Eigen vergaderlokaliteit is voor Sommelsdijk schoon verlangen OPEL Ongekend grote Pinksterdrukte te Ouddorp RUIMTE-UITSTAPJE VAN WHITE Haring NIEUW GEBOUW VOOR TECHN. DIENST MiDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Parkeerterrein in de Hobius de Krijgeriaan Garage Knbi>s Begroting E.M.G.O. Zondagsdicnst artseH Verloofde van prinses IVIargrÊet bevestigd als lid van Herv. Kerk Strand Evangelisatie werk te Ouddorp in moeilijklieden De eerste keer Tomen BUITENLAND F"" PREDIKBEURTEN Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 juni 1965. Het voorstel tot verhuur van de z.gn. „Finse Barak" in de Oost-Krakeelstraat aan Nederland Kattenburg N.V. heeft de raad van Sommelsdijk dinsdag avond aan het praten gebracht. Genoemde N.V., die een zaak op de Westdijk te Mliddelharnis vestigt wil in de barak een klein atelier vestigen waarin uniformkleding zal worden vervaardigd. Dit zou de aanloop zijn naar een grotere vestiging. De heer Knape die naar mogelijkheid pleit voor een ac ceptabele vergaderlokaliteit vroeg of het college zich wel realiseert dat met de verhuur de beschikking vervalt op de laatste neutrale vergaderlokaliteit in de gemeente. Spr. wees in de richting van de oude kleuterschool en bere kende dat de huur van de barak juist de rente bedraagt van het bedrag waarmee de school als vereen, gebouw kon worden ingericht. Dhr. Knape vond het te dol dat Sommelsdijk geen Ver. gebouw heeft, terwijl men ze in de kleinste gemeenten aantreft, hij wilde persé een gemeentelijke lokaliteit. „Een schoon verlangen" vond de voorz. burgemeester Hordijk. „Als de kleinste gemeenten het kun- nen, kunnen wij het ook, echter nooit wanneer het college er niet achter staat" vond dhr. Knape. De voorz. wees erop dat de kleinere gemeenten een flinke portie vergoed kregen uit het rampenfonds. De bouw van een Ver, gebouw te Sommelsdijk zou volledig voor rekening van de ge meente komen. De kleuterschool zou naar de voorz. meende ook slechts met hoge kosten geschikt te maken zijn. Ook is de behoefte aan een vergader lokaliteit niet gebleken en is het ge bruik van de Finse barak aanzienlijk teruggelopen. De heer Knape zag nog een bezwaar. Hij vreesde dat door de vestiging de eigen middenstand zeer zwaar gedu peerd zal worden, doch de voorz. wees op de mogelijkheid van vorige vesti ging. Hij zag geen aanbieding tot pro tectie van de middenstand. De heren Peekstok en de Wit wilden liever van de barak af en vroegen of Kattenburg hem niet wil kopen. De heer Hoogzand herinnerde eraan dat de raad indertijd b. en w. heeft ge machtigd de barak te verkopen. Nu het college daarin niet is geslaagd vroeg hij of de machtiging wordt ingetrokken waarop de voorz. bevestigend ant woordde. Besloten werd de barak aan genoemde N.V. te verhuren voor (voor lopig) vier jaar tegen een huurprijs van f 100,per maand. conie Armen der Ned. Herv. Gemeen te aangekochte perceelsgedeelte ter groote van plm. 21% m2. Het resterende gedeelte van dit per ceel werd verkocht aan dhr. P. Prins, Sint Sebastiaan Doelstraat 10 tegen de prijs van f 6,per m2. Dhr. Prins krijgt hiermee gelegenheid om van het ac'htererf van zijn woning de openbare weg te bereiken en een bergschuurtje te bouwen. Onderwijzeres Mej. N. G. Visser werd m.a.s. met ingang van 1 juni 1965 benoemd als onderwijzers in vaste dienst aan de Openbare Lagere School. Ontslag Aan de heer C. Nieuwenhuizen werd ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand i.v.m. zijn ontslag als hoofdcommies ter secretarie. De heer Hoogzand informeerde of een e.v. nieuw te benoemen ambtenaar van de burgerlijke stand iemönd mag zijn