VAN GORP Sommelsdijk gaat weer drie panden in liet Kerl(straatle restaureren VAUXHALI. Het wezen der Bijbelse muziek" Dhr. W. van Okkenburg, Dlrksland ontving zilveren eremedaille Opening nieuw laboratorium „Kiwa" I gesloten zijn. OP KONINGINNEDAG EN BEVRIJDINGSDAG Raiien Heren als nooii ievoren Ettense Veemarkt Parkeerterrein - met puist - op de Wevershoelc Garage Knöps WETENSCHAPPELIJK GENOOTSCHAP De heer Chr. Storosum sprak over: 9f Herdeniiingsdiensten bevrijding te MIddelbarnis en Sommelsdijk kimt u tot 1 uur n.m. in onze showroom de nieuwe VAUXHALL en CHEVROLET modellen bezichtigen. Veertig jaar chef-bakker bij de Coöp. PREDIKBEURTEN ZEELAND Geslaagden aan Landbouw Hogeschool en Chr. Middelbare Landbouwschool Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 30 april 1965, ■-'■;-*.'-«*■ :-/^-r*nrtVif 'Soimnelsdijks gemeenteraad heeft dinsdagavond besloten tot restauratie van de panden Kerkstraat 2, i en 6. De ze panden zijn thans in zeer slechte staat en ter behoud van het fraaie geheel van de Kerkstraat is het dringend noodzake lijk, dat ook deze panden in hun' oor spronkelijke stijl worden hersteld. Pand no. 2 is eigendom van de Herv. Gemeen te en was voorheen als baarhuisje inge- bruik. Restauratie van de panden 4 en 6 is slechts mogelijk indien ook no. 2 bq het plan betrokken wordt. Omtrent het maken van een restauratieplan zijn b. en w. in overleg getreden met Ir. de Wilde te Breda, die momenteel reeds betrok ken is bij de restauratie van verschil lende andere historische {gebouwen op het eiland. Voorgesteld werd met de Ned. Herv. Gemeente in overleg te treden over de aankoop en restauratie van het voor malige baarhuisje en aan Ir. de Wilde opdracht te verlenen tot het maken van een restauratieplan en hiervoor een krediet van 10.000,beschikbaar te stellen. Daar getracht zal worden in de kos ten van voorbereiding en uitvoering van de werken èen zo hoog mogelijke bij drage uit 's Rijks kas te verkrijgen, zul len de plannen worden opgesteld in nauw contact met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. De heer Knape herinnerde eraan dat ongeveer 10 jaar geleden een prima res tauratieplan was opgesteld door archi- tekt Meischke waarna ook nog een plan was gemaakt door de Technische dienst. „Met de inschakeling van Ir. de Wil de zou" aldus de heer Knape weer 10.000,gemoeid zijn. Wanneer we de restauratie in eigen beheer uitvoeren kunnen we duizenden besparen, zo be toogde de heer Knape. De heer Grinwis vond het Kerk- straatje een zeer zware last voor Som melsdijk en hij vroeg zich af of dit t.o.v. de gemeente wel verantwoord is. Spr. zag een en ander liever in streekver- band en dacht het beter eerst de samen voeging af te wachten. Ook de heer van Zielst vroeg zich af of het niet wat zuiniger aan kon. De voorzitter achtte het theoretisch wel mogelijk dat de restauratie in eigen beheer wordt uitgevoerd. Praktisch is het echter niet mogelijk i.v.m. het per soneelsbestand. Spreker wees op de ca paciteiten van Ir. de Wilde die steeds een juiste en zuivere restauratie ver richt. Monumentenzorg stelt meestal als eis dat een restauratie door een be kwaam architekt wordt uitgevoerd. De voorzitter zei zijn hart aan dit straatje te hebben verpand. Het heeft een bijzondere historische waarde en is bijzonder attractief. De heer Knape wist dat het 3e pand ook niet onder Monumentenzorg is ge restaureerd. In de gemeente zelf zijn genoeg bekwame vaklui en laat het dan een half jaar langer duren De voorzitter wees er op dat de rege ring werkt aan een regeling met het oog op de financiële aspecten van de