Koninklijk zilver voor mej. Stien de Bloeme, Middelharnis BEDFORD De fakkel is onderweg A s cursus fifoeiiïisatSëiileelt Diekhuusnieuws BUITENLAND Garage Knöps Plaatselijk Nieuws PREDIKBEURTEN CUEATORIUM THEOL. SCHOOL GEKEF. GEMEENTEN Arie J. Keijzer neemt deel aan internationaal orgel-improvisatie concours •Vanmorgen om 10 uur heeft de Commissaris der Koningin Mr. J. Klaasesz de fakkel ontstoken, die door 30 estafettelopers naar Middelharnis zal worden gebracht, ter gelegenheid van het 500- jarig bestaan van deze gemeente. De eerste loper was Wim Peeman. Of de fakkel is blijven branden weten wij nog niet, wel is het een feit, dat mr. Klaasesz grote moeite had de fakkel brandend te krijgen. Het zou voor het Provinciehuis gebeuren, maar door de hevige wind heeft men dit voornemen moeten herzien en is het gezel schap in de hal van het fraaie gebouw ontvangen. De Commissaris wenste de jongelui een goede reis en zei hoop te hebben, dat zij zonder moeite de storm zullen trotseren, gezien de historie in de loop der eeuwen van Middelharnis en de vele stormen die deze gemeente heeft moeten doorstaan. Onder politie-escorte werden de bussen en de begeleidende wagens uit Den Haag geleid. Om 7.15 uur vanavond, zal de fak kel en de oorkonde door de laatste loper de heer Anth. Visser, burgemeester P. W. Hordijk worden aangeboden, waarna hij de toorts zal ontsteken. Het vuur zal blijven branden tot zaterdag 26 juni a.s. jlÉfdz.-2: „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 18 juni 1965. F-rankrijk-Duitsland In het-kader ^tan -het Frans-Duitse verdrag hebben president De Gaulle .en Bandskanselier Erhard, vergezeld door énkele van hun ministers met el kaar gesproken over de gemeenschap pelijke' politieke en economische pro- ■blemen. De ontmoeting, die te Bonn plaats had, schijnt niet in alle opzich ten -een succes te zijn ge-weest. Er was de laatste tijd volgens inge wijden nogal wat toenadering merk- ,baar. Op grond daarvan had een Duit se regeringswoordvoerder laten door schemeren, dat Frankrijk en Duitsland de andere landen van de Europese Economisdhe Gemeenschap zouden voor stellen nog dit jaar een conferentie van staatshoofden en regeringsleiders te be leggen, waarop dan zou worden gespro ken over nauwere politieke samenwer king. Frankrijk gooide echter al spoe dig roet in het eten door bekend te ma ken dat Frankrijk weliswaar niet on gunstig staat tegenover een dergelijke topconferentie, maar dat het nog lang niet zover is. Van Duitse zijde is later toegegeven dat er tussen Frankrijk en Duitsland nog ernstige meningsver schillen bestaan. De Franse president ■De Gaulle drukte zieh in niet mis te verstane beeldspraak zó uit: „Wij, Eu ropeanen bouwen graag kathedralen. We zijn nu bezig de kathedraal van West-ÈUropa te bouwen. Het funda ment is de samenwerking tussen Frank rijk en Duitsland. De pijlers zijn de landen van de E.E.G. Het dak is de po litieke eenwording van Europa." Het is echter duidelijk dat er nog niet veel schot zit in de bouw van de ze kathedraal. De verzoening tussen Frankrijk en Duitsland is nog niet tot stand gekomen, de E.E.G. kampt met allerlei moeilijkheden, om van de po litieke eenwording maar geheel te zwij gen. In politiek opzicht zijn Frankrijk en Duitsland nog geen stap verder tot elkaar gekomen. Erhard blijft te rechtAtnerika erkennen als de lei dinggevende mogendheid in het Atlan tisch bondgenootschap, terwijl De Gaul le zo spoedig mogelijk af wil van wat hij j,Amerikaanse overheersing" noemt. Daarbij komt nogdat de kwestie van de landbouw in de E.E.G. de gemoe deren verdeeld houdt. De Duitsers wil len het indertijd gesloten landbouw ak koord slechts voor een jaar verlengen, terwijl Frankrijk, dat ervan profiteert, dit akkoord als definitief beschouwt. Het schijnt dat Frankrijk, om inzake de landbouw z'n zin te krijgen, nu Duitsland onder druk wil zetten door de gewenste topconferentie te weige ren. 