KindeAho-ehpe Gemeenteraden en fluoriderïng automobielen Plaatseliik nieuws SCHAKEN Bruggenbouw Mr. D. J. W. J. Kluiver jurist K N.M.B, overleden Einde Onderzoek naar elektronisch afluisteren van naasten A. V. d. Viiet Diekhuusnieuws J. Keuvelaar INGEZONDEN Plastic Muur- en Plafondverf Bladz. 2 „E I L A N D E N - NIE U V/ S' Vrijdag 9 april 1965. (Buiten verantwoording der redactie) Zeer geachte Hedaktie. Met dezen doe ik u het beleefd ver zoek dit schrijven als ingezonden stuk in uw veel gelezen blad te plaatsen. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Gelukkig bezit men op Goeree en Overflakkee een Christelijk Streekblad, dat stelling durft nemen en gelegenheid geeft om stelling te nemen, tegen de geesten van deze tijd. Mensen, dat is een onwaardeerbaar voorrecht. Van dat voorrecht neem ik weer gepast gebruik, om mij te wenden tot onze bevolking. Als bewoners van G. en O. heeft men het recht om alles te weten, vooral als men er zelf bij betrokken is en dat is toch zeker het geval bij de fluoridering van ons drinkwater. Hebben we als gemeenteraden met de fl. van het drinkwater te maken? Vol gens de heer Voogd, wethouder te Oud- dorp niet. Maar het ligt zo. De regering heeft de fluoridering gelegd in handen van het drinkwaterleidingbestuur en in handen van de gemeeneraden. Al heeft de regering in meerderheid helaas toe gestaan het drinkwater te fluorideren, begreep men toch dat dit een ingreep in de persoonlijke vrijheid van ons volk inhield en om nu dit besluit zo dicht mogelijk in handen van de bevolking te leggen, heeft de regering het overge heveld in handen gelegd van het be stuur der drinkwaterleiding en gemeen teraden. Toen het Algemeen Bestuur van de Stichting De Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee het besluit nam om het water te fluorideren hebben al le gemeenteraden in overgrote meerder heid dat besluit goedgekeurd. Elk jaar wordt de begroting van de Drinkwaterleiding ter goedkeuring aan geboden aan de gemeenteraden. Ze kunnen ook niet goedkeuren en b.v. over de posten van fluor installatie en aankoop fluor hun protest laten horen. Waaruit bestaat het Algemeen Be stuur van de Stichting De Drinkwater leiding op G. en O.? Per 1500' inwoners per gemeente zit één Raadslid in dat bestuur. Dat wil dus zeggen dat van elke gemeente op G. en O. twee a drie raadsleden deel uitmaken van dat be stuur. De houding die dus de raad in dit vraagstuk aanneemt, geeft ook rich ting aan in het Algemeen Bestuur van de drinliwaerleiding. Dat het gehele Algemene Bestuiu: af zou moeten treden en een nieuw be stuur zou moeten gevormd worden, om het besluit tot afschaffing van fluor te nemen is grote onzin. Men kan ten al len tijde op een genomen besluit terug komen en zeker een besluit dat in strijd is met het waterleidingbesluit. Het kan altijd, als men maar wil. Dus nu kan men zien, dat wat de heer Voogd ge zegd heeft, het doel had om Ouddorps Raad met een kluitje in 't riet te stu ren! Verantwoordeiy kheid We dragen als bestuur van de drink waterleiding en als gemeenteraad een grote verantwoordelijkheid. En ik wenste wel, dat dit eens meer gevoeld werd. Het was mijn bedoeling dat èn Algemeen Bestuur èn gemeenteraden uit eigen initiatief elkander aanvulden en samen de fluoridering afschaften. Toen het