Ledenvergadering „Groene Krui afdeling Den Bomme administratie KLftde^dae&fe aarvergadering Chr. Nationale School te Oude Tonge Dammen Melk-pech en V iüe yariëlcerliigeii Bezitters van diesel- en S.p g.-aoto's noeten extra belasting betalen I 9f Plastic Muur- Plafondverf O. Slg^ENSÜüS'SBillill 'V^u^Udfl4V 1. xxxxxxxxxx lot fiezoef! aaES iiropaganda- avoiü! „Bartsniells" te Oitsfderp. Bladz. 2 „E I L A N D E N - NIE U W S" Vrijdag 26 maart 1965 Bode J. Boelhouwers benoemd tot erelid In de vrijdag 19 maart 's avonds te lialt' acht in het verenigingsgebouw te Den Bommel gehouden algemene leden vergadering van de afdeling „Den Bom mel" van het Groene Kruis werd met algemene stemmen de per 1 jan. 1965 afgetreden bode, de heer J. Boelhou wers, benoemd tot erelid der vereni ging, voor de vele bewezen diensten aan de vereniging. De voorzitter, de heer E. Mast, open de deze matig bezochte vergadering met een welkomstwoord, in het bijzonder tot de heer J. van der Zamde, erelid en de afgetreden bode, de heer J. Boelhou wers. Spreker schetste het afgelopen jaar als een tamelijk druk jaar voor het 'bestuur, onder andere door de in deze periode begonnen samenwerking met Stad aan 't Haringvliet, en de aanleg van centrale verwarming in woning en gebouw van de vereniging. Spreker roemde ook de prettige samenwerking in het bestuur. De notulen van de vorige ledenver gadering gepresideerd door de secreta ris, de heer L. Arensman, werden on veranderd vastgesteld. Uit het jaarver slag van dezelfde functionaris stippen we aan dat 1984 onder andere 2 nieu we bestuursleden bracht, n.l. A. Bake- laar Lz. en A. Loltker Az. Het leden tal is gelijk gebleven n.l. 392. Zater dag 22 april werd de nieuwe DAF-auto ontvangen. Voor de nieuw gebouwde garage was de aannemer Van der Welle als laagste inschrijver uit de bus ge komen. De gemeentelijke subsidie was gelijk gebleven. Dit eerste jaar van de samenwerking met Stad was goed ver lopen, de verstandhouding was uitste kend. De diëtiste had 7 patiënten. Het consultatiebureau zuigelingen voorziet in een grote behoefte. Ook werden in het afgelopen jaar de statuten verlengd. De aanleg centrale verwarming was een ingrijpende investering, maar beant woordt ten volle aian de verwachtingen. Tot de per 1 jan. 1965 afgetreden bo de der vereniging, de heer J. Boelhou- wcrs, richtte spreker in dit verslag bij zondere woorden van dank voor het ve le werk dat hij in het belang van de vereniging had gedaan. De heer A. L. Bakelaar was bereid gebleken voortaan de contributie op te halen, terwijl als schoonhoudster van het gebouw werd aangesteld mevr. A. van Dam-van den Hoek. Aansluitend op dit jaarverslag richt de voorzitter zich tot de heer Boelhou wers waarbij hij hem dankt voor de grote activiteit en het enthousiasme dat hij steeds heeft ontplooid als het ging om leden te werven voor „Het Groene Kruis." Als blijk van waiardering volg de daarop de gebruikelijke enveloppe met inhoud, welke de heer Boelhouwers in dank aanvaardde. De heer J. van der Zande stelde voor de heer Boelhouwers eveneens tot erelid der vereniging te benoemen, waartoe met alg. stemmen werd besloten. De heer K. Fris bracht namens de kascommissie verslag uit en adviseer de tot goedkeuring. De heren Joh. Kor teweg en J. Mijs Mz. werden in de nieuwe commissie benoemd. Het jaarverslag van de penningmees ter, uitvoerig op de convocatie vermeld, werd ongewijzigd vastgesteld. Zuster Vrij bracht 2617 verplegings- bezoeken verdeeld over 44 patiënten; bezoeken a.s. moeders 57, cons, bureau 25 maal gehouden, waar door dr. Buth 