Oorlog om Kasjmir Firma J. Sprong betrok nieuw iiedrijf Ongeluk met dodelijke afloop OPEL NIEUWS Plaatselijk nieuws Capes van Terlenka Booreiland voor Amerikaanse oliemaaischappij Bevestiging en intrede cand. M. A. Jansens Grote vis aangespoeld op Ouddorp's strand 3Se jaargang Dinsdag 14 september 1965 No. 3419 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Garage Knö^s UtT DE KERKSN Stellendam Bruinisse Tiiolen Leest de advertenties! Oude Tonge CENTRALE VEILING IVliddelharnis PBINS HENDRIKSTBAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDEl-HABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Laniteweg 13, SonuueladtJk Tel f01870) 28 2». na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 187B80 Venchynt tweemaal per voeek: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,80 FEB KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Btj contract speciaal tarief. t be- werk- slagen bui- al zal it ge in de n, den werkt wan- heb- n. b. en de ddorp en te onde- ijwil- oegd- aldus s zou opers an. r niet ijn 'e legant rp die omen sturen werd B. en werk- Zater- mijn- Idoen- ebiiag eging- jever- stver- an de kocht, g was bij te chting Sheil ember Ver oor te -t uit- Een- js van bouw plaats -gelijk omdat 'tbrei- rdelen wegen t ver- omdat n een e kan raden e ge- prijs achts- ar re- at de n wel is ge- edröf or de n een Tuin- gane .000,— n een tekort voor in de blad) Een reeds vele jaren lang smeulend «schil is enige weken geleden tot een felle uitbarsting gekomen: liet conflict tussen India en Pakistan over Kasjmir. [joewel door geen van beide partijen formeel de oorlog is verklaard, wordt er thans in de grensstreken, waar ook enkele grote steden liggen zoals Laiiore Karatsji, hevig gevochten en on danks allerlei pogingen van buitenaf tot t)emiddeling en pacificatie gaan de oorlogshandelingen tot op het ogenblik, dat we dit schrijven, met grote verbit tering door. Daar deze oorlog zich zeer gemakkelijk kan uitbreiden en Rood- China op de loer ligt van deze kans ge bruik te maken om enkele grensstreken van India binnen te vallen en te an nexeren ligt in dit conflict de mogelijk heid, dat de wereldpolitiek er krachtig door beïnvloed wordt. Het lijkt ons daarom nuttig de problematiek ervan eens in het kort uiteen te zetten. Wie enigermate op de wereldkaart tliuis is, die weet, dat op het middelste van de drie grote schiereilanden van Z. Azië n.l. Arable, Voor-Indië en Achter- Indië, de twee landen liggen, die thans in een oorlog gewikkeld zijn: India en Palüstan en heel in het noorden aan de voet van het hoogste gebergte der aarde deHimalaja tussen beide in een kleiner land: Kasjmir. Dit hele gebied vormde tot 1947 het vroegere Brits-Indië en was dus een kolonie van Eïigeland, gere geerd door een Britse onderkoning. In een periode van ongeveer twee eeuwen was het door de Etige^sen veroverd en met veel moeite gepacificeerd. Het vormde uiteraard geen eenheid, maar was ethnografisch, religieus en staat kundig zeer heterogeen van samenstel ling. Ondanks hun soepelheid hebben de Britten dit enorme gebied na de oorlog niet kunnen behouden. Reeds lang er voor was er een sterke onafhankelijk- tieidsbeweging met bekende leiders als Gandhi, Nehroe en de tegenwoordige min.-president Sjastri, die jarenlang in de gevangenis gezeten hebben. Evenals Nederland Indonesië de vrijheid heeft moeten geven was ook Engeland door overmacht gedwongen de bevolking on afhankelijkheid toe te staan. In 1947 liad de souvereiniteitsoverdracht plaats en trokken de Engelsen zich terug. Elk van de 500 inlandse staten kreeg het recht eigen positie te bepalen ten op zichte van de nieuwe situatie. Het re sultaat van de vrijheid was, dat het ou de Brits-Indië in twee nieuwe grote sta ten uiteenviel n.l. India en Pakistan. De oorzaak hiervan was het godsdienstver- schil. De grote meerderheid belijdt het Hindoeisme, maar er zijn ook