Minister Luns Zwart verl(eersweel(enil op Goeree-Overflal(l(ee Landbouwschap bespreekt moeilijkheden door wateroverlast Plaatselijk nieuws Hoe langer hoe meer versperringen bij de Beriijnse Muur Eén dodeiijlc ongeluk en meerdere auto's total loss Bromfietserteflclitliuizen dodelijk verongelukt Drie auto's total loss Vijf verkeersongelukken te Ouddorp 3ge jaargang Dinsdag 10 augustus 1965 No. 3409 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Echt gebeurd Dominee Slager neemt woensdag afscheid Opening nieuwe zaak PBINS HENDRIKSTEAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELflARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdfik Tel. (01870) 26 29, na 8 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167880 Vertchynt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,B0 PEB KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bi] contract speciaal tarief. Wanneer men een enquête onder ons volk zou houden met de vraag eens een opsomming te geven van onze huidige ministers met het departeraent dat zij beheren, dan zouden naar we vermoe den slechts heel weinigen hiertoe in staat zijn. De politieke belangstelling is nu eenmaal in ons land niet zo bijster groot. Maar één naam zal ongetwijfeld bij verreweg de meesten toch wel be kend zijn n.l. die'van onze Minister van Buitenlandse Zaken Mr. Luns. De redenen daarvoor liggen voor de hand. In de eerste plaats is de heer Luns al 13 jaar minister en vormde hij het enige zittende gedeelte in zes ach tereenvolgende kabinetten, een presta tie, die voorzover we weten in onze po litieke geschiedenis nog nimmer is voor gekomen. Daardoor alleen reeds heeft hij een grote bekendheid gekregen. Er komt bij, dat een minister van Buiten landse Zaken vrijwel doorlopend in het nieuws is door zijn vele buitenlandse reizen naar allerlei conferenties en be zoeken aan collega's in andere landen, waardoor het publiek voortdurend aan zijn bestaan en werkzaamheden herin nerd wordt. En tenslotte speelt hierin ook een rol de bijzondere persoonlijk heid van deze minister, die onder ons volk in al zijn sectoren een zeer grote populariteit geniet vanwege zijn vlot heid, opgeruimdheid en vermogen om grappen te produceren. Hij is geboren te Rotterdam in 1911 en is thans 54 jaar. Zijn vader was de portretschilder en graficus, tevens pro fessor aan de Technische Hogeschool te Delft Hubert (Huib) Luns, die in 1942 is overleden. Joseph Marie Antoine Hu- bert Luns studeerde in de rechten 'in Leiden en Amsterdam en gedurende enige tijd in Londen ook economie. Dat was in de jaren vóór de oorlog. In 1938 kwam hij in dienst van het Departe ment van Buitenlandse Zaken en daar is hij gebleven tot 1940. Tijdens de oor log viras hij niet in Nederland, maar was hij verbonden achtereenvolgens aan onze gezantschappen of ambassades in Bern, Lissabon en Londen. In de Engel se hoofdstad vertoefde hij van 1943 tot 1949. In dat jaar werd hij verbonden aan de Nederlandse vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties iri New-York. Door zijn langjarig verblijf in het bui tenland beheerst hij de moderne talen voortreffelijk. In 1952 begon zijn ministeriële car rière als minister zonder portefeuille in het tweede kabinet-Drees naast de mi nister van Buitenlandse Zaken Mr. Beyen. Toen deze in 1956 aftrad, volgde Luns hem op en sedert dien heeft hij onafgebroken deze post bezet. Hij dien de dus onder de minister-presidenten Drees, Beel, De Quay, Marijnen en nu onder Cals in kabinetten van verschil lende politieke samenstelling. Dit be hoeft niet al te grote verwondering te wekken, omdat Bi,ütenlahdse Zaken voor een groot deel buiten de interne Nederlandse politiek staat. Men weet, dat dhr. Lims rooms-ka tholiek is. Hoewel hij geen zuiderling is (Limburger of Brabander) maar een westerling, beschikt hij toch over de op timistische en blijmoedige levenshou ding van zijn beneden-Moerdijkse ge