Mêrlm a ra van horpanta BOLA W. flkershoek Ahrend KORPORAAL NV. ALLE Expositie i^antoormachines in Middelharnis 60e algemene vergadering Coöp. Raiffeisenbank te Den Bommel artikelen w Zündapp SCHADEVERZEKERING drukken dupliceren stencilen kopiëren lichtdrukken adresseren NIEUWE PIANO'S Sinds 1860 ])lw Binnenweg 66-68 Rotterdam Witlofwortelen oud papier Fotohandel DE MAN EN TOEBEHOREN ONTWIKKELEN GERO- VLAG ROEP KAALHEID EEN HALT TOE Voor het te laat is! per luxe parlor-cars door binnen- en buitenland. Besctiil^baar alle wagen- Krpen van 8 tot en met 50 plaatsen. Specialisten in autocarreizen. Vraagt onze uitgebreide reisprogramma's j voor één- of meerdaagse reizen. is bolrond en middelvroeg is duurzamer heeft een forsere groei geeft hogere opbrengsten 30 ton en meer per gemet; 75 ton en meer per Ha. een solide jf^ selektle Centrale Verwarmings installaties Nunspeet: ie een berijdt, in samenwerking met if Middelburg - Telef. 3443 (01180) -^ Zierikzee - Telef. 2162 (01110) Het rayon Ooeree-Overflakkee is vanaf april a.s. gevoegd onder onze inspectie Zierikzee, kantoor Lange Nobelstraat 34, Inspecteur: L. C. de Jonge, De Huybert- straat 33, Zierikzee, telefoon (01110) 2136 telefoon 390 OUDDORP Voordelige inruilvoorwaarden en speciale expositieprijzen woensdag 7 april van 10.00-22.00 uur Hotel Jacobi v/ii Meyer Middelharnis QUISPEL'S PIANOHANDEL Vervolg gemeenteraad Dirksland Plastic Muur- en PlalondverI Vrijdag 2 april 1965. „EILANDEN-NIEUWS' Bladz. 3 enorme keuze ook in de allernieuwste modellen altijd voordelig In priU en... op graveren kan worden gewacht. U weet Merkes' ringen brengen ge/uk te koop gevraagd. Oogst 1965, op contract. Brieven onder no. 3588 bur. van dit blad. Bel op: VAN DOORN voor uw voor de prijs van 3 tot 5 cent per kg. Wij komen het iedere week bij u halen. Telefoon (01600) 3 76 44 gtraktdyk 4 DirbalaiKi Telefoon (01877) t 04 CAMERA'S /U'DRUKKEN VERGROTEN GEZ. VAN PUTTEN Westdflk 46 - Telef. 26 37 MIDDELHARNIS c Te koop een 2 persoons ca ravan met luifeltent en re servewiel. Vrijwel niet gebruikt, In prima staat. Prijs 1.250, J. C. NUY Koolweg 28 Ouddorp (Flakkee) TB KOOP een 1.80 X 2.50 m. z.g.a.n. Dirk Bosstraat 23 Middelharnis Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is de hoofdliuid nog aktief. Doe dan a!s dhr. Valkenburg, Jac. Catsstr. 47 te Blerlck die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes; weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edelbrillantine) verkrijgbaar in OUDE TONGE bij: Drog. M. V. Loon Kerkring 4 in STELLEND AM bij: de Delta Drogisterij Voorstraat 14 in SOMMELSDIJK bij: D.A. Drog. R. de Groote Dubbele Ring 15 in OUDDORP bij: Drog. Wed. Kurvink's Kerl(straat 11 in DIRKSLAND by: Drog. V. Oostenbrugge Voorstraat 25 in OOLTGENSPLAAT bij: D.A. Drog. A. J. Hobbel Ben. Molendijk 4 in MIDDELHARNIS bij: Drog. Mevr. Boekhoudt- Groenenberg Zandpad 148 Rijksstraatweg 36 Tel. (01883) 23 10 - Hellevoetsluis origineel BOLA BOLA BOLA BOLA BOLA uitsluitend geleverd In kwekersverpakking Technisch Installatie Bureau Wij maken vrijblijvend offerte voor elk object van OUD BEIJERLAND TEL. (01860) 26 97 Chr. Jeugd Vakantie-oord „De Duiventil". Uitstekend gel. in een ideale omg. Moderne accommodatie, 4- en 6- pers. kamers. Prettige sportieve sfeer. Pr. ver zorging. Vr. uitgebr. prospectus, Tel. 03412-2352. WORDT DOOR IEDEREEN BENIJD In kwaliteit, afwerking, prestatie aan de