vele mil joenen Islamieten of Mohammedanen en deze woonden en wonen ten dele door elkaar en zo waren er altijd con flicten. Het bleek dan ook onmogelijk in 1947 één staat te vormen, hoe graag Gandhi en Nehroe dit ook gewild heb ben. Tenslotte ontstonden na veel troe belen het Hindoese India en het Mo hammedaanse Pakistan, waarbij grote volksverhuizingen plaats hadden en 8 miljoen Moslims uit India's gebied naar Pakistan vluchtten. Bovendien ontstond al direct een geschil tussen beide lan den over het gebied Kasjmir. Dit land is ongeveer 7 maal zo groot als Neder land en heeft een bevolking van 4V2 miljoen. Het is een liefelijk land, er heerst geen droogte, er zijn vele rivie ren, de temperatuur is behaaglijk en het is betrekkelijk welvarend. In het midden ligt de „gelukkige vallei", 150 km. lang en 15 tot 60 km. breed op een hoogte van 1600 m. met een gezond en aangenaam klimaat. Het doet volgens toeristen zelfs wat paradij ksachtig aan. De moeilijkheden om dit grensgebied ontstonden al in 1947 en zijn dus thans 18 jaar oud. Ook zij worden veroor zaakt door de godsdienstkwestie. De toenmalige maharadja (inlandse vorst) sir Hari Singh, was Hindoe, terwijl de bevolking voor 80*/o Mohammedaans is. De vorst koos voor India, terwijl de be volking pro-Pakistan was. Er brak een burgeroorlog uit, waarbij de regerings troepen door India en de Islamietische «opstandelingen" door Pakistan werden gesteund. Zo stonden toen al de legers van beide landen ongeveer een jaar te genover elkaar. De Verenigde Naties bemoeiden zich ermee en ze wisten op 1 januari 1949 een bestand te realiseren met een bestandslgn, die nu nog altijd het Indiase en het Pakistaanse Kasjmir scheidt. India „kreeg" Va deel met SVs P^iljoen en Pakistan ^/s met 1 miljoen inwoners. Er werd echter afgesproken, <5at er spoedig een volksstemmuiff in bet hele land gehouden zou worden, njaar dit is door India steeds gesabo teerd en geweigerd, omdat het uiter aard bang was de stemming te verlie zen. Speciaal Nehroe was ertegen, mede omdat hij zelf uit Kasjmir afkomstig was. Het geschil bleef op deze wijze zich de laren door voortslepen en het vormde ^en permanente bron van moeilijkhe den tussen beide buurlanden. Alle po- Singen van de V.N. en anderen om de zaak tot een oplossing te brengen mis lukten. Zo brak er in april van dit jaar 'log een grensgeschil uit over de vlakte Van Koetsj, waar een nooit goed afge tekende grens door loopt. Op 30 juni Werd een wapenstilstand gesloten, maar de betrekkingen verbeterden niet. En nu zijn dan sedert 9 augustus steeds he viger wordende gevechten aan de gang. Om de machtsverhoudingen eniger mate te kurfnen vaststellen, moeten we Sen en ander van India en Pakistan Vertellen. India is een geweldig groot land. Het is 92 maal zo groot als Neder land en telt thans ongeveer 460 miljoen inwoners. Elk jaar komen er 5 miljoen bij! Ten noorden loopt het hoogste ge bergte der aarde de Himalaja met de hoogste top van de wereld de Mount Everest (8840 m.) De grootste rivier is de beroemde Ganges, de heilige rivier van de Hindoes. In het zuiden en mid den heeft het land een tropisch klimaat. De bevolking is voor 70"/o Hindoes, voor 24"'/o Mohammedaans die wonen zo verspreid, dat ze blijkbaar moeilijk in te delen waren en S^/o christenen. Er worden 125 verschillende talen ge sproken. Het Hindostani wordt de na tionale taal, maar nu is het Engels nog die van de administratie. De bevolking is over 't algemeen zeer arm en het analfabetisme is er nog enorm groot. De economie rust nog grotendeels op de agrarische sector, hetgeen altijd een achterstand betekent. Wel groeit de in dustrie in snel tempo, maar het land is zo groot en de bevolking zo dicht, dat er van vooruitgang in de welvaart nog weinig te bespeuren valt. De traditie speelt er een zeer grote rol. Het kasten stelsel de streng gescheiden klassen van priesters, krijgslieden, boeren, ar