1965 EEN GROOTS Uitslag verkiezingen Rijnmondgebied Rijnmond: r^C.KORTEHEGsZOON Ds. P. n. V. Wakeren nam beroep aan naar Schalkwijk een experiment Pinkstermedltatie Koningin ontving Australisciie minisier v. immigratie 37e jaargang Vrijdag 4 juni 1965 No. 3393 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN hei beste bed ooit gemaakt! I 'schuimrubber nog nooit geëvenaard! £om naar onze showroom, daar staan de magnifieke 1965 modellen Winst voor Communisten en Vrije Boeren VOOR BETER |U Ouddorp De middelmuur des afsclieidsels doorbroken Volgende week één keer de krant Fruitmanden en Fruitbakles .JUe A-ruLtcentrale" IVBr. J. van Aartsen beëdigd tot Commis saris der Koningin PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 8 uur 's avonds TeL 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS f 2,50 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Er is vooral de laatste weken veel ge schreven en gesproken over onze nieuw ste staatkundige constructie: Rijnmond. Hiermede lieeft een volkomien nieuw or gaan zijn intrede gedaan in ons staats bestel. Het moest eigenlijk als een proefneming worden beschouwd, want men heeft er nog geen ervaring mee, maar men heeft toch wel zoveel ver trouwen in de goede functionering, dat Minister Toxopeus en ons parlement het experiment hebben aangedurfd. Nu j.l. woensdag de Raad van Rijnmond is ge kozen, kan in september de start tege moet worden gezien. We hebben hier te maken met een nieuwe bestuursvorm. De Rijnmondraad is namelijk het eerste bestuur van een agglomera.tie van gemeenten in ons land Dit oorspronkelijk Franse woord bete kent opeenhoping, samenklontering, in dit geval een complex van aaneenge- groeide en aaneengroeiende gemeenten met de grootste als kern. Zo spreekt men van de Londense, de Parijse, de Brusselse, de Amsterdamse, de Haagse en de Rotterdamse agglomeratie. Door de toenemende urbanisatie of verstede lijking wordt dit verschijnsel in snel tempo bevorderd. De randgemeenten maken een sterke groei door en het ge volg is, dat ze op de duur aan de kern gemeente vastgroeien. Men denke slechts aan Eindhoven, dat in 1918 nog Slechts 6500 inwoners telde en nu 190.000! Het is begrijpelijk, dat men daardoor voor enorme problemen komt te staan. Voorzover deze niet kunnen worden opgelost door annexatie moet dit dus op een andere manier. Deze heeft men gevonden door het scheppen van een staatsrechtelijke tussenvorm, die niet wordt ontleend aan de Provin ciale of Gemeentewet, maar in dit ge val aan de Wet-Rijnmond, die daarvoor dus speciaal ontwerpen is. Wanneer dit experiment slaagt is het de bedoeling ook voor andere gebieden dergelijke bij de wet voorgeschreven agglomeratiebe- sturen voor te schrijven. Wellicht gaat dit dan gemakkelijker dan tot dusver, want de instelling van een agglomeratie IJmond en één voor Den Haag en om geving zijn enkele jaren geleden mis lukt. Voor Rotterdam en het gebied, dat economisch door deze stad beheerst en beinvloed -wordt, werd het hoog tijd, dat hier ordenend werd opgetreden. Aan samenwerking viel niet langer te ont komen en daarom besloot de regering, in casu de Minister van Binnenlandse Zaken Mr. Toxopeus deze samenwer king bindend voor te schrijven toen bleek dat deze uit vrije wil niet in vol doende mate tot stand kwam. De re gering hecht zeer grote waarde aan dit experiment, hetgeen o.m. wel blijkt uit de benoeming van onze vorige minister president Mr. Marijnen tot voorzitter van Rijnmond. De commissie-Klaasesz, die een rap port en een voorontwerp indiende, had de Raad echter te weinig bevoegdheden gegeven en de minister