Electro monteur i NEVENFUNCTIE I i .m'^iP'^i't» 1 HnVENWERKERS Yoorllchtingsavond: SPAAR ME! I GflRUGE VISSER Ondanks critiek toch medewerking Stichting Tuinbouwvoorbeèldbedrijf Bij inschrijving te koop en tuin dubbei pand Gemeenten op excursie naar Papendrecht Het liuis met scliuur, erf Bij inschrijving te icoop 3 woonhuizen met erf BOERDERIJ driepoots iilaverruiten Ais u mij ziet hebt u een duizendje in handen. En bezit u me in meervoud, dan is het de hoogste tijd om over me te gaan praten bij de N.IVI.B. Daar doen ze een boeltje over me open (een bank- of termijnboekje bijvoorbeeld). Of ze adviseren u hoe u me in effecten kunt beleggen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! kamers met pension TE KOOP IVIotor- rugsproeier net meisje bijverdiensten Voor de oudere dames grote maten in mantels en japonnen G. iVI. DE JONG'S TAFELBIJBELS en PSALMBOEKEN GEBR. DE WAAL a. Ervaren banicwericer b. Leerling bankwerker Fa. v.h. Gebr. v. Immerzeel U ZULT PLEZIER HEBBEN IN DE SIMCAIOOO v/h VAN NIEUWAAL Groot Concern heeft de mogelijkheid tot plaatsing van enkele goede krachten die in de avonduren een aan trekkelijk inkomen willen verkrijgen met het propa geren van een speciale wijze van bezitsvorming, (geen colportage) Gegadigden dienen te beschikken over een behoorlijke algemene ontwikkeling. Leeftijden tussen 25 en 45 jaar. Eigen vervoermiddel strekt tot aanbeveling. I Brieven met volledige antecedenten worden Ingewacht onder no. 4325 aan het bureau van dit blad. Rotterdam vraagt voor haar stuwadoorsbedrijfWaalhaven Pier II De bijzonderheden over het werk, de verzorging, de werktijden, de reisregeling en al het andere, dat u moet weten vóór u kunt beslissen of u üi dit moderne stuwadoorsbedrijf wilt werken, kunt u horen en zien op de voorlichtingsavonden met filmvertoning. RAAD DIRKSLAND Secretaris Goemaat eind dit jaar met pensioen -k Muziektent voor „Amicitia'' f^ 3e blad. „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 juni aan het Korteweegje 39 te Sommelsdijk, nabij Dirks- land, groot plm. 600 m^, van het kad. perc. gem. Som melsdijk sectie D 1048. Behoudens toestemming b. en w. van Somm.elsdijk, da delijk te aanvaarden. Jaarlijkse lasten plm. 117—. Inschrijfbiljetten in te le veren ten kantore van no taris J. de Vries te Dirks- land, voor of op 29 juni 1965. te Dirksland aan de Secre tarieweg nummers 18, 20 en 22, kadastraal bekend gem. Dirksland, sectie B nrs. 1821 1822 en 1823, groot resp. 78 ca. 63 ca., 63 ca. Apart of in combinatie. Ten verzoeke van de erven C. Ridder. Inschrijfbiljetten in te le veren ten kantore van no taris J. de Vries te Dirks land, voor of op 22 juni 1965. Werkt u in Rotterdam en woont u op een van de eilanden? TE KOOP: te Hotterdam-Zuid, met twee vrije bovenwoningen, waarvan 1 vrij bovenhuis oktober leeg, vier kamers, moderne keuken, douche, vliering en balcon. Inlichting telefonisch (010) 19 90 09. Te koop gevraagd een van 30 a 40 ha. Aanb. A. VERMAAT Makelaar N.B.M. Scthuithaven 2 - Zierikzee Tel. 2173 b.g.g. 22 57 VOOR '-^'U v-^ "- - Middelharnis/Sommelsdijk, Binnenweg 6, Sommelsdijk. Tel. (01870) 23 90 Nette, beschaafde heer, middelbare leeftijd, zoekt te Ouddorp of op West- Flakkee een of twee onge- meubiieerde Opgave, gaarne met