Grote belangstelling voor laarmarkt te Oude Tonge Nieuwe modellen Opel KaJett Gemeenteraad Stellendam Slachtsoffers Englandspiel herdacht BEDFORD Goud vissen Concertte Melissant Veerdienst Ooitgensplaat-Dintelsas 4 voordelen Burg. V. d. Harst verrichte de opening Bevestiging en intrede cand. Jansens Garage Knöps PREDIKBEURTEN Leest de advertenties! Bladz. 2 „E IL A N D E N - NIE U W S" Vrijdag 10 september 196b (Vervolg van voorpagina) werden nooit genoten. De gemeente Dinteloord stond haar veerrechten aan de Stichting af. De Stichting vond Ree- derij v. d. Schuijt te Rotterdam die meerdere veerdiensten exploiteerde bereid ook de veerverbinding Ooitgens plaat-Dintelsas voor haar rel^ening te nemen. Feest Maandag 13 mei 1935 maakte de 114 ton metende stomer Van der Schuijt haar eerste oversteek. De salonboot „Harmonie" vergezelde haar en ver voerde de vele genodigden. Om 12 uur kwam de boot in de Galatheesehaven aan waar het zwart zag van de mensen. De opening werd verricht door de Com missaris Rijckevorsel. Op 'n omgekeer de kalktrog hield ook burgemeester van Campen een toespraak. „Zo wisselvallig als de stromingen in het Volkerak, zo waren ook de belevenissen van de Stichting die deze dag haar werk be kroond zag". Bij de foto: De man die in de ton voor de boten langs vaart is de heer Schil- peroort uit Willemstad. In de dertiger jaren demonstreerde hij met zijn pri- miteve vaartuig in de Nederlandse ha vens. Hij verdiende zijn boterham met de verkoop van kaarten waarop hij stond afgebeeld. Later is hij naar Rot terdam vertrokken waar hij nog een veerdienst exploiteerde. In onze volgende nummers volgt meer over de dertig jarige geschiedenis die het veer maakte. Het eerste gedeelte van dit verslag vindt u in het 3e blad. De raad verlangde 'n nadere explicatie die deze avond door burgem. Hordijk gegeven werd. De heer van Ours zei de vorige vergadering niet te kunnen geloven in de verwachting van de stich ting. Hij berekende dat het bedrijf per m^ 5,zal moeten gaan opbrengen wil het kunnen draaien. Bij een op brengst van 0,70 per m^ wordt een landbouwer schatrijk en spreker kon onmogelijk geloven dat de tuinbouw 7 X zoveel op zou brengen. Hij bleef op dit standpunt en wilde geacht worden te hebben tegengestemd. De heer Brinkman zei het met de be- stuursopzet nog niet geheel eens te zijn maar zou in het belang van de streek zijn medewerking niet te onthouden. Weth. Visser zei het nogmaals te be treuren dat geen overleg is gepleegd met de standsorganisaties en de heer Keymel haalde over sommige punten nog zijn schouders op. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Afscheid wnd. secretaris Op zijn verzoek werd aan de wnd. gem. secr. de heer Lustig per 13 sept. a.s. eervol ontslag verleend. De heer Lustig werd op 13 mei j.l. benoemd. Hij heeft aldus de voorzitter tot zeer grote tevredenheid gewerkt doch de wachtgeldbepalingen verzetten zich te gen voortzetting van het dienstverband. Spreker uitte zijn dankbaarheid voor de geboden hulp. „In 4 maanden hebt u zo veel gedaan dat we er nog 4 maanden op zouden kunnen teren". Het ergste is achter de rug en de heer van Dijke is bereid de laatste 4 maanden te over bruggen" aldus de voorzitter. De heer Lustig zei met kostbare her inneringen te zullen vertrekken. Met gem. personeel, college en raad had spr. prettig samengewerkt. Hierop werd de heer van Dijke be noemd en beëdigd. Ook werd hij be noemd als tijd. ambtenaar van de bur gerlijke stand. Scholen T.b.v. de meubilering van het 3e lo kaal voor de Chr. Nat. School voor het geven van nuttige handwerken werd een crediet van 1700,beschikbaar gesteld. Aan de aanschaf van leermiddelen en schoolmeubelen voor het vierde lokaal en de vierde klas van de Chr. U.L.O. werd de nodige medewerking