top. Verkrijgbaar bij: E VAN DER BOK Broekweg 7 Ouddorp Telefoon 5 64 Algemeene Zeeuwsche Verzekering Maatschappij n.v Zeeuwsche Brandwaarborg- Maatschappij van 1824 Met gloednieuwe machines voor: Met sclirijfmachines o.a. de nieuwe Royal Empres. De nieuwe Royal Electress en diverse merken portables. Met tel- en rekenmachines Victor, Facit, Totalia en Addo. Met plastificeer-apparaten. Met speciale huip-apparatuur zoals Philips dikteer-apparaten, en papiervernietiger Tarnator. ANNO 1865 Lijnbaan 63 - ROTTERDAM - Telefoon (010) 1194 36 FUiaal: MIDDELBURG, Lange Giststraat 21 - Telefoon (01180) 39 85 Kunnen ook per maand gehuurd worden, met recht van koop. vond spreker. Laten we ook blij zijn dat de minister voor de jaren '61, '62 en '63 wel een verhoogde subsidie heeft toe gekend. Laat het bestuur zich beijveren Om deze verhoogde subsidie voor 1964 en volgende jaren te verwerven. Van zelfsprekend zal dan ook aan de wensen van de minister tegemoet gekomen moeten worden. In de toelichting over deze zaak staat op de agenda, dat op de voorlichtings bijeenkomst voor raadsleden een voor stel gedaan is om tot een zodanige uni forme uitspraak te komen in een voor het bestuur gunsige zin. Ik kan me niet herinneren dat een zodanig voorstel ge daan of genomen is. Daarom kan ik ook met een door u op schrift gestelde uit spraak niet akkoord gaan, te meer daar hierin de passage voorkomt n.l. „ge hoord de door hem aangewezen verte genwoordiger in het bestuur van deze werkplaats". Welk overleg nooit heeft plaats gehad", zo besloot de heer Best- man. De heer van Es meende dat én de bestuurscommissie én de minister fou ten hebben gemaakt. Spreker hoopte dat het bestuur op de ingeslagen weg zou voortgaan. De voorzitter zei tot de heer Bestman te zijn afgegaan op de mening van de overgrote meerderheid. Op basis van die houding kon tot een uniforme uitspraak Vforden gekomen. „Er is toch wel iets gebeurd wat niet juist was" geloofde ook de heer de Bon te. De fout wordt echter niet ruiterlijk erkend, Ze schijnen zich te trots te hebben gevoeld. Het bestuur heeft niet op de juiste wijze gehandeld, anders zou deze controverse er niet zijn ge weest" begreep de heer de Bonte. Spr. vond het te ver gaan een wantrouwen in het bestuur uit te spreken. „Ze heb ben het er wel naar gemaakt dat ze het vertrouwen hebben „geschokt" vond hij. i.U stelt dus een voorwaardelijk ver trouwen in het bestuur" foegreep de voorzitter. Ook de heer Brooshooft vond het uit spreken van wantrouwen een erg harde "laatregel. Hij meende wel dat er din gen gebeurd zijn die. niet in de haak waren. Weth. van 't Geloof wees er nog eens op dat door de geïsoleerde ligging en "et grote aantal geestelijk gestoorden ™et Was te bereiken wat andere werk plaatsen wel konden. ..Ik hoop dat het bestuur uit de mi sere lerinl getrokken heeft" Streep er onder en opnieuw beginnen" stelde weth. Zoeteman voor. De voorzitter vond het een uitermate moeilijke zaak, die eigenlijk niet in de raad thuis hoort. De gemeente staat echter via zijn vertegenwoordiger in indirecte band met de werkplaats. De voorzitter meende dat het eerder een kwestie van interpretatie dan van ver- of wantrouwen is. Met de manier waar op een en ander in de publiciteit kwam was het belang van de werkplaats zeker niet gediend. Wij hebben nu de moeilij ke taak als een soort gerechtelijk col lege op te treden. Laten we het hierbij laten