WatsprJo|j^:^hoóg! BiLie Band - mmiTi..i eir kérrig0zond! \^TRÜ8K ...en moeder h^^^ KOOKSTER boekhouder Pliaatseliik nieuws Twee Spaanse predikanten waren in ons land prima fruit Voikswagenbus BUTAGAS SEEN HAVER MAAR STEEDS ESSO Maak méér rente van uw geld! WOONHUIS met erf D. STRUIK Wij zijn tot uw dienst met Esso Gasolie, Esso trekkerpetroleum, Esso motoroliën, transmissie-oliën, smeervetten, roestweren.de midde len en perfecte service. MET ESSO BENT U BETER UITI Fa. P. DE KORTE EN ZONEN Oude Tonge Blue Band! Vitamine A en D»,. energierijke grondstoffen. Dat: wat Uw kinderen nodig 'hebben om jong en blij te zijn. En die, ge-,: zonde leyensiust begint bij gezonde eetlust. - Trek in een boterham met Blue Band. Trek in een warme maaltijd. Trek in alles wal U mét gezonde Blue Band 20 smakelijfl bereidt.i.'s morgens, 'smiddags;'savdndsli t assistent(e) Fotografie J. ZANDSTUA Adverteert in Eiianden-nieuws net pension NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS BANK IV.V., Fa. P. J. van der Ree Zoon Vervolg afscheid ds. B. J. Wiegeraad Centrale Veiling Middelharnis Boeicbespreicing Oinsdag 28 sept. 1965. „E I L A N D E N - NI E U W S" Bladz. 3 0w adres voor A. VAN ES iCorteweegje 24 - Dirkslaad Telefoon (01877) 2 73 Te koop een de Luxe 1965. Te bevragen bij De Jong en Bruggeman Zomerstraat 1 - Dirksland Telefoon (01877) 6 93 Te koop aangeboden: aan het Hofplein 17 te Sommelsdijl?, kadaster sec tie B. nr. 2873, groot 1 are en 10 centiaren. Behoudens toestemming van B. en w. direkt leeg te aanvaarden. Inlichtingen bij Fa. P. J- van der Ree Zn. Adimin. Assurantiekantoor Binnenweg 6, Sommelsdijk, Telefoon (01870) 23 90 of bij de eigenaar, de heer B. DOORNHEIN Hofplein 17, Sommelsdyk STDUK iS - MIDOELHRRMIS BEHAAGLIJK WARM MET... SHEUl Berkenlaan 37 Middelharnis Tel. 01870 - 2252 Stichting bejaardencentrum „Nieuw Cranen- broek". Westerweg 174, Alkmaar, vraagt een (intern) in staat voor plm. 70 mensen te koken. Inrichtingservaring en kennis van dieet voeding gewenst. 5-daagse werkweek. Goede salariëring. Sollicitaties te richten aan de direktrice. ACHT UUR Nóg eert? Best hoor. Blue Bahd erop. Smut 'maar: Dan kun je er te gen, strains, op school> HALF EEN Eerst.'étert, dan spelen. Smeer je tm zelf?. loÉ" maar, 1 is Blue B|' tnet vitaminè-A^D. ZES UUR Kijk-die |us, zo heerlijk goudbruin. Het werk van moeder, die Blue Band. gebruikt. ..BÜ2Mi.5\c25i)<ih 4 GEVRAAGD: voor direct wegens huwelijk der J tegenwoordige om volledig te worden opgeleid. J SOMMELSDIJK J Alleenstaand heer zoekt in Middelharnis of Sommels- dijk voor enige tijd Brieven onder no. 247 aan het bureau van dit blad. Terstond gevraagd een be kwame bij Aannemersbedrijf te Middelharnis. Brieven onder no. 252 bur. van dit blad. spaargelden dagelijks opvraagbaar 4°/». spaargelden 1 jaar vast, minimale inleg 5.000,— 4%"/». Administratie- Assurantiekantoor Bankzaken. Binnenweg 6 - Sommelsdijk - Tel. (01870) 23 90 Ds. wist dat ds. Wiegeraad niet het devies huldigt da;t er rust moet zijn in de kerk. Belangrijk is of Christus Jezus gestalte krijgt in ons kerkelijk leven. „Uw woord heeft veel betekend" al dus ds. Jonkers. Spreker bracht ds. W. ook dank voor het werk dat hij deed aan het strandevangelisatiewerk. Hij zag dit als een voorstudie voor het werk dat ds. nu begint. „Uw geestdrift, vol harding en bekwaamheid heeft indruk op ons gemaakt en wij hopen dat u nog zij het niet direct dan indirect in ons ressort werken moogt", aldus ds. Jonkers, die wist dat het voor zijn scheidende collega een offer betekent het pastorale