verleend. Nieuwe verlichting £endra«htsdijk Op de Eendrachtsdijk zal de straat verlichting met en 30-tal lichtmasten worden uitgebreid. De investeringskos ten a 23.600,komen ten laste van de Kmgo. De gemeente zal worden belast met 3000,per jaar aan rente en af schrijving en een meergebrulk aan elektriciteit van f 1200,per jaar. G.S. zullen een bijdrage storten van ƒ.11.800 Besloten werd dit bedrag op de kapi- taaldienst te reserveren, zodat geduren de 24 jaar (termijn van afschrijving) over een gedeelte daarvan kan worden beschikt, t.b.v. de gewone dienst ter ge deeltelijke dekking v. d. exploitatiekos ten. Besloten werd garant te staan voor betaling van rente en aflossing van een drietal door de woningbouwvereniging „Stellendam" aan te gane vaste geldle ningen t.w. voor: a. verbouw van het voormalige bad huis tot kapperszaak 10.000,herstel en verbetering van de woning Mr. Iman Caustraat 61 6.500,—, samen 16.500,—. b. bouw 10 winkels en 5 woningen waarvan met de bouw in 1965 een aan vang is gemaakt. Begin 1966 zal dit werk gereed zijn. Van de oorspronke lijke lening, groot 300.000,is dan 30.000,afgelost, zodat een bedrag res teert, groot 270.000,De bouwkosten zullen 350.000,bedragen, zodat nog een bedrag nodig is van 80.000,het plaatsen en het installeren van geysers en douche-installaties 27.000,samen f 107.000,—. c. bouw 4 premie-woningen op de hoek Dwarsstraat-Mr. Iman Caustraat OOVo van 88.000,—) 79.200,—; bouw 15 autoboxen in het uitbreidingsplan- West en de Deltastraat 45.000,sa men f 124.200,—, in totaal 247.700,—. Op het marktplein te Oude Tonge was donderdag en vrijdag t.g.v. de daar gehouden jaarmarkt door diverse handelaren voor een miljoen gulden aan kostbare landbouwmachines samen gebracht in een show die er zijn mocht. Vooral de heren landbouwers kwamen hier ruim aan hun trekken. De jaar markt werd gistermiddag donderdag - door burg. v. d. Harst officieel ge opend. De heer v. d. Harst uitte daar bij de wens dat de markt tot een nog veel grotere betelcenis mocht uitgroeien, t.b.v. de handel en de bevolking. Een aantal aantal genodigden w.o. burgemeester Kleijnenberg, burg. Ever wijn van Haamstede, burg. Hor'dijk, dhr. Mol, dhr. P. D. Sieling, namens de kamer van koophandel e.a. woon den in café v. d. Vliet de opening bij. Burg. V. d. Harst hield een interessante openingsspeech. Hij gaf eerst een ver klaring voor het nemen van de vrij moedigheid de genodigden uit hun werk te roepen. U bent hier niet in een sa- telietstad of een haastig gebouwde woonwijk waar de gemeentebesturen niets anders te doen hebben dan hui zen te bouwen en ze vol te stoppen en ze geen tijd hebben aan jaarmarkten te denken. Spr. vergeleek dat in het Bot lekgebied sinds 1960 de bevolking met 37 Vo is toegenomen; rondom Roterdam, bij Ridderkerk zelfs met 50"/o terwijl de Flakkeese bevolking in die jareni slechts met l%"/o toenam. Geen carillon? Oude Tonge moet aldus de burge meester al in 1330 een woongemeen schap zijn geweest omdat uit de tijd een brief behouden is van Graaf Wil lem IV van Holland waarin de bouw van een kerk in Oude Tonge wordt aan bevolen. Spr.' zei het te betreuren dat hij over nog eens 600 jaar niet de brief van G.S. kan laten zien waarin zij hun goedkeuring onthouden aan de aanvra ge tot plaatsing van een bescheiden torenspitsje waarin het aan te kopen carillon zou worden geplaatst. In vroe gere jaren stond op de torentrans een fraaie opengewerkte koepel en als wij die vergelijken met het door ons ver langde spitsje stelt ons de zienswijze van Rijksmonumentenzorg wel erg te leur aldus dhr. v. d. Harst. Het is al dus spr. niet precies na te gaan hoe en wanneer de jaarmarkt is ontstaan. De Provinciale Almanak zegt dat in april en september de jaarmarkt plaats vindt, maar er worejt zeer