Nederland - Kattenburg opende filiaal te Middeiharnis Stokvis paradepaard DUJARDIN [jjruno# Het van WENNEKER PLA TENSPELSRS Inrichting geheel aangepast aan de sfeer van Flakkee BERNARD Zn. BUITENLAND Diekhuusnieuws „Pratende" bloemen WENNEKERSCHIEDAM Veel belangstelling voor diamanten bruidspaar Eerste suikerbieten waren te vroeg Moordenaar van 4 politiemannen heeft bekend Moderne vormgeving; Nieuwe „Tip'-winkel geopend Leest de advertenties! Prediicbeurten Meiissant CENTRALE VEILING Middeiharnis Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 24 september 1965, Met de vestiging van een nieuw fi liaal te Middeiharnis komt Nederland- Kattenburg haar_ vele Flakkeese rela ties belangrijk tegemoet. Heden vrij dagmiddag opende burgemeester Hordijk de prachtige nieuwe zaak in Middeiharnis' winkelcentrum, de West- dijk. Vreemde ogenj hebben daar ver rukt het pittoreske winkelcentrum met zijn mooie gevels bewonderd met als resultaat dat de stijl van de nieuwe zaak zowel in als exterieur hier aan geheel is aangei»ast. Men proeft in de zaak een bijna romantische sfeer, het geheel is geïnspireerd op dte Oud- Hollandse styi. Het is geen modern lichtpaleis geworden, integendeel, het is een zaak waar de nodige intimiteit die door de Flakkeeënaar zeker op prijs gesteld zal worden bewust is ge schapen. Nederland-Kattenburg die in het land al 7 filialen) telt zal spoedig ook op Flakkee een begrip zijn geworden. Kwaliteit en service Eerst was het de heer Kok, die als vertegenwoordiger van Nederland-Kat tenburg de contacten met de Flakkeese clientele onderhield. Nadat hij dit 45 jaar zeer verdienstelijk had gedaan ging hij met pensioen en overleed twee jaar geleden. Thans is het de bedrijfsleider de heer J. Franken die de belangen van bedrijf en klant behartigt. Hofleveran cier Nederland-Kattenburg heeft sinds 1856 een bijzonder goede reputatie ver worven. Goede kwaliteit en service worden primair gesteld. Men is gespe cialiseerd in de betere dames-, heren- en kinderkleding die men tegen de scherpst mogelijke prijzen verkoopt. In de nieuwe zaak is een selecte col lectie samengebracht. Daar de goederen tussen de filialen rouleren wordt voor komen dat in een filiaal meerdere de zelfde artikelen worden verkocht.- Als klant van Nederland-Kattenburg zal men dus niet dezelfde mantel of het zelfde costuum als dé buurvrouw of man kopen. De inrichting De inrichting van de zaak is werke lijk uniek. De verkoopruimte is geheel met een donkere houtsoort betimmerd. Er is een sfeervolle verlichting in aan gebracht, de drie etalageramen zijn in De verkiezingen in Duitsland Zondag zijn in West-Duitsland de ver kiezingen voor de Bondsdag gehouden. Het resultaat van deze verkiezingen is nogal verrassend geweest. De christen democraten hebben een flinke overwin ning behaald, de sociaal-democraten hebben veel minder gewonnen dan werd verwacht, de liberalen hebben wel iets verloren, maar toch niet die klap gekregen die door velen werd voorspeld. In cijfers uitgedrukt: de Christen-democratische partij kreeg sa men met de Christelijk-sociale Unie bij na 48 procent van de stemmen (2V2 pro cent méér); de Sociaal-democratische partij. 