werk neer te moeten leg gen. „IVIoge u met uw gezin rijk be deeld worden met de schatten en gaven die alleen Hij geeft" hoopte ds. Jonkers. Ds. Exalto die namens de Ring, Som melsdijk sprak zei ds. Wiegeraad met vrouw en kind zeer te zullen missen. In de Ring was u maar heel kort in ons midden; u zat al gauw als scriba voor-- aan. Ondanks of misschien juist door uv.' jonge leeftijd bent u ons voorgegaan Wij zijn u dankbaar voor de energie en de geestdrift die u ontplooide. Spreker bracht de dank over van de Evangelisa tiecommissie. Het was Yoor u een voor oefening en moge u nu heel de kerk be wust maken van haar Evangelisatori- sche roeping. Gezien de strekking van Uw prediking is het mij niet goed moge lijk u een nog lange werktijd toe te Wensen. Wel wensen wij u een vrucht baar werk tot heil van velen, ook van hen die nu nog van het Evangelie vreemd zijn" aldus ds. Exalto. Ouderling Witvliet zag het werk van ds. Wiegeraad als een heerlijk werk, het brengen van de Blijde Boodschap. Moge let tot rijke zegen zijn. Spreker bracht ook dank aan mevr. Wiegeraad die op tekeraadsvergaderingen attenties gaf. iiU gaat nu nieuw werk doen in de ou de vorm; ons hele vaderland wordt er ïiu bij betrokken. U mag de boodschap van de vergeving der zonde, wederop standing des vleses en het Eeuwige Le ven brengen. Spreker wenste ds. veel sterkte toe dit mooie werk te mogen doen. Op verzoek van ouderling Wit vliet werd ds. staande Ps. 2 7 toege zongen. Dankwoord Tot slot dankte ds. Wiegeraad voor de- vele goede woorden. Hij wees op het ge vaar dat de mens meer eer Itrijgt dan hem toekomt. „Het was de Genade Gods die met mij was" aldus ds. Wiege raad. In het Ver. Gebouw naast de kerk namen velen van de gelegenheid ge bruik ds. en mevrouw de hand te druk ken. Functies Ds. Wiegeraad bekleedde tal van func ties. Hij was o.a. voorzitter van de clas- sicale evangelisatiecommissie, sectie Goeree-Overflakkee; sekretaris van de classicale jeugdcommissie, sectie Goe ree-Overflakkee; classicaal gedelegeer de voor de Raad voor Kerk en Israël in de chassis Brielle; scriba van het breed ministerie van de ring Sommelsdijk; bestuurslid van de Stichting Vluchte- luigenhulp Goeree-Overflakkee, lid van- de burgerlijke instelling voor Maat schappelijke Zorg te Herkin-gen en re dacteur van het Hervormd kerkblad „De Zaaier". Ds. Wiegeraad werkte mee aan de in 1962 verschenen bundel bijbelstudies „Gij zult mijne getuigen zijn". Hij heeft meegew<;rkt aan de opbouw van hervormd strand-evangelisatie te Ouddorp en aan de tot standkoming van een protestants christelijke oplei ding voor kleuterleidsters op Flakkee. Veiling van vrijda-g 24 september 1985 Uienveiling. Klasse II grove 16,50; middel 18,21; drielingen 24,01; picklers 25,Aanvoer 30.000 kg. Aardappelveiling. Eigenheimers grove 11,20; id. middel 13,50 16,60; id. Il 11,60 12,80; Bintjes grove 15,40 16,—; id. middel 13,40 15,60; Voer- a^dappelen 2,80. Aanvoer 38.0O0 kg. Groentenveiling. Tomaten A 30 31; id. B. 30; Bloemkool 38 61; Andijvie 21; Groene savoye 28; Frankenthaler 137; Cox Orange 58; Ellison Orange 43; Manke Codlin 24; Alicante 135 151; Glorie van Holland 50,Legipont 22. MIDDELHARNIS-SOMMELSDUK Jubileumcollecte 40 jaar Sima-vl. In de week van 4 t.m. 9 okt. a.s. wordt ook in onze gemeente weer de jaarlijkse Sima-vl-coUecte gehouden. Eten jubileum collecte, want het is thans 40 jaar ge leden, dat Simavi werd opgericht. He laas is de medische nood in vele tro pische landen nog ontstellend groot. Geeft u in dit jaar een jubileumgift! Geeft dubbel, want