Bru protesteert tegen raadsbesluit Flakkee maakt druk gebruik van zijn glazenwasser veiliQ met qoö Een oase In de heksenwoestijn De oorlog in Vietnam r Olé OPEL „EILANDEN-NIEUWS" Zondagsdienst artsen Dhr. B. Koert te Oude Tonge kreeg goed idee Een bruine iiuid is oud en out Boelcbesprelcing Tijdicloic voedert uw liuisdier Brievenbus spreeict, maar luistert niet Garage Knö'ps Bladz. 2 Vrijdag 6 augustus 1965 Tegen het vorige week, (met alge mene stemmen) genomen besluit van de Gemeenteraad van Bruinisse, tot het in erfpacht uitgeven van plm. 1000 m2 grond zijnde het onbestrate gedeelte van het havenplateau langs de gemeen- tehaven te Bruinisse is in do gemeente zelC een felle oppositie ontketend. De grond is namelijk in erfpacht ge geven aan de Kalkfabriek van Dijk en Co te Dordrecht, die ter plaatse een z.g. mortelcentrale wil vestigen. De ze mortelcentrale is voor de firma van Dijk bijzonder gunstig gelegen, daar de vestigingsplaats vlak bij de Grevelin- gendam en aan diep vaarwater ligt. Ge laden schepen kunnen dus altijd lossen, geladen auto's kunnen via de Greve- lingendam even gemakkelijk het eiland Flakkee als het eiland Schouwen Dui- veland bedienen. In het voorstel van t>. en w. werd ge steld, dat een en ander een directe bate aan havengeld zou opleveren, van ruim f 3500,per jaar. De opposanten tegen deze industrie vestiging zijn in drie groepen te ver delen: a. de omwonenden en de reeds aan de haven gevestigde industrieën alsme de de mosselkwekers. Deze vrezen na melijk overlast van cementstof en weg- ■waaiend zand. De machinefabrieken stellen dat wanneer dit stof tussen hun gereedstaande motoren terecht komt, dit desastreuze gevolgen zal hebben. Een botenbouwer vreest, dat het aflak ken van gebouwde schepen onmogelijk wordt en ok de mosselkwekers hebben bezwaren die in hetzelfde vlak liggen. Als we onze schepen een verfbeurt heb ben gegeven, zal cementstof alles beder ven. Deze mosselkwekers die door ge heel Nederland varen, zien op diverse plaatsen met stof bedekte fabriekster reinen en vrezen voor Bruinisse het zelfde. b. De georganiseerde landbouw. Van landbouwzijde wordt gesteld, dat de gemeente haven van Bruinisse in dertijd is aangewezen als landbouwha- ven. Door van deze haven nu een indus trie haven te maken, komen de land- bouwbelangen in het gedrang. Immers er zullen voortdurend sche pen vor de firma van Dijk aan de los- wal gemeerd liggen. Met het gemakke lijk laden en lossen voor de landbouw zal het dan gedaan zijn. Gedacht wordt hier aan een protest namens de landbouwvereniging zodra de hinderwet daartoe de gelegenheid geeft. c. Zij die protest aantekenen op aes- tetische gronden. Door het bouwen van een drietal si lo's, met daarnaast een opslagterrein van zand en grind gaat het aanzien van de haven sterk achteruit. Staande op de havendijk kan men bij helder weer kij ken tot aan het Noord Volkerak, het Krammer en het Zijpe. Het ruime havenplateau geeft gele genheid tot allerlei aktiviteiten. Dit al les zal tot het verleden gaan behoren. Enkele particulieren die zich gedu peerd achten hebben een handtekenin gen actie op touw gezet en reeds en kele honderden handtekeningen verza meld. Door de firma van Dijk wordt gesteld, dat de vrees voor cementstof ongegrond is. Het cementstof, kan in de gesloten buizen, waarmee een lading cement, uit het schip wordt gezogen en in de si lo's wordt gebracht, niet ontsnappen. Het 'blijft in de buis of komt in de silo's terecht zonder aan de oinwonenden last te veroorzaken. En b. en w. nemen deze verzekering van de betrokken firma graag over, want reeds lang deed men een gooi naar industrie vestiging in de gemeen te. Ook het gemeentebestuur is zich be wust, dat het aanzien van de haven er niet op vooruit gaat, maar ja een bate van plm. f 3500,is niet te versmaden. De Bruinisser Gemeentebegroting zou er zeer meer gebaat zijn, want nu moe ten allerlei noodzakelijke dingen in de gemeente naar een later tijdstip wor den verschoven omdat er geen. geld voor is. Men staat dus voor een niet een voudig dillema in Bruinisse. Van zaterdag 7 augustus v.vfi. 12 uur t.m. maaridag 9 augustus v.m. 9 uur Middelharnis-Sormnelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk: Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, telef. 