39 procent (3 procent meer); de Liberale partij kreeg 9V2 procent (3 pro cent minder). Van de andere kleine groeperingen kon geen enkele partij het vereiste minimum van 5 procent beha len. Er komen dus geen partijen bij in de Bondsdag. De sociaal-democraten zijn door deze verkiezingen nogal teleurgesteld. De West-Berlijnse burgemeester Willy Brandt had een grote overwinning ver wacht, ten koste van de C.D.U. en de C.S.U. Dit was een misrekening: Erhard en zijn partij blijkt toch niet zo onpo pulair te zijn, als werd gehoopt. En ook heeft Erhard blijkbaar niet zoveel te lijden gehad van zijn controverse met Adenauer. Er is nu weinig twijfel aan, of Er hard zal weer belast worden met de vorming van een nieuwe regering. Het is alleen nog de vraag, welke ministers hij in zijn kabinet zal opnemen. Een om streden figuur is bijvoorbeeld minister Schroder, die in het oude kabinet bui tenlandse zaken beheerde, maar die be kend is om zijn starre houding ten op zichte van Frankrijk. Het zal wel weer uitlopen op een zogenaamde kleine coa litie van christen-democraten en libe ralen. De sociaal-democraten blijven dan in de oppositie. Brandt wist nog niet of hij burgemeester van West-Ber- lijn zal blijven of dat hij die functie zal neerleggen om in de Bondsdag de op positie te leiden. Het conflict om Kasjmir De oorlog tussen India en Pakistan heeft vorige week een enigszins drei gend aanzien gekregen doordat commu nistisch China aan India het ultimatiim stelde, dat het de militaire" installaties langs de grens zou ontmantelen. Later werd dit ultimatum met drie dagen ver lengd, zogenaamd om India de gelegen heid te geven, de installaties op te rui men. Volgens China heeft India een dag voordat het ultimatum afliep, aan, de Chinese eisen voldaan, hetgeen echter door India wordt ontkend. In elk geval blijkt ook hier weer dat China de soep niet zo warm eet, als zij ze opdient! In de Veiligheidsraad der Verenigde Naties heeft Nederland een resolutie in gediend, die ook is aangenomen en waarin geëist wordt dat India en Paki stan het vuren zouden staken. India verklaarde zich terstond bereid de vijandelijkheden te beëindigen op voor waarde uiteraard dat ook Pakistan dit doet. Pakistan heeft verlenging van de tijdslimiet gevraagd voor nader beraad. Pakistan voelt natuurlijk wel aan dat India in de wereld sympathie geniet, en dat het zelf moet oppassen, in de Azia tische wereld z'n gezicht niet te ver liezen. Dit temeer, daar ook China be paald niet van plan is tot het uiterste te gaan. 9 ruitjes verdeeld. In het interieur is, veel koper verwerkt, wat prachtig tegen de betimmering constrasteert. Er'ls geen detail verwaarloosd. Zelfs de haken van de kleerhangers zijn van koper. Buiten aan de zaak vertelt een uithangbord aan smeedijzeren hanger dat men bij Nederland-Kattenburg is. De gevel wordt gesierd met ronde zon- neschernxen, in z.g. boutique stijl boven de ramen. Voor de pui geplaatste bloembakken zullen hét geheel nog ex tra opfleuren en tot jong en oud wordt de dringende vraag gesteld de bloemen ongemoeid te laten. In ons a.s. ^dinsdag- nummer hopen we verslag van de ope ning te brengen. De stokvis was weer prima Zei de vrouw van Teeuw Niets geen last van graten En zo wit als sneeuw En zoals je zei ook Goed gebeukt, vandaar Was ze in een tijd van Een half uur ook gaar. 