uw hulp Is zo broodnodig. Laat uw barmhartigheid groter zijn dan de vertwijfeling van ve le moeders, vaders en kinderen. Die Si- ma-vi dubbel redden en helpen! Zó al leen kunnen rijen van wachtende "pa tiënten bij poliklinieken en de in zie kenhuizen en lepra-kolonies opgenomen zeken behandeld worden. Mensen met slopende tropische ziekten, die hoopvol genezing zoeken. Steunt dus de a.s. Si- mavi-collecte. ledere gift is welkom. DIRKSLAND Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 4-kleuren potlood, boeken tas, zwarte sjaal, handbijltje, damestas, met sjaaltje, huissleutel en een porte monnee. Verlore-n: blauwe zwembroek, speel goedbeer, regenkleding, rood/groene por temonnee, bruin kindersandaaltje, fo totoestel „Agfa" met leren tas, zakhor loge met ketting „Pontiac", blauw ge blokte zwembroek en een groen leger jasje, glad kettinkje met ster, auto sleuteltje, zilver bedelarmbandje met 10 bedeltjes, rode portemonnee inhou dende ongeveer f 10,zwarte brom fietsbroek en kunstlederen handschoe nen, damesbril, nylonjack, ring met autosleuteltjes, bromfietstas inh. een net, toilettas, zilveren ketting, schelle- koord, 3 shirts, blouse en badhannddoe- ken, wieldop en een polshorloge. Voor inlichtingen wendde men zich tot de rijkspolitie te Dirksland, Voor straat 17, tel. 01877-736. MELISSANT Kerkdiensteni. Voor de Ger. Gem. al hier hoopt donderdagavond 7,30 uur ds. P. Blok en zaterdagavond 7,30 uur stud. N. Schreuder van Amersfoort voor te gaan. NIEUWE TONGE Kerkdiensten. Voor de Geref. Gem. alhier hoopt woensdag a.s. 7,30 uur voor te gaan ds. P. Blok. Zondag a.s. te 10 en 6 uur leesdienst en nm. 2 uur ds. G. Mouw van Middelharnis. STAD AAN 'T HARINGVLIET Huwelijksbevestiging. Vrijdagmid dag half 3 zal in de Geref. kerk de hu welijksbevestiging plaats hebben van het bruidspaar Floor F. v. d. Valk en A, C. de Bruyn door ds. H. de Valk Naar de Marine. De heer M. Bake- laar alhier heeft zich vrijwillig opgege ven voor indiensttreding bij de Konink lijke Marine en is daarvoor goedge keurd. Ohr. Bibli-otlieek. De Chr. Bibliotheek heeft weer een nieuwe collectie boeken aangekregen en, dus de uitlening her vat. Plaats en tijd zijn ongewijzigd: Verenigingsgebouw aan de Voorstraat elke donderdagavond van kwart over zes tot kwart over zeven. Uit de wereld van het boek. Naar wij vernemen gaat dit najaar bij de Baarnse uitgeverij Het Wereld venster een boek verschijnen over „Jan Doeksen" met diens avondturen als Nederlandse zeesleper, verteld door Age Scheffer. Voorts een Nederlandse be werking door Han Rensenbrink van het in vele landen tegelijk te publiceren dierenboek van de Amerikaanse zoöloog George B. Schaller „Gorilla's, zoals zij werkelijk leven in het oerwoud" een boek dat vooral interessant is, omdat de auteur als eerste onderzoeker in de wereld ongewapend onder deze helaas ook uitstervende dieren heeft geleefd. Als andere nieuwe uitgaven van deze uitgeverij noemen -wij nog een eerste Nederlandse wereldgeschiedenis van stijlen en technieken van porselein in „Het Porseleinboek" van Peter Weiss; drie nieuwe delen in 'de serie Land-Volk Cultuur „Denemarken" door H. D. Baars, „Amerika" door Dr. J. W. Schul- te Nordholt en „Polen", wederom een eerste Nederlandse publicatie door de in Polen geboren, bekende televisie-re gisseur Milo Anstadt; Het Oostenrijkse Na een bezoek van veertien dagen aan Duitsland om de daar werkende Span jaarden te bezoeken en te steunen heb ben de predikanten J. Guerola uit Car tagena en J. Prederico Domingo uit Sa- ragosse een dag in Nederland