EiiivnDEn-rnEiJws Vertraging Biij Deltawerken Provinciale Sticliting Revalidatie en Stichting V.LG. Bn'onchiletteii Kanselboodschap Snuif en wrijf Ouderavond van Prinses Marijke-kleuterscltool Diijes en Daijes Jeugdconcours Mellssant Teams werken ook op Goeree-Overfiakkee Invaliden krijgen kosieloze adviezen 3e blad Vrijdag 12 maart 1965 No. 3370 Haringvliet-dam in 1970 voltooid Volkerakdam in 1969 i^ i^ J. Keuvelaar Geref. Gemeenten Goeree en Overfiakkee Diekhuusnleuws Bij de tijd In het jongste nummer van „Deïta- werken", een publicatie van de Delta dienst, wordt vermeld, dat de uitvoering van de Deltawerken is vertraagd. De af sluiting van het Haringvlieii, gepland op 1968 zal eerst een jaar later plaats vinden en voor de algehele voltooiing rekent men op 1970. De afsluiting van het Volkerak zal ook een jaar later dan oorspronkelijk gesteld, plaats vinden, n.l. in 1968, waarbij dan nog een jaar komt voor alles gereed is. Het ernstig streven van de Rijks waterstaat om de tijdschema's aan te houden kan niet in alle delen van de Deltawerken worden gehandhaafd. Wel was dit het geval met de Hollandse IJs- sel en ook met het Veerse Gat, maar met de sluiting van het Haringvliet en de Volkerakdam blijkt dit niet te zul len gaan. De eerste vertraging deed zich voor aan de Grevelingendam met de kabelbreuk, hoewel de sluiting van het Grevelingen- geul niet van invloed is op de afslui tingen van de andere zee-armen. Zoals we in ons vorig nummer schreven valt de openstelling van de Grevelingendam in april a.s. Tegenslag met stalen schuiven Kon het betonwerk voor de doorlaat- kokers in het Haringvliet op tijd ge reed zijn, anders is het gesteld met de constructie van de stalen schuiven voor de rivier en de zeekant. Zoals bekend zijn er 17 z.g. uitwateringssluizen, waarvoor 34 schuiven nodig zijn. De 'constructie daarvan gaat in langzamer tempo dan eerst is gedacht; de schui ven zullen eerst 1966 aangebracht kun nen zijn. Eh daarna moet er nog veel werk verricht worden, de ringdijk van de bouwput moet worden weggebaggerd de stortbedden voor de sluizen moeten worden verlengd enzovoort. In het orgaan Deltawerken wordt voorts meegedeeld, dat het dichten van de Oosterschelde, waarvan de streefda tum 1978 blijft gehandhaafd. Kabelbaan naar rak Scheelhoek Het blad Deltawerken deelt voorts mee, dat de kabelbaan die gebruikt is bij de afsluiting van de Grevelingendam zal worden afgebroken om dienst te doen bij de sluiting van de één kilome ter brede stroomgeul tussen de uitwa teringssluizen in het Haringvliet en de oever van Voorne, het Rak van Scheel- hoek. Men heeft ondanks de tegenslagen met de kabelbaan veel ervaring op gedaan en er veel vertrouwen in ge kregen. Vooral bij het vervoer van stort steen is het een volwaardig hulpmid- Hoestdrank in tabletvorm.95ct NIEUWE TONGE De zaal was redelijk gevuld en ge zellig ingericht toen voorzitter P. v. d. Geest deze avond opende met een har telijk welkom. Dr. Brouwer uit Wassenaar hield een zeer leerzaam betoog over „De Sexuele Opvoeding en Voorlichting". Na vergelijking met de analoge ont wikkeling in de dierenwereld en de opgroeiende mensenkinderen leidde zijn uiteenzetting tot de volgende conclu sies. De sexualiteit is een natuurlijk deel van het normale leven. Daarom moeten de kinderen deze leren begrijpen en le ren hierin hun verantwoordelijkheid te dragen ter bescherming van zichzelf en de anderen met wie zij in aanraking komen. Sexuele voorlichting moeten de kin deren hebben opdat zij meer volledig toegerust zijn op het leven. Dr. Brouwer gaf aan de hand van stencils met tekeningen met tekst in beknopte begripssamenvattingen een overzicht van de inrichting en de func tie der geslachtsorganen bij het