condi ties onder no. 4331 bureau van dit blad. ook losse stokken naar Direct te aanvaarden W. AKERSHOEK nieuwe Telefoon 3 90 Ouddorp WO NIN G GEVRAAGD: met monteurs-diploma. Goed loon. Brieven onder no. 4311 bureau van dit blad. 2 kapstokken een met 7 en een met 10 haken; Licht eiken moderne ronde tafel, bladmaat 1,05 m..; Opbergkastje h. 1,13 m.; br. 90 cm., d. 34 cm. 3 grote ramen met glas h. 1,40 m., br. 1,07 m. Partijtje tochthorren ver schillende maten; Een eiken kamerscherm; Een tochtdeur h. 2,02 m. br. 80 cm.; Een kinderledikantje; Klein keukentafeltje 50 X 50 cm.; Gereedschapskistje, houten koffer, partijtje gegalv. ve ren dik 2 cm. lang 23 cm. Een prima drie-delig 2 pers. bed, een plaatstoof, Maho niehouten tafeltje rond 65 cm. nachtkastje h. 75 cm. 2 slaapkamerstoelen 4 stoelen met of zonder bij behorende armfauteuils samen voor 35, 4 stoelen in prima staat voor 45, 2 mooie dressoirs, één breed 1,55 m. en één breed 1,30 m. Jn. TIELEMAN Margrietlaan 4 - Melissant Telefoon 2 91 in Sommelsdijk met o.a.: woonk., 3 slaapk. Huur 125,per maand. Br. no. 4330 bur. v. d. blad. TB KOOP: „SAVAL" z.g.a.n. te bevragen bij J. C. KALLE agent van dit blad Tel. 2 95 - Herkingen GEVRAAGD: HET BINNENHUIS Zandi>ad 36 - Middelhamis Telefoon 27 84 Aantrekkelijke held tot mogelijk- aangeboden, voor personen uit Middelhamis en West- Flakkee. Het werk richt zich voor namelijk op de avonduren. Belangstellenden gelieve te reflecteren onder nummer 4274 bureau van dit blad. hebben wij een enorme kollektie mantels en ja ponnen. Japonnen met mouw en wijde rok. Veel zomerse dessins en toch gekleed. Tevens hebben wij een uitgebreide kollektie alsmede in het middengenre. Aparte kollektie zwarte en donkere kleding. Bient u toch in Rot terdam, kom dan beslist even bij ons langs. SPECIAALZAKEN Hillevliet 101 (hk. L. Hilleweg) Rotterdadtn-zald Te bereiken met lijn 9 en bus 37 - 67 Qaar Oude Statenvertaling mat Mn ef twa* k«v«> ren slotan Steeda verkrtfgt>aar bt) St. Maartensdijk GEVRAAGD: In hoofdzaak voor de revisie en reparatie van landbouwmachines. SMEDERU Melissant Telefoon (01877) 407 Omdat er zo plezierig veel ruimte in is voor u en de kinderen en een heleboel bagage. Om de plezierig pittige 50 pk. motor die de Simca 1000 gemakkelijk zijn topsnelheid van 128 km/u kan laten halen. (52 pk en 132 km/u bij 10(30 GL en GLS). U zult plezier hebben in de bescheidenheid van de Simca 1000: slechts eenmaal per 10.000 km olieverversen, laag in wegenbelasting, zuinig ---------- met benzine. U zult 100Q ^^B^ plezier hebben in de 1300 imS^^^ service, want ..-»» .yrTX~r ook wij hebben plezier I3UU iiua yi ,-n de Simca 1000. siecms eenmaal per lu.uuu Km oj simGa m D. S. v. d. Poelstraat 1 Den Bontmel dealer voor Goeree en Overflakkee STELLENDAM op vrijdag 11 juni 1965 des avonds om 20.00 uur in Verenigingsgebouw 't Haegse Huus, Haagsestraat 4. Vervolg van voorzyde werknemers is er een zeer goede ver houding, terwijl op kerkelijk ter rein er ook meer toenadering is te be speuren. Uniek gelegen Het werken, wonen en leven wordt door dit alles in Papendreoht mogelijk gemaakt. Deze dynamische plaats, een groots dorp, is dan ook uniek gelegen aan drie grote rivieren, n.l. De Noord, de Beneden Merwede en de Oude Maas, waar men