De „Henry Dunant" te Midilel' harnis gastvrij ontliaalil Van de wieg tot het graf KRUIDER'S Meditatie Op 5 oktober a.s. laatste deel op Oosterscheldebrug F^C.KORTEHEGsZOON Attracties en muziek voor de patiënten 38e jaargang Vrijdag 3 september 1965 No. 3416 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Wat is een waar geloof? Voor f 7.50 met 5 personen van hier naar Parijs! Fruitmanden en Fruitbakies »De Fruitcentrale" WONINGINRICHTING BUITENLAND PBINS HENDEIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdtjk Tel. (01870) 26 2». na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167Q80 Venchynt ttceenuzal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABOITOEMENTSPEIJS 2,50 PEK KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tariel Eén van onze lezers uit Ouddorp, die zich een werkman noemt, zond ons een schrijven, waarop we gaarne in dit ar tikel eens wat uitvoeriger willen ingaan. Hij heeft het artikel gelezen over „Le ven met de inflatie" en met de strek- Icing daarvan is hij het niet eens. Hoe wel hij zich als eenvoudig man niet in staat acht er een betoog tegenover te stellen is hij toch van mening, dat wij te pessimistisch zijn en bovendien con servatieve opvattingen hebben. Eii hij sluit een knipsel bij uit het chr. dag blad „De Rotterdanuner'', waarmee hij liet meer eens is. Aangezien wij zo af en toe wel eens moeten zoeken naar een geschikt onder werp voor onze hoofdartikelen ondanks de veelheid van problemen, die zich da gelijks in de wereld, in ons land en in onze omgeving voordoen maar ze zijn om één of andere reden nu eenmaal niet alle geschikt voor behandeling willen we gaarne eens ingaan op de opmerkin gen van onze lezer, al is dit wel wat moeilijk, omdat hij geen tegenbetoog levert. We hadden wel graag gezien, dat hij of een ander daarmee op ons artikel zou hebben gereageeerd, temeer omdat we bij het schrijven ervan reeds vermoedden en dit ook hebben vermeld, dat men in onze en anderer actie tegen inflatie en conservatieve mentaliteit zou zien, hetgeen thans ook inderdaad blijkt. Het merkwaardige is, dat men geen handboek van de economie of redevoe ringen bij de begrotingsbehandeling van ministers en kamerleden kan opslaan of men vindt er uitvoerige beschouwingen in over de nu al jarenlang in steeds meer versneld tempo aan de gang zijnde inflatie oftewel geidontwaariing. Steeds wordt zowel door wetenschapsmensen als door politici deze inflatie terecht als een groot gevaar voorgesteld. Het kan dus nooit „conservatief" zijn om op de ze gevaren te wijzen. Er bestaat over dit probleem in theorie een communis opi nio zowel onder behoudenden als voor uitstrevenden. Trouwens, iedereen met een normaal verstand men behoeft er beslist geen econoom of monetair des kundige voor te zijn kan gemakkelijk begrijpen, dat inflatie, vooral wanneer ze geschiedt in een tempo zoals de laat ste jaren met in 1964 een loonsverho ging van iWo en in 1965 van IP/o (jong ste cijfers van Min. Den Uyl) funest moet gaan werken op onze economie, natuurlijk niet die loonsverhogingen als zodanig, maar het feit dat ze de produk- tiviteitsstijging tezamen zeker met 18P/o overtreffen. Daar ligt de fout en daar tegen wordt herhaaldelijk gewaar schuwd niet alleen door niet verpoli tiekte economen, maar ook door de Commissie van de E.G.G., de president van de Nederlandse Bank en vele ande ren. Ook de progressieve politici van de P.v.d.A. en de rechtse partijen weten dit alles heel goed en de vakbondslei ders, van wie tegenwoordig een deel ook wetenschappelijk-economisch geschoo'd is, zijn er niet onbekend mee. De grote zv^^akte van al deze progressieve leids- lieden is echter dat ze wel in theorie, dus met de mond, hulde bewijzen aan de noodzaak van een gezonde, waarde vaste valuta, maar zodra het erom gaat daartoe de nodige maatregelen te ne men in de vorm van sluitende begrotin