Mo numentenzorg dat het Rijk ook gaat bij dragen via het gemeentefonds. De raad ging met de voorstellen ak koord. Ratten! Voorgesteld werd het geraamde cre- diet voor 1965 a 575,als bijdrage in de kosten van de ratten - na bestrij ding met 1100,te verhogen. Het is n.l. gebleken dat in de eerste paar maan den van 1965 zoveel lüachten over aan wezigheid van ratten bij de Dijkring zijn binnengekomen dat in 10 weken al ruim 1700 arbeidsuren aan de nabestrij- ding moesten worden besteed. De Dijk ring verwacht dan ook dat de kosten over 1965 het dubbele zullen bedragen dan die over 1964. „Verschrikkelijk hoe de ratten weer vermenigvuldigd zijn" betreurde de heer de Wit. „Ik hoop dat er weer geen leuze „no cure, no pay" aan verbonden is" aldus de heer Hoogzand. „Was dat een leuze of een voorwaarde" lachte deheer Peek- stok. De voorz. deelde mee dat men van uit Wageningen een onderzoek heeft ingesteld of de actie dat resultaat heeft gehad dat betaling gewenst was. De bijdrage werd verleend. Parkeerterrein Wevershoek Nu aan de Wevershoek een aantol oude panden is gesloopt is de moge lijkheid ontstaan de straat van 4.50 m op een breedte van 6 m te brengen en om hier tevens een parkeerterreintje aan te leggen. De verbreding van de straat zal het nieuwe dorpsdeel tussen Koninginnelaan en Prinsesselaan be ter bereikbaar maken. De parkeerstroo'k kan 5 meter diep worden gemaakt en ongeveer 21 meter lang. Er is gedacht een trottoir aan te leggen en enige plantsoenbeplanting aan te brengen. Op de in het raadsdos- sier ter inzage gelegde tekening is dit duidelijk aangegeven. Op de scheiding van de gemeente grond en de particuliere erven zal een stenen muur worden gebouwd. De kosten worden begroot op f 8.100. Dit bedrag kan in 40 jaar, te beginnen in 1966, ten laste van de gewone dienst worden afgeschreven. Voorgesteld werd het crediet a f 8100 ■beschikbaar te stellen. De heer Knape had de tekening gezien". Er komt maar een rare steenpuist aan" vond hij. We hebben daar niets anders dan ruimte nodig en in Sommelsdijk hebben we geen behoefte aan komma's zoals op de hoek Hoflaan-Langeweg te Middelhar- nis. Ook de heren de Wit en Peekstok von den dat er voor de auto's maar weinig ruimte overschiet en de heer Grinwis stelde voor dat de Tech. dienst zich nog eens op de vormgeving zou beraden. Devoorzitter wees erop dat, wanneer het trottoir niet tot op de hoek wordt doorgetrokken de ruimte daarvoor als rijweg wordt gebruikt. Het ter rein zal bestaan uit schuine stroken ■en de onbenutte hoek zal worden be nut om het uitzicht voor het verkeer 'vrij te houden. De „Steenpuist" is dus een verkeerstechnische maatregel. De heer de Wit bleek ook niet ge lukkig met de vormgeving. Hij meen de dat het terrein gemakkelijk door middel van witte .strepen kan worden gemarkeerd. De voorz. wees erop dat de ter spra ke gebrachte punten door de Techn. dienst uit en te na besproken zijn. Als beste oplossing werd de huidige vorm geving aangenomen. Vertegfetiujoordiger Als vertegenwoordiger in het bestuur van „Binnenhof" werd benoemd bur gemeester Hordijk. Tot plaatsvervan gend vertegenwoordiger werd benoemd weth. C. Edewaard. In het bestuur van de E.M.G.O. werd als afgevaardigde ■benoemd weth. B. de Gast. Grondaankoop Van mevr. wed. D. Kastelin werd aangekocht een perceel bouwland, ge legen in de Sommelsdijkse Polder, groot 1.32.50 ha zulks in verband met ver der gaande ontwikkeling in het uit breidingsplan ten Zuiden van de Prin sesselaan. Het perceel werd aangekocht voor f 2,per m2. De heer Grinwis vroeg zich af of de aankoop niet wat voorbarig