222 consulten werden gegeven, 21 nieu we zuigelingen werden ingeschreven; voor de kleuter- en moèdercursus was te weinig animo; inentingen verliepen in deze gemeente met een maximum resultaat; Zuster Vrij vroeg de verga dering belangstelling om te komen tot een bejaardensociëteit; 103 personen leenden materiaal uit het magazijn, waarbij Zuster er weer op aandrong gebruilit materiaal zo spoedig mogelijk (schoon) terug te brengen. De samen werking met Stad en Achthuizen gaf geen reden tot klachten. De aftredende bestuursleden, de he ren L. Arensman en L. Melissant wer den, op een voorstel uit de vergadering, bij acclamatie herkozen. Hierna volgde vertoning van de film „Het graan wordt brood" en „Gevaren in de woning." Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een opwekkend woord om een volgende vergadering te trachten meer animo voor de leden vergadering te wekken. Op vrijdag, 19 maart 1965 werd in de aula van het scholencomplex aan de Willemstraat de jaarvergadering ge houden van de lagere Chr. Nationale School te Oude Tonge. De voorzitter van deze vereniging, de heer J. Heijboer opende de vergade ring met voorlezing van een gedeelte uit de Bijbel, liet psalm 68 vers 10 zin gen en ging voor in gebed. De leden v/erdeh vervolgens hartelijk welkom geheten, waarbij door hem te vens mededeling werd gedaan van de stand van zaken, betreffende de op richting van de Chr. kleuterschool; de gemeenteraad heeft in de loop van het vorig jaar haar volledige medewerking verleend voor deze oprichting; daar voor is het bestuur zeer dankbaar; thans worden wegen gezocht om te komen voor lokaal ruimte en is optie aange vraagd voor bouwgrond in het uitbrei dingsplan „Oost," teneinde daarop tot de definitieve bouw van de school te komen. De secretaris, de heer J. Sprong, las vervolgens de notulen van de jaarver gadering van 20 maart 1964, welke on veranderd werden vastgesteld en gete kend, onder dankzegging voor de sa menstelling. Dezelfde spreker gaf daarna een over zicht over het afgelopen jaar 1964; hier in werden de gebeurtenissen gerele veerd. Bij monde van de voorzitter werd hern dank gebracht voor de keurige sa menstelling van dit jaarverslag en werd onder dankzegging het jaarverslag goedgekeurd. De penningmeester, dhr. J. van Oos tenbrugge, had een financieel jaarver slag schriftelijk opgesteld, voor wat be treft de exploitatie van het huis, be woond door het Hoofd der school, alles over 1964. Dit behoefde thans niet te worden voorgelezen, zodat deze versla gen direkt in bespreking konden wor den gegeven. Hiervan werd een zeer matig gebruik gemaakt; een der le den, zou het bestuur willen aanraden, in de vervolge een balans en staat van bezittingen te willen doen overleggen. De penningmeester, met verkregen ver lof van do voorz., gaf deze vraagsteller de vereiste antwoorden; aangezien geen der aanwezige leden echter op deze be scheiden aandrong, werd dit voorstel niet aangenomen; de voorzitter zegde toe, dit nog eens in een bestuursverga dering onder de loupe te zullen nemen. De Commissie, bestaande uit de he- i ren A. Quist, Iz. van Noord en Jb. Kor- j teweg hebben de kasboeken en beschei- den nagezien van de penningmeester en deze aan controle onderworpen. Bij monde van de heer Quist werd mede gedeeld, dat alles prima in orde was bevonden en deze adviseerde tot goed keuring van de rekening 1964. De ver gadering keurde vervolgens de rekening goed en werd de penningmeester vol ledige décharge verleend voor het ge voerde beheer over 1964. Hem werd door de voorzitter dank gebracht voor de