beiders en paria's (verworpenen, die als onrein worden beschouwd) zijn wel of ficieel afgeschaft sedert 1947, maar ver dwenen zijn ze nog lang niet. Daarbij komt, dat de Indiër niet hard werkt, er weinig animo voor heeft, lusteloos en traag van natuur is en niet mee kan met de moderne arbeidsmethoden. Ook voor de politiek heeft hij weinig be langstelling. Dit is wel jammer, want India is een democratie met een parle ment, zij het dan in Oosterse „stijl". Met Pakistan staat het anders. Dit land, eveneens een republiek, is veel kleiner n.l. 30 maal zo groot als Neder land en het heeft een bevolking van 100 miljoen. Ook zij neemt snel toe. Dit is de enige staat op dé wereld, die uit twee ver uiteenliggend delen bestaat. West-Pakistan ligt in het stroomgebied van de Indus (waar de naam Indië van afgeleid is) en is 26 maal Nederland, terwijl Oost-Pakistan helemaal aan de andere kant van India ligt en 4 maal Nederland groot is. De beide delen lig gen 1600 km. uit elkaar, dat is de af stand van Amsterdam tot Athene! Dit is dus wel een zeer grote handicap. Al leen door de lucht is er verbinding. Van de bevolking is 86'Vo Mohammedaans en ISVo Hindoes. Het percentage analfabe ten is er ook nog ontstellend hoog, n.l. de grote meerderheid der bevolking. De hoofdstad van Pakistan is thans Rawalpindi (vroeger de havenstad Ka ratsji) en die van India New-Delhi. De machtige man in Pakistan is Ayoeb Khan, die als dictator regeert. De levensstandaard in Pakistan is ho ger. Er zijn veel minder bedelaars en men houdt er van werken. Ook zijn de Pakistani over 't algemeen betere sol daten. Ten opzichte van India zijn ze echter ver in de minderheid wat het aantal betreft. Het is niet eenvoudig uit te maken welk leger het sterkste is. We lezen wel telkens opgaven over aantal len soldaten en divisies etc. maar ten slotte beslist dit niet altijd. Verschillen de landen hebben zowel Inda als Paki stan aan wapens en uitrusting geholpen en die gebruiken beide nu tegen elkaar, waar b.v. president Johnson zeer om gebelgd is, zodat hij de leveranties heeft stopgezet. Zo vechten nu de In diërs met Engels Centurion-tanks tegen de Amerikaanse Pattontanks van de Pakistani. In ieder geval durven we over het verloop van de oorlog ons niet aan voorspellingen te wagen. Dit is ech ter zeker, dat deze oorlog, of hij kort of lang duurt, beide landen nog armer zal maken dan ze al zijn. India moet bovendien Rood-China nog in de gaten houden, dat land aan zijn grenzen opeist en aan de kant van Pa kistan staat. Er kan dus van alles uit dit conflict geboren worden en dat is de reden, waarom met name Amerika, de Sovj et-Unie en Engeland alles in het werk stellen om een eind te maken aan deze oorlog. Hoe echter het probleem- Kas jmir moet worden opgelost, weet niemand, want beide partijen wensen geen duimbreed te wijken. ST. ANNALAND Donderdag namiddag omstreeks half zes had onder de gemeente Sint Maar tensdijk een ongeluk plaats met dode lijke afloop. Het oudste zoontje van de heer G. J. van de Griek, wonende in de Tienhoven te St. Annaland, die sinds kort leerling is van de technische school in St. Maartensdijk reeds uit school naar huis op de fiets, toen hij door een hem achteropkomende vrachtauto met aanhangwagen geschept werd en bijna op slag gedood werd. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het Groene Kruisgebouw in de Tuinstraat. De verslagenheid in de gemeente is groot. De chauffeur heeft van het on geval niets gemerkt. Middelharnis Telefoon 2043 NED. HBEV. KERK Beroepen te Ameide K. Exalto te Me lissant. Bedankt voor Oosterwolde J. Vos te Rijssen; Stad aan 't Haringvliet J. v. d. Vlist te Ochten; Gameren S. de Jong te Houten. Huizen: Wegens vertrek naar Delft nam ds. G. v. Kooten afscheid van deze gemeente met een prediking over Rom 12 1-2. GEREF. KERKEN Beroepen te Voorburg C. Rijper te Watergraf smeer; Vorden