Heiveiia Geretm Getneente Dirkstantl krïjfft (bijna) nieuwe iterii Goed xo 50 iitn KindeAfio-ehpe NIEUWS Het wordt een kruiskerk met 740 zitplaatsen automobielen Nieuwe mogelijkheden worden ontsloten.... Ditjes en Datjes it -A i\fli^lM^J f bijzondere chocolade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot 1 yf Bf^ BS fr een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. A. V. d. Vliet UIT PE KSRHEN Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 18 juni 1965. Zwitserland is één der kleinste lan den van Europa. Het telt, ondanks het feit, dat een derde van zijn oppervlak te improductief is en dat het bijzonder arm is aan bodemschatten 5.O00.0O0 in woners. Het Zwitserse volk heeft pro fijt weten te trekken uit zijn ligging. Het is vier talen rijk en daarom koos men voor munt en postzegels de la- tij nse benaming Helvetia. Wie de zeden, de geest en de kunst van Zwitserland wil begrijpen, moet zich voor ogen houden, dat dit land nooit een monarchie is geweest. De Zwitserse natie is een gegroeide, niet een geconstrueerde eenheid. De kantons zijn zelfstandige republiekjes. De Zwitsers hebben één gemeenschap pelijk overtuiging gevonden over de za ken, die in hun ogen de hoogste goede ren zijn: onafhankelijkheid en soever einiteit en daardoor, vrijheid. Vóór 1848 zorgde ieder kanton voor zijn eigen krijgsmacht. Tegenwoordig heeft Zwitserland een nationaal leger onder éénhoofdig commando. Het Par lement zetelt in Bern, de Bondsstad. De verschillende instanties van het cen traal gezag zijn daar ondergebracht, zo als het leger, buitenlandse zaken en vervoersmiddelen, zoals P.T.T., spoor wegen en radio. Daarnaast bestaat er een coördinerend orgaan voor de be trekkingen tussen de centrale regering te Bern en de kantons, die nog altijd een sterke m.ate van autonomie bezit ten. Zij beheren hun eigen zaken vol gens hun kantonale instellingen en hun eigen tradities. De kantons behouden alle eigen rechten, die zij niet vrijwillig hebben opgegeven. Hun financiële auto nomie geldt zelfs voor de gemeenten. Het openbaar onderwijs is bij de wet verplicht. Schoolgeld voor het lagere onderwijs kent men niet en het middel bare onderwijs ontwikkelt zich meer en meer in dezelfde richting. De school is het fundament van de Republiek. Het centrale regeringsorgaan van de Bondsrepubliek is de Bondsraad, die uit zeven leden bestaat. Zij worden niet door het volk gekozen zoals de leden van de Nationale Raad, maar voor vier jaar benoemd door de twee kamers ge meenschappelijk. Zwitserland doet dik wijls een beroep op het algemeen kies recht maar maakt er geen misbruik van. Dank zij het „Recht van Referendum" kan het volk beslmten van het parle ment afhankelijk maken van een volks- etemming.In dien 30.000 burgers daarop bestaan, moet een dergelijk besluit aan een volksstemming worden onderwor pen. Daarnaast bestaat het „Initiatief recht". Ieder stemgerechtigde, mits ge steund door 50.000 anderen, kan grond wettelijke wijzigingen voorstelden. Van deze beide mogelijkheden wordt her haaldelijk gebruik gemaakt. Neutraliteit is geen dood begrip in Zwitserland. De Zwitsers beseffen, dat de neutraliteit hun ook zware verplich tingen oplegt. De Zwitserse neutraliteit is een positieve en actieve neutraliteit. Deze neutraliteit wordt streng door gevoerd. De Zwitsers bewaren hun soe vereiniteit