'ïn Duitsland is. men van mening dat Erhard deze topconferentie hard no dig heeft als propagandamiddel voor de op handen zijnde verkiezingen, hoe wel zijn positie minder bedreigd lijkt dan voorheen. Zo is het van weerszijden touwtrek ken, en de Epropese eenwording blijft voorlopig nog een luchtkasteel. Viet-wi-m. Terwijl jn de Verenigde Staten de verwarring over de Vietnamese crisis toeneemt, is ook in Vietnam zelf nieu we verwarring ontstaan. Zaterdag heb ben president Suu, premier Quat en alle twintig leden van de wetgevende raad hun ontslag genomen. Dit is een gevolg van een meningsverschil tussen president en premier over de aanstel ling van enkele nieuwe ministers. De grondwet is tijdelijk buiten werking gesteld en de generaals van leger en luchtmacht hebben het bewind weer in handen genomen. De afgetreden rege ring was de zesde sinds de val van de familie Diem. in november 1963. Het is een trieste zaak, dat in Zuid- Vietnam de onenigheid zo groot is, ter wijl de brutale activiteiten van de Viet- cougrebellen met de dag toenemen. Nog steeds wprdt ér plaatselijk hard ge vochten, fen zelfs schijnt de Vietcoug een nieuw, groot offensief te zijn be gonnen. Ook de Amerikaanse bombar dementen gaan onverminderd voort. De Verenigde Staten hebben een batal jon parachutisten overgebracht naarde omgeving van Doug Xoai, waar de Zuid-Vietnamese troepen een zware nederlaag hebben geleden. Als het in actie komt, zullen de Amerikanen voor het eerst met de Vietcougrebellen slaags geraakt (Tot nog toe verdedigden ze alleen militaire instalaties). Het is de vraag hoe Rusland en Ohina daar op zullen reageren. Inmiddels hebbén de militaire lei ders besloten tot de instelling van een nationale raad van tien leden. Deze raad zal het hoogste 'bestuursorgaan zijn in het land. Alle leden van (^e raad zijn militai ren. Er zal geen dictatuur worden uit geoefend, maar de raad zal in functie blijven totdat de communisten versla gen zijn. Daarna zullen verkiezingen worden gehouden en zal de macht wor den overgedragen aan een burgerrege ring. Hiddelharnis - Telefoon 2043 Aan 20 cursisten van de Schakelcur sus Bloembollenteelt, uitgaande van de Ned. Ver. van Bloemfoollencultuur afd. G. en O. en de Tuinbou-wver. G. en O. is vvoensdagavond in de lagere Land en Tuinbouwschool te Sommelsdijk het diploma uitgereikt. Voor het behalen van een erkenning en het verkrijgen van een teeltvergunning is het diploma een der voorwaarden. De diploma's werden uitgereikt door de heer A. van Erkel te Barendrecht, vertegenwoordiger van de Inspectie Landbouwonderwijs. De heer van Erkel gaf de geslaagden een wijze les voor de toekomst mee. Hij was weinig opti mistisch over de toekomst en waar schuwde dat alleen de allersterkste be drijven het zullen uithouden nu de hoogten van de prijs en kosten elkaar steeds dichter naderen. De heer van Erkel gewaagde van gro te dankbaarheid nu hij het bestuurslid de heer J. Groenendijk weer mocht ontmoeten na diens ernstige ziekte, en wenste hem een algeheel herstel toe. Spr. herinnerde eraan hoe men op 9 nov. 1964 met 22 leerlingen