Weth. 0. E. Soldaat te Stad aan 't Haringvliet ten grave geiiracht Hulpactie voor getroffen Sempre Crescendo Be ie c. Zittingstijden Jongeman uit Achthuizen in Duitsiand verongeluict Grote brand in Ommen Zeeuwse Zendingsdag op Schouwen-Duiveland a. b. Vervolg Buitenland Gew. Arbeidsbureau Zondagsdienst artsen KERKNIEUWS Predikbeurten Geref. Gemeenten PREDBKBEÖRTEN Gireer uw abonnementsgeld Bespaar hoge incassokosten a. b. c. X steed fa. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 25 juni 1965. Onder zeer grote belangstelling is wo in leven wethouder van Stad aan 't Ha hofstede aan de Zeedijk werd de stoet volgwagens. In de stoet waren met de Nieuwenhuizen, weth. C. van Rumpt, er oud-burgemeester Brinkman, verte, waarin hij zitting had, van de Polders ir. J. B. Mijs, dokter Bouman, ds. P. begrafenis en vele anderen. Op de toe personen het woord gevoerd, n.l. door tevens sprak namens de verschillende Burgemeester C. Nieuwenhuizen schetste welk een grote persoonlijkheid de heer Soldaat geweest is en welk een ontroering er door de gemeente ging, toen zijn overlijden bekend werd. Wij wisten zei spreker dat hij ziek was en het bed moest houden en na enkele we ken weer zou hersteld zijn. God heeft het anders beslist. Op velerlei wijze heeft hij de ge meente gediend. Hij was ruim 30 jaar raadslid, waarvan 20 jaar als wethou der. Mede door zijn iDestuur heeft de gemeente in dat tijdperk een ander aanzien gekregen. Spreker had wet houder Soldaat 4% jaar in het college meegemaakt en hem leren kennen als een eerlijk en openhartig man, die zichzelf nooit op de voorgrond stelde. Een van zijn grote eigenschappen was zijn onkreukbaarheid. Met hem zat spreker in diverse streekorganisaties, o.m. de nutsbedrij ven, waarin hij zijn gaven 'besteedde voor het gehele eiland. De besturen van de Boerenleenbank en Polders had den spreker gevraagd aan de groeve te ■beklemtonen, het vele werk dat hij ge daan heeft als bestuurslid en voorzit ter. Steeds bracht hij daar de belan gen van de bevolking naar voren. Hij betoonde zich tot en met Stadte- naar, daar hij ter plaatse een bunga low had laten bouwen om met zijn echtgenote de laatste jaren te slijten. Helaas heeft dat niet zo mogen zijn, aldus spreker. Namens het gemeentebestuur en alle organisaties waarin hij zitting had, bracht de burgemeester dank voor al les wat hij als grote persoonlijkheid voor de gemeente en ook voor het eiland heeft gedaan. Hem en zijn werk zal in dankbare herinnering blijven. Spr. eindigde met de wens dat God mevr. Soldaat, de kinderen en overi ge familie zou sterken in dit zware ver lies. niet hebtoen gekregen. Het was echter een publiek geheim dat Ben Bella en Boumédienne eikaars politieke tegen standers waren. Ben Bella ging toe langer hoe meer maatregelen nemen om zijn macht te vergroten en die van Boumédienne te beperken. Totdat deze laatste de tijd gekomen achtte om in te grijpen----- Het gevolg daarvan is, dat Ben Bella nu achter slot en gren del zit. Franse commentaren heben zich gehaast te verklaren dat deze omwen teling een zuiver binnenlandse aange legenheid is, die verder geen politieke consequenties zal hebben. De GauUe liet echter voorzichtig doorschemeren, dat de communisten er weleens achter konden zitten, temeer omdat de grote man van deze staatsgreep, Boumédi enne, sympathieën schijnt te koesteren voor Mao Tse Tung en Fidel Castro. Nu heeft deze staatsgreep ook wel op een merkwaardig tijdstip plaats gehad, namelijk aan de vooravond van de Afro-Aziatische conferentie, die te Al giers zal worden gehouden. Terstond