'k Zei, eens per week een stokvis Wordt men beslist niet moe. Vandaar neemt ook de omzet. Van dit spul dagelijks toe. Ze doet echt niet onder Voor zalm of voor tong. Goed klaargemaakt, dan is 't een Traktaat voor oud en jong. TAMBOER - Middeiharnis MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Engelse en Franse les (aanmeldingen via Diekhuus. Sinds kort is bekend wanneer de lessen worden gegeven. Beide lessen beginnen op 5 en 6 oktober a,s. De Engelse les wordt gehouden op 5 oktober van 7,30' - 8,30 uur 2e jaars. Op 6 oktober start de Franse les om 7,06 uur. Het is bedoeld voor hen die al enige ondergrond hebben, b.v. wat woorden machtig zijn. Zowel de Engel se als Franse les worden gegeven via de T.V. Daarnaast volgt nog enige ex plicatie (boekjes voor beide lessen zijn verkrijgbaar op het Diekhuus. Engelse les gevorderden. Voor hén die hun Engels mogelijk willen ophalen is er gelegenheid op 5 oktober a.s. om 8,30 - 9,30 uur in het Diekhuus te komen. Het onderwerp van deze lessen wordt nader bepaald in overleg. De eerste avond worden dia's vertoond met En gels gesproken toelichting.'Kosten voor deelname worden onderling geregeld. Ruilbeurs. Gezien de vorige kranten berichten is er een beroep gedaan op medewerking van enkele vrijwilligers voor de zaterdagmiddag. Tot op heden zijn er nog geen reacties binnengeko men, 'maar dat kan als nog gebeuren. Morgen van 2-3 uur ruilbeurs in het Diekhuus. Het principe van de te rui len voorwerpen is naar evenredigheid ruilen met wat anderen te bieden heb ben. Ook het Diekhuus heeft veel ruil materiaal dat ook telkens weer om aan- vxüling vraagt. Jongeren en- ouderen zijn welkom op onze ruilbeurs van mor genmiddag. Bejaardenwerk. Met de commissie en de helpsters van het bejaardenwerk is contact opgenomen voor het komende seizoen. Er zijn bepaalde wensen naar voren gekomen waar we graag reke ning mee houden met het samenstel len van ons programma. Het ligt in de bedoeling om de heren Boomsma ook weer te vragen in dit seizoen. Verder is er een afspraak gemaakt met de heer Oosterwelder uit Amsterdam die op 9 november a.s. hoopt te komen. Zij die de heer Oosterwelder kennen, zullen al le mogelijke moeite doen om hem te komen beluisteren. Hij is een groot ver teller, die beschikt over circa 90O ver halen. Hij weet die op een bizónder prettige manier te brengen, buitenge woon boeiend, zonder overdrijven. Het onderwerp zal vermoedelijk zijn: „Het Offensief in de Zwarte Bijlsteeg". Een verhaal dat zich afspeelt in het hart van de Jordaan. Als u eenmaal het ver haal hebt gehoord zal het u altijd bij blijven door de manier waarop het ge bracht wordt. Wilt u de datum 9 nov. alvast noteren op uw agenda. Dit wordt dus een extra bejaardenmiddag welke 'uitsluitend toegankelijk is voor dames en heren boven de 65 jaar. Verdere be richten hierover volgen nog. Club voor meisjes van 10 tot 14 jaar. Voor de meisjes van deze leeftijd wil len we in het Diekhuis nu ook een club oprichten. Mochten jullie eens zin heb ben om hier wat meer over te willen horen kom dan eens praten op de a.s. woensdag van 7 tot 8 uur. Het is de be doeling om eerst eens van alles te pro beren, zodat jullie met alles kennis kunt maken. En daarna kunt zeggen waar je je verder in wilt bekwamen. Als je er dus voor voelt kom dan woensdag eens kijken. In Patagonië, het zuidelijke deel van Zuid-Amerika, komen bloemen voor die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met elkaar „praten". De bewoners heb ben deze naam gegeven van Habaflor hetgeen jzoiets betekent als „babbel kous". Botanici hebben vastgesteld dat ze tot de familie der seringen behoren. Wie dichtbij