Algemeen Bestuur van de Drinkwaterleiding besloten had tot in voering van fl. drinkwater keurden de gemeenteraden het goed. Laten dan nu de gemeenteraden eenparig adviseren aan het Algemeen Bestuur van de Drinkwaterleiding, om het af te schaf fen. Dan wordt het Algemeen Bestuur het gemakkelijk gemaakt. Het is zo droevig dat men de voor standers, dokters en tandartsen gelooft, die alleen maar in theorie weten, dat gefluoriüeerd water geen gevaar ople vert. Ik zeg in theorie. In Nederland is geen enkel wetenschappelijk onderzoek verricht op het lichaam van mens of dier. Op Tiel na was G. en O. het eer ste gebied waar het water gefluorideerd werd, maar ook hier is nooit geen mens onderzocht niet vóór de invoering en ook nu nog niet. Het spreekwoord zegt: „Dokters fouten gaan onder de grond" en dat is helaas waar. Gevaren Het Algemeen Dagblad schreef: „Grin- wis weet akelige dingen te zeggen". Maar die zuig ik niet uit m'n dxiim. Dat is de keiharde werkelijkheid. Die men sen die er tegen reageren zijn ook be kwame dokters en proffessorén. Die dokters uit ons land zijn mensen die erg verontrust zijn voor ons volk, n.l. dat de fl. zeer schadelijk is voor hun lichaam. En die vele dokters uit het buitenland zijn mensen die door bevol kingsonderzoek de grote gevaren van de voortschrijdende chronische fluorver- giftiging hebben gekonstateerd. Daar om zijn er zoveel waterleidingbedrijven er mee opgehouden. Ik kreeg een schrijven van een Ame rikaan, die met vakantie in Dordrecht is. Hij schreef dat het publiek in Ame rika in verzet komt tegen de fluoride ring, vooral nu de gevaren waarheid blijken te zijn volgens onderzoek en rap porten, zodat talrijke doktere en tand artsen die eerst voorstanders waren, nu grote tegenstanders zijn geworden. Hij heeft mij drie brochures gezonden van de rapporten van dat onderzoek. Daar ze in 't Engels gedrukt zijn, moet ik ze eerst laten vertalen en dan geeft het me mooie bewijsstukken dat fluoridering van het drinwater niet verantwoord is. Waarom willen b. en w. en raadsle den de geschriften van de tegenstanders die toch op waarheid berusten niet ge loven en legt men die rustig naast zich neer, terwijl de dokters die nooit geen bevolkingsonderzoek verrichten, gelooft worden. Toen het Algemeen Bestuur van de Drinkwaterleiding besloten het drink water te fluorideren vonden de raden het met zeer grote meerderheid het al len goed. Want G. en O. had de naam, dat het van achteren kwam. Nu zou men eens laten zien, dat dit niet zo was! Flakkee had de primeur. Maar om nu te erkennen „we zijn fout geweest", dat valt als mens niet mee. Dan komt ons eigen ik en onze hoogmoed in 't ge drang. Met recht kan men bang zijn voor de dictatuur der wetenschap. Och het is zo gemakkelijk in deze tijd van ontwrichting en verval, die zover durft te gaan in allerlei opzicht en ook met de fluoridering dat men als een dictator gaat heersen over de lichamen der mensen waar we over gesteld zijn. Het is zo gemakkelijk met de stroom mee te drijven, net als dode vissen. Als we er bij leven, dat we met God in rekening staan, die alles ziet en weet en Hem verantwoording af moeten leg gen van onze daden, wordt onze hou ding tegenover de mensen waar we over gesteld zijn wel anders. Sommelsdijk P. Grinwis. Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle garantie OASAGEBEDRIJF Inlianawet 78 Telefoon (01877) 7 64 Meliusnt MI0DELHARNIS-SOMMELSDIJK Opbrengst collecte. De collecte voor de Rheumabestrijding bracht dit jaar op 2778,54. In Middelharnis was de op brengst 1776,61 en in Sommelsdijk 1001,93. Dit is 455,— meer dan vorig jaar. Hartelijk dank aan gevers en geef sters, maar zeker ook aan de collectan ten die meegeholpen hebben om dit mooie resultaat te bereiken. Paasfeesten In Diekliuus. Nog vrij vroeg willen we de aandacht vestigen op de Paasvieringen in het Diekhuus. Deze week komt er een clubblad uit waarin een duidelijke agenda is gege ven voor de verschillende mogelijkhe den. Fruitaktie voor zielzen. De zieken in onze omgeving krijgen met Pasen altijd een fniitbakje dat door de kinderen zelf wordt verzorgd. We zijn gewend hier voor fruit in te zamelen. Ieder die hier aan mee wil werken is van harte wel kom. Het fruit kan worden afgegeven op het kantoor van het Diekhuus. We hebben voorgaande jaren veel me dewerking ondervonden om juist de zie ken te verrassen zo rond Pasen. Jong en oud is welkom om iets in deze richting te doen. Extra Ruilbeurs. Doordat volgende week uitvalt is er morgen extra ruil beurs van 2-3 uur. We doen vooral een beroep op de vrijwilligheid van wat volwassen bezoekers om tenminste te helpen bij' de verschillende onderdelen van deze ruilbeurs. De ruUartikelen zijn zo variërend dat het wenselijk is om bij elk onderdeel iemand te hebben die hier wat leiding bij geven. Er zijn intussen weer nieuwe aanvullingen ge komen. We willen nog eens benadruk ken, dat de ruilbeurs voor jong en oud is. Leden en niet-leden zijn welkom om morgen tussen 2-3 uur naar het Diek huus te komen. Tentoonstelling eind seizoen. Aan het eind van dit seizoen wordt er een ten toonstelling gehouden van werkstukken welke gemaakt zijn door de bezoekers. Ook zal er voor de ruilbeurs een hoekje worden vrijgehouden. Allen die iets wiUen afgeven hiervoor kunnen dat morgen reeds bekend maken. Wat de werkstukjes betreft deze kunnen via de clubs worden ingezameld. Uiteraard zijn er ook enkele prijzen aan verbon den. Paasvakantie. In de week na Pasen zijn wij gesloten voor alle handen- arbeidclubs. Op maandag 26 april be ginnen alle clubs weer opnieuw HERKINGEN Burgerlijke stand over maart 1965. Geboren: Dingena, d.v. J. Verweij en A. G. Otte. Ondertrouwd: M. van Balen, oud 21 jaar en M. Kievit, oud 20 jaar. Gehuwd: A. C. Klaasse, oud 32 jaar, en T. Hogerwerf, oud 35 jaar. Bekendmaking. Bekend gemaakt wordt, dat de gelegenheid is openge steld om zich als gegadigde voor een volkstuin op te geven. Opgaven dienen schriftelijk te worden ingezonden vóór 15 april a.s. aan het gemeentehuis onder vermelding hoeveel tuingrond men reeds in gebruik heeft van andere in stanties of particulieren of van de land arbeidersvereniging. Bibliotheek. De laatste ruiling van boeken in dit seizoen zal plaats vinden op 8 april a.s. Op 22 april d.a.v. bestaat gelegenheid alle boeken in te leveren. B.B.