weinig ge bruik van gemaakt vermeldt de Alma nak. Ook werd op de 3e vrijdag van november beestenmarkt gehouden. Spr. wees op de zeer actieve winkelstand die steeds weer acties ontplooid en al jaren is voorbereid op het stormachtige volle leven dat over de brug en de dam zou stromen. Dat de werkelijltheid alle verwachtingen te boven is gegaan bewees spr. met de mededeling dat sinds de Grevelingendam op 1 april van dit jaar is opengesteld 350.000 voertui gen de dam passeerden. Tussen de ei landen en het vasteland heeft een wis selwerking plaats op het terrein van handel en recreatie waardoor het on derling contact sterk wordt bevorderd, zodat het voor de hand lag dat ook Schouwen in het jaarmarkt gebeuren werd betrokken. Spr. wees in dit ver band op de gunstige ligging van Oude Tonge. Nadat in 1959 de jaarmarkt her leefde was steeds een sterkere toene ming van het aantal deelnemers te zien. De Oude Tongse jaarmarkt is een afgerond miniatuur dat kan uitgroeien. Al de facetten van een grote jaarmarkt worden ook hier aangetroffen. Spr, hoopte dat de jaarmarkt onder invloed van tal van gunstige factoren nog tot veel grotere betekenis zou uitgroeien waarna hij de markt voor geopend verklaarde. Het gezelschap maakte een wandeling over de markt en werd ver gast op een prachtig concert op het carillon van de reizende beiaardier. Onze BUBBERHANDSCHOENEN zijn goed van pasvorm, zijn prima gevoerd, goed voor landwerk en niet duur. Keuze uit drie'fabrikaten. FA. WED. J. KURVINK'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL Ouddorp N.Z.A.W.-ers naar „Saamtrek te Utrecht. De Stichting Nederlands Zuid-Afri- kaanse Werkgemeenschap houdt zater dag 18 sept. a.s. in Esplanade te Utrecht een landelijke algemene vergadering onder de naam „N.Z.A.M.-Saamtrek 1965". Ook uit Flakkee zijn de leden en hun huisgenoten uitgenodigd. Bij vol doende deelname zal er een bus rijden; men kan zich opgeven bij de secretaris P. van Driel te Sommelsdijk. --------O-------- Uien-export In de maand augustus. In de maand augustus 1965 zijn de volgende hoeveelheden uien uitgevoerd:- West-Duitsland 7.200 ton; België 322 ton; Engeland 3.572 ton; Frankrijk 324,, ton; Denemarken 8 ton; Zwitserland 39 ton; West-Indië 295 ton; Afrika 1.262 ton; Luxemburg 7 ton; Italië 66 ton; Di-^ verse bestemmingen 182 ton; Totaal-r 13.277 ton. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Byeenkomst Chr. Vrouwenbond De afd. Middelhamis-Sommelsdijk van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt a.s. donderdag 16 sept., 's avonds half acht een bijeenkomst in „Jeugdhaven" Kerkepad alhier. Spreker is ds. A. Bik ker van Utrecht over het onderwerp: De zendingsarbeid onder de Toradja's op Celebes. Ieder is welkom. MIDDELHARNIS Promotie ds. H. Goedhart. De promo tie van ds. H. Goedhart herv. predt. te Rotterdam (voorheen te Middelharnis) zal plaats hebben op donderdag 23 sept. a.s. om kwart over vier te Utrecht in de Senaatkamer van het Universiteitsge bouw. De titel van het proefschrift is: De slothymne van het Manual of dis cipline. De promotor is prof. dr. Th. C. Vriezen. DIRKSLAND Oplossing gezocht. Op het hulppost kantoor te Dirksland is op 7 sept. j.l. een tekort geconstateerd groot 169,15. Mogelijk dat iemand een betalingsstuk (cheque met advies, of postwissel o.i.d.) bij de uitbetaling per abuis heeft mee genomen. Wanneer dit het geval is, wordt verzocht, dat de persoon aan wie bovengenoemd bedrag is uitgekeerd met een of ander betalingsstuk zich ten postkantore te melden. Uitslag P.V. Gevl. Vrienden vanaf Vilvoorde, v. d. Groef-Knops 1, 3, 4, 11, 23; L. Arensman 2, 12, 22; L. Kasteleijn 5; Joh. Koppelman 6; J. Roodzant 7, 8, 19, 21; Joh. Doom 8, 10; B. Leijdens 9, 13, 17, 25; A. Mans 14, 15, 16, 20, 24. STELLENDAM D.V. dinsdag 14 sept. zal cand. C. Jansens door ds. L. Blok van Rid derkerk worden bevestigd als predi kant der Herv. Gemeente te Stellen dam. De dienst vangt om 3 uur 's mid dags aan. 