en hopen dat deze zaak tot posi tieve resultaten zal leiden, zodat het bestuur de zaak nog beter zal beharti gen als thans. „Volgens u hoort het eigenlijk niet in de raad, maar de raad moet wel de te korten aanvullen" begreep de heer van Prooyen. We moeten vanavond wit op zwart; ver- of wantrouwen uitspreken. „Ik spreek mijn vertouwen in de minis ter uit". „De minister heeft zich op de voor lichtingsavond niet kunnen verdedigen" vond de heer Bestman. De heer de Bonte: de heren van Prooyen en Bestman stellen dat het voor of tegen het bestuur uitgesproken moet worden. Ik zie het zo niet en ap- pricieer daarom het gezegde van weth. Zoeteman. Het bestuur zal nu misschien wat minder eigengereid zijn. Stel dat de raden unaniem geen vertrouwen stelden in het bestuur, waar bleven we dan. „Een nieuw bestuur met Bestman en van Prooyen" antwoordde de voorz. „Daar trappen we niet in" bekende de heer Bestman. Ik heb niets met het bestuur te ma- en stel er geen wantrouwen in" al dus de voorz. „Wel in de minister" vroeg de heer v. Prooyen. „Daar laat ik me niet over uit" gaf de voorzitter te kennen. We zitten nog steeds op grote afstand van industriële gebieden. We moeten op de Minister een beroep doen met deze omstandighe den rekening te houden opdat de werk plaats in stand kan blijven. Het bestuur maakte misschien fouten, maar beslist niet bewust. Van Prooyen: „Ik heb het humoris tisch bekeken". Voorzitter: „Dat heb ik nog niet kun nen ontdekken. Van Prooyen: „Er zit hier wel een nieuwe minister van Soc. Zaken. Voorzitter: Misschien zelfs wel in Dirksland. Er volgde stemming: De heren van prooyen, Bestman en Brooshooft stel den de Commissie in gebreke. De heren weth. van 't Geloof, Zoete man, van Es en de Bonte verwierpen de zienswijze van de minister. „Ik hoop dat dit de laatste keer is ge weest". Wel weet ik dat het bij een e.v. vacature niet moeUijk zal zijn een ge schikte candidaat te vinden" verzuchtte de voorzitter. Jaarwedden, wellheuders Voorgesteld werd aan G.S. te verzoe ken de jaarwedden wethouders met in gang van 1 januari 1965 te bepalen op 2.300,Dit is in overeenstemming met de bekende normen voor een ge meente van 3000 - 4000 zielen, zoals de ze onlangs opnieuw door het Ministerie van Birmenlandse ZEiken zijn vastge steld. „We zijn niet zo conservatief dit te willen tegenhouden: „Ik weet niet of de heren wethouders het verdienen of niet" lachte de heer van Prooyen. De heer Brooshooft: Hoeveel inwo ners hebben we boven de 3000? Voorz.: 60. Brooshooft: Als er dan 60 verhuizen gaan we weer maar terug. Het voorstel werd aangenomen. Materie^ voor de brandweer In de vergadering van 27 april 1964 werd het voorstel aanvaard om een post van 20.000,uit te trekken voor de aanschaf van een trekker manschap pen-wagen, terwijl in de raadsvergade ring van 3 aug. 1962 reeds was beslo ten tot de aanschaffing van uniformkle- ding voor het brandweer-personeel.,Te gen deze laatste post hadden G.S. des tijds bezwaren. Bij .wijzigingsbesluit no. 4 van 1964 werden beide posten n.l. 20.000,— en 5,000,— voor de unifor men op de begroting geplaatst. Ged. St. hebben bericht gezonden dat deze wij ziging van de begroting bij hun coUege geen bezwaar ontmoet. De oorspronkelijk geraamde kosten van 20.000,voor de manschappen- trekker en de daaraan te brengen voor zieningen zijn weer hoger geworden. Ook zal aan de Brandweergarage aan de Secretarieweg voor het