gen en loonsstij gingen, die binnen het kader blijven van een gezond econo misch beleid, dan gaan ze subiet door de knieën. We moeten dus het verwijt van con servatisme verre van ons werpen. In tegendeel, zij die waarschuwen tegen de heilloze politiek van de geldsmij terij staan meer op de bres voor een gezonde economie en dus ook voor stabiele so ciale toestanden dan zij die het met de waardevastheid van het geld niet zo nauw nemen. Ook hun oog is gericht op de toekomst van ons volk. Onze lezer vindt ons ook te pessimis tisch. Dat geluid hebben we al meer ge hoord, maar het maakt op ons niet de minste indruk. Allereerst omdat schrij ver dezes kan verzekeren, dat hij van nature beslist geen pessimist is. Wij gaan altijd uit van de stelling, dat men bij het beoordelen van problemen moet proberen ze noch van een te donkere, noch van een te lichte kant te benade ren, maar alleen de zuivere feiten en werkelijkheden moet laten beslissen over de aanpak ervan of over de toe komst verwachting van een bepaalde ontwikkeling. Men moet zich ook niet laten leiden door wat men zelf graag wU zien, maar de dingen nuchter en za kelijk bezien. Wanneer wij dus in de ontwikkeling van de geldwaarde om bij ons onderwerp te blijven een zeer Verontrustende tendens zien, dan heeft dit niets met pessimisme te maken maar alleen met realisme. En het opti- niisme van de progressieven, dat ze be roepshalve altijd huldigen is o.i. meestal slechts struisvogelpolitiek. Aandachtige lezers zullen intussen al hebben gedacht, waar nu eigenlijk het opschrift van dit artikel op slaat, want daarmee was er tot dusver nog geen enkel verband, althans niet rechtstreeks Dat komt nu echter. Onze lezer voegde bij zijn korte briefje een knipsel uit „De Rotterdammer" n.l. een stukje uit de dagelijkse „Commentaren" van de hoofdredacteur Dr. Diemer. Wij hadden het ook gelezen en er al over gedacht erop te reageren. De schrijver wees naar aanleiding van een pas gepubliceerde statistiek door het hoofdkwartier van de B.E.G. in-Brussel over de gezond heidstoestand, de bevolkingsgroei etc. in de zes landen van de Europese Gemeen- Daarom, alzo zegt de Heere Heere: Ziet, Ik leg een grondsteen in Sion, een beproefden steen, een kosteiy- ken steen, die wel vast g'cgrondvest is; vide gelooft, die zal niet haasten. J^aja 28 16 In onze tekst staat Gods werk tegen over mensenwerk. De profeet bestraft de politieke leidere in Juda, die op hun listen en werk betrouwen. Zij hebben de leugen tot een toevlucht gesteld en onder de valsheid zich verborgen. Als de profeet dit zo zegt, legt hij wel aan de heersers in de mond, wat hij zelf van hun werken denkt. Zij zullen hun toe verlaat wel als een mooi stuk politiek zien, maar de profeet zegt: alles ijdel heid, mensen. En nu wij. Wij zijn in zonde ontvan gen en geboren en aan allerhande el lende ja aan de verdoemenis zelf on derworpen. Dat belijden telkens weer de ouders bij de doop van hun kinde ren. Het is waar ook. Maar ik vrees dat velen voor de waarheid er van dood zijn. Gelukkig kan dit nog veranderen. Wij zijn nog in het heden der genade. Dat is ook de zin en de bedoeling der prediking. De prediking is immers een gebed. Dat gebed ludt: Ouders en kin deren, mannen en vrouwen, laat u met God verzoenen, laat u zaligen. Wie aan dit gebed geen gehoor geeft zal omko men, 't Is niet te zeggen hoe ongeluk kig wij zijn. God heeft een paradijs ge maakt, een hemelrijk, een nieuw Jeru zalem. Dat zal straks van de hemel af dalen op de aarde. Daar zal een geluk kig volk in wonen. Al de weiisen en begeerten van dit volk zullen van dag tot dag vervuld worden. Het ene volk zal daar niet meer tegen het andere volk opstaan en het ene koninkrijk ook niet tegen het andere. Daar zal Pakistan het India niet meer moeilijk maken en Rusland de ganse wereld niet in be roering, angst en vreze houden. Krijgen de mensen daar dan alles wat zij bege ren? Ja, zij krijgen alles, daar blijft niet één begeerte onvervuld. „Het vrome volk in U verheugd, Zal huppelen van zielevreugd. Daar zij hun wens ver krijgen." Maar een mens heeft soms zulke rare wensen. O, maar dat is daar niet meer. Daar zal een geheiligd volk van Zijne goedheid zingen. Die rare wensen gaan er uit. God vernieuwt het gelaat des aardrijks en het diepste van ons hart. 