Gemeenteraad Middelharnis Geen noemenswaardige wijziging in de gladiolenmarkt STRUIK GESLOTEN zijn. leerling;- verpleesster Kraanmachinisten Banicwerl(er$ Macilinebedienden VAN LEËWEH BUIZEN-ZWlüNORECHT Macidoet's zelfbediening Nunspeet: ANANASPUNTJES Wij vragen voor de buizenwalserij. (2 of 3 ploegendienst) Bij geschiktheid zullen de bankwerkers in eigen bedrijf wor den opgeleid tot SPECIALISTEN en wel in functies die hoog worden beloond. WONINGEN BESCHIKBAAR. Een VOORLICHTINGSAVOND wordt gehouden op donder dag 11 maart a.s. en wel te 7.00 uur n.m. in CAFé „HAVENZICHT", ST. ANNALAND. 7.30 uur n.m. in Hotel „DE GOUDEN LEEUW", St. Maartensdijk. 8.00 uur n.m. in CAFé „TOLRUST", POORTVLIET. wiilofwortelen afrastering- paaltjes Akershoelc lU ZEGELS bij DIACONESSENHUIS EINDHOVEN ik Beëindiging huren en pachten aan de Spuilcom Verkoop percelen grond aan de Oost-Achterweg Ditjes en Datjes it i^ ir In '70 d&n zijn er, Vast huizen bij de vleet Maar talrijk zijn de krotten, Die men teveel vergeet. Daar moet bij zoveel nieuwbouw. Nog heel wat opgeruimd. Dat wordt door al die drukte, Thans wel teveel verzuimd. Nieuw Europa boven de tien gulden Wintertijd - pianttijd Plaatselijk Nieuws Dinsdag 9 maart 1965. ,J5ILANDEN-NIEUWS" B]a(&. 8 GEVRAAGD: voor vroege levering per roe of per ton. A. VROEGINDEWEIJ Paulina van Weellaan 8 Dirksland - Telefoon 3 02 WESTDUKIS - HIDDELHflRMIS VOOR naar Dorpsweg 90 - Ouddorp 60 et. per stuk. Dubbele Ring 2& - Sonuuelsdyk - Telefoon Z6 55 500 gram Choco slag van 98 voor79 ceMt 400 gram custard van 70 voor 59 cent 10 pakjes Vanilli Suiker van 45 voor 39 cent 1 blik appelmoes van 59 voor 49 cent 1 pak Sun maid rozijnen van 115 voor 89 cent 1 pak Penny wafels van 60 voor49 cent 200 gram scliooltoffees van 76 voor 59 cenl Bij aankoop van een pakje thee 2e pakje voor halve prys. OOöP. RAIFFEISENBANK „DEN BOMMEL" Woensdag 10 maart 1966 zal de bank 's avonds HEIT BiESTUITR. Chr. Jeugd Vakantie-oord „De Duiventil". Uitstekend gel. in een ideale omg. Moderne accommodatie, 4- en 6- pers. kamers. Prettige sportieve sfeer. Pr. ver zorging. Vr. uitgebr. prospectus. Tel. 03412-2352. PARKLAAN 9S-A Op 1 april 1965 begint er in ons ziekenhuis een cursus voor Enkele meisjes van 18 jaar of ouder, met MULO- of daarmee gelijkstaande oplei ding, kunnen nog aan deze cursus deel nemen. Ook zij, die vóór 1 mei a.s. 18 jaar worden, komen iiiervoor in aanmerking. De directrice verstrekt u gaarne nadere inlicli- tingen. Spoedige aanmelding is gewenst. De gemieenteraadl te Middelharnis kwam vrqdagavond bijeen ter afhande ling van een korte agenda. Er werden enige percelen grond verkocht aan de Oost-Achterweg en een perceel aan de Lindelaan en de uitkeringen werden be kend gemaakt voor beëindiging van hu ren en pachten van gronden aan de Spuikom, waar een groenstrook komt. De openbare zitting duurde slechts 10 minuten. Bij de ingekomen stukken was het schrijven van Arjos (A.R. jongeren organisatie) betreffende de iierindeling gemeenten. De voorzitter burgemeester Hordijk sprak zijn waardering uit dat de jongeren in de politiek meeleefden. Van het Weeshuis der Hervormden te Schiedam is in de polder Oostplaat in eigendom verkregen 1.35.80 ha., met de bedoeling dit voor vuilnisstortplaats te bestemmen. Dit perceel was verpacht aan de Gebr. Jacobs te Middelharnis. Van mevr. J. Akershoek-Rosmolen te Melissant is aangekocht een perceel bouwland groot 1.35.60 ha. wat voorge steld