Vier jaar Muur Duikers in de gesGitiedenis GRATIA '65 Stellendams vroegere vissershaven gedeeltelijk gebaggerd KABELJAUW dit jaar in Ouddorp OPEL Plaatselijk nieuws Smytegeli-herdenking Predikbeurten Cutterzuiger loosde 80.000 m modder Historische raadsels wachten diepzee archeologen op de bodem van de zee Garage Knö^s Zondagsdienst artsen Predikbeurten Geref. Gemeenten Bladz. 2 ,,EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 13 augustus 1985. Kerkelijk jaarboekje der Gerefor meerde Gemeeaten in Nederland en Noord Amerika 1965-1966 N.V. „De Banier" Postbus 2019 Utrecht. Het kerkelijk jaarboekje voor het jaar 1965-1966 is v^ischenen. Alle gegevens van de kerken, van verenigingen, zon dagscholen, zendingscommissies, tehui zen, op onderwijsgebied enz. zijn tot het laatste toe bijgewerkt. Uit het sta tistische overzicht voor Nederland blijkt dat er in totaal 30 predikanten- zijn en 149 gemeenten, met een totaal aantal leden en doopleden van 67551, een stij ging van circa 1000, in vergelijking met vorig jaar. In Noord-Amerika zijn 6 predikanten met een totaal van 7166 leden. In het jaaroverzicht, geschreven door ds. H. Rijksen te Gouda, lezen we, dat het aantal predikanten in 1964 met 5 is vermeerderd. Vijf, studenten legden hun kandidaatsexamen af en werden be- roepbaar. Eén predikant, n.l. W. C. J. Bosschaart te Slikkerveer, onttrok zich aan de gemeenschap der kerk en legde zijn ambt neer. De theologische school te Rotterdam wordt door tien studenten bezocht. De zendingsarbeid maakte goede voortgang; 2 april 1964 werd zuster Go bi van Rossum te Dirksland uitgezon den naar Nigeria. De heer van Kranen burg werlct op de evangelisatiepost te Merksem (België). De bond van jeugd- en studievereni gingen werd gereorganiseerd en ver deeld in 5 districten; ook de andere jeugdverenigingen groeien gestaag. De kweekschool te Gouda nam in sept. 1964 het nieuwe internaat in gebruik, terwijl in 1965 het nieuwe moderne schoolge bouw in gebruik werd genomen. De kerk in de wereld van nu Onder bovenstaande titel heeft ds. A. Vergunst te Rotterdam in het jaarboek een zeer lezenswaard artikel geschre ven, waarin hij uiteenzet hoe de we reld waarin wij leven vol is van veran-, deringen en geweldige ontwikkelingen, die gepaard gaan met ingrijpende ver anderingen in het gehele levenspatroon. Veranderingen, allerwege, ook op het kerkelijke erf. Midden in zulk een ver anderende wereld leven ook de Geref. Gemeenten; niet als een eiland van rust, waaraan de bewegingen van de tijd voorbijgaan, ook daar dringen zich vra gen op, vooral de jeugd vraagt een ant woord. Ds. Vergunst dringt met klem aan dat er een dure roeping is om in tensief vanuit de Schrift en de belij denis in te gaan op de bijzondere noden die er in onze tijd zijn. Er ligt een taak en roeping, vooral nu de gereformeerde belijdenis meer en meer in discrediet raakt. Een ernstige opdracht die aller eerst tot zelfbezinning noodt. De schrij ver wijst op de noodzaak, dat de jonge mensen kennis nemen van de geschrif ten onzer vaderen, wordt een werk als de Institutie van Calvijn nog wel ge lezen? zo vraagt hij. Ds. Vergunst acht het nodig dat hard gestudeerd wordt, dat men in vereni gingen, desnoods in kleine kringen over. het woord van God aan hand van de leer van de vaderen spreken gaat. De kerk heeft een ernstige taak in het toe rusten van jonge mensen, waartoe hij de ambtsdragers opwekt. Daarnaast is het catechetisch onder wijs van groot belang. „Dat toerusten van de jeugd is wel bij uitstek opdracht in deze tijd" schrijft ds. Vergunst „De Kerk wordt geroepen om dat, wat wezenlijke waarde heeft, door te geven aan de komende geslach ten. Het gedragspatroon van het verle den