01877- 262, Dirksland. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Buth, tel. 01871- 306, Den Bommel en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tbnge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telef. 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 8 aug. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philps- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01682-400, PoortvUet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. OVERVLOED AAN VARKENSVLEES VERLAAGT PRIJZEN NIET Rund- en kalfsvlees zijn in Neder land langzamerhand een luxe gewor den, die ondanks de gestegen welvaart de massa der bevolking zich nauwelijks meer kan veroorloven. Met het var kensvlees gaat het iets beter en er tre den dan ook verschuivingen op in de eetgewoonten. Tekenend voor hetgeen zich afspeelt in de wereld van het vleesbedrijf is, het geen thans in Denemarken gebeurt. De nemarken produceerde in het jaar, dat 30 juni eindigde, een miljoen varkens meer dan in het daaraan voorafgaande jaar en men verwacht voor het thans aangebroken jaar een verdere stijging. Maar het gevolg is, dat de Deense slach terijen nu met 22.000 ton varkensvlees Zitten dat tegen de thans geldende prij zen onverkoopbaar is. En deze voorraad neemt wekelijks met 1.200 ton toe. Er zijn 50.000 varkens in koelhuizen opge slagen en men is er zelfs toe moeten overgaan, koelruimte in naburige lan den te huren. Maar de consument profi teert van deze overvloed niet.tenzij dat men overgaat tot een drastische prijsverlaging. Maar zover is het nog niet. Vreemde wereld! (DIA) Een kritische blik op veler ruiten heeft de Oude Tongenaar dhr. B. Koert de overtuiging gegeven dat een glazen wasser op Flakkee beslist geen overbo dige luxe is. Sinds een aantal weken is ons eiland en Schouwen Duiveland! een glazenwasser rijk die er sport van maakt alles er zo schoon mogelijk uit te laten zien. De heer Koert pakt aan wat er te doen is, eerst was hij chauffeur, later gondelier op het Gre- velingen werk en alsof het werk i^i ho ger sferen hem goed is bevallen, thans glazenwasser. „Alle begin is moeilijk" zo ook de opzet van een glazenwasser bedrijf. Dhr. Koert had nadat het Grevelin- genwerk voltooid was, naar werk ge zocht, maar kon daarin niet slagen. Een aangeboden baan als chauffeur schrok hem zo af dat hij ervan in de hoogte staarde en zijn blik op smoezelige ven sterruiten viel. Hij bedacht zich niet lang, ging met geleende ladders e.d. wat adressen af met de vraag of hij voor een bepaald bedrag de ramen kon lappen en of hij de volgende keer weer tertJg kon komen. De zaken gingen goed, dhr. Koert schafte goed materi aal aan en men kan hem nu dagelijks over het gehele eiland en een gedeelte van Schouwen-Duiveland aan het werk zien. Hij lapt niet enkel ramen; hij veegt ook schoorstenen, reinigt gevels enz. enz Van zijn diensten wordt druk gebruik gemaakt. <>5s5^S^5s^3^S>3>^Sono>S^3>S53sD\js.o\:>.i?sj^^<>.>sJOOn.ds;>.;>^ Ik weet niet goed waaraan ik denken moet Als 'k hoor van nood, van rampen en van plagen Je hoort en ziet het alle dagen. Eh het beneemt je soms de moed. De moed óm blij verwachtingsvol te leven Hoe zal het in de toekomst gaan? De mensen zijn zo knap, ze willen naar de maan, De mensen, die om Gods gebod niet geven. En daarom wordt het nacht, al wil men dat niet zien De grootheid van de Schepper haalt men neer De losgeslagen mens zoekt eigen roem en eer Men laakt Gods Naam en hoont Hem bovendien. 