aliS hun hoogste goed. Zo mogen buitenlanders alléén op speciale vergunning roerend- en onroerend goed in Zwitserland bezitten. Om te voorko men, dat aandelen bezit van in Zwitser land gevestigde ondernemingen voor méér dan vijftig procent in niet-Zwit- serse hand zou komen, heeft men maat regelen genomen. Bij vele ondernemin gen kent men de aandelen op naam. Deze aandelen zijn voor buitenlanders niet te koop, omdat alléén aandelen op naam het recht van medezeggenschap en stemrecht geven. Immigratie en militaire en politieke neutraliteit droegen veel tot de wel vaart bij. Meer en meer auto's verschijnen op de wegen. Voor veel mensen nieuwe mogelijkheden. Uw harte- wensen gaan sneller in vervulling dan u denkt, als u nu een spaar rekening opent bij onze banken. Ruim V/s miljoen spaarders pro fiteren reeds van de diensten van de BOERENLEENBANKEN KAIFFEISENBANKEN Ut Nederland, Italië en Frankrijk wa ren gedurende de Reformatie duizenden uit eigen land gevluchte protestanten toegestroomd. Zij brachten nieuwe tak ken van bedrijf mee, zoals de zij de-in dustrie in Zurich, de lintfabricage in Bazel en de horlogemakerij in Geneve. Zwitserland heeft een welvarende in dustrie weten op te bouwen en was reeds in de negentiende eeuw het sterkst geïndustrialiseerde gebied van Europa. De hele wereld kent de Zwit serse praecisie-arbeid. Dank zij de hoge koopkracht der bevolking staat de Zwitserse markt open voor importen uit het buitenland. De invoerrechten behoren tot de laagste ter wereld. Zwit serse handelsfirma's als. Nestle, Brown- Boveri Bally, Ciba, Geigy en Hoffmann La Roche, om er maar een paar te noe men, zijn overal ter wereld een begrip. Dat Zwitserland een vacantieland bij uitstek is, behoeft hier niet te worden vermeld. Maar, het is jammer, dat de meeste vakantiegangers het ware Zwit serland nooit zullen leren kennen. Daar voor moet men naar plaatsen gaan, waar géén buitenlanders komen en moet men die Zwitsers leren kennen, die men niet in hotels ontmoet. Is men daar achter gekomen, dan ontdekt men het ware Zwitserland en de ware Zwit serse gastvrijheid en vriendschap. Een voorbeeld van Zwitserse offervaardig heid mochten de vluchtelingen uit Tibet ondervinden, die als kinderen van eigen volk in Zwitserland werden opgenomen. Enkele jaren geleden heb ik er nog een groepje van gezien in het dorp Trogen, waar weeskinderen uit Tibet in een ei gen huis een onderkomen hadden ge vonden. Mannen en vrouwen uit Tibet werken overal in Zwitserland en voelen zich als bergvolk daar zeer wel thuis. Dat Zwitserland, tijdens de tweede wereldoorlog zijn soevereiniteit heeft weten te bewaren, heeft het vooral te danken gehad aan het beslist optreden van een man, wiens naam steeds in de geschiedenis genoemd zal worden. Ge neraal Guisan. Hij werd op 30 augus tus 1939 tot opperste bevelhebber van het Zwitserse leger gekozen. Door een eminent strategisch plan veranderde Generaal Guisan een deel van Zwitser land in een alpenvesting, die de naam „Reduit National" kreeg. Wassenaar F. Th. Roeters van Lennep RUMEN VAN TIJMEN De trein gaat strakjes stoppen. Om 't eiland Ameland. Er komen immers dammen. Dus stopt men bij het strand. We doen aan landaanwinning. Wel veel meer dan voorheen. Men kan er dit van zeggen: Tot nut van 't Algemeen! Als deze plannen doorgaan, Zie niet op een müjoen! Dan is er