zal niet altijd dat van heden zijn; dat geldt ook weer voor de toekomst. Wij hechten vaak aan traditionele ge dragingen, die echter worden nu door broken. Maar de zin van Gods Woord verandert niet. En daar moeten wij aan vast houden. Wat de Schrift ons leert en wat wezenlijke waarde heeft, dat moeten wij de navolgende geslachten vertellen. Dan moeten wij ook ons le ven telkens weer door het Woord Gods iaten richten naar de wil des Heeren. In de prediking moet ook het gehele le ven betrokken worden. Met grote ernst Het Woord van God moet uiteindelijk wonderen werken door de kracht des Geestes. Dan moet tegen de zonden, ook de zonden van de tijd, ernstig gepreekt worden. Welvaartsaanbidding, stofver- goding, zedelijke verwildering enz. Er moet gepreekt worden tegen de zonde, maar in liefde. Met een bewogenheid, die in de ontferming des Heeren wortel vindt. Anders wordt het een hoge, zelf genoegzame farizese geseling. Er moet aangedrongen worden op de waarachti ge bekering des harten, welke uit de wedergeboorte voortvloeit. In de prediking van het Evangelie van Gods genade moeten verloren zonda ren horen, dat God geen lust heeft in de dood van de goddelozen, maar dat Hij daarin lust heeft, dat de Goddelozen zich bekeren en leven. En dan is er niets waaraan zoveel behoefte bestaat in deze tijd, dan aan een eenvoudige, ernstige en bijbelse prediking van wet en evangelie". CHR. GEREF. KERKEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND ZONDAG 15 AUGUSTUS Haamstede 10 en 3 uur ds. M. W. Nieuwenhuize van Delft, voorber. H.A. Kerkwerve 10 en 6 uur ds. S. Wijn- sma van Rozenburg, H.A. en Dankzeg. Nieuwerkerk 10 uur leesdienst en 3 uur ds. G. Bouw van Bunschoten Zierikzee 10 en 6, uur ds. G. Bouw. -----------O----------- De verlaten vissershaven van Stel- lendam waarlangs waarschuwingsbor den met doodskoppen vertellen dat er een metersdikke modderlaag In ligt, waaruit redding onmogelijk is, mag na een recente schoonmaakbeurt weer ge zien worden. De cutterzuiger „Dieppe" van de fa. Zanen Verstoep uit 's-Gra- vcnhage heeft in 8 weken tijds niet minder dan 80.000 m^ stinkende modder uit de haven en de daarheen leidende vaargeul gezogen en naar een enkele kilometers verder gelegen stortplaats geperst. Al vertrok de „Dieppe" j.l. don derdag het werk is nog niet gebeurd. Twee andere zuigers die aan het Zui- derdiep komen werken zullen het later voltooien. In Stellendams gemeenteraad is het dichtslibben van de haven meerdere malen ter sprake gebracht. Toen H.M. de Koningin vorig jaar een bezoek aan Flakkee bracht hoopte weth. Visser dat zij de modderhaven niet zou zien en het raadslid de heer Keijzer. wilde terwille van de veiligheid van de kinderen de haven^ rondom met gaas afzetten. In- plaats van gaas kwamen er de even ontsierende borden waarop een lugu bere doodskop de mededeling onder streept dat men uit de metersdikke laag niet kan woren gered. Omdat de natuurlijke waterlozing van het polder water werd gehinderd en zelfs onmoge lijk werd werd ddbr de Generale Dijka- gie een noodgemaal gebouwd, dat voor de afvoer van het polderwater zorgde. 8 weken werk. Acht weken geleden is schipper J. J. L. Redelijkheid met zijn cutterzuiger „Dieppe" in de haven aan de bouwput aangekomen. Plm. 100 meter buiten de oude vissershaven is hij met het weg halen van de modder begonnen en in 5 weken tijds werkte de krachtige „Diep pe" zich door de 800 meter lange ha ven daarbij een breed geul makend ter diepte van 3 meter min. A.P. Door de mannen op de cutterzuiger is praktisch dag en nacht gewerkt. Het karwei moest binnen een bepaalde tijd gereed zijn omdat de Dieppe na een service beurt en vakantie van de bemanning in Frankrijk in september