Th. v. Belzen te Mariënberg; Surhuisterveen J. Boer te Sauerd; Kralingen R. Riemersma te Leeuwarden. Aangenomen naar Mijdrecht H. Kui per te Nordhorn. Bedankt voor Westmaas D. Dondorp te Antwerpen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Mussel R. Slofstra te Harlingen; Rotterdam-Kralingen W. de Joode te Zwaagwesteinde. Rotterdam-Charlois. Na bevestiging door ds. I. de Bruijne te Rotterdam-C. met Joh. 1 43a, deed ds. C. Sobering, gekomen van Assen intrede alhier met 1 -nm. 1 15. Ds. R. Kok te Alphen aan de Rijn stond 50 jaar in het ambt. Ds. Kok, die 75 jaar is, werd in 1915 predikant bij de Geref. Gem. te Aagtekerke. Van 1925- 1930 stond hij te Gouda Van 1930-1948 te Veenendaaï. In dat jaar werd hij we gens leergeschillen geschorst. Van 1948- 1946 was hij predikant van een zelf standige gemeente te Veenendaaï en ging in dat jaar over naar de Chr. Ger. Kerken. In 1958 vertrok hij naar Ede en in 1962 naar Alphen aan de Rijn, waar hij nog steeds in actieve dienst is. GEREF. GEMEENTEN Na bevestiging door ds. L. Rijksen met 2 Cor. 5 18, deed kand. A. Hooger- land intrede te Werkendam, sprekende over Coll. 4 3. Casco G.O. 15 gearriveerd. In de nieuwe haven te Stellendam arriveer de het Casco van de Noordzeekotter Goeree 15 van schipper M,. Lokker. Dit casco dat te HarBinxveld werd gebouwd werd afgemeerd voor machi nefabriek Maaskant te Stellendam. In het schip zal door genoemde firma een 429 pk Kromhout Diesel motor worden geplaatst, terwijl het verder geheel voor de Noordzeevisserij zal worden uitgerust. Dit gebeurde door de fimia Maaskant reeds meermalen in Bruinisse, waar de hoofdzetel van de N.V. is geplaatst. Suikerbieten aanvoer. Het ligt in de bedoeling van de suikerfabrieken de bietencampagne 1965 in de week van 20 tot 25 september te laten beginnen, maar de grote vraag is of deze vroege datum inderdaad mogelijk zal zijn. Er is tooh zeker geen jaar te beden ken, dat te zien gaf, dat half september de tarwe nog niet was geoogst, terwijl normaal in deze tijd ook de aardappel oogst in volle gang was. Een groot aantal landbouwers zal zodra het weer omslaat en de depressie aktiviteit wat is afgenomen, hopenlijk komt het toch nog wel eens zover eerst het graan en de peulvruohten willen bergen, terwijl om verder bederf van de aardappeloogst tegen te gaan de boeren ongetwijfeld toch ok zullen trachten de aardappelen zo spoedig mogelijk ge rooid te krijgen. De aktiviteiten die daarvoor de laat ste weken werden ontplooid moesten telkens wegens de vele regens worden gestaakt. Geen aangifte over ruzie. Ons be richt over de ruzie tussen mosselkwe kers in de gemeentehaven, waarbij spra ke was van vernieling van, is in zo verre onjuist, dat van een en ander geen procesverbaal is opgemaakt, door de rijkspolitie, omdat de zaak niet bij de politie is aangegeven. Schelde-Rijnkanaal. Te Tholen werd een bijeenkomst gehouden van grond gebruikers rond de Etendracht waarbij de belangen werden besproken van hen die grond zullen moeten afstaan voor aanleg van het nieuwe Eendrachtka- naal als onderdeed van de Schelde- Rijnkanaal. De voorzitter van de kring Tholen en St. Philipsland van de Z.L.M, de heer P. W. C. van Westen uit Oud Vos- semeer wees er op dat het een ingrij pende zaak is, wanneer cultuurgrond aan de agrarische bestemming onttrok ken wordt. Voorts wees hij op de belangen van de internationale scheepvaart, maar hetz ijn echter ook ingrijpende zaken wanneer men daardoor een min of meer belangrijk deel van het bedrijf kwijt raakt. Dit is het geval met verschillen de gebruikers langs de Eendracht zo wel aan Brabants en als Zeeuwse kant. De heren J. W. van Iwaarden, hoofd afd. grond- en pachtzaken van de Z.L.M, en J. Markeine Z.L.M, adviseur gaven een toelichting op de procedure van onteigening en mogelijkheden van verplaatsing van het bedrijf naar de Flevopolder. Besloten werd de Z.L.M, te vragen in deze zaken