havenwerkers Ontwikkelingshulp Plaatselijk nieuws IKASTELEIN: OPEL wekelijks koopje DAMES PULLOVERS f 11,75 Veertigjarig bestaan van „Kleingrondbezit" te Herkingen De heer K. A. de Leeuw 55 jaar bij het onderwiis CornelisLeonardusdeWit Hotel Café „DE BEURS" te Den Bommel kreeg nieuwe eigenaars 37e jaargang Dinsdag 27 april 1965 No. 3382 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VAN WEZEL ZONEN Volgend nummer van „Ëilanden-nieuws" verschijnt op donderdag Waarnemend secretaris Vrijdag Zendingsdag Göref. Gemeenten te Utreciit Bromfietser in de sloot Auto tegen voorgevel Geldige distributiebonnen BON 243 algemeen BON 48 mellc BON 45 B brood BON A 97 reserve BON 265 algemeen De lepeltjes x Zijn „in iN MEMORIAM Garage Knö^s PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - 3VUDDELHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 ABOIOTKMKNTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemnal. per week: dinsdag- en vrijdagavond Het vraagstuk van de hulp aan de z.g. ontwikkelingslanden dat zijn de lan den, die in hun ontwikkeling op allerlei gebied bij de Westerse volken achter gebleven zijn, wordt steeds meer een omstreden probleem. Als men de dag bladen leest en de debatten in het par lement bijhoudt, zou men dat niet zeg gen. Er wordtn.l. vrijwel unaniem steeds en overal aangedrongen op meer hulp in allerlei vorm aan de vele landen in Afrika, Azië en Zuid-Amerikai, die op een veel te laag levensniveau verke ren. Voortdurend horen we een koor van allerlei stemmen uit de meest uit eenlopende kringen, dat op grond van christelijke of humanistische naasten- Uefde oproept tot bijstand van de rijke landen aan de volken die in arnaoede leven. Kerken, organisaties, politieke partijen etc. doen om strijd daaraan mee. En thans is het zeKs zover, dat in ons nieuwe kabinet een speciale,minis ter, Mr. Bot, op Buitenlandse Zaken is benoemd als bijzondere, bewindsman, voor de. ontwikkelingshulp, hetgeen in houdt, dat in de eerstvolgende jaren deze kwestie nog ineer accent zal krij gen dan ze al heeft. Nochtans zijn wij van mening,- dat nieuw en grondig beraad over dit vraagstuk zeer dringend nodig is en dat het onverantwoord moet worden ge acht op de ingeslagen weg verder te gaan. Er ligt hier n.l. een probleem, dat niet met een dosis idealisme, mede lijden, sociaal gevoel of hoe men het an ders wil kwalificeren, is op te lossen. Zo eenvoudig is het niet. Men. kan hier niet rechtlijnig redeneren; die volken moeten geholpen worden, dus laten we maar zoveel mogelijk ge^d en andere hulp sturen, dan komt de zaak wel in orde. Er zitten aan dit vraagstuk heel wat meer aspecten, waarmee rekening gehouden moet worden. Laten we vooropstellen, dat niemand tegen deze hulp mag en kan zijn. Wij Westerlingen leven in rijk bevoorrechte landen, in z.g. welvaartsstaten. Armoe de en gebrek zijn praktisch uitgeban nen. En dan gaat het niet aan onze zo veel minder bedeelde medemensen in de arme delen van de wereld, die even goed als onze buurman, onze naasten zijn, aan hun lot over te laten. Onze christenplicht eist, dat we injdit opzicht zuUen doen wat onze hand vindt, om te doen. Het is onze roeping als enkeling individueel of via kerken en oprganisa- ties onze naaste te helpen in nood en als volk hetzelfde te doen ten opzichte van andere volken, die in ellendige om standigheden verkeren. Dit apriori vastgesteld zijnde als prin^ cipieel uitgangspunt komen we echter al direct bij de praktische uitwerking. Allereerst is daar de vraag hoever deze hulp moet gaan in het algemeen, gezien vanuit de draagkracht van het helpen de land! Dit blijft natuurlijk altijd een subjectieve