Zoekt U een prettige werkkring MANNEN en VROUWEN Flakkeeërs ieert een vak ongeschoolde werkkrachten (ladiolenallerlel De vruchten van Napoleon voor Walcheren „PUTTERSHOEK" of LEERLING- VERPLEEGSTERS STRUSIK N.V. Rubberfabriek Bakker en Zoon Ridderkerk Afscheid ds. J. W. Slager te Stavehisse Onderzoek sportvelden Veevoedersituatie in brandpunt Dan kunt U terecht bij de COöP. SUIKERFABRIEK RAFFINADERIJ G.A. Er zijn diverse plaatsingsmogelijkheden voor behoorlijice beloning goede sociale voorzieningen reisgelegenheid ontspanningsmogelijkheden Vraagt vrijblijvend inlichtingen schriftelijk of telefonisch (01156) 241 aan de afdeling Personeelszaken. GEMEENTEZIEKENHUIS DORDRECHT flinke verkoopster Een vakman kan rekenen op vast werk en een goede beloning. Bij de 'kunt U een vak Ieren en vast en regelmatig werk vinden. Wij hebben nog plaats voor een aantal boven 23 tot 50 jaar. Gratis vervoer. 2-ploegendienst 5-daagse werkweek. Wilt U meer weten, schrijf ons een briefkaartje met naam en adres en wij komen gaarne bij U thuis om één en ander nader te bespreken. „Het kan verkeren" CENTRALE VEILING Middelharnis 65. isdag 24 augustus 1965. „EI LA ND EN-NIEUWS" Bladz. 3 pen pen Jen lees en de en- Iten Ihet ook Hes ken. |ge- ker- pant kten |(d.i. ie- hij zin- |iaar op tiien brdt |eet. aen fon- het eten tl in len in peen len te btels look het en ireer de jar- I na- en P^ In dit middelgrote, algemene ziekenhuis kunnen tot de najaarscursus, ter opleiding voor het di ploma Ziekenverpleging A, waarin opgenomen de z.g. praeklinische periode worden toegelaten, die ULO- of ander ver volgonderwijs genoten hebben. Indiensttreding uiterlijk 1 oktober a.s.; in de maand oktober dient de 18-jarige leef tijd te worden bereikt. Voor het tweede leerjaar kunnen worden aangenomen, zij, die het diploma Zieken verpleging B hebben behaald, dan wel 'haar opleiding in een kinderziekenhuis of sanatorium e.d. hebben voltooid. Behalve kost en inwoning, bewassing, een eerste verstrekking van dienstkleding, reis kostenvergoeding naar huis en 4"/» vakan tietoelage, bedraagt het netto maandsalaris 182,67, 198,— of 227,35 resp. voor het eerste, tweede of derde leerjaar. Inlichtingen en folder worden u gaarne ver strekt door de Adjunct-Directrice, Zr. F. G. de Veer, Bankastraat 57, Dordrecht. Spreekuren: dinsdags en vrijdags van 11 tot 12- uur. 4i555y^)5Sï;Qfiyïi'?ï5iS55ïS^S£55^6i6N WESTDUKIS - MIDDElHflRHIS iS!fi5SSSïS55)5S5S5SSsS!SS!E5£!Sï£ Gevraagd voor direct. 19 tot 23 jaar. 5-daagse werkweek. BOEKHANDEL J. DE SLEGTE Coolsingel 83. Rotterdiam Telefoon 138305 - (010) nd- de igen oor- ij n- Er ntal ng- ake tel- wel gere een ela- In 'uist zul- ver- ge- ge- lak- ling de llen was ge- iter- iner dig- dag em. te- den- .v.m. -Met voor gen rger. nt J. 'am. r te buik De nten be- dan Jan. ge- "dde aast hem Wat heet later k ze ook oed, indt ma- ■jfers een ders met niet die n. ont- Iden niet Ja, rlijk ffij lazen in „Hobaho" het vakblad van Holland's Bloemenhuis te Lisse, van hand van A. Spruit, R.T.C. Goes, de jlgende beschouwing: „De gladiolenteelt staat bekend om zijn wisselvallig karakter. Het jaar 1964 ligt een ieder nog vers in het geheugen. Een te groot areaal met daarbij onge kende groei leidde tot een catastrofe. Tot op iheden toont 1965 een geheel ander beeld. Het areaal is met plm. 400 ingekrompen en de stand van het Sewas is ook niet om over naar huis te schrijven. Zeer wisselvallig en van per ceel tot perceel verschillend. De gevolgen van een tijdelijke water overlast zijn op diverse percelen duide lijk zichtbaar. De zomer is er dan ook naar, Botrytis doet zich in verschillen de rassen gelden en vooral kralen en' öik geplante kleine maten blijken