loofsgenoten. Daardoor is hij overal waar hij verschijnt een getapte figuur. Met zijn dikwijls originele grappen vermaakt hij het parlement. Bekend is, dat hij op zijn reis door Indonesië pre sident Soekarnd)' die tevoren vanwege zijn Nieuw-Guinea-politiek zijn bloed wel drinken kon, door zijn humor en zijn onuitputtelijke voorraad moppen al diens antipathie deed vergeten. Toch schijnt het wel, dat het regiem- Luns op Buitenlandse Zaken niet zo heel lang meer duren 'zal. Als er geen bijzondere conflicten komen, zal hij de periode van dit kabinet-Cals tot 1967 nog wel uitdienen, maar dan zal hij het bijltje er wel bij neerleggen. De mi nister raakt n.l. oververmoeid na zulk een veeljarig ingespannen leven van reizen, vergaderen^ confereren, feesten en recepties. Men begrijpt trouwens niet hoe hij het nog zolang volgehouden heeft. Onlangs kwam hij op een mid dag om één uur uit Brussel en om drie uur moest hij in de Tweede Kamer al weer een interpellatie van de commu nist Bakker over Vietnam beantwoor den. We kunnen gerust aannemen," dat zijn functie een behoorlijke lichamelijke en geestelijke slijtage tengevolge heeft. Daar komt nog bij, dat hij de laatste tijd met politieke moeilijkheden te kam pen heeft. Het heeft niet veel gescheeld of hij was in het nieuwe kabinet niet teruggekeerd. Hij en Mr. Cals, hoewel geloofs- en partijgenoten, kunnen naar men zegt niet al te best met elkaar op schieten. Luns houdt niet erg van in menging in zijn buitenlandse affaires en Cals is een eersteklas bemoeial. Daar komt bij, dat de P.v.d.A. het erop ge zet had Luns te wippen bij de kabinets formatie. Dr. Vondeling eiste voor zic_h- zelf deze portefeuille op. Et stak toen echter in roomse kringen en ooit daarbuiten een storm op en dSarom ging de rode greep naar B.Z. niet door. Maar daardoor hoorde min. Luns pas dne dagen vóór de formatie, dat hij mocht blijven zitten. Voor de P.v.d.A. is hij niet progres sief genoeg. Daarom heeft hij al jaren lang blootgestaan aan aanvallen van die zijde, in de Tweede Kamer meestal ge leid door Jhr. Van der -Goes van Na- ters en in de Eerste door Mr. de Niet. Wet is vooral de laatste, die de minister 01] zijn begrotingsbehandeling steeds al lerlei verwijten maakt. Het is gebleken, aat Mr. Luns dit nu eindelijk eens moe geworden is. Dit bleek in de vergade- nngen van de Eerste Kamer op 20 en 21 juli j.I. Dhr. De Niet heeft daar na mens de P.v.d.A. voor de zoveelste maal weer een, requisitoir gehouden tegen hem; hij spotte wat met zijn politieke flexibiliteit (buigzaamheid) en zijn ver knochtheid aan zijn ambt en had aller lei kritiek. Al vanaf de aanvang van de vergadering viel het iedereen op, dat minister Luns anders was dan anders. Hij zat er met een strak gezicht bij, in terrumpeerde geen enkele maal, maakte weinig aantekeningen en leek in één woord in een allesbehalve goede stem ming. De volgende morgen^ toen hij de sprekers 'beantwoordde, bleek dit juist te zijn geweest. Tegen zijn gewoonte in wa_s hij bijzonder fel in zijn repliek te gen Mr. de Niet, waaruit bleek, dat hij diens optreden zo langzamerhand niet moe maar zat was. Hij stelde deze af gevaardigde gerust, want, zo sprak hij, eens zal ik van het politieke toneel ver dwijnen, wellicht sneller dan dhr. Niet -zelf thans vermoedt en verwacht. Deze uitlating bracht de hele Kamer en ook de pers in opschudding. Naar ophelde ring gevraagd hierover, zwakte de mi nister- zijn uitspraak wat af en dacht dat hij nog wel tot 1967 zou aanblijven. 