Decolijnisatie Openstelling Grevelingendam waarschijnlijk toch 1 april Aula op nieuwe begraafplaats te Nieuwe Tonge R.T.M. riidt elk uur Zierihzee-R'dam via Oude Tonge R.T.M. Stations gebouw te Ouddorp uitgebrand Begrafenis de heer P. J. V. d. Ree Plaatselijlc nieuws STRUSK. een werkster Toerisien Jaarvergadering C.B.T.B. afd. West-Flakkee Fa. P. KASTELEIN Algemene ledenvergadering 37e jaargang Dinsdag 16 maart 1965 No. 3371 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Ernstige botsing op kruis punt Schaap^weg-Rijksweg Sommelsdijk Poppenwlegen Moedercursus Den Bommel Coöp. Raiffeisenbanic „Den Bommel" PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - 3MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm, By contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per iveék: dinsdag- en vrijdagavond Het woord, dat boven dit artikel staat, lijkt vreemd, maar behoeft het niet te zijn. Men zal het in een woor denboek niet vinden, want het is pas gevormd. Wie het ontleedt, vindt al spoedig de sleutel: Colijn. Decolijnisa tie is een nieuwe term, waarmee be doeld wordt het streven van een deel der anti-revolutionairen om de partij te ontdoen van de ideeën en opvattin gen van Colijn en ze geheel te richten op de „links-sociale" oftewel progres sieve koers van een aantal huidige lei ders. We zouden het dus kunnen ver talen met „ontcolijnisering." Er bestaat inderdaad in de A.R. par tij en ook daarbuiten een probleem- Colijn. Dat heeft niet alleen historische, maar ook actuele betekenis. Wat het inhoudt, willen we in het kort uiteen zetten, maar laten daaraan een korte levensbeschrijving voorafgaan van deze vooroorlogse staatsman, omdat alleen de ouderen onder onze lezers zijn op treden hebben meegemaakt. Handrikus Coliin, die in de dertiger jaren zulk een grote rol heeft gespeeld in onze landspolitiek, was geboren in 1869 als zoon van een boer in de Haar lemmermeer. Aanvankelijk zou hij christelijk onderwijzer worden, maar zijn voorkeur ging uit naar het mili taire vak en zo werd hij beroepsoffi cier bij het vroegere K.N.I.L. (ons In dische leger). Hij deed als zodanig mee aan de expeditie naar Lombok in 1894 en speelde een grote rol bij de pacifi catie van Atjeh. Als adjudant en ver trouweling van gouverneur-generaal Van Heutz kwam hij volledig, op de hoogte met de Indische staatsinrichting en heeft hij bij de regeling van het bestuur der buitengewesten het land grote diensten bewezen. Tot zijn veer tigste jaar bleef hij er, maar kwam toen op verzoek van Dr. Kuyper naar Nederland om lid te worden van de Tweede Kamer voor de A.R. partij. Reeds twee jaar later werd hij Minis ter van Oorlog. In 1914, toen de eerste wereldoorlog uitbrak, werd hij directeur van de Bataafse Petroleum Maatschap pij en de Koninklijke en vertoefde toen meestal in Londen. Na het overlijden van Dr. Kuyper in 1920 werd hij diens opvolger als leider der partij en nam hij zitting in de Tweede Kamer. In 1923 werd hij mi nister van Financiën en voerde hij een noodzakelijk complex van bezuinigings maatregelen door, die hem met name bij de socialisten zeer impopulair maak ten. In 1925 werd hij voor de eerste maal minister-president vóór de oor log kon een A.R. dit nog worden, daar na was dit ambt alleen weggelegd voor een K.V.P'ër of een P.v.d.A.-man en hij is dit in totaal vijfmaal geweest. In de twintiger en dertiger jaren was hij enerzijds de meest prominente staats man van ons land met internationale reputatie, maar anderzijds ook een om streden politicus, die veel oppositie on dervond van de S.D.A.P. en later ook van de roomsen. Bij al wat toen pro gressief was, stond hij bekend als de kapitalist, als de olie-koning, maar aan de andere kant stonden de A.R. en vele liberalen achter hem. Bij de verkiezin gen van 1937 behaalde hij een klinkende overwinning en kreeg de A.R.P. 17 ze tels in de Tweede Kamer van 100 (nu 13 van de 150). Hij beheerste de hele verkiezingsstrijd en werd als de „ster ke man" beschouwd. In de vooroorlog se tijden was er bij de A.R. een ware leidersverering ten opzichte van Kuy per en Colijn. Na de oorlog deelde Schouten daar ook nog enigermate in, maar daarna is ze totaal verdwenen, mede door dat de A.R.P. geen centrale figuur meer heeft, evenmin trouwens als de andere partijen. In 1939 viel zijn kabinet. En dan komt de oorlog. Colijn staat buiten de regering, maar is nog leider van de A.R. partij en hoofdredacteur van de „Standaard." Koningin en ka binet wijken uit naar Londen. En dan blijkt, dat Colijn uit zijn evenwicht is. In zijn blad keurt hij de handelwijze van vorstin en regering sterk af en noemt ze een „smadelijke vlucht." Hij was Overigens de enige niet. We herin neren ons, dat wijzelf destijds tiental len mensen hebben moeten uitleggen, waarom het beter was, dat ze uitge weken waren. Colijn was hier fout en het is maar goed geweest, dat hij toen geen min. president meer was. Maar hij maakte enige weken later een nog veel ernstiger fout; hij schreef een brochu re „Op de grens van twee werelden," waarin hij de stelling verkondigde, dat Duitsland de oorlog niet meer verlie zen kon na de val van Frankrijk en dat we dus er rekening mee moesten hou den, dat dit land de hegemonie op het continent zou behouden. Vele Neder landers dachten dit toen ook, want) Engeland was weerloos en Amerika en Rusland stonden nog buiten de anti- iiazistrijd. Maar Colijn had dit nooit publiek moeten verkondigen. Er kwam al direct felle kritiek op. Velen be schouwen het als landverraad. Geluk kig heeft hij spoedig ingezien, dat hij te ver was gegaan en trad hij op als spreker op openbare vergaderingen, dia echter al gauw door Seyss-Inquart wer den verboden. Colijn was niet fout, maar hij maakte enkele fouten. Hij or ganiseerde het ondergronds verzet in de A.R. partij, doch op 30 juni 1941 werd hij gearresteerd. Eerst werd hij in Valkenburg geïnterneerd, toen naar Berlijn overgebracht, waar hij 36 ver horen onderging en tenslotte werd een hotel te Jlmenau in Duitsland voor hem en zijn vrouw als verblijfplaats aange wezen. Daar is hij op 18 september 1944 aan een hartaanval overleden. De laatste jaren van zijn leven waren dus wel heel tragisch. Graag had (hij na de oorlog het land weer gediend, maar hij heeft zich niet igerealiseerd, i.dat voor hem dan geen plaats meer zou zijn in de politiek. Zelfs de grote En gelse oorlogsleider Churchill kreeg daartoe geen kans, want in jui 1945 werd hij weggestemd omdat hij conservatief was. Bovendien bleef op Colijn de smet rusten van zijn beide publicaties, hoewel hij die zelf later zal hebben betreurd. Waarom we dit alles nu weer opha len? De naam van Colijn wordt in de naoorlogse tijd en ook thans nog meer malen genoemd als symbool van de kapitalistische reactionaire politiek in de vorm van aanpassing, bezuiniging en z,g. antisociale maatregelen. Zo stelden socialisten en communisten het graag voor. Maar ook binnen de A.R. partij zelf is bij een deel van haar aanhangers Colijn de conservatief, misschien nog wel rechts-sociaal, maar beslist niet links genoeg. Met name wordt door hen, die hem verwerpen, aan Colijn verwe ten, dat hij in de jaren van de grote krisis, die in 1929 begon, niets gedaan heeft om de nood, speciaal van de 400.000 werklozen, te lenigen en dat hij een heel verkeerde sociaal-economische politiek voerde. Dat deze of soortgelijke stemmen ook in de A.R.P. worden ge hoord, heeft bij enkele kiesverenigin gen uit de bollenstreek geleid tot pro testen tegen deze „decolijnisatie" van de partij. Zij nemen het niet, dat Co lijn en andere leidende figuren uit de dertiger jaren <De Wilde b.v.) thans fun geren aJs de kop van jut, zoals zij het uitdrukken. Hoewel schrijver dezes destijds ook slachtoffer is geweest via salarisverla gingen van de Colijn-politiek willen we toch in dit opzicht iets te zijner verde diging zeggen. Zoals ieder begrijpt staan we hier weer voor de vraag hoe ver men kan