een prachtig uitzicht heeft op de altijd drukke scheepvaart. Ook ligt Papendrecht aan een gunstig wegennet. De heren raadsleden namen een goe de en prettige indruk mee van het dorp en zijn bewoners, niet in het minst van de concierge van het raadhuis die zorg de voor een beste kop koffie en de ver zorgers van het diner in de grote zaal van de kerk, dat door kwantiteit als ook door kwaliteit uitstekend werd ge serveerd. Voor zijn drie gemeenten mocht burgemeester Van der Harst een prachtig fotoboek „Tussen Noord en Lek" in ontvangst nemen, terwijl ieder persoonlijk enkele boekjes over Papen drecht en de streek kreeg aangeboden. Een en ander werd in grote dank aan vaard. De heer J. H. Bestma.n heeft in de vorige week donderdag gehouden raads vergadering de ergernis vaoti de voor zitter burgemeester Bos op zich geladen. -Bij het voorstel tot het verlenen van medewerking aan de Stichting van een tuinbouwvoorbeèldbedrijf te Sonunels- dflk maakte de heer Bestman er be zwaar tegen dat de burgemeesters Hor dijk en Kleijnenberg zitting hebben in het bestuur van de Stichting Bevorde ring Tuinbouw Goeree-Overflakkee van welke stichting het initiatief is uitge gaan. „Als je burgemeester bent schijn je overal verstand van te hebben, er zijn onder de raadsleden en wethouders ook wel ter zake kundigen" vond de heer Bestman die het „dank u" van de voorzitter beantwoordde met: „'t is toch maar een feit". De voorzitter vond de opmerking aan het adres van de burgemeesters bijzon der kwetsend. De gemeentebesturen zijn mede initiatiefnemers en spreker vond het derhalve voor de hand liggend dat enkele burgemeesters met de door hun medewerking in dezen opgedane kennis en ervaring de eerste periode in de nieuwe bestuursorganisatie zit ting nemen om de zaak op gang te bren gen. Om met dergelijke opmerkingen te komen meende de voorzitter dat men wel zeer bezwarende argumenten moet hebben. „Zelf heb ik van uw opmerking goede nota genomen" gaf de voorzitter te kennen. Ook had de heer Bestman bezwaar gemaakt tegen de financiële kant van de zaak. Hij wilde dat de Stichting ter dekking van e.v. financiële tekorten niet een beroep op de gemeen ten maar op de Boerenleenbanken doen. „De gemeenten hebben het geld niet voor het opscheppen, terwijl de Boeren leenbanken „aardig wel" varen en hun reserves steeds groter worden". De voorzitter antwoordde hierop dat de Boerenleenbank in dezen slechts een financieel tegemoetkomende instelling is, wiens taak het niet is te subsidiëren. „Ze stonden toch ook garant voor e.v. tekorten van de Fluzi-tentoonstelling" meende de heer Bestman. Weth. Zoeteman maande niet verder op de Boerenleenbanken te rekenen, hun medewerking betekent al een be hoorlijke stimulans, mede door een bil lijke rente. De heer van Prooyen vond de Stich ting van het bedrijf financieel-econo misch gezien niet erg aantrekkelijk, maar ideel bezien juichte hij de stich ting toe. De post „arbeidslonen a lO.OOO,vond spreker laag en hij vroeg zich daarom af of het kernpunt van Flakkees' probleem arbeidsvoorzie ning hiermee wel wordt geraakt. Verder hield de heer van Prooyen een betoog over proefbedrijven waarop de voorzitter hem wees op het principieel verschil tussen proef- en voorbeeldbe drijf. Op het voorbeeldbedrijf