't Zal toch zo heerlijk wezen. „Daar zal ons 't goede van Uw woning verzaden reis op reis". Maar wat is de mens ongelukkig. Hij blijft z'n eigen paradijsje maar bouwen en z'n eigen hemelrijkje. 't Loopt echter allemaal op niets uit. Nu woont er echter op de eilanden ook nog een ander volk. Zij zijn van nature niet anders en niet be ter dan de anderen. Zij zijn ook begon nen met hun hemelrijkjes te bouwen. Eerst op aarde met wereldse middelen. Toen met godsdienstige apparaten. Zij hebben de tempel van hun eigen heilig heid gebouwd en het heilige kasteel van hun eigen gerechtigheid. Doch het is alles in puin gevallen. De waarde loosheid van hun eigen bouwsels heb ben zij ingezien, 't Is toch zo droevig met de mens gesteld. Want menigeen waant zich veilig in het herenhuis van zijn eigen deugdzaamheid en in het Zondagsschoolgebouwtje van zijn eigen godsdienst bf in het dorpshuis van zijn maatschappelijk werk. Alles een toe vlucht der leugen en een voorzichtig verdrag met de hel. Maar nu de ande ren van wie alle bouwsels in puin ge vallen zijn. Hun zijn de ogen geopend voor het koninkrijk en paradijs Gods. Wat is daar de kracht van? Dat is die beproefde steen in onze tekst. God heeft op Sion het koningshuis van David ge vestigd en daarvan is Christus de voor naamste en eeuwige Koning. Hij wordt de kracht van dit dakloze volk. Op de grondslag van deze Koning bouvirt God ■het nieuwe Jeruzalem. En van dat volk staat: „Wie gelooft, die zal niet haasten" Hoe zien zij er uit en wat is de struc tuur van hen die geloven? Dat zijn mensen, die hun grote ellende hebben leren kennen. Dat heeft hen zeer onge lukkig gemaakt en zolang zij op aarde zijn blijven ze dat. Zij zijn doordrongen van hun eigen onmacht om de ellende te doen ophouden. Wie zal mij verlos sen? vragen zij. Bij hen is het buiten hoop. Voorts hebben zij inwendige kennis van de weg der zaligheid door en in Christus. Zij zijn en worden nog altijd dieper onderwezen in de weg van des zondaars verlossing. Hoe de gerech tigheid en de barmhartigheid samen stemmen in Christus. Wat is daaruit geboren? Een hongeren en dorsten uit de grond des harten naar de zalige ge meenschap en zeer nauwe vereniging met Christus. Daar strekt zich al hun lust en liefde heen. Weten zij iets van deze Borg en Zaligmaker met betrek king tot henzelf? Het aanbod der gena de is op hun hart gebracht. Zij hebben door de genade van de H, Geest er licht over gekregen, dat de Heere Jezus niet alleen anderen, maar ook hen tot zijn gemeenschap roept. Het evangelie, dat wetenz ij, is ook voor hen bedoeld. (Wordt vervolgd) Delft Ds. L. Vroegindeweij Ja, voor iets meer dan de prijs van een pakje sigaretten per man, kunt u per luxueuze Mercedes-Benz Diesel naar Parijs zoeven. Als u alleen de brandstof telt, tenminste. Denkt u in kilometer- prijs, waarin naast de brandstof ook af schrijving, verzekering, onderhoud enz., begrepen zijn, dan komt u aan een ho ger bedrag. Maar het blijft nog altijd heel goedkoop, want de km.-prijs van de Mercedes-Benz Diesel is bij 30.000 km. per jaar even laag als de km.-prijs van een benzinewagen rond 7.500', „En de Mercedes-Benz Diesel kost bijna het dubbele hoe valt dat te rijmen" zult u zeggen. Dat kan, omdat een diesel zeker twee maal zo lang meegaat als een benzinemotor (geringe afschrijving) en omdat de brandstof bijna niets kost (zie boven). Hoe meer kilometers u rijdt hoe lager de km.