Rechts-en links-sociaal Grootse herdenking 500-jarig bestaan Middelharnis Kosthuis Dhr.H.v.Nieuwenhuijzen plotseling overleden Opening door estafetteloop Den Haag-Middelharnis wekelijks koopje Geruite werkoveriiemilen Zaai- en nootverlof voor militairen Oud Fordje wordt dagelijks gebruikt als werkpaard De heer A. I. Baart te Melissant overleden Alleen deze week I N.S.U. scooter Poppenwiegen Dinsdag 11 mei 1965 No. 3386 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN 'i VAN WEZEL ZONEN LUIJENDIJK Batavus bromfiets GESLOTEN DE WAAL PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt ttoeemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Wanneer we het voetspoor van Dr. Berghuis de termen rechts- en links sociaal tet correctie van de meer ge bruikelijke „conservatief" en „progres sief" nader gaan toelichten, dan ont veinzen we ons niet daarmee voor een ietwat hachelijke taak te staan. De gren zen tussen beide begrippen zijn, zoals dat met vele politieke termen het ge val is, niet mathematisch vast te stellen, maar ze zijn zwevend. Niettemin is het zeer wel mogelijk bepaalde scheidslij nen te construeren. We zullen daarbij heel in het. kort een aantal onderwer pen de revue laten passeren, waarbij het onderscheid zeer duidelijk aan de dag treedt. Uitdrukkelijk stellen we echter nogmaals voorop, dat de rechts- sociaal georiënteerden isesHst niet on sociaal wensen te worden genoemd, zo als door de radicale groepen steeds ge beurt. 1. Het probleem van de staatsbe- moeiing. Dit beheerst voor een zeer groot deel de controverse. De uitersten liggen hier in het oud-liberaTisme en het communisme. Het eerste wenste al gehele staatsonthouding, het laatste, systeem regelt centraal letterlijk alles in staat en maatschappij. Beide moe ten principieel afgewezen worden. Er moet een tussenweg bewandeld worden, enerzijds terwille van het volksbelang en speciaal van dat der zwakkere groe pen, anderzijds terwille van de handha ving van persoonlijke en maatschappe lijke vrijheid. Het verschil tussen rechts en links geeft op dit terrein aan, dat het eerste tendeert in de richting van een zo gering mogelijke en het laatste van zo groot mogelijke staatsinmenging. Rechts verlangt dus dat het vrije ter rein zo groot mogelijk is en links -het tegenovergestelde. Uit het woord „mo gelijk" volgt al, dat we hier op een zeer subjectief gebied verkeren. 2. Het vraagstuk van de staatsbe- moeiing komt het meest naar voren op sociaal gebied. Het is er althans het eerst actueel geworden. Slechts zeer weinigen zullen tegenwoordig nog ont kennen, dat de staat hier een taak heeft. Alleen de overheid is als centraal or gaan van de volksgemeenschap in staat de maatregelen te treffen, die nodig zijn om behoeftige en gehandicapte perso nen, door ziekte of dood getroffen ge zinnen, bejaarden enz. via wettelijke voorzieningen te he'pen in de nood. Zo ontstond een geheel stelsel van sociale wetten, omdat de particuliere en diaco nale hulp steeds meer onvoldoende wer den voor de stijgende behoeften. Maar ook hier moeten grenzen zijn. De situa tie in sociaa' opzicht is thans radicaal anders dan 50 a 100 jaar geleden. Toeru waren de wetten, die er beslist hadden moeten zijn, er niet èn thans in onze. welvaartsstaat is er eén verzorging „van de wieg tot het graf" op wettelijke ba sis, die schromelijk overdreven is en bo vendien demoraliserend werkt. Daarom verlangt „rechts", dat de eigen persoon lijke verantwoordelijkheid vooropge steld wordt en de-staat slechts datgene regelt, wat anders tot misstanden zou leiden, m.a.w. dat de sociale wetgeving slechts zover gaat als nodig is om een redehjk bestaansminimum en gezonde bedrijfsverhoudingen te waarborgen. De „links" denkenden rusten niet vóór alle levensrisico's verzekerd zijn via de staat, zodat bedrijfsleven en schatkist vanwege de steeds stijgende premies Overbelast worden. 