Kamercommissie liield liearing over herindeling gemeenten Goeroe-Overflal(l(ee Jwaalf van de 13 gemeenten iégen samenvoeging Burgemeesters brachten argumenten naar voren Dhr. K. Hoek te Oiiddorp onderscheiden met gouden eremedaille wekelijks koopje OPEL Glinsierende groei van vijf miljoen Zomerdamesrokken jfe jaargang Dinsdag 18 mei 1965 No. 3388 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 40 jaar landarbeider bij C. Tanis Wachten is meestal te laat uitsluitend deze week f Of^D geldig van woensdag tot woensdag VAN WEZEL ZONEN Garage Knölps EXAMENS MUZIEKSCHOOL Beregening tegen nachtvorst PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soaimelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ruim 18 jaar geleden werd Goeree- Overflakkee opgeschrikt door een mede deling van Ged. Staten van Zuid-Hol land, dat de dertien genieenten op Goe- lee Overflakkee zouden worden sa mengevoegd tot vijf. Nadien zijn er verschillende rappor ten verschenen en men is telkens weer met nieuwe mededelingen gekomen. Eén keer zouden het zeven gemeenten ivorden, later vier en tenslotte, eind vorig jaar, ontvingen de gemeentebe sturen op het eiland een memorie van toelichting op het wetsontwerp tot 'her indeling van het eiland. In 1947 liep de bevolking nog wel warm voor de komende maatregelen. Er werden vergaderingen belegd en al- leiwege sprak men zich uit tegen >het voorstel te zijn. Dat was echter niet het geval met Middelharnis en tot op de dag van vandaag is het nog alleen Mid- del'hamis die voet bij stuk houdt en er wel wat in ziet. In de afgelopen maanden hebben de versohillende kiesverenigingen op het eiland vergadert en het zwaartepunt bij de meeste raadsvertegenwoordigers op de verdeling vaji de zetels bij de samenstelling van de nieuwe, gemeen te- raden. Vrijdag en zaterdag hebben de raads leden hun belangen nogmaals kunnen kenbaar maken toij de betreffende Ka mercommissie onder presidium van mr. Beernink, die daartoe gelegenheid gaf in de zaal van Hotel Jacobi te Middel- harnis. Vrijdagavond kwam Oost-Flakkee aan de beurt; zaterdagmorgen de rest van het eiland. Burgemeesters, wethou ders en gemeentesecretarissen hebben uiteengezet waarom ze geen of wel samenvoeging wensten. Op Goeree- Overflakkee is men er niet zo zeker van, zo is gebleken, dat er sterkere, bestuurskrachtigergemeentebesturen komen. Ook is men van mening, dat de financiële positie van de gemeen ten geen rol speelt, omdat men niet verwacht dat men over meer geld de besciiikking zal krijgen. Oost-Flakkee tegen Burgemeester W. M. van der Harst wees er in dit verband op, dat wanneer de gemeenten worden samengevoegd ook de tekorten bij elkaar getrokken zullen worden. Het geldt hier de ge meenten Ooltgensplaat, Den Bommel en Oude Tonge. De raadsfracties van de K.V.P. hebben steeds voor samenvoe ging gestemd, met het oog op de ge meenschap Aöhthuizen, die nu in twee ën verdeeld is. Eén deel hoort bij Oolt gensplaat en het andere bij Den Bom mel. Er zijn twee uitbreidingsplarmen nodig, de riolering is een obstakel, om dat het door twee gemeenten moet wor den behandeld en door GS tweemaal moet worden goedgekeurd. Zo ook met de geldmiddelen die de gemeenten er voor besohikbaar willen stellen. De andere raadsfi-acties vinden dat de drie gemeenten beter zelfstandig kun nen blijven, mede ook om de afstand die tussen de drie gemeenten moet wor den overbrugd. Oude Tonge merendeel tegen In Oude Tonge was er slechts één raadslid vóór samenvoeging, zodat bur gemeester voor de drie gemeenten moest concluderen, dat het beter is iedere gemeente apart te houden, mede ook omdat de raadsleden ziöh voor het vierendeel hebben uitgesproken tegen samenvoeging. Nieuwe