-wedstrijden. Op 10 april a.s. zullen in Ooltgensplaat de jaarlijlffie wedstrijden van de beschermingsploe- gen van de zelfbescherming plaats heb ben. Aan de wedstrijden zal worden deelgenomen door 8 ploegen. De zelfbe- schermingsploeg van Herkingen moet om half drie aantreden. Wijziging ophalen huisvuil i.v.m. Goede Vrijdag Ouddorp. De route waarin normaal op donderdag wordt opgehaald, wordt het huisvuil opgehaald op woensdag 14 april en in de route van vrijdag wordt donderdag 15 april opgehaald. i Stellendam. In plaats van vrijdag wordt het huisvuil opgehaald op don derdag 15 april. Goedereede. In plaats van vrijdag wordt het huisvuil opgehaald op don- j derdag 15 april. flakkees sohaaktien)taI kampioen in de Rotterdamse schaakbond 2e klasse. Dat men ook in het schaakspel op Goeree en Overflakkee geen achterge bleven gebied is geworden ondanks het isolement, hebben een tiental van de beste spelers van Flakkee bewezen, door op overtuigende wijze en ongesla gen op de bovenste plaats te eindigen. Voor het schaakleven op ons eiland was dit seizoen een historisch begin van deelneming aan wedstrijden in de Ned. Schaakbond. Het eerste treffen met schakers van de „overkant" werd met spanning te gemoet gezien. Dat de overwinningen, die daarop volgden zo groot waren hadden zelfs de optimisten niet durven geloven. De uitslagen waren in de Ie ronde 7 3, in de 2e ronde 6 4, in de 3e ronde 8V2 IV2, in de 4e ronde 6% 3V2, in de Se ronde 8 2, in de 6e ronde 6V2 3% en in de laatste en 7e ronde 5^/2 4%. Deze uitslagen geven goede hoop dat het debuut in het volgend seizoen in de Ie klasse van de Rotterdamse schaak bond toch minstens zal leiden tot een handhaven van een vaste plaats in deze schakersklasse. ledere schaker mag met recht een beetje trots zijn op het spelpeil dat men in al die partijen ge toond heeft. Maar ik wil de spelers er met nadruk op wijzen om vooral straks met het sluiten van het schaakseizoen het schaakbord niet aan de kant te zetten maar minstens een paar uur in de week zich te oefenen in de openingen, en par tijen van meesters en grootmeesters na te spelen. Dit is zeer belangrijk wü men zich kunnen handhaven in het 1ste tien tal. De stand van de deelnemende tien tallen in de 2e klasse van de Rotter damse schaakbond is als volgt: 1. De Zwarte Pion I 14 pt. 48 2. Charlois III 10 pt. 39 3. Dordrecht III 10 pt. 38'/2 4. Eeuwig Schaak I 10 pt. 36 5. Unilever I 4 pt. 321/2 6. Ivoren Toren H 4 pt. 3(>y2 7. Hillegersberg 2 pt. 27% 8. Wilhelm Steinitz 2 pt. 20 De schaakclubs hebben 7 wedstrijden gespeeld waarvan men op zijn hoogst 14 pt. kon behalen, de schaakclub „De Zwarte Pion" heeft dit hoogste bereikt, de laatste kolom cijfers zijn het aan tal gewonnen partijen van het totaal van 70, zodat „De Zwarte Pion" 48 partijen hebben gewonnen en slechts 22 verloren. Hieronder volgt een partij tussen de heer G. de Jager en G. Beije, gespeeld op donderdag 25 maart 1965 te Rotter dam. 1. d2—d4, PgS—f6; 2. c2—c4, g7—g6; 3. Pbl—c3, Lf8—g7, 4. e2—e4, d7—d6; 5. Lel—e3, 0—0; 6. f2—f3; c7—c6; 7. Ddl d2, Pb8—d7; 8. Pgl—e2, e7—e5; 9. d4 d5, Pf6—e8; 10. g2—g4, Lê7—f6; 11. g4^g5, Lf6—67; 12. h2—h4, Pe8—g7; 13. 