onderbrengen van de trekker verbouwd moeten wor den. Voorgesteld wordt de oorspronke lijk geraamde kosten ad 5.000,voor de aanschaffing van uniformen te laten vervallen en deze 5.000,te besteden voor meerdere kosten trekker en voor de aan te brengen voozieningen aan de brandweergarage. De totale post van 25.000,blijft dan evenwel gehand haafd. De raad ging ter bespreking van het voorstel in gesloten vergadering. Na heropening zei de heer Bestman financieel gezien het best met dit voorstel in zee te willen gaan. „Fijn dat orize brandweerlui meer prijs stellen op een werkpak dan op gala-imiformen" vond de heer van Prooyen, Ook de heer van Es sprak zijn waardering uit. De heer Brooshooft wees op de slech te toestand van het huidige materieel, er durfde eigenlijk niemand meer met de wagen mee te rijden. Het voorstel werd aangenomen. Crediet voor restauratie itoren B. en w. wezen erop dat de plannen tot restauratie van de Ned. Herv. Kerk vastere vormen aannemen en het laat zich aanzien dat binnen een niet te lan ge tijd met de restauratie van de kerk begonen kan worden. Ook is het nood zakelijk dat de Napoleontische toren ge restaureerd wordt. Voor het maken van een plan werd een crediet gevraagd van 10.000,De restauratie zou dan ge lijk met de restauratie van de kerk uit gevoerd kunnen worden. „Werkt die architekt ook voor C.A.O. Hij mag daar nog 30"/o op hebben. Als hij er dan 5 dagen aan werkt van 100,per dag kan er al een nul van het bedrag af, „Ik ben niet te beroerd om hem te betalen hoor" aldus de heer van Prooyen. De voorzitter verduidelijkte dat het honorarium normaliter IVk van de bouwkosten bedraagt. Overigens is het nog niet gezegd dat de 10.000,ge heel nodig zullen zijn. „Ik ben er niet blij mee" hield de heer van Prooyen vol. Desgevraagd deelde de voorzitter mee dat alle verweerde delen door nieuwe vervangen zullen worden. De ballus- trade is bijzonder slecht. „Hoe zit het met de financiering, bij sommige kerken kost de restauratie door de miljoenen" beweerde de heer v. Es. De voorzitter deelde mee dat 40*>/o van de kosten door het rijk gedragen worden; Z(Plo door de gemeente, 10% door de kerkelijke gemeenschap zelf. Bij de restauratie van de toren moet de burgerlijke gemeente de laatste 20°,'o eveneens financieren. Het voorstel werd aangenomen. Bouw nieuw gemeentehuis De aan de raad verstrekte nota na men we reeds eerder in ons blad op. In de nota werd van de raad gevraagd zich uit te spreken over de nieuwbouw- per pak 1,20. Verfrollers 1,75 Verf. en witkwasten. WED. J. KURVINK'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL OUDDORP De voorzitter, de heer J. A. Mijs Wz. opende de vergadering met een harte lijk welkom aan leden, ereleden Buth en Lokker en oud-kassier, de heer Mat- thijsse, waarna spreker een overzicht gaf van de historie der bank. De heer M. J. van der Linde, kassier der bank, bracht vervolgens zijn jaar verslag uit, waaruit wij het volgende memoreren: In het begin van het jaar werden flinke bedragen aan leningen en kredieten opgenomen en ook een groot bedrag aan spaargelden opgevraagd. In augustus 1964 begon het geld bij de bank weer terug te komen, zodat toch nog een flinke stijging van de spaar- plannen voor een gemeentehuis. B, en w. zijn n.l. van mening dat aan nieuw bouw de voorkeur moet worden gege ven boven restauratie van het huidige gemeentehuis aan de Voorstraat. De raad sprak zich