vele en accurate werkzaamheden als zodanig verricht. Daarna volgde pauze en werd een kopje koffie geserveerd. i Na heropening van de vergadering, stelde de voorzitter aan de orde de vaststelling van een nieuw huishoude lijk reglement. Hierop volgde een geanimeerde be spreking en werden diverse artikelen uitvoerig besproken. Door verschillende leden werd hiervan gebruik gemaakt. De bestuursleden gaven op toerbeurt antwoord op de gerezen vragen en wer- den tot volle tevredenheid opgelost. Het huishoudelijk reglement werd vervolgens zonder verdere discussie vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezingen werden de aftredende bestuursleden Wm. Maliepaard en N. Goedegebuur met grote meerderheid herkozen. Beide heren namen hun herbenoemingen aan onder dankzegging voor het in hen ge stelde vertrouwen. De gebruikelijke rondvraag werd ge houden, waarvan slechts door 2 leden gebruik werd gemaakt; de voorzitter stelde het Hoofd der school, de heer J. W. Schaap in de gelegenheid de vraagstellers te beantwoorden, hetwelk tot volle tevredenheid geschiedde. Daarna werd de vergadering door de voorzitter gesloten en ging de secreta ris, de heer Sprong voor in dankgebed. De vergadering wa,s zeer matig be zocht, hetwelk een algemeen voorko mende kwaal van de laatste tijd is. per pak 1,20. Verfrollers 1,75 Verf. en witkwasten. WED. J. KURVINK'S EN FOTOHANDEL DROGISTERIJ OUDDORP SOMMELSDIJK Uitslagen en standen damvereniging „Denk en Zet" van maandag 22 mrt. il. Afd. I;: J. LodderL. Bruggeman 11. Afd. II: A. V. d. Sluijs—P. Noordijk 20. Door deze beslissingswedstrijd van P. Noordijk te winnen werd v. d. Sluijs kampioen in Afd. II, waarmee we hem van harte feliciteren. P. Noordijk werd goede tweede. A, Krijgsman bezet de derde plaats. Afd. II na competitie. B. Roetman P. Noordijk 1—1; A. v. d. Sluijs—A. Knape O2; A. v. GulikA. Krijgsman 1—1; J. Verbiest—S. Hoogzand 1—1; H. NoordijkC. Polder 11. Stand afd. II na competitie Gesp. pnt. 1. A. v. d. Sluijs 6 9 2. A. Knstpe 6 9 3. A. Krijgsman 6 8 4. S. Hoogzand 6 7 5. B. Roetman 6 6 6. P. Noordijk 8 6 7. J. Verbiest 5 5 8. C. Polder 6 5 9. H. Noordijk 6 4 10. A. V. Gulik 5 1 Afd. III: C. Spee—I. Koese 1—1; J. VerhoeckxM. Breeman O2; L. Schel- levisV. d. Broeke O2. V. d. Broeke mag zich na deze over winning en een prima gespeeld seizoen kampioen noemen in afd. III waarmee we hem nogmaals van harte geluk wen sen. De strijd om de tweede en derde plaats is in deze Afd. nog volop aan de gaing. MIDDELHARNIS Spreekuur woningzoekenden. A.s. woensdagavond 31 maart tussen 7 en 8 uur zal op het gemeentehuis spreekuur voor woningzoekenden worden gehou den. ----------------------------------------------- Vereenvoudig uw eigen laat de Bank uw financiële be langen behartigen. inlichtingen Middelharnis - Sommelsdijk Kade 5 - Tel. (01870) 22 68 Geachte Redactie. Gaarne had ik o.s. stulcje in uw blad opgenomen in het belang van alle ket- tinghonden die zelf totaal weerloos zijn en aan het mensdom zijn overgeleverd in al zijn kwade luimen en lusten: HONDELEVEN Bij het lezen van het kantonverslag van vrijdag 19 maart j.l. doet het een mens toch v^eer goed, dat wij hier op het eiland een kantonrechter hebben die gelukkig ook een dierenvriend is, dit blijkt tenminste uit de toon en de straf die zijne Ed. achtbare hem terecht toe bedeelde, ik bedoel tegen het onmens P. J. de W. te den Bomm.el, die een der tienjarige kettinghond afschuwelijk verwaarloosde. In zijn verweer wat mij nogal erg leugenachtig voorkwam durf de hij nog te zeggen dat hij nu de hond had verkocht, ja, ja, wie