EiiAriDEn-niEuws Jeugdconcours te Melissant Geslaagden Land- en Tuinbouw school te Sommelsdijk Nieuwe uitverkopenwetl964 inwerking Plaatselijk nieuws Hieuws uit Zeeland GDRIIGE VISSER Diijes en Daijes BUITENLAND Veerdiensten met Pasen Ettense Veemarkt Ingrijpende bepalingen Bevrijdingsfeest op 5 5 mei te Diricsiancl ir -k Postbezorging feestdagen Vaiiantiefonds voor de Landbouw Wandeimars van Rotterdam naar Bruinisse |DF^ SIMCA1500 TOURIST GEEFT U DE RUIMTE... 1000 ^SS|^ 1300 1500 ^Mp v/h VAN NIEUWAAL Wijziging iieffings- verordening Poot- aardappeien 1963 Vergoeding niet-ge- bruilcte valcantie- bonnen boeicjaar 1984-1965 Bromfietsen te snel in Z. Afriica 3e blad Vrijdag 16 april 1965 No. 3380 Vietnam Min of meer als een verrassing kwam vorige week het aanbod van President Johnson van de Verenigde Staten, waarin hij voorstelde besprekingen over Vietnam te beginnen zonder voorwaar den. Hij deed dit aanbod als antwoord op een boodschap van de zogenaamde niet-gebonden staten, zeventien in ge tal, die op hun conferentie in Belgra do een dergelijk voorstel hadden ge daan. De Amerikaanse president verklaar de dat zijn land bereid en zelfs verlan gend is, de strijdkrachten uit Zuid- Vietnam terug te trekken, zodra dit land zonder inmenging van buiten over zijn eigen lot kan besMssen. Zolang dat laatste niet mogelijk is, zullen de V.S. moreel verplicht zijn, Zuid-Viet- nam te steunen. Het antwoord van de Sowjet-Unie op dit Amerikaanse voorstel was echter negatief. De Verenigde Staten willen op deze manier, volgens Rusland, de kern van de zaak verdoezelen. Johnson vraagt nu wel een milliard dollar van het Congres voor de economische ont wikkeling van Zuid-Oost-Azië, maar daardoor wil hij alleen de aandacht af leiden van zijn agressie in Vietnam. Amerika moet eerst maar zijn acties in dat gebied beëindigen, voor het wil praten over een vreedzame oplossing. Er is dus nog niet veel hoop dat de partijen straks aan de conferentietafel zullen gaan zitten. Het zal ook afhan gen van de reacties van communistisch Ciiina en van Vietnam zelf, die echter in eerste instantie niet al te optimis tisch waren. Misschien, dat de secre taris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant, als bemiddelaar kan optre den. President Johnson heeft een sug gestie in die richting gedaan, en Thant op zijn beurt noemde de Amerikaanse voorstellen constructief en „getuigend van staatsmanschap." Intussen wordt er af en toe hevig gevochten in en boven Vietnam. Ame rikaanse jagers zijn al enkele malen slaags geweest met Chinese Migs. Nog steeds worden door de Verenigde Sta ten versterkingen aangevoerd. Een nieuw contingent van ongeveer 3000 mariniers is naar Vietnam vertrokken teneinde de troepen aldaar te verster ken. Berlijn De hele vorige week hebben de Oost duitsers het verkeer met Berlijn ge hinderd. Uit protest tegen een korte vergadering van de Westduitse bonds dag in Berlijn hebben zij een week- lang militaire oefeningen gehouden, waaraan ook Russische troepen deel namen. Deze laatste waren dan het mo tief, waarom het verkeer beperkingen werden opgelegd. Tijdens de vergadering van de bonds dag vlogen de straaljagers zó laag over Berlijn, dat ze de daken bijna raakten en als gevolg van het doorbreken van de geluidsbarrière sneuvelden talloze ruiten. De autoriteiten hebben daarte gen ernstig geprotesteerd ïnaar dat baatte niets. De chicanes duurden voort tot 'het eind van de week. Als men deze zaak nuchter bekijkt, dan is het niet veel meer dan geldver spilling geweest, de bondsdag één mid dag in Berlijn te laten vergaderen, te getuigen, terwijl alleen de communisti sche landen dat recht betwisten. Maar de Westduitsers wilden met deze de monstratie nogeens dat recht onder strepen. Of dat veel succes gehad