was be gonnen waarvan er 2 zijn afgevallen. De geslaagden zijn een levend voor beeld van de dynamische evolutiegang van de boUenteelt op Flakkee en spr. verzekerde dat er in deze teelt - vooral ook de tulpenteelt - wel perspectief zit mits men voldoende is onderlegd. Bo vendien past deze teelt goed in de be drijfsstructuur op Flakkee, al is de grond niet overal even goed geschikt doch wel geschikt te maken is. Het is spr. uit mieerdere gesprekken in zijn praktijk gebleken dat die telers die hun teelt niet met de grootste precisie be oefenen een duur gelag moeten betalen. Alleen wanneer aangepakt met de grootste precisie heeft «de bollenteelt naar spr. meende een kans van slagen. Teneinde dit te bereiken noemde hij twee factoren n.l. het spreken in en met eigen organisatie en met de voor lichtingsdienst. Hij waarschuwde nooit alleen de kant van de 'bollenteelt op te gaan doch steeds met overleg te werk te gaan. De tijd dat prijs en kosten el kaar gaan naderen lijkt niet ver meer en spr. maande te bedenken dat de al lersterkste bedrijven 'het het langst zul len uithouden. Spreker benadrukte de waarde van ihet onderlinge gesprek waarvan men veel kennis op kan doen. „De voorlich ters zouden a..s. winter vijf avonden per week op het podium moeten staan" was zijn wens. De geslaagden De volgende heren namen het diplo ma in ontvangst: D. C. Admiraal; J. Bakker; J. A. Dekker; Joh. de Jong; M. Knops; H. v. Prooien; J. A. van Wee- nen, allen uit Nieuwe Tonge. Anth. Ta- nis; M. Tanis; en E. v. d. Wende uit Ouddorp. A. Arendsman en A. Arends- man uit Stad aan 't Haringvliet; J. Hanenberg; H. Osseweijer en J. Vis v. Heemst uit Sommelsdijk. A. v. Wellen Ooltgensplaat; A. M. Lokker en L. Arendsman uit den Bommel. C. van Hoog te Oude Tonge en T. Human te Stellendam. OUD'E TONGE Naar concours. De Drumband van de Muziekver. „Vooruit", hoopt op za terdag 26 juni a.s. onder leiding van mej. C. Bogerman tambour maitresse, deel te nemen aan de grote nationale marswedstrijden in de eerste afdeling te Reeuwijk. OUDDORP Lage besomming. Verschillende sja- lottentelep ontvingen op de veiling voor hun groene produkt 3 et per kg, daarmee kunnen de onkosten voor ver voer, huur kisten en lang niet ge dekt worden. En dan nog het, vele werk dat aan planten en plukken moest ge schieden; alles met alles weinig 'bemoe digend. iVïooie collecte. Voor de Stichting „Brood voor het hart" werd in de Herv. Kerk -f 969,bijeen gebracht. Predikbeurten. Zondag 20 juni hoopt voor de Ger. Kerk alhier voor te gaan v.m. 9" en nam. 3.30 uur ds. Krijger uit Schiedam. O'UDE TONGE Reisje brandweercorps. Het brand weercorps van Oude Tonge, gaat woensdag 23 juni a.s. haar jaarlijkse pleizierreisje maken, in verband hier mede is onze correspondent v. d. Voor de afwezig. Advertenties en berichten kunnen op die dag doorgegeven wor den aan de redactie Eilanden-nieuws Postbus no. 8, Middelharnis, tel. 01870- 2629. STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Vertrokken: C. Driesse en gezin naar Middelharnis; mej. P. Snijder, naar Middelharnis. Ingekomen: D. Vroegindeweij-Witte- koek van Middelharnis, A. Konings woud en gezin van Middelharnis. Eerste prijs. Het kinderkoor van de Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Gloria heeft op het zangconcours te Huizen de eerste prijs gewonnen met 304 punten onder leiding van dhr. C. C. van den Heuvel. OUDE TONGE Burg. Stand over de maam,d mei '65. Geboren: Anthonius Cornells, zoon van J. S. van Oorschot en M. van Mau- rik; Willem