na het bekend worden van de opstand de den geruchten de ronde als zou de con ferentie niet doorgaan of tenminste uit gesteld worden. Later is hekend ge maakt dat de conferentie normaal door gang zal vinden. Het is niet onmogelijk dat 'bijvoorbeeld Rusland, dat zeer ge kant is tegen de Afro-Aziatische con ferentie, achter- de schermen heeft ge probeerd, dit plan te verijdelen. Méér voor de hand ligt echter de op vatting, dat de strijd in Algerije ge woon een strijd om de maöht is tussen politici, die overigens wat hun gods dienstige politieke en nationale gevoe lens betreft, niet eens veel van elkaar verschillen. Vietnam. De uitzichtloosheid van de oorlog in Vietnam heeft de Britse premier Wil son op het idee gebracht, een zoge naamde „vredes missie" naar de be trokken landen te zenden. Op de con ferentie van landen, aangesloten bij het Gemenebest, heeft hij dat voorstel er snel dóór gekregen. Deze missie zou dan moeten bestaan uit Wilson zelf als voor zitter; president Nkrumah van Ghana; sir Balewa, de premier van Nigeria, dr. Williams, de president van Trinidad en Senanayake, de premier van Ceylon. Dit vijftal zou dan een reis moeten ma ken naar Moskou, Peking, Hanoi, Sai gon en Washington, om te onderzoeken of er mogelijkheden zijn voor een con ferentie over Vietnam, om op die wijze een einde aan de strijd te maken. Terstond na het bekend worden van dit plan, hebben de regeringen van China en van Noord-Vietnam al laten weten, dat ze de vredesmissie niet wen sen te ontvangen. De wereld kan nu in elk geval duidelijk zien, dat de wil tot vrede bij de communisten niet aan wezig is De Gemeentebestconferentie over weegt nu, bepaalde leden van de com missie door andere te vervangen, daar het niet onmogelijk is, dat China tegen bepaalde personen onoverkomenlijke bezwaren heeft. Het is echter de vraag of China ooit een dergelijke missie zal willen ontvangen. Het is zeker de vraag of een dergelijke missie niet bij voor- haat tot mislukken is gedoemd. Het plan van Wilson lijkt ons nogal idealis tisch en te weinig rekening houdend met de harde feiten van de Vietname se crisis. De Arperikaanse aanvallen op Noord- Vietnam worden met de dag heviger: Ei: kan nauwelijks meer van vergel- dingsaanvallen worden gesproken, er is gewoon een locale oorlog aan de gang. ensdagmiddag de heer A. E. Soldaat, ringvliet ten grave gebracht. Op zijn geformeerd met een onafzientoare rij familie aanwezig burgemeester C. raadsleden en gem. secretaris; ook was genwoordigers van de nutsbedrijven en van het Waterschap o.m. dijkgraaf van Wakeren, die de leiding had van de graafplaats werd door slechts twee burgemeester C. Nieuwenhuizen, die corporaties en door ds. P. van Wakeren I Ds. P. van Wakeren Ds. P. van Wakeren concludeerde uit de grote belangstelling en ook uit de woorden van de burgemeester dat de overledene niet alleen voor zijn gezin en bedrijf, maar ook voor de gehele ge meenschap van Stad van grote beteke nis is geweest. Hij was een man die met de hem geschonken gaven mee werkte aan de bloei van de gemeente. Hij had niet de gave van het woord, hij was kort van stof, maar wel van meevoelen en meeleven. Hij was een rechtvaardig man, waarom spreker dacht aan de Spreukendichter: „de ge dachtenis des rechtvaardigen zal tot zegening zijn." Rechtvaardig zijn betekent, iemand geven waar hij recht op heeft. Dat heeft hij in zijn leven toegepast. In een verslag over zijn heengaan las spreker, dat hij respect had voor de mening van een ander. Dat is ook iets van rechtvaardig zijn. Bij het noemen van de naam Soldaat, zal