't Is ons voorzegd, wij willen er niet aan. Toch weet ik, met mijn God zal 'k alles kunnen dragen. Waneer ik deze wetenschap moest missen in mijn dagen. Ik kon geen stap meer verder gaan. Lanerta. Waren er dan geen mensen, die zich durfden verzetten tegen de gangbare mening over de heksen? Die geloofden dat heksen de vreemde dingen waarvan ze beschuldigd werden, niet konden uit voeren? Want die zogenaamde heksen waren meestal personen, die een of an dere ziekelijke afwijking van de geest hadden. Krankzinnigen, zwakzinnigen, soms misschien wel slaapwandelaars. Of mensen die in vlagen van dronken schap wat onzin hadden uitgekraamd. Zenuwachtige mensen, vooral hyste risch aangelegde vrouwen, hadden al tijd veel kans tot heks of toverkol ge promoveerd te worden. Tegenstanders Inderdaad waren er schrijvers, die het voor de ongelukkige „duivelskinde- ren" opnamen. De Jezuiet Spee schreef 1625 een boek: „Waarschuwing om geen kwaad halsgerecht te doen over beschuldigden van toverij." Johannes Wier schreef ook een uitge breid werk over deze kwestie. Geboren uit een Zeeuws geslacht werd hij ge neesheer te Arnhem en later lijfarts van de hertog van Gulik en Kleef. Zijn be roep bracht hem meermalen met gees teszieken in aanraking. Een groot deel van de verhalen over toveren be schouwde hij als onzin. Zo zei hij o.a. deze typische woorden: „De duivel was wel gek om zich altijd bezig te gouden met oude, arme lelijke vrouwen." Een bekend boek is „De betoverde wereld" door Balthasar Bekker, predi kant te Amsterdam (1690) In dit dikke werk behandelde hij een massa voor beelden, die hij tot de juiste proporties terugbracht, d.w.z. dat er van toveren geen sprake was, maar wel van een verschrikkelijk bijgeloof. Deze houding gecombineerd met afwijking van de ware leer kostte hem zijn ambt. Ook de bekende dichter Jacob Cats ageerde tegen de heksenprocessen. Pas gepromoveerd tot mr. in de rechten heeft hij eens gepleit voor een vrouw uit Goeree, verdacht van toverij. Hij heeft haar vrij gekregen. Deze en andere schrijvers hebben er veel toe meegewerkt om de hekserij en spokerij de wereld uit te krijgen. 'Ter wijl in andere landen nog veel dood vonnissen werden voltrokken, heeft dit voor het laatst in ons land voor zo ver we weten plaats gehad in 1597 te Schoonhoven. Zeeu^vse heksen Dat men milder werd in het vonnis sen van de heksen bleek in 1601 te Zie- rikzee. Daar werd toen een zekere Le- vina Willems wegens toverij door de magistraat uit de stad en uit Zeeland verbannen voor de tijd van 14 jaar. Dat was wel te overkomen, die kwam er heel wat beter af dan haar collega's uit Veere 35 jaar geleden. Het volgend jaar werd Jacobje Hoobicx voor hetzelfde feit uit Zierikzee verbannen voor slechts zeven jaar. Wel heeft ze haar hele leven in de gevangenis moeten doorbrengen, maar dat was tenslotte haar eigen schuld: ze kwam binnen de verbanningstermijn in de stad terug. Driekwart eeuw later was er weer een grote vooruitgang merkbaar met betrekking tot de vervolging van hek sen. In het dorpje Hoek in Zeeuwsch- Vlaanderen werden in 1674 een paar vrouwen beschuldigd van toverij. Met behulp van de duivel zouden ze twee personen om het leven hebben gebracht De dominee van Hoek geloofde echter niet aan zulke praatjes. Hij stelde zich in verbinding met het gerecht van Axel en Terneuzen. Tot vier keer toe werd een oproep gedaan aan de bevolking om met bewijsmateriaal te komen, dan zou men deze heksen een proces aandoen. Maar er verscheen niemand! De heksenwaag Als een oase in deze gruwelijke hek senwoestijn staat daar de heksenwaag te Oudewater. Algemeen verbreid was het geloof dat een heks zeer licht woog. Vandaar de waterproef om te zien om ze op het water dreven. Nu had Oudewater in 1547 van Karel V. een privilege