'Uit alles bleek echter, dat hij de socia listische kritiek op zijn beleid beu is, naar onze mening zeer terecht. Van de zijde der rechtse partijen was er kritiek op de z.g^,ton van Luns", de 100.000,voor hSp aan slachtoffers van de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek. Wie ons standpunt hieromtrent kent, zal wel begrijpen, dat wij het met deze kritiek eens zijn. Het is echter niet de ton van Luns, maar de ton van het hele kabinet-Cals, speciaal van de P.v.d. A. of de minister het er in zijn hart zo mee eens is, weten we niet. In een ministerteam mo'et men geven en ne men,. Ook minister Luns heeft ondanks zijn populairiteit ervaren, dat de politiek een hard en onbarmhartig bedrijf is. Hij heeft er zich echter steeds met zwier en gemak, ,met degelijke betogen en ook met kwinkslagen doorheen gewerkt. Het schijnt echter, dat hij na een 13ijarig bewind oververmoeid raakt. Het zou waarlijk geen wonder zijn. Op het bin nenlandse front moet hij zich steeds verdedigen tegen conmiunisten, pacifis ten en socialisten, op het buitenlandse is hij de voornaamste tegenspeler van president De GauUe. Wat ons betreft kan minister Luns nog menig jaar aan blijven als zijn gezondheid het toelaat. Men zal moeilijk een betere minister van Buitenlandse Zaken, kunnen vin den. Maar ook hier speelt "zoals overal de partijpolitiek een grote rol. We heb ben in elk geval wel de indruk, dat mr. Luns, afgezien van andere overwegin gen, er in 1967 niets voor zal gevoelen in een kabinet met socialisten te gaan zitten. Tenslotte nog dit. Weet u hoe lang Mr. Luns is? En hoe lang De Gaulle? Dat is verleden jaar op paleis Soestdijk tijdens een 'bezoek van de laatste op voorstel van Prins Bernhard eens ge meten. Toen bleek Luns 1.98 en De Gaulle 1.96 te zijn. De laatste ver klaarde dit door te zeggen, dat Luns nog groeit en dat hijzelf op zijn leeftijd aan het krimpen is! RIJMEN VAN TIJMBN In het laifdelijk Goe(^ereede, (Het symbool van rust en vrede) Gaat men op de moUenjacht. En men heeft het ver gebracht. Zonder z' achterna te hollen, Zaten in één klem twee mollen. Pietje was allang al blij. Met zo'n moUenvangerij. Wat zal men nog meer verlangen? Wie zo mollen weet te vangen. Is met recht wel een genie Dus zei hij tot die en die: „Is niet zulk een vangst bijzonder? Is het eigenlijk geen wonder? 't Is voorheen nog nooit geschied. Dat 'n paar zich vangen liet!" Maar---- die vanger heeft vergeten En nu mag hij het wel weten! Buren stopten z'in die klem! Dus het is geen vangst van hem! Want men haalde z' uit de sloot Beiden lagen daar al dood. Dus het was geen vangst van hem. Die twee mollen in één klem! Het moraaltje van 't verhaaltje Spreek geen overdreven taaltje. Zet op alles goed de rem Zelfs ook op een mollenklem! Tijmen STAVENISSE Woensdag 11 augustus te 7 uur hoopt ds. J. W. Slager afscheid te nemen van Oud Gereformeerde Gemeente ter plaatse. Ds. Slager heeft n.l. op 64-jarige leeftijd een beroep aangenomen naar de Oud^Gereformeerde Gemeente te Rijs- sen, waar ds. J. v. d. Poel uit Ede hem op 18 aug. a.s. hoopt te bevestigen. Johannes Willem Slager is op 8,febr. 1901 te St. Maartensdijk geboren en vertrok op 11 april 1914 naar Stavenisse waar hij van 1927 tot 1936 diaken, werd van de Oud-Gereformeerde Gemeente aldaar, toen nog een op zichzelf staande groep. Van 1936 tot 1953 was hij er ouderling. Hij trok al die jaren samen op met L. J. Pottappel, die de voorgan ger was in deze kerk. De heer Potappel kwam bij de ramp van 1 febr. om het leven; de heer Slager werd toen lerend ouderling tot 1962 en op 23 febr. van genoemd jaar predikant. Van de hand van ds. Slager zijn een drietal geschriften verscheixen n.l. „Christus de ware vrijstad en over de natuur van het Heilig Avondmaal; het leven en de brieven van wijlen L. J. Potappel en „Des Konings gangen naar het heiligdom" (een zestal predikanties) STAD AAN 'T HARINGVLIET Ongeluk. Tijdens zijn werkzaamhe den had dhr. Joh. Maliepaard het onge luk toen hij achter op de traktor stond er af te vallen en een paar ribben, te breken, zodat-hij 't werk moest staken. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft in zijn vergadering van heden (5 augustus) opnieuw aan dacht besteed aan de ernstige moeilijk heden, waarin vele land- en tuinbouw bedrijven door wateroverlast zijn ko men te verkeren. -Het heeft.hierbij kennis genomeii van- het schrijven van de regering aan de gemeenteioesturen, waarin gewezen wordt op de mogelijkheden van hulp verlening door de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen. Met instennming constateert het dage lijks bestuur, dat de regering beoogt een zo snel en zo soepel mogelijke toe passing van de regeling en dat de re gering ook hierop bij de gemeentebestu ren heeft aangedrongen. Voor het wel slagen hiervan acht het dagelijks be stuur het noodzakelijk dat de land bouworganisaties hierbij worden inge schakeld en dienstverlenend kunnen werken in-het belang van de gedupeer den- Het dagelijks bestuur ziet in de Rijksgroepregeling Zelfstandigen een een goede mogelijkheid voor onmidde- lijke hulpverlening. Ten einde evenwel te kunnen bepalen welke hulp op^een later tijdstip kan res pectievelijk moet worden geboden, houdt het dagelijks bestuur vast aan het reeds aan de minister van Landbouw en Visserij voorgelegde verzoek om over te gaan tot individuele inventarisatie in de gebieden waar het overgrote deel van de bedrijven door ernstige directe schade veroorzaakt door wateroverlast, worden getroffen. Voor de overige gebieden zou het Land bouwschap de mogelijkheid tot melding willen openen voor degenen, die als ge volg van ernstige directe schade, even eens veroorzaakt door de wateroverlast in de voortzetting van het bedrijf in ernstige mate worden bemoeilijkt. Het Landbouwschap constateert voorts dat in bepaalde probleemgebieden de wateroverlast mede wordt veroorzaakt door achterstand in de waterstaatkun dige en waterschapswerken. Het wil by de regering erop aandringen, dat ver snelling van deze werken plaats vindt waardoor een betere beheersing van de waterstand mogelijk wordt. Ten slotte wil het Landbouwschap nog wijzen op enkele fiscale aspecten. In de eerste plaats gaat het hierbij om een zo soepel mogelijke toepassing door de Be lastinginspectie van de mogelijkheid tot uitstel van de belastingen die dit jaar moeten worden betaald. Voorts wijst het Landbouwschap op de mogelijkheid tot middeling van inkomen die in de nieuwe wet op de Inkomstenbelasting ligt opgesloten. Deze dient zodanig te worden ^uitgewerkt, dat de keuze van het driejaarsgemiddelde een aanvang kan nemen in 1964. SOM'MELSDIJK Enige tijd geleden is de groente- en fruitzaak van de heer A. v. d. Veer aan de Ring alhier onderhands verkocht aan de heer J. G. van S trien te Mid- delharnis. De heer van Strien-heeft de zaak la ten verbouwen; het naaststaande pak huis bij de winkel betrokken zodat er nu een grote Arerkoopruimte is ont staan. 'De winkel is thans gesierd met twee fraaie etalage-ramen. Er- is een keurige inventaris aange bracht en een mooie verlichting. Midden in het centrum van het dorp is het een pracht van een middenstandszaak ge worden. Het is niet alleen een groente- en fruitzaak maar tevens een compleet le vensmiddelenbedrij f. Eten gedeelte van de zaak is zelfbediening. Ter gelegenheid van de opening die morgen (woensdag) 10 uur zal plaats hebben, zijn er tal van goedkope aan biedingen, waarvan enige in de ope- nings-advertentie, elders in ons blad opgenomen, staan- geneteld. Wij wensen de jonge onSernemer met zijn mooie nieuwe zaak veel succes. STBLLENDAMl Familiebezoek. Na een verblijf van 12 jaar in Canada arriveerde zaterdag geheel onverwacht op Stellendam het echtpaar J. Koese-Klink (Molenkade). Zij hopen enige weken hier te blijven voor familiebezoek. Hoewel de Beriijnse Muur al behoorlijk stevig is, wordt er nog altijd aan gewerkt om de barrière tussen Oost- en West-Duitsland. De foto toont enkele Oostduitse schilders, die een hek behorende tot de muur aan hel; verven zijn, onder toezicht van een Vopo~(l) en twee westberlijnse politieagenten. Het afgelopen weekend hadden op Goeree - Overflakkee tal van verkeerson gelukken plaats, bij elkaar geteld wel vijftien, waaronder één met dodelijke afloop. Meerdere