dat hlijven voortleven. Spr. vond dat een troost voor de familie zulk een man, vader, broer en oom gehad te hebtoen. Al is dit nu alles schoon, het is niet het voornaamste aldus spreker. Hij had het woord rechtvaardig gebruikt in al gemene zin; de Bijtoel spreekt over rechtvaardigheid door het geloof in Christus. In ons zelf zijn wij niet rechtvaardig, dat kunnen we alleen zijn in Christus tot de vergeving der zon den. Die rechtvaardiging is tot werke lijke zegen ook voor hen die na hem zijn. Streven naar rechtvaardigheid in universele zin was nodig, maar meer en allereerst in de ware betekenis van het woord, n.l. die rechtvaardigheid die in Jezus Christus is om zondaren te zoeken en te behouden. Dankwoord De heer L. Soldaat, zoon van de overledene dankte namens zijn moeder en de familie allereerst dokter Bou man en Zr. de Vrij die zijn vader zo vaak hadden bezocht. Verder de burge meester die namens gemeente en or ganisaties woorden ter gedachtenis had den gesproken en ds. P. v. Wakeren voor de leiding op het sterfhuis en het gesproken woord aan de groeve en ten slotte alle aanwezigen voor de toewezen eer. Het Gewestelijk Arbeidsibureau te Oud-Beijerland en de Bijkantoren Brielle en Middelharnis zijn op werk dagen geopend van 8.30—12.00 uur en van 13.3017.00 uur. De Bijkantoren kunnen in de middaguren gesloten zijn. Inschrijving van werkzoekenden alleen van 8.30 tot 12.00 uur. Voor hen, die van werkkring willen veranderen zijn de toureau's geopend elke woensdagavond van 19.0020,00 u. Zittingen in de periode van 1 novem ber tot 1 juni: 's Gravendeel elke dinsdag 9.00—9.30 uur. Kantoor Gemeentewerken. Strijen elke dinsdag 10.00—10.30 uur, Gemeentehuis. Numansdorp elke dinsdag 11.00—11.30 uur. Gemeentehuis. Goedereede elke dinsdag 14.0014.30 uur. Pension Delta. Achthuizen elke woensdag 14.00 14,30 uur. Lokaal Galathesedijk 108. Zitting gehele jaar: Spijkenisse elke woensdag 14.00—14,30 uur Gemeentehuis. Specialistische Arbeidsvoorziening: De jeugdconsulent, de heer J. G. E. Groen is aanwezig: G.A.B. Oud Beijer- land op dinsdag, donderdag en vrijdag. Bijkantoor Brielle woensdag. Bijkantoor Middelharnis maandag. De oomsulent voor de bijzondere be middeling (gehandicapten), de heer A. Verhage is aanwezig: G.A.B. Oud Beijerland maandag, woensdag en vrijdag. Bijkantoor Brielle dinsdag. Bijkantoor Middelharnis donderdag. Van zaterdag 26 juni voorm. 12 uur t.m. maandag 28 juni v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herinken-Melissant: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Bouman, telef. 01871-269, Stad aan 't HaringvUet en dokter Kramers, tel. 01873-201, Oolt- gensplaat. ZO'NDAGSDIENST DTERBNAETSEN Dienst heeft de heer Wagner, tel. 01877-281, Dirksland. THOLBN Zondagsdienst artsen. Zondag 27 ju- nu hebtoen voor de gemeenten Poort- vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philipsland en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dokter Vermet, tel. 01676-415 Nieuw Vossemeer. De zoutevis van mij Geheel van graten vrij Zet j' alles voor opzij 't Is d' allerbeste soort En echt zoals het hoort Klaargemaakt aan boord Van grote kabeljauw Daar, als men kleiner wou Ze dunder wezen zou 't Is door de kwaliteit Vanzelf zo wit als krijt En niemand heeft er spijt Die dit spul probeert De tijd die heeft geleerd Dat men het waardeert Als 't beste zeebanket Steeds weer wordt voorgezet Dus daarom opgelet Dat j' ook voor vis uit zout Dit geldt voor jong en oud Mijn adres onthoudt TAMBOER - Middelharnis Door de brand van j.l. maandag in de O.L. school te