gekregen om heksen en tovenaars op de stadswaag te mogen wegen. Kwam het gewicht overeen met de natuurlijke proportie van het li chaam, dan was men vrij. Men kreeg daarvan een bewijs, een certificaat, dat geldig was voor het hele land en alle andere proeven uitsloot. Het laatst be kende certificaat is van 1727, toen een echtpaar gewogen werd: „Klaas Ariënsz van den Dool, ge boortig te Noordeloos, oud omtrent 37 jaren, kortachtig en enigszins spitsig van lichaam, hebbende blauwe ogen, hoogbruin van vel en haar; en Neeltje Kersbergen, geboortig van Lakerveld, oud omtrent 31 jaren, matig van pos tuur en hoog zwanger, bruin van vel, man en vrouw". Ze waren niet zwaar „ontkleed, schoenen en kousen mitsga ders andere kleren uitgetogen en zulks alleen bedekt met zijn (haar) hembd", woog de man 122 pond en de vrouw 110 pond. De waagmeester verklaarde, dat dit „met de natuurlijke proportie des lichaams zeer wel is accorderende be vonden" en gaf daarvan een certifi caat. Voor een bedrag van 6,50 waren ze er zeker van nooit als heksen ver volgd te kunnen worden. Het wegen ging eerlijk en voor velen was dan ook Oudewater een toevluchts oord te midden der ellenden. Tal van verdachte en geschuwde personen gin gen vrijwillig hierheen om na terug komst zegevierend hun bewijs te kun nen tonen. Occultisme Nog veel meer zou ik kunnen vertel len over deze vreemde (occulte) dingen, die alle bij elkaar onder het begrip oc cultisme worden samengevat. Over spookhuizen, waarin te middernacht spoken ronddwalen ('k las pas nog over een dergelijk huis in België, waarin het spookt in 't jaar 1965!) Over men sen die met de helm geboren zijn en in de toekomst kunnen schouwen. Over to- verkringen in de wefde en heksenbe- zems in de bomen. Over zeemeermin nen, elfen en aardgeesten. Is alles bij deze verhalen onzin en „boerenbedrog"? Ik geloof het niet. Ik geloof wel degelijk, dat er personen zijn met bijzondere gaven, die meer dan „rechtuit" kunnen, zoals men hier zegt. In sommige gevallen speelt de duivel misschien wel een rol. Als dat het ge val is mogen we deze verborgen dingen met satans hulp niet trachten te ont sluieren. Voor ons zijn de geopenbaar de dingen, maar voor God de verbor- genheden en we moeten tevreden zijn met Gods openbaring. Wanneer we er o.a. Deuteronomium 18 en ook het Avondmaalsformulier op nalezen, bemerken we dat de Bijbel het toveren en waarzeggen niet ont kent, maar ertegen waarschuwt en ons verbiedt er gebruik van te maken. „Want ieder die deze dingen doet is den Heere een gruwel; de Heere uw God heeft u dit niet toegelaten". Middelburg. L. van Wallenburg. U bent zo „lekker bruin" geworden in uw vakantie, mevrouw? En u vindt dat mooi? Wel, dan bent u niet bij de tijd. De door de zon verbrande of al thans gebruinde huid is niet meer „in". Een interessante lelieblanke huid is wat de vrouw tonen moet. En terwijl de fa brikanten van cosmetica voortgaan met de_ vervaardiging van allerlei lotions, crèmes en wat niet al om ,ouderwetse" vrouwen te behagen, zijn ze nu ook be gonnen met de fabrikatie van middel tjes die ten doel hebben het bruinen te beletten. Bovendien presenteren Ameri kaanse modehuizen strandj assen en an dere kledingstukken, die in de verte wel iets van een Arabische bumoes hebben en die de draagster, met een het hoofd geheel bedekkende hoed, de el lende van het bruinworden kunnen be sparen. Er worden nu natuurlijk ook „weten schappelijke" argumenten in het geding gebracht tegen het bruinen. Bruin wor den doet de huid verouderen en ver oorzaakt groeven langs de ogen en de mond. U ziet het: als u niet bruin bent, is u helemaal „in", en dat is een troost voor vrouwen, die ook met de meest verfijnde middelen niet bruin worden (DIA). --------^O-------- MINERALENONDERZOEK IN HOOI EN KUIL Bij de wintervoeding van het vee wordt de laatste jaren