auto's geraakten in de sloot andere botsten tegen elkaar en werden total loss. Het mag een wonder worden genoemd dat bij al deze ge vallen niet meer doden zijn te betreuren. Het komt ons voor, dat in vele ge vallen te snel en te onvoorzichtig is gereden. Op een overMaarbare wijze kreeg za terdagavond 6 uur de heer Johannes Koene, wonende Lesje6 te Achthuizen een dodelijk ongeluk met zijn brom fiets. De heer Koene (56 jaar) kwam uit de richting Oude Tonge en aan het be gin van de Zuidzijseweg (de z.g.n. Schoolweg) moest hij vanaf het fiets pad linksaf slaan, richting Achthuizen. Bij de bocht is hij echter rechtuit ge reden en kwam via de berm van de weg in een 3 meter diepe sloot terecht. Enkele kinderen die het ongeluk zagen gebeuren waarschuwden voorbij ko mende bromfietsers, die na hulp te heb ben ingeroepen de heer Koene op het droge brachten. Hij bleek alreeds te zijn overleden, vermoedelijk door een hekbreuk. In de sloot stond bijna geen water en ver drinking moet daarom uitgesloten wor den geacht. Hoe hij in de sloot Is terecht gekomen blijft ten enenmale onver klaarbaar. He.t kan zijn dat hij de bocht verkeerd heeft genomen, maar.het kan ook zijn dat hij onwel is geworden. De bromfiets lag vlakbij in de berm van de sloot. De overledene,- die door de poütie naar huis werd vervoerd, laat een .vrouw en drie kiijderen achter. Ook is bij hem zijn hoogbejaarde schoonvader, de heer C. Stam, die deze maand 93 jaar wordt in huis. Het medeleven met de getroffen familie is zeer groot. Woensdagmorgen vindt op de R.K. begraafplaats te Achthuizen de begra fenis plaats, nadat vooraf om 10 uur in de Parochiekerk van Maria ten He melopneming een gezongen Requim- mis zal zijn, opgedragen. Auto verleende geen voorrang' Weer een aanrijding op kruising Lageweg-Prov. we®. Op de kruising Lageweg-Provinciale- weg No. 47, onder de gemeente Den Bommel had zondagavond 5 uur weer een ernstig verkeersongeval plaats waar ■bij enkele personen werden gewond, waarvan een ernstig. Een auto, bestuurd door de woonwa genbewoner J. van Poppel, momenteel met standplaats Nieuwe Tonge (ge meente Sommelsdijk) kwam vanaf Acht huizen op weg naar richting Oude Ton ge en verleende op genoemde kruising geen voorrang aan een uit de richting Oude Tonge komende Chevrolet, be stuurd door de heer P. C. Beets uit Rotterdam. Er volgde een hevige bot sing, waarbij de echtgenote van de heer Beets zeer ernstig werd' gewond.- De heer Beets bracht het er goed af, zij za ten beiden in de wagen, terwijl de heer Van Poppel, die alleen was, enkele ge kneusde ribben opliep. De beide wa gens waren total loss. De che'vr'olet was een nog bijna nieuwe wagen. Mevrouw Beets werd naar het Zui derziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek en heeft de heer van P. aan een diep gaand verhoor onderworpen. In de omgeving van Dirksland had den het weeken,d, niet minder dan vijf verkeers-ongelukken plaats. Drie auto's werden total loss en zijn bestemd voor de schroothoop. Zaterdagmorgen 10 uur reed de heer -J. PuUeman in de Staakweg (richting Ouddorp) en kwam bij een inhaalma noeuvre te slippen in de flauwe bocht 'bij de hofstede van Warnaer. De Opel Kapitan ging eerst de berm in, daar na naar rechts over de weg en kwam ondersteboven in de sloot terecht met de wielen naar boven. Met de 'bestuur der liep het best af, maar zijn echtge note mevr. Pulleman. brak haar sleu telbeen. Zij is in het ziekenhuis verbon den en kon toen naar huis terugkeren. De auto was total loss. Gelukkig waren er geen tegenliggers, dan zou het een ramp zijn geworden. Zaterdagmiddag kwam de bromfiet ser A. J. V. Antwerpen uit Sommels dijk in het Korteweegje in aanrijding met de 11-jarige fietser C. G. Jansen. Van Antwerpen kreeg schaafwonden aan zijn been, de fietser bleef onge deerd. Zaterdagavond werd de bromfietser de Leeuw verblind door een tegenligger van een auto op de Noorddijk (onder