kwestie, waarover steeds verschil van mening mogelijk is. Onze politieke partijen bieden in dit opzicht tegen elkaar op. Hoe progressiever ze willen zijn, hoe hoger bod. Veelal wordt als norm gesteld l"/o van het nationaal inkomen, hetgeen anderen echter nog te laag vinden. Dit N.l. bedroeg in 1964 ruim 50 miljard. Het zou dus betekenen dat Nederland 500 miljoen gulden be schikbaar zou moeten stellen voor ont wikkelingshulp. Zoveel is het echter lang niet. Op de rijksbegroting voor 1965 is een bedrag, gevote'erd'vah 256 miljoen, dus ongeveer de helft. En daar om heerst er in vele kringen grote onte vredenheid over het beleid van de vo rige regeringen en zal het kabinet-Cals het nu eens wat beter aanpakken. Nu is het zo, dat deze ontwikkelings hulp betaald wordt uit 's Rijks kas en derhalve via onze belastingen. We be- Hierken er eigenlijk niets van. Gaf men dit bedrag niet hieraan uit, dan wist men er toch wel weg mee. We hebben ons wel eens afgevraagd of ons volk er ook zo gemakkelijk over zou denken wanneer deze buitenlandse hulp uit een aparte belasting zou' worden gefinan cierd. Het zou dan hierop -neerkomen dat elk Nederlands gezin bij eèri hulp van l*/o van het N.l. ieder jaar-.gemid- deld een aanslag zou krijgen van on geveer 170 gld! We betwijfelen of velen dan nog zo enthousiast zouden zijn, want dan werd het werkelijk als een persoonlijk offer gevoeld. Men zou in elk geval veel meer belangstelling heb ben voor de besteding van het geld in al die vreemde landen. En hier komen we tot de kern van de zaak: wat gebeurt er met al die honder den miljoenen? Komen ze terecht waar ze wezen moeten? Worden ze efficiënt besteed? Komen ze ten goede aan hen, die ze het meest nodig hebben? Wordt de economische basis van het land er door versterkt? Of komen ze misschien grotendeels in de handen van een cor rupte groep topfunctionarissen, die-er bankrekeningen in Zwitserland mee openen? Laat de president van Ivoor kust er een paleis van bouwen dat 10 miljoen dollar kost of bestelde' de pre sident van Ghana er een jacht van ten bedrage van 3 miljoen? Is het verant woord dat een aantal elektrische kra nen, die door de Nederlandse regering aan Pakistan geschonken waren, daar M m"^ haven staan te verroesten? "toet en mag er geld gegeven worden voor z.g. prestige-objecten, die dienen rot meerdere glorie van een héerszuch- Hge president? Er zijn landen, die Egyp te helpen, m.aar de gelden daarvoor worden voor een groot deel besteed om een oorlog' tegen Israël voor te bereiden. Wat heeft het voor zin Indonesië- met miljoenen te, helpen, die verzinken in de bodemloze put van een hopeloze in- ilatie of via een omweg gebruikt wor den voor de strijd tegen Maleisië? Heeft het enige zin honderden miljoenen, die wijzelf goed kunnen gebruiken voor wegenbouw, Deltawerken etc. weg te geven aan regeringen, die er een beha gen in scheppen de Westerse landen in de Verenigde Naties en in hun propa ganda uit te schelden, te beledigen en tegen te werken, meestal in broeder lijke verbondenheid met de Sovjet-Unie of Rood-China? Als we zien hoe met name de Verenigde Staten, het machtig ste land ter wereld, zich laat chanteren en door mannen als Soekarno en Nasser op de allerbrutaalste wijze laat beledi gen, terwijl het toch maar doorgaat hulp te verlenen, dan vragen we ons met verbazing af wat de Amerikaanse regering toch eigenlijk bezielt. Men kan toch niet van het Westen vergen, dat het voortgaat landen te steunen, die j het kennelijk op zijn ondergang toe leggen in hun tomeloze haat en wan- gunst ten opzichte van de „kapitalis tische" landen? Er zou een boekdeel te schrijven zijn over al deze aspecten