de planten komt, zo lezen we in het „Vakblad Bloemisterij", krijgt de indruk dat een aantal dames op ge dempte toon met elkaar een levendig gesprek voeren. Dit wordt veroorzaakt door het feit dat bij het lichtste windje de bladeren tegen elkaar komen en dan een zoemend geluid voortbrengen. MIDDELHARNIS Gevonden eni verloren voorwerpen. Verloren: bruine portemonnee met druk knopsluiting; blauw-wollen jongenstrui; autospiegel; overall; zwarte damespor temonnee; paar kindersandaaltjes; be- delarmbandje met 6 bedeltjes; tekening koker met inhoud; gouden ring met bruine steen en bruine damesparaplu; goudkleurige armband met kleine steentjes; zwarte regenbroek en paar handschoenen; zwarte ballpoint met gouden dop; bruine porteiponnee met ritssluiting; herenpolshorloge merk „Valona"; kortharige lichtbruine jonge hond; paar zwarte regenpijpen; grijs Draion meisjêsvestje; blauw regenjack; etui met 3 sleutels; opvouwbare kamp- matras; paar gymschoenen, maat 46; damesportemonnee, gebroken wit met knipsluiting; kindervestje; blauw kin derfietsje; blauw-grijze autoped; zieken fondsenvel op nr. 36405; halve aftakas; gouden halsketting met hanger; zilve ren armbandje met naamplaatje; bruine herenportemonnee; tas met inhoud. Gevonden: cilinder met lachgas; ring met 4 sleutels; licht gekleurde sjaal; ro de portemonnee met inhoud; paar witte kinderschoentjes; blauwe regenjas in hoes; zwart regenpak; rode kinderpor temonnee; kinderportemonnee; zwart witte hoge gymschoenen; herenregenjas blauw-witte jongensfiets; zwart dames rijwiel, merk „Prisma"; grijze meisjes- rok; bos sleutels; kinderbril. Inlichtingen omtrent vorenstaande voorwerpen zijn te bekomen op het Groepsbureau der Rijkspolitie, Hoflaan 52 te Middeiharnis. MUZIEKHANDEL Kade 7-9 Middeiharnis Tel. 2172 vanaf f 44, tot en met de meest verfijnde appara tuur. Duizenden platen in voorraad. ONZE NAZORG UW WAARBORG SOMMELSDIJK Eerste bieten. De eerste suikerbieten voor Puttershoek werden aangevoerd door de landbouwer P. Wielhouwer. HERKINGEN Eerste suikerbieten. De eerste suiker bieten voor de fabriek te Puttershoek zijn aan de kaai aangebracht door de landbouwer C. P. van Eek. Naar we vernemen valt de kwaliteit der bieten nog mee, aangezien men minder had verwacht, in verband met de ongunsti ge weersgesteldheid in de afgelopen zo mer. Waarschuwing. Daar zuster Koppe- jan het Wijkgebouw heeft betrokken, willen we er de nadruk op vestigen de zuster niet te plagen met belletje te trekken, daar dit voor belanghebbenden zeer funeste gevolgen zou kunnen heb ben. Men late de zuster met rust. STAÖ AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand.- Ondertrouwd: F. v. d. Valk. 26 jaar, van beroep bulldozerma chinist en C. de Bruijn 25 jaar, zonder beroep. DEN BOMMEL Algemene verkeerscursus. Voornoem de cursus, die waarschijnlijk in, de eer ste week van oktober zal starten, neemt slechts 6 avonden in beslag. Geeft u dus zo spoedig mogelijk op bij de post- oommandant der rijkspolitie, de heer J. Kuipers, Emmastraat te Den Bommel. Verheersongeval. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur reed een tractor van de Gebr. Jacobs, Achthuizen aan de Tilsedijk onder deze gemeente. Daar de trekkerchauffeur op het moment dat een RT>M-autobus wilde passeren, naar links ging, greep de bus de uitstekende achteras van de trekker, waardoor trek ker met tweewielige kar van de dijk werden gedrukt en in de sloot terecht kwamen. De schade aan de trekker en kar is aanzienlijk, de ETM-bus werd slechts licht beschadigd. De chauffeur van de trekker kwam er met een- nat pak af. NIEUWE TONGB Kerkdienist. Voor de GerefGemeen te alhier hoopt zaterdagavond 7 uur voor te gaan de heer N. Schreuder te Amersfoort, student aan de Theol. School te Rotterdam. Gevonden voorwerpen. Trouwring' met inscriptie „Adriana"; winkelsleutel no. 91-4; groene oliejas en broek; man chester jasje waarin sleuteltjes; gele plastic regenjas, sleutel vrachtautokast 264-40 Bhuiva, grijze regenbroek j on- gensmaat, rubberlaars. Verloren: Doublé ketting met hanger sleutelbos met Jali sleutel, zwarte re genpijpen, paar witte gymschoenen, bos met 3 sleutels, op ring staat „dragline". OUDE TONGE Flessen voor kerkrestauratie. A.s. zaterdag 25 sept. hoopt de jeugd van Oude Tonge weer lege flessen op te ko men halen in de gemente ten bate voor de restauratie der Ned. Herv. kerk. Opbrengst. De leerlingen van de Chr. School te Oude Tonge verkochten voor 369,35 aan zegeltjes ten bate van het Sanatorium „Sonnevanck" te Harder wijk. Gevonden: 1 reflector van land bouw trekker; 1 zilveren kettinkje met hangertje letter J.; 1 bloedkoralen ket tinkje met sluiting; 1 rood geblokte pa raplu!; 1 tas met boontjes; 1 snoer met stekkers; 1 ^aar regenpijpen met blau we ceintuur. Verloren: 1 gouden damesring met zwart steentje (vervaardigd van ouder- ■"wetse oorbel); 1 lederen linker heren handschoen met schapenwol gevoerd. Inlichtingen dagelijks van 9-12 en 14- 17 uur bij de groepscommandant der rijkspolitie. Voorstraat 6, Oude Tonge. OOLTGENSPLAAT - Het diamanten echtpaar KI. v. Dron- gelen-Neels, dat gisteren (donderdag) 60 jaar was getrouwd, heeft in het te ken van belangstelling gestaan. Velen kwamen het echtpaar met hun familie in gebouw 't Centrum feliciteren, ter wijl het aantal schriftelijke felicitaties zeer groot was. Ook werden vele ca deaus, bloemen en fruitmanden aange boden, waaronder die van.de afdeling Ooltgensplaat van het Ned._ Roode Kruis. Het gemeentebestuur liet weer de traditionele „roUade" bezorgen. Door afwezigheid van burgemeester Van der Harst, kwam wethouder Adr. de Vos en gemeente-secretaris, J. L. Vet ter het bruidspaar geluk wensen. On der de schriftelijke felicitaties was er ook een op rijm van een onbekende vriend uit Rockanje, n.l. de heer Kok (85 jaar) die aldaar in een rusthuis is opgenomen. Donderdag 23 sept. jj. begon de bie tencampagne voor de Suikerfabriek te Puttershoek. De eerste leverancier was landbouwer H. van Kempen Wzn., die officieel de weegbrug passeerde. Eigen lijk was hij de tweede die met zijn bie ten op de Kaai kwam, want woensdag morgen om 8.45 uur reed landbouwer K. van Rossum op de fairbank. Hij dacht dit seizoen ook eens de eerste te zijn maar weger-havenmeester A. Hok- ke moest hem teleurstellen: hij was een dag te vroeg. Er was geen schip, er was nog geen kraan, er waren nog geen wegers en tareerders, kortom de campagne was nog niet begonnen en mitsdien de leverantie nog niet openge steld. Met andere woorden: hij was een dag abuis. Als wij in deze drang om vroegtijdig bieten te willen leveren een bereidheid van de landbouwers mogen zien om bij het begin „Vlug" te zijn, dan heeft de fabriek een goede aanloop periode. De bieten die donderdag werden ge bracht, werden geladen door