daar in 't noorden, Straks aardig wat te doen? Dan worden daar de Wadden, Wel aardig ingeperkt. Maar je, er moet dan vooraf, Al o zo hard gewerkt. Weer bijna tijd voor kersen. Lawaaierig tot en met. Er moet op al die rovers, Terdege wel gelet. Dat geeft vaak schorre kelen. Ze blijven er niet af. Zodat men in de boomgaard, Vaak een „concertje" gaf. Er klinken doffe knallen. En liefst van vroeg tot laat. Met niet gepikte kersen, Is iedereen gebaat. Vandaag 'n spreeuw te wezen, Dat valt nog niet zo mee. 't Zijn ongenode gasten! Ze eten soms voor twee! iV -A- -A- Ziezo de nieuwe regels. Zijn voor 't verkeer van kracht. Eti nu de resultaten. Maar rustig afgewacht. Vóór zebra's niet passeren. Dat is me nogal wat. We willen o zo gaarne, 'n Veilig zebrapad. Als dat alleen zou helpen, Was 't al een resultaat, Dat in verkeerskronieken, Hoog aangeschreven staat. FOR» CLUB NEDERLAND ZOEKT BELANGSTELLENDEN Enige enthousiaste Ford rijders heb ben het plan om over te gaan tot op richting van een Ford Club Nederland. Door dit initiatief wil men een nauwer contact tussen de vele Ford eigenaars scheppen. Het voorlopige oprichtings- oomité heeft als clubprogramma niet al leen de deelname aan betrouwbaar- heidsritten en rallies voor ogen. Men wil in clubverband ook uitstapjes en excursies, voorlichtings- en filmavon den gezelligheidstochtjes voor invaliden en ouden van dagen organiseren en de leden o.a. behiüpzaam zijn met vakan tievoorlichting. Cluborgaan wordt het in vier kleuren verschijnende twee maandelijkse tijdschrift Ford Wereld. Om tot een officiële oprichting van de club te komen en een bestuur te kiezen zoekt het voorlopig oprichtingscomité contact met belangstellenden, die zich in verbinding kimnen stellen met de heer C. J. Wittekamp, Postbus 6006, Amsterdam. Het kerkgebouw der Geref. Gemeente verkeert sinds jaren in slechte staa-t. Bij veel wind bewoog soras het dak, en om het goed te krijgen, zou er voor dui zenden guldens aan moeten gerestau' reerd worden, waarmee het nog niet afdoende zou zijn geweest. Ook de glas- in-loodramen waren geheel versleten. Men heeft toen besloten de verbouw grondig aan te pakken en er tevens een andere indeling van te maken in de vorm van een kruiskerk. Op bij geplaatste foto is te zien dat de kerk bijna geheel is afgebroken. Alleen de zijmuren zijn blijven staan; de con sistorie en het vergaderlokaal zijn in tact gebleven. Aan de zijde van de Gelderse dijk wordt een nieuwe ingang gemaakt; de ingang aan de Boomvlietstraat blijft be staan. De preekstoel komt aan de andere zijde van de ingang, het liturgisch cen- Beste meisjes en jongens! Voor het raadsel, dat nu een plaats in ons hoekje krijgt, zullen jullie een atlas nodig hebben. Het is een aard- rijkskunderaadsel en is een mooie af wisseling tussen de andere raadsels. JUNIRAADSEL 3 1. Plaats aan het IJselmeer; 2. Vliegveld ten zuiden van Groningen; 3. Heuvel in de buurt van Oldenzaal; 4. Plaats on der Waalwijk (N. Brabant) 5. Plaats in Z. HoUand aan de Hollandse IJsel; 6. Plaats in het westen van Suriname; 7. Eiland ten westen van Groot Brittan- nië; 8. Plaats in Het Gooi; 9. Vissers- plaats in Z. Holland; 10. Klein eiland bij de Waddenzee; 11. Plaats in Fries land waar men schaatsen maakt; 12. Klein riviertje in de provincie Utrecht; 13. Plaatsje ten oosten van Helmond; 14. Hoofdstad van de