's Avonds om kwart over zeven begint de intreedienst. Men re kent er op dat de belangstelling voor beide diensten groot zal zijn nu Herv. Stellendam na een korte vacante peri ode haar nieuwe leraar mag begroe ten. Burg. Stand over de maand aug. '65. Geboren: Johanna Jannetje, dochter van S. Keijzer en H. van Driel; Adri- anus, zoon van J. A. Klink en H. Me lissant; Marinus Maarten, zoon van G. van Lenten en C. P. Hoek; Nicolaas Adrianus, zoon van A. N. Bazen en M. Westdijk. Overlijden: Jacob Nagtegaal, oud 79 jaar. Na 650.000 Kadett's te hebben gefa^ briceerd, presenteert Opel, 3 jaar na de introduktie van dit model, een geheel gewijzigde Kadett, met de voordelen van de laatste vooruitgang op het ge bied van automobiel konstruktie. De 1966 Kadett modellen zijn voor zien van een geheel nieuwe grotere car rosserie welke ruimte biedt aan 5 per sonen, een krachtige 1,1 Uter motor en een aantal technische perfektione- ringen. De serie werd vergroot door het op nemen van een vierdeurs uitvoering en een nog grotere keuze van extra uitrus ting maakt het mogelijk de Kadett, naar maat' te verkrijgen. De nieuwe Kadett Coupe heeft een geheel nieuwe eigen vormgeving, in de ,fast back' stijl. De lijnen van de nieuwe Kadett wij zen duidelijk op een verwantschap met de Rekord en de grote Opel modellen. De schuiner geplaatste voorruit geeft een beter uitzicht en de achterruit is thans binnenwaarts gebogen. De „taille lijn' is gewelfd zoals bij bepaalde Ame rikaanse General Motors modellen. De bumpers van de ,Luxe' modellen en de Coupe zijn voorzien van rubber stoot- kussens. De nieuwe carosseriën van de Ka dett modellen zijn aanzienlijk ruimer dan van de voorgaande modellen, het geen vanzelfsprekend gepaard gaat met grotere buitenafmetingen. I>e totale lengte is van 3.92 m tot 4.10 m vergroot en de breedte van 1.47 tot 1.57 m. De hoogte is echter met 13 mm verminderd. De vergroting van de wielbasis (2.42 m. in plaats van 2.33 m) en van de spoorbreedte voor en ach ter resp. 1.25 en 1.28 m. in plaats van 1.20/1.21 komt de wegligging ten goe de, doch vermindert in geen enkel op zicht de wendbaarheid in het verkeer. De vergroting van de binnenafmetin- gen is opmerkelijk: achter op heuphoog te 21 cm, en o.a. door toepassing van gebogen zijruiten op schouderhoogte 7,3 cm, voor op schouderhoogte 9 cm meer. De kofferruimte is met IS'/o tot 337 liter nuttige inhoud vergroot. Het laadvlak van de Kadett Caravan is met 21'i>/o toegenomen en het laadvolume met 11%. De inhoud van de benzine-tank is thans 40 liter tegenover vroeger 33 liter Hoewel het gewicht van de nieuwe Kadett toegenomen is van 670 tot 730 kg, wordt deze verhoging meer dan ge compenseerd door het toegenomen ver mogen van de nieuwe Kadett motor. Een bescheiden vergroting van de cylin- derinhoud - 1071 cc in plaats van 986 cc - geeft aanmerkelijk meer kracht. De normale Kadett motor levert thans 55 pk bij 5600 toren tegenover 47 pk bij 5200 toeren op het vorige model, ter wijl de ,S' motor thans 60 pk bij 5600 tm. levert inplaats van 55 pk. bij een toerental van 5500. Ondanks het hogere gewicht accele reert de nieuwe Kadett van 0-100 km in 22 seconden (vroeger 26 seconden). Met de ,S' motor is men in 11,5 secon den op 80 km en in 18 seconden op 100 km (13,5 en 21,5 voor de oude Kadett ,S'). De topsnelheid is toegenomen van 130 km per uur voor de normale Kadett motor (vroeger 120 km, met de ,S' mo tor ligt de top op 138 km (vroeger op 130 km). De nieuwe Coupe heeft een topsnelheid van 146 km per uur. Een laag benzineverbruik is bij de ontwikkeling van de nieuwe modellen een