3. De economische politiek van de overheid vormt eveneens een element m deze controverse. Rechts en links zijn het er over eens, dat zij onmisbaar is voor onze welvaart. Het algehele laat- maar-waaien-systeem van vroeger heeft bewezen funest te werken voor al wat zwak is. Het voeren van een conjunc- tuurpolitiek door de regering is abso luut noodzakelijk, vooral nu de landen steeds afhankelijker van elkaar worden. Het maakt echter een groot verschil of ons ideaal is het hele bedrijfsleven te ordenen en alle produktie te plannen of dat men de voorkeur geeft aan een zo vrij mogelijke maatschappij en aan het particulier initiatief voorrang geeft bo ven dat van de staat. Ook hier is het weer: rechts wil zo weinig mogelijk en links zoveel mogelijk van boven af re gelen. 4. Ook op het gebied van de finan ciële politiek speelt de tegenstelling een rol. Dat is allereerst het geval bij het budgettaire beleid. De rechts-socialen zijn voorstanders van een sluitende rijksbegroting, waarbij de uitgaven ge heel door de inkomsten zijn gedekt. De linksen vinden het helemaal niet erg als er elk jaar met tekorten wordt gewerkt. Het geld voor hun hobby's moet er nu eenmaal komen. Met de mond belijden ze wel het beginsel van Keynes, dat men in een periode van laagconjunctuur teveel geM mag uitgeven als men in tij den van hoogconjunctuur maar reserves kweekt, maar dit laatste schiet er steeds Bij in. Geen wonder dus, dat onze staatsschuld thans al meer dan 20 mil- lard bedraagt en die van de gemeenten hi]na even hoog is. De rechts-socialen willen dus voortdurend remmen en de linksen stimuleren. ,5. Een ander aspect van de finan ciële politiek is het monetaire beleid. Hierbij gaat het Om de gezondheid van ons geldwezen. Wie rechts denkt is voor stander van waardevast geld en verzet zich dus tegen alle maatregelen, die de inflatie bevorderen. Daarom is hij vóór een sluitende staatsbegroting, tegeh een ongezonde leningspolitiek en tegen op voering van de geldhoeveelheid boven de goede normen. De linksen willen in theorie evenmin inflatie, want ze weten de funeste gevolgen ervan, maar met name hun sociale politiek voert er prak tisch regelrecht heen. 6. Ook inzake de loonpolitiek is er verschil. Rechts vindt, dat de lonen slechts zoveel omhoog mogen en kun nen als overeenkomt met de stijging van de produktiviteit. Dit is de enige goede norm, want ze verhindert prijs stijgingen en derhalve ook inflatie. Daarom verzet rechts zich tegen de te hoge loonsverhogingen aan de lopende band, die we vooral de laatste jaren meemaken en speciaal tegen loonexplo sies. De links-socialen nemen het in dit opzicht niet zo nauw. Ze weten heel goed welke gevaren er dreigen, maar him solidariteit met de vakbonden en hun neiging om steeds goede vrienden te blijven met de grote massa van de kiezers doen hen spoedig door de knieën gaan. Om dezelfde reden accepteren ze het systeem van de volledige werkge legenheid (thans over-fuU-employment) met zijn ontzaglijke gevaren van infla tie etc. Economisch zou een arbeidsre serve van aVo gewenst zijn, maar deze wet overtreedt men welbewust. 