liefde- leven, zoals het in eerste instantie ge richt is op de voortplanting van de mens. Hij gaf het verschil aan tussen de „eros" (liefde met een hogere gees telijke achtergrond) en de „sex" waar bij alles op zinnelijke bevrediging zon der meer gericht is. Leer uw kinderen het sexuele leven in zijn juiste proporties te onderschei den en dit zien als een bij de schep ping aan de mens meegegeven onder deel van het leven. Zo zullen zij ge wapend zijn tegen ongezonde nieuws gierigheid en overprikkeling op dit ge bied. Licht ze voor zij van huis het volle leven ingaan in over het bestaan van afwijkingen als de prostitutie en de ho- mosexualiteit. Tot slot werden de ouders in de ge legenheid gesteld vragen te stellen. Hierna werden de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeester voorgelezen waarbij bleek dat het af gelopen jaar goed en nuttig voor de kleuters was gewerkt en dat men er ook financieel op vooruitgegaan was. Bij de bestuursverkiezing werden als nieuwe bestuursleden gekozen: mevr. Chr. Noteboom-de Zeeuw; mevr. G. Ge- braad-Knöps en de heer Peet de Jong. De heer Zandstra vertoonde films over het St. Nicolaasfeest op de school. Na het trekken van de prijzen der verlotiirg sloot voorzitter v. d. Geest de ze leerzame ouderavond. del. Er kan door het aanbrengen van verkeerslichten des nachts (en ook bij mist) mee worden gewerkt. Dacht men eerst dat de kabelbaan voor sterke wind erg gevoelig zou zijn, dit is erg meegevallen. Aan de Greve- lingenbaan konden de gondels bij wind kracht acht a negen, nog gewoon door gaan. De wind moest dan wel in de lengte van de baan liggen. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 RIJMEN VAN TIJIMEN Speldjes zijn op heden, Wel heel erg in trek. Soms zou men gaan denken: 't Is toch al te gek! Zekere burgemeester, Liep men haast omver. Want de speldjesruilers. Liepen her en der. In de grote mensen. Leeft het kind nog voort. Zij zijn haast verwoeder! Ze zijn in hun soort, Speldj esmaniakken. Heden kan gemeld: Veel wordt er bij ieder, Op de mouw gespeld. -A- -iür -Ar Wie wordt er Minister? Wie de President? Komt er aan die kwestie, Vlug een „happy-end"? Hoe zal men gaan lijmen? Worden we verrast? Staat dit kabinet dan Nogal aardig vast? Of zal 't spoedig wankelen Vragen bij de vleet Hoge heren weten. Meer dan u wel weet. Wees toch niet zo happig, Óp Ministersbaan Met uw rust is 't stellig. Dan voorgoed gedaan. Komt die drukke Rijksweg, Nog wel tijdig klaar? En die nieuwe Rondweg, Komt er die zowaar? Wat? Dat viaductje. Nog niet aanbesteed? En-de langste tunnel, Niet op tijd gereed? Amsterdam geen metro. O, wanneer, wanneer? Alles in het teken. Van het snelverkeer. Statistieken tonen, O zo duidelijk aan: De verkeersstroom breekt zich. Steeds maar ruimer baan. Zandpad Mlddelhamla MELISSANT Burg. Stand over de maand febr. '65. Vertrokken: J. Rameijs, echtgenote van P. Burger, naar Lekkerkerk; C. v. Oudenaarden en gezin naar Stellendam; J. Stolk naar Kaapstad Z. Afrika. Ingekomen: M. Kort, weduwe van P. E. Boerema, en gezin uit Arapoti Era. Geboren: Pleutje Maria, dochter van R. A. van der Spaan en K. Troost; Gijs- bert Jan Gerard, zoon van P. Roos en C. M. van Oostenbrugge. Gehuwd: P. Burger, 21 jaren, mon teur, wonende te Lekkerkerk en J. Ra meijs, 18 jaren, zonder beroep, wonen de alhier. Door de classis „Middelhamis" der Ger. Gemeenten is aan alle gemeenten op Goeree en Overfiakkee de volgende tekst gezonden voor een af te kondi gen kanselboodschap. „In overleg met- en ter volledige goedkeuring van de deputaten der uit wendige zending, heeft de classis Mid delhamis goed gevonden, dat in de ge meenten van Goeree en Overfiakkee een inzameling wordt gehouden voor een ambulanceauto voor de in