breidde deze daarom uit. Hij verzette zich in de 2e Kamer er echter tegen om de Raad zo machtig te maken, dat daardoor de be voegdheden van de gemeenteraden in de verdrukking zouden komen en deze zouden worden gedegradeerd tot een soort wijkraden. De minister wilde eerst eens een jaar of drie de werking van de Raad afwachten en dan kan men zien of er op grond van de ervaring wij ziging nodig is. Eigenlijk zou de naam niet Rijnmond, maar Maasmond moeten zijn, want de kern van het gebed is de Nieuwe Maas! Vermoedelijk achtte men deze naam echter niet spectaculair genoeg, omdat de Maas in vergelijking tot de Rijn maar een bescheiden rivier is en er bo vendien door de Waterweg heel wat meer Rijn- dan Maaswater stroomt. Het gebed Rijnmond omvat de streek langs de Nieuwe Waterwefg, in totaal het gebied tussen Hoek van Holland, Capelle aan de IJssel, Ridderkerk en Hellevoetsluis. Het wordt gevormd door 24 gemeenten met tezamen ongeveer 1.035.000 inwoners. Daarvan heeft Rot terdam er 740.000. Deze gemeenten lig gen ten dele op de rechteroever van de Nieuvye Maas en de Waterweg nJ. Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis (het vroegere. Hoek van Holland is al jaren geleden bij Rotterdam ingelijfd) Capelle en Krimpen aan de IJssel, voorts het eiland Rozenburg en heel Voorne en Putten, dus de gemeenten Spijkenisse, Hekelingen, Zuidland, Oudenhoorn, Ab- benbroek. Geervliet, Heenvliet, Zwarte waal, Vierpolders, BrieUe, Oostvoorne, Rockanje en Hellevoetsluis; en tenslotte heel het eiland IJsselmonde behalve Zwijndrecht, dus Ridderkerk, Baren- drecht, Rhoon en Poortugaal. Dat zijn in totaal 24 gemeenten. De Raad van Rijnmond, die dus een streekraad is, zal bestaan uit 81 leden en wordt rechtstreeks door de gezamen lijke kiezers van de 24 gemeenten ge kozen. In de toekomst worden ze teza men met de gewone gemeenteraadsver kiezingen gehouden, zodat reeds in 1966 een nieuwe Rijnmondraad moet worden samengesteld. Aan de stembusstrijd hebben tien partijen deelgenomen: de P.v.d.A., de K.V.P., de V.V.D.j de A.R.P. plus C.H.U. op één lijst, de P.S.P., de C.P.N., de S.G.P., het G.P.V. en de Boe fenpartij. Verreweg de grootste partij in de raad zal de P.v.d.A. worden met 35 'van de 81 zetels.' De volstrekte meerderheid kan ze echter niet halen. Op het moment, dat we dit schrijven, is cie verkiezing nog niet gehouden, maar de uitslag kunnen onze lezers elders in *üt nummer lezen. Wat is nu eigenlijk het werk van deze Rijnmondraad? Dat hangt uiteraard sa men met de enorme industriële ontwik keling van dit gebied, de grootste wel licht, die Nederland ooit gezien heeft. Hier voltrekt zich een geweldige in dustriële revolutie. Rotterdam is de grootste zeehaven van de wereld. Aan de oevers van Maas, Waterweg en Bot lek zijn niet alleen de grootste scheeps werven van ons land gevestigd, maar ook olieverwerkende industrieën en an dere chemische fabrieken. Het werkge bied van Rotterdam is zich steeds aan het uitbreiden. Daardoor is er voort durend meer grond nodig voor nieuwe havens, industrieterreinen en woning bouw. Dand- en tuinbouw komen in de verdrukking. Er liggen hier duS' gewel dige problemen en het is niet langer mogelijk deze op te lossen zonder cen traal orgaan van samenwerking. De be staande gemeenten blijven natuurlijk hun eigen verantwoordelijkheid behou den, maar projecten, waarbij de hele agglomeratie betrokken is, moeten voor taan worden opgelost via de Rijnmond raad. Deze kan niet-bindende richtlij nen geven, maar ook bindende aanwij zingen. Hij is dus een soort bovenge- meentelijk bestuursorgaan, een nieuwe vorm tussen