DENIEUWESK0DA1D00MBf5450 Ds. CCMuntingh Middelharnis me! emeritaat Philicorda-avond" te Middelharnis werd succes Ooi che Geslaagde E.H.B.O.- kringwedstrijden te Melissant ^QjEDFQRD Waardig afscheid in Gerei, kerk Haringvlietbrug 's nachts weer berijdbaar Raadslid Hoogzand en liet 500-|arig bestaan van Sommeisdijk .Garage Knöps modern én degelijk royaal én zuinig luxueus én praktisch sportief én veilig Garagebedrijf J. C. v. d. WERF, Bouwdijk 343, Melissant, telefoon 466 ff' Prachtinstrument met allerlei mogelijkheden Democratie in Zuid Afrika lugezoDden stukken MISDADIG PREDIKBEURTEN Predikbeurten Geref. Gemeenten CENT M Nieu „Laa naa Kerk Bladz. a T L A N D E N - N I B U W S" Vrijdag 5 maart „V rijdt met een auto door een vrij onoverzichtelijke bocht van een buiten weg en moet daar plotseling remmen voor een op uw wegig-edeelte lig-gende man. U kunt hem maar nauwelijks mis- rijden. Er zit een jammerende vrouw aan de kant van de weg zitten; zij steunt de linkerarm en klaagrt over pijn in haar bovenarm en linkerenkej. Ze bloedt vrij flink aan haar rechter on derbeen. Een eind verder ligt een brom fiets en een bewusteloze man, die ge ringe hoeveelheden bloed verliest uit het rechteroor. Hij reageert niet, maar heeft een nogal wat luidruchtige adem haling". Dat vpas de opdracht die de af delingen van de EHBO op Goeree-Over- flakkee kregen tijdens de kringwedstrij den, die zaterdagmiddag in het vereni gingsgebouw Melishof te Melissant wer den gehouden. Het bleek een zeer moeilijke opdracht en niemand heeft de taak in tien minu ten ctt gekregen. Dat kwam ook door de mondelinge opdracht van dr. C. M. Hoo- genboom, chirurg in het ziekenhuis te Dirksland, die de deelnemers er op at tendeerde, dat er zonodig een arts, een ziekenwagen en een geestelijke gewaar schuwd moest worden. Hiervoor, zo nam men aan moest één van de drie deelne mers vijf minuten uit het strijdperk, zodat er slechts twee mensen overble ven om de gewonden te verzorgen. De jury bestond uit de heren Hoogen- boom, dr. Huisman te MeUssant, dr. M. de Jager te Nieuwe Tonge en de heer De Bruin. Er werd inspannend gewerkt. Het verkeer werd stop gezet, om nog meer ongelukken te voorkomen; de vrouw werd gekalmeerd en verbonden, terwijl de man vakkundig werd inge pakt en men alles deed om hem niet te hinderen. Er namen twee ploegen uit Middel- harnis aan deel, waarvan de ene ploeg meetelde voor de wedstrijd en de twee de ploeg meedeed voor een prijs in de tweede groep. Dat was ook het geval met Dirksland en Ouddorp, Ooltgens- plaat was met één groep en Melissant ook. Natuurlijk had men de beste groep in geschreven voor de eigenlijke wedstrijd, maar tot aPer verbazing kwam de twee de groep uit Middel harnis met de mees te punten boven water. In de eerste groepen kreeg Ouddorp de beste plaats met 315 punten en een leidersprijs met 51 punten; Middelhar- nis-Sommelsdijk werd tweede met 209 punten en een leidersprijs met 64 pun ten. Dirksland werd 3 met 202 punten en een leidersprijs met 30 punten. Melissant werd 4e met 167 pnt. en voor de leider 30 pnt. Ooltgensplaat 5e met 127 pnt. en voor de leider 30 pnt. In de tweede groepen werd Middelharnis- Sommelsdijk Ie met 231 pnt. en voor de leider 63 punten. Dirksland 2e met 192 punten en voor de leider 51 pnt. en Ouddorp 168 pnt. met een leidersprijs met 25 punten. Het maximum aantal punten was ge steld op 300 en voor de leider op 80. Aan het eind van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door dr. Huisman. Hij dankte allen voor hun