schipper J. A. Wagenaar in het m.s. „Drie Ge broeders" (256 ton) van Puttershoek. Sinds de overslag mechanisch ge schied is dit altijd verzorgd door de fa. J. Mast te Den Bommel. Hierin is thans verandering gekomen en wordt door de firma P, M'ackloet uit Middeiharnis de overslag met een kraan uitgevoerd. Over de opbrengst van die bieten is er momenteel nog weinig te'zeggen. Wel dit: ze vallen over het algemeen niet tegen. Benoemd. In de vacature van de heer J. J. ,Steur is met ingang van 1 december a.s. benoemd tot commies B, ter gemeente-secretarie, de heer M. A. van der Heijden ts-Bameveld. Verlovingsringen kopen, de eerste stap op een eigen weg naar levensgeluk. Samen kiezen, samen kopen. Een intiem feest voor twee gelukkige mensen. Brunott toont U een enorme collectie die aan elke wens kan voldoen. op graveren kan worden gewacht WINKELCENTRUM- TELEFOON 11.66.15 BINNENWEG 45 ROTTERDAM Kopenhagen: Palle S^rensen, die bekend heeft de vier politiemannen te heb ben doodgeschoten, verbergt zijn gezicht als hij door rechercheurs wordt weg- geleidT OOLTGENSPLAAT Opbrengst kollekte kankerbestrijding De lijstkollekte voor het Wilhelmina fonds ten bate van de Kankerbestrij ding heeft opgebracht het mooie be drag van f 1244,25. De opbrengst is weer iets hoger dan vorig jaar. Gaarne wordt u voor een en ander hartelijk dank gezegd. Zaak bestaat reeds 100 jaar Door wethouder, de heer Adr. de Vos werd woensdagmiddag aan Voorstraat no. 44 de geheel vernieuwde levensmid delenzaak geopend- van de heer en mevr. W. de Bloois-de Vos. De Tl-jari- ge IVIaarten de Bloois bood aan de heer De Vos de sleutel aan, waarmede deze de winkeldeur van slot deed en de ge nodigden toegang tot de nieuwe zaak werden verschaft. De wethouder sprak hierna enkele waarderende woorden en feliciteerde de eigenaar namens het ge meentebestuur met deze mooie aan winst. Namens de organisatie „Tip", waarbij de heer de Bloois aangesloten, sprak de heer Kok uit Goes, vervol gens nam de boekhouder, de heer Tam boer uit Middeiharnis het woord, waar na de sprekers en de andere belang stellenden, alsmede de ambachtsmensen door de heer De Bloois werden bedankt. Ook was wethouder, de heer P. van Es aanwezig. De burgemeester, de heer W. M. van der Harst, die de opening had moeten verrj£hten, was verhinderd. De totale winkel is ingericht als zelf bediening, met een verkoopruimte van 37 m2. Door bij de oude winkel met één etalage een kamer te trekken ver kreeg men deze ruimte met twee gro te etalages. De bouw was in handen van de heren W. A. v. d. Welle, met selwerk! L. C. Dorsman, timmerwerk; W. Overbeeke, electriciteit en M. Kreeft schilderswerk. De winkelbetimmering is van „Nordia" uit Varseveld (Ov.) Door samenwerking van de-Plaatse ambachtsmensen is er zowel voor in terieur als exterieur een naar de eisen des tijds verzorgde, zaak gebouwd. 100 jaar Deze winkel op de hoek van de Voor- straat-Kerksingel is ongeveer 100 jaar oud. De vorige eeuw werd er door de familie K. Wielhouwer al handel in ge dreven. Op een uithangbord stond toen het volgende rijmpje: Alhier verkoop met velerlei Voor scheepsvolk en voor burgerij. Zoals overal is dit bord ook in de loop der jaren verdwenen. Na de fam,_ Wielhouwer werd de zaak door mej, J, C, de Vos voortgezet (vorig jaar over- ledeji) en vanaf 1957 is de winkel in handen van de fam, de Bloois, welke overkwam uit Den