gemeente en provincie in, een district. Zijn bemoeiingen strekken zich uit tot havenaanleg, woningbouw, water- en luchtverontreiniging, vervoer van mensen en goederen, bruggen en wegen, recreatiemogelijkheden, vesti ging van industrieën enz., maar zoals gezegd voorlopig nog in de vorm. van richtlijnen, want het is een experiment, een proef. Omdat de ruimte zo schaars is,- moet deze zo efficiënt mogelijk aan gewend worden. De grond is met name in dit gebied een kostbaar goed, waar mee zeer verstandig moet worden om gesprongen. Niet alleen industrie en ha vens slokken veel grond op, maar er moet ook voldoende woon- en recrea tieruimte overblijven. Dit probleem speelt nu reeds over een-lengte van 40 BINNENVERING HAZET-FABRIEKEN Zevenbergen N.B. km., van Ridderkerk tot Hoek van Hol land. Rotterdam en omgeving ontwik kelen zich stormachtig en dit moet tij dig in goede banen worden geleid, zo veel mogelijk in een positieve samen werking van alle betrokken gemeenten in een overkoepelend orgaan zelf in goede harmonie alles kunnen coördine ren. Er mag immers geen sprake zijn van een overheersing van het machtige Rotterdam, maar ook niet van een on gewenste obstructiepolitiek van de om ringende gemeenten. Het is onmogelijk thans te zeggen of en in hoeverre dit experiment slagen zal. Momenteel is er nog weinig belang stelling voor bij de bevolking. De toe komst zal moeten leren of dit soort staatsrechteijke constructies succes op levert. Vast staat echter, dat de ontwik keling van Rotterdam bij een gunstige conjunctuur in snel tempo voortgaat en wanneer dit geschiedt in goede samen werking met de omgeving, dan is dit verre te prefereren boven een perma nente strijd. Dealer voor Dordrecht, Brielle en omgeving Alb. Cuypsingel 296, Dordrecht, tel. 22044. Subdealer Rotterdam tel. 010-275802. Bij de woensdag gehouden verkiezing^ 24 gemeenten (zie het hoofdartikel in communisten en de Vrije Boeren. De taal vier zetels, n.l. één meer dan op gen voor de Tweede Kamer in 1963 en verwacht. De Partij van de Vrije Boer deze een zetel zou krijgen, wist er toch christelijke combinatie A.R.P.-C.H.U. en zetel ten achter op de gestelde verwac zetels die men zich volgens de prog stemmen aantal achteruit. De P.v.d.A. bleef bij de verwachte 37 zetels. Het G 1 zetel te brengen. De verkiezingen zijn zeer rustig ver lopen. Het was niet merkbaar, dat het hier ging orn een nieuw bestuursor gaan. De winst van de communisten wordt door politici toegeschreven aan het feit, dat deze partij lijst 1 ten deel is gevallen. Er zijn altijd een aantal kie zers, die het eerste het beste hokje invullen. Dat de P.v.d.A. een stemmenwinst maakte van 0.77 procent moet hierin gezocht, dat het Geref. Politiek Ver bond geen zetel kreeg; de 4000 stem men van deze partij zijn haar ten goe de gekomen. Anderzijds heeft de P.v. d.A. een veer moeten, laten door de winst van de communisten. Wij geven hieronder de percentages in vergelijking met de laatste verkie zing Tweede Kamer 1963; de laatste zijn tussen haakjes geplaatst. en in het Rijnmondgebied, onnvattende dit nummer) was de winst voor de Communistische partij behaalde in to- grond nam, de cijfers bij de verkiezin- van de Provinciale Staten kon worden en, van wie niet verwacht werd, dat één te verwerven. De protestants- de Kath. Volkspartij bleven ieder één hting. De V.V.D. behaalde wel de negen nose had gedacht, maar liep vn het kreeg 0,7V''/o méér stemmen, maar het eref* Politiek Verbond wist het niet tot De zetelverdeling De zetelverdeling in de Rijnmondraad wordt als volgt: P.v.d.A. 44.19 (43.42) A.R./C.H.U. 17.11 (17.69) K.V.P. 13.22 (14.39) V.V.D. 10.59 (11.01) P.S.P. 4.25 4.59) C.P.N. 5.10 3.45) S.G.P. 2.94 2.88) Boerenpartij 1.86 0.92) G.P.V. 0.74 0.57) Overige lijsten in 1963 1.08 100. - (100.