o.i. zeer terecht veel aandacht geschonken aan de mi- neralenvoorziening. Het is echter van groot belang om dit zo goed mogelijk te doen, want niet al leen tekorten zijn schadelijk voor de ge zondheid en het produktievermogen van het vee, maar overmaten zijn eveneens ongewenst. Welke mineralen nodig zijn hangt af van de in het ruwvoeder aan wezige mineralen. Onderzoek heeft uit gewezen dat deze gehalten sterk uiteen kunen lopen. Belangrijk is het de Ca/P- voerhouding te kennen. Veelal is deze aan de ruime kant, speciaal bij hooi. Meestal is dit een gevolg van het feit dat hooipercelen onvoldoende bemest worden, waardoor het fosfaatgehalte aan de lage kant is. Bovendien daalt het fosfaatgehalte in ouder materiaal zodat bij laat maaien het fosfaatgehalte mees tal ook te wensen overlaat. Een Vietnamese familie heeft zich angstig aan elkaar vast geklampt na aan artillerie-beschieting op haar dorp, waarin zich Vietcong-strijders schuilhiel den. Bij deze operatie van Amerikaanse mariniers ten zuiden van Da Nang werden 25 Vietcong-rebellen gedood. Terreinen van handeli/ng: Spanje: stoffige arene, juichende tribunes, trotse torero's en zielige stieren. Ouddorp: Provinciale weg, voort snellende auto's, jongeman en vrijheidlievende koe. Twee broers per auto op weg ont- vfioetten op hun pad een uitgebro ken koe. Fluks pakte de jongste „de koe bij de horervs" en het ging allemaal goed tot de oudste in een lollige bui onder luid oleee geroep driftig in zijn handen klapte. Voor het koebeest was dit het sein de poten te nemen. De ainateur torero liet echter zijn buit niet los. Met wapperende ha ren en broekspijpen werd hij door de koe meegetrokken tot hij de losgeslagen k.k's (koeiekrachten) weer onder controle had. Olé ge roep en hand geklap werkten op de koe als een rode lap op een stier. „Slachtschaepkens Christi" door P. de Zeeuw J.Gzn. Uitgeverij W. M. den Hertog, Lange Nieuwstraat 52d, Utrecht. Tweede druk. Prijs f 9,90. De eerste druk van dit boek ver scheen in 1924 en was sedert jaren uit verkocht. Daarom is het een goede ge dachte geweest van uitgever den Her tog, om „Slachtschaepkens Christi", de naam waarmee martelaren ten tijde van de Reformatie zichzelf betitelden, op nieuw te laten verschijnen. Het is om technische redenen ongewijzigd uitge geven, zelfs wat de spelling betreft. De schrijver heeft uit de wolk der getuigen, die blijmoedig voor de Naam en de zaak des Heeren de dood ingin gen, een keus moeten doen; het zou ook niet mogelijk zijn over alle martelaren, die op Nederlandse bodem het leven lieten, een beschrijving te geven. Wij komen er toch heel bekende namen in tegen, o.m.: Hendrik Voes en Johannes van Essen; Hendrik van Zutphen; Jan de Balcker; William Tyndall, Anneke Jansz., Angelus Mierula, Guido de Brés e.a. Wij krijgen in dit werk een indruk van de wreedheid der Inquisitie en ook van het grote geloofsvertrouwen dat bij alle folteringen, ja tot vlak voor de poort des doods op de schavotten uit blonk. In onze decadente tijd, waar de oecu mene opgang maakt en er op velerlei terrein een samengaan met Rome wordt gepropageerd en bewerkstelligd, kan het nuttig zijn dat dit boek weer in de gezinnen komt. Laten onze jonge men sen het ook lezen! Het is keurig uitge voerd, fraai gebonden en van vele il lustraties voorzien. Zeer aanbevolen. -----------O----------- „Op Safari" door Arjnand Denis, Zuid-Hollandse Uitgevers Maat schappij, Wagenstraat 70, 's Gra- venhage. Prijs f 14,90. De auteur Armand Denis heeft als ondertitel voor dit boek gekozen: „Het verhaal van mijn leven." En dat is het ook, want er zullen er weinigen zijn, die zulke spannende avonturen beleef-l den bij het observeren van vreemdej dieren in de wildernis. Niet alleen on-j geloof'lijk geduld, maar ook een gewei-' dige inspanning en onbeschrijfelijke moed heeft deze goednioedige