Thomas, zoon van W. Ie Conté en M. C. Krouwer. Overleden: Dingeman Slinger e.v. J. Huizer, oud 76 jaar; Huibrecht Trom mel, wedn. van P. Arensman, oud 85 jaar; Neeltje Verseput, w.v. D. de Been, oud 88 jaar; Abraham Blaak, wn. van J. Roskam, oud 92 jaar; Pie- ternella de Korte, w.v. D. v. Noord, oud 79 jaar; Leendert Fluit, e.v. A. C. Jop- pe, oud 68 jaar; Anna Jacaba van Driel wed. van K. Kik, oud 90 jaar. Gehuwd: J. A. van Peperstraten en J. van Eijkeren; J. L. Huibrechtse en H. N. Tuns; J. T. Troost en W. Bezemer A. Krijger en J. E. de Vos. Ondertrouwd: P. Heekman en J. Kop penaal; J. Zuidijk en C. Oudenaren. 'OO'LTGENSP'LAAT Veertig jaar getrouwd. Zondag 20 juni a.s. zal het echtpaar M. Kreeft- Hotting, Kastanjestraat 12, zijn 40-jari- ge echtvereniging 'herdenken. Dit feit zal a.s. maandag in de kring van fa milie en vrienden worden herdacht. Geen vrijstelling. De Minister van Defensie heeft op het verzoek voor vrij stelling van de dienstplicht van A. P. ML van Vugt, gedaan wegens persoon lijke onmisbaarheid, afwijzend be schikt. ST. PHILIPSLAND Opbreng'st collecte. De collecte voor Zuid-Bhodesia, waarvoor ds. v. d. Poel verleden week in de Oud Geref. kerk spak bracht op 792, Mej. de Bloeme voor hen die haar beter kennen „tante Stien" heeft j.1. woensdag de dag van haar leven gehad. Als bekronin'g van haar veertigjarig dienen bij resp. mej. Knöps en Mevr. Boekhoudt in de drogisterij aan het Zandpad te Middelharnis ontvingr zij de zilveren eremedaille behorende tot de Orde van Oranje Nassau gehad. Mevr. Boekhoudt en winkelpersoneel dat tan te Stien een warm hart toedraagt kun nen bevestigen dat z© het heeft ver diend. Met het jubileum van mej. de Bloeme (78) kon ook het veertig jarig bestaan van de zaak wordeh herdacht. Vanaf de oprichting in 1925 door mej. Knops en de overname in 1940 door mevr. Boekhoudt heeft mej. de Bloeme steeds tot ieders waardering de huis houding gedaan. Tante Stien was zich van het grote gebeuren nog nauwelijks bewust. Mevr. Bpekhoudt die een dag tevoren op de hoogte was gesteld had het aardig we ten te camoufleren en Stien was meer dan verbaasd toen 's middags burge meester en mevrouw Hordijk, vergezeld van de beide wethouders, gemeentese cretaris en secretarie-ambtenaar haar stevig de hand drukten. „Gewoonlijk komen we deze -winkel binnen als er iets aan de gezondheid hapert, maar nu iieeft onze komst een prettiger reden", aldus de burgemees ter. „De vouw des huizes is steeds be last met zakelijke aangelegenheden maar de huishouding moet dan ook doorgaan. „Deze jubilea komt men niet veel meer tegen, het is momenteel tus sen werkgever en werknemer een kwes tie vah loven en bieden. Men verwis selt even gemakkelijk van betrekking dan van jas of hoed. Het moet daarom wel een bijzondere band zijn die de ju- bilaresse zo lang heeft vastgehouden. Binnen de vier muren van het huis heeft men elkaar steeds nodig en spr. begreep dat er een zeer goede persoon lijke relatie zal bestaan. Zelfs H.M. de Koningin heeft waardering voor uw werk en heeft u begiftigd met de zil veren eremedaille" zo maakte de bur gemeester bekend. Tante Stien kon het nauwelijks geloven toen haar de ver sierselen werden opgespeld en zij har telijke gelukwensen in ontvangst nam. Zaak bestaat 40 jaar Toen de zaak in 1925 werd opgericht door mej. Knops ging mej. de Bloeme daar in betrekking. Ze bestuurde het huishouden, kennelijk zo goed dat ook merv. Boekhoudt dankbaar van haar diensten gebruik bleef maken. „Tante Stien" heeft