Nigeria wer kende zusters van Rossum en Sonne- veld. De zendingscommissie van ons eiland heeft volmacht om na contact met- en ter goedkeuring van de plaatselijke ker- keraad een inzameling te houden, hetzij met een lijstcollecte of anderszins. Zuster van Rossum is vanuit Dirks- land, dus vanuit ons eiland uitgezon den. De omstandigheden waaronder zij werken en soms over afstanden van en kele honderden kilometers en over de allerslechtse wegen ernstige zieken moeten vervoeren, zijn dikwijls oor zaak, dat ondanks alle zorg de patiënt overlijdt. Een ambulanceauto is niet alleen dringend nodig, maar zal in vele ge vallen levensreddend zijn. Laten wij hier onze schouders onder zetten en tonen, door mild te geven, dat onze harten warm zijn voor het werk der zending. Het streefbedrag, nodig voor een een voudige ambulanceauto is 'f 10.000, Door collecten, gehouden op twee zendingsavonden en een gift van f 200, is reeds f 1.000,aanwezig. De rest verwachten wij van u en we hopen, dat dit bedrag geheel door ons eiland geschonken zal worden." Belangstellenden van buiten het eiland delen wij nog mede dat men zijn gift ook kan storten of overmaken op postrekening nr. 630643 t.n.v. dhr. J. P. van Rossum te Melissant. MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK Men schrijft ons: De muziekuitvoering komt nu erg dicht bij. De 20ste maart is hiervoor ge reserveerd. De kaartverkoop begint a.s. week. Elke dag na schooltijd zijn er kaarten verkrijgbaar in het Diekhuus. Een gezelschap uit Rotterdam geeft me dewerking en alles met alles beloofd het een pracht avond te worden. We mogen er nog even op attenderen dat er uitsluitend kaarten in voorverkoop zijn, dus met op de avond zelf. Voor kom teleurstellingen en voorziet u daar om tijdig van kaarten. Op de 23ste houden de heren Booms- ma met een lezing over Rusland. Alle bejaarden van 65 jaar en daarboven zijn welkom op deze speciale middag in het Diekhuus. Zoals gebruikelijk beginnen we 's middags om 2 uur. Voor apart vervoer naar Stad 'en Nieuwe Tonge wordt gezorgd. De lezing wordt met dia's toegelicht en ihet onderwerp is RUSLAND. Er is voor dit onderwerp steeds grote belangstelling, temeer daar de beide heren zelf de reis hebben ge maakt en mede hebben ondervonden hoe het in Rusland toegaat. Binnen af zienbare tijd worden stencils rondge bracht of gestuurd. Wilt U reeds de da tum noteren? Pitrieters worden a.s. dinsdag in het Diekhuus verwacht. Gelukkig is ook dat onderdeel weer begonnen. Op vrijdagmiddag zijn er plaatsin gen mogelijk voor meisjes van 7 jaar en ouder op een handenarbeidgroepje. In lichtingen hierover worden graag ge geven. Miet enkele meisjes van die leef tijd is reeds een begin gemaakt. De ruilbeurs komt volgende week weer aan de beurt. De belangstelling neemt steeds toe. We willen nog eens met nadruk zeggen dat de toegang vrij is en ieder mag komen van 23 uur. Geef het daarom ook door aan ande- Uw verkoudheid van neus. Vorig jaar werd voor het eerst in Me lissant een jeugd-concours gehouden. Dit concours bleek een groot succes te zijn want ongeveer een honderd jonge lui meldden zich aan. Er werd naair hartelust gezongen en gemusiceerd en gelet op de belangstel ling besloot de Stichting Jeugd- en Ver enigingsgebouw Melissant ook dit jaar weer een concours uit te schrijven. Dit tweede jeugd-concours nu zal ge houden worden op zaterdag, 22 mei a.s. in het gebouw „Melishof" te Melissant. Het concours zal verdeeld zijn in drie groepen, n.l. een groep grote instru menten (orgel en piano), een groep kleine instrumenten (accordeon gi taar, blokfluit, melodica enz.) en een groep zang. In afwijking van het vorig jaar wordt nu iedere groep verdeeld in twee af delingen n.l. een Ie en een 2e