zal worden tewerkgesteld. Een globale berekening leerde dat plm. 80.000 m3 modder uit de haven is verwijderd. Twee machtige caterpillar motoren van 510 p.k. elk waren hier voor bijna constant aan het werk. De „Dieppe" is uitgerust met 1 pomp. Een soort schroef, de snij kop (cutter) maakt de bodem los, waarna de modder door de pomp wordt opgezogen en door de persleiding wordt afgevoerd. De cutterzuiger verplaatst zich op twee poten die beurtelings worden neer gelaten. Wanneer een poot in de bodem rust wordt het vaartuig zijdelings ver plaatst waardoor de vrije poot ten op zichte van de andere vooruit staat. Na dat deze is neergelaten wordt de andere poot opgehaald en de stap is genomen. Interessant is het te weten dat de containers die aan weerszijden van de cutterzuiger zijn gemonteerd bij het vervoer worden gedemonteerd. Wan neer het een lange afstand betreft wordt het 50 ton wegende gevaarte per vracht auto vervoerd. Wanneer de havenkanten naar het midden zijn bijgezakt kunnen de andere zuigers hun werk beginnen. Door tijd nood kon het karwei nu niet worden afgemaakt. De zwaan die zich al jarenlang in de haven ophoudt, maar de laatste jaren ge noegen moest nemen met een smal geultje kreeg lawaaierig gezelschap. Ze heeft nu wat meer „poot"slag. COHJNSPLAAT Kerkdienst. Dinsdag 17 aug. 7 uur hoopt in de Oud Ger. Kerk voor te gaan ds. J. G. van Minnen te Delft. In 1961 werd ter hoogte van Stock holm het oorlogsschip „Vasa", dat in 1628 op die plaats was gezonken, na een verblijf van driehonderddrieëndertig jaar onder water op een diepte van ruim dertig meter, gelicht. De aanwe zige onderwater-archeologen, zoals men de diepzee-onderzoekers tegenwoordig wel mag noemen, waren verbaasd over de uitstekende staat, waarin het zeven tiende eeuwse schip verkeerde. Hoe goed het zeewater deze oude oorlogs bodem had geconserveerd, bleek vooral uit de talloze gebruiksvoorwerpen van weleer, welke men aantrof. Tinnen kroezen, aarden pijpen, musketten, na- vigatie-instrumenten, leren laarzen en I zelfs vaatjes boter kwamen geheel in tact boven water. Men stond oog in oog met een brokje zeventiende eeuwse scheepvaart. Sinds de uitvindingen van de aqualong door de Fransman Jacques Yves Cous- teau in 1942, heeft deze nieuwe weten schap verschillende geheimen, die soms eeuwenlang voor de mens verborgen zijn gebleven, ontsluierd. De aqualong stelt de mens in staat om op een diepte van vijfenveertig meter de bodem van de zee te ontdekken; een onontgonnen gebied met onvoorstelbare rijkdommen aan oudheidkundige objecten. Op de bodem van duistere offerbron- nen in Centraal-Amerika hebben de diepzeeonderzoekers vuurstenen messen aardewerk, godenbeelden, koperen klokken en juwelen ontdekt, terwijl in bronnen van Zuid-Afrika belangrijke prehistorische vondsten zijn gedaan. In grotten, welke zich in grote aantallen in Frankrijk en Groot-Brittannië bevinden aldus „Het Beste" van augustus, heb ben duikers voorchristelijke cultuur- voorwerpen aangetroffen, alsmede een zeer oude muurschilderingen. Rivierbo dems in de Verenigde Staten hebben In diaanse relikwieën prijsgegeven naast kanonnen en kruithoorns, daterende uit de revolutie. In Duitse meren en Zwit serse meren heeft men houten paalwer ken aangetroffen, waarop onze neoli- thische voorouders eens hun huizen moeten hebben gebouwd. Schatten Voor zover men thans heeft kunnen constateren, is vooral het Middellandse Zeegebied rijk aan oudheidkundige schatten. Bovendien is het afzoeken van deze zeebodem minder moeilijk, vanwe ge de grote helderheid van het water, de milde temperatuur ervan, alsmede het ontbreken van eb en vloed. Daar naast zijn de kustgebieden bewoond ge weest en de wateren