haar tijd nog niet uitgediend. Ze is in de gehele sfeer op genomen en niemand zou haar willen missen. Voor haarzelf is het beter dat ze er na een paar jaartjes maar mee ophoudt, vinden ze wel. Aardig is het te vermelden dat toen mevr. Boekhoudt de zaak overnam de eerste bestelling „Omnia" babyvoeding naar de f am. Gouswaart aan de Binnen weg werd gebracht waar een dochtertje was geboren. Het d<|riitertje Coby Goudswaart is nu sinds 8 jaar winkel- assistente bij mevr. Boekhoudt. De ba byvoeding heeft haar werk bijzonder goed gedaan! Ook mej. Tini Blok heeft het bij mevr. Boekhoudt gevonden. Ze herdacht in januari van dit jaar haar 12%-jarig dienstverband. ZONDAG 20 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. A. Jonkers en 6 uur ds. K. Schip per. (Extra coll. voor het hulppredi- kersfonds). Ger. Kerk 10 uur ds. P. A. Zeilstra en 3 uur ds. J. Noord hof te Den Bommel. Ohr. Geref. Kerk 10 en 6 uur de eerw. heer J. Sneep uit Vlaardingen. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 10.30 en 4 uur ds. J. Slotman van Pernis. Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. H. Huting van Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.45 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (Extra coll. voor de kerk voogdij). Ger. Gem. 8.45 en 3.30 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur kand. P. Koeman te Huizen, (v.m. voorber. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT 10 uur lezen en 6 uur ds. K. Exalto Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. A. V. d. Berg uit Hellevoetsluis (H.A.) STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. J. Smit. (v.m. H. Doop). Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. Krijger van Schiedam. GOBDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. (Extra coll voor de kerk). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool uit Rotter dam. Ger. Kerk (vrijgemaakt) ds. Kamerbeek uit Velp in het gebouw speeltuin „De Flipjes". NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 9.30 uur dhr. de Pater van Haastreöht en 6 uur dhr. Kesting. Vereen, gebouw 9.30 uur ds. K. Exal to en 6 uur dhr. de Pater. (Extra coll. voor de Kindeit)esoherming). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 uur ds. K. Schipper en 6 uur ds. A. Jonkers. (Extra coll. voor Zonneglo- ren). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. F. A; L. Fran ken te Veessen. Ger. Kerk 9.30 uur ds. Meeder van Ooltgensplaat en 6 uur ds. H. Scholing van Scharen- dijke. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. T. van 't Veld (Extra coll. voor de kerk). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. P. Vermaat en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad. (Extra coll. voor de kerk voogdij). Ger. Kerk 10.30 en 6 uur MIDDELHARNIS Kamperen. De aanmeldingen voor het kamperen zijn overvloedig geweest zodat besloten is geen nieuwe inschrijvingen meer te doen. Het is wel jammer voor hen die te laat zijn, maar ieder heeft gelijke kansen gehad. Binnenkort krijgen de genen die meegaan hier bericht over. Tentoonstelling werkstukken. Gelukkig is er wat belangstelling ge weest ook van de komst van de ouders. De kinderen die er waren in deze twee dagen (ruim honderd) hebben naar har telust kunnen grabbelen. Er zijn nog enkele werkstukken af te halen welke waren ingeleverd. Maandag van 45 uur lean ieder terecht om de spulletjes op te halen en eventuele prijsjes. Bekendmaking van prijzen: Bennie Speelman Ie prijs; Jaap