is. Hij toe rekende dat de grond f 1,75 per roe zal moeten opbrengen wil het de gemeente geen geld gaan kosten. De voorz. antwoordde dat vroeger of later de grond voor uitbreidingsplan nen nodig zal zijn. Nu de mogelijkheid er is de grond in minnelijke schikking in bezit te krijgen wilde spr. die kant benutten. „Regeren is vooruit zien „al dus de voorz." Verbetering woning hoofd oJ. school In 1963 werd besloten tot het doen her stellen en verbeteren van de woning van het hoofd van de openbare lagere school en werd een voorlopig krediet beschik baar gesteld van 13.500, Nadat met het werk was begonnen bleek, dat meer herstellingen nodig waren dan van tevoren kon worden ge zien. Zo moest het dak en de inrichting van de keuken geheel worden veran derd; er moest een nieuwe kap plus een nieuw daklicht worden aangebracht; de riolering moest worden vernieuwd en de beide dakgoten bleken geheel te zijn vergaan en moesten worden vernieuwd. Een en ander heeft ertoe geleid, dat het oorspronkelijk geschatte kostenbe- drag belangrijk is overschreden. Boven dien heeft deze kostenraming twee jaar geleden plaats gehad en zijn lonen en prijzen inmiddels niet onaanzienlijk ge stegen. De uiteindelijke kosten zullen 19.500 bedragen, zodat werd voorgesteld het in 1963 verleende krediet met 6.000,— te verhogen. De heer Knape maakte er bezwaar tegen dat de gemeente plm. 50 a 60 cm. ruimte heeft benut boven de woning van de heer Fun waardoor het boven raam niet meer open kan. Spreker meende dat dit in strijd is met de bouw verordening. De heer van Zielst zei tn zijn leven al heel wat verbouwingen te hebben ■meegemaakt. Hij meende dat de bijge komen kosten tevoren hadden kunnen gezien worden, het zou dan minder heb ben gekost" meende spreker. Ook de heer Grinwis maande de wettige weg te bewandelen en een ander geen last aan te doen. De voorzitter wees erop dat de uit voering van verschillende objecten moest worden aangehouden, omdat en kele gem. begrotingen niet waren goed gekeurd. Zij die de kostenbegroting op maakten treft geen verwijt. Ook zei de voorzitter nog geen klachten over de goot te hebben ontvangen. Daarna sluiting. Middciharnis TaUloon ^043 ■Op de veemarkt van woensdag 28 april 1965 werden aangevoerd 144 run deren, 2 paarden en 25 stuks kleinvee. Het aanbod van runderen was iets minder, de handel levendig en de prij zen aan de hoge kant. Het aanbod van slachtvee was gering, de handel vlug en goed prijshoudend. Prijzen: melk- en kalfkoeien 900 1275; guste koeien 700—975; kalfvaar- zen 850—1175; pinken 450—650; gras kalveren 300—500; biggen 50—65; lo pers 70—90; paarden 800—1000, vette koeien 3.703.90 per kUo geslacht. DEN BOMMEL Herdenkingsdienst. De herdenkings dienst van beide kerken te Den Bom mel wordt dinsdagavond gehouden in de Herv. Kerk. Aanvang 7.30 uur. De heer Chr. Storostmi heeft voor het Wetenschappelijk Genootschap voor Goeree-Overflakkee in de aula van de R.H.B.S. te Middelhamis een lezing ge houden met als titel: „Het wezen der Bijbelse muziek". In hoofdzaak ging het over de muziek en zang van het oude volk van Israël, waarvan in de Bqbel op vele plaatsen sprake is, waarvan de kenmerken onveranderd zqn gebleven. De spreker die buitengewoon kundig bleek te zijn in de Oude Joodse muziek en de Hebreeuwse taal, was zelf in Is raël geweest en had de muziek van de Joden die uit vele landen naar Israël zijn getrokken getoetst aan de oor spronkelijkheid, en concludeerde dat ondanks de diaspora van 2000 jaar, de oervorm dezelfde is gebleven. De Hebreeuwse taal vormt een eenheid, spreken en zingen zijn in volkomen har