7. Hiermee in verband staat ook het verschil in waardering van de vakbe weging. Rechts staat daar zeer gereser veerd tegenover, hoewel er in dit op-, zicht ook nuances zijn. De meesten gaan niet zover dat ze de vakbonden zouden willen laten verdwijnen wat uiter aard in onze democratie onmogelijk is omdat deze zonder twijfel ook nut tige en onmisbare functies hebben, maar ze beschouwen ze toch als een groot ge vaar voor de gezondheid van ons sociaal en economisch leven, omdat ze hun ei sen altijd hoger stellen dan overeen komt met een gezond bedrijfsleven en een goed functionerend overheidsbeleid. Ze vormen een pressiegroep, die veel te veel macht heeft. Daarom wil rechts de invloed van deze vakbonden beper ken en ziet het niet graag dat de diver se partijfracties een te grote invloed ervan toestaan. 8. Inzake de woningbouw lopen de meningen ook uiteen, hetgeen met na me tot uiting komt in de opinies over de woningwetbouw. Deze is in opzet socia le bouw geweest d.w.z. alleen bestemd voor de laagst bezoldigden, die huur subsidie nodig hebben. Rechts is daar dus in principe niet op tegen, maar wil ze beperken tot diegenen die werkelijk op dit gebied sociale steim behoeven! Thans is het zo, dat de helft van alle te bouwen huizen tot de woningsector behoort en dit is volgens rechts een wantoestand. Ieder burger dient onge veer een zevende van zijn bruto-inko- men voor huur te bestemmen. Wie dus hieraan te kort komt, kan in aanmer king komen voor een woningwetwoning. Naar de huidige stand van zaken zou dus het jaarlijks contingent te bouwen woningen in deze sector gerust kunnen worden gehalveerd. Een heel groot deel van de woningwetbouw is geen sociale bouw meer. Zoals op velerlei ander ge bied blijkt, dat ook hier de links-socia len de sociale sector veel verder iiit- strekken dan nodig en gewenst is. Van daar ook hier weer de tegenstelling: particulier initiatief en staatsbemoeiing, welke laatste steeds gepaard gaat met subsidies, die tenslotte neerkomen op herverdeling van inkomens en vermo gens. Met dit laatste punt hopen we in een slotartikel verder te gaan. van 7,95 en 8,95 t A Q^ nu voor slechts w| geldig van woensdag tot woensdag TEXTIEL KONFEKTIEHUIS MIDDELHARNIS Het Tweede Kamerlid de heer Tj. Walburg (a.r.) heeft de minister van de fensie schriftelijk gevraagd, of dienst plichtigen, die in de landbouw werk zaam waren, dit jaar zaai- en pootver- lof kiuinen krijgen. Door de abnorbaal grote regenval is met name in de ak kerbouwgebieden een grote achterstand ontstaan. Door de natheid moet het zaaien en poten hu weer met de hand geschieden, terwijl arbeidskrachten zeer söhaars zijn, aldus de heer Walburg. OODTGENSPLAAT Maandagmiddag is op de leeftijd van 84 jaar plotseling overleden de heer H. van NIeuwenhuijzen. De heer Van Nieuwenihuijzen was in zijn tuintje voor zijn woning aan de Galatheseweg (Post Aohthuizen) wat groentenzaad aan bet inzaaien toen zijn huisgenote en een voor*bijganger hem levenloos aantroffen Even te voren was hij nog binnen ge weest. Met hem is een zeer gezien bur ger van Ooltgensplaat heengegaan. Vroeger bekleedde Ihij tal van func ties. Hij is van 1923 tot 1959 (dus 36 jaar) kerkvoogd geweest in de Ned. Hervormde Kerk, alhier; van 1934 tot 1948 was hij diaken en van 1920 tot 1945 lid van het kiescollege. Van 1927 tot 1949 was hij liü' van de Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank, terwijl hij 20 jaar zitting had in het voormalige bestuur van de polders De Weipolder en Alteklein. De heer Van Nieuwenihuijzen was rustend landbou wer; in de oorlog werd zijn boerderij aan de Galathesedijk door de Duitsers af'geibroken. Hij vestigde zich toen met zijn bedrijf aan de Galatheseweg. 