-prijs wordt. Aangezien bij aanschaf van een Mercedes-Benz Diesel de cost voor de baet gaat wat misschien een bezwaar kan zijn is er met de dealer over gespreide betaling te spreken. Bel hem op: VERMAAT'S AUTOBEDRÜF N.V. te Hellevoetsluis, Telefoon (01883) 23 10 Een proefrit zal u er bovendien van overtuigen dat het geluid van onze die selmotor na 42 jaar perfectionering nau welijks meer waarneembaar is! schap erop, dat Nederland het gezond ste land is van de zes en dat het Neder landse „levensklimaat" uitzonderlijk gunstig is. De oorzaken van onze voor sprong op de andere landen zoekt hij in de goed georganiseerde gezondheidszorg en daartoe wil hij ook rekenen de uit gebreide sociale verzekeringswetgeving. En dan komt het gedeelte waar onze le zer blijkbaar op doelt en dat ook onze aandacht trok. Het luidt als volgt: „Het is heel gemakkelijk wat laatdun kende opmerkingen te maken over de zorg van de wieg tot het graf, maar zou er iemand zijn, die werkelijk terug zou willen? Meestal worden die opmerkin gen gemaakt door mensen, die echt wel in staat zijn zichzelf te bedruipen als er moeilijkheden komen. Maar dat is toch altijd nog een betrekkelijk kleine min derheid". Vermoedelijk heeft onze lezer ons dit knipsel toegestuurd, omdat het hierin gaat over onze sociale voorzieningen, die wij mede aansprakelijk hebben ge steld voor de toenemende inflatie. We willen hier dus gaarne iets van zeggen. Inderdaad worden er wel eens op merkingen gemaakt over ,,de zorg van de wieg tot het graf". De uitdrukking is het eerst gebezigd door wijlen Churchill. De herkomst is voor velen dus al niet zo best, want hij was conservatief.' Of men haar steeds „laatdunkend" d.w.z. hooghartig, verwaand of minachtend mag noemen, betwijfelen we echter. Zij die haar gebruiken wij doen hét ook wel eens bedoelen ermee te wijzen op de zeer reële gevaren die er schuilen in een systeem van volksverzekeringen, waarbij zo langzamerhand op vrijwel waterdichte wijze enerzijds allerlei ri sico's (ouderdom, invaliditeit, ongeval, werkloosheid, ziekte etc.) wat de finan ciële kant ervan betreft, zijn uitge schakeld, maar anderzijds ook minder gunstige consequenties openbaar komen zoals zorgeloosheid, verminderd verant woordelijkheidsgevoel, geringer presta ties, langer ziek blijven, steunen op staat en gemeenschap enz. Het is inder daad wel heel aangenaam te weten, dat men overal tegen gedekt is, maar de schaduwkant van dit systeem is, dat de persoonlijke verantwoordelijkheid danig in het gedrang komt. Daar de werkne merspercentages van de premies feite lijk in de lonen verdisconteerd zijn kan men eigenlijk ook niet zeggen, dat de werknemer ze zelf betaalt. Dat doet hij slechts op papier. Dr. Diemer heeft na- NflflR DE MlDDELHflRNIS-TEL:23Z8 tuurlijk gelijk als hij zegt, dat niemand meer terug wil. Allicht, zouden we zeg gen. Het systeem is te verleidelijk. De fout is echter, dat men de grens van het waarlijk „sociale" al lang gepasseerd is. En daardoor worden de premies onbe taalbaar (in totaal naar schatting 12*/o van ons hele nationale inkomen!) Tenslotte maakt dr. Diemer, zij het heel zacht, nog de opmerking, dat het juist degenen zijn, die zelf genoeg geld hebben, die „de zorg van de wieg tot het graf" kritiseren. Die zijn er inderdaad bij. Maar de „kapitalisten" hebben evenveel of even weinig recht dit soort problemen van hun kant te- benaderen als de „proletariërs" (om maar eens een verouderde term te gebruiken) van de hunne. Wij menen, dat men van beide zijden daarboven moet staan en dat men dit soort problemen moet bezien vanuit het algemeen belang, we zouden bijna zeggen objectief-wetenschappelijk. In de politieke strijd is dit echter helaas steeds een onmogelijkheid gebleken. Speciaal in het opma'Ken van B. T. d. VEEK Telefoon 2682 Westdijk 36 MIDDELHARNIS Van officiële zijde is meegedeeld, dat de plaatsing van het laatste brugdeel voor de Oosterscheldebrug' (aan