medewerking en ijver. Zes bekers en een standaard reik te hij uit. De prijzen waren'welwillend toegezegd door verschillende aannemers van de Haringvlietdam. Op 10 april zal in de Blauwe zaal van het Beursgebouw te Rotterdam een dis trictwedstrijd worden gehouden. Door het behalen van de eerste prijs op de wedstrijden in Melissant, zal de afdeling Ouddorp daar vertegenwoordigd zijn. MiddefkarnU Telefoon 2043 Voor een volle kerk heeft dfe 65-jarige Ds. G. C. Muntingh j.l. woensdag af scheid genomen van zijn gemeente te Middelharnis. Met de gemeeriteleden waren aanwezig predikanten en kerke- raadsleden van de genabuurde Geret. Kerken en namens de plaatselijke ker ken ds. K. Schipper, met kerkeraads leden van de onderscheiden kerken. Uit Bergentheim, de eerste gemeenlie van ds. Muntingh, waren een 30-tal leden per bus naar Middelharnis igekomen om het afscheid mee te maken. Het tekstwoord dat ds. Muntingh voor dit afscheid had gekozen was uit het Evangelie van Mattheus, hoofdstuk 28, de verzen 19 en 20 „Gaat dan henen, onderwijst alle Volken" enz. In zijn voorafspraak herinnerde de scheidende predikant aan zijn Ie preek te Middel harnis uit Efeze, waar Paulus aanmaant de gehele wapenrusting Gods aan te trekken. Toen en ook nu, dient men zich er van bewust te zijn, dat de Christen door de Koning der Kerk tot zware strijd is geroepen. In de strijd is alleen de overwinning door Christus' kracht. In het leven hebben wij allen een taak gewichtig of eenvoudig, die we naar be horen hebben te vervullen, maar ook om Hem trouw te dienen. In de tekst wordt ook van een taak gesproken, de tekst bevat een bevel, die de Heere Zijn kerk opdraagt. Spreker stond ten Ie stil bij deze allesomvattende taak en ten 2e de troost die Hij daarbij geeft. Het bevel luidt: Gaat dan heen! De Kerk moet niet stil blijven zitten, maar altijd aan het werk zijn. De apostelen moesten de wereld in om de mensen be kend te maken de grote liefde voor hen bereid. Het heil Gods moet verkondigd, dat was ook Christus' indringende pre diking. Dat Evangelie moet gepredikt worden alle creaturen. Die opdracht is er nog, niet voor een bepaalde groep, maar aan iedereen. Onze Koning be veelt ons niet alleen de zonde bestrijden in het eigen hart wee, die het niet doet maar te prediken! Het moet een alles omvattende prediking zijn, niet al leen in de kerk, maar ook op de straat, aan de huizen, in de fabriek, op het strand. Niemand kan zich aan die op dracht onttrekken, in heel ons leven moet blijken, dat we kinderen van het Koninkrijk zijn. Wij moeten ons er zo lang aan wijden tot God er een streep onder zet. Tot Hij zegt, kom in iVIijn he mel, zoals met broeder Ottink, die ver leden week is grafwaarts gedragen. Kerkeraadsleden, predikanten, komen en gaan, maar Zijn woord en de op-^ dracht blijft. Predik het Evangelie alle creaturen. Ef is veel tegenstand tegen het Koninkrijk van Jezus Christus, soms voelen we ons machteloos, aldus spreker dan vergeten we dat Christus koning is en Overwinnaar in de strijd. De troost is, dat hij zegt; Ik ga mee. Ik ben met u, tot aan de voleinding der wereld. In „Jeugdhaven" te Middelharnis is door fa. Bernard n. in samenwerking met Philips te Eindhoven een flink be zochte en goed geslaagde „Philicorda"- avond gehouden. Met de „Philicorda" is een nieuw tijd perk ingetreden: het is een sierlijk niet-veel-plaats innemend toetsenin- strument voor de hele familiekring. Het verwantschap met het gewone orgel houd op bij het toetsenbord; de muziek echter verandert niet, wel