en mag gaan met sociale maatregelen en in hoeverre gezonde economische wetten hierin een rol moe ten spelen. Dit hngt samen met de vi sie, die men heeft op de economie, de financiële mogelijkheden en het begrip „sociaal." Wie het sociale laat domine ren, neemt het niet zo nauw met fi nanciën en economie. En wie de laat ste voorrang geeft, omdat ze per slot van rekening de basis zijn van het so ciaal-mogelijke, die wordt direct in de conservatieve hoek gedrukt. Colijn was econoom en financier en in sociaal op zicht dat hij, naar men zegt, zuiver li beraal. Wat het laatste betreft, hij ver zette zich inderdaad tegen socialistische experimenten, maar wie zijn boek „Saevis tranquillus in undis" leest, komt tot de conclusie, dat hij beslist niet an ti-sociaal was, maar gezond christelijk sociaal. Het grootste verwijt, dat men tegen hem aanvoert, is, dat hij de werk lozen liet verpauperen. De S.D.A.P. wil de, dat hij haar Plan van de Arbeid zou uitvoeren, n.l. grote werkverruimings- objecten, die tweehonderd miljoen per jaar moesten kosten. Er zijn vele werken uitgevoerd, maar men vergat, dat daar mee de crisis niet kon worden opge lost. Zij was internationaal en een ge volg van het feit, dat de export ver lamd was. En zolang deze stagneert, is een economische crisis niet op te los sen, toen niet en nu niet en nooit. Denkt men soms, dat wanneer thans een we reldcrisis in de economie zou optreden, men deze zou kunnen genezen met con juncturele maatregelen in Nederland alleen? Dat is dwaasheid. Zelfs al zoü men toen de Keynesiaanse economie gekend hebben, waarmee men nu zo dweept, dan ware dit nog niet mogelijk geweest. Maar Keynes schreef zijn be roemde boek pas in 1936 en zijn theorie werd pas na de oorlog gemeengoed. Men kan het in elk geval Colijn niet kwa lijk nemen, dat hij de werkloosheid niet bestreden heeft met het conjunctuur- politieke instrumentarium, waarover men nu beschikt. Colijn heeft destijds alles gedaan wat hij kon om de inter nationale economie en handel te her stellen, maar vergeefs. Het is onbilijk om hem hier in gebreke te stellen. Het is dus onnodig de A.R.P. te de- colijniseren. Colijn had gezonder ideeën op dit gebied dan de links-sociale A.R. En ondanks zijn fouten in 1940 was hij een goed vaderlander, die zelf in ballingschap stierf en in de strijd tegen de Jappen twee van zijn drie zonen ver loor. Wij zien dan ook geen aanleiding mee te doen aan de regering van Co lijn. Ondanks zijn fouten was hij een groot man. De decolijnsatie beschouwen we als een symptoom van de overaccen tuering van de sociale aspecten van het leven. Op het kruispunt SchaapswegRijks weg (naar de Haringvlietbrug) onder den Bommel heeft vrijdagmiddag weer een ernstige autobotsing plaats gehad, De beide bestuurders werden zodanig gewond dat zij in het ziekenhuis wer den onderzocht waarna zij naar hun woning konden worden vervoerd. De heer A. de Berg uit Dirksland na derde met zijn Austin 7 het kruispunt rijdend op de Prov. weg uit de richting van de Brug. Uit de richting Ooltgens- plaat stak dhr. Hottink uit Ooltgens- plaat in zijn Mercedes de weg over naar de richting den Bommel. Zijn wa gen werd door de naderende Austin gegrepen. De heer de Berg werd bij de botsing uit zijn wagen geslingerd. De materiële schade was zeer groot, beide auto's moeten als totall-loss worden be schouwd. De beide verwonde bestuur ders werden door dokter Buth verbon den waarna zij ter observatie in het ziekenhuis werden opgenomen. Later konden zij naar huis worden gebracht. Zeer waarschijnlijk zal de openstel ling van de Grevelingendam toch nog kunnen plaats hebben op donderdag 1 april is. De datum is overigens nog niet pre cies vastgesteld, omdat de organisatie voor de opening nog niet in alle delen geregeld is. Het ligt n.l. in de bedoeling dat de minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. V. Aartsen de officiële openingsplech tigheid door een symbolische handeling zal verrichten, waarmee