van het vraag-, stuk van de ontwikkelingshulp. Gezien de gecompliceerdheid ervan zijn ■wij beslist geen voorstander van het zonder meer beschikbaar stellen van dergelijke hulp. Dit moet volgens eeii goed over dacht systeem plaats vinden met scher pe normen. Het hele vraagstuk van de economische hulpverlening moet op de helling, omdat het onverantwoord is on ze miljoenen maar lukraak rond te strooien. Wij zouden b.v. de volgende richtlijnen in acht willen nemen: 1. Er wordt hoofdzakelijk bilaterale hulp verleend d.w.z. van land tot land en niet via internationale instanties. 2... Er wordt een strenge selectie toe gepast in het kiezen van de te helpen landen. 3. Landen, die uigesproken vijandig staan t.o. het Westen worden niet ge steund. 4. Er moet een behoorlijke waarborg zijn, dat de hulp efficiënt wordt ge bruikt voor het doel, waarvoor ze ge geven wordt. 5. Het gevende land heeft recht op' een zekere controle ten aanzien van de besteding.der gelden. Onder deze voorwaarden zijn wü niet tegen ontwikkelingshulp. Alleen zo is het mogelijk, dat zij ook werkelijk het beoogde effect sorteert. SPECIAAL VOOR MOEDERDAG: korte mouw in 5 kleuren nu STUWADOORSBEDRIJF Waalha,ven, Pier 2 vraagt Inlichtingen: Arbeidsbureau Middelharnis. of Afd. Personeels zaken, Van Oldenbarne- veltstraat 12, Rotterdam-2 Tel.: 114900 - toestel 277. geldig van woensdag tot woensdag TEXTIEL KONFEKTIEHUIS MIDDELHARNIS Daar op vrijdag 30 april (Koningiiuie- daig) het personeel van de drukkerij vrijaf heeft zal ons blad EUanden- nieuws inplaats van op vrijdag op don derdag 29 april uitkomen. Wij verzoeken onze correspondenten, vriendelijk hxui copy (berichten, pre dikbeurten e.d.) morgen (woensdag) in ons bezit te doen zijn, desnoods tele fonisch door te geven. H.H. Adverteerders gelieven hun ma teriaal voor advertenties ook één dag vroeger te zenden omi tijdig gereed te kunnen zijn. N.V. Eilanden-nieuws Directie OUDE TONGE In verband met ernstige ziekte van de gemeentesecretaris, dhr. J. van Oos tenbrugge is tot tijdelijk wnd. secreta ris te Oude Tonge benoemd de gem. secretaris van Ooltgensplaat dhr. J. Vetter. Zendingfscommissie Flakkee zal ambulance-auto overdragen Op Koninginneda,g zal in de Margriet ■hal van het jaabreurscqmplex aan de Croeselaan de jaarlijkse zendingsdag van de gereformeerde gemeenten wor den gehouden. De dag staat onder leiding van ds. H. Rijksen te Gouda. Andere sprekers zijn ds. A. Vergunst te Rotterdam, ds. D. Hakkenberg te Dordrecht, ds. F. Ha,- rinck te Bonthuizen, ds. M. G. Mouw te Middelharnis, ds. J. Westrate te Melis kerke. Ds. P. Blok van Dirksland zal namens de zendingscommissie Goeree Overflak- kee de gelden die voor een (Laiidro- ver) ambulance-auto zijn bijeenge- bracht, overdragen. Deze is 'bestemd voor het zendingswerk in Nygeria, waar Zuster C. van Eossum (van Dirksland) met Zr. Sonneveld werkzaam is. Van Goeree Overflakkee is er grote belangstelling voor deze zendingsdag, er zullen ■vrijdag diverse autobussen naar Utrecht rijden. Vanuit Middelharnis heeft ds. G. Mouw een bus georganiseerd die geheel vol is geboekt. Deze bus vertrekt v.m. 8 uur vanaf het kerkgebouw Ger. Ge meente Chr. de Vrieslaan. De zendings commissie G. en O. laat waarschijnlijk twee bussen rijden. Donderdaig a.s. zal de zendingscom missie een advertentie 'plaatsen, waar in de vertrekuren van iedere plaats staan aangegeven. Deelnemers(sters) ge- lieven daar op te letten. Zoals uit een artikel in ons vorig nummer is gebleken, bestaat de Vereniging Kleingrondbezit te Herkingen 40 jaar. Een feest is er niet van gemaakt, al zal dit heugelijke feit op de e.k. jaarvergadering worden herdacht. Het