Noordoostpolder; 15. Beekje in Overijsel; 16. Plaatsje ten noorden van Zuidbroek; 17. De grote lichtstad in N. Brabant; 18. Plaats in Overijsel ten westen van Hengelo; 19. Kanaal van Groningen naar Delfzijl; 20 Plaats in Limburg waar de grootste eierveiling is. 21. Op de Afsluitdijk staat het standbeeld van ir22. Plaats ten noorden van Gorinchem; 23. Plaats ten westen van Almelo; 24. Plaats op Walcheren; 25. Plaats in Drente met heel veel industrie; 26. Plaatsje ten noorden van Weert (Lim burg). De beginletters van deze woorden moeten de volledige naam van ons land vormen. Dit raadsel werd ingezonden door Henny de Leeuw, Oude Tonge. BRIEVEN Piet van K. Ouddorp. Jullie hebben wel bekende historische dingen gezien op de schoolreis. In Delft en Den Haag spreken de muren haast over alles wat er is voorgevallen in de verlopen eeu wen. Toch was misschien het dieren park aantrekkelijker of Drievliet! Ineke R. Rotterdam, Dat is mooi om planten in het wUd te zoeken. Ben je nogal geslaagd? Zo zie je de natuur goed en dat is wel nodig, want de men sen van onze tijd vliegen er aan voorbij. Ben je nog naar Soheveningen geweest op de fiets? Dat is niet bij de deur en het is een heel drukke verkeersweg! Jan de B. Geldermalsen. Over je aquarium kan je heel wat vertellen. Je weet er heel wat meer van dan ik, want ik ben met al die visjes niet op de hoog te. Je kan de diertjes goed uittekenen ook. Jammer dat je broertje de vangst van kikkervisjes met een nat pak moest bekopen. Hoe ging het op blokfluitles? Heleen van R. Zeist. Een heleboel nieuws in enkele regels. Dat is de kunst Die engelse boeken zal je nu nog niet kunnen lezen, maar dat komt nog wel, zullen we hopen. Wat had jij die bon netjes gauw verkocht, zeg! Heb je niet meer kaarten genomen? Gesa K. Middelharnis. Je rapport is goed; ik zie tenminste niet één onvol doende. Als je schrijft op school zoals in deze brief, dan zal je wel een half puntje meer krijgen, denk ik! Het vak rekenen valt niet mee bij je, hè? Maar er zullen wel kinderen zijn, die een pnt. of twee punten minder er voor hebben. Is dat niet zo? Tineke D. Stad aan 't Haringvliet. Nog hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag, Tineke, Er zijn een he'eboel familieleden in korte tijd jarig bij jul lie. De anderen ook nog gelukgewenst. Ik kan moeilijk zeggen wanneer ik op Flakkee zal komen, maar als ik in de buurt ben, zal ik jullie opzoeken. Valt het met de repetities nogal mee? Henik van R. Zeist. Jij zal wel ge slaagd zijn voor je toelatingsexamen, want het was niet erg moeilijk, schrijf je, In de volgende brief hoop ik het wel te horen. Jij kan de engelse boekjes wel lezen. Dat moet je wel kunnen als je naar het lyceum moet! Addi K. Dirksland. Zijn jullie nog bij ons geweest? Ik heb geen briefje van jullie in de gang gevonden; wel van an deren, die aan een gesloten deur hebben gestaan. Het is nu een heel gescharrel met die kerkverbouwing. Jan D, Stad aan 't Haringvliet. Hoe heb je het gehad op de reis naar de hoofdstad van het land? Daar was je nog nooit geweest, denk ik. Er is heel wat te zien, maar ik zou liever in jullie dorpje wonen dan daar. Hoeveel eieren zijn er uitgekomen van die vijftien? Rineke K. Dirksland. Die schooluren worden stipt uitgerekend, merk ik wel. En hoe was het die woensdag na Pink steren op de reis? Donker weer, maar