0—0—0, Pg7—h5; 14. fS-f4, e5xf4; 15. Pe2xf4, Ph5—g3. G. Beije (zwarfc) SU ws G. de Jager (wit) 16. Thl—gl, Pg3—fl; 17. Tdlxfl, Pd7— e5; 18. b2—b3, Lc8—d7; 19. Pf4—d3, Pe5 xd3; 20. Dd2xd3, f7—f6; 21. g5xf6, Tf8x f6; 22. h4—h5, Tf6xflt; 23. Dd3xfl, g6— g5; 24. h5—h6, Dd8—f8; 25. Dflxf8; Tal xf8; 26. Ld3xg5, Tf8—fit; 27. Tglxfl, Le7xg5t; 28. Kcl—c2, Lg5xh6; 29. Tfl— f6, Lh6—f8; 30. Kc3—d3, h7—h5; 31. Pc3 ~dl, Kg8—g7; 32. Tf6—fl, LfS—e7; 33. Pd3—e3, Kg7—g6, 34. Pe3—f5, Ld7xf5; 35. Tflxf5, Le7—f6, 36. Kd3—e3, Lf6— g5; 37. Ke3~f3, Lg5—f6; 38. Kf3—g3, Lf6—e5t 39. Tf5xe5, d6xe5; 40. d5—d6 en zwart gaf het op. ------------O------------ Wedstrijd tussen jeugdsohakers Vrijdag 12 maart j.l. heeft er een schaakwedstrijd tussen de jeugdclubs van de schaakverenigingen van Oud dorp en Middelharnis plaats gehad. Deze eerste ontmoeting tussen de ent housiaste jongere schakers van 't eiland is in het voordeel van de club van Mid delharnis beslist. Op sportieve wijze zijn de overwinningen en nederlagen geïn- casseerd, de sfeer was prima en het spelpeil was redelijk. Van deze jonge schakers die de oudere generatie op zullen volgen is nog veel te verwach ten, het is jammer dat op het eiland, maar twee van zulke clubs bestaan, ei genlijk zou iedere schaakclub een jeugdclub op moeten richten, zodat zij hieruit nieuwe enthousiaste schakers kunnen recruteren. De individuele resultaten van deze wedstrijd zijn als volgt: H. Koese A. Nelisse 0-1 Q. Hoogeboom T. Grinwis 1-0 Verbiest P. Grinwis 1-0 Mastenbroek .r- M. Breen 0-1 Van Loon P. Bezuijen 1-0 Speelpenning C. Tanis 1-0 Bos H. Lokker 0-1 V. d. Waal P. v. Splunder 1-0 Por J. Breen 0-1 Boogerman K. v. Koppe 1-0 L. Driesse K. Goedegebuur 1-0 R. Driesse R. v. Splunder 0-1 AiNT. VISSER Voorstraat 37, Middelharnis Beste meisjes en jongens! Het is wel een beetje lang raadsel, maar toch heel geschikt voor deze tijd, de tijd van de lijdensweken. Het is een raadsel, dat ingezonden werd door Truus Ovaa, Domburg. Truus en haar moeder hebben het samen opgesteld en jullie zullen ook wel zeggen, dat het mooi is gedaan. APRILRAABSEL 2 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 11. X 12. X 13. X 14. X 15. X 16. X 17. X 18. X 19. X 20. X 21. X 22. X 23. X 1. Koning van Israel; 2. Eén der ver spieders; 3. Richter; 4. Broer van David; 5. Stad in Klein-Azië; 6. Profetes; 7. Be kende plaats uit Paulus' zendingsreizen; 8. Vriend van Job; 9. Vrouw van La- mech; 10. Iemand uit Jezus' geslacht (Lukas 3); 11. Plaats waar Abraham heeft gewoond; 12. Broer van David; 13. Nog iemand uit Jezus' geslacht (Lukas 3); 14. Koning van Juda; 15. Afgod van van de Efeziërs; 16. Vader van Pelech (1 Kron. 1); 17. Zoon van Jaël (1 Kron. 5); 18. Eén der kleine profeten; 19. Zoon van Ezau; 20. Vreemde taal die veel in de roomse kerken wordt gebruikt; 21. Onreine vogel, zie Leviticus 11); 22. Schoonvader van Kajafas; 23. Zoon van Aaron. Op de kruisjeslijn, van boven naar onderen, komt één van de zeven kruiswoorden van de Heere Jezus te staan. BRIEVEN Nel. van D. Zoetermeer. Zoals ik had beloofd, zou ik jullie nog een antwoord in de krant geven. Ondertussen is er al weer een nieuwe brief verzonden. Het nieuws van toen is dus al oud. Je had het toen over die goede franse repetitie. Is het andere werk ook meegevallen? René van D. Zoetemieer. Je had zeker een dag vrij voor de komst van de bur gemeester. Heb je ook mee gezongen? Speel je veel met het schop je? Leuk, dat oom Jan uit Zeeland kwam binnen wip pen. Marijke van D. Zoetermeer. Jammer dat jullie zo met zieke leraars hebben te tobben. Is alles nu weer oké? Dan kunnen de lessen weer ongestoord voort gang hebben. En de repetities niet te vergeten, want die zijn aan de orde van de dag. Aad van