huidige bestuu rvan de vereniging was zo goed voor onze fotograaf te poseren. We zien van links naar rechts zittende de heren J. Looy, J. Struijk (secr.), T. Kalle (voorz.), J. Bestman, Chr. Huizer Hz., M. Melissant Johz., P. v. Wezel, MIDDELHARNIS Zaterdagavond is de 20-jarig6 Servaas van Nimwegen uit Sommelsdijk met zijn bromfiets in de sloot gereden. Het ongeluk gebeurde op de kruising Doe- tinchemstraat-Rottenburgseweg. Een passerende bromfietser ontdek te de jongeman. In het ziekenhuis te Dirksland werd een dijbeenbreuk ge constateerd. SOMMELSDIJK Chauffeur onder invloed Vrijdagmiddag is een D.K.W. bestel wagen, bestuurd door dhr. P. Jongejan uit Dirksland na een plotselinge zwen king met flinke snelheid op de Oude- landsedijk te Sommelsdijk tegen een gevel van een woning gereden. In de gevel van het pand no. 43 van dhr. P. Wielaard vertoonde zich een grote scheur en werd de deurpost bescha digd. De chauffeur werd door de poli tie meegenomen. Hij bleek onder in vloed. Bij de botsing had hij een her senschudding opgelopen. Bibliotheeknieuws. Wegens de natio nale feestdag op -vrijdag 30 april zal de bibliotheek op donderdag geopend zijn va,n sav. 67 uur in Vita Nova. HERKINGEN Ter inzage. De rekening van de kerkvoogdij der Herv. Kerk jaar 1964 ligt vapaf heden ter inzage bij de heer C. Huizer, St, Elisabethstraat 17. Kerfcdiemst. A.s. donderdag 29 april des avonds om 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. G. Mouw uit Middelharnis. Collecte. De collecte voor het Kin dertehuis te Nunspeet heeft in de Ger. Gemeente opgebracht f 132,75, MELISSANT Wijziging preekbeurt. In de heden avond te 7.30 uur te houden kerkdienst in de Ger. Gem., waarin voor zou gaan ds. P. Blok die door omstandigheden verhinderd is zal thans voorgaan ds. Karens van Nieuwerkerk. STELLEND AM Feestprogramma voor 30 april 1965 Dit programma is speciaal voor de jeugd van 6 t.m. 16 jaar. De wedstrij den zullen gehouden worden aan de Langeweg, daar het bestuur geen ande re geschikte plaats weet te vinden. Voor de mooist versierde fiets een leuke verrassing. 2.00 uur wedstrijd in het rolschaat sen, leeftijd 6 t.m. 10 jaar. Inschrijf geld f 0,25 en van 10 t.m. 14 jaar, in schrijfgeld f 0,50. 3.00 uur: Snelheids wedstrijd voor fietsers. Ringrijden voor fietsers. Behendigheidswedstrijd voor fietsers. Een steprace. De bovengenoem de leeftijden gelden ook voor deze wed strijden, evenals het inschrijfgeld. Voor al deze wedstrijden dient men zich op te geven. Verdere inlichtingen t everkrijgen bij de secretaris L. Fokker De muziekvereniging „De Hoop" maakt 's avonds een rondgang door het dorp. OUDDORP Op maandag 26 april was het 55 jaar geleden dat de heer K. A. de Leeuw de akte behaalde voor onderwijzer. De heer de Leeuw is 1 mei 1891 te SteUendam geboren en bezocht, na de lagere school te hebben doorlopen, de normaalschool te Middelharnis. De jongens en meisjes werden op deze school klaargestoomd door de heer de Jong, uit de diverse plaatsen van het eiland' werden zij per rijtuig naar Mid delharnis vervoerd. Er moest door de jongelui hard gewerkt worden; de op leiding was in tegenstelling tot heden zeer primitief. Op 26 april 1910 behaalde de heer de Leeuw de akte en werd 3 maanden tij delijk onderwijzer te Rhoon. Daarna, werd hij voor vast benoemd te Strijen; vervolgens ging hij naar Enschede waar hij 20 jaar heeft gewerkt. Goeree Overflakkee had blijkbaar aantrekkingskracht want de heer de Leeuw nam een benoeming aan naar de Herv. School te Ouddorp, waar hij even eens 20 jaar werkzaam was, tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd toe. Hij heeft toen te Ouddorp nog één jaar