koopt er nu een hond die 13 jaar aan de ketting heeft gelegen. Het is door deskundigen uitgemaakt dat dergelijke dieren zon der uitzondering krankzinnig zijn, hij zal hem vast niet zoals dat hoort door de veearts hebben laten afmaken, maar dit zal wel zijn gebeurd met een aftands jaclitgeweer en dan een paar keer mis schieten, van dat soort dierenbeulen kan men niets anders verwachten. Zijne Ed. Ach tb. is natuurlijk aan de Nederlandse wetten en normen gebon den die daarvoor bestaan, hij mag dus niet straffen zoals hij in zijn hart eigen- lijli: wel zou willen, b.v. een mens der tien jaar aan een korte ketting is na tuurlijk onzin, maar dertien uur zou voor dit onmens toch wel redelijk zijn geweest. Hij kwam dan vast wel tot een ander inzicht, vooral als hij zich in zijn eigen vuil moest omwentelen. Hulde moeten wij brengen aan de politieman uit den Bommel die door zijn proces verbaal dit ergerlijk geval in de open baarheid bracht, wij zullen hopen dat dit navolging vindt bij zijn collega's want er zijn nog veel meer van deze gevallen op het eiland. Ik weet dat er onder het politiecorps veel dierenvrien den zijn, nog veel dieren zitten in slech te hokken die totaal niet zijn beschermd tegen koude en hitte. De voorschriften zijn er wel maar de meesten storen zicli hier weinig of helemaal niet aan. Om een voorbeeld te noemen in het woon wagenkamp zitten ook twee dieren in erbarmelijke hokken. Men vraagt zich wel eens af waarom staan deze lieve dieren bij vele mensen toch in zo'n slecht blaadje, de hond heeft het lot van de mens in alle om- standiglieden gedeeld en hem in al zijn moeilijliheden trouw bijgestaan. Hij waakt over hem en over zijn be zittingen wanneer hij slaapt of afwe zig is, hij houdt het vee bij elkaar, zoekt verdwaalden en verongelukten op, helpt bij het opsporen en bewaken van mis dadigers, hij leidt de blinden, vervangt de kinderen in sommige gezinnen en bij alleenstaanden, hij spoort het wild op en hij was vroeger ook nog trekdier, met recht is hij een manusje van alles. Ondanks ai die prachtige eigenschap pen is zijn lot vaak barbaars, hij heeft bij de gratie van zijn baas en wordt gedood zodra hij de baas verveelt, hij kan zich niet beroepen op een on rechtmatige daad, hij kan geen advo caat nemen of een beroep doen op de rechter, hij is ook het enige dier dat een rechtstreeks belastingobject is, vroeger deelde hij dat fiscale lot met het paard, dat eens een grondslag was van de personele belasting. Voor iemand die van zo'n dier houdt maakt een paar gulden meer of minder belasting niets uit. De grote trouw en vriendschap welke men iedere dag weer ondervindt zijn dit dubbel en dwars waard, maar toch zijn er nog massa's mensen die voor dat verschil van eni ge guldens het stomme dier levenslang gevangenisstraf geven. Zo is de mens! J. Rotsma Hypotheken op huizen en landerüen tot 90»/o. Financiering van uw auto, motor, machines etc. Vlugge discrete behandeling. JOH. KNAPE - Tel. 231 - Ouddorp NIEUWE TONGE Muziekavond. Op zaterdag 3 april a.s. wordt door do leerlingen van mej. J. V. d. Berg in „Ons Dorpshuis" de jaarlijkse muziekavond gegeven. Aan vang 7 uur. OUDE TONGE Collecte. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk lieeft opgebracht de som van f 192,94, bij de bindstond f 1070,29; en voor H.G.O.