—) 1^^------- NnflR DE MIDDELHARNIS-TEL:Z328 P.v.d.A. A.R./C,H.U.- K.V.P. V.V.D. C.P.N. P.S.P. S.G.P. Boerenpartij S.P.V. 37 14 11 9 4 3 2 1 O 81 Van de 81 raadsleden zijn 44 Rotter dammers en 37 uit andere plaatsen. Uit negen gemeenten van het Rijnmond- göbied is geen inwoner verkozen, n.l. uit Abbenbroek, Geervliet, Heenvliet, Hekelingen, Oudenhoorn, Poortugaal, Rockanje, Vierpolders en Zwartewaal. De raadsleden hebben overigens geen zitting als vertegenwoordigers van de gemeente waar zij wonen; zij vormen samen de Rijnmond-raad. De eerste zitting van de 81 raads leden zal worden gehouden in septem ber a.s. waarin zij beëdigd zullen wor den door de voorzitter mr. Marijnen. Het dagelijks bestuur, bestaande uit zes personen, wordt veertien dagen later gekozen. Tot tijdelijk secretaris van de Rijnmond-raad is mr. A. W. Joolen be noemd. Bouwvakarbeiders. Vanaf 5 juni t.m. 12 juni kunt u uw vakantiebonnen in leveren voor de zomervakantie bij uw P.V. van het Sociaal Fonds: Joh. Ha- meeteman, Oosterweg 41. En het zal zijn, dat een iegelijk, die de Naam des Heeren zal aan roepen, zal zalig worden. Hand. 2 21 •Op het oude tempelplein in Jeruzalem stond een grote muur. Die muur werd genoemd de middelmuur des afscheid- sels. Hij duidde aan de strenge schei ding, die er was tussen het volk van Is raël en de volken der heidenen. Geen heiden toch was het toegestaan om de poort, die toegang tot de eigenlijke voorhof van de tempel gaf, door te gaan. Indien zulk een dat toch deed en gegrepen werd, hij was gewisselijk een kind des doods. De heidenen mochten niet in de tempel komen, want de hei denen stonden buiten' het verbond, dat de Heere met het volk, uit Abraham ge sproten, had opgericht. Zij waren vreemdelingen van de verbonden der belofte, zonder God en zonder hoop in de wereld. Alleen voor de kinderen van Israël was het heil der genade. Nu hadden echter reeds de profeten van de oudedag gesproken van die komende heilstijd, waarin ook de hei denen zouden de^en in de zegeningen van de God van Abraham. Reeds Noach had voorzegd, dat Jafeth wonen zou in de tent van Sem. De belofte aan Abra ham sprak van de zegen, die alle vol keren der wereld zou geschonken wor den. Nu, die tijd is dan ook uiteindelijk aangebroken. We herdenken in deze da gen het Pinksterfeest. Het feest der ver vulling. Het feest, waarop de Heere de middelmuur des afscheidsels zal doen verbreken en Hij Zijn Woord zal zenden aan alle volken, die op de we reld wonen. Het is de grote prediking, die op de Pinksterdag te Jeruzalem ge schiedt. Wanneer Petrus het woord heeft genomen en het wonderbaarlijk gebeuren van die dag verklaart, beroept hij zich op de profeet Joel, die ook van de komende heilstijd gewaagd heeft en zegt hij ook het woord, dat wij boven deze meditatie geschreven hebben. Het zal zijn in het laatste der dagren. In dat laatste der dagen is de kerk gekomen op de Pinksterdag. Wij moeten deze woorden niet verstaan als betrek king hebben op wat wij gewoonlijk het laatste der dagen plegen te noemen, na melijk de tijd, die onmiddellijk aan de komst des Heeren op de wolken des Hemels vooraf gaat. Neen, dat laatste der dagen brak aan op de dag dat de Pinkstergeest in de gemeente des Hee ren ternederdaalde. Toen heeft de Heere de nationale bedeling van het verbond der genade doorbroken en is de kerke lijke bedeling aangevangen. Toen brak die laatste openbarings- vorm van het genadeverbond