de manier waarop ze tot horen wordt gebracht. De studie op een Philicorda is veel makkelijker. Het moderne muziekonder wijs helpt de organist in spee over de eerste moeilijkheden heen. De tijd, no dig voor het eerste liedje is met maan den bekort. De vele mogelijkheden en de bijzonder eenvoudige bediening van de Philicorda vallen bij het bespelen direct op. Klassiek en poulair. De Philicorda heeft vijf kleurenklankschakelaars en drie octaafkoppels. Vorm en kleur. Het instrument is klein en voor elke huiskamer geschikt. Er zijn verschillende houtsoorten, waar uit een keuze kan worden gemaakt. De prijs ligt ongeveer als die van een T.V. n.l. 1.495,—. Op de demonstratie-avond is de Phi licorda aan alle zijden belicht. De heer Klaasse van Philips Eindhoven had daarbij de leiding en de heer Bernard demonstreerde vele mogelijkheden o.m. het gebruik in combinatie met de radio, piek up, bandrecorder enz. Maarten Bruines heeft eveneens mee gewerkt aan deze avond. Hij demon streerde het instrument dat voor hem absoluut nieuw was. Wanneer men een klavier kan bespelen, is de Philicorda een openbaring. Zonder moeite .bege leidde hij het tempoplaatje Het zou spanningen op kunnen leveren door het getik van de matronoom, daarom heeft Philips er een hoofdtelefoon bijgeleverd, zodat men alleen de muziek zonder het tikken van het plaatje hoort. Kinderen op het klavier Piet Westhoeve en Jan Bezuijen van Ouddorp resp. 9 en 11 jaar speelden etude's en volksmelodieën. De kinderen gebruikten tien vingers. Het is ook mo gelijk met 2 vingers te spelen met in schakeling van akkoorden toetsen. Naast de belangrijke rol van solo instrument leent het kleine electroni- sche wonder zich ook uitstekend voor accompagnement. Wim Buijsse, gitaar, Leen Snijder, basgitaar en Krijn de Rui ter, drums met aan de Philicorda Maar ten Bruines, demonstreerde dit met „Blue Moon" en „Sweet George Brown" Er is ook een mogelijkheid tot het aansluiten op een platenspeler verster ker of gekoppeld met de bandrecorder, waarmede opmerkelijke resultaten be reikt kunnen worden. Aan het slot van de avond was Maar ten zover gevorderd op het instrument, dat hij „voor de vuist weg", verschil lende nummers speelde. Het Geref. Evangelisatiekoor onder leiding van dir. J. v. d. Heuvel Jr. gaf enige prachtige nummers weg, begeleid door het Philicorda-instrument. Het is een mooie avond geworden. Vermelden we nog dat de fa. Bernard Zn. ruime keuze heeft in deze instru menten en vakkundige voorlichting kan geven. Spreker had hier mogen dienen en na hem komt een ander. Hij riep zijn gemeente ten afscheid toe, dat, wat wegvalt, Jezus Christus blijft tot in al le eeuwigheid. Hij belooft het niet al leen. Hij doe het ook omdat Hij onze Koning en Heere is. Daarom zingen wij wat de gemeente daarna deed: „Rust Mijn ziel, Uw God is Koning, Heel de wereld Zijn gebied, Alles wis selt op Zijn wenken, Maar Hijzelf ver andert niet." Sprekers De consulent ds. de Valk van Stad aan 't Haringvliet sprak de scheidende pre dikant toe namens de classis en collega's Spreker begreep dat het moeilijk viel, na 17 jaar het werk neer te leggen. Met toewijding, met opgewektheid had hij als een blijmoedig Christen zijn taak vervuld, waarvoor dank past aan God. Namens de classis sprak ds. de Valk waarderende woorden voor de vele ar beid gedaan; namens de collega's en ge- nabuurde kerken dat met liefde de con sulentschappen waren waargenomen. Ook had spreker veel lof namens de de- putaten art, 11 en 17. Hij wenste Hem en Zijn gezin een