Auperlee Ie pr. Peter Blok 2e pr., Suzan 't M,annetje Ie pr., EUie Schellevis 2e pr.; Lenie Kievit en Mineke Kievit 3e pr.; Van Eijken Ie pr., Gerrie Robijn 2e pr. Zij die de prijzen nog niet hebben gehaald kunnen ook daarvoor terecht a.s. maandag van 45 uur aan het Diekhuus. Reisje met bejaarden. De comimissie van bejaarden heeft besloten het jaarlijks reisje te gaan houden op woensdag 30 juni a.s. Ver trek om 8.30 uur vanaf het Diekhuus. Bijzonderheden hierover volgen via stencils. Het is de bedoeling dat ieder die 65 jaar js of ouder kan deelnemen aan deze speciale tocht. De reis wordt afgelegd met autobussen. Inlichtingen hierover worden nog nader gegeven. Inschrijvingen: Nieuwe Tonge Mevr. Bruggeman vóór 24 juni a.s.; Stad aan 't Haringvliet mej. Korvink voor 24 juni a.s. Diekhuus op donderdag 24 ju ni van 24 uur. De kosten van inschrijving zijn f 6.50 p. p. Er kunnen geen invaliden worden meegenomen, daar er hier en daar ook gelopen moet worden. Verder wordt er bekend gemaakt dat er na de inschrij vingen geen personen meer mee kun nen. Zorg dus dat u tijdig er bij 'bent, anders moet de commissie u teleur stellen. Moch u zelf niet kunnen komen op de inschrijving, wilt U dan iemand anders vragen langs te komen. De be jaarden die meegaan behoeven geen bezoekers te zijn van Diekhuus of beide andere huizen. Ieder kan dus mee die de leeftijd heeft bereikt welke hiervoor is aangegeven. De deelnemers zijn tij dens de reis W.A. verzekerd. U hoort er nog meer over! ds. A. W. Meeder (v.m. voorb. H.A.) Ger. Geni. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur ds. T. v. 't Veld. MIDDELHARNIS Auto P.T.T. in brand Donderdagavond geraakte de motor van een R.T.M.-auto die met de post uit Middelharnis naar Rotterdam op weg was, tussen Nieuwe en Oude Tonge in brand. Een feitelijke brand was het wel niet; de motor bleek kortsluiting te hebben, de vonken vlogen er af. De chauffeur parkeerde langs de weg en begon dadelijk met het lossen van de postzakken. De juist passerende heer G. Verbrugge, uit het levensmiddelenbe- drijf te Somnaelsdijk, reed onmiddelijk naar het pompstation Pulleman, van waaruit politie en brandweer werd ge waarschuwd. Toen deze ter plaatse aan kwamen was het geval, dat op de duk- ke verkeersweg veel bekijks had, spoe dig opgelost. De post werd niet bescha digd, een andere auto van de R.T.M, heeft de lading overgenomen en naar Rotterdam gebracht. Geslaagd. Atie Verhage, exploitante van Modehuis Annette slaagde voor het vakdiploma koffers en lederwaren. Mooi succes. Voor het verkeersexa- men „Veilig Verkeer" slaagden woens dag alle leerlingen van de Groen van Prinsterer School; van de 43 leerlingen behaalden 15 het diploma met lof. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Wit kinderschoentje; rij bewijs; zwart herenrijwie merk „Gazel le"; portemonnee; doos met elektrische snoeren; wit wollen 'babyjasje; porte monnee; huissleutel; bruine dames handschoen; witte portemonnee; petro- leum'bus 4 1; zakmes met groen hand vat; 2 'bankbiljetten van f 10,lang harig bruin hondje; grijze dameshand schoen; Noorse trui; klauwhamer; rol draad; hruin leren motorhandschoen; geel-blauwe speelgoed schildpad; paar donkerblauwe dameshandschoenen; jon gensfiets merk „Lokomotief". Verloren: Bruin leren portemonnee; boodschappentas met inhoud; oud zwart herenrijwiel; doublé medaillon; porte feuille met inhoud; doosje tabletten; groen jongens jack; 1 bankbiljet van f 25,en 4 van f 10,zwarte regen- broek; doublé dameshorloge