S.GJ'. Donderdag 7 oktober a.s. des nam. 7.30 uur zal in het vereen, gebouw aan de Ben. Oost dijk door ds. S. de Jong, hervormd pre dikant te Houten (Utr.) een tijdrede gehouden worden voor de S.G.P. De toegang is vrij. Geivoudlen en verloren Toonverpeni: Verloren: 1 heren polshorloge, merk „AUaine no. 745"; 1 heren polshorloge, merk „Plato"; 1 heren polshologe met zwart bandje; 1 bankbiljet van 100, 1 meisjesbeurs, inh. 6 7 gld. en pas foto's van de eigenaresse. Gevonden: 1 zwarte damesfiets (Ga zelle) 1 Marokkaanse portemonnee, inh. plm. 3 gld.; 1 wit plastic meisjestasje met inhoud; 1 grijze regenjas met in de zak 2 huissleutels; 1 combinatietang en 1 aardappelmesje; 1 gele gummibroek en rode rubber handschoenen; 1 man chester jasje, waarin sleuteltjes; 2 pak ken nieuwe zakken met het opschrift „Alfa"; 1 paar zwarte herenschoenen. Inlichtingen bij de rijkspolitie, Etanma- straat, Den Bommel. V^g Verkeerscursus. De algemene verkeerscursus gaat a.s. woensdag 6 oktober beginnen onder leiding van de opperwachtmeester der rijkspolitie, de heer J. Kuipers. Slechts 6 avonden neemt deze cursus in beslag. U kunt zich woensdagavond nog opgeven in de Openbare Lagere school te 8 uur, voor zover het aantal deelnemers dat nog toelaat, OOLTGENSPLAAT Scherper toezicht op naleving Winkelsluitingswet Burgemeester W. M. van der Harst heeft het volgende schrijven aan de winkeliers doen uitgaan: Ik heb reden om aan te nemen, dat er onder u enigen zijn, die het niet zo nauw nemen met de toepassing van de Winkelsluitingswet en de op grond daarvan door de gemeenteraad getrof fen regeling met betrekking tot de ver plichte morgen/middagsluiting. De algemeen geldende sluitingstijd voor winkels is bepaald op dagelijks 18.00 uur. De verplichte maandagmorgensluiting geldt voor manufacturenfaandelaren, handelaren in woningtextiel, handela ren in huishoudelijke artikelen en kan- toortjoe'khandelaren. De verplichte middagsluiting op maandag 13.00 uur geldt voor kappers en groentehandelaren. De verplichte middagsluiting op dins dag na 13.00 uur geldt voor slagers, kruideniers, zuivelhandelaren, vleeswin keiiers en fotografen. Een en ander houdt uiteraard in, dat de klanten gedurende de veiplichte slui tingsuren niet ook niet via de achter deur geholpen mogen worden. Wie zich daaraan niet stipt houdt, pleegt een overtreding en 'benadeelt an deren. Aan de politie is nu opgedragen er op toe te zien, dat de wettelijke bepa lingen zorgvuldig worden nageleefd en overtredingen worden geconstateerd. Bond Heemschut op bezoek. Onge veer 120 personen, allen leden van de Bond Heemschut hebben woensdag een bezoek aan het Fort Prins Frederik ge bracht. Met drie bussen werd een trip over Flakkee en Schouwen gemaakt. ,De leden van deze Bond houden zich 'bezig met het onderzoek naar oude volksgewoonten en tradities, waarvan nauwkeurig melding en~ aantekening wordt gemaakt. Op het fort werd de koffie gebruikt welke door Hotel Hob bel werd geserveerd. Bejaardenmiddaff. Woensdag 6 okto ber a.s. des nam. 2.30 uur zal in „El- thato" de maandelijkse toej aardenmid dag gehouden worden. PIT-kollekte. Een dezer dagen zal een huis-aan-huis-koUekte gehouden worden voor het PIT, bestemd voor het werk onder de militairen en de militai re tehuizen. Nieuwe concierge benoemd. In de .vacature van de heer I. Groenendijk, is met ingang van heden tot concierge van liet Vereen, gebouw „'t Centrum" /benoemd: mevr. L. Hokke-de Vos, Pr. Bernhardstraat 18. Instuifwerk. Zaterdag 2 oktober zal het instuifwerk weer beginnen in het Veren, gebouw „'t Centrum". Om 7 uur zal burgemeester W. M. van der Harst het startschot geven en het instuifsei- zoen openen. Volgende week zal er huis aan-huis kollekte gehouden worden^ voor dit instuifwerk, dat wij gaarne in uw belangstelling aanbevelen. Op dinsdag 5 oktober zal in de pol der „De Tille" ten zuidwesten van Den Bommel een landelijke demonstratie van slootreinigingswerktuigen worden gehouden. Speciaal wordt hierbij de aandacht gevestigd op het periodiek on derhoud van sloten en watergangen in een akkerbouwgebied. Daartoe zullen o.a. korfmaaiers, taludmaaiers, sloot- reinigingsmachines, veeg- en bagger- boten, grondsohuiven, kantensnijders en diverse merken kranen op de voor bun bestemde plaatsen aan het werk zijn. Er zijn voor deze demonstratie 37 verschillende werktuigen aangemeld. Deze demonstratie wordt gehouden van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Om 13.30 uur zal door de heer ir. H. M. Elema van het rijkslandbouwcon- sulentschap voor Landbouwwerktuigen een uiteenzetting over de aanwezige werktuigen worden gegeven. Vanaf 13.50 uur zal door de heer ir. H. J. de Bruin, rijkslandbouwconsulent voor Plantenziekten, een korte uiteen zetting over de chemische onkruidbe- strijding vanu waterplanten en de toe passingsmogelijkheden van bestrijdings middelen worden verzorgd. De route naar het demonstratieterrein zal vanaf diverse punten op het eiland met borden „demonstratie" worden aan- g^even. ZONDAG 3 OKTOBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. (Extra coll. v.d. kerkvoogdij). Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. H. M. Derksen (v.m. voorber. H.A) Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 4 uur ds. G. van At- ten van Zwijndrecht Grote Lind Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. H. Onstein van Hilversum. SO'IVTMBLSDUK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman. (Extra coU. voor de kerk). Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.45 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 8.45 en 3.30 uur lezen. HERKINGEN 9.30 en 6 uur kand. J. Maasland van Sliedrecht. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. J. Krabbe te Hillegóm. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. Jansens (v.m. H. Doop). Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Vesseur te Boskoop. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.3fl uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet (v.m. H.A., nam. H. Doop en dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 en 15.30 uur ds. W. Steunenberg uit Rotterdam. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 u. dhr. Malipaard te Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade (v.m. H. Doop, extra coll. v.d. vrije zitplaatsen). iGer. Gem. 10 en 6 uur lezen, 2 uur ds. Mouw. OUDE TOTSTGE Herv. Kerk 9 en 10.30 en 6 uur ds. A. Jonkers. {2e dienst bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Maan delijkse collecte voor de kerk. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. J. van Vliet (Extra coll. voor de kerk). Ger. Kerk 10 uur ds. H. de Valk en 6 uur is. Meder Ger. Gem. 9,30 en 6 uur student N. W. Schreuder van Amersfoort. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. T. Poot van Driebergen. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat en 6 uur kand. P. v. d. Heuvei van Ede (Extra collecte voor de kerkvoogdij). Ger. Kerk 9.30 u. ds. A. W. Meeder en 6 uur ds. H. de Valk. (v.m. voorber. H.A.) Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur kand. P. v. d. Heuvel en 2.30 uur ds. P. Vermaat. -O- CHR. GEREF. KERK SCHOUWEN-DUIVELAND Nieuwerkerk 10 uur lezen en 3 uur prof. dr. Oosterhof hoogleraar te Apel doorn. Zierikzee 10 en 6 uur prof. dr. Oosterhof. Haamstede en Kerkwer- ven onbekend. in de nieuwste mode-kleu ren in 2 modellen, de beste kwaliteit HUNZA-LODE. Nu ruime keuze. TE KOOP: (blauw-wit) z.g.a.n. JOH. KOESE Lanigeweg Ib, Stellendam Telefoon (01879) 2 95 Uien/veiling van vrijdag 1 oktober 1965 Klasse II: Grove 14,—; Middel 16,----- 15,49; Drielingen 21,50; Picklers 25,50. Aanvoer 23.000 kg. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland Op dinsdag 12 oktober a.s. zal kand. J. Pannekoek (van Zierikzee) te Ter- neuzen in het ambt worden bevestigd om 's avonds zijn intrede te doen in zijn eerste gemeente. De diensten wor den gehouden in het kerkgebouw van de Herv. gemeente. Noordstraat 62 te Temeuzen en vangen aan resp. 2 en 6.30 uur. In „Kwekerij en Handel" lezen we dat op vrijdag 8 oktober a.s. de eerste gladiolenveiling van dit seizoen door de Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse wordt gehouden. Daarmee is dus het gladiolenseizoen begonnen, schrijft het blad, en de hoop wordt gekoesterd dat enerzijds door de inkrimp van het are aal en aiiUerzijds door ecu (naar ver wachting) mindere opbrengst, de ba lans tussen vraag en aanbod meer in evenwicht zal zijn en dat het voor al le vakbeoefenaren in teelt en handel, een goed seizoen mag worden. De Oosterscheldebrug, het giganti sche, vijf kilometer lange bouwwerk dat de verbinding vormt tussen Noord- Beveland (Kats) en Schouwen-Duive- land (Zierikzee) nadert zijn voltooiing. Momenteel wordt er gewerkt aan de laatste overspanning (nabij Zierikzee) en het ziet er naar uit dat de ruw bouw van de brug binnen korte tijd gereed zal zijn. In de werkhaven te Kats, waar de segmenten van de, op 162 betonnen pa len