'De begrafenis zal plaats hebben a.s. donderdag des nam. 2 uur vanuit het vereen, gebouw „Elthato" op de oude begraafplaats te Ooltgensplaat. Gisteravond maandag is dioor liet zicli noemend „Comité ter viering van het 50»-jarig bestaan van Middel harnis" een voorlopig programma opge steld waarmee de herdenkingsdagen de avond van vrqdag 18 juni en de bei de zaterdagen 19 en 26 juni zullen worden gevuld. O.m. doordat de samen werking met de Oranjevereniging te Sommelsdijk moest worden verbroken, omdat de herdenking van het 500-jarig bestaan van deze gemeente door gebrek aan geldmiddelen niet door zal gaan is het comité in een wat moeilijke situatie sreraakt, waarom liet aan alle voorzit ters en secretarissen van plaatselijke verenigingen alsmede aan hen die zich met de organisatie van een of meerdere onderdelen van de feestelijltheden wil len belasten een dringende oproep doet a.s, maandagavond te 9.00 uur n.m. in hotel Jacobi aanwezig te zijn ter be- sprekin'g en vaststelling van een defini tief programnna. Men kan zich hiertoe tevoren verstaan met de heer Abr. Boe ter, Juliana van Stolberglaan. Het voorlopig programma luidt als volgt: Vrijdag 18 juni: 6.00 uur n.m. de vlag gen uit. Sempre Crescendo maakt een rondgang door de gemeente met als eindpunt het gemeentehuis. Getracht wordt in een estafetteloop vanuit de Residentie een brandende toorts naar Middelharnis over te brengen waarmee een vlam wordt ontstoken die geduren de de gehele herdenkingstijd zal bran den. De aankomst van de estafettelopers op het gemeentehuis leden van de gym. vereniging Sparta te plm. 8.00 uur n.m. wordt door herauten aange kondigd. Ontvangst door de burgemees ter die een oorkonde voorleest en daar na de genodigden op het gemeentehuis ontvangt. Voor de burgers wordt een feestavond georganiseerd. Zaterdag 19 juni: 8.0O uur vlaggen uit: 9.00 uur schoolkinderen met Sem pre Crescendo naar gemeentehuis, waar ze voor het gemeentebestuur een spe ciaal herdenkingslied zingen, 10.30 uur gecostumeerde optocht in oude kleder dracht, mooie prijzen beschikbaar, 2.00 uur historische allegorische en reklame optocht; 4.00 n.m. historisch steekspel aan de haven, ontaardend in een wa terballet, 7.30 uur diverse muziekgezel schappen spelen op het schoolplein, 10.15 uur Groots vuurwerk. Zaterdag 26 juni: 's middags skelter- wedstrijden; 7.00 uur voetbalwedstrij den „Flakkee-Zierikzee", waarna op treden van meerdere muziekgezelschap pen. Tevens zullen een foto- en etalage wedstrijd worden ingelast. Een groot gedeelte van de gemeente zal worden verlicht. Ook zullen prijzen worden uitgeloofd voor de mooist verlichte wo ning, tuin e.d. Er komt misschien een fontein in de haven, een racewedstrijd voor brommers, een kraampjesmarkt enz. enz. Het comité staat open voor sugges ties. Ze worden tot maandag a.s. door de heer Boeter ingewacht. MIDDELHARNIS Memento mori. Op de leeftijd van ruim 54 jaar is maandagmorgen plot seling overleden de heer T. Masten broek, wonende Langeweg alhier. De heer Mastenbroek was zondag avond nog in d Herv. Kerk te Som melsdijk met zijn klexnzoontje. Maan dagmorgen is hij op normale tijd