D. Zoölermeer. Toen je schreef moesten er nog spruiten opge laden worden. Die zullen nu zachtjesaan wel op zijn. Nu vragen de mensen meer om spinazie en andere nieuwe groen ten. Je kan elke keer zien dat Anja groeit is 't niet? Annie van D. Zoetermeer. Sjaak is dus nu ongeveer op de helft. Dan gaan de jongens aftellen, maar dat gaat toch nog niet vlug genoeg. Dat kimnen wij ons wel indenken. Sterkte bij je aan staande examen. Dat zal nu niet ver meer af zijn. Magda N. Sommelsdijk. Hartelijk welkom in ons midden! Heb je de vo rige week al in de krant gekeken? 't Was tevergeefs, hè? Ik had je brief nog niet ontvangen toen ik het nieuwe hoekje moest schrijven. De oplossingen heb je goed gedaan. Je hebt ze ook wel in de krant gelezen, he? Magda P. Den Bommel. Wat een lange brief, Magda! Eer je ook de variaties in het zingen van een psalm hebt uitge legd, dan heb je nogal plaats nodig. Ik heb alles goed begrepen en ik stel er veel belang in. Hoe gaat het met Rini? Ik denk, dat je het ventje wel zou mee willen nemen naar jullie huis! Bedankt voor het raadsel. Annie K. Rotterdam. Nee, het kan niet altijd voor de wind gaan. Het ene raadsel gaat wel eens gemakkelijker dan het andere. Er moeten wel eens rimpels in je voorhoofd komen en je moet ook wel eens op je potlood bijten. Dat heb ik al meer gehoord, dat mu seum voor scheep- en luchtvaart erg in teressant is. Het zal best een mooie ex cursie zijn geweest. Henk van R. Zeist. Ik merk dat jij een echte knutselaar bent. Een bureautje voor Heleen en ook nog een meisje in Walcherse klederdracht! Figuurzagen is een mooie bezigheid, maar heb je daar de tijd nog voor? Je denkt misschien: de boog kan niet altijd gespannen zijn. En dat is ook zo. Je moet ook ontspan ning hebben. Matty en Kees de V. Middelburg. Bij sommige kinderen merk ik dat ze volop in de repetities zitten. Daarom zijn de brieven maar kort behalve dan bij hen, die een brief zomaar uit hun of haar mouw schudden. Er zijn kinderen die altijd kunnen schrijven en praten. En Kees, jij zal het ook wel druk hebben met de bijlessen! Daar hebben ook veel kinderen al wat lettertjes over geschre ven. Gerrie K. Middelharnis. Met die au tootjes zal je het verkeer wel goed le ren. Dat moesten jullie elke week wel hebben bij de verkeerslessen. Toch zul len er nogal fouten gemaakt zijn, denk ik. De afstanden zijn kort en je moet op zoveel dingen letten. Die spelletjes veranderen Tiiet vee.l maar wat floep- tikkertje is weet ik toch niet. Greetje de J. Ouddorp. Nog gefelici teerd met je zusje. En is opa's hand al beter? Je vader werkt ver weg. Ging het niet meer op de delta? Nu zal hij ook wel op een groot werk zitten. Komt hij elke week huis? Dat ben je niet gewend om zaterdagmorgen te schrijven, maar als het licht uitvalt, dan veranderen de zaken, nietwaar? Els van G. Middelharnis. Dus dat „knalboek" was naar je zin. Ja, je kan er van alles mee doen. Ik begrijp dat Jan het mooi vindt. Maar als hij ver jaart krijgt hij misschien ook wel zo'n cadeau. Kan hij nog niet meeraadselen? Dat avondje is zeker wel in de smaak gevallen. Kees Z. Nieuwe Tonge. Een horloge is een mooi geschenk. Dat kregen -wij vroeger ook meestal op die leeftijd, maar dat was een heel ander. Je moest er ook nog een harlogeketting bij heb ben. Het waren grote dingen, die