uit de burgerij. De voorz. antwoordde dat dit theo retisch inderdaad mogelijk is. De heer Hoogzand wist dat ambtenaren die een huwelijk voltrekken in hun toespraak rekening houden met de inslag van het bruidspaar. Spr. wilde een ruimere op stelling zodat ook zij die hun opvat ting niet bij de verschillende ambte naren aanwezig zien een vertegen woordiger hebben. De volgorde voor het voltrekken van huwelijken is thans: P. W. Hordijk; C. Edewaard, J. Knape Mzn. en C. Vroegindeweij. Herziening Gemeenschappelyke regeling B. en w. deelden de raad mee dat bij raadsibesluit van 13 februari 1964, tot op heden nog niet goedgekeurd door het college van Ged. St., is vastgesteld een Gemeenschappelijke Regeling be treffende de regionale sociale werk plaats te Mliddelhamis. Het Dagelijks Bestuur van de Be schuttende Werkplaats „Het Binnen hof", te Middelharnis heeft inmiddels bericht dat het bij nadere bestude ring wenselijk is gebleken enkele cor recties aan te brengen in de regeling o.a. het bepaalde in artikel 34 in die zin, dat de gemeentelijke bijdrage 10"/o van de lonen en sociale lasten zal be dragen in plaats van 25Vo, zoals in de vastgestelde regeling was bepaald. Bo vendien zijn nog enkele redactionele wijzigingen van ondergeschikt belang in de Regeling aangebracht. Ook ten aanzien van de thans over gelegde Gemeenschappelijke Regeling betreffende de regionale sociale werk plaats werd medegedeeld, dat zij in sa menwerking met het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de colleges van b, en w. van de deelne mende gemeenten is opgesteld. Besloten werd de nog niet goedge keurde regeling in te trekken. Middelharnis - Teleioon 204,3 Bij het voorstel tot goedkeuring van de begroting van de N.V. E.M.G.O. wees dhr. Peekstok op een uitgaaf waarvan hij zich afvroeg of deze verantwoord zou zijn. Vorig jaar werd een reparatie wagen, een zgn. „hoogwerker" aange schaft voor f 40 a 50,000,nu moet daar een garage van f 30.000,voor ge bouwd worden, aldus dhr. Peekstok. Weth. Edewaard die als gemeente lijk vertegenwoordiger in het bestuur van de E.M.G.O. de vraag beantwoord de verklaarde dat de investering zeker financieel en economisch verantwoord is. De wagen kostte f 47.000,en wordt in 8 jaar afgeschreven. Voor de vele bewegende delen is het funest wanneer het weer er steeds vat op heeft, dan zou 8 jaar een te lange termijn zijn. „De maatschappij waar ik gewerkt heb had auto'svan f 100.000,die kwamen nooit binnen" beweerde dhr. Peekstok. Schenking Met de stem van de heer Grinwis tegen werd een schenking van f 150, aanvaard van de Loterij Commissie voor de halfjaarlijkse Vee- en Paar- denmarkt. Het bedrag dient te worden aangewend voor een fonds ter bevor dering van het marktwezen in deze ge meente. Parkeerterrein Ten gevolge van het met sprongen toenemend autobezit worden steeds meer straten gevuld met geparkeerde auto's, die een deel van de rijbaan in beslag nemen, een belemmering vor men voor het rijdend verkeer en ge vaarlijke situaties doen ontstaan. Bij het realiseren van het uitbrei dingsplan tussen Koninginnelaan en Prinsesselaan is nog geen rekening ge houden met deze ontwikkeling zodat parkeerplaatsen ontbreken. B. en w. hebben de mogelijkheid on derzocht in dit uitbreidingsplan alsnog parkeergelegenheid te schelppen, dit blijkt mogelijk te zijn zowel in de Ko ninginnelaan als in de H. de Krijger laan. In laatstgenoemde laan is het mo gelijk in de aan de Westzijde aanwezi ge plantsoenstrook een parkeergelegen heid voor plm. 14 personenauto's te maken. Een grool, deel van de beplan ting kan gehandhaafd blijven. Besloten werd het benodigde