-Fonds f 121,76 en in de toren f 132,78. Vergadering Vrouwenvereniging. Op woensdag 24 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal er door de vrouwenvereen. „V/eest een Zegen" in het vereen, ge bouw aan de Kolfweg een contactavond gehouden worden. De inleiding zal door mevr. M. Duim-van Dam uit Ooltgens- plaat gehouden worden. Zr. Coenradie vertoont de dia's over haar verblijf in een ziekenhuis in Bosland Surinam.e. Beste vieisjes en jongens! Eerst hst nieuwe raadsel maar; het is het laatste van de maartmaand! MAART-RAADSEL 4 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 1. Plaats waar Jezus voel moest lij den. 2. Nakomelingen van Ezau. 3. Het meer van Gennesareth wordt ook wel de zee van genoemd. 4. Eerst riepen de Joden en toen „Kruis Hem". 5. Joods geldstuk; Matth. 17). 6. Zoon van Isaï. 7. Hij zal eeuwiglijk be vestigd worden gelijij deen de Getuige in de hemel is getrouw (Ps. 89). 8. Vrouw van Lamech. 9. Afkor ting van Nieuwe Testament, 10. Letter. De beginletters vormen de naam die bij 1 wordt gevraagd. Dit is dus het laatste raadsel in maart; het is dus inzenden! BRIEVEN Ina de R., Dirksland. Hier sta je dus weer. De oplossing van het eerste raad sel staat er ooli al bij. Nu gaan wij al de oplossingen van deze maand inzen den. Het eerste moet je niet voor de tweede keer opsclirijven. Op het vogel tje moet je dus nog een paar weekjes wachten. Piet van K., Ouddorp. De vorige keer was je dus een beetje te vroeg; dat is beter dan te laat, maar nu moest je nog een keer schrijven. De rest van de vori ge oplossingen was in orde. Nu ver wacht ilc de maartoplossingen. Ik ben benieuwd. Ineke R., Rotterdam. Dat vind ik niet zo'n zware straf, om een gedicht op te moeten zeggen, al is dat er dan ook één van 20 regels. Heb je „Het sneeuwklok je" al opgezegd? Ja,, dat is een mooi gedicht. Ik ben benieuwd hoe het met je oom nu gaat en hoe is het met tan te, waarover je schreef? Het is niet erg, al spring je van de hak op de tak; dat doe ik ook zo vaak. Jan P., Middelburg. Hartelijk wel kom. Jan! Had je je naam al eerder in de krant verwacht? Hier sta je dan nu. Ilï sta er wel wat van te kijken, dat jij je zusjes wel eens helpt bij het raad selen. En dan nog een-eigen nieuw raad sel er bij! Het is prachtig! Dat zal met jou wel gaan. Krijna van K., Ouddorp, Ik begrijp het, Krijna, je lean niet blijven mee doen, al ben je het ook nog niet beu. Ma^ar liet werk roept en dat gaat num mer één. Je hebt lange tijd met de Blindeninstituut heeft hulp nod.ig Reeds vijftig jaar bestaat in ons land het Christelijk instituut voor blinden en slechtzienden „Bartimeüs" te Zeist. In de loop der jaren is men begon nen om, naar de zorg en opvoeding voor blinde kinderen, ook de aandacht te schenken aan kinderen, die slecht kun nen zien, en tenslotte, aan die kinde ren, die niet alleen het gezichtsvermo gen missen, maar ook nog zwak begaafd epileptisch of spastisch zijn soms zelfs nog meer ernstige afwijkingen verto nen. Hoe moeilijk dit werk is, bewijst het feit, dat gemiddeld op twee kinderen een verzorgster nodig is. Het tehuis „De Eheze", te Almen, geopend in januari 1961, herbergt on geveer 45 meervoudig gehandicapte blinde en slechtziende kinderen. Tevens is hier een B.L.O. School aan verbonden, waarin ook zeer zwakbe gaafde en zwakzinnege kinderen worden opgenomen, die soms nog zover ge vormd kunnen worden, dat zij later mogelijk toch nog bijvoorbeeld in een sociale werkplaats, een zeker bestaan kunnen vinden. Er moet meer ruimte komen voor de ze kinderen; daar er voor velen van hen geen opname meer mogelijk is door plaatsgebrek. Een nieuw gebouw (waarvoor de grond reeds is aangekocht) dat, naar wij hopen binnen afzienbare tijd in Doorn zal verrijzen, vergt ruim één miljoen gulden om met de bouw te kunnen beginnen. Door middel van een