werd te verpachten aan C. A. Ja cobs te Middelharnis tegen een pacht van 220,— per ha. of zoveel minder als door de grondkamer Z. Holland wordt goedgekeurd. De heer I. v. d. Slik stelde een vraag over de pacht, waarop werd geantwoord dat de pachtkamer de pacht bepaald. Men keurde het goed. Dan volgden een reeks routine stuk ken het onderwijs betreffend {vakver goeding enz.) o.m. ook een verklaring art. 25, 2e lid N.O. wet inzake uitbrei ding leerplan technische avondschool. Het laatste betrof dat het bestuur van ds technische dag- en avondschool, voornemens is het leerplan van de tech nische avondschool uit te breiden met een opleiding voor het bewijs Algemene Ontwikkeling. Deze kursus wordt gegeven in avond- schoolverband; 3 avonden per week met in totaal 9 lestijden. De duur van de kursus is twee jaar. De opleiduig om vat de volgende vakken: Ned. Taal, ge schiedenis, aardrijkskunde, Engels, re kenen, al'gebra, meetkunde, natuurkun de en mechanica. Aan het einde van de kursus wordt een landelijk examen afgelegd ter ver krijging van het diploma Algemene Ontwikkeling. Het bezit van dit diplo ma is noodzakelijk voor hen die verder gaan studeren voor het behalen van een N.O.-akte. Dit diploma geeft tevens toelating tot H.T.S. en U.T.S. Door het bedrijfsleven wordt aan het bezit van dit diploma een zeer grote waarde gehecht en bezitters van het diploma o.b.a.o. en de nodige vakdiploma's bezetten in de industrie vaak verantwoordelijke posten. Tot de kursus worden in principe al leen vaktechnici toegelaten die in het bezit zijn van het diploma leerlingen stelsel. De raad moet de kursus nodig oor delen om subsidie te verkrijgen. De heer Ketterij vroeg of het aUeen voor vaktechnici bedoeld was; de heer de Jong doelde er op dat jongelui die een andere vakrichting kiezen er ook gebruik van moeten kunnen maken. De heer Tieleman meende dat het alleen het Nijverheidsonderwijs betreft. De voorzitter v/ilde dit nader 'bekijken. Het voorstel werd aanvaard. Vastgesteld werd de salarisverorde ning 1965 en die van de Technische dienst 1965 goedgekeurd. Een kasgeld lening groot 200.000,werd met de bank van Nederlandse Gemeenten aan gegaan. De verplaatsingskortingveror- dening werd gewijzigd. Voortaan zal de vergoeding van reiskosten voor het per soneel van en naar de woonplaats van het gezin door burgemeester en wethou ders worden toegekend. Verkoop grond Oost Acbttrwcg Aan de Oost-Achterweg werd een perceel grond verkocht aan G. Kruide nier groot 120.62 m^; voor opslag bouwmaterialen; aan W. Nieuwland, Ring 120 een perceel groot 22.05 m^ voor garagebouw en aan C. Boeter, Ste neweg 38 om er een garage met pak huis te bouwen 38.15 m^, allen voor de prijs van 15,per m^. De heer Tieleman informeerde naar de achter de schuur liggende grond, dit gaat over de zijkant. De voorzitter antwoordde dat daar over voorstellen komen in de e.v. ver gadering. Beëindiging huren en pachten gronden Spuikom. Vorig jaar besloot de raad van de amb. heerlijkheid Middelharnis een aan tal percelen grond in de z.g. Spuikom van de polder Oostplaat aan te kopen. De vuilnisbelt aan de Oost-Havendijk zal worden opgeruimd. De in de Spui kom overgenomen gronden waren ver huurd of verpacht, teneinde de huur ders niet te duperen is een schadever goeding verstrekt voor het opruimen van opstallen en verlies van fruitbo men en struiken. Met alle betrokkenen is overeenstemming bereikt. De vol gende bedragen zijn uitgekeerd. Aan