monie. Spreker bewees dit met teksten uit de Bijbel, o.m. uit Exodus 15, dat de kinderen Israels zongen ter ere Gods indien zij spraken. De Joodse religieuze liederen zijn tot volksliederen gewor den; wel moest spreker toegeven dat het moeilijk is een grens te leggen tussen religieuze en profane muziek. Waneer de Joden bij hun bezoek aan de tempel uit Jeruzalem terugkeerden was hun lied een symbool tussen God en Israël. De oude rabijnen zeggen dat zoals het woord zich harmonieert met de zang, God tot Israël behoort. Bij elk afscheidsfeest wordt dit lied gezongen op dezelfde manier, naar de melodiën uit de oude Bijbelse tijd. Wel zijn de instrumenten aangepast. Op een band recorder liet spreker deze melodiën ho ren. De verkondigingen van de profeten bestaan voor het merendeel uit gezan gen. De taak van een profeet was niet in de eerste plaats de toekomst te voor spellen, maar het Woord Gods zingend uit te dragen. De profetenliederen zijn het meest bekend bij het Joodse volk. Hij noemde o.m. een uitspraak van de profeet Zacharia: „Verheug u en wees blij, want zie, ik kom in uw midden wonen spreekt de Heer". Vaak spreken de profeten van „doch ters Sions", omdat de vrouw een grote rol speelde in het gezin. Abraham b.v. noemt precies wat Sara wil: God zei tot Abraham doe wat Sara zegt en hij ver dreef Hagar uit zijn huis. IMcfater en zanger Koning David Het wezen van de Bijbelse muziek is niet weg te denken zonder koning Da vid. Zelf heeft hij vele psa^imen geschre ven en gecomponeerd. Hij mocht de tempel niet bouwen omdat hij teveel bloed had vergoten maar hij bepaal de toch het tempel-orkest. Uit de Levie ten heeft hij koren saamgeseld, om Gods Woord uit te dragen in zang en muziek. Hij danste met het gewone volk voor de ark, toen die naar Jeruzalem werd ge voerd. Koning David, de stichter van de Joodse dynastie, leeft nog voort, blijft voortbestaan door het lied. Spreker liet enkele liederen horen, begeleid met blaasinstrumenten en harpen, zoals die nu nog in Israël worden gezongen. De latere koning Uzzia (2 Kronieken 26) was een man met veel initiatieven; hij maakte de woestijn vruchtbaar door water op te vangen in systemen. Op de ze plaatsen zijn de Joden weer terug om het land vruchtbaar te maken. Zij zin gen daarbij nog dezelfde lofliederen waarvan dhr. Storosum er enkele liet horen. Zelf zong hij de melodie van Ps. 23: De Heer is mijn Herder. Verbondenheid met de grond Waardoor kon een volk 2000 jaar wachten om naar het heilige land te rug te keren? stelde spreker de vraag. Omdat het verbonden was met de grond Men zegt wel eens dat Joden geen boe ren willen zijn. Koning David en de profeten waren ook boer. En in Israël wordt de landbouw en tuinbouw inten sief beoefend. Daarbij wordt veel ge zongen, inzonderheid door de jeugd. Ook daarvan liet spreker enkele liederen ho ren, waarbij de „adama", de grond van Israël domineerde. Voortdurend zijn groepen uit het Joodse volk uit de gehele wereld on derweg geweest naar Israël, al zijn er veel gesneuveld. De instrumentale mu ziek heeft in de diaspora een evolutie meegemaakt; er zijn daarom leerscho len opgericht, om het oorspronkelijke te behouden. In de 16e eeuw reisde een groot geleerde een kabalistische leer school waar het hoofdvak de muziek was. De kabalisten meenden dat de komst van de Messias kon geforceerd worden door een gebedsinstelliiig en ook door zang en muziek. Een melodie die geen woorden heeft, noemde spreker een lied voor de eeu wigheid. De rabijnen stelden zich voor de prediking in door muziek zonder woorden. Het oudste helden-epos uit de