heeft, valt te betwijfelen. Op tweede Paasdag zal de veerdienst Dintelsas-Ooltgensplaat (Sluishaven) worden uitgevoerd als op werkdagen. Bij de R.T.M, worden de diensten ook uitgevoerd als op zondagen, wat betreft Schouwen-Duiveland, Voorne en Putten en Goeree-Overflakkee. In de Hoekse Waard als op zaterdagen, het veel Zij- pe-Anna Jacoba als op werkdagen (aanvang dienst te 7.30 uur van Zijpe af) en het veer Numansdorp (Haven)- Willemstad ook als op werkdagen. Ove rigens raadplege men de geldige dienst regelingen. De organiserende Commissie van dit concours schrijft ons: Reeds eerder werd in ons blad de aandacht gevraagd voor het jeugd-con- cours, wat op zaterdag, 22 mei a.s. in het gebouw „Melishof" te Melissant wordt gehouden. De aanmeldingen voor dit concours zijn talrijk en het belooft, zowel voor jong als oud, een waar muzielifeest te worden. Bij het vorige concours lieten som mige deelnemers zich nog enkele dagen voor de concoursdag inschrijven en dit stelde de organiserende commissie voor grote moeilijkheden. Immers de pro gramma's waren toen reeds klaar en alles was tot op de minuut geregeld. Met veel moeite konden toen nog en kele jongeren ingepast worden doch ook moesten enkelen teleurgesteld wor den. I>e concours-commissie richt daarom een dringend verzoek tot de zgn. „slof- fers" om niet te elfder ure hun in schrijvingsbiljetten in te zenden doeh dit direct, in ieder geval vóór 22 april a.s., te doen. Het zou jammer zijn als wederom jongelui afgewezen moesten worden omdat ze te laat waren met inschrij ven. Bij tijdige inschrijving kan het aan- vangsuur evt. vervroegd worden en kan een ieder meedoen. Ten overvloede willen we er nog op wijzen dat inschrijvingsbiljetten en reglementen nog aangevraagd kunnen worden bij de heer G. S. Wolfert, Nieu weweg 23 te Melissant (tel. 01877-504). Op de veemarkt van woensdag, 14 april 1965 worden aangevoerd 216 run deren, 1 paard en 38 stuks kleinvee. Het aanbod van runderen was zeer ruim, de handel zeer levendig en de prijzen oplopend. Het aanbod van slachtvee was rui mer, de handel vlug en goed prijshou- uend. Prijzen: melk en kalfkoeien 9001250 guste koeien 700950; kalf vaarzen 850 1150; pinken 450650; graskalveren 300—500; biggen 50—65; lopers 70—90; paarden 800—1000; vette koeien 3.60— 3.90 per kilo geslacht. Op 1 april j.l. is de vernieuwde Uit- verkopenwet 1964 in werking getreden. Er dient dus rekening mede te worden gehouden, dat de nieuwe wet voor de Zomeropruiming 1965 van kracht is. De belangrijkste wijziging per 1 april j.l. betreft artikel 17 van de wet. Arti kel 17 verbiedt een verkoop zo aan te kondigen, dat de indruk kan worden gewekt, dat de verkoop vooruit loopt op een seizoenopruiming. Hoe meer de opruimingstijd nadert, hoe verleidelij ker het wordt om door bepaalde aan duidingen op deze tijd vooruit te lo pen. Daarom zijn twee nieuwe bepalin gen over deze vóórtijd in de wet opge nomen. De eerste bepaling zegt, dat het ver- lioden is gedurende 6 weken voor de aanvang van de seizoenopruiming aan biedingen aan te kondigen op een wij ze zoals gebruikelijk is in de oprui- mingsperiode, b.v. door onordelijk uit stallen van de artikelen, prijsverlaging met doorstreping van, de oude prijs, aankondigingen met woorden als „res tanten", „coupons," enz. Winkels, die dergelijke aanduidingen niet alleen tijdens maar ook buiten de opruimingsperioden plegen te gebniiken zullen dat dus gedurende deze 6 weken ta het belang van gezonde concurren- tie-verhoudingen in hun branche moe ten nalaten. Voorts is het van groot be lang, dat voor de aanvang van de sei zoenopruiming een zekere rust zal heer den. Daarom bepaalt artikel 17 boven dien dat de laatste 6 werkdagen aan de seizcenopruiming voorafgaande verbo- 'Isn is aankondiging van een