Tonge past niet in stedelijk karakter Het college van B. en W. van Nieu- ^'■>s Tonge is nog dezelfde mening toe gedaan als in 1960 toen de raad zich uitsprak tegen samenvoeging. Dat er een nieuwe raad genomen is het daar opvolgende jaar heeft hierin geen ver andering gebracht. Nieuwe Tonge, al dus burgemeester C. Nieuwenhuizen, Blijft haar agra^risohe karakter behou den en het ligt voor de hand, dat ze niet met Middelharnis kan samengaan, omdat hiervoor een stedelijk karakter gedaoht is. Het college meent, dat de Ontwikkeling op het gebied van bloe- mencultuur enz. zeer wel mogelijk is zonder de hulp van Middelharnis, Som- melsdijk en Stad aan 't Haringvliet. Zij vraagt zich daarom af waarom de sa- 'ïienvoeging een feit moet worden. Sfad uiteindelijJc liever met Middelharnis dan m-et Den Bommel .Ook Stad aan 't Haringvliet voelt niet veel voor samenvoeging. Twee raadsleden van de fractie van de P.v. d.A. hebben in 1960 voor gestemd en omdat de raad sindsdien niet is ver anderd, kon burgemeester Nieuwen- huizen het Provinciaal bestuur mede delen, dat de raad voor het merendeel zich niet achter het v/etsvoorstel kan stellen. Evenwel verklaarde hij, dat, wanneer samenvoeging onvermijdelijk is, men liever met Middelharnis gaat sam.enwerken dan met Den Bommel, zoals in een vorig voorstel. De raad ziet er geen voordeel in en ze meent dat ze de normale onderhouds werkzaamheden goed uitvoert en dat er voldoende bestuurskracht is. Bovendien wees burgemeester Nieuwenhuizen er op, dat er-al voldoende samenwerking tussen de dertien gemeenten op het eiland is. Alléén Middelharnis achter wetsontwerp De gemeenteraad van Middelharnis ziet als enige op het eiland wel voor delen in samenvoeging. Zij meent op die manier naar een betere eenheid te kunnen streven, mits er tenminste meer gejdimiddelen beschikbaar zuHen ko men. „Anders heeft het geen zin en zou men ons die herindeling niet hebben opgelegd," was burgemeester P. W. Hordijk vol vertrouwen. De vorige raad heeft in 1960 met algemeene stemmen vóór samenvoeging gestemd. Sommelsdijk meent het alleen te kunnen In Sommelsdijk is de raad tegen, met dien verstande dat de stemming de eer ste maal op 65 uitliep en de volgen de op 54. De burgemeester voerde namens het college aan, dat er teveel gevoelsargumenten zijn om tot samen voeging te koro.en. „In Sommelsdijk denken ze dat ze het zelf wel kunnen," was de conclusie van burgemeester Hor dijk. Voor Dirksland, Melissant en Herkin gen gelden in grote lijnen dezelfde ar gumenten tegen samenvoeging. Burge meester Bos, burgemeester van de drie gemeenten voerde aan, dat de betref fende gemeenten grote investeringen hebben gedaan. De gemeenten liggen ver uit elkaar en men vreest dat er groepen zijn, die ietwat in het vergeet boek geraken, nadat er nieuwe verkie zingen zijn geihouden. Burgemeester Bos verklaarde namens de raad wel voor samenwerking te zijn. Hierbij wees hij op versohillende gemeenschappelij ke regelingen, die men vrijwillig heeft aangegaan. Spreker vroeg aandacht voor de ini tiatieven die de gemeenten hebben ge nomen voor wat betreft het Grevelin- genmeer. Daartoe is het recreatieschap Grevelingenmeer opgericht, waarbij al le betrokken gemeenten aan meewer ken, zelfs die van Schouwen. De voor stellen hiertoe zijn bij beide provinciale besturen aanhangig gemaakt. „Hieruit moge blijken, dat deze gemeenten het niet alleen willen doen. Bovendien zal de recreatie zich buitendijks afspelen. JWelissaut en Dirksland wil wel grenswijziging „Melissant en Dirksland zijn zelf met een voorstel 'gekomen tot grenswijzi gingen. Wij denken hierbij aan het buurtschap Kralingen dat in Dirksland ligt, maar voor een deel behoort