Bijbel is het lied van Deborah, (Richte- ren): Zij zei: „Ik spreek een lied", er was een eenheid tussen zingen en spre ken. De heer Storosum, die zelf Jood is, wees op de noodzaak om goed He breeuws te kennen om de Bijbel te kun nen verstaan. Hij speelde op de viool zo een Hebreeuws lied zonder woor den en besloot met een kabelistische zang (viool-solo) te laten horen. Na de pauze werden enkele vragen gesteld, waarbij spreker vertelde dat in de synagoge alleen de ramshoorn wordt gebruikt, dat zowel een Waas, als een snaarinstrument is. De ramshoorn geeft de oerklank, die gebleven is sinds de Gods openbaring op de berg Sinai, waar de Wet aan Israël werd gegeven. Het was een zeer interessante voor dracht en te betreuren dat de opkomst gering was. De herdenkingsdiensten voor de be vrijding zullen te Middelharnis en Som melsdijk in de Herv. Kerk door-depre- dikanten van de onderscheiden kerken worden geleid. Te Middelharnis begint deze dienst om vijf minuten voor acht. Achtereen volgens zal aldaar worden gesproken door ds. K. Schipper ds. H. C. v. d. Ent, een geref predikant die nog niet ■bekend is en ds. G. Mouw. Te Sommelsdijk vangt deze dienst aan te 8.30 uur, omdat er vooraf nog een stille omgang is in de gemeente. In de Hervormde Kerk wordt allereerst ge sproken door ds. H. C. Bultman, dan door ds. H. C. v. d. Ent, een Geref. predikant en door ds. G. Mouw. SOMMELSDIJK Volgende week tóch weekmarkt De marktmeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat de weekmarkt op 5 mei op de gebruikelijke uren zal worden gehouden, doch niet op de Voorstraat maar in de Enkele Ring. DIRKSLAND - HERKINGEN - MELISSANT Gemeentereiniging. In verband met de Nationale-Feestdag zal grofvuil wor den opgehaald op woensdag 12 mei in plaats van op woensdag 5 mei. STELLENDAM Woningen toegekend. Door de Wo- nin^ouwver. „Beter Wonen" zijn aan de Kon. Julianastraat de volgende wo ningen toegekend aan: A. BuurveM Tuinstraat, P. M. Oskam, Tuinstraat, F. Tinamermans, Tuinstraat, A. de Ja ger, Meidoomstraat, F. Klink, Kon. Haa konstraat; Wed. A. de Later, Spuipad; D. Nagtegaal, Mr. Iman Caustraat; C. Koenraad, Kon. Wilhelminalaan; F. v. Oostenbrugge, Voorstraat; M. Groo- tenlboer, Qoedereéde; H. Heersfchap', Ouddorp; J. Westdijk, Ouddorp. Consultatiebureau. Het consultatie bureau voor zuigelingen en pokken in enting wordt gehouden op dinsdag 4 mei om half 4. Verkoop woonhuis. Het woonhuis van dhr. A. Bakelaar, Voorstraat 82 is aangekocht door wed. J. van Lente van Lenten en deze heeft haar woonhuis en schuur aan de Mr. Iman Caustraat 57 bij inschrijving verkocht aan C. Noorthoek Czn. Korteweg, alhier. GOEDEREEDE Feestprogramma voor Koninginnedag 8 uur: klokgelui. Een ieder wordt nu beleefd verzocht de vlag uit te steken. 8.45 uur: Rondgang door de gemeente met de Koninklijke Fanfare Apollo. Route: Pieterstraat, Z.Z. Haven, Burg. Charbonstraat, Oostenrijksestraat (kleu ters ophalen), Hongaarseplein, Wester- loostraat, Stationsweg, Groenmarkt, Z.Z. Haven, N.Z. Haven, Kinderdijk, Melkdijk (hier zijn de schoolkinderen verzameld bij de Openbare Lagere School), Catharinastraat, N.Z. Haven, Markt. 9.30 uur: Koninklijke fanfare ApoUo geeft een concert met de jeugd op de markt. 9.45 uur: Toespraak door de edelachtbare heer burgemeester J. A. Kleijneniberg. 10 uur: Vertrek met de jeugd naar het Vereen, gebouw. De jeugd wordt nu een gezellig program ma aangeboden. 11.45 uur: Concert Goerees Kinderkoor. 12.30 uur: Pauze. 14.30 uur: Spelen voor de jeugd vanaf 13 jaar, N.Z. Haven. Bij slecht weer in het Verenigingsgebouw. Pauze. 