bijzonde rs aanbieding te doen. Dat is een in- pijpende bepaling die tot 6 werkdagen beperkt is. Zoals bekend kan het Hoofdbedrijf schap Detailhandel voor bedrijfstakken die geen belang hebben bij een seizoen- opruiming, de bepalingen inzake de seizoenopruimingsperiode buiten wer- ■^'ng te stellen. Dit heeft tot gevolg dat voor die bedrijfstakken dan ook de 6- Weken- en de 6-dagem-egeling niet geldt. Nieuw is de bepaling, dat de aankon- pSing van éen seizoenopruiming voor baan het begin en het einde van die '■wsruimte op in het oog vallende wijze ^ai moeten vermelden. Behouden is de niet-openbare voorverkoop, welke als een service van de detaillist aan zijn vaste clientèle gedacht is. Door het ge heel van oude en nieuwe bepalingen kunnen de detaillisten er nauwkeuri ger van op de hoogte zijn welke aan kondigingen in de weken vóór de sei zoenopruiming geoorloofd zijn. In de regeling inzake de vergunnin gen voor een uitverkoop, welke de Ka mers van Koophandel verlenen, is een belangrijke verandering aangebracht. Tot nu toe waren de Kamers krachtens de wet praktisch verplicht op een aan vraag om vergunning tot het houden van een uitverkoop wegens staking van de bedrijfsuitoefening op de betrokken verkoopplaats, indien slechts aanneme lijk gemaakt werd, dat zich een beëin diging voordeed, steeds gunstig te be slissen al viel deze vergunning-uitver koop vlak vóór de seizoenopruiming. Ook de aanvraag voor een verbouwings uitverkoop vlak vóór de seizoenoprui ming gaf grote moeilijkheden. Voor taan oordelen de Kamers bij alle aan vragen of er een bijzondere omstandig heid aanwezig is en deze naar goed koopmansgebruik het houden van een uitverkoop in het betrokken geval wet tigt. De bijvoeging „in het betrokken geval" geeft de Kamer het recht de aanvraag scherp te beoordelen. Ook de aankondiging van een vergunning-ver koop moet op een in het oog vallende wijze het begin en het einde van de tijdsruimte, gedurende welke de ver koop slechts mag worden gehouden, vermelden. Volgens de tot nu toe geldende toepa- lingen moest de Kamer een vergunning van drie maanden geldigheid geven bij staking van de bedrijfsuitoefening en van één maand bij een andere omstan digheid. Deze termijnen waren soms te lang, soms te kort. De nieuwe regeling is soepeler. De tijdsruimte bedraagt thans één maand, maar de Kamer kan, indien naar haar oordeel daartoe aan leiding bestaat, een vergunning voor kortere of langere periode verlenen, tot ten hoogste vijf maanden. De Kamer kan de vergunning met ten hoogste één maand verlengen. (Uit het maandblad „De Onder nemer" van de Chr. Midden standsbond). MIDDELHARNIS Bouwvakhonnen. Het verzilveren voor de feestdagen van Bouwvakva kantiebonnen vindt plaats op vrijdag 23 april sav. van 7 tot 9 uur bij G. Overweel, Pr. Marijkestraat 11, Mid- delharnis. DIRKSLAND De heer L. Kats, ambtenaar ter sec retarie alhier, slaagde vorige week voor het te Den Haag gehouden schrif telijk examen Gemeente-Administra tie I. MELISSANT Burg. Stand over de maand mrt. '65. Ingekomen: L. W. de Vos, weduwe van S. Wijnhoff, uit Rotterdam. Vertrokken: C. J. van Es, echtgenote van K. Troost, naar Goedereede; A. C. E. Mijnders, echtgenote van G. N. Ga- lema, naar 's Gravenhage; C. Broere naar Voorst; S. Sieling, echtgenote van F. Wielaart, naar Bruinisse. Geboren; Johannes, zoon van H. van Heukelen en J. F. Steltman. Gehuwd: A. J. Witvliet, 21 jaren, fa- brieksarbideer en P. W. van Wijk, 17 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Melissant; P. A. E. A. Snijder, 26 jaren, monteur, wonende te Goedereee- de en C. L. Kardux, 23 jaren, zonder beroep, woiiende te Melissant; F. Wie laart, 27 jaren, slager, wonende te Mid- delharnis en S. Sieling, 22 jaren, zon der beroep, wonende te Melissant. STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst collecte. De gehouden col lecte voor Simavi heeft het bedrag van f 451,opgebracht. Dank aan gevers en geefsters, maar zeker ook aan de collectanten. OOLTGENSPLAAT Ophalen huisvuil. Daar het maan dag a.s. tweede Paasdag is zal het huisvuil worden opgehaald te Oolt- gensplaat-Achthuizen en Langstraat op dinsdag a.s. Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Woensdag 21 april a.s. zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. E. du Marchie van Voorthuizen te Leersum. Aanvang nam. 7 uur. (Zie verder de advertentie in dit nummer). De Oranjevereniging „Dlrksland" heeft het programma voor het bevrij dingsfeest op 5 mei a.s. aldus vastge steld. 8 uur klokluiden. 8.15 uur Opening van het feest door 2 herauten (Canade zen in jeep). 9 uur optocht der school kinderen vanaf „de Schakel" gevolgd door een aubade voor het gemeentehuis met „Amicita", met rede door de bur gemeester. Hierna optocht door het dorp en aubade in de ziekenhuistuin. 2 uur kinderspelen op de Voorstraat. Voor ieder spel 3 prijzen. Signalen van de toren bij begin en eind der spelen. 3.305 uur Vlieger wedstrijden op het gem. sportterrein aan de Ph. Hoofj es- weg. Beoordeling op de Voorstraat, hierna afmars. Vliegers moeten eigen werk zijn. 3 prijzen. Aangifte bij dhr. M. Goudzwaard. Pr. Bern. laan. 3.30 uur Behendigheidswedstrijd met brom fietsen vanaf „de Schakel". Route: Ire- nelaan Ph. hoofjesweg. Beatrixlaan, 5 prijzen. Inleggeled f 1,50. Opgeven voor 5 mei bij A. Jelier Voorstraat. 6.30—7.30 uur Gecostumeerde ketelmuziek door jongens en meisjes van 814 jaar. 3 prijzen voor het mooie costuum. Opge ven bij Jan Lodder Bosdreef. 8 uur. Concert door „Amicita" op de tent met attracties. 10 uur Groot vuurwerk op de Havendijk. Het centrum der gemeen te wordt weer feëriek verlicht. Het bestuur der Oranjevereniging verzoekt huizen te versieren, te verlich ten en te vlaggen. RIJMElN VAOSr TIJMEN Knapen, „amper" veertien, Maar gezond en sterk, Mogen in ons landje, Enkel dan aan 't werk, Als de dokter hiervoor, Hen heeft goedgekeurd. Laten we maar hopen, Dat dit vèak gebeurt. Anders zijn die knapen Nog een dubbel kruis. Wat doen ze tenslotte, Hele dagen thuis? Tijden zijn veranderd. Of 't zich alles wreekt? Wordt er arbeidsschuwheid, Soms hierdoor gekweekt? Zaterdag nog altijd. Koopdag van de week. 't Geen uit statistieken, O zo duidelijk bleek, 't Valt niet te verleggen. Naar een andere dag. Zodat men hiermede, Rekening houden mag. Wie er vroeg wil sluiten> Minder omzet hoor! Jan Publiek, het winkelt, Gaarne langer door! ■jV -jür -iür Amsterdam biedt huizen^ Voor een prikje aan. Weekhuur „honderd gulden". Hoe kan 't toch bestaan! Dagen er nog huurders, Voor die flatjes op? Anders is het bouwen. Vast ook wel een strop! Wie had kunen denken. Dat 't zo hoog zou gaan? 't Kost wat eer die huizen, Goed en wel er staan. Men heeft op die wijze, Heus geen lage huur. Kan men zoiets noemen: Speling .der natuur? Tij men De Centrale Directie van het Staats bedrijf der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie heeft ons bij schrijven van 8 april j.l. het volgende medegedeeld: 1. Op Koninginnedag (vrijdag (30 april) en Bevrijdingsdag (woensdag 5 mei) zal de P.T.T.-dienst worden uitge voerd als op zondag. 2. Op donderdag 29 april en dins dag 4 mei zullen de ochtend- en mid- dagbriefpostbestellingen te Amster dam, 's Gravenhage, Haarlem en Rot terdam aanvangen als op vrijdag. 3. Op zaterdag 1 mei zullen ook pakjes en aangetekende stukken wor den besteld. 4. De nachtposttreinen rijden niet in de nachten van 29-30 april, 30 april-1 mei, 4-5 mei en 5-6 mei. 5. In de vroege ochtend van zater dag 1 mei en van donderdag 6 mei zul len extra vervoersmaatregelen worden getroffen. 