cre- diet van f 6225,— toeschikbaar te stel len. De heer Grinwis informeerde of het parkeren op de strook voor de omwo nenden aldaar verplicht wordt gesteld, waarop de voorz. bevestigend antwoord de. Er zal een parkeerverbod worden ingesteld. De heer Peekstok had liever een ge deelte van de strook in de Prinsessen- laan als parkeerterrein bestemd, 50 auto's zouden er een plaats vinden. Spr zei reeds onder burg. Rijnders te heb ben gepleit voor de aanleg van bredere straten. Aankoop panden Een, zestal panden in de van Gor- cumstraat werden aangekocht voor f 2000,— van de heer Anth. Mans al hier. Van de Diaconie Armen der Ned. Herv. Gemeente een perceeltje grond ter grootte van 45 m2 aangekocht, ge legen achter de panden St. Sebastiaan Doelstraat no's 8 en 10 voor de prijs van f 6,per m2. De grond is nodig i.v.m. de algehele afwerking van de ge saneerde panden gelegen in de Wevers- hoek-Zuidelijke Achterweg en de daar mee verband houdende aanleg van een parkeerplaats aldaar. Eveneens werd aangekocht van de heer T. v. d. Polder, een gedeelte van het pand Weversboek 15, ter grootte van 54 m2 tegen de prijs van f 1000, Als nadere tegen prestatie in de ge noemde koopsom werd aan de heer Lodder in volle eigendom overgedra gen een gedeelte van het van de Dia- Van zaterdag 12 juni v.m. 12 uur t.m. maandag 14 juni v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, tel. 01877- 262, Dirksland. Oost-FZaJcfcee; Dienst heeft dokter Voogd, telefoon 01874-259, Oude Tonge en dokter Bou- man, tel. 01871-269, Stad aan 't Haring vliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, telef. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 13 ju ni hebben voor de gemeenten Poort- vliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, Sint Philipsland en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500, Tholen en dokter Menger, tel. 01677-500, St. Philipsland. H.M. de Koningin en Z.K.H, de Prins der Nederlanden woonden op eerste Pinksterdag des morgens in de Hoog landse kerk in Leiden de doop en be vestiging als lid van de Nederlands Hervormde Kerk bij van de heer Pie- ter van VoUenhoven, de verloofde van prinses Margriet. Ook de ouders van de dopeling waren aanwezig. De dienst werd geleid door ds. J. A. Eekhof, de studenten-predikant uit Leiden, bij wie de heer van VoUenho ven ook catechisatie heeft gelopen. De tekst van de dienst was Joh. 16 vs. 14. Na de dienst, die zeer grote belangstel ling trok, gebruikten de koningen en prins Bernhard de koffie in de studen tenkamer van prinses Margriet aan het Rapenburg in Leiden. -O- Wij lazen daarover het onderstaande in het Centraal Weekblad der Geref. Kerken: Nu ds. G. van Driel zijn werk in Ouddorp heeft neergelegd, zijn gezin en gemeente onverzorgd achterlatend, is ook het strandwerk in deze badplaats in grote moeilijkheden geraakt. Elke zomer wordt 'hier nu al enkele jaren lang op zegenrijke wijze evangelisatie beoefend onder de badgasten, maar mede doordat ds. Van Driel al het be schikbare materiaal heeft meegeno men, zit de evangelisatiecommissie met de handen in het haar. Daarom wordt nu met spoed een teamleider gevraagd, die de uitvoering van de vastgestelde activiteiten op zich kan nemen, met name voor de periode van 10 juli tot 21 augustus, of een gedeelte hiervan. Een moeilijkheid van bijzondere aard is dat nu juist de teams van de mede- werk(ste)ers moeten worden samenge steld. Een gelukkige omstandigheid hierbij is evenwel dat reeds verschil lende jongelui zioh hebben gemeld. Maar er moeten nog meer komen! De evangelisatiecommissie vergoedt de ge maakte reiskosten en zorgt