je in je vestzak moest steken. Er waren er zelfs nog, die je met een sleuteltje moest opwinden. Adrie N. Meilissant. Je had veel te vertellen deze keer. Vond je het schrif- tehjk examen moeilijk? Hoeveel fouten had je er in? Dat rijden op de fiets viel wel mee. Je had zelfs de tweede prijs. Maar voor je schoolexamen was dat toch niet? Rinus J. Poortvliet. Het is dus een heel ziekenhuisje bij jullie geweest, ik hoop het tenminste dat ik kan schrij ven „geweest", want dan is het een te ken dat het voorbij is. Ben jij nu al goed beter? Het valt niet mee om op bed te liggen overdag, want dan gaat het niet goed. De prijzen hoop ik vol gende week bekend te maken. Nu weet ik nog niet of je er bij zal staan. Cor N. Meli'ssant. Dat was jammer dat je die afstand niet wist tussen Je ruzalem en Bethanië. Eii als je 1 vraag je niet wist bij dat raadsel, dan ging het niet. Had je nu Lukas 24 maar opge slagen, daar had je het kunnen vinden. Fijn dat je ook slaagde. En weet je nu al goed welk diploma je broer heeft veroverd? EUy S. Rotterdam Jij hebt veel ge kregen, zeg! Jammer dat er al een visje dood is. Leeft het andere nog? Hier is je versje: Voor Elly! In je splinternieuwe poesie plak je nu dit rare vers. Eerst werd 't met de hand geschreven en gedrukt kwam 't van de pers. 'k Hoop dat jij nog lange jaren deze poesie mag bewaren. En je denkt dan aan Oom Ko, die geeft raadsels met cadeau. April 1965 Oom Ko Jan M. Oude Tonge. Jij hebt de Gre- velingendam zien groeien. Jij zal nog wel weten dat ze er aan begonnen en nu is alles klaar. Ben je er al over ge weest? Nu is het gemakkelijk cm in Nieuwerkerk te komen. Hebben jul lie daar familie? Die meester van jouw raadsel had wel wat veel kinderen in de klas, vind je ook niet? Heb je het goede antwoord bekeken in de krant? Allemaal. Wie weet een meisje dat wil corresponderen met Leent je Hoek, Dijkstelweg 21, Ouddorp? Niet allemaal tegelijk; één is voldoende. Schrijf maar eens naar Ouddorp. Een ander nichtje vraagt hoe het versje luidt, waarvan de beginregels zijn: „In een hutje in de duinen lag een knaapje voor het raam?" Wie het verder weet, wil het wel schrij ven aan Anneke Pieterse, Wilhelmina straat 13, Ooltgensplaat, hè? - De harteUjke groeten van OOM KO. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 In de leeftijd van 66 jaar is onver wacht overleden mr. D. J. W. J. ICluiver, juridisch medewerker van de Kon. Ned. Middenstandsband, waarvoor hij sedert 1953 in de buitendienst heeft gewerkt en na zijn 65 jarige leeftijd op het bureau van de K.N.M.B. te Den Haag. Mr. Kluiver was op Goeree-Overflak- kee geen onbekende, daar door hem in diverse plaatsen Middenstandsvereni gingen zijn opgericht. Ook werden door hem lezingen gehouden en juridische adviezen verstrekt. De begrafenis heeft woensdag j.l. te Wapenveld (gem. Heerde) plaats gehad. Zandpad MUddeihsml* Geachte Redactie, In „Eilanden-nieuws" van dinsdag 6 april 1965 las ik een berichtje over de kerkelijke handreiking over de Greve- lingendam, door het voorgaan van ds. van Hensbergen van Dirksland voor de gemeente van Sirjansland en dat deze gemeente hierdoor de primeur had. Het zal u waarschijnlijk niet bekend zijn geweest, maar dan wil ik u toch even meedelen, dat op 30 maart ds. J. Keizer van Brouwershaven over de dam is