bevaren door vol ken met een hoog beschavingspeil, zoals Egyptenaren, Grieken, Romeinen, Etrus- ken en Phoeniciërs, zodat men mag ver wachten, dat de zeebodem een schat van rijkdommen herbergt. Onderwaterslee De lucht boven het wateroppervlak vormt een groot probleem, daar deze de voorwerpen, die duizenden jaar onaan getast op de zeebodem hebben gelegen, onherstelbaar kan verwoesten. Ei- zijn gevallen bekend, waarbij oude glazen flessen tot korrels verpulveren zodra zij aan de buitenlucht werden bloot ge steld. Zo veranderen tinnen voorwerpen vaak in een wit poeder, terwijl oude ankertouwen soms in een poeder- of brijachtige substantie veranderen. Het grootste probleem vormen echter hou ten voorwerpen. Deze kunnen op het droge tot eenderde van hun ware afme tingen krimpen of zelfs geheel uiteen vallen. Hoewel men uit de aard der zaak aan oplossingen voor dit probleem werkt, is er vooralsnog niets op gevon den. Teneinde verwoesting in het cas co van de in het begin van dit artikel genoemde zeventiende eeuwse oorlogs schip te voorkomen, heeft men dit, van af dat moment dat het boven water kwam, met een omvangrijke water- sproei-inrichting nat gehouden. Men werkt koortsachtig aan hulpmiddelen, die de onderwaterarcheoloog bij zijn ar beid kunnen helpen. Zo worden er reeds onderwatersleeën gebruikt, waarmee men aanzienlijk sneller de zeebodem kan afspeuren dan een gewone duiker. Met een compact, in de Verenigde Sta ten ontwikkeld apparaat, niet groter dan een gewone fotocamera, kan men de bodem aftasten. Een fluittoon waar schuwt wanneer er iets in zijn bereik komt. Ook gebruikt men van mijnde- tectors afgeleide apparatuur, die zo ge voelig is, dat hij onderscheid maakt tussen een simpele kiezelsteen en een stukje marmer. Zo gewend is men al in Berlijn aan het bestaan van de muur, dat een moeder, die haar kindje wat zonlicht gunt, er geen bezwaar in ziet bij de scheiding tussen oost en west te gaan zonnen. Vandaag bestaat de gehate muur vier jaar. Geef mij zei Toon zijn vrouw Maar vis zo vers uit zee Want met die kabeljauw At ik alweer voor twee Ja ik vond zei Toon „Dit kan ik niet ontkennen" Ze weer buitengewoon Je gaat ons echt verwennen 'k Zei het is niet vreemd Dat men, „van duur geen Tast" Toch liever verse neemt Dan uit een diepvrieskast Bij kabeljauw dan gaat er Onthoudt dus voortaan dit Niet boven zo uit 't water Waar dan meer smaak aan zit Voor die vis, haast panklaar Die lijkt of ze nog leeft Gaat men vanzelf ook dan naar TAMBOER, die ze steeds heeft Waterweg - Middelharnis. De jaarlijkse gladiolententoonstelling Gratia zal dit jaar in het verenigings gebouw in Ouddorp worden gehouden op donderdag 19 augustus a.s. te 2 uur n.m. Er worden prachtige inzendingen verwacht, hoewel velen alles in het werk moeten stellen om met late gla diolen op de tentoonstelling te kunnen zijn. Voor de vroege gladiolen is er geen bezwaar, want die zijn voor de regen periode gepoot. De gladiolen die hun eerste groei moesten hebben in de tijd dat de regen met bakken neer viel, ma ken het veel minder goed. Deze zullen ook niet op de tentoonstelling tegen woordig kunnen zijn, verwacht men. Daartegenover staat, dat de bloemen, die een gewone groei hebben meege maakt, er prachtig voorstaan. De sten gels zijn recht en de vorm en kleur van de kelken zijn zeldzaam mooi. Daarom zullen er evenveel inzendingen zijn dan vorige jaren, zo niet meer. De regenperiode zal voor veel gladio- lentelers een strop kunnen betekenen. Veel hangt af van het weer in de eer ste vier weken. He verwachtingen zijn echter niet hoog gespannen. Vorig jaar waren er veel meer gladio len, maar toen bleek de prijs erg laag- voor degenen die niet in voorverkoop