wegens personeels moeilijkheden gehol pen en werd toen door de heer A. A. Jansen, hoofd van de Chr. School te Dirksland gevraagd om 3 maanden bij te staan. Dit werd drie jaar. Toen kwam de heer Edewaard, hoofd van de Groen v. Prinstererschool te Middelharnis, die ook gebrek aan per soneel had. Op deze school werkt de heer de Leeuw nu ook reeds 3 jaar. Tel kens werd hem dispensatie verleend, maar per 1 sept. a.s. is dit afgelopen. De heer de Leeuw, die op 1 mei a.s. zijn 74ste verjaardag hoopt te vieren is nog een zeer vitaal man, die met veel liefde het onderwijs heeft gediend, en nog dient, maar er met september a.s. toch een punt achter hoopt te zetten. Als dan de jacht open is, kan hij zich geheel aan zijn hobby wijden, want ja gen doet de heer de Leeuw graag. Nu er 55 jaar op zitten, zij hem ver der een goede gezondheid en een lange rusttijd beschoren. Officiële Bekendmaking' De secretaris-generaal, w.n. hoofd van het departement van Land bouw en Visserij maakt bekend, dat gedurende de periode 29 april tot en met 4 mei a.s. de volgende bonnen geldig verklaard zijn: voor 2S0 gram biskwie voor 16 et. bij een pak Cronivit Koffie. voor een royale ontbijtkoek a 13 cent bij 'n literfles Cronivit kof- fiemelk. voor een rol beschuit voor 11 et. bij een zak Cronivit Chocolade korrels. voor een zak Festival Snoep met roltoeter voor11 et. bij een fles Jus d'Orange. voor een Kroon vlag en muts a 3 cent bij een zak Golden Garden. Pruimedanten. Deze bonnen zijn uitsluitend in bovengenoemde periode inwissel baar bij alle 1 400 LEVENSMIDDELENBEDRIJVEN waar nog meer exemplaren van de unieke Kroondistributiekaart gratis verkrijgbaar zijn (uiteraard zolang de voorraad strekt). OUDDORP Auto over de kop De verloofde van de onderwijzer dhr. Broer, mej. Pikaart is gisterenavond in de Staakweg nabij boerderij War- naer m'et de Dauphine van haar ver loofde over de kop geslagen. Het wa gentje is totall-loss. Mej. Pikaart kwam met de schrik vrij. Zij reed achter dhr. Broer die in een grotere wagen van mevr. Pikaart reed. De lichtere Dau phine is mogelijk door een windstoot van het wegdek geraakt en kwam op een zijkant deels in het struikgewas tot stilstand. Voorbijgangers zetten de wagen weer overeind. NIEUWE TONGE Vakantiebonnen. Verzilvering vakan tiebonnen bouwvakken voor de feest dagen bij A. K. V. d. Doel Westdijk 15a op 28 april sav. van 79 uur. Er kunnen 40 dagzegels en voor de schilders 8 weekzegels ingenomen wor den. OOLTGENSPLAAT Geslaagd voor machinebankwerker (handbewerking). Uitgaande van de Stichting Bedrijfsopleiding Metaal- en Electrotechnische Industrie „Bemetel", slaagde te Rotterdam voor het examen machinebankwerker (handbewerking), de heer Jaap Braiber Kommerz. Hij ge noot zijn opleiding bij Niestern Scheeps bouw Unie Hellevoetsluis. Inbraak winkel L. van Kempen. Za terdagmorgen ontdekte de winkeljuf- frouw van Meubelhandel L. van Kem pen, dat er in de winkel aan de Mo- Jendijk die nacht een inbraak was ge pleegd. Er werd ongeveer f 100,aan kleingeld vermist, benevens een reis- wekkertje en een kleine radio. De in- breker(s) kwam(en) via een deur aan de achterkant van het gebouw de win kel binnen. Deze, deur, die met een haak gesloten was, werd open getrok ken. De politie heeft de zaak in on derzoek. Er werd een speurhond bij in geschakeld. Jan. Sturris (13 jaar) redt ventje van 4 jaar. De 4-jarige Adje Duim Jzn. uit de Tuinstraat heeft maandagmiddag zijn leven te danken aan het moedige optreden van de 13-jarige Jan Sturris. Adje was met een stel vriendjes in de Kaai aan het visjes vangen toen hij voorover het water inschoot. Op hulp geroep van de vrienden kwam Jan