Helder, alhoewel mevr. De Bloois een geboren Platenaar is. Rest ons nog te vermelden, dat er na en ook voor de opening veel bloe men werden binnengebracht. We wen sen de Fam. De Bloois goede zaken. SKODA DEALER: Autobedrijf J. C. v. d. WERF Bouwdijk 343, Melissant, tel. 466 BRUINISSE Viswedstrijd. Zaterdag 26 sept. houdt de hengelsportvereniging Het Zijpe een viswedstrijd alleen en uitsluitend voor zijn leden. Er zal worden gevist van 13,30 uur tot 16 uur. De eerste prijs is de kampioensbeker, de tweede prijs is een medaille de derde prijs een wissel- beker. -O- CHR. GEREF. KERKEN ZONDAG 26 SEPTEMBER Ziorikzee 10 en 6 uur prof. v. d. Schuit. Haamstede 10 en 3.00 uur lezen. Nieuwerkerk 10 uur lezen en 3 uur (misschien) prof. v. d. Schuit. Kerkdier^ten tijdens bietencampagne te Stamper^gat. Ook dit jaar zullen er tijdens de bie tencampagne in de kantine van de sui kerfabriek te Stampersgat weer inter kerkelijke protestantse kerkdiensten ge houden worden. De aanvang is bepaald op 10,30 uur voorm, en 16.30 uur narn. Op de volgende zondagen zullen voor gaan: 26 sept, H, F, Venema, Herv, theol, kandidaat te Rotterdam; 3 okto ber ds, L, Kleisen, Chr, Geref, schippers predikant te Utrecht (of er deze twee zondagen al schippers te Stampersgat liggen valt, gezien de aanvang van de campagne te betwijfelen); 10 okt, ds, G, J, van Kamp, geref, Schipperspredt, te Amsterdam; 17 okt, ds, G, Broere, Herv. predt, te Dinteloord; 24 okt ds, M, de Wit, Geref, -Schipperspredt, te Rotter dam; 31 okt, ds, A, V, d. Most, Herv, Schipperspredt te Rotterdam; 7 nov. .ds. W. de Graaf, Chr. Geref. Schippers predt. te Hasselt; 14 nov. ds. C; de Ruy- ter, Geref Schipperspredt. te Rotter dam; 21 nov, ds, A, v, d. Walle, Herv. Schipperspredt te Antwerpen; 28 nov,, ds. A. J. L. Hoogkamer, Geref. Schip perspredt. te Wemeldinge; 5 dec. ds. J. J. H. V. d. Ree, Herv. Schipperspredt. te Amsterdam. „Veilig V'erkeersaktiviteiten" te Meiissant Uitgaande van de afdeling „Melis' sant" van het Verbond voor Veilig Ver keer zal in het komend winterseizoen een cursus „De Verkeerssleutel" wor den gegeven. Deze cursus is van be lang en bedoeld voor iedere weggebrui ker. Zij kan vooral van betekenis zijn voor a.s. examencandidaten theorie Rij bewijs. Wie serieus deze cursus heeft bestudeerd is praktisch klaar voor het theoretisch gedeelte van het rijbewijs examen. De cursus zal worden gegeven op 7 achtereenvolgende woensdagavonden in „Melishof". De eerste lesavond is op 6 oktober gepland. Men kan zich opgeven bij de be stuursleden van „Veilig Verkeer" te Melissant. Bij voorkeur bij Opperwaclit meester ter Wal. De totale kosten bedragen f 3,75! Voor de kosten behoeft men het dus niet te laten. Ter inleiding op deze cursus en te vens om eens iets „terug te doen" voor de geslaagde ledenwerfactie in Melis sant zal op woensdag 29 september een propagandaavond worden gegeven. Men kan zich ook op deze avond als cursist opgeven. Het programma vermeldt verder een verkeersquiz en een paar leerzame filmpjes. Toegang vrij, maar niet be neden 15 jaar! Veiling van woensdag 22 sept. 1963. Alicante 138 - 146; Legiponte 20 21; Andijvie 26; Tomaten A 30 - 32; id. B. 30. Eigenheimers middel 15,-------17,20; id. II 12,60 14,50; Bintjes grove 14,10 15,90; id, middel 14,50 16,—; id. 55-op 14,90; Voeraardappelen 3,Aan voer 52,500 kg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2