6. In het bijzonder voor de week, waarin Koninginnedag valt, geldt dat stukken, die voor het weekend op hun bestemming moeten zijn; extra-vroeg tijdig ter post moeten worden bezorgd. Verzilvering vakantiebonnen Zomerverzilvering 1965 Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat voor de te houden zomerverz;ilve|ring alle nog in bezit zijnde en/of nog te ont vangen vakantiebonnen van het boek jaar 1964-1965 (kenbaar aan de op druk „geldig tot en met 30 april 1965") dienen te worden ingeleverd in de pe riode van vrijdag 7 tot en met zaterdag 15 mei a.s. Dit is dus de laatste gele genheid om bonnen van het boekjaar 1964—1965 in te leveren. De uitbeta ling van de voor de ingeleverde bon nen verschuldigde gelden zal plaats vinden in de periode van vrijdag 18 tot en met zaterdag 26 juni d.a.v. De chèquebonnen, die door het Va cantiefonds voor de Landbouw zijn uit gereikt aan arbeiders, die wegens her halingsoefeningen in militaire dienst zijn geweest, kunnen tegelijk met de vakantiebonnen worden ingeleverd. Deze chèquebonnen zullen alleen dan worden verzilverd, indien men zich op voldoende wijze kan legimiteren. Wordt een chèquebon ten behoeve van een an der aangeboden, dan zal een machti ging moeten worden overgelegd, waar uit blijkt, dat men bevoegd is de chè quebon te laten verzilveren. Het inle veren van bonnen kan uitsluitend ge schieden bij een afdelingspenningmees ter van één der navolgende bonden: Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond en Nederlandse Katholieke Bond van werknemers in de agrarische be drijfstakken „St Deusdedit." De penningmeester, bij wie men zijn bonnen heeft ingeleverd, zorgt t.z.t. eveneens voor de uitbreiding van de verschuldigde gelden. Vakantiebonnen, welke niet zijn geplakt in de daarvoor bestemde opplakboekjes van het Vacan tiefonds voor de Landbouw, kunnen niet worden aangenomen. Bedoelde boekjes zijn verkrijgbaar bij de afdelingspenningmeester van vo rengenoemde bonden. BRUINISSE De Rotterdamsche wandelaars, die het zaterdag presteerden om van Rot terdam een tocht naar Bruinisse te ma ken hebben moeten ondervinden dat het spreekwoord maart roert zijn staart, nog altijd opgeld doet. Was het in de voormiddag en in een deel van de namiddag eigenlijk ideaal wandelweer, in de namiddag barstten verschillende buien los en men heeft van Oude Tonge tot Bruinisse in het deel van Flakkee naar de dam toe en verder op de dam zelf weinig of geen dekking, zodat de deelnemers tot op de huid toe nat te Bruinisse arriveer den. Het betrof hier een onderdeel van de wandelclub de Vrolijke Tippelaars, en wel de afdeling het gouden schoen tje onder leiding van de heer Vermeu len. 's Morgens 7 uur werd in Rotterdam gestart en 's avonds 7 uur arriveerde men in Bruinisse. Een prestatie deze 70 km lange tocht, die met een stem pel van de Gemeente Bruinisse werd beloond. Het gezelschap dat uit ongeveer 15 personen bestond had de moed er toch in gehouden, dank zij een solo ren van de leider over 100 meter langs de Dorpsweg te Bruinisse slaagde men er nog juist in de bus naar Rotterdam te halen die om 7 voor 8 uur van Brui nisse vertrekt. In de bus kon men natuurlijk weer wat op verhaal komen van de emotie bijna de bus te hebben gemist. Bromnozems. Vorige week verscheen in enkele bladen het bericht, dat een twaalftal bromnozems uit Bruinisse, zich in Middelharnis onbehoorlijk had gedragen. Het spijt ons te moeten constateren, dat men wat lichtvaardig, deze brom nozems als Bruenaars heeft gekwa lificeerd, daar bij nader onderzoek is gebleken, dat genoemde jongelui niet van Bruinisse afkomstig waren. (Men deelde ons later mee, dat ze uit Zierik- zee kwamen. Red.) Nu reeds jonge merels! De heer J. van den Berge te Bruinisse ontdekte reeds vorige week een