Melissant) bij de hofstede van Joppe De L. kreeg bij de val een wond aan zijn arm, die door de dokter werd ver bonden. Sportwageni bij watertoren in de sloot. De heer P. A. v. d. Berge reed zon dagmiddag 2 uur met zijn sportwagen 'by de watertoren te Dirksland en vloog uit de bocht. Hij en zijn medepassagiers A. V. Prooyen uit Dirksland en Dammes Volwerk vlogen er uit door het linnen dak. Het geval liep nog goed af; de be stuurder had kleine hoofdwondjes en V. Pr. had een scheurtje achter het oor en een gehavende rug. Ook hier had men geluk, dat er juist geen tegen liggers waren. De sportwagen werd ge- Jieel vernield. 0AF verongelukt. Zondag had nog een ongeluk plaats op de Dirkslandse dijk in de beruchte bocht als men van Sommelsdijk komt. Een DAP uit Rotterdam, waarin twee heren en drie dames zaten, reden rich ting Dirksland en maakte een grote slinger van rechts naar links over de weg, botste tegen een boom, waarna de wagen Isantelde en op zijn kant op de weg tot stilstand kwam. De drie dames zijn per ziekenauto naar "het zieken huis gebracht en na verbonden te zijn per taxi naar Rotterdam vervoerd. De twee heren hadden geen noemenswaar-r dig letsel. Ook deze auto kan naar de schroothoop. Ook hier kan men van geluk spreken dat er op dit moment geen tegenliggers op de weg waren. De Rijkspolitie te Dirksland heeft het weekend handen vol werk gehad, het ene ongeval was nog niet voorbij of het andere was er. Aanrijding' te Middelliarnis Op het kruispunt Rottenburgseweg- Langeweg had een aanrijding plaats tussen een personenauto uit Den Haag en de 'bromfietser v. D. uit Nieuwe Tonge. De Hagenaar verleende met zijn auto geen voorrang. Het liep met scha de zonder ongelukken af. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. Ouddorp-Goedereede leverde het week end vijf verkeersongelukken op. Zater dagmiddag werd bij het kampeerterrein Horrelshoogte de 8-jarige M. M. uit Bussum, die rechts van de weg liep en plotseling iets-naar links ging, aange reden door een auto bestuurd door mej. J. V. D. te Middelharnis. Het meisje werd licht gewond. Een personenauto die van de Broek weg linksaf de Oosterweg op sloeg, ver leende aan een bromfietser geen voor rang. De bromfiets werd beschadigd.. Persoonlijke ongelukken, hadden niet plaats. Erger was het met de bromfietser J. 't M. uit Goedereede, die in. de richting Stellendam reed en bij Koornlust, de hofstede van de familie Struijk werd aangereden door een achterop rijdende personenauto, bestuurd door J. S. uit Amsterdam. De bromfietser kwam te vallen en kreeg een lichte hersenschud ding en enige hoofdwonden. De berm in. Zaterdagavond circa half twaalf, reed ,G- N- te Sommelsdijk onder Goedereede en vloog met grote snelheid uit de bocht de berm in. De bestuurder wist nog juist een tegenligger te ontwijken. Bak ker B. uit Sommelsdijk, die het ongeval zag stopte en werd op zijn beurt aange reden door een achteropkomende auto. Het werd dus een gecompliceerd geval. De schade van deze aanrijding viel mee. In de bochten op de Prov. weg tussen Stellendam en Goedereede is het ge raden attent te zijn, door deze met niet al te grote vaart te nemen. Maandagmorgen deed zich nog een ernstig verkeersongeval voor de op de splitsing Groeneweg-Groenendijk bij de vuurtoren. J. M., een jongeman uit Oud-Beijerland gaf geen voorrang aan een personenauto bestuurd door R. H. uit Rotterdam. De jongeman is met een ernstige kniewond in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. - BRUINISSE Ongeluk by kamiperen. Een groep meisjes uit Flakkee kampeerde enige weken op de camping Zorgvliet van de heer M. K. Krepel te Bruinisse. Bij het pakken voor het naar huis gaan, had een der meisjes op de laatste dag van haar verblijf, het ongeluk van de zolder in de schuin: te vallen. Met een gebro ken arm moest zij naar hetziekenhuis te Dirksland worden- vervoerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1