Stur ris aanlopen, die zich geen ogenblik bedacht, zijn laarzen uittrok en de kaai in sprong. Hij kon de kleine krijpen en bracht hem naar de kant. Het onge luk gebeurde bij de sluis van het wa tergemaal, waar het tamelijk diep is. Spoedig waren beiden op de wal. Ze hadden het er samen goed afgebracht. Adje werd hard huilende thuisgebracht. Jan ging zich vlug verschonen en bleef even bij de kachel om te bekomen van de kou. Hulde aan deze moedige redder. OUDE TONGE van 500 jaar Sommelsdijk X ZE VLIEGEN ERUIT Alleen bij Voorstraat Sommelsdqk Op 73-jarige leeftijd is plotseling overleden de heer C. L. de Wit te Oude Tonge, een zeer vooraanstaand figuur in het gemeenschapsleven op Goeree Overflakkee. De heer C. L. de Wit, die in mei 1956 benoemd werd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau heeft zich in vele funkties zeer verdienstelijk gemaakt. Zo was hij oud-lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, oud-lid van de raad der gemeente Oude Tonge, van 1923 tot 1946, waarvan 9 jaar wethouder en 3 jaar loco-burgemeester; voorzitter van het Electr. Bedrijf Oost-Flakkee, dat later in de Emgo is gefuseerd; van het Wit Gele Kruis; van de Stichting Ge zinszorg en van de Stichting Ontwik keling en Ontspanning; oud-bestuurder van de afdeling Flakkee der L.T.B.; voorzitter van de Raad van Toezicht van de Kath. Boerenleenbank; oud- voorzltter van de landbouwcrisis orga nisatie uit de dertiger jaren en van de tarwe-organisatie, oud-voorzitter van de Soc. Comraissie van het Landbouw schap op Flakkee. Wegens gevorderde leeftijd en ook omdat hij lijdende was aan een hartkwaal, heeft de heer de Wit zich van lieverlede uit al de ge noemde corporaties terug getrokken. Het was een zeer populaire figuur en een vriendelijke persoonlijkheid, die zich in alle kringen bemind wist te ma ken. Van zijn gerijpt oordeel en zijn heldere inzichten hebben velen profijt getrokken. De plechtige uitvaart heeft zaterdajg 24 april plaats gehad vanuit de Paro chiekerk O.L. Vr. Hemelvaart te Oude Tonge, waarna de begrafenis volgde op het R.K. kerkhof te Oude Tonge. Middelharnis - Telefoon 2043 Blijkens een advertentie in ons blad van vrijdag j.l. heeft Hotel-Café „De Beurs" te Den Bommel nieuwe eige naars gekregen; de families v. d. Plaat en Franken hebben het bedrijf overge dragen aan de heer en mevrouw T. Brouwer-de Koning. De heer en mevr. Brouwer-de Koning hebben hun clientèle uitgenodigd om maandagavond 26 april met hen te ko men kennis maken wij moeten er bij vermelden dat op de drukkerij in deze advertentie helaas een zetfout is ge maakt, want er stond maandag 20 april inplaats van maandag 26 aprU. Het drukfoutenduiveltje heeft hier dus zijn parten gespeeld, waarvoor wij onze ex cuses aanbieden. Niettemin is er maandagavond een druk bezoek geweest, de heer en mevr. de Koning zijn prettige mensen, die door accurate bediening en goede ser vice zéker het volle vertrouwen van hun clientèle zullen weten te winnen. Zoals bekend wordt in Café „De Beurs" des zaterdags beurs gehouden, vandaar ook de naam van dit hotel- café. Voor de toekomst, wanneer de water-recreatie zich ontwikkeld, is dit café vlak aan het mooie haventje van Den Bommel, zeer gunstig ge''egen. Wij wensen de nieuwe ondernemers gaarne veel succes. De heer Franken vertrekt naar Overijssel. De vorige eigenaaar de heer J. Fran ken is benoemd tot recherche-ambte naar aan het departement volkshuisves ting en ruimte-ordening voor de pro vincie Overijssel. In het mooie plaatsje Nijverdal heeft de heer Franken een woning gekocht, waar hij zich'met zijn gezin zal vesti gen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1