19.30 uur: Concert door de Koninklijke fan fare ApoUo. 21.00 uur: Lampionoptocht. Opstellen Openbare Lagere School. Route: Op. School, Melkdijk, Kinder dijk, N.Z. Haven, Markt, Z.Z. Haven, Bekaf, Burgem. Charbonstraat, Oosten rijksestraat, Hongaarseplein, Wester- loostraat. Stationsweg, Groenmarkt, Z.Z. Haven, Markt, Pieterstraat, Nieuw straat, Kerkstraat, Markt. 21.45 uur: Concert door de Koninklijke fanfare ApoUo. Het bestuur behoudt zich het recht het programma te wijzigen. m De COöP. RAIFFEISENBANK te Nieuwe Tonge s zal a.s. vrijdag - Koninginnedag g STAD AAN 'T HARINGVLIET Herdenkingsdienst. Dinsdagavond 4 mei zal er een herdenkingsdienst (20 jaar bevrijding) gehouden worden. Aan vang 7.30 uur in de Geref. Gem. (lees- dienst). OOLTGENSPLAAT iVaar de Ivoorkust van Afrika Mej. Hanny de Vos Ad., die vorig jaar haar diploma vroedvrouw behaal de, zal deze week met een groep dames als vrijwilligster worden uitgezonden door de Regering naar een ziekenhuis aan de Ivoorkust van Afrika. Deze uit zending geschiedt in het kader van het z.g.n. Jeugd Vrijwilligers Programma, afgekort J.V.P. Mej. de Vos gaat in het ziekenhuis als vroedvrouw gedu rende twee jaar in praktijk. De reis zal per vliegtuig worden gemaakt. Nieuwe vuilniswagen in gebruik Volgende week zal de nieuwe vuil niswagen (een roltrommel auto) in ge bruik worden genomen. In verband 'hiermede, zal het huisvuil vanaf vol gende week weer op dinsdag en vrijdag worden opgehaald, zowel te Ooltgens- plaat, Achthuizen en Langstraat (maan dag en donderdag komen dan te ver vallen). Z.K.H. Prins Bernhard heeft woensdag in Rijswijk het nieuwe laboratorium van de N.V. „Kiwa" officieel geopend. Door op een knop te drukken liet de Prins een drietal kranen spuiten, resp, met een rode, witte en blauwe, vloeistof Alb. Cuypsingel 296, Dordrecht, tel. 22Ü44. Dealer voor Dordrecht en omgeving De eerste druppel van de aan de verjaardag van H.M. de Koningin ge paard gaande lintjesregen is gistermid dag donderdag in Dirksla'nd ge vallen. De heer W. van Okkenburg die vorig jaar november zijn 40-jarig dienstjubileum als chef-bakker bij de Coop. Verbr. Ver. „Vooruitgang" her dacht werd onderscheiden met de zil veren eremedaille in de Orde van Oran je Nassau. In zijn gezellige woning aan de Emmalaan werd de heer van Ok kenburg het erertietaal door ,burge- meestér Bos'opgespeld. Met de burge meester waren aanwezig weth. van 't Geloof en secr. Goerrlaat. De Coop, werd vertegenwoordigd in, de persoon van de vroegere bedrijfsleider te Dirks land de heer J. Habing, thans wonende te Dordrecht. De burgemeester herinnerde in zijn felicitatiewoord aan het jubileum dat de heer van Okkenburg, vorig jaar her dacht. (Wij besteden daar ruime aan dacht aan). Uit de huldiging die de ju bilaris toen te beurt was. gevallen lïad spreker geconcludeerd dat de heer van Okkenburg een zeer gewaardeerd per soneelslid is, die de leiding over een grote staf van personeel is toever trouwd. Ook gewaagde spreker van de goede algemene reputatie van de heer Okkenburg die daardoor tevens een ge waardeerd lid van de dorpsgemeen schap is. De burgemeester ging hierna over tot het uitreiken en opspelden van de Zilveren Eremedaille waarmee hij de heer van Olckenburg met zijn gezin hartelijk geluk wenste. Dankwoord De heer van Okkenburg, nog maar nauwelijks 'bekomen van 'de overstel pende Paasdrukte in de bakkerij dank te voor de hoge onderscheiding en vroeg de burgemeester zijn dank aan H.M. de Koningin over te brengen. Het drukke bakkersleven werd daarna uit voerig onder de loupe genomen. Namens de Coop, dankte de heer Ha bing voor de onderscheiding. „Wij zijn erg gelukkig dat wij personeel hebben dat voor deze onderscheiding in aan merking komt" aldus de heer Habing, ZONDAG 2 MEI 1965 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. A. Zeilstra. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4 uur ds. J. Slotman van Pemis Herv. Kring De Oecumene 10.30 uur ds. D. ter Steege van Overveen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. J. Hubach van Giessendam. Rem. Kerk 10 uur ds. J. Spijker uit Den Haag. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 u. ■ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh en 4 uur ds. J. Noordhof.- STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. Stellendam 10 en 6 uur ds. M. de Wit uit Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10- en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. Ger. Kerk 10' en 3.30 uur ds. J. F. W. Erd- man uit Gouda. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 9.30 uur ds. Veldjesgraaf van Ne- derhemert en 6 uur ds. v Hensiber- gen. Ver. gebouw 9.30 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur ds. Veldjesgraaf Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9, 10 en 6 uur 'ds. A. Jonkers. Ger. Gem. 10 en 6'uur lezen. STAD AAN 'T HARlNG'VLIET Herv. Kerk 10 en "6 uur ds. P, v. Wakeren Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat en 6 uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J, Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u.- kand. Vlasblom te Rotterdam en 6 uur ds. P. Vermaat. .(Extra kollekte voor de kerk). Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. "W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds J. van Vliet en 2.30 uur kand. Vlas- blcm te Rotterdam. ZONDAG 2 MEI 1965 Tholen. Geref. kerk 10 uur leesdienst en 5 uur ds. J. C". van Egmond Geref. Gem. 10, 2.30 en 6 uur ds. Hoogeland uit Werkendam, woensdag 5 mei 10 uur ds. Karens Herdenkingsdienst Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uiir leesdienst Ned. Prot. Bond 10.30 uur mevr. J. Brouwer uit Bergen op Zoom Kerkelijk Leven 5 uur ds. A. de Jonge uit Goes. Oud Vossemeer Geref. kerk 10 en 3 uur ds. Bouwman te Heemstede Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. St. Annaland Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, .215 en 6.15 uur leesdienst. Stavenisse. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. J. W. Slager. St. Maartensidijk. Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 u;ir leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Herv. Kapel 10 Uur ds. G. Gerbrandy te Utrecht 7 uur ds. Johs. Poort te Leiden, dinsdag 4 mei 6.45 uur ds. J. Gras te Dordrecht (herdenkingsdienst). Poortvliet. Geref. kerk 10 en 2.30 uur ds. J'. C. van Egmond Ger. Gem. woensdag 5 mei 10 uur ds. A. Kok. St. PhiUpsland. Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst, dinsdag 4- mei 7.30 uur ds. W. Hage uit Klaaswaal Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Ge braad. Anna Jaco<ba Polder Geref. kerk 10 en 2.30 uur ds. Koers Bruinisse. Ned. Herv. kerk 10 en 5 uur ds. D. Goudzwaard IJsselmonde Geref. kerk 10 en 5 uur ds. Leene Erme- lo Geref. Gem. 10 en 5 uur leesdienst Oud Geref. kerk 10 en 5 uur lees dienst. Aan de Landbouw Hogeschool te 'Wa geningen slaagde voor het kandidaats examen Landbouwwerktuigkunde de heer C. Mosselman te Achthuizen. Aan de Chr. Middelbare Landbouw school te Hoofddorp slaagde voor het eind-examen de heren P. Voogd te Oude Tonge; K. B. Rosmolen te MeliS" .sant en A. v. d. Tol te Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2