broedsel jonge merels, die zaterdag j.l. door hem als lid van de Vogelwacht werden geringd. Dat op 10 april reeds jonge merels worden aangetroffen, wordt door ken ners van de natuur als zeer vroeg be schouwd. Een en ander vond plaats in de polder Bruinisse. Door de praktische inrichting van deze ongelofelijke combinatiewagen,die het mogelijk maakt alle beschikbare ruimte volledig te benutten.Door de speciale construktie van de achterbrug, ideaal voor het aandrijven én dragen van een volgeladen „Station Car". Ruimte voor grote gezinnen met veel koffers, ten ten en andere toestanden.Ruimte ook voor „vrachtvervoer"door de achter bankweg te klappen heeft u een extra groot laadoppervlak en door de geheel neerklapbare achterwand kunnen zelfs de meest onhandelbare goederen wor den ingeladen. Maak eens een afspraak voor een proefrit.en kies de ruimte in een Simca 1500 Tourist. neerKiapoare achterwand Kunnen simoa D. S. V. a. Poelstraat 1 Den Bommel dealer voor Goeree en Overflakkee De Lagere Land- en Tuinbouwschool te Sommelsdijk heeft dinsdagmiddag weer 18 geslaagde leerlingen afgele verd. Na de openbare eindles die door vele ouders en belangstellenden werd bijgewoond werden de diploma's uitge reikt. De beste leerling van deze cur sus was Hans Jansen uit Dirksland die als eerste in de geschiedenis van de school met lof slaagde waarvan op zijn rapport aantekening werd gemaakt. Hij had gemiddeld een 8%. Eindles Door een uit de leerlingen samenge steld forum o.l.v. de directeur dhr. van Heusden werden actuele vragen beant woord over onderwerpen als samenwer king in de landbouw; de E.E.G. en an deren aangesneden waarbij soms ver rassende antwoorden werden gegeven. Op de vraag waarom van de gepro pageerde samenwerking in de landbouw op Flakkee nog zo weinig te merken is zag het forum als oorzaken o.m. dat de Flakkeese landbouwer koning op eigen erf wil zijn en blijven, dat ze de boeken niet voor elkaar open willen leggen, m.aar Flakkee is absoluut geen achtergebleven gebied" werd uitdruk kelijk verklaard! De Voorz. van de raad van de Com missie van Toezicht dhr. W. H. v. Nieu- wenhuijzen te Dirksland meende dat de noodzaak zelf zal maken dat er steeds meer wordt samengewerkt. „Als de omstandigheden zo slecht zijn dat men tot samenwerking moet komen stapt men heus wel over kleinigheden heen" meende hij. De geslaagden De volgende leerlingen behaalden het diploma Land- en Tuinbouw. Ze vol den de vier-jarige cursus. Rien Bloli, Middelharnis; Adrie Both, Den Bommel; Geert van den Berg, Oude Tonge; Freek Cassee, Nieuwe WESTEN SCHOUWEN Aanhestedi/ng. Het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Zuid, onder deel Boomgaardwekken in de gemeen te Westenschouwen werd aanbesteed, waarvan de inschrijven waren: P. van Dongen, Haamstede f 149.350,—; M. de Voogd, Haamstede f 150.650,—; T. K. de Jonge, Zierikzee f 152.000,—; A. W. Wandel, Nieuwerkerk (Sch.) f 155,100,— H. Stouten, Brouwershaven f 157.400,—; M. V. d. Velde, Bruinisse f 158.480,—; Mij. Schouwen Duiveland Zierikzee f 159.725,G. van Herk, Nieuwerkerk a.d. IJssel 1 164.489,De gunning werd aangehouden. THOLEN Joy-rider maakt 1400,schade. De 21-jarige G. L. v. d. K. uit Tholen ging 6 febr. 1965, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, te Scherpe- nisse met een andermans auto een rit je maken. Hij kwam er echter niet ver mee en op het randje van een sloot kwam hij tot stilstand, maar de schade bedroeg toen al bijna f 1400,Reke ning houdende met het feit, dat v. d. K. al een zware rekening moest beta len werd hij door de rechter te Mid delburg veroordeeld tot een geldboete ARNEMUIDEN Kerkdienst. Voor de Geref. Gem. in Ned. op 2e paasdag 19 april sav. om 7 uur hoopt voor te gaan ds. M. van Beek van Alblasserdam. GOES