misschien is het toch in N, Brabant droog gebleven. Kon je er die morgen wel uit? Je was pas terug van de reis naar Meliskerke, Ineke G, Middelharnis. Nu was je be ter op tijd dan de vorige keer. Toen heb ik niets van je gezien, maar nu weet ik het hoe het kwam. Heb je niet veel tijd nodig om te leren? Dat is gemakke lijk. Bij andere kinderen is dat soms wel een beetje anders. Anneke P. Ooltgensplaat. Dat was een blijde tocht vóór Pinksteren! Ik hoop dat het nu verder goed mag gaan. Je verkeer heb je nu wel onder de knie. Velen weten wel hoe het moet, maar ze doen het niet. Ze denken dat ze alleen op de weg zitten. Zelf kun je heel goed opletten, maar door een ander aange reden worden. Dat is' heel erg. Ja, doe je best ook maar zoals Kees! Joke V. Ouddorp. Dat was een heel mooie reis. Je was al vaak in Rotter dam geweest, maar toch niet op deze manier. Het is leuk om die tunnel ook eens .te voet door te gaan. Dan zie je pas wat het voor werk is geweest. Uit de hoogte een stad of een dorp bezien, is altijd erg interessant, Elias G, MiddeJharnis. Je vond de va kantie zo fijn, toen die nog maar in zicht was. Is het nogal meegevallen? Ik denk, dat hij veel te gauw voorbij was. Waar is Ellen heen geweest? René van D. Zoetermeer. Was je erg blij met het schoolpakket? Dat is fijn! Ja, jonge kinderen worden niet over geslagen, want die doen ook hun best. Daar helj ik bij jou geen klagen over. Heb je er al iets van gebruikt? Teuntje van G. Bruinisse. Ja, ik keek net op, toen ik de eerste regel van je brief las. Heb je nu al zeven jaar mee gedaan? Wat een tijd! En nog was je het niet beu. Maar ik begrijp heel goed, dat nu de tijd van scheiden is aange broken. Je gaat nu naar de examenklas en je zingt sopraan in de zangvereni ging, nee, dan kan er geen tijd meer voor het raadselen zijn. Het ga je ver der goed, hoor Teuntje en sterkte bij de studie! Aad van D, Zoetermeer. Dat werd een leerzame reis naar IJmuiden. Je hebt dingen gezien, die ik nog nooit heb be zocht, In mijn tijd gingen we haast nooit met een schoolreis en toch zeker niet ver van huis. Het Rijksmuseum is de moeite van het bekijken wel waard, hè? Johan van G. Bruinisse. Jij vraagt om eervol ontslag en dat kan ik je geven op de zes-jaar lange trouwe dienst. Als ik een medaille had, dan kreeg je die, maar zover zijn we nog niet gekomen met ons kinderhoekje. Het spijt me, Jo han, maar ik weet waarom jij er mee ophoudt. Het ga je verder goed en ik hoop dat je veel succes hebt bij je stu die. Annie van D. Zoetermeer, Het is ei genlijk te laat, maar toch nog harte lijk gefeliciteerd met je verjaardag. De oudste van het kinderhoekje ben je niet, maar je behoort toch tot de oudste lich ting. Jij doet ook al heel wat jaren mee, geloof ik. Heb je al zo lang meegedaan als je moeder indertijd? Wil je het zo lang volhouden? Henk van R. Melissant, Toen je schreef was je nogal vrij van huiswerk, maar dat zal nu weer wel aan het ver anderen zijn. Is de reis nog doorgegaan of is het nog toekomstmuziek? Daar hoop ik in 't vervolg dan wel van te horen. Nel, van D. Zoetermeer. Een keurig opstel van de reis. Moet je op school ook een opstel maken van wat jullie ge zien en gehoord hebben? Zag je de be roemde Nachtwacht voor het eerst? Viel het mee of tegen? Wat zeg je daar, wordt Zoetermeer zo groot als Dor drecht? Maar kind! Er blijft haast