bij Sommelsdijk en het andere deel bij Melissant. Aan de zijde van Stellendam hébben we ook grenscorrectie voorge staan. Wellicht is dit de start geweest tot het voorstel tot herindeling van ge meenten. Dit hebben we echter niet bedoeld. Melissant kan nooit beter worden van samenvoeging. Zijn belangen zullen al tijd in het gedrang blijven en ze zal nooit de zorg krijgen die ze toekomt," vreesde burgemeester Bos, die er op wees, dat er tussen de drie gemeenten echter wel een goede verstandhouding is. Wethouder C. Keijzer wees er op, dat de aangevoerde motieven van het weg trekken van de bevolking voor een groot deel lag in het tekort aan bouw grond. De heer A. C. van Rossum, wethou der, wees er op, dat dit niet de eerste maal is dat er over samenvoeging ge sproken is. „Napoleon heeft de gemeen ten in 1812 samengevoegd, waarna dit besluit in 1817 werd opgeheven. Hij bracht de samenvoeging in verband met een huwelijk', waar alleen de ge tuigen het woord hebben. - De beide partners höbben niets te zeggen." Sa- menvceging vond hij niet gewenst. Be waar ons voor zo'n huwelijk zo zei hij. Ouddorp zal een recreatieve functie gaan bekleden. Het college van B. en W. vestigde er de aandacht op, dat Stel lendam en. Groedereede hierbij niet be trokken zullen worden, waardoor het onmogelijk wordt dat er relaties zul len gaan groeien. Bovendien wees bur gemeester J. A. Kleijnenberg er op, dat de geaardheid van de drie bevol kingsgroepen te veel verschilt. „Zelfs Ged. Staten hebben geconsta teerd, dat er van samenvoeging met andere gemeenten voor Ouddorp niets kan komen. Ouddorp heeft met zijn' 4300 zielen een goede bestaanszeker heid. Goedereede zou zich niet naar het 'Westen kunnen uitbreiden. In 1950 heeft Ouddorp zelf al grenscorrecties voorgesteld. Men wilde het buurtschap Oostdijk met 58 ha aan Goedereede toe voegen," deelde burgemeester Kleij nenberg mede. De voorzitter, mr. Beernink infor- 2neerde haar de stemmenver'houding, waarna burgemeester Kleijnenberg me dedeelde, dat dit geheel anders ligt dan in Goedereede, n.l. 7 SGP, 2 AR, 1 Pv dA en 1 VVD. PoUtiefc leeft in Goedereede niet Toen Goedereede aan de beurt was, wilde de voorzitter weten hoe hier de raadszetels zijn verdeeld. „Wat betekent Algemeen belang." „Er is in vele jaren geen raadsver kiezing geweest. Politiek leeft daar niet. Men behoefde niet ter stembus, omdat er slechts één lijs^^t was. Men heeft zich later Algemeen belang ge noemd en alszodanig höbben drie raads leden zitting", verduidelijkte burge meester Kleijnenberg. Goedereede bleek ook niets .voor samenvoeging te gevoe len. „Maarals het' moet, dan maar alleen met Stellendam. Goeree's raad heeft nog geen recreatieplan en men wacht sinds jaar en dag om een gele- gerDheid te krijgen een pad door de dui nen aan te leggen, waarna er wel een mooi duin- en strandgebied ontsloten zal worden. Goedereede zou wel dol graag willen. Het uitbreidingsplan de Bokkepolder is niet goedgekeurd. Het duingebied ligt in Ouddorp en dagjes mensen verwacht men in Goedereede niet, omdat men zich zaü concentreren in Ouddorp. Concurrentie met Ouddorp is er niet. Daarbij willen wij nog wij zen op het oude stadje Goedereede, dat heel andere zorg behoeft dan de ande re dorpskernen. En 112 panden die on der monumentenzorg vallen. Sinds de l'6e eeuw heeft Goedereede de weelde niet meer gekend van het vestigen van forensen. Dat komt nu wel en zonder Komme?