afdeling. De deelname staat open voor perso nen beneden de leeftijd van 17 jaar. Men kan deelnemen als solist, duo, trio of kwartet. De jury zal bestaan uit de heren: H. Altink, toonkunstenaar te Utrecht en L. Smeets, toonkunstenaar te 's Gra- venhage. Aaimieldingen dienen te geschieden bij de secretaris van de concours-com missie, de heer G. S. Wolfert, Nieuwe weg 23 te Melissant (tel. 01877-504), aan welk adres ook aanmeldingsformulieren aangevraagd kunnen worden. De aanmeldingen dienen zo spoedig mogelijk plaats te hebben doch in ieder geval vóór 22 april a.s. Vroeger was het de normaalste zaak van' de wereld, dat men een invalide in de waitten legde. Hij of zij moest wor den ontzien en van werken was geen sprake meer. In veel gevallen verzorgde men de patiënt heel goed, zo goed zelfs, dat van hem of haar niet meer ge vraagd werd aan het gezinsleven deel te nemen. Gelukkig is die tijd voorbij, al is het pas na de tweede wereldoorlog duidelijk geworden, dat er mogelijkheden zijn tot genezing en dart velen, hoewel gehan dicapt, toch aan het arbeidsproces deel kunnen nemen. Het is bijzonder lang zaam gegaan. Eerst wilde men niet van revalidatie horen. De pattiënt had im mers een goede verzorging? Bovendien kwam daar nog bij, dat men een beetje verlegen was met het lichaamsgebrek van de huisgenoot. Zeer traag is alles in z^jn werk gegaan, maar op de duur heefit men de bevolking er van kunnen overtuigen, dat er mogelijkheden zijn, die men niet mag verwaarlozen. Velen zijn weer aan het werk gegaan en on- telbaren nemen thans weer deel aan het arbeidsproces. Men mag daarbij niet uit het oog ver liezen, dat S'Vo van de bevolking inva lide is. Dat behoeft niet te betekenen, dat men een arm of been verloren heeft, waardoor invaliditeit ontstaan is. Inte gendeel! Honderden mensen kan men hun gebrek niet aanzien. Daarom is het zo jammer, dat velen nog niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden, die de Provinciale Revalidatiestichtingen bieden in samenwerking met o.a. de Stichting Technische Voorlichting ten behoeve van gehandicapten. Alleen zij, die de adviezen en het werk van deze twee instellingen hebben ervaren, be seffen wat het waard is, een steun te hebben, zowel letterlijk als figuurlijk. De Provinciale Stichting Revalidatie hebben haar teams door de gehele pro vincie en de Stichting V.L.G. is overal waar ze nodig is. Vlak bij uw deur, op het arbeidsbureau, kan men alle ge wenste inlichtingen verkrijgen en men is zelfs heel blij, wanneer men met de moeilijkheden komt. Het is immers haar werk en wil graag iedereen van dienst zijn. Men behoeft geen drempelvrees te hebben. Het is vaak moeilijk de pa tiënten te ontdekken. Er wordt dus ge vraagd zelf de eerse stap te doen. De adviezen zijn gratis. Er zijn dokto ren aan beide stichtingen verbonden, iemand van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid en adviseurs op velerlei gebied. Men behoeft zelf niet te oordelen over de noodzaak van revalidatie of over de aanschaf van hulpmiddelen. Er wordt voor u gedacht. Bovendien is het moeilijk voor een bui tenstaander om te weten wat wel en niet goed is. Gebruik de hulp die er is Als men er vanuit gaat, dat Z'h van de bevolking invalide is, zouden op Goeree-Overflakkee ongeveer 1000 men sen min of meer invalide moeten zijn en hulp nodig hebben. Het aantal dat bij de Stichtingen bekend is, is niet noe menswaard. De meesten van dit kleine aantal, zijn door de Stichtingen zelf op gezocht. Dat is 'bijzonder jammer. Het betekent dat er hulp is en dat men die hulp niet gebruikt. We zouden niet graag zeggen, dat de stichtingen wonderen verrichten. Aan fabeltjes behoeft men niet te geloven, maar anders is het, wanneer men met overtuiging kan