voor een wekelijks zakgeld. Belangstellende jon geren voor dit werk kunnen zich mel den bij mevrouw Tanis-Roffel, West straat 12, Ouddorp, telefoon 01878-346. Het Pinksterweekend heeft vele dui zenden naar Ouddorp gebracht. Vooral maandag 2e Pinksterdag toen een stralende zon zich liet zien was het een ongekende drukte op Ouddorps we gen die niet berekend zijn op een der gelijk intensief verkeer. Van rustig toeren was geen sprake, 's middags om 12.00 uur waren de beide parkeer terreinen bij de „Zeemeeuw", en „Top pershoedje" al overval, terwijl het door R.W.S. nieuw aangelegde parkeerter rein aan de Groenedijk waar 140 auto's kunnen worden geplaatst door niet meer dan 40 auto's werd bezet. De aan wezigheid van dit terrein is kennelijk onvoldoende bekend en aangeduid en tevens is het uit slechts uit éénrichting te bereiken en te verlaten. De aanleg van een oprit zou dit euvel verhelpen. Mogelijk is het ontbreken van een strand-consumptietent aldaar debet aan het geringe bezoek. Bij de „Punt" ging het anders toe, daar had de politie de gehele middag handen vol werk het verkeer in goede banen te leiden. Honderden auto's kropen vice-versa en later in de middag kreeg men zelfs geen kans meer met de auto naar de Punt te gaan. Ook hier deed zich het gebrek aan goede toe- en afvoerwegen duidelijk gelden. Oplossing De oplossing van het verkeerspro bleem waarmee Ouddorp sinds jaren kampt is nog niet in zicht. De toeristen concentreren 'zich teveel zodat een spreiding van het recreatief verblijf geweest is. Het recreatie plan dat hier in voorziet heeft van G.S. goedkeu ring ontvangen. De verschillende onderdelen van het plan die zullen worden opgesteld heb ben betrekking op het aanleggen van meer ontsluitingswegen doch dit zal niet anders gaan dan met medewerking van de betrokken eigenaren. Een oplos sing c.q. venbetering is derhalve nog lang niet in zicht. Grevelingerijdam Ook op de Grevelingendam is het bijzonder druk geweest, niettemin had het verkeer een vlot verloop en er ge beurde geen enkel ongeluk. Blijkens de cijfers van de teller van Prov. Waterstaat was het met Pink steren iets drukker dan met Pasen toen de dam eveneens druk werd bereden omdat ze voor velen nog nieuw was. Op 2e paasdag passeerden 10.4.67 voer tuigen de teller bij Oude Tonge, op tweede pinksterdag waren het er 11.223 Ook de tolgaarders van de Haring- vlietbrug hebben een zeer drukke dag gehad. Er vormden zich files tot 3 km. lang. RIJMEN VAN TIJMEN Culturele prijzen, Ook al op Flakkee Dat is vast en zeker, Wel een goed idee. Mits men „Ik-Jan-Cremer" Nooit één kansje geeft. Maar in dezen 't goede. Echt wordt nagestreefd. Dus voor '65 Is het al bepaald. Wel benieuwd, wie dat nu 't Volgend jaar behaald. Sst! Geen namen noemen Ieder krijgt een kans. En door brug en dammen, Strakjes nog meer mans. Ieder doet tenslotte Ietwat aan cultuur. Ook al zit men dagelijks, Uren achter 't stuur. 't Eerst komt dus 'n Keyzer. En geloof maar vast: Lagere personen. Worden ook verrast! Dominicaanse republiek De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties kwam vorige week in spoed zitting bijeen, op verzoek van de Sow- jet-Unie. De afgevaardigde van Rus land, Fedorenko beschuldigde bij die gelegenheid Amerika ervan, dat het de Organisatie van Amerikaanse Staten gebruikt als „dekmantel voor eigen agressie." Hij stelde de eis, dat de raad ervoor moet zorgen, dat alle troepen van de O.A.S. ten spoedigste uit de Do minicaanse republiek zullen vertrek ken. Nog andere beschuldigingen werden door de Russische gedelegeerde geuit. De militaire junta zou de burgerbevol king in de hoofdstad