hadden. Misschien is daardoor het areaal dit jaar wat kleiner. Hier geMt ook, dat zij, die de gladiolen van tevo ren verkocht hadden er het best aan toe waren. Dit jaar ligt de markt an ders, omdat de prijzen voor voorver koop erg laag zijn. Men verwacht van de vrije verkoop wel goede prijzen. Voor de dikke soor- ten.heeft men de beste kansen. Door de voorzitter van de gladiolenvereniging, de heer P. E. J. van Weenen, zal de ten toonstelling worden geopend. Middelharnis - Telefoon 2043 Deskundigen op het gebied van de onderwater-archeologie zijn er vast van 'Overtuigd, dat heel wat raadsels door middel van deze nieuwe wetenschap kunnen worden opgelost. Zij weten ook; dat zij, ondanks de reeds behaalde suk- sessen nauwelijks de eerste stappen op dit belangwekkende terrein hebben ge zet. Indien de omvangrijke plannen, welke men hieromtrent koestert, slagen, is de kans niet denkbeeldig, dat wij wat meer te weten zullen komen over de mysterieuze verzonken steden en ha vens, zoals de Etruskische haven Pyrgi even ten noorden van Rome en die, wel ke Nero in zijn geboorteplaats, het te genwoordige Anzio in Italië, bouwde. Duizenden historische raadsels wachten de diepzee-archeologen op de bodem van de zeeën. Van zaterdag 14 augustus v.m. 12 uur t.m. maandag 16 augustus v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Wieringa, tel. 2090, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telefoon 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge en dokter de Jager, tel. 01875-301, Nieuwe Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer' Terlouw, telef 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 15 aug. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land- en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500, Tholen en dok ter Menger, tel. 01677-500, St. Philips- land. DIRKSLAND Vergadering van Kiesverenigingen Herkingen, Melissant. Dirksland. A.s. zaterdagmiddag 14 aug. om 2.45 uur ho pen de kiesvereniging der S.G.P. van Herkfngen, Melissant, Dirksland in een gecombineerde vergadering bijeen, te komen voor het verkiezen van een be stuur, welk in functie treedt als de sa menvoeging een feit is geworden. STELLENDAM! Burg. Stand over de maand juli '65. Geboren: Eric, zoon van L. F. Wilm- sen en E. P. Klein. Overlijden: Adrianus van den Hoek, oud 82 jaar, echtgenoot van K. Roon. Huwelijksaangiften: F. van Oosten brugge, oud 23 jaar en P. ,A. Wande- maker, oud 21 jaar; S. van den Houten, oud 19 jaar en A. L. Wandemaker, oud 18 jaar; C. Koenraad, oud 23 jaar en D. Joh. van Veen, oud 20 jaar. Huwelijken: M. Human, oud 27 jaar en H. Keijzer, oud 22 jaar; F. van Oos tenbrugge, oud 23 jaar en P. A. Wan demaker, oud 21 jaar; S. van den Hou ten, oud 19 jaar en A. L. Wandemaker, oud 19 jaar. Ingekom-en: G. van Koppen van Ede. Vertrokken: H. J. Cmit en gezin naar Oud Alblas; J. J. Koese e.v. Kersten naar Rotterdam. MIDDElcBURG Ter gelegenheid van de 300ste ge boortedag van Bernardus Smytegelt is door de Stichting van het Smytegelts- fonds (onder redaktie van ds. G. A. Zij- derveld) te Middelburg een herden kingsdienst uitgeschreven en wel op vrijdag 20 aug. a.s. des avonds half acht uur. Deze dienst zal een interkerkelijk ka rakter dragen; er zal het woord worden gevoerd door ds. J.' G. Abbringh, Herv. predt. te Arnemuiden; ds. L. Vroegin- deweij, Herv. predt. te Delft en ds. G. A. Zijderveld, predt. der Ger. Gemeente te Middelburg. De herdenking wordt gehouden in de kerk aan de Segeerstraat te Middelburg. Aanvang half acht uur. Het Smytegelt-fonds heeft tot doel de reformatorische beginselen onder ons volk uit te dragenr Regelmatig worden predikaties uitgegeven in handig for maat van bekende oud-vaders. Deze predikaties worden ook wel gratis ver spreid onder onkerkelijken. Tegen een geringe vergoeding kan men zich op deze preken-serie abonneren. STAVENISSE Ongeluk. Tijdens zijn werkzaamhe den bij het Waterschap kwam dhr. C. L. Quist bij het springen van een wa gen zo ongelukkig terecht, dat hij zijn hielbeen brak. Dr. Kok achtte over brenging naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom noodzakelijk. ZONDAG 15 AUGUSTUS MÏDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 Uur ds. K. Schipper. (Extra coll. Bar^ timues en Effatha). Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. H. Volten te Rhenen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Herv. Kring De Oecumene 10.30 uur ds. J. D. Smids van Amersfoort. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. A. Gooijer van Wezep. (Extra coll. Bouwfonds). Rem. Kerk 19 uur ds. E. J. Kuiper te Dordrecht. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.45 uur ds. H. N. V. Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 8.45 en 3.30 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten en"6 uur ds. J. van Vliet (Extra coll. voor het bouwfonds). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra coll. Chr. Doeleinden). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. J. den Besten, van Huizen, (v.m. H. Doop. Extra coll Herv. Geref. jeugdbond). Ger. Kerk 10 uur lezen en kwart voor vijf ds. Noordhof van den Bommel. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Kooiman van Ridderkerk. (Extra coll. voor de kerkvoogdij). OUDDORP Herv. Kerk 9, 11 en 2.30 u. ds. J. van Vliet (Uniecoll. een school met de Bijbel). Ger. Kerk 9, 10,30 en 3.30 uur ds. Noordhof. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Malipaard van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. W. J. v. d. Kraats van Am sterdam. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9, 10.30 en 6 uur dr. A. v. d. End van Kootwij- kerbroek. (Extra coll. Kerk en We reld). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. van Wakeren (Extra coll. Chr. Belangen). DEN BOMMi'EL Herv. Kerk 10 uur en 6 uur ds. C. C. T. Postma van Nij- kerkerveen. Ger. Kerk 10.30 uur ds. de Valk van Stad aan 't Haring vliet en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat en 6 uur ds. J. van Drenth van Ede. (Extra coll. Zonne- gloren (Hulp en Heil). Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. W. Meeder en 6 uur ds. H. de Valk van Stad aan 't Ha ringvliet. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. P. Blok te Dirksland (v.m. H.A. en nam. Dankzegging). Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur 4s. J. van Drenth en 2.30 uur ds. P. van Wakeren. ZONDAG 15 AUGUSTUS Biezelingen 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen. 's Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 2 en 6 uur ds. A. F. Honkoop en 9.30 uur lezen. Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 uur lezen Krabbendijke 9.30 2 en en uur lezen Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur lezen Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 5.30 uur lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen Wemeldinge 10 en 4.30 uur lezen Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen Yerseke 9.30, 2 en 6 uur lezen. Noord-Beveland: Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur lezen Kortgene 10, 2,30 en 6 uur student Schreuder. ~- Kamper- land 10 uur H.A. 6.30 uur ds. W. Suij- ker en 2.30 uur lezen. Extra diensten. Borssele: Donderdag 19 aug. te 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Goes Kortgene 19 aug. 7.15 uur cand. P. Honkoop van Kloetinge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2