zeggen, dat het leed in vele gezinnen, die wel van de bestaande mogelijkheden gebruik hebben gemaakt aanmerkelijk is verlicht. Dat bewijst het groot aantal patiënten, dat zich weer normaal kan bewegen. Men is tot de conclusie gekomen, dat een afwijking bij de geboorte of andere vorm van in validiteit of zelfs ziekte, voor een groot deel kan worden opgeheven. De doktoren hebben de taak de pa tiënten te verwijzen naar de stichtin gen. Ze maken daarvan gebruik, dat houdt dus in, dat ook zij heil zien in de voorlichting en hulp die men kan geven. Voorbeelden zijn er genoeg aan te wij zen, maar het is beter die zelf te on dervinden. De Provinciale Stichting voor Reva lidatie wijst in eerste instantie de weg tot genezing voor gehandicapten. Van zelfsprekend komt men dan vaak te recht bij de Stichting Technische Voor lichting. Aangepaste hulpmiddelen De V.L.G. streeft er naar alle huis artsen, specialisten, wijkverpleegsters, bejaardenverzorgsters en nog vele an deren, precies op de hoogte te stellen van alle kleine en grotere hulpmiddelen, die er bestaan. Op deze manier kan men nog meer mensen bereiken en helpen. De Stichtingen vinden het prettig, dat velen van deze voorlichting gebruik hebben gemaakt. Het terrein van aan gepaste hulpmiddelen is dat, waarop de medicus de technici tezamen de grond „bouwrijp" moeten maken. Alleen in onderling overleg is het te bepalen wat een patiënt mag en kan gebruiken. Als de produktie van een apparaat moeilijkheden oplevert, moe ten wegen gevonden worden, dit appa raat toch te maken. De wegen zijn er! Vakkundige mensen zijn daar dag aan dag aan bezig. De aanvragen om advies, komen van verschillende kanten. Vaak is het de arts, die het probleem aan de orde stelt; maar ook gebeurt het door de gehandi capte zelf of door een verpleegster. Ge zamenlijk bepaalt men in welke richting de oplossing gezocht moet worden. Men kan er van verzekerd zijn, dat geen mo gelijkheid onbenut zal worden gelaten. Voor patiënten die hun handen niet kunnen gebruiken, werd een eenvoudig apparaat gemaakt, dat iemand in staat stelt bladzijden van een boek om te Deze dame werd geacht haar rug niet te kunnen gebruiken. Ze liet zich voor lichten door zuster Van Gemert, de districtverpleegster van de Stichting voor Revalidatie. Na enige oefenen kon ze haar kousen aantrekken, zonder enige hulp. Ze probeerde haar tanden te poetsen, zonder daarbij haar arm op te lich ten en ondanks haar z.g. stijve arm, was ze in staat zelf te eten en te drinken. Met die stijve arm, was het niet mogelijk te handwerken, maar na enig oefe nen, kon ze met vier breinaalden een sok breien. Borduren was ook mogelijk. Het waren allemaal kleine hiilpmiddelen. Het ging hier alleen maar om een stijve arm en rug. Ook voor ernstiger invaliden zijn er mogelijkheden. De Stichting Technische voorlichting heeft er allemaal hulpmiddelen voor en als ze er eventueel nog niet zijn, worden ze gemaakt. slaan. Voor iedere patiënt zal dat anders liggen, maar men zoekt net zolang tot men de juiste oplossing heeft gevonden. Zo zijn er blaaspijpjes gekomen; voor anderen is alleen een hoofdbeweging nodig. Op de duur heeft men een hele serie mogelijkheden gevonden. Voor een patiënt, die op geen enkele manier een schakelaar kan gebruiken, werd een waarschuwingsbel gemaakt, die de hulp van anderen overbodig maakt. Een ruime plaats heeft de huis vrouw gekregen. Het komt vaak voor, dat zij b.v. door rheumatiek haar werk maar gedeeltelijk kan doen. De district verpleegster waagt er een middag aan en de stichting gaat aan het werk. Zij komt met apparaten en in zeer veel ge vallen blijkt dat de huisvrouw nu haar aardappelen weer kan sehiUen en voor de gehele maaltijd kan zorgen. Het lijkt allemaal