de zijde van Zierilczee) zal plaats hebben op dinsdag 5 oktober a.s. Dit zal met enig ceremonieel ge paard gaan, daar de voorzitter van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij, Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, de plech tigheid zal bijwonen. Wij vernamen ook, dat de burgemees ters van Kortgene en van Zierikzee na de sluiting van de brug elkaar op het landhoofd „De Val" de hand zullen drukken. De aannemerscombinatie die de brug bouwt, streeft er naar om de Ooster scheldebrug nog voor Kerstmis voor het verkeer gereed te krijgen. OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK Griekenland Na een debat dat in totaal vijf dagen heeft geduurd heeft het Griekse parle ment zich met 159 tegen 135 stemmen uitgesproken tegen de nieuwe regering van premier Tsirimokos. Deze heeft daarop, na slechts tien dagen aan het bewind te zijn geweest, aan koning Konstantijn het ontslag van zijn rege ring aangeboden. De koning heeft hem verzocht aan te blijven totdat een nieu we regering zal zijn gevormd. De nederlaag van Tsirimokos, die voorafgegaan was door verhitte debat ten in het parlement en door woeste tonelen op straat, is een gevolg van de activiteiten van ex-premier Papan- dréou, die, hoewel zijn aanhang aan merkelijk is verminderd en zijn partij door irmerlijke twisten wordt ver scheurd, toch altijd nog op de steun van de meerderheid kan rekenen. Wel iswaar is een gedeelte van zijn eigen „Unie van het Centrum" van hem afge vallen, maar daarvoor in de plaats heeft hij uiterst linkse en uiterst rechtse groepen voor zich weten te winnen. Hieruit blijkt wel, dat de politieke fronten in Griekenland gemakkelijk verschuiven. Papandréou, eigenlijk de man van de middengroepen, is nu min of meer de leider van links geworden, wat niet wegneemt, dat onder zijn aan hangers zich ook nog uiterste rechtsen bevinden. Door zijn optreden heeft hij „de man van de straat" voor zich trach ten te winnen en het lijkt er veel op, dat hij met name in de grote steden succes heeft gehad. Wie zich afzet tegen bepaalde toestanden of personen, kan altijd op een flinke aanhang rekenen. Daarom stuurt Papandréou ook aan op nieuwe verkiezingen. Hij weet wel dat hij velen van ^jn eigen partij van zich heeft vervreemd, maar hij wil graag weten hoeveel anderen hij daarvoor heeft teruggekregen. Intussen blijft men in Griekenland zitten met een onopgeloste kabinetscri sis, en het wordt hoe langer hoe duide lijker, dat de meeste wegen om uit deze impasse te graken, geblokkeerd zijn. Een zakenkabinet of een nationaal ka binet is ook slechts een tijdelijke op lossing, en zolang Papandréou in de op positie blijft, lijkt geen enkele nieuwe regering te kunnen rekenen op een ver- trouwensvotima van het parlement. Misschien is het toch het meest aanbe velenswaardig, nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Men zou dan tenminste ze ker weten, in hoeverre de Griekse ba kens zijn verzet, en men zou ook meer kunnen rekenen op de steun van de Het Roode-Kruis Hoispitaalscfaip „Henry Dunant'' dat dinsdagmiddag aan het Havenhoofd te Middelharnis af meerde heeft een bijzonder grote be langstelling gehad. De warme belang stelling' vanaf de kade, de goede verzor ging aan boord, de attracties en de mu zikale omlijsting door de Kon. fanfare „Sempre Crescendo" brachten een vleugje vreugd in het bestaan van de 72 chronisch zieken en invaliden die aan boord waren om de prachtige vaar tocht mee te maken. Welkom Voordat dokter P. R. Bakker 's avonds schip, bemanning en passagiers verwel komde was 's middags al een groep uit Naaldwijk aan boord gekomen die de patiënten rijkelijk van druiven voorzag. Dokter Bakker vertelde door de scheepsmicrofoon over ons mooie ei land, waarbij hij ook de rampdagen me moreerde en de daarna in uitvoering genomen Deltawerken. Spreker wenste het gezelschap een goede