Belg in de oerwouden aan de dag gelegd om de geheimen van allerlei wUde dieren te ontsluieren. Een treffend sitaaltj© daarvan is wel, dat hij in de Kongo bij de Pygmeeën ter ore kwam, dat er een oude olifant in het woud was met vier slagtanden. Denis rustte niet tot hij dit raadsel had opgelost. Hij beleeft de wonderlijkste avontu ren in Nepal, heeft ontmoetingen met een grote troep leeuwen in Tanganjika en maakt een vreemde jacht op gorUla's mee in het voormalige Frans Equato riaal Afrika. Armand Denis huwde met Michaela Huisdieren zijn een bron van genoe gen maar ook van zorg. Ook voor goed getrainde honden bijvoorbeeld, die niet de hele buurt bij elkaar blaffen als de baas en de vrouw een avond uitgaan blijft het probleem, hoe het dier te voe den op het tijdstip waaraan hij gewend is, wanneer het echtpaar wat langer dan gewoonlijk op stap gaat. Daarvoor is nu in de Verenigde Staten een oplossing gevonden: een etensbak met een klok. Het bakje is voorzien van een deksel. In de bak wordt het voed sel neergelegd en deze wordt vervol gens gesloten. De klok die men op elk gewenst tijdstip tussen bet ogenblik van vertrek en twaalf uur later kan af stellen, doet op het verlangde moment het deksel openspringen en klaar is Kees. Mbet het vaste voedsel met bij voorbeeld melk worden vermengd dan zorgt een klein reservoir voor de toe voeging van de noodzakelijke hoeveel heid vloeistof, zodra het deksel auto matisch wordt geopend. Is alleen droog voedsel vereist, dan kan men het re servoir uitschakelen. De bak, vervaardigd uit door DOW geleverde kunststof, (polypropyleen), is gemakkelijk schoon te maken. De Pet- o-Matic, zoals het etensbakje heet, is in korte tijd populair geworden bij de eigenaars van huisdieren. En, al kan men dat moeilijk nagaan, waarschijn lijk ook bij de diertjes in kwestie (DIA) Op het hoofdpostkantoor te Melbour ne, Australië neemt men thans een proef met een sprekende brievenbus. Wie in de postbus een brief wil deponeren hoort een stem, die vraagt of de afzen der wel zijn adres achter op de brief heeft geschreven. Bovendien wordt de afzender op merkzaam gemaakt op het bedrag aan postzegels, dat wordt vereist voor brie ven, hetzij voor het binnenland, hetzij voor het buitenland. Het geheim van de smid is, dat een postbeambte met een kleine microfoon in het gebouw is op gesteld. Hij kan zijn .klanten" wel zien, maar zij hem niet. Helaas is de conver satie tussen de verzender en de ver tegenwoordiger van de post nog niet mogelijk, maar misschien komt dat nog. (DIA). Middelharnis - Teleloon 2043 Denis, de schrijfster van de bekende dierenboeken: „Met een luipaard op schoot", en „Rijdend op een rhinos- rug." Van T.V.-programma's is dit die renliefhebbend echtpaar wel bekend. Samen bezochten zij Kenya voor het opnemen van een grote avonturenfilm, later treffen we ze weer aan in Zuid Afrika en Australisch Nieuw Guinea. Interessant is te weten dat Armand Denis het doden van dieren veraf schuwde en voor zijn soms zeer ge waagde ondernemingen nooit een wa pen bij zich had! In moeilijke situaties wist hij zich altijd zonder wapens te redden. Het lijvige boek van bijna 300 blad zijden is rijk geïllustreerd en bevat tal van unieke foto's, die alleen al de prijs van dit werk waard zijn. Zoals we dan van de Forum Boeke rij gewoon zijn is het keurig uitge voerd, gebonden in een stevige band, en voorzien van een fraai stofomslag. Men zal dit mooie boek, dat een zeer prettige verhaaltrant heeft, na lezing niet in de boekenkast wegstoppen maar het er vaak weer uithalen om het nog eens te lezen en de mooie foto's te be kijken. „De Forum Boekerij brengt U de wereld nader.was eens de uit spraak van Jury F.B.S., met dit boek een wereld, waarvan ons de geheimen van de oerwouden worden nader ge bracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2