Godsdienstoefening. Maandagavond (tweede Paasdag) hoopt ds. I. J. IJs- selstein, Chr. Geref. predikant te Schie dam, (vroeger oefenaar der Oud Ger. Gemeenten), voor te gaan in de Doops gezinde kerk (Westwal 41) alhier. Deze samenkomst vangt aan te 6.30 uur; zo als eerder worden de oude psalmen ge zongen, hetgeen zonder nadere ver melding ook bij de verdere D.V. te houden bijeenkomsten het geval zal zijn WESTKAPELLE Rectificatie. In het berichtje over het duinbrandje in de Noordduin stond vermeld, dat de brandweer gebruik maakte van schuimblussers, dit is ech ter onjuist, het was namelijk een droog- poedefapparaat. Tonge; Kees Huizer, Herkingen; Hans Jansen, Dirksland; "Theo Mastenbroek, Middelharnis; Kees de Munck, Dirks land; Jaap Poortvliet, Dirksland; Bas Rosmolen Sommelsdijk; Henk Rosmo len, Melissant; Kees Struijk, Dirksland; Gerard Tanis, Ouddorp; Dirk Vogelaar, Stad aan 't Haringvliet; Klaas West hoeve, Ouddorp; Jan Wittekoek, Mid delharnis. Arend van Loon uit Oude Tonge en Piet Roodzand uit Dirksland volgden de cursus en slaagden voor het diploma Landbouw. Op voorstel van de hoofdafdeling Ak kerbouw besloot het bestuur van het Landbouwschap in zijn openbare ver gadering van 7 aprU 1965 tot publikatie van een ontwerp-wijziging van de Hef fingsverordening pootaardappelen, die op 3 febr. was vastgesteld. De heffing per hectare pootaardappelen wordt vol gens deze wijziging gebracht van 150 op 200,—. Na de vaststelling van de verordening in februari bleek dat de hoeveelheid pootaardapelen van oogst 1964, die aan de STOPA ter overname zal worden aangeboden, nog aanzienlijk groter zal zijn dan aanvankelijk werd verwacht. Na de tweede aanbiedingstermijn per 1 maart 1965 bedroeg dit kwantum al ongeveer 120.000 ton. Voor de overname is slechts beschikbaar een bedrag van 9 miljoen. Maar het verlies op de pootaardappelen, die tegen garantie prijzen zijn overgenomen en tegen consumptie- en veevoederprijzen aan de aanbieders worden terugverkocht, zal wellicht 20 miljoen tot 22 miljoen bedragen. Dit betekent, dat het Land bouwschap en het Bedrijfschap voor de Groothandel in Aardappelen forse le ningen moeten aangaan om aan hun verplichtingen te voldoen. Ten einde aflossing van deze lenin gen binnen een redelijke termijn moge lijk te maken is besloten tot verhoging van de heffing. Daarbij ging het be stuur van het Landbouwschap ervan uit, dat het Bedrijfschap voor de Groot handel in Aardappelen de exporteurs- omzetheffing zal stellen op 1,per 100 kg. Zoals elders reeds werd gepubliceerd vangt per 1 mei 1965 een nieuw boek jaar aan van het Vacantiefonds voor de Landbouw. Dit betekent tevens, dat met ingang van deze datum door de werk- gevens geen vakantiebonnen van het boekjaar 19641965 meer aan de in hun dienst zijnde losse arbeiders mogen worden verstrekt. Werkgevers, die alsdan nog bonnen van het boekjaar 19641965 (geldig t.m. 30 april 1965) in hun bezit hebben, kun nen deze in de periode van 1 mei tot en met 31 juli 1965 ter terugbetaling van ■de tegenwaarde daarvan toezenden aan het Vacantiefonds voor de Landbouw, Buitemnistweg 3 te 's Gravenhage. De „Suid-Afrikaanse Padveiligheids raad" is bezorgd over de laatste neiging om bromfietsen zo te vervaardigen, of de motoren zo te veranderen, dat zij een snelheid van negentig tot honderd ki lometer per uur kunnen rijden. Volgens de provinciale voorschi;iften kan men op zestienjarige leeftijd een rijbewijs voor een bromfiets bekomen. Deze verordening kwam tot stand om dat bromfietsen destijds niet sneller dan ongeveer vijf en vijftig kilometer per uur konden rijden. De raad vraagt zich nu af of de ouder dom van zestien jaar voor het verkrij gen van een rijbewijs voor bromfietsen niet verhoogd moet worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 9