vaart en het allerbeste met hun gezondheid. Ook waren burgemeester en mevrouw Hor dijk aan boord alsook leden van de af deling Middelharnis-Sommelsdijk van het Ned. Roode Kruis. Attracties De patiënten waren verrast over de goede gaven die zij mochten ontvangen. Van de afd. Middelharnis-Sommelsdijk kregen zij een keurig verpakte bad handdoek bedrukt met een afbeelding van de Haringvlietbrug en een kaart met het gemeentehuis van Middelhar- nis: „Zonde om hem weg te sturen" vonden vele patiënten. De caféhouder L. V. d. Weide droeg dozen ijs aan waarvan genoegelijk werd genoten. Mevrouw Mys, groepscommandante met mej. Joppe in gesprek met een der patiënten. Inmiddels was Sempre Crescendo de ponton opgemarcheerd om heel ener giek enkele nummers te brengen. De nieuwe trommen die na de brand zijn aangekocht waren voor het eerst in ge bruik. Veel succes oogstte ook de jeug dige accordeonist Leo Tamboer uit Mid- delharnis. Dank zij veler inspanning zullen de patiënten dankbaar aan hun bezoek te Middelhamis terugdenken. Geflankeerd door het tegeltableau van Henri Dunant verwelkomt dok ter B<akker de gasten. meerderheid in het parlement. Het is alleen de vraag of de koning die im mers de verkiezingen moet uitschrijven Papandréou in dit opzicht zijn zin zal geven. Het zou kunnen worden uit gelegd als een nederlaag van de monar chie. Dominicaanse republiek Nadat het er enige tijd betrekkelijk rustig was geweest, is de Dominicaanse republiek opeens weer in het nieuws gekomen. De aanleiding was een be schieting van de stellingen van Caama- no (die een gedeelte van de hoofdstad Santo Domingo bezet houdt) door re geringstroepen. De organisatie van A- merikaanse vredesmacht hebben daar tegen geprotesteerd. Het onverwachte gevolg is geweest dat Generaal Imbert en zijn militaire junta zijn afgetreden. Generaal Antonio Imbert stond sinds de revolutie aan het hoofd van de „re gering voor nationaal herstel". Met nog enkele anderen is hij betrokken geweest bij de moordaanslag op de vroegere dic tator Rafael Trujillo. Daarna is hij zelf aan de macht gekomen met zijn junta, waarin behalve twee generaals ook drie burgers zitting hadden. Het is echter nog -steeds niet gelukt, tot verzoening te komen met de regering van Caama- no, die de hoofdstad gedeeltelijk heeft bezet en vele aanhangers achter zich heeft. Het ziet ernaar uit dat het aftreden van Imbert en zijn junta tot deze ver zoening zal leiden,- en dat hiermee een einde zal komen aan de burgeroorlog, die nu ruim vier maanden in de Domi nicaanse republiek heeft gewoed. Rampen Zaterdagmorgen zijn in de Franse Jura twee treinen met elkaar in botsing gekomen: de Lombardij e-expres en de sneltrein Milaan-Parijs. De isneltrein reed van achteren tegen de stoptrein, die op een klein station stilstond. On danks de geringe snelheid ontspoorden er twee wagons, waardoor 12 persohen, meest kinderen, om het leven kwamen. Dit ongeluk heeft in Frankrijk grote opschudding verwekt, daar op dezelfde plaats al meer botsingen hebben plaats gehad. De treinbestuurder is beschul digd van dood door schuld, maar in Frankrijk is men ervan overtuigd dat niet de bestuurder maar de spoorwegen aansprakelijk moeten worden gesteld: er is tei; plaatse een rood stoplicht, dat echter door de scherpe bocht in de spoorlijn praktisch onzichtbaar is. Een andere ramp had maandag plaats in de Zwitserse Alpen. Een ijslawine heeft daar een arbeiderskamp, dicht bij Zermatt verpletterd. Van de arbei ders, voornamelijk Italianen, die werk ten aan een dam in het Saasdal, zijn er minstens 96 om het leven gekomen. Er zijn nog slechts enkele slachtoffers ge borgen, het bergingswerk moet telkens worden gestaakt, daar er gevaar voor nieuwe instortingen dreigt. OUDDORP Kerkdienst. A.s. zaterdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Mouw.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1