televisie-uitzending op 10 mei aanstaan de zult U in de gelegenheid gesteld worden een steentje tot het begin van de bouw bij te dragen. Op dinsdag 30 maart aanstaande or ganiseert de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen Afdeling Goede- reedeOuddorp ter voorbereiding van deze aktie een propaganda-avond in het vereen, gebouw te Ouddorp, aanvang 8.00 uur. De heer M. Overduin, propagandist van Bartimeüs, hoopt o.a. aan de hand van dia's, ons iets van het werk van het Instituut te laten zien en horen. Na de pauze zullen enkele jongeren een schets opvoeren, „Jonas weet het wel", getiteld. Iedereen is van harte welkom. De toegang bedraagt 0,50, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. De opbrengst van de toegangskaar- ten komt ten goede aan de bovenge noemde aktie. raadsels meegedaan en het is steeds met genoegen gev/eest van weerskan ten. Via Piet hoor ik in 't vervolg wel wat van je. Het beste verder, Krijna! Agatha K., Middelharnis. Een grote brief en netjes geschreven, Agatha! Ja, in het begin is alles nog vreemd, maar elite dag word je het beter gewend; dat zal jij wel ondervinden. Fijn zeg, een nieuwe fiets en dan zo'n mooie. Heb je de puzzle al helemaal klaar? Het zal wel mooi zijn, maar het is een heel werk. Lourvna P-, Middelburg. Wat heb jij veel geschreven, Lourina! En dan nog een raa,dsel! Ik hoop het wel te plaat sen; ook dat van je broer. Maar nog een beetje geduld, hoor! Op 't ogenblik zijn wü nog ver van 1 juni af, maar wij weten maar al te goed, hoe vlug we daar zijn, als we gezond mogen blijven. Je best maar doen! Je rapportcijfers geven wel goede moed. Loesje N., Dirksland. Toen je schreef, wals Margreet ziek en Thea verkouden. Hoe is het met beiden? Je neefje heeft veel gekregen, zeg! En nu je versje: VOOR LOESJE. Laat ik ook in 't album schrijven Op je vriendelijk verzoek En zo goede vriendjes blijven. Staat het aardig in je boek? Ja, het is maar een papiertje En dat is zo mijn maniertje. Maart 1965 Oom Ko Willy de K., Herkingen. Is de jaar vergadering nu al gehouden? De ouder avond is natuurlijk doorgegaan. Had je mooie tekeningen? Die kaart van Nederland zal wel veel bekijks heb ben gehad! Wie heeft dat zo leuk ver zonnen? Lien M., Middelburg. Er doen veel kinderen van Herkingen met de raad sels mee, maar ik ken al de onderwij zers van Flakkee niet; dat begrijp je wel. De kinderen hebben het wel dik wijls over de schoolzaken, maar van die verloving hebben ze niets gezegd. Straks is de reis naar Flakkee niet zo moeilijk meer. Dan mag je je nichtje wel op zoeken, denk ilc. Misschien is ze wel getrouwd als de Oosterscheldebrug Idaar is. Joke V., Ouddorp. Nu zal je wel beter aan de nieuwe beugel gewend zijn. Ik hoop dat alles goed mag terecht ko men. Doe je zo graag vaderlandse ge schiedenis? Het is een mooi vak, maar je moet er veel van onthouden. Er zijn zoveel mensen en zoveel jaartallen! Nog hartelijk gefeliciteerd met kleine Simo- ne. Nu behoefde ze niet te huilen, want nu kreeg ze zélf spulletjes. Heleen den B., Herkingen. Ja, het is leuk om in de krant te staan; vooral als je naam onder de prijswinners te lezen is. En dan ziet de hele familie dat ook! Je noemt ook tante Gr. Hoe gaat het met haar? Wat is dat al lang geleden dat ik haar heb ontmoet! Hoe ging het met het verkeersexamen? Thea N., Dirksland. Ik hoop dat de verkoudheid nu over is. Heeft Jorientje niet geschreid in de kerk? Dat is niet zo gewenst, hè, als je het moet dra gen. Moet jij Carla ook naar de doop brengen? Was het papier van Loes? Nou, dan neemt zij in 't vervolg