J. Koster 35-,van struiken en vruchtbomen; A. Vroegindeweij (hok ken) 250,A. Koote, struiken en kip penhok 100,S. Horseling struiken en schuur 300,wed. P. de Blok houten schuur 150,H. Vroeginde weij, struiken, bomen, schuur, kippen hok 250,J. Schellevis bomen, schuur enz. 325,—; E. C. Wervers, ge boomte en schuur 250,J. v. d. Slik als pachter van 1.01.70 ha. grond, be rekend over 8 jaar 4000,mej. N. G. V. d. Hoek 0.50.54 ha. berekend over 8 jaar 2000,De heer Joh. Verolme had in pacht 1.98.25 ha., die daarvoor liever ruilgrond in pacht kreeg in de polder Westplaat Flakkee. Daar hij min der grond krijgt ontvangt hij nog 1000,—. De raad keurde dit goed. De heer Koese vroeg naar de officiële tekening hoe de groenstrook en het wandelpad daar wordt, die in e.k. vergadering bij de stukken zal worden gelegd. De heer Tieleman bracht in verband met bovenstaande naar voren dat in het nieuwe gedeelte ook percelen tuingrond zijn verhuurd, die nu door de gemeente met gerst zouden zijn ingezaaid. Klopt dat, vroeg spreker. „Dat gaat kloppen" antwoordde de voorzitter. De gemeente wil die grond beschikbaar hebben, omdat die moge lijk in de loop van dit jaar bouwrijp wordt gemaakt. Aan de heer L. Tamboer, Beneden Zandpad 29 werd een stuk grond ver kocht aan de Lindelaan in het uitbrei dingsplan der gemeente, groot 105O m^ tegen 20,per m^, teneinde daarop een woning en kantoorpand te kunnen bouwen. De heer Koppelaar informeerde of er nog meer perceeltjes waren uit te ge ven en de heer Tieleman vroeg naar het verschil in prijs van 20,en 21, per m^. De voorzitter antwoordde dat er nog RIJMEN VAN TUMEN Het ging ze naar den.vleze De knoeiers met het vlees Ze hadden het voor 't zeggen Al was er ook wel vrees! Want ja, hun slachtprodukten Ze konden 't licht niet zien Toch durfden ze hun waren, Gedurig aan te biën, En zelfs ook vleesfabriekjes, Ze hebben 't spul gekocht. Zo werden ook de mensen. Met deze waar „bezocht". Als men eens had geweten. Wat men wel consumeert. Dan was de maag bij velen. Driedubbel omgekeerd! De kool is onverkoopbaar, 't Geen weinig goeds belooft. Zo wordt dus vele tuinders, Toch wel een kool gestoofd. Met zit op hete kolen. Vanwege dit produkt. Export is tot op heden. Haast helemaal mislukt. De Gaulle wenst' niet een kooltje. En Duitsland evenzeer Men zit daar in Noordholland, Toch bij de pakken neer! De klok blijft maar aan 't draaien En ze draait daaglijks door. Er gaat voor kapitaleïi. Gedurig weer teloor. Geen econoom weet heden. Met deze dingen raad De kwekers hebben 't heden, Toch wel bijzonder kwaad. Enhuizen, na de oorlog, Zijn o zo vlug 'n krot. Zo menig deur gaat heden, Heel moeilijk op s'ot. Veel wordt niet bijgehouden. Veel woningen zijn slecht. Ze komen bij de krotten, Al zo gauw terecht. 2 perceeltjes waren, dan was men uit verkocht. Het verschil in prijs is gelegen dat er eerst garages zouden worden geprojec teerd. Dit gaat niet door. Tenslotte werd aan G. Kruidenier, Chr. de Vrieslaan 1 de schuur aan de Oost-Achterweg met bijbehorende grond verhuurd voor 600,per jaar. Wij lazen in HOBAHO van N.V. Hol lands BloemboUenhuis: Ook in de afgelopen week werden weer heel wat manden gladiolen aange voerd. Het zwaartepunt van voorraad en aanvoer vormen nog steeds de 14-op. De markt bad zich de vorige week reeds duidelijker afgeiekend en er kwam wei nig verandering in. De twee uitschieters werden nag weet iets hoger afgedrukt, waardoor zelfs enkele