naar zijn land gegaan en werd toen al on wel. Hij ging daarom terug naar huis en heeft toen nog ontbeten, maar moest toch naar bed. De geneesheer werd ont boden; kort daarna is hij overleden. Van dit plotselinge sterven gaat voor ons allen wel een sprake uit. Benoemd. Tot onderwijzer aan de Groen van Prinsterer School is benoe-md de heer G. van Hemmen uit Well-Am- merzoden. STELLENDAM Naur Canada. De 71-jarige Mevr. Wed. K. de Goede-Spee is heden dins dagmiddag half twee per K.L.M, van Schiphol vertrokken om voor gedurende een half jaar vier kinderen in Canada te bezoeken. Zij hoopt een bezoek te brengen aan haar zoon H. de Goede die 14 jaar geleden geëmigreerd is en K. de Goede (12 jaar geleden), haar dochter Ml van Seters de Goede (13 jaar geleden) en dochter H. Fictorie-de Goede (13 jaar geleden). De laatste is 4 jaar geleden nog enkele maanden tJhuis geweest. Wij wensen mvr. de Goe de een goede reis en prettige dagen toe ■met haar kinderen in Canada. Zomerinwisseling vakantiebonnen Landbouw 1965. Heden dinsdag 11 mei 1965 is er gelegeniheid om. de bonnen van de landbouw in te wisselen met de opdruk „geldig t.m. mei 1965" sav. van 7 tot 8 uur bij de penningmeester van de N.C.A.B. C. v. d. Wal, Voorstraat 6, alhier. Er is maar één inlevering. Veilig Verkeer. De ledenvergadering Van de Afd. Verbond voor Veilig Ver keer wordt gehouden op woensdag 12 mei a.s. om 7.30 uur in 't Haegse Huus. 1. Opening. 2. Jaarverslag. 3. Jaar verslag penningm. 4. Benoeming com missie kascontrole 1965. 5. Aftredend J. L. Woudstra. 6. Rondvraag. 7. Uitrei king diploma's van schoolverkeersexa- men aan de kinderen. 8. Films. Opbrengst collecte. De Sakor (Kin derbescherming) collecte heeft in deze gemeente opgöbraoht f 387,50. Beroepen. Door de kerkeraad der Néd. Herv. Kerk is een beroep uitge bracht op ds. J. Smit van Werkendam. O'UDDORP Collecte Nationale Commissie tegen Alcoholisme. ïn de week van maandag 17 tot za terdag 22 mei a.s. wordt door de Natio nale Commissie tegen het Alcoholisme weer een landelijke collecte gehouden. Ook te Ouddorp. Uit de cijfers over het alcoholgebruik in Nederland blijkt, dat het maar matig gesteld is met onze ma tigheid. Ieder jaar stijgt het gebruik. Er wordt zelfdicipline ten opzichte van de gemeenschap gevraagd, denk maar eens aan het gebruik van alcohol door ver- keersdeelnemers. Bij tweederde deel van alle onherroepelijke veroordelingen wegens een misdrijf tegen de Wegen verkeerswet speelt de alcohol een rol. In ons land leven 40.000 mensen met alcohol-moeilijkheden. Bijna 40% daar van is jonger dan 30 jaar. Voor goede voorlichting over deze ge varen en propaganda tegen drinkge woonten is veel geld nodig. Daarom be velen wij deze collecte, die ook op de andere plaatsen in ons gewest wordt gehouden gaarne aan. Collectes. In onze gemeente wordt in de week van 10 tot 15 mei gecollec teerd t.b.v. de sanatoriums „Sonne- vanck en Zonnegloren." Kinderdienst. De kinderdienst van 't Toppershoedje is weer verplaatst naar het vereen, gebouw. Ook 's morgens van 1011 uur. Kerkdienst. A.s. donderdagavond half 8 hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. P. Blok. Burg Stand over de maand .apr. '65. Geboren: Leendert, zoon van J. Vis ser en D. C. Westdijk; Cornells Kar rend, zoon van J. Menbeer en M. K. Witte; Laurens Maarten, zoon van P. C. Appel en M. van Damme; Jacob, zoon van A. KUjn en P. Verduijn; Ja cob, zoon van D. Voogd en N. J. Grin- wis; geboren te