Schouwen Dui- veland als laatste van de Zeeuwse eilanden een vaste verbinding zal hebben. Door de Kabinetscrisis zou het e.v. ook een andere minister kunnen worden. Het is echter wel zo ver, dat de noodweg tegen die datum geheel gereed zal zijn. Het wordt een weg met twee rijstroken, die voor alle verkeer zal worden opengesteld. Wel zal er over een afstand van een 1 kilometer een snelheidsbeperking tot 50 km gelden. Er zullen op deze noodweg ook borden „inhalen verboden" komen te staan. Zoals in een vorig nummer vermeld zal de definitieve weg op de dam in de nazomer gereed zijn. Uit Westerschouwen komt er elke twee uur een bus met aansluiting op de uurdienst Zierikzee-Rotterdam; uit Ellemeet (Brouwershaven) eveneens om de twee uur. Er komen per dag zes aansluitingen naar het vliegveld en acht naar Westerschouwen. De reis van de Westhoek naar Rot terdam gaat 2% uur duren. De reis duur zal echter bekort kunnen wor den als 't slechte weggedeelte bij de Barendrechtse brug hersteld zal zijn. RIJMEN VAN TIJMEN Na opening GrevelingendaTn: Tijdens een verleden week gehouden vergadering van de V.V.V. Burgh Hatmistede, heeft de directeur van de N.V. Rotterdainsche Tramweg Maat schappij, dr. H. J. van ZvAjlen, medege deeld, dat na voltooiing van de Greve lingendam 'il VMrdienst Zierikzee-Rot terdam zal worden ingevoerd via Oude Tonge, aldus lazen we in de Zierikzeese Nieuwsbode. De eerste bus uit Zierikzee naar Rot terdam vertrekt 's morgens 6.30 uur (half zeven), de laatste 's avonds 21.30 uur (half tien). De laatste bus uit Rot terdam naar Schouwen-Duiveland gaat vertrekken 's avonds om 21,00 uur (ne gen uur). Ze komen bij stromen, Straks over de dam. 't Zijn al A.O.W.-ers, 't Verkeer ligt vast lam Ze komen uit Schouwen, Ze varen terug. Ze willen graag zien, „Onze" dam en de brug. Dat hadden ze nooit In 't verleden gedacht! Twee eilanden dicht Tot elkander gebracht. Ze kijken dan stellig, Hun ogen wel uit. „Hoe is zo iets mogelijk! Dat roepen ze luid. Wat moet dat wel kosten, Zo denkt menigeen. Was dat nu niet mogelijk. Veel jaren geleen? Van Bru naar 't dorp Herken, Vaart 't bootje niet meer Ein ook bij St. Jacob, Zet Maas u niet meer 't Verandert er alles De noodweg haast klaar. Die Grevelingendam, 'n Juweeltje, nietwaar? Tijmen STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. Donderdagavond 7 uur hoopt ds. G. Mouw voor de Geref. Ge meente alhier voor te gaan. OUDE TONGE KerkdJensit. Donderdag 18 maart a.s. hoopt ds. P. Blok voor de Ger. Gem. al hier voor te gaan des avonds 7 uur. Gezin met twee kinderen dakloos Terwijl de bewoners, de buschauffeur A. V. d. Maas met zijn echtgenote en twee kinderen afwezig waren is zon dagmiddag het stationsgebouw van de R.TM. aan het busstaion te Ouddorp voor een groot gedeelte door een felle brand verwoest. De restauratie, met inventaris en meubilair brandde geheel uit. Ook woedde het vuur in de gang die vanuit de restauratie naar het woongedeelte leidt. De brandweer kon het vuur bui ten de woonkamer houden, doch de in boedel moet als verloren woi-den be schouwd, het werd n.l. door een dikke laag roet bedekt. Ook op de zolder werd een ware verwoesting aangericht. Het stationsgebouw ligt wat achteraf waardoor de brand eerst later werd ont dekt. Het was de naast het stationsge bouw wonende mevr. Spijbroek die al arm sloeg nadat zij was opgeschrokken door het gerinkel van brekend glas. Door de hitte van de brand waren alle rui ten gesprongen waarna het zich snel uit breidende vuur nog meer vrij spel kreeg. De ijlings gewaarschuwde brandweer was de brand spoedig meester. Door haar snelle optreden bleek het dak van het gebouw geheel intact. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Men denkt er aan dat de in de restauratie brandende oUekachel kan zijn ontploft. Door een deskundige zal dit worden on derzocht. De schade beloopt plm. 30 duizend gulden. Het pand was verze kerd. Het gezin v. d. Maas dat zo plot seling dakloos was geworden heeft bij de familie J. Mierop aan de Broekweg onderdak gevonden. Adjudant Boere die toevallig passeer de toen de brand werd ontdekt zou de brandsirene in werking stellen door de in een kastje aan de toren bevestigde schakelaar in te drukken. In de con sternatie wipte hij echter de toren bin nen en drukte op een knop waardoor de torenklok ging luiden, al spoedig ge volgd door het geloei van de sirene. Er was voor deze brand een bijzonder gro te belangstelling, voornamelijk van kerkgangers die de middagdienst had den bijgewoond. Onder grote belangstelling heeft za terdagmiddag de begrafenis plaats ge had van de heer P, J. v. d. Ree, in le ven ouderling van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Deze begrafenis had plaats vönuit het Herv. Verenigingsgebouw „Vita Nova" en werd geleid door de pastor loei ds. H. C. Bultman. Door ds. A. Gooyer uit Wezep, de vroegere predikant te Som melsdijk, werd ook nog het woord ge voerd, die er op wees dat de overle- ne onder hem tot het ambt van ouder ling kwam, welke functie hij ruim6 jaar heeft vervuld! Aan de groeve is niet meer gesproken; door de heer H. Krijger, bedienaar der begrafenissen, werd namens de familie dank gezegd voor de bewezen eer. De heer P. J. v. d. Ree had een ern stige hartkwaal; hij is 1% jaar ziek ge weest, waarvan hij ruim een half jaar in het ziekhuis heeft vertoefd zowel te Dirksland als in het Diaconessenhuis te Rotterdam. In het particuliere leven dreef de heer V. d. Ree een druk Administratie-kan toor, dat door hem in 1931 is opgericht. Eerst was hij werkzaam op de Rotter damse Bank, waarna hij zich vestigde te Sommelsdijk aan de Dorpsweg, daar na aan de Binnenweg 14, naast kapper V. Dijk, tot in 1954 het aangekochte pand Binnenweg 6 werd betrokken. In dit kantoor is ook assurantiewerk opge nomen en een agentschap van de Nederl Middenstandsbank gevestigd. De oud ste zoon, de heer W. v. d. Ree (de jong ste zoon is machinist b.d. grote vaart) heeft reeds enige jaren de leiding in dit bedrijf. De overledene was een zeer harde werker en een zeer geziene persoonlijk heid. Onder de aanwezigen op de begra fenis waren ook de predikanten ds. K. Schipper uit Middelharnis en ds. H. N. V. Hensbergen te Dirksland. De afd. West Flakkee van de C.B.T.B. houdt a.s. donderdag 18 maart haar jaarvergadering in de Chr. Landbouw- huishoudschool te Ouddorp. Aanvang nam. 7.30 uur. Spreker voor deze avond is drs. K. C. van Kempen die zal spre ken over de E.E.G. en de gevolgen voor de Landbouw. Op de uitbreiding van de bestaande begraafplaats aan het Korteweegje is een nieuwe aula gebouwd. Het fraaie gebouw is ontworpen door dhr. J. de Kleer. Het bevat plm. 70 zitplaatssen en is voorzien van sanitair en verwarming. De Bijbel werd geschonken door de kerkeraad van de Herv. Gemeente. Bouwers waren fa, A, v. Driel metselwerk; fa. Mosselman timmerwerk en de fa. Ka- rels schilderwerk. MIDDELHARNIS Instructie m,ond-op-m,ond-beademing De meest moderne methode van kunst matige ademhaling is thans de mond- op-mond-beademing. Deze heeft bewe zen zeer dikwijls levensreddend te zijn op zeer kritieke momenten. Daarom heeft het bestuur van de af deling Middelharnis van het Nederland- sche Roode Kruis gemeend, er goed aan te doen deze methode op de algemene vergadering van woensdag 17 maart 19.30 uur in de Jeugdhaven te laten de monstreren. Dit zal geschieden door het Medisch team van het R,K.K. te 's Gra- venhage. Leden en belangstellenden nodigt het bestuur ook hiermede uit op deze ver gadering aanwezig te zijn. Ook op de middelbare scholen zal in de' komende tijd deze mond-op-mond- beademing methode aan de leerlingen van de hoogste klassen gedemonstreerd worden. District wedstrijd Rode Kruis. Zater dag 20 maart a.s. zal een wedstrijd ge houden worden, waar Rode Kruis help sters en Rode Kruis helpers aan mee zullen doen. Deze wedstrijd zal plaats hebben in de aula van de Technische school te Middelharnis, aanvang half drie. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. De winnaars van deze wedstrijden zullen het District Zuid-Hollandse eilanden vertegenwoordigen in de Kringwedstrijd, die met 1 mei te Voor burg gehouden zal worden. OUDDORP Ouderavond O.L.S. Vrijdagavond j.l. is in de zaal van hotel „Duinzicht" de ouderavond van de Openbare Lagere School gehouden. De avond, die onder leiding stond VEin het hoofd der school, de heer W. H. M. van Geelen, werd, zoals gebruikelijk geheel verzorgd door de leerlingen. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J, C, Komtebedde, kon een groot aantal ouders en belangstellenden wel kom heten. Hierna konden de ouders ge nieten van de verrichtingen van hun kinderen op de planken. Aan het einde van de avond dankte de heer Komtebedde het personeel voor al hun moeite, die ze zich gegeven had den om deze avond tot zo'n groot suc ces te maken. Ledenvergadering Roode Kruis. De afdeling Ouddorp van het Roode Kruis hoopt a.s. donderdag 18 maart haar alg. ledenvergadering te houden te 8.00 uur in het Vereen, gebouw. Aller opkomst is dringend gewenst en wordt verwacht! NIEUWE TONGE Biddag Geref. Gemeente. Morgen, woensdag, zal in de Ger, Gem, alhier biddag worden gehouden. In de 2.30 en 6.30 uur te houden diensten hoopt ds. G. Mouw van Middelharnis voor te gaan. OUDE TONGE Gymavond. Vrijdagavond j.l. 12 mrt. gaf de Gymnastiekver. O.K.K. in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse uit voering. De voorzitter dhr. D. van Es, sprak een woord van welkom, op deze avond. Na opening werd met vaart be wezen, dat de Gymnasiasten de lessen uitstekend onder de knie hadden, en de uitvoering van verschillende onderdelen der oefeningen stonden daarbij dan op een hoog peil. Hierna besloot de voorz. deze mooie avond O.K,K, kan terug zien op deze welgeslaagde uitvoering. Vrouwenvereniging. De vrouwenver. Weest een Zegen hoopt op woensdag 17 maart a.s. in het vereen, gebouw aan de Kolfweg alhier des nam, 7.30 uur ver gadering te houden. De inl, zal door mevr. Jonkers-van de Peut worden ge houden. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Geref. Gemeente. Woens dag 17 maart des nam. 6 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. W. Hage te Klaaswaal, Zestig jaar getrouwd. Maandag 15 maart herdacht het echtpaar L, Jordaan Mengelkamp, Langeweg 23, zijn 60- jarige echtvereniging. Het feit werd in de familiekring herdacht. UIT HET ZONNIGE ZUIDEN! Rozijnen 250 gram 55 Krenten 250 gram 59 Appeltjes 100 gram 60 Pruimen „estra" 250 gr. 80 Tutti Frutti 200 gram 75 Speciale aanbieding: Abrikozen 150 gram 98 Zoete pruimen 250 gr. 65 Vraagt receptenfolder! Sommelsdijk, Telefoon 2241 WE5TDUKI5 - HIDDELHRRNIS ontvingen we weer in bij zonder leuke modellen. Poppen in alle maten en prijzen, Poppenkleertjes weer het nieuwste wat er te koop is. Alle speelgoed in een enor me collectie voor klein en groot. De moedercursus te T>en Bommel begint a.s. donderdagavond te 7.30 uur in het Groene Kruis- gebouw. De curus wordt gegeven door mej. zr. I. T. Zwaai, districtsverpleegster. GEVRAAGD voor het schoonhouden van het bankgebouw. Voor goed speelgoed naar: MIDDELHARNIS Spreekbeurt. D.V. donderdagavond zal voor de Chr. Ger. J.V. spreken over DE VvAAL het onderwerp „De brede en de smalle weg" ds. G. Bouw van Eemdijk, kerk gebouw Hoflaan te Middelharnis. Zandpad 118, Middelharnis De COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „MIDDELHAKNIS-SOMMELSDIJK" houdt haar jaarlijkse op donderdag 8 april 1965 in hotel Spee te Sommielsdgk, 's avonds te 7.00 uur. De agenda bevat o.m.: goedkeuring Rekening en balans 1964, terwijl er tevens verkiezingen zul len worden gehouden i.v.m. het periodiek af treden van een lid van het bestuur en van de R.v.T. De jaarstukken alsmede de voordrachten voor de verkiezingen liggen vanaf heden voor de leden ten kantore der bank ter inzage. HET BESTUUR.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1