partyen Nieuw Europa boven de tien gulden voor de veertienen gekomen zfln. Het is werke lijk een verademing om zo'n prijs te zien tussen de doorsnee van vijftig cent tot een gulden per honderd. Hier en daar blijft ook wel weer eens een partty op gehouden staan. Een feit waar we tot de afgelopen week niet zo aan gewend wa ren. Van de plantgoedveiling werd be hoorlijk verkocht en we kunnen ons dan ook niet aan de indruk onttrekken, dat hierbij de goedkoopte nog een behoor lijke stimulans is. We zijn nog steeds van mening, dat dé export onvermoeibaar heeft gewerkt om een zo groot mogelijke hoeveelheid De natuur is nog volop in rust en daarom maken velen van de gelegen heid gebruik om de beplanting in de tuin aan te vullen met een aantal nieu we bomen en struiken. Bij een even tuele aanplant is het echter wel dienstig om eerst te informeren of bepaalde bo men en struiken passen bij de grond van uw tuin. Zo zagen wij onlangs een bruine beuk, denneboom en rododen dron die stonden te kwijnen op een overigens prima kleigrond. Deze boom soorten vragen een zure zandgrond, waarbij wij, wat betreft de twee laatst genoemde, de nadruk op zuur- d.w.z. kaikarm-- wiUen leggen. Ook zandgron den- speciaal tuinen kunnen kalk- rijk zijn voor deze bomen, vooral als er puin of steenslag van oude huizen in de grond terecht gekomen is. De enigste mogelijkheid is dan om nieuwe en dus geschikte grond in het plantgat te bren gen. Bovendien moet er op worden ge let dat het plantgat voldoende groot wordt gemaakt. gladiolen in het buitenland te verko pen. Inmiddels zijn op veel adressen over geheel Europa catalogi van de Ne derlandse exporteurs door de brieven bus gevallen. De kleinhandel is door de jaren heen toch ook elk voorjaar een belangwekkende koper geweest en we mogen dan ook hopen dat dit jaar daar op geen uitzondering zal vormen. Het is echter nog steeds niet te bekijken of we dit jaar in staat zullen zijn, alle ge produceerde knollen, en vooral de dikke maten, te exporteren. Het aantal en de grootte van de orders bij de particuliere pakkers zal het verloop waarschijnlijk nog wel beïnvloeden. SOMMELSDIJK Burgerlijke stand over febr. 1985. Geboren: Abraham Maarten z.v. A. M. Born en S. M. Fluit; Kaatje d.v. J. Grootenboer en K. Visser; Jan Leendert z.v. R. E. van der Groef en M. N. van Noort; Hendrik Wilhelm, z.v. B. van Walraven en H. M. H. van Zweeden; Thijsje d.v. H. Knape en W. C. van der Mast; Dirk, z.v. J. D. Keuvelaar en J. Riedijk; Sonja Gerda Jeannette, d.v. J. M. D. van Rutten en G. C. Braun; Dirk Reijer Johan z.v. G. A. Jansen en K. van der Horst. Overlijden: Leendert Kievit, ongeh. 65 jaar; Jannetje van Loon, wed. v. P. L. van Dis 88 jaar; Lena Schi^peroort, wed. V. J. Bosschieter 86 jaar Willem Muije, wed. van E. Luchtenburg 85 jaar. Huwelijken: P. J. Troost 24 jaar en L. B. van Dijk 17 jaar. DEN BOMMEL Burgerlijke stand over febr. 1965. Geboren: Jannetje Johanna d. v. J. Zuijdijk en J. Hermans; Mattheus z.v. P. du Pree en P. Slui; Flora Maria d.v, A. V. d. Hoek en A. Donkersloot. Ingekomen: Hester de Gast-Bakelaar van Dirksland; Antje Koppenaal-van den Berg van Monster; Tannetje Lientje Kamp-van der Maden en dochter van Ooltgensplaat. Vertrokken: Anthony van Dam en ge zin naar Oude Tonge; Leendert Pieter Osseweijer naar Sommelsdijk; Hendrika Anna Maria Mast naar Amsterdam; Jan Mooijaart en gezin naar Middelharnis. '■^k'.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 3