aan, waarvan de Heere reeds zo dikwijls had doen spreken. Daarom zijn wij nu in dat laatste der dagen en is dan ook dit woord een woord, ook voor deze tijd: En het zal zijn, dat een iegelijk die de Naam des Heeren zal aanroepen, zalig zal worden. Er is dan ook geen onderscheid meer tussen Jood of Griek, tussen barbaar of Scyth. Er is bij de Heere geen aanne ming des Persoons. Eén iegelijk, zo staat hier, die de Naam des Heeren zal aanroepen. Daar is de rijkdom van Gods genade in geopen baard. De boodschap des Heils zal zich uitstrekken tot alle volkeren, die de aarde bewonen. Daartoe zal de Heere Zijn boodschappers ook tot alle volke ren zenden. Zo zal de loop van Gods genadig welbehagen zich onder alle na tiën, die op de aarde wonen, verheer lijken. De Pinkstergeest is aan geen volk ge bonden en aan geen grenzen, die door mensenhanden gemaakt zijn. Nu zegge de gesnedene, die zich tot de Heere ge wend heeft, niet meer: Ik ben een dorre boom. De prediking van de genade Gods is universeel geworden. De Pinkster geest heeft zich echter aan het Woord Zelf gebonden. Want dat Woord zal door die Geest gebruikt worden in het verbreken van de harten van hen, die de Heere Zich tot een doel gesteld heeft. Want al is de prediking van het heil universeel geworden, dat wil zeggen, al zdl die prediking tot alle vokeren ge bracht worden en gebracht moeten wor den, naar luid van de opdracht, die de Heere Zelf aan Zijn gemeente gegeven heeft, de genade zelf is niet universeel. De genade Gods is particulier. Die zal naar Gods welbehagen in de harten der uitverkorenen verheerlijkt worden en die veheerlijking openbaart zich daarin, dat de door God bewerkte zon daar de Naam des Heeren zal aanroe pen. De Naam des Heeren is de Zelfopen baring van het goddelijke wezen. In Gods Naam worden al de deugden Gods geopenbaard. De deugden van Gods recht en heiligheid, zowel als van Zijn liefde en ontferming. Om ooit die Naam te kunnen aanroepen moet Die Naam aan ons gepredikt zijn. Nu, daar waar de Geest des Heeren die prediking hei ligt aan de harten daar zal dat aanroe pen van die Naam ook plaats vinden. Men zal de deugden Gods dan lief krij gen. Dat werkt de Heere Zelf. Men roept Zijn heiligheid aan en Zijn recht vaardigheid wanneer men voor Zijn aangezicht de schuld overneemt, het oordeel billijkt en de straf aanvaard. Men zal de deugden van Gods ontfer ming aanroepen, wanneer men de ge nade Gods van node heeft, die dierbaar en begeerlijk acht. Het komt dus in ons leven weer aan op de aanroeping van Gods Naam. We delen door de uitgieting van de Pink stergeest over de kerk in de prediking van Gods vrije genade; het wordt en is ons bekend gemaakt, dat de Heere een I iegelijk, die de Naam des Heeren zal aanroepen zal doen zalig worden, zodat er geen verontschuldiging voor de hoor der des Evangelies bestaan kan. De Naam des Heeren wordt ons in de pre diking van het Woord Gods bekend ge maakt. Die Naam zo heilig, groot en goed. Maar hebben wij in ons persoon lijk leven nu ooit die Naam leren aan roepen? Is die Naam des Heeren nu ooit voor ons een heilige, grote en goedertie rene Naam geworden? Dan komen wij vanzelf weer tot de meest wezenlijke vraag, waarmede wij deze Pinksterme ditatie willen beëindigen, of wij de Hei lige Geest hebben ontvangen? Of de werkingen van die Geest in ons leven verheerlijkt zijn, daarin dat het bij ons tot een aanroepen van Gods Naam ooit gekomen is. Zo wij die ontkennend moeten beantwoorden, dan blijkt daar uit onze grote schuld! Want zal iemand onzer zich kunen verontschuldigen, dat hij die Naam des Heeren niet heeft ho