Dirksland: Anneke Krijtje, doohter van P. Zandburg en M. van Loon. Gehuwd: L. Bezuijen, 42 jaar en J. Tanis 22 jaar; K. Tanis, 23 jaar en W. J. de Vogel, 21 jaar; H. E. van den Broek, 19 jaar en J. de Mooij, 21 jaar. Overleden; Pieter Soeteman, echtge noot van J. W. Dekker, 60 jaar; Willem Emaus, ongehuwd 87 jaar; Joibje Bos- land, weduwe van J. van der Sluis, 76 jaar; Mozes Boelaars, weduwnaar van J. Tanis, 91 jaar; Jan JOhannis Tanis, zoon van H. K. Tanis eni J. P. Dors man, 6 jaar. Ingekomen: H. M. C. Wiederhold-Ris van Oude Tonge; L. Tanis van Dirks land; A. F. Wiederhold van Delft. Vertrokken: J. P. C. Lodder naar Amsterdam; W. J. Tanis-de Vogel naar Goedereede; E. Bakelaar naar Delft; J. C. Van der Linde naar Rotterdam; J. Grinwis en echtgenote naar Drunen. Regenschade. Door de langdurige regentijd zijn op verschillende percelen bouwland de pootaardapelen slecht op- ABONNEMElNfTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Er hoefde maar weinig aan het uit 1929 daterende Fordje te worden gedaan om het historisch en allegorisch te doen ijken. Op bevrijdingsdag pufte het dapper mee in een grote optocht te Ooltgensplaj^c. Meer over het Fordje met bezitter aan de binnenzijde van dit blad. gekomen; vele velden met Oostindische kers zullen opnieuw moeten worden in gezaaid. Rheuma en Simavi. Voor deze in stellingen is te Ouddorp resp. f 143, en f 187,ingezameld. Dure piepers. De prijs der rode aard appelen (furoren) is gestegea tot 17 gld. per ihl. Regrerameter. De regenmeter bij J. Meijer, Oosterweg gaf in de maand april 84 mm regenval aan. NIEUWE TONGE Kerkdiensten Gereformeerde Ge meente. Woensdagavond 12 mei a.s. om half acht hoopt voor de Geref. Gem. voor te gaan ds. W. Hage van Klaas waal, terwijl zaterdagavond 15 mei a.s. om 7 uur ds. G. Mouw van Middelhar nis hoopt voor te gaan. OUDE TONGE Burg. Stand over de maand apr. '65. Geboren: Teuntje, dochter van W. v. d.. Velde en R. van Eek; Simon Corne lls, zoon van G. J. Verboom en K. Han- se; Cornelia Jdhanna, dochter van C. A. IJpelaar en H. Buijs; Laura, dochtervan C. Smoor en A. van Dommele; Johannes Adrianus Maria, zoon van A. de Boet en C. van Kouteren; Cornells Adrianus Maria, zoon van A. P. Fes en C. A. M. Smeets. Overleden: A. J. van der Vliet, wn. van M. Knaape, oud 79 jaar; P. Snij der, echtg. van A. J. Boogaart, oud 85 jaar; A. J. den Ottevanger, wed. van D. C. Prince, oud 75 jaar. Gehuwd: A. F. Wiederhold en H. M. C. Ris; P. J. Kouwenihoven en M. Both; M. Les en A. S. Wielaard; L. Huizer en F. van Duijn. Ondertrouwd: J. L. Huibrechtse en H. M. Tuns; J. A. van Peperstraten en J. van Eij keren. Verzilvering. Inlevering van de va kantiebonnen landbouw zal plaats heb ben op woensdag 12 mei a.s. nam. van 7 t.m. 8 uur bij de penningmeester M,. Jochems, Nieuwstraat alhier. Heropend. Het bestuur van de Stich ting voor De Lichamelijke Opvoeding te Oude Tonge deelt mede, dat op 15 mei a.s. het aweröbad in het recreatie terrein „De Koepel" weer voor het pu bliek opengesteld zal worden op de daarvoor aangegeven uren. STAD AAN 'T HARINGVLIET Inleveren vakantiebonnen. Inleveren vakantiebonnen op donderdag 13 mei voor de landbouw van 7 tot 9 uur. Dit is de laatste gelegenheid om bonnen van het boekjaar 1964-1965 in te leveren. Dit heeft plaats bij de penn. de heer A. Westdijk, Burgem. Sterkstraat 12. Op de leeftijd van ruim 68 jaar is overleden de heer Adrianus Johannis Baart, in leven hoofd van een schil dersbedrijf te