- Hoefc uit de Kelderweg te Ouddorp heeft niet geweten dat hij nog zo in de belangstelling stond, zoals hij zaterdag bekende. Eerst werd hij die dag i.v.m. zijn veertig jarig dienstver band op het landbouwbedrijf C. Tanis Czn. onderscheiden met de eremedaille in brons, en later stopten werkgever en familieleden hem een een puur gouden polshorloge, een prachtig scheerappa- raat en tot veler vermaak een nieuwe schrepel toe. De 52-jarige juibilaris werd 's mid dags met zijn familieleden door zijn werkgever de heer C. Tanis in het Ver enigingsgebouw ontvangen. Door bur gemeester Kleijnenberg werd hem de bronzen eremedaiJle op'gespeld. In zijn felicitatiewoord releveerde de burge meester de ontwikkeling die het land bouwbedrijf de laatste jaren heeft mee gemaakt. „Ook de jubilaris zal wel als koffiekoker en koeiewachter begonnen zijn" verwachtte hij. Het,deed spr. ge noegen dat er nog mensen zijn die 40 jaar bij een baas werkzaam willen zijn. „Men moet daarvoor van goeden huize komen en door zijn ouders zijn voor gehouden dat men niet enkel voor geld maar ook voor ere most werken." aldus de burgemeester. Namens de Hall. Mij. van Landbouw waarvan de heer Hoek al vele jaren lid is sprak de heer J. Komtetoedde te Ouddorp. Spr. noemde de verdiensten van de heer Hoek en sprak zijn grote waarderig hierover uit. Als blijk van erkentelijkheid overhandigde hij de ju bilaris het prachtige ingelijste diploma van de Mij. Gouden horloige Ook de 5-jarige zoon van de werkge ver Kees, kreeg zijn aandeel in de fees telijkheden. Hij mocht „Kommer" een pratfhtig gouden ploshorloge met ins- criptie~ overhandigen. Zaterdag is voor de fam. Tanis en Hoek een feestelijke dag geweest. Bur gemeester Kleijnenberg heeft de bejaar de ouders van de (ongehuwde) jubila ris in hun woning aan de Kelderweg opgezocht. Ook 's avonds kreeg de heer Hoek nog vele handen te drukken. doorknoopmodel, in 6 kleuren, maten 36 t.m. 50. TEXTIEL KONFEKTIEHUIS MIDDELHARNIS samenvoeging met Ouddorp zal Goede- reede op tijd gereed zijn," zo was de i lezing die Goeree's raad heeft opge- steld. Daarna kwam het probleem vissers- haven ter sprake, waarmede Ouddorp ook geen vrede heeft. „Ouddorp gaat liever naar Colijnsplaat in Zeeland dan naar Stellendam. Êen enkeling kan het ower zijn hart verkrijgen de Stellen- dafense nieuwe binnenhaven te kiezen al? ligplaats," vertelde burgemeester Kleijnenberg. Stellendam voldoende bestuurskracht „Stellendam heeft voldoende be- stuur.skraeht. Dat hebben we al bewe zen door deze en gene te ontslaan en weer maar nieuwelingen te benoemen," vestigde wet'nouder L. Visser de aan dacht op Stellendam, waarvan de raad unaniem tegen samenvoeging is. Ook het stukje grond, dat bij Melissant zou kunnen komen, wil ze niet kwijt. „M 18 jaar hangt óns, het zwaard bo ven hpt hoofd. We zouden zo graag wil len dat er spoedig een heel duidelijke uitspraak komt," vroeg de heer Visser. „De burgemeester hoort bij de vlie gende brigade. Als het lot moet be slissen dan maar liever bij Goederee de. Ouddorp komt bij ons, met zijn raadssamenstelling.niet in het geding." „Zou de onrust in Stellendam opihou- den, wanneer er een beslissing vajt," wilde de heer Beernink weten. Hierop wilde de heer Visser niet verder op in gaan, maar hij hoopte het van harte. De stand was dus 12-1. De meeste gemeentebestuurders wezen er op, dat men verwacht had, dat na de ontslui ting van het eiland de industrie aan de bel zou gaan trekken. Dat is tegenge vallen. Er zijn alleen wat bedrijfjes ge komen die vrouwelijke arbeidskrachten aantrekken. Goeree'Overflakkee heeft liever bedrijven waar veel mensen te werk kunnen worden gesteld om hier mede het arbeidsoversohot op 'het eiland op te lossen. In die richting zijn er nog weinig vooruitzichten. Middelharnis - Telefoon 2043 Zaterdag 15 mei werden in het Diek- huus de examens afgenomen voor de landelijke amateur muziek-diploma's voor Accordeon, Gitaar, mandoline, (banjo) en melodica. De