hoofdvoorwaarde geweest, met het resultaat dat bij gelijke rij omstandighe den deze grotere Kadett niet meer brandstof verbruikt dan het voorgaan de model. Alleen dan wanneer men ge bruik maakt van de extra treltkracht Dit is de nieuwe Opel Kadett, ruim mer, eleganter en iets lager dan zijn voorganger. Hl is thans in twee en vierdeurs uitvoering leverbaar. De mo tor is krachtiger geworden en brengt de wagen van O tot 100 km in 22 se conden (lis seconden voor de ,S' motor) De renvmen zijn vergroot terwijl som mige modellen nu uitgerust zijn met schijfremmen. Inwendig is de breedte op heup hoogte achter met 21 cm toe genomen. De nuttige kofferinhoud be draagt thans 337 liter. en de hogere topsnelheid stijgt het ver bruik volgens DIN norm van 7 liter per 100 km tot 7,7 liter. 13' wielen met zelfbijstellende schijf- remmen voor worden thans standaard gemonteerd op de Kadett modellen met de ,S' motor. Een nieuwe vier-versneUingsbak met een korte ,pook' wordt op de Coupe ge monteerd. De vierversnellingsbak van de normale Kadett bleef voor het nieu we model ongewijzigd, alleen het scha- kelhandle werd voor een betere bereik baarheid verlengd. Van de vele perfektioneringen wel ke in de nieuwe modellen worden toe- gegepast noemen wij: voorstoelen waar van de verstelling nu onder veerbelasr ting geschiedt, een nieuw instrumen tenpaneel met ronde klokken, een ver warming met 20''/o meer capaciteit, gro tere ruitewissers, verlenge en verder uit elkaar geplaatste achterveren, ge drukte bedrading op het instrumenten paneel. Aan de stuurkolom werd een gecombineerde schakelaar voor rich tingaanwijzers, inhaal-lichtsignaal, dim schakelaar en signaalhoorn aangebracht De electrische installatie is thans 12 volt. Mauthausen: De dames A. M. Janbroes-de Kort uit Zeist en H. Kamphorst- van den Berg uit Enschede hebben in het vroegere concentratiekamp een door de oorlogsgravenstichting aangebbrachte gedenksteen onthuld, ter na gedachtenis aan de slachtoffers van het Englandspiel. Miauthausen: De gedenksteen, omgeven met bloemen, welke dinsdag in het voormalige concentratiekamp werd onthuld ter nagedachtenis aan de Neder landse slachtoffers van het Englandspiel. Huwelijksaangiften: Kr. de Ronde, oud 24 jaar en Adr. van Rossum, oud 21 jaar; Matth. Adr. Doorn, oud 21 jaar en J. Joh. Bakelaar, oud 18 jaar. Huwelijken: S. van den Houten, oud 19 jaar en A. L. Wandemaker, oud 19 jaar; Com. Koenraad, oud 23 jaar en D. Joh. van Veen, oud 20 jaar; Kr. de Ronde, oud 24 jaar en Adr. van Ros sum, oud 21 jaar. Ingekomen: C. -Grootenlboer-Heer schap en dochter van Goedereede; S. van den Houten van Goedereede; D. A. den Hollander en echtgenote van As- peren; W. H. Lisseveld van Den Hel der; S. Kalle van Katwijk; L. van Zan ten en gezin van Middelharnis. Vertrokken: E. Vermaas-de Geus naar Middelharnis; J. van der Wal en ge zin naar Rozenburg; E. Melissant en gezin naar Middelharnis. NIEUWE TONGE Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Wit kinderschoentje, merk Jochie, lange stoffen herenjas, zware shawl, bruine lederen broekriem, don kerblauwe lap goed (stof), kinderporte- monnaie met kabouter afb. Verloren: Doublé ketting met han ger (bruin steentje), zwarte regenbroek zwarte herenparapluie met lederen handvat, bol groene wol, horloge met zwart nylon bandje, doos Unox blik ham. Middelharnis - Telefoon 2043 Deze week toen kwam er Bij mij een Stellendammer „'k Zag hem nooit te voren" Hij zei dan moet je horen: 'k Heb in een week of wat Vier goudvissen gehad Maar bliezen, 't zit me dwars, Heel vlug de kraaienmars Nu is mijn vraag ook dan Waar dit in zitten kan. 