Middelharnis heeft de Kon. fanfare „Sempre Crescendo" een gevoelig verlies geleden. De in een lo kaal opgeslagen instrumenten, meubi lair en overige inventaris tot een ge zamenlijke waarde van plm. 17.500', ging in het vuur verloren. Sempre is door de brand overrom peld, zij begeleidde dezer dagen de feestelijkheden t.g.v. het 500-jarig be staan van Middelharnis met vrolijke muziek en het lag daarom voor de hand dat een aantal instrumenten nu ze toch intensief werden gebruikt in de school werden gelaten, met name de trommen. Gelukkig hadden de leden hun eigen in strumenten zoals gebruikelijk naar huis meegenomen, zodat niet aan het in strumentarium maar aan de inventaris het grootste verlies geleden is, resp. 6000,— en 11.500,—. Daar de muzi kanten normaliter hun instrimient thuis hebben was een en ander niet verze kerd en het bestuur van Sempre treft hiervoor geen verwijt. Onder het motto dat snelle en doeltreffende hulp gebo den is heeft burgemeester Hordijk gis termiddag op het gemeentehuis een aantal representanten uit bevolking en bedrijfsleven ontboden die elk een taak op zich hebben genomen, steeds met het doel voor Sempre wat geld binnen te krijgen. Zo kan men dezer dagen dokter Gestman langs de buitenboeren zien trekken en zal de heer Abr. Boeter alle Horecabedrijven aandoen. De heer Jac. Appel van de Ford Garage zal de verschillende garagebedrijven bezoeken en zo zijn velen in de weer om Sempre uit de brand te helpen. Sempre zelf zal waarschijnlijk a.s. dinsdag door de gemeente trekken. Met hulp van verenigingen zal dan een lijst-l collecte worden gehouden. Ook wordt morgen zaterdag -^ de laatste feest dag te Middelharnis met de bus rondr gegaan. Reeds zijn giften binnengeko men en toezeggingen gedaan. De brandweer heeft al gelapt en de baten van de zaterdagavond te spelen wedstrijd komen aan Sempre ten goede. Aller medewerking wordt gevraagd het onvolprezen Sempre weer op de been te helpen. Geref. Gemeenten: Beroepen te Ka- lamazoo (Michigan) U.S.A. en te To ronto (Ontario) Canada ds. W. Suyker te Krabbendijke. Vier kandidaten bij de Geref. gem,eenten beroepbaar Op de deze week voor het curato rium van de Theol. School der Geref. Gemeenten gehouden examens hebben vier studenten hun eind-examen ge daan en zijn beroepbaar verklaard, nl. de heren A. Hoogerland te Werkendam, drs. P. Honkoop te Kloetinge; G. J. v. d. Noort, Capelle a.d. IJssel en Chr. v. d. Poel te Rotterdam. Proponentsexamen is afgelegd door de heren C. de Ridder te Kampen, W. W. Schreuder te Amersfoort en J. van Vliet te Den Haag, die nu in de ge meenten mogen voorgaan. ZONDAG 27 JUNI Zuid-Beveland: Goes 9.30, 2 en 6 uur lezen Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur ds. J. C. Weststrate uit Meliskerke Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 5.30 uur lezen Bors- sele 9.30, 2 en 6 uur lezen Hoede- kenskerke 9.30, 2 en 6 uur kand. P. Honkoop te Kloetinge 's Gravenpol der 9.30 (H.A.) 2 en 6 uur ds. A. F. Honkoop uit Goes Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen Wemeldinge 10 en 4.30 uur lezen Yerseke 9.30, 2 en 6 uur lezen Kruiningen 9.30, 2 en 6 u lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen Krabbendijke 9.30 en 6 uur ds. W. Suyker en 2 uur lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur ds. G. Mouw te Mid delharnis. Noord Beveland: Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur lezen Kamperland 10, 2,30 en 6 uur lezen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur lezen. Extra kerkdiensten. Zuid Beveland: Eorssele vrijdag 2 juli 7.30 uur