ge voelig. Een mooie nazomer kan nog veel veranderen. Dat mag dan ook wel, an ders zullen de 14-op heus niet over de mand lopen. Het weer kunnen we niet beïnvloe den, we wel kunnen doen is de uiterste zorg aan het gewas besteden. Van di rect belang is daarbij: Regelmatig spuiteni tegen botrytis. Men redt het niet met enkele malen fe spuiten met een hoge dosering. Veel beter is het een iets lagere dosering te Sebruiken (plm. 3 kg. per ha.) en vaker te spuiten. Om het gewas goed te raken is het wel eens noodzakelijk dat bij een volgende bespuiting de loop- of rijrich ting wordt gewijzigd. Geld weggooien Het spuiten haalt weinig uit als men liet ziekzoeken verwaarloost. Er zijn te lers die de bloemen in voorgaande ja ren tussen het gewas of in de paden lie ten vallen en het kwam nog goed uit ook. Het zou echter niet de eerste keer zijn als dit fout zou uitlopen. Botrytis is haast in elk perceel aanwezig en het meest gevoelige deel is de bloem. Neem dan ook nu geen risico's en verwijder de Moemen van het veld. Ook niet op ho- Pen op een open ruimte in het gewas brengen. Het is gebleken dat dit enorme verspreidingshaarden kunnen zijn. Overbemesting'. Door de vele regen is er vrij veel stikstof uitgespoeld. Een overbemesting rost stikstof is dan ook vaak noodzake lijk. Men moet dit ook weer niet gaan overdrijven en in de meeste gevallen zal "jen kunnen volstaan met Va kg. k.a.s. kalksalpeter per roe. Bloemensngden. Wacht met het snijden of breken niet langer dan strikt noodzakelijk is. Vfan- ^ser de onderste kelk kleur bekent, Kunnen ze er af. Langer laten staan Saat alleen maar ten koste van de dik- tegroei van de knol. Veiling van vrijdag 20 augustus Komkommers 11-20; Stoksnij bonen [''"-132;, Dubb. Princessen 59-72; Bloem bol A 31-40; id. B. 21-29; Prelude 50; ^aijvie 31; Sla A 12,80-14,10; id. B. 8,— 'omateti A 44-52; id. B 51-52; id. C. 32; ^«zikrode zomerappel 12-18; Beauty of °«h 21-35; James grieve 65; R. Cl. van Schoi 'Uwen 101; id. d' Oullins 75-115; h/^f 02-62; Ontario 108-113; Franken- oaler 229-251; Bintje grove 16.40-19,60; middel 13,60-16,10; Eigenheimer gro- I 7/>W; id. middel 15,10-17,30; id. II 9,60 I J!^'2ö; Doré m'iddel 14,60-14,80; Present iS Voeraardappelen 2,80. Aanvoer '"5.000 kg. Op 11 augustus heeft de 64-jarige Oud Geref. predikant te Stavenisse afscheid genomen van zijn gemeente, wegens zijn vertrek naar Rijssen, waar hij op 18 aug. zijn intrede heeft gedaan. De afscheidsteltst was uit Handelingen 20 27: „Want ik heb niets achtergehouden dat ik u niet zou verkondigd hebben al de raad Gods". Het was een drukbezet te dienst; de scheidende predikant werd toegesproken door ds. L. Gebraad, ds. Töes, ds. V. d. Poel en door ouderling L. Eerland. De laatste bracht de 38 jaar dienstwerk in herinnering van ds. Sla ger, n.l, eerst als diaken, ouderling, le rend ouderling en tenslotte als predi kant. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ondertrouwd. N. Zuydijk 29 jaar, transportchauffeur den Bommel en H. Baas 22 jaar Kraamverzorgster te Stad aan 't Haringvliet. Aanvang repetities zangkoor. A.s. woensdag 25 aug. zal het Chr. gemengd zangkoor „Soli Deo Gloria" weer begin nen met haar repetities zodat nu ook weer nieuwe leden welkom zijn om daardoor weer tot een mooi einddoel te komen. Aanvang half acht in „'t Anker" Huwelijksbevestiging. A.s. vrijdag 27 aug. kerkelijke huwelijksbevestiging in de Geref. kerk van N. Zuijdijk en H. Baas om 2.30 uur door Ds. H. de Valk. -O- ZtEBIKZEE Opziener P. Haeck jubileert. De heer P. Haeck te Zierikzee, opziener der Vis- serijpolitie, hoopt woensdag 25 aug. a.s. de dag te herdenken, waarop hij 40 ja ren geleden in dienst trad bij het be stuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen, ressorterend onder het Depar tement van Fianciën, beter bekend on der de naam Visserijpolitie. In 1925 be gon hij als dekknecht om via verschil lende standplaatsen en de dienst op verschillende vaartuigen op te klimmen tot schipper en opzichter. De heer Haeck heeft nu het toezicht over ongeveer 20 man personeel en vier vaartuigen. Als standplaatsen heeft hij gehad de gemeenten Bruinisse, Yerseke, Tholen en nu de laatste elf jaar Zierikzee. Alleen op een goed bespeelbaar veld kunnen de spelers, zelfs die van top klasse, het spel tot volle ontplooiing brengen. Dit is dan ook de reden dat de laatste jaren zeer veel aandacht aan drainage, bezanding (verschraling) en egalisatie van de velden wordt besteed teneinde een zo sterk mogelijke grasmat te krijgen. Deze grasmat moet in een zo goed mogelijke conditie worden gehou den door maaien (resp. afweiden door schapen) en door een juiste bemesting. En aan dit laatste valt op zeer veel velden nog wel het een en ander te ver beteren. Dit blijkt uit de resultaten van het grondonderzoek dat in de loop der jaren is verricht. Op de velden die on der beheer staan van de Nederlandse Sport Federatie wordt regelmatig on derzoek verricht in verband met het feit dat deze instelling hiervoor een abonnement op grondonderzoek heeft afgesloten. Een belangrijk aantal velden valt hier echter buiten en ook voor de ze is het van belang dat ruime aan dacht aan een juiste bemesting wordt geschonken. De meest geschikte tijd voor bemesting is september, dus voor dat het grote seizoen begint. (slot) Op de 27ste december 1809 werd de vereniging van het eiland Walcheren met het Franse Keizerrijk op de volgen de wijze, door Napoleons gezagsdrager Gouverneur Gilly, bekendgemaakt; Inwoners van Walcheren! Uw eiland maakt een gedeelte uit van het Franse Keizerrijk. Gij zijt geroepen om deel te hebben aan de gelukkige bestemming van 40 miljoen inwoners, die, zich ver- hovaardigende van door de grootste Monarch der Wereld geregeerd te wor den, onder zijn Almachtige bescherming de vruchten van zijn scheppend en le- vendigmakend vernuft smaken, enz." In dit slotartikel willen we enige van deze vruchten noemen, die voortvloeien uit Napoleons „scheppend en levendig- makend vernuft". Nu onderscheidt men in de natuur goede en kwade vruchten. De boom, welker wortels goed zijn, zal gemeen lijk goede vruchten dragen, doch daar entegen zal degene, waarvan de wortels kwaad zijn, géén goede vruchten afwer pen. Vergelijken we nu deze boom met Napoleon, die wortelde op hoogmoed en moedwil. Hoe kon dan deze man goede vruchten voortbrengen? Weliswaar had deze boom brede vertakkingen door ge heel Europa, maar het zijn niet de tak ken, maar de vruchten, waaraan men de hoorn kent. Eerst zullen we enige van deze wran ge vruchten van Napoleon voor de land lieden daarna voor dg vissers in het kort beschrijven. Voor de landlieden. Gelijk we de vorige maal vermeldden, werden Vlissingen en Veere herschapen in vestingen, die voor „onneembaar" moesten doorgaan. Tot de verdediging en onderhouding van deze vestingen was zeer veel nodig. Eta daar er van de overige Zeeuwse eilanden niets meer te halen viel, omdat deze al gedeeltelij.k het juk hadden afgeworpen en tevens door het isolement, waarin Walcheren verkeerde, moesten de Stad Middelburg en het platteland het nodige verschaf fen. Deze invorderingen en leveringen noemde men gewoonlijk requisitieën. Door de invordering van deze requisi tieën moesten de landlieden het ontgel den, want eind november 1812 gaf Gou verneur Gilly bevel, dat er 220 paarden, met de daarbij behorende knechts, naar Vlissingen moesten gebracht