'k Zei 't is een vreemd geval Maar ja, ik snap het al Je hebt niet 't voer gegeven Wat er wordt voorgeschreven Eh vissen toch bepaald Ook niet bij mij gehaald Daar z' anders, „meest voor jaren" Nog wel in leven waren. Dus goudvissen en 't voer Voortaan van TAMBOER Waterweg - Middelharnis Op vrijdag, 24 september a.s. concen treert in het gebouw „Melishof" te Me lissant het Zuid-Hollands Orkest on der leiding van Jan van der Waart. Dit orkest werd in 1963 opgericht, bestaat uit een dertigtal meest jeug dige musici en neemt, naast de an dere grote orkesten in onze provincie, een belangrijke plaats in. Sedert de oprichting trad het orkest met groot succes op in binnen- en bui tenland. Voor Flakkee is het optreden van een dergelijk orkest een groot evenement en voor de Culturele Commissie, die deze avond organiseert, vormt dit con cert een grootse opening van het nieu we seizoen. Dank zij een belangrijke subsidie van de provincie Zuid-Hol land kan een dergelijk orkest hier op het eiland optreden. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. Eine kleine Nachtmusik, W. A. Mozart; 2. Vioolconcert in G-dur so list Jacques Hartog, W. A. Mozart. Pauze. 3. Trio per Orchestra, Lex van Del den; 4 Ie Symphonie, J. Haydn; 5. Se renade, J. Haydn; 6. Pizzicato Polka, J. Strausz. Het concert vangt aan te 20.00 uur en de toegangsprijs zal f 3.50 bedra gen. De mogelijkheid bestaat om vroegtij dig kaarten te bespreken om zeker te zijn van een plaats. Verwacht wordt dat de belangstelling groot zal zijn doch het aantal plaatsen in de zaal is helaas beperkt. De liefhebbers wordt daaromaange- raden vroegtijdig een kaart te doen re serveren. Door reservering kan teleur stelling worden voorkomen. Bespreking van kaarten kan iedere avond plaats hebben na 18.00 uur bij de secretaris van de Culturele Com missie, de heer G. S. Wolfert, Nieuwe weg 23 te Melissant, tel. 01877-504. ZONDAG 12 SEPTEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra coU. voor het HjG.O.-fonds, kweesch. Ede.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Schraven- dele. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Herv. Kring De Oecumene 10.30 uur ds. H. Hu- ting Vdu ivoiteraatn. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman. (Extra coll. H.G.O. fonds). Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. (H.A.) DIRKSLAND Herv. Kerk 9 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (nam. H. Doop. Extra coU. voor de kerkvoogdij). Ger. Gem. 10.45 en 3.30 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad (v.m. voorber. H.A. Extra coU. vor de Herv.-Geref. Jeugdbeweging). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Herpen. (Extra coll. voor het Pastoriefonds). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. J. van Vliet. Ger. Kerk 10 uur ds. Vesseur uit Boskoop en 6 uur ds. Meeder uit Ooltgensplaat. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 6.30 uur ds. P. Vermaat. (Extra coll. voor de kerk). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra coU. Zonnegloren). Ger. Kerk 10 en 15.30 uur cand. Westerhof uit Am sterdam. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 u. lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr Malipaard van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade (Extra coll. B.L.O. Middelharnis). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. van Vliet en 3 u. ds. J. P. Verkade. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. T. van 't Veld. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat en 6 uur ds. D. C. v. Wijnen. Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 6 uur ds. G. Vesseur van Boskoop. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9 uur dhr A. Terlouw en 2.30 uur ds. B. J. Wie geraad. L. J. K. H. urgem. Heden n geheel ons midt geliefde nioeder, en o zuster, b tante ANNA op de jaar. A. Jan A. K. C. J.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2