ds. Chr. van Dam em. pred. te Werkendam Rilland Bath woensdag 30 juni 7.30 u. ds. A. Kok uit Poortvliet. Noord Beveland: Kamperland don derdag 1 juli 7.30 uur kand. P. Hon koop uit Kloetinge Kortgene dins dag 29 juni 7.15 uur ds. A. F. Hon koop uit Goes ('toed. H.D.) SOMMELSDIJK LedeTi van „Ons Koor" krijgen herinmeringsmedaille In hotel de Kok te Sommelsdijk waar gisteravond met het bestuur en diri gent van „Ons Koor" het erecomité en de Oranjever. aanwezig waren waren de verwachtingen hoog gespannen. De door de Oranjever. aangeboden herin neringsmedaille waarop het erecomité de inscriptie liet aanbrengen waren nog niet per post gearriveerd. De me dailles zijn de leden toegezegd n.a.v. het 30-jarig bestaan van Ons Koor dat met een groots concours op 28 en 29 mei j.l. werd gevierd. De ijverige voorzit ter, de heer J. Lodder heeft naar hij vertelde op het postkantoor nog tien postzakken uitgestort, maar wat er ook uit kwam, geen medailles! Niettemin werd de avond gevuld. De secretaris van Ons Koor, dhr. W. Vroegindeweij gaf een terugblik op -het gehouden con cours. Hij verzekerde dat de resultaten louter te danken zijn aan het werk van bestuur en leden. Daardoor kan men terugzien op een uitstekend ge- I slaagd concours waaraan „Ons Koor" I nog plm. f 650,overhield. Dat het koor het zelf heeft verdiend toleek geen loos geluid. Zelf heeft dhr. Vroeg indeweij een week vakantie en een snipperdag eraan opgeofferd! De me dailles worden a.s. vrijdagavond 2 ju li te 9.00 uur uitgereikt in het repe titielokaal. DIRKSLAND Wedvlucht uitslag P.V. Gevl. Vrien den vanaf Creil. L. Arensman 1, 4, 5, 16; Joh. Doorn 2, 5, 6, 9; v. d. Groef- Knops 3, 10, 17; C. Soldaat 7, 13; J. Roodzant 8; A. Mans 11, 12; B. Leij- dens 14. A.s. dinsdag inmanden voor Chate- auroux en donderdag inmanden voor Noyon. STELLENDAM Bloedtransiusie. A.s. maandagavond 28 juni van 6.309.00 uur zal er weer de jaarlijkse bloedafname gehouden worden in 't Haegse Huus. Degenen, die zich nog niet opgegeven hebben kunnen a.s. maandag ook naar het ge bouw komen. Let wel! Uw bloed kan een mensenleven redden. OUDDORP Donors. Voor de bloedtransfusie- dienst van het Roode Kruis hebben te Ouddorp 328 donors hun halve liter bloed afgestaan. Geslaagd. De heer C. Hameeteman slaagde aan de kweekschool te Gouda voor het onderwijzersexamen. OOLTGENSP'LAAT Dames van dienst DSV van BB op excursie. Een tiental dames van de dienst DSV van Bescherming Bevol king uit 'Ooltgensplaat gingen woens dag j.l. onder leiding van de heer Tijl, plaatsvervangend leider BB Flakkee, op excursie naar de comrriandopost van de BB Kring ZH 9 te Oostvoorne. Zij werden daar ontvangen door de heren Tuinstra en Brouwer. Na een 'hartelijke begroeting en een korte inleiding volg de er een rondleiding door de post wel ke is onder getoracht in een door de Duitsers gebouwde bunker, 't Was zeer interessant kennis te nemen van de in de post opgestelde instrumenten. De excursie werd besloten met een etentje in Hotel „'t Wapen van Marion" te Oostvoorne. Bejaarden gingen naar Nijmegen. Onder leiding van het comité gingen de toejaarden j.l. donderdag 24 juni hun jaarlijkse reisje maken, ditmaal naar Nijmegen. Met een bus van de firma Vermaat uit Nieuw Heivoet vertrokken de 45 reizigers 's morgens om 8.15 van af het Vereen, gebouw „'t Centrum". Te Nijmegen werd een bezoek getoracht aan de Heiligeland Stichting. In de om geving van de stad werd tijdens de rustpauze pannekoeken gegeten in een hotel. De dag werd afgesloten met een koffietafel, welke in eigen gemeente in „'t Centrum" werd