worden, tot versterking der vestingen. Enge da gen later moesten er 800 arbeiders uit het eiland opkomen, om ten dienste der Genie te gaan werken. Ook werden er dagelijks honderd wagens van de boe ren gebruikt. Dit alles werd aan de landlieden onttrokken. Het gevolg was, dat daardoor velen zonder knechts, paarden en wagens kwamen te zitten. Daarenboven werden te Middelburg, al le poorten, op de Vlissingse- en Veerse- poort na, gesloten, tot zeer groot onge rief van de landlieden, die nu langs de singels grote omwegen moesten maken, om met hun boter, kaas en melk in de stad te komen. Bij al deze, voor de boe ren zo ongunstige maatregelen kwam nog iets, dat hen uiterst misnoegd maakte. Bij besluit van 3 januari 1814 werd aan alle landlieden gelast, „op straffe van het in brand steken hunner bezittingen. Al hun vee in de vestingen te Vlissingen en Veere te brengen". Sinds november 1813 was er reeds zeer veel door de landlieden geleverd. Voor deze leveringen was aan deze mensen, tot februari 1814, nog geen en kele „bon" verstrekt. Deze „bons" wa ren bewijzen van leveringen, die een ze kere geldwaarde uitdrukten. Deze han delswijze namen de boeren niet langer, en als eerste kwam Jacob Noels, burge meester van Buttinge, in opstand tegen deze, het bestaan van de boeren fnui kende, handelingen. Het antwoord van de Gouverneur-Generaal hierop was, dat er nu een gewapende macht inge steld werd, de z.g.n. mobile kolom, die zonodig door geweld voor de invorde ring der requisitieën moest zorgen, en om tegelijk de opstandige boeren in be dwang te houden. De landlieden namen hierdoor voor, zich tegen deze maatre gel te verzetten. Kort daarop werd een besluit afgekondigd, dat de druppel was die de emmer deed overlopen bij de landlieden. Op de 11e februari 1814 werd bekendgemaakt, dat alle ingezete nen van Walcheren, hun geweren moes ten inleveren. Om deze maatregel kracht bij te zetten, werden onderschei dene detachementen soldaten ingesteld, om de geweren op te halen. De land bouwers zagen wel in, dat wanneer ze geen geweren meer hadden, ze zichzelf en hun vee niet meer verdedigen kon den en dat na hun geweren, hun vee spoedig zou volgen. Dit leidde tot de op stand der boeren. Op de 11e februari 1814 begaf zich een detachement van 40 soldaten uit Middelburg op weg naar Brigdamme en Sint Laurens, om daar, niet het vee, maar de geweren van de landlieden op te halen. En terwijl de commandant beraad slaagde met de burgemeester van Sint Laurens, de achtenswaardige geleerde Jacob Verheye van Citters, welke de beste manier was, om de geweren in te vorderen, liepen de landlieden onder klokgelui te wapen. Het klokgelui was voor de boeren het teken, om te wapen te lopen. Eén van hen snelde te paard naar de dorpen Serooskerke, Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle enz., om ook daar de aankomst der soldaten te mel den. Het gevolg was, dat de commandant met zijn soldaten plotseling van alle kanten troepen landlieden, met vorken, sikkels en stokken gewapend, aan zag komen. Eerst trachtte Burgemeester Verheye van Citters hen te vermanen uiteen te gaan. Daarna beproefde de grijze predikant Clinge het tevergeefs. Doch nu kwamen ook van Serooskerke troepen boeren aanzetten. Door deze na dering trokken de soldaten terug naar Brigdamme. Hier gekomen, werd aan de comm,andant bericht, dat ook de ge vreesde Arnemuidenaren te wapen lie pen en in aantocht waren. Dit horende, vonden de soldaten het raadzamer maar vlug af te trekken. Het gerucht, dat de Amemuidenaars in aantocht waren, bleek later ongegrond, want dank zij de invloed van ds. Petrus Hondius, predi kant aldaar-, hielden ze zich thuis en rustig. De terugtrekkende soldaten