examinatoren de heer W. de Rui ter en W. J. Kaasjager konden na af loop dhr. Jan C. Verdonk complimen teren met de zorg waarmee de leerlin gen waren voorbereid want alle deelne mers behaalden hun diploma. Het is de bedoeling van de muziek school Goeree-Overflakkee deze exa mens regelmatig te doen plaatsvinden. De geslaagden zijn: Accordeon elementair: Anton Vroeg- indewey en Jenneke van Brussel te Middelharnis; BUa van Gulik, Joop van Gulik, Marian Bechthum, Nelleke Zoon, Sjaak de Ruiter, Lia van Zoest, Jan Ni- pius en Lenie Vijf huizen te Sommels dijk; Maatje Kamerling, Bram Roos en Ina v. d. Boogert te Stad aan 't Haring- Corrie Munters en Beppie Lokker te Den Bommel. Melodiea elementair: Lia Helleman, Dineke v. d. Doel en Nellie v. d. Doel te Sommelsdijk. Gitaar elemeratair: Nelleke Mossel man, Loes Vis, Wilna v. d. Polder, Joke Kastelijn, Loes Breur te Sommelsdijk. Corrie Arensman en Joke v. d. Welle te Den Bommel; Marco Vetter te Ooltgens plaat en Kees van Dijke te Melissant. Mandoline (Banjo) elementair: Adri van Eek, te Middelharnis en Laura Lok ker te Den Bommel. Gitaar A: IJena Roozemond te Oud dorp. Accordeon B.: Lia de Lignie te Som melsdijk. Maandagochtend hebben prinses Margaret van Engeiland en Lord Snowdon, in Amsterdam in verband met de Britse week, een bezoek gebracht aap de diamantslijperij van de firma Asscher in de hoofdstad. De foto toont de prinses en haar echtgenoot in bewondering voer een glinsterende letter M en een kroon voor deze gelegenheid gevor-md uit vijf miljoen gulden aan dia manten. gaan ds. W. Kamp te Utrecht. Zie ver der de advertentie in dit nummer. Oud-inwcner overleden. Op de leef tijd van 82 jaar is 12 mei te 's Graven- hage overleden Maria Buth, echtgeno te van G. W. van Kempen. De begra fenis had plaats maandag j.l. op Nieuw Eyk en Duinen te 's Gravenhage. BRUINISSE Benoemd. De heer H. Petter, hoofd der Chr. Lagere School te Bruinisse is 'benoemd als hoofd der school te De venter. Gedenksteen ds. v. d. Sar. De ge denksteen, namens de inwoners van Bruinisse, die tot de Herv. Kerk 'beho ren, ter gedachtenis ge'plaatst op het graf van ds. D. van der Sar, is deze week gearriveerd. In het voorjaar kan zware nachtvorst de bloesem van de vruchtbomen zoda nig beschadigden, dat vruchtzetting niet meer mogelijk is. Het ontwikkelingssta dium van de bomen en de mate waarin de nachtvorst optreedt zijn van in vloed op deze schade. Voorts zijn er tussen de rassen verschillen in gevoe ligheid. Gebleken is bijvoorbeeld, dat Laxton's Superb, een flinke nachtvorst kan verdragen, aldus ir. J. D. Gerritsen, Rijkstuinbouwconsulent te Geldermal- sen onlangs voor de microfoon. De periode waarin de bomen gevoe lig zijn voor nachtvorst is vrij lang. Bij zeer lage temperaturen kunnen de bloe men zelfs in de schuivende knoppen be vriezen. Naarmate de ontwikkeling van de knop vordert neemt de gevoeligheid toe. Direct na de bloei kan ook nog vorstschade aan de jonge vrachtjes worden toegebracht. Het meest kritieke stadium is bereikt, als de bloemen pas open zijn. Daalt de temperatuur korte tijd (max. 2 uren) tot 2°C, dan is de schade meestal gering. Naarmate de tijdsduur langer wordt en de temperatuur daalt, wordt de schade ernstiger. Nachtvorstschade kan op verschillende manieren worden voorkomen. Stoken van oliekachels in de boomgaarden stuit op meer bezwaren dan beregening. In de meeste gevallen wordt daarom voor de nachtvorstbestrijding een re geninstallatie gebruikt. De investering drukt dan niet alleen op de nacht^'orst- bestrijding maar ook op watervoorzie ning tijdens droge perioden later in het seizoen. Indien in de bloeiperiode de weers omstandigheden zodanig zijn dat met redelijke