geserveerd; waar 'bij ook burgemeester Van der Harst te genwoordig was. Algemene indruk: „het was een fijne dag." 71 donors gaven bloed. Tijdens de gisteravond (donderdag) in het Vereen, gebouw „'t Centrum" door de Bloed- transfusiedienst van het Ned. Roode Kruis georganiseerde bloedafname, werd door 71 donors een halve liter bloed afgestaan. (Vorig jaar 69). Aangifte nieuwe leerlingen. Maan dag a.s. toestaat er in de Chr. School gelegenheid voor het aangeven van nieuwe leerlingen. Zie verder de ad vertentie in dit nummer. Verkoop tuingrond. Ten verzoeke van de Erven van mevr. J. C. van Ros- sum-Donkersloot werd door Notaris A. H. Ris te Oude Tonge j.l. dinsdagavond in Hotel „Hobbel", alhier, bij op'bod verkocht enkele percelen tuingrond aan de Langeweg en het Boomgaardpad, resp. groot 72,40 are en 9 are. De ver koop vond in vijf kopen plaats, die al len werden ingezet door de heer C. van Gurp, uitmakende een totaal bedrag van f 7257,De verkoop bij afslag zal plaats vinden a.s. dinsdag 29 juni te 7 uur nam. in Hotel „Hobbel". Donderdagmiddag 24 juni is te Kiers- dorf bij Keulen in Duitsland de bijna 18-jarige Eddy Vervloet uit Achthui zen verongelukt. Hij was maandag in dienst gekomen bij N.V. Oosterling's Aannemingsbedrijf, die aldaar een groot werk onder handen heeft. Hij was bij dit bedrijf dus nog maar en kele dagen in dienst. De juiste toe dracht van het ongeval is ons ondanks vele informaties, niet 'bekend gewor den. De jongeman, die bijzonder flink was voor zijn leeftijd komt uit een gezin van 7 personen; er zijn nog 4 broers en twee zusters. Het gezin J. J. Ver- vloet-Gootjes woont in Bloemstraat 27, Achthuizen. Dit droeve ongeval heeft in de ge hele omgeving grote deernis met de fa milie opgewekt. Het stoffelijk overschot zal naar Achthuizen worden overgebracht. De begrafenis is bepaald op maandag 28 juni te 10 uur op de R.K. begraafplaats te Achthuizen. ZONDAG 27 JUNI MIDD'EUIABNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. (Extra collecte voor het bouwfonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. J. Graf e te Zuid Beijerland Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrij gemaakt) 10.30 en 4 uur ds. v. Deur- sen van Barendrecht. Herv. Kring De Oecumene 10.30 uur ds. H. J. Jaanus van Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. 'H. C. Bultman (Extra coll. voor het bouwfonds). Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.45 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 8.45 en 3.30 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. (Extra coll. voor de kerk.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra coll. voor de kerk). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. D. C. van Wijnen en 2 uur ds. H. J. Smit (afscheid). (Bijzondere collecte voor het 'beroepingswerk). Ger. Kerk 9 uur ds. Noordhof van den Bommel (voortoer. H.A.) en 6 uur ds. Kremer uit Giessenburg. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) (Extra collecte voor het orgelfonds). Ger. Kerk 10 uur ds. Zijlstra uit Middelharnis en 15.30 uur ds. G. J. Grafe uit Zuid Beijerland. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 u. dhr. Vroegindeweij uit Lochem. Ger. Kerk (vrijgemaakt) in het ge bouw speeltuin „de Flipjes" ds. Ka- mertoeke uit Velp. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 9.30 uur ds. B. J. Zaal van IJs- selmuiden en 6 uur dhr. Damen van Schelluinen. Vereen, getoouw 9.30 uur dhr. Damen en 6 uur ds. B. J. Zaal. (Extra coU. voor de kerkvoogdij. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 uur ds. H. N. van Hensbergen en 10.30 uur dhr. Kooyman van Ridderkerk en 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. van Wakeren (Extra coU. voor het Restauratie fonds) (nam. voorber. H.A. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. A. v. d. Zwaag I Deze foto toont de ruïne van wat eens een grote loods in 'Ommen was, die gebruikt werd door de kruidendrogerij van de Coöp. Kruidentelersvereniging Angeli na. De drie loodsen .van het be drijf brandden in de nacht van dinsdag op w^oensdag tot op de grond toe af. De schade bedroeg ongeveer twee en half miljoen gulden. Uitgaande van de Chr. Geref. kerken Zaterdag 26 juni a.s. wordt op het landgoed „Heesterlust" te Schuddebeurs bij Zierikzee een zendingsdag gehou den, uitgaande van de Chr. Geref. ker ken, classis Middelburg. De opening vindt plaats v.m. 10.15 uur sluiting n.m. 3 uur. Sprekers zijn o.m. de heer J. C. Spaan ds. J. Kievit, ds. Bildier en ds. J. Wes- terink (zie de advertentie elders in dit blad). Ongetwijfeld zullen er zendingsvrien den op Flakkee zijn die deze dag op Schouwen-Duiveland willen meemaken. De incassokosten voor het innen van postkwitanties worden steeds hoger. Voor de betaling van het abonnements geld voor het 3e kwartaal ad 2,50 be taalt u 40 et. incasso; wordt de kwi tantie na 7 dagen nog eens aange boden, dan wordt het 60 et. Het is dus het beste direct bij de aanbieding te be talen. Deze hoge kosten op het kleine bedrag van 2,50 kunt u echter be sparen, wanneer u het abonnements geld overschrijft op onze giro nr. 167930, t.n.v. N.V. Eilanden-nieuws, Middelhar nis. U kunt ook voor een half jaar 5,— of voor een vol jaar 10,gireren, dat is nog voordeliger. Weest op uw eigen voordeel uit en maak ons het abonnementsgeld per gi ro over. Het vereenvoudigd tevens on ze administratie. ADMINISTRATIE N.V. EILANDEN-NIEUWS MIDDELHARNIS GOES Dodelijk verkeersongeluk Woensdagmorgen is de 17-jarige P. M. van. Dalen in de Van de Spiegel straat onder een AMZ-autotous geraakt waartoij het achterwiel van de bus over haar heen ging. Zij was op slag dood. Het meisje zat als duopassagiere achter op de bromfiets van haar 19-jarige zus ter, die er met enige schrammen af kwam. PARFUM-UITLAAT BIJ CALIFORNISCHE BUSSEN Niet dat het iets helpt tegen het ge vaar van uitlaatgassen, maar wie er nu last van heeft, mist in ieder geval de stank: de gassen, die de uitlaat van de stadbussen in Santa Monica in Califor- nië verlaten ruiken lekker door de toe voeging van een bepaald preperaat aan de dieselolie die zij gebruiken. De direc tie zegt dat de kosten betrekkelijk ge ring zijn en zeker de goodwill waard zijn, die tijdens de nu juist geëindigde proefmaand onder het publiek is ge kweekt doordat wat zij beschrijft als de „bloemengeur" die bussen thans ver spreiden. (DIA) van Ten Boer. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. T. van 't Veld Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. J- Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. Jonkers en 6 uur ds. A. Kaste lein van Capelle aan de IJssel. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder (voorm. H.A. en sav. voortzet ting en dankzegging). Ger. Gem- 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur dhr. P. Kooyman van Ridderkerk. Vrijdag 25 Met die plotselin op het van onz D h Di A Middelh Wij we verschei die don dorf bij H A BEDFO kei, i" MERGE jaar FORD MIDDE In het voorop nog worde" Sollicit sturen' Zieken vraagt verple Teven SoUici Het b te Ca „DE op vo SoUic' hof" (Telef Vraa en oo TELE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2