doorgo- bracht. Ze waren n.l. op dinsdag 21 sept. j.I. op bezoek bij de Stichting „Spaanse Evangelische Zending". Tijdens een persconferentie verklaarde ds. Guerola, die verleden jaar wegens Evangelie- verspreiding werd beboet, dat de boete geheel kon worden betaald door het geen zij van de „Spaanse Evangelische Zending" ontvingen. Mede namens de andere beboete predikant uit Cartagena ds. Hombre, wees ds. Guerola er met nadruk op, dat de betrokken predikan ten in tegenstelling tot hetgeen van bepaalde zijde in Nederland is gesug gereerd geen cent meer hadden ont vangen dan dat de boete groot was n.l. 5.000 peseta's. Dankbaar voor deze steun deelde ds. Guerola mede dat de proceskosten ten laste van de predikan ten zijn gekomen. Ds. Frederico Domingo verklaarde, dat het zendings- en evangelisatiewerk in Spanje voortgang mag hebben. De Heere zegent de arbeid, al zien velen Ski-leerboek van de Oostenrijkse Bond van Beroepsskileraren; twee nieuwe boekjes van dr. J. L. Klink, bekend door haar „Bijbel voor de kinderen. Met zingen en spelen", t.w. „Ter Meer dere Ere, een gesprek met kerkgangers over de eredienst" en „Doopboekje, een gesprek met doopouders". In de serie Wijsgerige Monografieën komen drie nieuwe deeltjes „David Hume" door Dr. Gabriel Nuchelmans, „Immanuel Kant" door Dr. K. Kuijpérs en Berkeley door Dr. F. Bender. Van de door haar bun del „David zonder schild", waarvan de 3e druk verschijnt, bekend geworden dichteres Louise van Santen komt een nieuwe bundel „De schaduw van de Fi- listijn." buiten het protestantisme in Spanje dat het een smalle weg is die tot het waar achtige leven leidt. Het al of niet be moeilijken van het zendingswerk is in grote mate afhankelijk van de houding van de plaatselijke r.k. geestelijkheid. Beide predikanten konden het algemene beeld van de moeilijke situatie van de protestanten in Spanje bevestigen. Bei de predikanten vertrouwen ook verder op warme steun van de Stichting ..Spaanse Evangelische Zending" met de vele zendingsvrienden en -vriendinnen hier te lande. OPZIENBARENDE MEDISCHE VINDING IN ZUID-AFRIKA Een jonge Zuidafrikaanse arts, ver bonden aan het Baragwanath Hospitaal voor niet-blanken in Johannesburg, heeft onlangs voor een uitgelezen ge zelschap van internationale oogspecia listen in Madrid een nieuw en uiterst revolutionair chirurgisch instrument gedemonstreerd, de „vriezende balpoint' waarmee reeds meer dan zestig succes volle oog-operaties zijn uitgevoerd. In tegenstelling tot de dure en zware Ame rikaanse apparaten die tot dusverre werden gebruikt is de Zuid-Afrikaanse vinding Idein het prototype was in werkelijkheid een ballpoint veilig en goedkoop. De vriezende ballpoint wordt gebruikt voor delicate oogoperaties, maar kan met evenveel vrucht worden toegepast bij oor-, keel-, neus- en her senoperaties. Het instrument is in fei te ook een ballpoint, maar in plaats van inkt stroomt door een nauw kanaal koolzuurgas dat door uitzetting de punt van de pen tot 70 graden beneden nul laat bevriezen. Bij de operatie van een oogcataract wordt de punt van het instrument op de cataract geplaatst en het vochtige weefsel vriest aan de pen- punt vast. De cataract kan vervolgens ver-wij- derd worden zonder enige beschadiging van het oog. Bovendien wordt voorko men dat ontstekingsvocht in het oog kan komen, hetgeen bij de vroegere methodes vaak voorkwam. Het instrument, dat door de jonge arts werd uitgevonden is verder ont wikkeld door de tochnische staf van de Universiteit van Witwatersrand.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 3