misschien wat onwaarschijn lijk, maar men moet er van overtuigd zijn, dat de mogelijkheden er zijn. Er is natuurlijk studie voor nodig van des kundigen op dit gebied, maar ze doen dit werk met liefde. Kosteloze adviezen Kosten zijn er voor de patiënt niet mee gemoeid. Alleen de vervaardigde hulpmiddelen worden tegen kostprijs berekend. Deze apparaten zijn echter goud waard voor de betrokkenen. Maar allereerst moet men bekend zijn bij de stichtingen, anders kan men niets voor de patiënten doen. De eerste stap is dus de belangrijkste. Men kan zich melden bij de Stichting voor Revalidatie, die natuurlijk een heel andere taak heeft dan de Stichting V.L. G. Zij zorgt er voor, dat de juiste wegen gevonden worden voor revalidatie en zij geeft alle mogelijke adviezen betref fende het toepassen van wettelijke en informele regelingen; het coördineren van de desbetreffende revalidatie-acti- viteiten; voor gezinsbegeleiding; over onderwijs; herscholing; arbeid; huisves ting; vervoer (heel belangrijk); recreatie en medische behandeling. De Stichting V.L.G. zorgt voor de mo gelijkheden van het zich aanpassen aan de omstandigheden. Voor Goeree-Overflakkee kan men I zich opgeven bij het Arbeidsbureau te Middelharnis of bij de regionale Advies commissie voor Revalidatie voor de ei landen Goeree-Overflakkee, Hoeksche Waard en Voorne en Putten, Koningin neweg 35, Oud-Beijerland, telef. (01860) 23 93 of 23 99. De stichting V.L.G., Stad- honderslaan 142, Den Haag, telef. (070) I 54 38 67. (/nze koUektie Herenhorloges is „bij de tijd" De allernieuwste extra platte modellen, óók vol-automatisch, met en zonder datum o.a. PRISMA, UNIVERSAL CBRTINA, MERCEDES, enz. reeds v.a. f 38.75 0//(e met runoH - verzekerd WINKELCENTRUM - BINNENWEG 45 TELEFOON 11.66.15-ROTTERDAM HERKINGEN Kerkeraadsverkiezing Ger. Gemeente Op de j.l. gehouden ledenvergadering der Ger. Gemeente zijn als candidaat voor ouderling gesteld de heren J. den Boer, Jac. Drooger (aftr.), J. W. de Geus Mz. en Chr. Huizer Hz. Voor dia ken de heren: Ph. de Geus, J. C. Me lissant (aftr.) A. L. van Mourik Pz. (aftr.) en Fr. Struijk. Gekozen werden voor ouderling Jac. Drooger en J. den Boer, waarvan de laatste heeft bedankt, voor diaken Ph. de Geus en J. C. Me lissant, doch de eerste heeft bedankt. De kerkeraad is thans als volgt: Jac. Drooger en C. Kieviet ouderlingen, M. de Geus en J. C. Melissant diakenen. OUDDORP Rode Kruis. De afd. Rode Kruis hoopt een algemene ledenvergadering te houden op donderdag 18 maart 1965, des nam. 8 uur in het vereen, gebouw. Zangavond. Maandag 15 maart a.s. hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Hart en Stem" met medewerking van het Chr Jeugdkoor „Van Knop tot Bloem" en het Chr. Kinderkoor „Jong Begonnen" een zangavond te houden in het ver enigingsgebouw. Aanvang 8 uur. Burg. Stand over de maand febr. '65. Geboren: Bastiaan, zoon van A. van Snlunder en P. N. Bosland; Aren, zoon van C. Breen en J. Westdijk; Hendrik, zoon van K. W. Tanis en T. Grinwis; Pieter Cornells, zoon van L. Meijer en L. M. van der Klooster; Klazina, doch ter van C. van der Wende en E. Knape; Adrianus, zoon van L. W. Visbeen en L. Tanis; Anthonij, zoon van A. Meijer en J. Knape; Anne Elisabeth, dochter van D. Bakelaar en J. T. Keuning. Gehuwd: P. Osseweijer, 23 jaar en S. Tanis, 19 jaar; F. Koese, 20 jaar en P. van Dam, 20 jaar; A. Klijn, 18 jaar en P. Verduijn, 17 jaar; G. van Lenten, 22 jaar en C. P. Hoek, 17 jaar. Ondertrmiwd: J. Kievit, 19 jaar en C. L. Klijn, 18 jaar. Ingekomen: J. D. Wijnhoff van Mid delharnis; F. Koese van Stellendam. Vertrokken: J. Bakelaar-Klein naar Delft; S. Markesteijn naar Rotterdam; L. Knoester naar Noordwijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 9