gekomen om een trouwdienst te lei den in de Geref. Kerk te Melissant, uit gaande van de Geref. Kerk (vrijge maakt) te Middelharnis. Ds. Keizer moest toen zelfs nog een gedeelte van de dam lopen in verband met werk zaamheden aan het wegdek. In deze Kerkdienst werd het huweUjk bevestigd van de heer F. Wielaart te Middelhar nis en Mej. S. Sieling te Melissant. Ik meende goed te doen u hierop even at tent te maken en verblijf inmiddels, hoogachend. S. de Vos Middelharnis. per pak 1,20. Verfrollers 1,75 Verf- en witkwasten. WED. J. KURVINK'S EN FOTOHANDELi DROGISTERIJ OUDDORP RIJMEN VAN TIJMEN Daar gaan we naar de sloper. Zeg kan het al goedkoper? We zitten in de boot! De Haringvlietse baren, Waardoor we zijn gevaren, Ze kennen onze nood. Nu gaat men ons zelfs slepen 'n Aantal witte strepen. Die laten we slechts na. Ons einde is: De sloper De brug is veel goedkoper. Ons einde komt aldra. We hebben zoveel jaren, Het Haringvliet bevaren. Eh 't einde is: Oud roest. Gegroet hoor „Grevelingen". De brug gaat veel verdringen Zodat ge wijken moest. „Stad Zierikzee" moet delen, In 't lot van o zo velen. Gesleept door „Broedertrouw" De sloper werd de koper, En naar we hopen droop er, 'n Winstje af, niet flauw! Tij men. voor ons geen onbekende zaak! Een nieuwe brug brengt mensen nader tot elkaar, overbrugt schei dingen en verbindt het land met nieuwe welvaart. Sla ook voor uzelf die brug en maak gebruik van onze service. Betalingen per bankgiro, dagaf schriften voor uw administratie, kortom volledige bankservice vindt u bij de BOERENLEENBANKEN RAIFFEISENBANKEN Een senaatscommissie in de Verenigde Staten onderzoekt op dit ogenblik een van de merkwaardigste uitwassen van de fenomenale ontwikkeling der tech niek: de bedreiging van het recht, alleen te zijn. De elektronische spionage heeft een zodanige omvang aangenomen dat zij een reëel gevaar vormt voor de pii- vacy van vooraanstaande burgers niet alleen, maar ook voor hun zakengehei men. Een Amerikaans schetsje op de Nederlandse T.V. heeft onlangs een beeld gegeven van de mogelijkheden van deze vorm van spionage. Aan een zakenman wordt een bril geleverd, waarin een microfoon verborgen zit, en het „ontvangtoestel" is in een potlood verborgen. Zeer vertrouwelijke gesprek ken in de directiekamer worden zodoen de aan derden bekend. Er zijn zoveel manieren van afluisteren als er situaties zijn om afgeluisterd te worden. De zen dertjes zijn vaak zo groot als een suiker klontje, en soms daarin verborgen. In de olijf van uw Martini kan er 'n worden aangebracht, in dasspelden, knopen, lip sticks zijn apparaatjes gebouwd, die het mogelijk maken zelfs gefluister glas helder in een nabijgelegen kamer op te vangen. Sommige ontvangers zijn zo ge voelig dat zij op een beperkte afstand een conversatie kunnen volgen zonder dat een zendertje aanwezig is op dege ne die wordt afgeluisterd. Is hij wel voorzien van een „bug" dan is de af stand vrijwel onbeperkt. Tot dusver kunnen deze apparaatjes in de Verenigde Staten vrij worden aan geschaft. Alleen het doorgeven van al dus verkregen inlichtingen is strafbaar, maar dat is meestal zeer moeilijk te be wijzen. Aan deze situatie wil men thans een einde maken: vandaar het onder zoek van de senaatscommissie. (DIA)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 6