geen land meer over! Rinus J. Poortvliet. Een beetje laat, dacht je? Toch niet té laat, hoor! Je schrijft wel waar jullie heen gaan, maar niet wanneer. Nu is het voorbij, denk ik. JuUiie hebben heel wat vliegen in één klap geslagen. Voor één dag is het nogal uitgebreid. Heb je een prettige vakantie gehad? Alemaal de hartelijke groeten en tot volgende week, hoopt jullie OOM KO. Prijswinners: Willy de Korte, Herkingen Lourina Peene, Middelburg Mia Bolier, Middelharnis Adriana en Jan Peene, Middelburg Ellly Schipper, Rotterdam Op de plaats van de doorbraak komt het liturgisch centrum. Aan' de tegenovergestelde, aan de zyde van de Gelderse dijk, komt de tweede ingang. trum wordt daarmee naar het midden verplaatst. Dit heeft grote voordelen, het was voorheen een lange kerk, de afstand van de verste plaatsen naar de preekstoel was voorheen 26 meter en nu 17 meter, dus 9 meter dichter bij. Met deze verbouw wordt ook nog uit breiding van het aantal zitplaatsen be reikt; boven de nieuwe ingang komt een galerij. Voorheen had deze kerk 693 zitplaatsen en het worden er nu 740 De oude banken, die toch zouden moe ten vertimmerd zijn verkocht en er worden geheel nieuwe geplaatst. Het gehele project zal 2V2 ton kosten, maar daarvoor heeft men ook een zo veel praktischer is ingeteeld, goed als nieuwe kerk, die bovendien Het aanzien van buitenaf zal veel verbeteren, daar de kerk voorheen in een diepte lag, wat zal worden opge heven. De vloeren in de kerk worden n.l, hoger en er komt een grondverho- ging langs de kerk tot een gelijke hoog te van de weg, Aan de zijde van de Gelderse dijk komt op het terrein van de kerk een parkeerplaats en daarlangs een trottoir voor de voetgangers. Ook aan de voozij de, langs de Boomvlietstraat komt ruimte voor een breder parkeer terrein. Gedurende de verbouw heeft de ker- keraad der Hev. Gem, welwillende me dewerking verleend, dat in de Herv. kerk de diensten kunnen doorgaan. Er wordt met man en macht aan gewerkt dat de kerk spoedig gereed is en de hulpverlening niet al te lang nodig zal zijn. Architect is de heer G, Geluk te Vlaardingen, hoofdaannemer de heer J. de Geus te Dirksland, Bent u bereid daadwerkelijk mee te werken aan de verkeersveiligheid? Heeft U een snelle wagen, maar ook een leuk gezin? Een gezin, dat ondermeer beschermt wordt door de roodomrande 50 of 70 km. borden aan de rand van uw woonplaats? Dan kan het Verbond voor Veilig Verkeer ook op u rekenen bij de nale ving van de snelheidsbeperkingen, die er niet voor niets zijn. Onderstaande ge dragsregels zijn voor u dan vanzelf sprekend! Goed zo! U houdt zich aan de '50', zelfs als er onsportieve jakkeraars zijn die u tegen elke prijs willen inhalen. Goed zo! U hebt niet altijd haast en geeft niet een lesje (met claxon of groot licht bijvoorbeeld) aan wegge bruikers die precies 50, 70 of 90 rijden. Goed zo! U neemt ruim de tijd (een gemiddelde van 50 km is al hoog) om op tijd op een afspraak te zijn; U houdt een marge voor vertragingen en zorgt voor een reseve van nog een paar mi nuten. Goed zo! U rijdt ook met aange paste snelheid op gevaarlijke wegge deeltes die niet door een bord zijn aan gegeven. Goed zo! U matigt uw snelheid voor arbeiders die in weer en wind in uw belang het wegdek repareren. Goed zo! U realiseert zich dat U in de bebouwde kom altijd aan een be paalde snelheid bent gebonden, juist wanneer u van huis wegrijdt. Goed zo I U weet dat er sinds de in voering van de maximum snelheid zo'n 200 mensen per jaar méér blijven leven, ondanks de snelle toename van het ver keer en de overvolle wegen. Alleen daarom al wilt u meewerken aan een veiliger verkeer. Goed zo! U weet het dus: het helpt! Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle garantie. GARAGEBEDRIJF Julianaweg 78 - Telefoon (01877) 7 61 Melissant NED. HERV. KERK Beroepen te Ede J, H, Cirkel te Hui zen (vroeger te Ede) Vinkenveen J, de Lange, zendingsdirector G.Z.B, Aangenomen naar Schalkwijk ds. P. V. Wakeren te Stad aan 't Haringvliet, Zuilichem J. v. Dijk te Poortvliet, I Bedankt voor Papendrecht A, Vroeg- indeweij te Veenendaal; Woudenberg W, C, Hovius te Nw. Lekkerland; Ben- nekom en St, Annaland W, C, Hovius te Nw. Lekkerland, Naar aanleiding van een discussie op de j,l, gehouden jaarvergadering der Geref, Bond, waar de kwestie ter spra ke kwam, waar de grenzen liggen die gesteld mogen worden om tot de Ger. Bond gerekend te worden, merkt ds, A. Vroegindeweij in het „Geef, weekblad" op dat men, wanneer men de verplich tingen niet wil aanvaarden, die aan het lidmaatschap van de Bond verbonden zijn, moet bedanken. Hij vindt het jam mer, dat men na het referaat van ds. Tukker, de gelegenheid niet aangegre pen heeft om tot een eerlijk gesprek te komen, We moeten eerlijk met elkaar omgaan. En daarom is voortzetting van het gesprek, dat door ds. Tukker op gang is gebracht ook dringend nodig, aldus de Veenendaalse pastor, Ede. Na bevestiging door zijn vader Ds. I. Schipper aldaar, met 2 Cor. 5 14 werd zijn zoon ds. A, Schipper door de voorzitter der G.Z,B., ds, A, Meijers of ficieel afgevaardigd door de G,Z.B, om op Celebes onder de Toradja's te gaan werken. De jonge predikant aanvaardde het ambt met een prediking over 1 Cor. 9 16-22b en 23. De Indonesische professor. Notoha- midjojo, die onlangs een bezoek aan ons land bracht en in verschillende kerk diensten voorging, vindt het een be zwaar, dat men zoveel verschillende psalm- en gezangenbundels in Neder land heeft, terwijl er naar zijn oordeel in de meeste kerken ook veel te vlug gezongen wordt, Haaften: Nadat het interieur van de kerk grondig gerestaureerd fe gewor den, is de kerk weer opnieuw in ge bruik genomen. De predikant, ds, J. J, Koppenal, sprak bij deze gelegenheid uit Openb, 21 22a, GEltlEF, KERKEN Beroepen te Erica, kand. E, de Haan te Bolsward, Anna Jacobapolder, kand. P. Reedijk te Katwijk aan de Rijn; Vlaardingen L, Krol te Nieuwolda. Aangenomen naar Erica, kand, E. de Haan te Bolsward, Bedankt voor Treebeek T. Doesburg te Tienhoven; Voorburg G, Rang te Haarlem; Rotterdam S. de Vries te Ben- nekom, CHR, GEREF, KERKEN Beroepen te Gouda en Nieuw Pekela P, op den Velde te Mijdrecht; Elburg M. Hoos te 's-Gravenzande, Bedankt voor Drachten M, Vlietstra te IJmuiden, Hilversum. Na bevestiging door zijn vader ds, J, Rebel te Lutten met Lu- kas 12 42-44, deed ds, J. J, Rebel, ge komen van Haarlem, intrede alhier met Johannes 16 14. Ds. B. Bij'leveld te Bussum kreeg een auto-ongeval, tengevolge waarvan hij met een hersenschudding het bed moet houden. Zijn auto werd totaal vernield. GEREF. GEaVTEENTEN Bedankt voor Scherpenisse W. C. L^' main te Grand Rapids. a

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 8