maar een velletje van jou. Henk van R., Melissant. Uit de ge tekende situatie zie ik, dat het wagen tje voorrang had, want het was snel verkeer en daar moest jij voorrang aan geven. Gelukkig dat het zó afliep. Je hebt alles duidelijk uitgelegd; alleen de blauwe plekken zie ik niet en ook niet je fiets met de deuken. Die blau we plekken zullen nu ook al verdwenen zijn en die deuken----- AdriaoM den B., Herkingen. Nu móest- je wel schrijven, al had je het nog zo druk, want die prijs was wel een brief je waard! lees tenminste: een heel erg mooi boek! En je had het toen nog niet uit. Nu zal je het wel helemaal gelezen hebben. Toen je schreef waren er al 150 latmmetjes; ik kan niet schatten hoeveel er nu zullen zijn. Misschien 200? Niet lachen, hoor, als ik glad fout ben. Jantje H., Ouddorp. Nog van harte gefeliciteerd. Jantje. Het is nu weer al verleden tijd. Hebben jullie zoveel speldjes? Ik spaar ze ook, maar niet voor mezelf. En nu je versje: VOOR JANTJE. Ja, dat is mijn poesievers Afgeleverd door de pers, -Wiet geschreven in je boek. Toch voldaan aan je verzoek. Jij weet toch wie 't heeft gedaan En je naam zie j' ook nog staan. Maart 1965 Oom Ko. Truus O. Domburg. Goed gewerkt, Truus! De brief, die nu komt, zal wel meer nieuws bevatten misschien. De op lossingen zijn het voornaamste en die heb je prachtig geschreven en zonder fouten! Ga zo maar voort! Jan de E., Geldermalsen. Je zal nog een poosje op het blauwe karton moe ten wachten. Maar dat zal er wel ko men op je verjaardag, als je het mag beleven. Dan kun je verder met je trek pop. Wat zal die mooi worden! Van de reptielen weet je meer af als ik. Ik heb niet zo'n boek, weet je. Leentje H., Ouddorp. Je hebt veel werk gemaalkt van je brief, Leentje! Het is leuk geworden, zo'n schuine witte brief op het grijze papier. Doen jullie dat op school ook wel eens? En nu het moeilij ke woord, maar het zal nu wel te laat zijn, denk ik. Ik weet niet waarvoor je het moest hebben. Ik wil toch nog wel zeggen wat het betekent. Philatelisten zijn kenners en verzamelaars van post zegels. Ben jij er dan ook één? Meisjes doen dat niet zo als jongens, hè? Allemaal zorgen jullie nu dat ik de brieven met de oplossingen op tijd heb, nietwaar? Als jullie tenminste gezond zijn. Maar dan zorgt een huisgenoot wel voor de verzending. Dat is ook al meer dan eens gebeurd. De hartelijke groeten en tot volgen de week, OOM KO. Ds. P. Honkoop, „Gode tot eer." Vijftien feeststoffen. Uitgave firma Van der Stouw te Rijssen. Van de te Yerseke overleden predi kant ds. P. Honkoop is een bundel feest stoffen verschenen, onder de titel „Go de tot eer". Deze titel is gekozen, om dat ds. Honkoop vaak de gewoonte had om. zijn preken te beëindigen met de uitroep: „Gode tot eer en onze ziel tot zaligheid!" De preken zijn op twee na, door hemzelf voor de pers gereed ge maakt. De bundel bevat 3 preken voor Ad vent; twee voor Kerstfeest, twee voor de Lijdenstijd; een voor Goede Vrijdag; twee voor Pasen; twee voor Hemelvaart en drie voor Pinksteren. Ze zijn zeer geschikt om in vakante gemeenten te worden voorgelezen. Ds. Honkoop had zo zijn eigen stijl; het middelpunt van zijn prediking was echter altijd Jezus Christus en Dien ge kruisigd. Terecht schrijft zijn zoon ds. A. F. Honkoop te Goes in het voor woord: „Het zijn geen preken voor de gemoedelijke christen die zoekt naar kenmerken en eigenschappen om daar in te rusten ze zijn afsnijdend in al les en 't werk Gods staat er in op de voorgrond." Wij bevelen deze predikaties van har te aan. Hier wordt goede kost geboden en velen