wer den tot in Middelburg achtervolgd door de menigte boeren. In Middelburg ge komen, werden ze echter op de vlucht gejaagd door de schoten der Nationale Garde, hetwelk aan één van hen het leven kostte. Hierdoor werd de haat der boeren tegen Napoleons bewind nog versterkt. Doch ze hielden zich, in machteloze woede, voortaan stil, van wege de overmacht. Thans willen we nog enige wrange vruchten van Napoleon voor de Arne- muidse vissers vermelden. De stad Ar- nemuiden was in deze tijd in diep ver val verzonken. De Koopvaardij en Han del, die rijke bronnen van welvaart, waren door de verlanding van de reede, tenietgegaan. Ook de zoutnering was door de verschriickelijke watervloed van 14-15 januari 1808 bijna geheel verdwe nen. De enige bron van inkomsten, voor schier de gehele beproefde bevol king, was de visserij, waar velen zich een klein bestaan van konden verwer ven. Totin december 1813 de vis serij aan de vissers van Arnemuiden werd verboden en hun het varen werd belet, om alle gemeenschap met de En gelsen af te snijden. Hierdoor werd zelfs de enige bron van inkomsten, de visse rij, met algehele vernietiging bedreigd. Groot was hierdoor de ellende, die de bevolking in de uiterste armoede dom pelde. Temeer, daar de ijzige winter van 1813-14 zich in de 2e helft zeer streng liet gelden. De toestand van de Arne- muidse bevolking was dan ook aller- treurigst, daar zovele ingezetenen van de kleine visserij levende, vijf maanden lang van enige inkomsten verstoken waren. Ging niet in deze maanden het profetisch woord van Jesaja in vervul ling: „Ende de visschers zullen treuren, ende allen, die den angel in de stroo men werpnet, sullen rouwe maken; ende die het werpnet uytbreyden op de w^a- teren, sullen quelen (kwijnen)". (Jes. 19 18). Van de 200 huisgezinnen binnen deze plaats zijn er 141 van de liefdegaven bedeeld en zonder de ondersteuningen, die de Middelburgse burgerij verleende, zouden velen van gebrek zijn omgeko men. Als een lichtend voorbeeld moet de leraar van Arnemuiden, ds. Petrus Hon dius, vermeld worden, die met onver moeide ijver en zelfopoffering voor zijn behoeftige gemeenteleden werkzaam was. De leraar, die grote invloed had en zeer geliefd was, zamelde zelf, in weer wil van zijn talrijk gezin, gepaard met grote opofferingen te Middelburg giften in, tot leniging van de grote nood van zijn hulpbehoevende gemeente. Ook stelde de kerkeraad een request op aan de Souverein Vorst, Koning Willem I. Dit bewoog de Vorst in 1814 uit zijn ei gen middelen een som van 60O,aan de armen te schenken. Bij de, reeds eer der vermelde, boerenopstand in Wal cheren was bij de nadering van de sol daten, de smid van Brigdamme naar Arnemuiden gelopen, om aldaar de hulp van de Arnemuidenaren in te roepen. Aanvankelijk hadden de door de armoe de verbitterde vissers hier wel oren naar, doch het was aan de grote invloed van ds. Hondius te danken, dat men hier rustig bleef. Napoleons gezagsdra ger beloonde deze houding met de toe zending van een paar honderd halve manden aardappelen. Was dus de vrucht voor de landlieden algemene opstand; voor de vissers van Arnemuiden was armoede de vrucht van Napoleons overheersing. Welke de vruchten van Napoleon voor Middelburg, Veere en Vlissingen waren, hebben we reeds eerder vermeld. Lag de eertijds zo rijke handelsstad Middelburg immers niet in diep ver val? Stonden hier niet gehele rijen pak huizen ledig, ten teken van de zwanen zang der nijverheid, koopvaardij en 'handel! Werd niet in Veere de kerk als hos pitaal gebruikt en werden hier niet de schandelijkste vernielingen aangericht. En moest de aanleg van de vesting te Vlissingen deze bloeiende handelsplaats niet noodzakelijk