zullen ook theoretische lessen worden gegeven en de bedrijfsleider heeft naast de zorg van het bedrijf ook nog de taak zij die voorlichting wensen voor te lich ten. „Op het gebied van de groenteteelt zit er wat in maar op het terrein van de boUenteelt krijgen we voldoende voorlichting" vond de heer van Prooyen die zijn kinderen toch maar liever naar de school in Aalsmeer zei te willen stu ren. Spreker sprak zijn vertrouwen uit in het bestuur waarin o.m. de heer Mol zitting heeft: dat is een stel uitgekook te jongens" vond hij. Hij zei de opmer kingen van de heer Bestman wel te kunnen begrijpen, maar vond ze wat verkeerd gesteld. „Hij meent het niet zo kwaad" vergoeilijkte de P.v.d.A.-man de opmerking van zijn A.R.-collega. De heer de Bonte verzekerde dat een voorbeeldbedrijf nooit winst zal maken. „Hoe groter de belangstelling, hoe min der zal de winst zijn" verwachtte hij. Na deze discussie werd besloten me dewerking te verlenen in de vorm van een subsidieverlening van max. 20 et. per inwoner en een garantiestelling van 81 et. per inwoner. Muziektent „Amicitia" Van de muziekvereniging „Amicitia" was een schrijven ontvangen houdende de mededeling dat genoemde vereni ging een verplaatsbare muziektent zal aanschaffen. De uitgave zal worden ge financierd met een gift van het Anjer fonds en de aanwezige middelen terwijl het bestuur van genoemde vereniging de gemeente zal verzoeken garant ,te zijn bij lening van het restant. Burg. Bos noemde het ontbreken van een derge lijke tent een groot gemis; een verplaats bare zal het meest mogelijke rende ment geven. Van de polder Dirksland werd een strookje grond gekocht een deel van de z.g. Molenkade dat nodig is voor de ontsluiting van het uitbreidingsplan „West" koopsom is 1080, Onbewoonbaar Onbewoonbaar verklaard werden de woningen Molendijk 10 van de heer H. Grootenboer, Geldersedijk 31 van de heer T. Struijk, Ohderlangs 24 van de heer C. Both Jzn., Onderlangs 12 van de heer J. van Bodegom, Onderlangs 26 van mevr. wed. A. Braber. Als lid van de woonruimtecoramissie werd met meerderheid van stemmen, de heer A. Witvliet, Burg. C. Zaayer- laan 34 benoemd. De heer van Pooyen die eveneens oP de aanbeveling stond adviseerde de raad op de heer Witvliet te stemmen. In dit verband herinnerde de heer van Es eraan hoe de heer van Prooyen in dertijd braaf heeft meegeholpen de woonruimtecommissie te gronde te brengen. „Hij mag er nooit meer inko men" lachte hij. „Zo is 't" stemde dhr. van Prooyen in^ Eervol ontslag sekretaris In juli a.s. zou aan de Gem. secreta ris de heer G. Goemaat eervol ontslag kunnen worden verleend wegens h*' bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. B. en w. menen evenwel dat het i.v.m. het ingediende wetsontwerp hef" indeling gemeenten niet gewenst is m de vacature van gemeente-secretaris te voorzien. De heer Goemaat is bereid ge- bleken nog wel enkele maanden aan te blijven n.l. tot 31 dec. 1965, omdat maê worden verwacht dat in die tijd ie's meer over het genoemde wetsontwerp bekend zal zijn. Besloten werd de heer Goemaat per 31 dec. 1965 op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen. De heer Goemaat kwam in 1938 in dienst van de gemeente Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 10