op massale wijze onderdrukken. De Verenigde Staten zouden hierdoor achter de schermen bezig zijn de grondslagen van de Ver enigde Naties te ondermijnen. Deze laatste beschuldiging blijkt wel een kern van waarheid te bevatten. Een rapport, dat bij de Veiligheidsraad is ingediend, spreekt eveneens van moord en schending van de rechten van de mens, die de troepen van generaal Imbert zouden hebben begaan. De Ver enigde Naties zouden een commissie naar de Dominicaanse republiek zen den om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Toen maandag de raad opnieuw bij eenkwam, heeft de afgevaardigde van Jordanië gevraagd om uitbreiding van het mandaat der Verenigde Naties. Vol gens hem zouden méér waarnemers moeten toezien op naleving van het be stand. Dit voorstel werd echter door de Anaerikaanse afgevaardigde verwor pen, omdat hij van mening is, dat deze waarnemers toch niet meer kunnen doen dan de O.A.S.. nu reeds doet. Het is op het ogenblik tamelijk rus tig in Santo Domingo, maar van een strikte naleving van de bestandsvoor- waarden schijnt nog geen sprake te zijn. Marokko De koning van Marokko, Hassan II, heeft de wetgevende en uitvoerende macht geheel aan zich getrokken en voor zijn land de zogenaamde uitzon deringstoestand afgekondigd. De reden hiervan ligt in het feit dat het land politiek gezien in een impasse is ge raakt. Het is onmogelijk gebleken, een coalitie-regering van nationale eenheid te vormen. Er was op geen enkele wij ze een bruikbare parlementaire meer derheid te vinden. Marokko is nog niet lang geleden zelfstandig geworden, maar vorige re geringen hebben ook gen kans gezien, de vruchten van deze onafhankelijkheid te plukken. In het parlement werden tot heden uitzichtloze en vruchteloze debatten gevoerd. Ook nu, bij de vor ming van een nieuwe regering waren er eisen en voorwaarden gesteld, waar aan niemand kon voldoen. Dit alles heeft de koning genoopt tot een tijde lijke uitschakeling van het parlement, hetgeen, nakr zijn zeggen, geen afbreuk zal doen aan de democratische rechten en vrijheden, die in de grondwet zijn gewaarborgd. Binnenkort zal het volk in een referendum de gelegenheid krij gen, zich uit te spreken over herziening van de grondwet. Daarin zouden enkele artikelen moeten worden opgenomen, die een gezagscrisis in de toekomst moe ten vermijden. Ruimtevaart De politieke gebeurtenissen op aarde zijn de laatste dagen wat overschaduwd door de jongste ontwikkeling in de ruimtevaart. We willen daaraan in deze rubriek niet al te veel aandacht beste den: de dagbladen hebtoen ons uitvoe rig ingelicht. Anderzijds kunnen we er niet geheel aan voorbijgaan, omdat er, behalve wetenschappelijke, ook poli tieke aspecten aan deze zaak zitten. Twee Amerikaanse astronauten, Mc Divitt en White, zijn ruim vier etmalen in de ruimte geweest en hebtoen in die tijd twee-en-zeventig omwentelingen rond de aarde volbracht. Eén van hen. White, is zelfs twintig minuten vrij in de ruimte geweest, bui ten zijn cabine. Ook de landing in de Atlantische Oceaan had een perfect verloop. Astronaut Edward White wandelt hier schijnbaar over de grote bol, moeder Aarde. In werkelijkheid bevindt hij zicht hier meer dan 170 km. boven. Dui delijk is de streng te zien, waarmee de ruimtevaarder is verbonden met de Gemini-capsule. Het belangrijkste doel van deze ruim- tetocht was, te onderzoeken hoe het menselijk lichaam op deze omstandig heden reageert. Het onderzoek is nog aan de gang, maar volgens de eerste berichten was de gezondheidstoestand van de beide astronauten uitstekend. Het schijnt dat Amerika met deze prestatie een behoorlijke bijdrage