na bespreking voor nieuwbouw uit zodat b. en w. aan deze plannen verder kunnen werken. De heer Bestman'wist dat dit niet een kwestie van vandaag of gisteren betrof. Hij meende dat beter een nieuw ge meentehuis kan worden gebouwd. Bij restauratie van het bestaande zou een groot gedeelte niet in het gezicht komen „Het kan i.v.m. de te verwachten ont wikkeling wel gerealiseerd worden", dacht de heer van Prooyen. Ook de heer de Bonte vond geheel nieuw efficiënter. De heer Brooshooft speet het dat het gemeentehuis van de Voorsraat zal ver dwijnen. De heer van Es herinnerde aan de lange duur van de plannen. Al on der burgemeester van Heyst was er een raadhuis commissie. Subsidie Oranjevereniging Voorgesteld werd aan de Oranjever eniging een subsidie van 500,te ver lenen voor de viering van het bevrij dingsfeest. Een post van 350,was reeds beschikbaar gesteld voor trac- tatie aan de schoolkinderen. Een ge houden inzameling bracht 1000,op. De feestdag zal met een groots vuur werk worden besloten. „Accoord" wordt er nog gedanst in de Schakel" vroeg de heer van Prooyen. U zou dan eerst een raadsverorde- ning moeten wijzigen, d.m.v. het vuur werk komt het publiek juist op straat", antwoordde de voorzitter. De raad ging akkoord. Daarna sluiting. bank kon worden geconstateerd, n.l. van 2.90O.000,— tot 3.249.252,36. Aan voorschotten werd een bedrag verstrekt van 595.596,32, terwijl hier op in december werd afgelost 463.831,58. De omzet in rekening-courant bedroeg 9.346.133,57. Na diverse afschrijvingen en reserveringen bedroeg de balans winst 6.960.56. Ben vergelijk werd ge trokken tussen 1954 en 1964, waaruit bleek dat b.v. in 1954 aan rente van voorschotten werd ontvangen ca. 7.00O en in 1964 70.000,— terwijl ook de ba ten aan provisie wegens verleende dien sten stegen van ca: 600,tot 9600, De reserves van de bank stegen in de afgelopen 10 jaar van 51.115,95 tot 130449,64. De mogelijkheden van het sparen op termijn werden toegelicht. Gebleken is. dat hiervoor een ruime belangstelling bestaat. De kostenstijgingen gingen echter ook door en om deze zoveel mogelijk te be perken, wat de personeelskosten betreft zal de administratie in 1965 geheel worden gemechaniseerd. Tenslotte gaf spreker nog een overzicht van enkele punten, die hem in de notulen van 60 jaar coop, bank op Den Bommel waren opgevallen. Hierna volgde vaststelling van de jaarstukken. Besloten werd de winst over 1964 groot 6.960,56 bij de reserve te voegen. De heer Jac. Ras werd herkozen als bestuurslid en de heer L. Jacobs als lid van de raad van toezicht. Jubileumviering De voorzitter van het bestuur deed nog enige mededelingen over de jubi leumviering met de leden. In juni zal voor de leden een feestavond worden georganiseerd, voor de spaarders zal een speciale spaaractie worden gehouden met een aandenken aan het 60-jarig be staan en voor de jeugd zal ook iets feestelijks' worden georganiseerd. Nadat de heer Jacobs, als voorzitter van de raad van toezicht, nog enige me dedelingen aan de alg. vergadering had gedaan en dank had gebracht aan be stuur en kassier, overhandigde hij de leden van het bestuur en de kassier als aandenken aan het 60-jarig bestaan een gouden tientje. Dan werd het officiële gedeelte van de vergadering gesloten en kregen de heren Boomsrfia het woord voor hun lezing met dia's over hun reis naar Rus land.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 7