te willen bemiddelen. Rotterdam: Dit booreiland, bestemd voor een Amerikaanse oliemaatschappij, passeerde maandag het Rotterdamse havengebied op weg naar de werf van Wilton in Schiedam, waar het zal worden afgebouwd. Het gevaarte was af komstig van de werven van Van der Giessen en Piet Smit in Krimpen. Toen de heer J. Sprong, loodgieter van beroep, tien jaar geleden vanuit Zwyndrecht naar Oude Tonge kwam heeft hfl nauwelijks durven vermoeden dat hij nog eens alszelfstandig instal lateur een prachtig nieuw bedrijf zou openen. JJ. vrijdag was het zo ver. De heer D. Brieër, directeur van de Bond van loolgieters- en fitterpatroons kon nadat hq de nieuwe zaak Dr. Arendsstraat 8 te Oude Tonge igeopend had de ondernemiende heer Sprong van harte gelukwensen en complimen teren met zyn nieuwe domein. Een groot aantal belangstellenden woonde de opening b\j. Bloemstukken sierden de werkruimte waarin voor één dag het werk was stil gelegd. De opening Nadat de heer Brieër met de hem aangeboden sleutel de deur geopend had hield hij een vlotte openingsspeech, daarin prees hij de heer Sprong voor zijn doorzettingsvermogen. Als stoffe lijk blijk van waardering overhandigde hij de heer Sprong een copy van de te gel die werd aangeboden aan de Bond van Loodgieters en fitterspatroons, voor stellende hoe vroeger het loodgieters ambacht werd uitgeoefend. Gelukwensen De heer Geerling, directeur van het Waterleidingbedrijf wees op de reeds tot stand gebrachte nauwe samenwer king. De samenwerking heeft wel een gedwongen karakter, maar dat hoeft geen reden te zijn dat de „vriendschap" verbroken wordt, integendeel, de sa menwerking kan er des te prettiger door worden. Spreker besloot met een hartelijke gelukwens. Ds. Jonkers, zei niet veel van het loodgietersambacht af te weten, enkel dat het volstrekt onmisbaar is. Spreker wees niet enkel op de vakkennis van de heer Sprong hij releveerde ook zijn aandeel in het werk voor de jeugd. Ds. Jonkers hoopte dat de heer Sprong on der Gods zegen goede jaren tegemoet zou gaan. Dankwoord In zijn dankwoord vertelde de heer Sprong 10 jaar geleden naar Flakkee te zijn gekomen. Hij begon bij zijn neef de heer J. Seton en werd in 1964 zelfstan dig installateur. Zijn eerste werkplaats was in de Nieuwstraat, later werkte hij nog in een oud pand aan de Kaai tot hij nu de nieuwe zaak in gebruik kon nemen. De heer Sprong is door die ja ren over het gehele eiland bekend ge worden. Hij bracht dank aan de ver schillende sprekers voor de goede wen sen en overhandigde aan dhr. Brieër 'n aandenken als dank voor het verrichten van de openingsplechtigheid. De inrichting Het pand is voorzien van een ruime werkplaats van 78 m^ groot. Er is een magazijn waar een grote voorraad ar tikelen is opgeslagen. Ook de showroom is prachtig ingericht. Het flonkert er van de sanitaire artikelen, zoals porce- leinen wasbakken, spiegels, ook gasfor- nuizen, convectors enz. Aannemer was de fa. Boeter, Som- melsdijk, het timmerwerk werd ver zorgd door de fa. Snijder, fa. Abresch verzorgde het ijzerwerk, Nieuwland, Dirksland, electriciteit en de fa. Meeu- wis het schilderwerk. Architect was Ton van den Dop. DIRKSLAND Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf Neufvilles. Joh. Doorn 1, 8, 12; L. Arens man 2, 3, 4, 5, 19; A. Mans 6, 17; L. Kastelein 7; J. Roodzant 9, 11, 15, 16; Joh. Wolfert 10, 22; v. d. Groef-Knops 13, 14, 18, 20, 21. HERKINGEN Ongeluk. De tuindersknecht T. Rie dijk had het ongeluk een der handen met een snoeischaar zodanig te verwon den dat doktershulp nodzakelijk was en hij zijn werkzaamheden niet kon hervatten. Kerkdienst. A.s. vrijdag 17 septem ber des avonds om half acht hoopt voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan ds. H. van Gilst uit Tricht. Verloren: Jute zakje met regenkle ding door dhr. A. v. d. Velde. OUDE TONGE Haven. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken acht schepen met graan, met een inhoud van 940 ton; binnengekomen 1 schip met kolen in houd 210 ton. STAD AAN 'T HARINGVLIET Inenten tegen pokken. Morgenmid dag woensdag van half drie tot half vier bestaat 'gelegenheid tot het laten inenten tegen pakken, in het Wijkge- bouw van het Groene Kruis. Het consultatiebureau voor zuigelin gen wordt inplaats van donderdag woensdagmiddag gehouden. DEN BOMMEL Inenten. B. en w. van den Bommel maken bekend dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken te den Bommel op: dinsdag 28 september a.s. des nam. van 4.005.00 uur in het Groene Kruisgebouw. Te Achthuizen op: donderdag 7 okto ber a.s. des nam. van 3.004.00 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. OOLTGENSPLAAT Vrachtwagen verloor twee handen tegelijk. Twee banden van een eenassi- ge kipwagen lieten het tegelijk „af" we ten. Het voertuig, geladen met losge- stort graan kwam maandagmiddag op de Oudedijk, even voorbij de ambtswo ning van de burgemeester zonder twee banden te staan. Ze liepen er beiden te gelijk af toen de wagen door een kuil reed en de as brak. De vrachtwagen (eigendom van loonbedrijf Van den Boogerd van de Zuidzijde) kwam daar door in het talud van de dijk terecht. Het graan, eigendom van landbouwer C. van Prooijen, kwam ook in het talud terecht. Het werd later zoveel moge lijk bijeen vergaard. De chauffeur was op weg naar de weegbrug en vervol gens naar de loods van de CAAGO. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Veiling van maandag 13 sept, 1965. Bintje grove 16,60-20,10; id. middel 15,40-16,60; id. 55 op 18,20; id. II 13,20; Eigenheimers grove 12,9013,60; id. middel 17,50-20,50; id. II 16,90; id. 35/50 11,40; Voeraardappelen 2,80. Aanvoer 75.000 kg. Uien grove 23,99; id. middel 23,07; id. drieüngen 25,49; id. picklers 25,03 Klas se II, aanvoer 15.000 kg. Tomaten A 39 - 45; id. B. 42 - 45; id. C. 30; Gele savoye 39; Rode Kool 28 - 31 Bloemkool 23-41; Andijvie 26 - 27; Frankenthaler 158 - 171; Alicante 170 - 172; James grieve 30 - 40; Clapps 63. STELLENDAM Heden dinsdag 14 sept. heeft de be vestiging en intrede plaats van kand. M. A. Jansens van St. Maartensdijk. De bevestiger was ds. L. Blok uit Ridder kerk, waar kand. Jansens ruim 7 maan den leervicaris is geweest Marinus Abraham Jansens is op 19 juli 1922 te Scherpenissse geboren. Hij was eerst enige jaren werkzaam in het landbouwbedrijf van zijn vader en daarna bijna 15 jaar in het kleerma- kersbedrijf van de firma Pleune te Scherpenisse. Vier jaar lang studeerde hij aan het Mollerlyceum te B. o. Zoom en vervolgens theologie aan de Rijks universiteit te Utrecht. In juni 1962 be haalde hij zijn kandidaats en sept. 1964 legde hij zijn kerkerlijk examen af. Vanaf oktober tot mei van dit jaar was hij vicaris onder ds. L. Blok te Ridder kerk, na een op 6 juli j.l. te Rotterdam gehouden colloquium werd hij toegela ten tot de evangeliebediening in de Ne derlands Hervormde Kerk. In ons vol gend nummer hopen we van de bevesti ging en intrede te Stellendam verslag te brengen. Zaterdag is op het strand te Ouddorp een grote vis van 3,34 m. lengte aange spoeld. Aangenomen wordt dat het een dolfijn is geweest. Volgens de encyclo pedie leeft de echte dolfijn delphini- dae in scholen en komt hij in alle zeeën voor. Soms spoelen dode vissen op de kusten van België en Nederland aan", aldus de Encyclopedie. De vis miste enkele tanden. Het kadaver trok veel beijkijs, het moest echter spoedig verwijderd worden. Jenny Arean en Jacco van Renesse? in capes. Capes zijn „in" bij onze jeugd en daarom maken zij een zwierig bestanddeel uit van de Ter lenka Young Style, een collectie kleding voor jonge mannen, die de ze week voor het eerst in Amster dam werd getoond. Negen Neder landse heren- en jongenskleding- fabrikanten gaan de nieuwe stijl gezamenlijk op de markt brengen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1