zullen de bundel gaarne wil len bezitten. Ds. Honkoop spreekt er nog in, nadat hij gestorven is. De uitvoering is in fraaie band, het is goed papier met een duidelijke lees- letter. De bundel is in iedere boekhan del verkrijgbaar. „De erfenis van onze Vaderen," Uit geverij fa. Pieters, Oostburg. Met een voorwoord van ds. G. A. Zij- derveld, Red. van de Reveil-serie. Dit fraai uitgevoerde boekwerkje be vat een zestal preken van bekende oud- vaders, n.l. van Alexander Comrie, Abraham Hellenbroek, Bernardus Smy- tegelt, Florentius Costerus, Jodocus van Lodenstein en Theodorus van der Groe. Zonder ook maar iets aan de inhoud af te doen, zijn deze preken overgezet in hedendaags Nederlands, met de be doeling om de geschriften der oudva- ders weer in de belangstelling van het Nederlandse volk te brengen, ook en vooral, opdat onze jeugd kennis zal ne- m.en van de geest en de godsvrucht der vaderen. „Laten wij deze theologische geschriften niet in een museum opber gen" schrijft ds. Zijderveld in het voor woord, „maar ter hand nemen en op nieuw bestuderen! Evenals ze dat vroe ger waren, kunnen ze ook nu nog tot rijken zegen zijn. Ds. G. A. Zijderveld is ook de gees telijke vader van de Reveil-serie, waar mee duizenden preken in een 'handige uitgave onder ons volk worden ver spreid. Wij juichen deze arbeid zeer toe. Bestellingen van het hierboven ge noemde boekwerkje en ook op de pre ken uit de Reveil-serie kunnen gedaan worden bij de Uitgeverij Pieters te Oostburg Z. VI. RIJMEN VAN TIJMEN Treklien vele kinderen. Nu de schooltand uit? Geeft men voor zo'n flesje, Zelfs geen rooie duit? Die Flakkeese „Melkweg," Is geen effen baan, Men komt voor problemen. Telkens weer te staan. „Wat is smaak?" dit mag wel Even hier gevraagd. Wordt er in die kwestie, Niet teveel geklaagd? Smaken zijn verschillend, Zo wordt er gezegd. Wat de een soms afkeurt. Vindt een ander echt! Is het schoolmelk drinken. Echt vandaag een straf? Komt de Combinaitie, Zo bekaaid er af? Nou dan maar een pilsje, In het speelkwartier, Of alleen een droogje, Want het geldt ook hier: Het pasteuriseren. Is een kous apart 't Oordeel .van veel mensen, Is soms wel wat hard! TIJMEN. E.V.O. waarschuwt: Bezitters van een auto met diesel- of Ig.p.-motor, die motorrijtuigenbelas- sting Iiebben voldaan voor een periode na 1 april a.s., zullen nog een extra be drag moeten bijbetalen. Dit is een ge volg van het feit, dat de aanvankelijk voor een jaar geldende verhoging van het z.g. diesel/l.p.g.-tarief van 220V0 en 255°/o per 1 april 1965 permanent wordt. Doordat het pei-manent maken van de 255''/o toeslag op de motorrijtuigenbe lasting voor diesel- en l.p.g.-auto's vrij laat in het Staatsblad is afgekondigd, naoesten de ontva;ngers bij de afgifte van nieuwe of de verlenging van belas- tingkaarten voor een periode na 1 april 1965 aanvankelijk de „oude" 220''/o toe slag rekenen. Een groot aantal bezit ters van diesel- en l.p.g.-auto's zal dus nu een bedrag moeten bijbetalen tot de 255*'/o toeslag is bereikt. De Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie E.V.O. ver neemt, dat het bijbetalen vóór 15 april a.s. moet plaatsvinden. Als nadien wordt geconstateerd dat deze bijbetaling niet heeft plaatsgevonden, kan een boete worden opgelegd van f 50,wegens het rijden met een ongeldige belastingkaart. Omdat 'het niet zeker is, dat alle ont vangkantoren een bericht van bijbeta ling zullen zenden, waarschuwt de E.V.O. de in aanmerking komende auto bezitters om zelf tijdig de bijbetajing te regelen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 6