ren prediken? Is het u niet aangezegd? Heeft misschien niet een godvrezende vader of een biddende moeder er u in uw vroegere kindsheid mee bekend ge maakt, dat de Naam des Heeren -groot is en een sterke toren, waarin allen, die daarin de toevlucht genomen hebben, een schuiling en ontkoming vinden kun nen? Hebben niet Gods knechten u van de Naam des Heeren gesproken. O lezer hoe ontzaglijk zal het dan toch zijn, wanneer de zondaar daarmede zal moe ten verloren gaan. Dan zouden wij dat wel een ieder op het hart willen bin den, dat ge toch haast maakt om uws levens wil, opdat ge niet voor eeuwig beschaamd worde. Welgelukzalig zijn de aanroepers van Gods heilige Naam. O, gewisselijk ze kunnen zich niet altijd gelukzalig ach ten. Ach weineen, Wanneer de Naam des Heeren in hun hart wordt afgedrukt do'or de werkingen van die Heilige Geest, dan zal juist die grootheid en de heiligheid van die Naam hun grote on geluk en ellende hen doen gevoelen. Dan worden het buitenstaanders. Dan worden zij het, die voor de middelmuur des afscheids staan en voor wie het op straffe van de eeuwige dood verboden is om het heiligdom van de gunst en de ontferming Gods binnen te treden. Maar, Hij die die kennis werkt zal ook op Zijn tijd de zu'ken leïen, dat de mid delmuur der afscheidsels weggenomen is, omdat er Eén is. Die de vijandschap in Zijn vlees heeft teniet gedaan en Die door Zijn Geest het nu ook uitwerken zal in de harten van dezulken. Een iegelijk, die de Naam des Heeren zai aanroepen, zal zalig worden. V. E.k, iHimmer verscliijnt vrgdag 11 juni a.s. In verband dat op maandag 2e Pinksterdag niet gewerkt wordt zal het nummer van e.k. dinsdag niet uitkomen. Volgende week naar traditie met Pinksteren dus maar één krant, die D.V. verschijnen zal op vrijdag 11 ju ni a.s. Redaktie en Administratie Eilanden-nieuws. STAD AAN 'T HARINGVLIET Tien jaar de Herv. Gemeente gediend Ds. P. A. V. Wakeren Ned. Herv. pre dikant te Stad aan 't Haringvliet heeft een beroep aangenomen naar de ge meente Schalkwijk. Het zijn eigenlijk twee gemeenten, want Werkhoven be hoort hier ook bij. Deze gemeente is ook gediend geweest door ds. A. Jon kers, die vandaar naar Oude Tonge kwam. Ds. P. v. Wakeren (göb. 1911) was eerst bij het onderwijs en werd zen deling-leraar op Celebes voor de Geref Zendingsbond in 1948. Hij werd zende ling-predikant in 1952 en bleef daar tot 1955, toen hü het beroep aannam naar Stad aan 't Haringvliet, waar hij op 1 mei 1955 werd bevestigd. Hij heeft dus de Hervormde Gemeente te Stad aan 't Haringvliet 10 jaar gediend. Ds. P. V. Wakeren had vele funkties, waarvan we de voornaamste noemen: QP kerkelijk gebied praetor van de Ring Sommelsdijk; praeses van de Clas sis Brielle; voorzitter van commissie van opzicht en tucht. Op het gebied van het Chr. onderwijs was hij voor zitter van de B.L.O.-scholen nvet ande re functies daaraan verbonden, ojn. bestuurslid van de Ned. Herv. Stichting voor geestelijk hulpbehoevenden en be stuurslid van de vereen, stichting Chr. M.O'. onderwijs op Goeree Overflak- kee. Het afscheid van ds. van Wakeren zal D.V. in augustus plaats hebben. Soestdijk: H.M. de Koningin heeft woensdag de Australische minister voor im migratie H. F. Opperman en zijn echtgenote ontvangen. Speciaal in het opmaxen van B. y. d. VEER Telefoon 2682 Westdqk 36 MIDDELHARNIS Koningin Juliana, heeft maanidagmid- dag oud-mlnister J. van Aartsen op pa leis Soestdijk beëdigd tot oommissaris der Koningin in: de provmcie Zeeland. De heer Van Aartsen heeft dinsdag zijn post in Middelburg betrokken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1