met dito bandje; zwart plastic melkkrat; ring met sleutels. HERKINGEN Nieuwe aardappelen. Door H. Kag- chelland zijn dezer dagen de eerste vroe ge aardappelen uit de koude grond en gegeten, goed van smaak en van opbrengst. Te water. Het zoontje van 'D. Struijk had het ongeluk van een roeiboot in de kaai te vallen, schipper van Vliet zag de kleine achter de tioot hangen en heeft hem er uitgehaald, zodat hij met een nat pak huiswaarts kon keren. STELLENDAM Concert. Op zaterdag 19 juni a.s. zal bij gunstig weer een concert gegeven worden in de muziektent op het Raad huisplein. Aan dit concert ziülen mede werken Muziekver. „De Hoop" (dir. H. L. Willemsen), alhier en de muziekver. „Concordia" te Ouddorp (dir. H. van Balen). De aanvang is bepaald op 8 uur. Vooraf zal „De Hoop" met medewer king van de drumband een muzikale rondgang door de gemeente maken. Rondrit Zeeland. Uitgaande van het Drie personen tot de opleiding toegelaten. Het curatorium van de Theologische School der Ger. Gem. heeft dinsdag 15 juni veertien kandidaten onderzocht, die zich, met een attest van de kerke- raad hadden gemeld om tot predikant in de Geref. Gemeenten te worden op geleid. Er zijn drie personen tot de studie aan deze school toegelaten, t.w. de heren R. Boogaard te Nisse, J. Mol te Rotterdam en T. van Stuyvenberg te Bameveld. Volgende week komt het curatorium weer bijeen tot het houden van de jaar lijkse examens. -^ De wisselbeker staat op het spel. 'Op dinsdagavond 6 juli wordt in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem het 15e Internationaal Orgel Im,provisatie Concours gehouden. In deze Improvisa tiewedstrijd hoopt Arie J. Keijzer zijn wlsselbeker te verdedigen als winnaar van 1964. Naast Arie J. Keijzer als Hol landse deelnemer nemen aan het con cours deel: Anders Bondeman - Eksjö (Zweden) Lionel Rogg - Geneve en Daniël Roth - Parijs. De jury zal bestaan uit Piet Kee, Haar lem, Ralph D'ownes, Londen en Hans Klotz, Keulen. Bij voldoende deelname zal getracht worden een bus te laten rijden. Dege nen, die interesse hebben om het con cours per bus te bezoeken, worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk op te ge ven bij A. van 't Geloof, Philipshoofjes- weg 25, Dirksland, tel. (01877) 681; C. Kamerling, Emmastraat 49, Oude Ton ge, tel. (01874) 2 85; T. Stolk, Molen straat 6, Middelharnis; J. Dambruin, Pr. Beatrixlaan 14, Middelharnis. Ned. Roode Kruis hopen de bejaarden van Stellendam zaterdagmiddag plm. 2 uur met 'bussen vanaf 't Haegse Huus te vertrekken om een rondrit te maken naar Zeeland. Grote hengelwedstrijd. Op zaterdag 26 juni a.s. zal H.V. Stellendam een grote hengel wedstrijd houden aan de Zuiddijk aanvang 10.30 uur. Voor de Ie prijs is een beker be schikbaar gesteld en tal van andere prijzen. U kunt zich opgeven t.m. vrij dag 'bij Joh. Beeke Kerksteeg 4, of Ca fé Kaashoek, tel. 01879-376. Inleggeld niet-leden 2,50, leden 1,50. Deelnemerskaarten afhalen zaterdag 26 juni van 8.30—9.30 uur in Café Kaashoek. Concourssucces. Op zaterdag 12 juni j.l. nam het Chr. kinderkoor „Zangvo geltjes" (dir. C. C. v. d. Heuvel) alhier deel aan het Jeugdzangconcours, geor ganiseerd door de „Vereniging tot het houden van Chr. Zangdagen" )Ring Rot terdam van de Kon. Bond van Chr. Zang en Oratoriumverenigingen in Ne derland) in het gebouw „'t Visnet" te Huizen ('t Gooi). Dit koor behaalde al daar met 301 punten een eerste prijs. Hartelijk gefeliciteerd en ga zo door. ,„.;™3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2