Melissant. De heer Baart was een bekende per soonlijkheid te Melissant, daar hij van diverse verenigingen de stuwkracht was. Zo was hij o.m. voorzitter van het bestuur van de School met de Bijbel, bestuurslid van het Groene Kruis. Op kerkelijk gebied was bij vele jaren ouderling van de Geref. Kerk. Miet hem is een man heengegaan, die zich voor vele Christelijke instellingen bijzonder heeft ingezet. Hij was bovendien een zeer sympathieke figuur en op verga deringen een uitstekend spreker. De begrafenis is bepaald op donder dag 13 mei te 14.30 uur, nadat vooraf een rouwdienst zal zijn gehouden in de Geref. Kerk te Melissant. DEN BOMMEL Propaganda-filmavond V.V.V. He den, dinsdagavond om 7.30 uur propa ganda-filmavond van de afdeling Den Bommel van het Verbond voor Veilig Verkeer in ht vereen, gebouw. Tevens zullen aan de geslaagden van de gehou den algemene verkeerscursus de draag- speldjes (broohes) en de certificaten worden uitgereikt, door de burgemees ter. Toegang vrij. Iedereen is welkom. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 12 mei a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaarden samenkomst gehouden worden. Schoaiübrand in Achthuizen Zondagmorgen 11 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een schouw- brand bij de familie J. v. d. Mast aan de Galathesedijk (het oude postkan toor) te Aohïhuizen. Gezien de storm dreigde er gevaar. Met een brandblus- apparaat was bet vuur snel bedwongen. Daar de schouw evenwel bleef roken besloot men de sdhouw af te breken, waarbij men stuitte op een pijp, waar omheen men de ledige ruimte bij de bouw had opgevuld met papierenzak- ken. Behalve het slopen van de schouw werd geen verdere schade aangericht. Vorig jaar is er in deze woning ook een schouwibrand geweest, toen in de keu ken, nu was het in de achterkamer. Heden behaagde het de Heere, na een ernstige ziekte, van onze zijde weg te nemen, mijn in nig geliefde vrouw en zeer zorgzame moeder, mevr. JACOBA VAN GURP echtgenote van Leendert van Splunter in de leeftijd van 58 jaar en 4 maanden. Allen; die haar van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Psalm 23 vers 1. Middelharnis: L. v. Splunter J. V. Splunter A. V. Splunter-Sala Middelharnis. 10 mei 1965. Secr. Nijghstraat 2 Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrijdag 14 mei a.s. des nam. 3 uur op de algemene be graafplaats „Vrederust" te Middelharnis. (woensdag) 500 gram gehakt voor 1,99 Gratis zakje kruiden. 3 pakjes margarine om te braden 99 et. 3 blikjes tomaten-puree 50 et. 3 blikjes leverpastei 98 et. 2 pal:jes Siam rijst 500 gram 99 cent. Set limonade 6 stuks met gratis speldje 1,52. Op ieder zakje Knorr-soep 30 zegels gratis. TOPSLAGERU Sommelsdijk - Tel. 26 94 Bij aankoop tot 5 gulden een grote dweil voor 99 et. TE KOOP: type Prima, 3 sterren, bouwjaar 1962. Tourist, twee versnellingen. M. KLINK Voorstraat 8, Stellendam Telefoon (01879) 2 31 gezocht voor jongen (10 jaar)'in Middelharnis. Tweede helft juni, wegens vakantie ouders. Brieven no. 4110 van dit blad. bureau Plaats uw tamiliebericliten in Eilanden-nieuws Wegens vakantie in de periode van 17 t.m. 29 mei. SLAGERIJ TANIS Ouddorp ontvingen we weer in bij zonder leuke modellen. Poppen in alle maten en prijzen. Poppenltleertjes weer het nieuwste wat er te koop is. Alle speelgoed in een enor me collectie voor klein en groot. Voor goed speelgoed naar: Zandpad 118, Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1