gele verd heeft aan het ruimteonderzoek en dat het bezig is, de achterstand bij de Sowjet-Unie in te lopen. De nieuwe haring is nu Weer prima tot en met Nooit zag ik ze beter En nimmer nog zo vet Stoor je aan geen praatjes En denk niet z' is te zout 'k Verkoop de haring waar je Echt niets van overhoudt. Ook de prijzen gingen Drastisch naar omlaag Door de vele vangst, dus Is er nu ook meer vraag. Maar koop ze bij een vakman Zo stond het in de krant Dan weet je dat ze goed zijn Zo is het dan ook, want Ik heb de beste soort, dit Weet men uit ervaring Dus ook dit seizoen weer TAMBOER voor nieuwe haring Wa.terweg - Middelharnis. De Techn. dienst Middelharnis-Sommelsdijk heeft een nieuw onderkomen. Op de hoek van de Voorstraat is dezer dagen het nieuwe getoouw gereed geko men en reeds betrokken. De oude kantoren waren gevestigd in de Raadhuis straat maar waren zeer verouderd. Na de raadsvergadering van a.s. woens dagavond zullen de raden van Middelharnis en Sommelsdijk het gebouw be zichtigen. ZONDAG 13 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (v.m. H.A. en n.m. H. Doop). Ger. Kerk 10.30 en 6 uur ds. H. J. Koffrie te Spijkenisse. Chr. Ger. Kerk 16 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 u. ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrijge maakt) 10.30 en 4 uur ds. W. H. de Boer uit Vlaardingen. Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. C. v. d. Steen uit Schiedam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. (Extra coU. voor de kerk). Rem. Kerk 10.30 uur ds. C. Brinkerink te Oostvoorne. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.45 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 8.45 en 3.30 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad. (v.m. H. Doop.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (v.m. H. Doop.) STBLLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. H. C. Bultman. (Extra collecte voor het Orgelfonds) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doops gezinde Gemeente 9.30 uur dhr. Ma- lipaard uit Rotterdam. Ger. Kerk (vrijgemaakt) in gebouw speeltuin de Flipjes ds. Kamerbeek uit Velp. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 9.30 uur ds. Verwelius van Wad- dinrveen en 6 uur ds. H. J. Smit. Vereen, gebouw 9.30 uur ds. P. van Wakeren en 6 uur ds. Verwelius. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 6 uur ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. P. v. Wakeren. (Maandelijkse collecte voor de kerk). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds G. C. Muntingh em. pred. te Mid delharnis. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur dhr. P. Kooiman te Ridderkerk en 6 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. J. de Bie van Alblasserdam en 6 uur ds. P. Vermaat. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat en 2.30 uur ds. H. de Bie (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) ST. PHILIPSLAND Vijfjarig ventje verdronken Het vijfjarig zoontje van het schip- persgezin van Oosen uit Dordrecht is in de haven van Maasbracht verdron ken. Mevr. van Oosten is een dochter van de schippersfamilie Joh. Aarnoud- se alhier. Toegepast mond op mond be ademing mocht helaas niet meer baten. Ook in het ziekenhuis bleven de po gingen vruchteloos. Woensdag 9 juni is het slachtoffer te Dordrecht ter aarde besteld. BRUÏNISSE Benoenüng. De heer H. Groenevelt, onderwijzer aan een school te Overschie werd benoemd als hoofd van de Chr. School te Bruinisse in de vacature we gens het aanstaand vertrek van de heer Petter.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2