zekerheid nachtvorst moet worden verwacht, begint men met de beregening als de temperatuur van de lucht ongeveer 0,5°C. is. Door uitstra ling hebben de plantedelen namelijk reeds een lagere temperatuur bereikt dan de omringende lucht. De beregening gaat door, tot het ijs van de bomen is verdwenen. Tijdens de nachtvorst wordt gemid deld 3 mm. water per uur over de bo men gegeven. Een nachtvorst van on geveer 4° C wordt daarmee opgevan gen. De beregening moet vlot doorgaan. Een korte stagnatie heeft tot gevolg ge volg, dat de bloemen toch bevriezen. Zelfs kunnen de sproeiers in het ijs ko men zodat ze niet meer werken. Met een regeninstallatie is een goede nachtvorstbestrijding mogelijk. Nood zakelijk is dat de installatie in een heel goede staat verkeert omdat hapering tij dens nachtvorst de kans op schade nog groter maakt, daar het gewas nat is. MIDDELHARNIS Zendingskrans opgericht. Uitgaande van de Geref, Gemeente alhier is een Zendingskrans opgericht met een aan vang van 24 leden. Tot presidente is 'ge kozen mevr. Kieviet-Jelier; secr.esse mevr. Zaaier, beiden te Sommelsdijk en penningmeesteresse mej. Jo v. Zan ten, alg. adj. mevr. Stolk. Daar mevr. v. Eck-Neels om gezond heidsredenen haar werk als presidente van de beide meisjes vereniging binnen kort beëindigd is hiervoor in de plaats beno;md mej. J. Visser te Sommelsdijk. HERKINGEN Wedvlucht van de P.V. De Luchtbe de van Noyon, afstand 250 km, met 92 duiven. H. v. d. 'Ochtend 1, 14, 17, 22, 28. H. Kievit 2, 3, 4, 5, 11, 12, 24, 26. J. Kievit 6, 20. Joh. de Geus 7, 15, 23, 27; M. Huizer 8, 25, 29. Gebr. Molenaar 9, 10, 16, 19, 31. C. V. d. Velde 13, 30. W. Scüerpenisse 18. A. Volaart 21. Kerkdienst. A.s. dinsdagavond 18 mei hoopt des avonds om half acht voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. Mouw van Middelharnis. A.s. zondag hoopt des 'V.m. 10 en des sav. 6 uur voor te gaan student Honkoop. MELISSANT Nieuwe wijkverpleegster. Onder voorbehoud van de goedkeuring van de heer inspecteur voor de Volksgezond heid in Zuid-Holland, is met ingang van 15 augustus 1965 door het 'bestuur van de Verg. Het Groene Kruis te Me lissant, benoemd tot wijkverpleegster mej. Zr. N. Boone, welke deze 'benoe ming aanvaardde. Kerkdienst. A.s. donderdagavond om half acht hoopt voor de Ger. Gemeen te (Beatrixlaan) voor te gaan ds. L. Rijksen van Rotterdam-W. OUDE TONGE Betaling zitplaatsen. Het innen van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk al hier, zal plaats hebben op vi-ijdag 21 en 28 mei a.s. van nam. 1921 uur in het Vereen, gebouw aan de Ko'lfweg. Vergadering Vrouwenver. De vrou wenver. „Weest en Zegen" hoopt op woensdag 19 mei a.s. in het vereen, ge bouw aan de Kolfv/eg des nam. 7.30 uur vergadering te houden. Opbrengsten. De göhouden collec ten in de Herv. Kerk voor het Studie fonds Gsr. Bond heeft opgebracht f 245, 59, voor de kerk f 265,81, voor Brood vJh. Hart f 230,38. In de toren f 221,71. OOLTGENSPLAAT Plotseling overleden. Vrijdagavond j.l. is op de leeftijd van 63 jaar plot seling overleden de heer L. Kagchel- land. De heer Kagchelland was in zijn tuintje achter zijn woning aan het Boomgaardpad wat groentenzaad aan het inzaaien, toen zijn echtgenote en enkele buren hem 'levenloos aantroffen. Even te voren was hij nog in huis ge weest voor de maaltijd. In één week hebben zich in deze gemeente twee van deze plotselinge sterfgevallen voorge daan en beiden tijdens het tuinieren. Kerkdienst Geref. Gemeente. Don derdag 20 mei a.s. des nam. 7 uur zal voor 'de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Donderdag 20 mei a.s. des nam. 7.15 u. zal voor de Oud Geref. Gemeente voor-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1