rustende, brug worden vervaardigd werken 450 arbeiders dag en nacht door om het grote project, dat wordt uitge voerd door de Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij, binnen de aangege ven tijd gereed te krijgen. Op het 7 ha grote werkterrein, van waar de brugdelen per schip naar de plaats van bestemming worden ver voerd, ibevinden zich, naast enkele gro te loodsen, ook twee portaalkranen met een gezamenlijk hefvermogen van 600 ton. De arbeiders die hun werkterrein op de brug hebben, maken gebruik van een, uit staal geconstrueerde, montage ligger waarlangs het materiaal vervoerd wordt. Deze ligger kan, met het vorderen van het bouwwerk, verplaatst worden en dient tevens als rails voor de wagen tjes met materiaal. Derde rijbaan Als er in het huidige tempo wordt doorgewerkt zal de Oosterscheldebrug waarschijnlijk de week voor Kerstmis worden opengesteld voor het verkeer, dat de beschikking heeft over een bre de tweebaansweg en een fraai rijwiel pad. 'Men verwacht dat het eerste jaar een miljoen voertuigen van de brug ge bruik zullen maken, hetgeen de vraag opwerpt of verbreding van de rijbaan niet noodzakelijk is. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan bestaat de mogelijkheid om het fietspad als „derde rijbaan" te laten fungeren. De wielrijders zouden dan met dubbeldeks bussen over de brug moeten worden vervoerd, waarbij de onderste verdieping van de bus dienst zou kunnen doen als opbergplaats voor de rijwielen. Dit systeem wordt ook reeds op grote schaal toegepast in Groot Brittanië, waar het zeer bevredigend werkt. Tolhuisjes De kosten van de Oosterscheldebrug (65 miljoen) moeten worden gedekt uit de opbrengst van de tolheffing. Aan de zuidzijde van de brug (ter hoogte van Kats) is men momenteel dan ook druk bezig met de bouw van betonnen tol huisjes, waar de weggebruikers hun geld moeten afdragen. Hoewel de tolprijzen nog niet bekend zijn, zal het tarief naar aUe waarschijn lijkheid gelijk zijn aan dat van de veerdienst Zierikzee-Kats. Een personen auto plus bestuurder betaalt daar f 1,70 Oök de A.N.W.B. heeft belangstelling voor de Oosterscheldebrug. Aan de zuidzijde, ter hoogte van Kats, zal een A.N.W.B.-informatiecentrum verrijzen, .terwijl op de brug „praatpalen" komen, die de toerist in vier talen informatie verstrekken over de brug en de provin cie Zeeland. Er zullen maar weinig Nederlanders zijn die Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg niet kennen. Van dit met het natuuitoad meegerekend 26 ha groot recreatiegebied in het hartje van ons land, is iedere week opnieuw wel iets wetenswaardig te melden. Daar voor zorgt dan ook prompt op tijd de persdienst van het park. Er zijn veel dieren. Er komen veel mensen naar al die dieren kijken. Zo'n persdienst be hoeft dus nooit zonder nieuws te „zit ten", want kan men zich nauwelijks een dankbaarder onderwerp denken dan mensen en dieren. Een wilde zwijnenmoeder zorgde de zer dagen weer voor sensatie. In febru ari had ze vier kleintjes ter wereld ge bracht. Laat ze nu binnen zeven maan den een vijfling krijgen! Zij vestigde daarmee bovendien een rekord, want tot nog toe is het in ""het bijna vijf en dertig jarig bestaan van Ouwehands Dierenpark nog niet voorgekomen dat in één jaar een wild zwijn tweemaal een toom jongen ter wereld bracht. WISSENKERKE, Zondag heeft ds. M. V. d. Heiden, na de Gereformeerde kerk 3V2 jaar gediend te hebben, afscheid van zijn gemeente genomen, met als tekst Openbaring 22 16 en 17. POORTVLIET. Ds. J. van Dijk heeft na 5 jaar de Herv. gemeente te Poort vliet te hebben gediend, zondag j.l. af scheid genomen van zijn gemeente met de tekstwoorden 1 Thess. 4 en 5. Hij werd toegesproken door de consulent ds. J. V. d Haar van St. Maartensdijk. Er waren afgevaardigden van de Ger. Gem. en Geref. kerk. rrgfjennacht I nam de HeJ diepe droeflf onze lieve 1 moeder, .bJ gj-ootmoedeil sinds 28 f wedu'd Peter| in de oudeJ jaar en 4 md Den Haagj G. Pluggl T. Plugg| Delft: H. A. de J. de Vril Ooltgenspl A. Mansf j. Mans- HarderwiJ K. KranJ H. C. KiT en kleüil Ooltgenspla| 1 f Weespad 34 De begrafe plaats hebbi dag 4 okt. de nieuv plaats. DANKBl Voor de veil ontvangen bl huwelij ksfee^ lijke dank. Familie Ooltgensplaal Het Wezel is méér F uurwerk I De horhm U *euzel dig advtÊ Dan naar JAC. Horlogeriel Oude r Telefoon! Praciht ken, Heren- horloged Trouw-1 verlovin Goudeul en zilv| DonderdagsI tot 9 uur ge Niet] kle 19,i Kenl kind

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2