te gronde richten. Nog een algemene vrucht voor Wal cheren was de algehele opruiming van bomen. Gehele omstreken werden kaal geschoren door het ombouwen van alle bomen. Zo lagen alleen al aan Oranje zon 600 bomen geveld en van Vlissingen tot de Abeele was nauwelijks één en kele boom staande gebleven. Dus een andere vrucht was algemene verniel- zuch.t En nog meer zulke vruchten. Doch neen! ,Totdat eindelijk die wrange vruchten van Napoleon vervaagden bij die zoete vrucht, die vrede heette. Totdat de Zonne der Gerechtigheid een straaltje der overwinning zond op de legerscharen der Geallieerden en Na poleon richtte op de slagvelden van Leipzig en Waterloo. Totdat de Adelaar des Vredes klap wiekte boven Europa, boven de Neder landen, boven Zeeland en boven Wal cheren. En de vrede triumfeerde op die dag, de 5e mei 1814, toen het triumfge- schal opklonk boven Walcheren, de Tuin van Zeeland. „De Landman ziet niet meer, met treuren, zijn vee hem uit de stallen scheuren; 't geboomt blijft op de wortel groen: de Visser ziet de zee zich open; de Koopman mag op handel hopen, en elk zich met zijn arbeid voên". J. Adriaanse. Arnemuiden. De in het algemeen vrij slechte resul taten bij de hooiwinning als gevolg van de koude, regenrijke zomer hebben de veevoedersituatie in het brandpunt van de belangstelling en van de boerenge- sprekken geplaatst. Er zijn bedrijven (langs de grote rivieren) waar praktisch nog geen hooi binnen is, op andere is een belangrijk tekort aan hooi, omdat het hooi is verrot of zelfs weggedreven als gevolg van de regen. Op bedrijven waar de massa als zo danig nog wel voldoet laat de kwaliteit veel te weixsen over. Ook al is de herfst gunstig i.v.m. grasgroei en het oogsten van stoppelgewassen en afvalprodukten als bietenkoppen etc. dan nog zal de veevoedersituatie op tal van bedrijven in de komende winter precair zijn. Met een goede berekening van de rantsoe nen zal de produktie toch op een rede lijk peil gehouden kunnen worden, waarbij de krachtvoedergiften naar be hoefte wordt aangepast. Ruwvoederon- derzoek van de diverse partijen hooi en kuil is een belangrijk hulpmiddel voor een juiste berekening van de rantsoe nen. THOLKN Zesde Floratho. Op vrijdag 27 en za terdag 2i8 augustus wordt in de haPen van de firma D. C. Schot aan de Post weg te Tholen de zesde Floratho ten toonstelling gehouden. Op deze bloe- mententoonstelling kiumen deze keer ook groente en fruit worden ingeschre ven. Het organiserend comité, dat gewoon lijk bestaat uit leden van de K.A,V.B. afd. Stavenisse en de werkgroep Tuin bouw van de vereniging voor bedrijfs voorlichting Tholen en St. Philipsland, doch waarin nu ook afgevaardigden van de Ned. Fruittelersorganisatie afd. Tho len zitting hebben hoopt dit jaar ook weer veel succes te hebben. Ir. VeUe- koop, rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en West-Noord-Brabant zal deze tentoonstelling openen. Overleden: Berthina Hendrika Ar- nolda Okkerse 59 jaar, echtg. van Joh. van Gilst. Wedvlucht van Noyon. De P.V. De Trouwe Duif vloog mede in de wed- vlucht van Noyon, een afstand van 234 km. In concours waren 104 jonge dui ven waarvan de uitslagen zijn als volgt. P. Laban 1, 7 en 28; Joh. Deurloo 2, 6, 10, 17 en 24; O. Contant 3 en 32; Jac. v; Dijke 4 en 29; C. Boogaart 5, 16 en 23; C. Moeliker 8 en 31; Jac. PoUie 9 en 14; A. de Jonge 11, 22 en 26; L. Jansen 12, P. de Boef 13, 33 en 35; A. Laban 15; A. Burgers 18 en 27; G. Soomers 19 en 20; C. Soomers 25; L. Laban 30 en 34. Oude Duiven: W. Kwist 1, O. Contant 2 en 3; Jac. v. Dijke 4 en 8; M. Tazelaar 5 en 12; L. v. d. Kleijn 6; M. Laban 7; L. Laban 9, 10 en 11.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 3