lichtende levensavond onder de zegen des Heeren. Ds. K. Schipper, Herv. predt. te Mid delharnis sprak namens de predikanten der plaatselijke kerken, waarvan hij behalve kerkeraadsleden alleen aan wezig was, omdat de collega's verhin derd waren, wegens biddag. Hij bracht hem de Bijbelse groetenis, die Paulus aan het eind van Zijn brieven gebruikt. Spreker begreep dat er weemoed in het hart was, dat hij de ambtelijke bedie ning moest loslaten maar ook blijdschap dat de Heere hem voor de opbouw van Zijn koninkrijk heeft willen gebruiken. U blijft naast de kerk wonen, aldus spr. dicht bij hen die in het strijdperk staan. Wie was belangrijker, vroeg spreker, strijdend Israël of Mozes met de omhoog geheven staf? Achter de strijders zijn de bidders nodig. Spreker wenste hem een gezegende levensavond toe en dat hij aan het eind de kroon der overwin ning zou ontvangen. Namens de Geref. kerk te Bergen theim sprak een ouderling, die rele veerde wat ds. Muntingh in een zeer moeilijke tijd van scheuring voor hen geweest is. Hij bracht hem daarvoor dank maar meest aan God, die de ere toekomt. Voor de toekomst wenste hij ds. Muntingh en zijn gezin het beste toe en rust na de arbeid. Uit dankbaar heid overhandigde hij een envelop m.et inhoud. Afscheidsgroet van kerkeraad en gemieente. Ouderling J. J. C. la Fleur bracht een afscheidsgroet namens kerkeraad, ge meente, kosteres en organist. „U bent in een moeilijke tijd predikant geworden, U hebt er een goede baan voor opgege ven en de Geref. kerken zijn u veel dank verschuldigd aldus spreker. Ouderling la Fleur releveerde hoe hij op 31 jan. 1953 vlak voor de rampnacht het telegram kreeg, dat ds. Muntingh het beroep had aangenomen. En toen ons dorp was overspoeld stond daar on verwacht ds. Muntingh, die van Bergen theim vrijaf had gekregen om alvast naar Middelharnis te komen. Door deze daad had u direct een warme plaats in ons hart aldus spreker, wat gebleven is tot nu toe. U hebt met grote opgewektheid het Evangelie verkondigd, aldus spreker, niet alleen gewezen op de zonde, maar ook en vooral op het verzoenend lijden en sterven van Jezus Christus. Al zijn de resultaten niet altijd zichtbaar, een getrouwe dienstknecht ontvangt loon, zelf zo, dat God op Zijn tijd zal zeggen: over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal ik u zetten, gaat in, in de vreugde uws Heeren. U ibent ernstig ziek geweest ging spr. verder; er was dankbaarheid dat u zo ver werd hersteld dat u weer mocht „Op de lange duur zal blijken, dat Basoetoland, de Transkei en andere Bantoe-thuislanden in Zuid-Afrika de enigste niet-blanke staten zijn waar het democratische stelsel gehandhaafd wordt. Het belangrijkste gevolg hiervan zal zijn, dat de Bantoes leerden zonder revoluties te regeren," aldus lord Fra- ser van Lonsdale in een toespraak te Bloemfontein. De Britse bezoeker zei, dat het stel sel van één man, één stem een illusie geworden is, die door weinig mensen meer gehandhaafd wordt na de gebeur tenissen in de rest van Afrika. Elke Afrika-staat, die onafhankelijk werd, heeft aanvankelijk het stelsel van één man, één stem geprobeerd maar dit stelsel verviel al spoedig in een dicta tuur. De recente mislukking in Nigerië waar gepoogd werd een algemene ver kiezing te doen slagen, duidt er op dat de democratie daar in het verval is. Deze les is aan veel mensen in Brit- tanië niet verloren gegaan. Zij zien dat de ontwikkeling te snel was en zijn dankbaar voor de stbiele regering van de Republiek van Zuid-Afrika, al dus lord Fraser (African Express) preken. U legt nu uw werk neer, maar blijft toch bij ons, in het ambt der ge lovigen. Wil de tekortkomingen van de kerkeraad en van de gemeente verge ven, vroeg spreker, die voorts hartelijk dankte voor alles wat voor de Ger. kerk te Middelharnis was gedaan. Hij liet ds. Muntingh staande toezingen de zegen bede uit Ps. 121 4. Dankwoord Geroerd dankte ds. Muntingh de spre kers en daarna de gemeente voor alles wat die voor hem en zijn gezin, vooral in moeilijke dagen hebben gedaan. Dat hij genezen was, had hij middellijk te danken aan hun gebed. De Heere heeft mij hier geplaatst en ik heb nu Zijn wil volbracht. Daarvoor bracht Hij Gode dank. De kerkeraad dankte hij voor de trouwe samenwerking, ook de kosteres en organist. Het Evangelisatiewerk had de liefde van zijn hart. In het bijzonder dacht hij hierbij aan de heer en mevr. Jongsma, voorts aan Evangelisatiekoor e.a. medewerkers. De vrienden uit Ber gentheim kregen een apart woord. De slotzang was Ps. 72 11 „Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen", waarna ds. Muntingh als predikant van Middel harnis voor de laatste maal de zegen op de gemeente legde. De toenemende verkeersveiligheid op de Nederlandse wegen vormt een groot en angstwekkend probleem. Jaar lijks komen bij ongelukken ruim twee duizend personen om het leven en wor den nog eens duizenden andere mensen zwaar of licht gewond. Deze cijfers zijn er 'mede de aanleiding van geweest dat overal in het land door middel van pu blicaties, cursussen, radio- en t.v.-uit zendingen de weggebruikers tot zelf beheersing in het verkeer, tot respect voor de ander werden aangemaand. Maar in lang niet alle gevallen van aanrijdingen en andere ongelukken is de schuld te wijten aan de weggebrui kers zelf. Het kan namelijk ook gebeu ren dat zij, door toedoen van „balda dige" jongeren, onverwacht met een bepaalde situatie worden geconfron teerd en waarmee zij zonder schade, aan voertuig of aan eigen persoon, geen oplossing weten. In het meest gunsti ge geval gebeurt er niets noodlottigs doordat de weggebruiker in de onple zierige confrontatie de situatie meester blijft, maar anders is een ongeluk niet te vermijden. Zondag j.l. werd ik, met een perso nenwagen rijdende vanuit Ouddorp in de richting Mliddelharnis, in Goederee- de bij de wegsplitsing naar het voor malige tramcafé en de weg naar het dorp, onverwacht in een dergelijke om standigheid geplaatst. Enkele jongens, vermoedelijk vier en in leeftijd vari ërend van twaalf tot vijftien jaar, hiel den in het duister van de avond een touw gespannen over de provincoale weg. Bij het naderen van de auto, en vermoedelijk waren zij dit „spelletje" ook bij andere voertuigen van plan te spelen, trokken zij snel het touw om hoog. Op een afstand van hoogstens twintig meter merkte ik het touw op in de lichtstralen van de auto. Vermoedelijk zijn de jongens ge schrokken van de door hun foutief ge schatte snelheid want snel lieten zij het touw los en stoven naar beide zij den van de weg. Zodra ik het gespan nen obstakel zag, remde ik sterk en kon daardoor ook de jongens ontwijken. Er gebeurde dus niets, maar de mogelijke gevolgen voor andere automobilisten, die het zelfde meemaken, zijn beslist niet denkbeeldig. De politie zal 'hopelijk de jongens kunnen ondervragen omtrent hun be weegredenen zich te laten verleiden tot dergelijke misdadige praktijken, waar weggebruikers, bij het passeren van Goedereede, het slachtoffer van kunnen worden. Er gebeuren toch al veel te veel ongelukken. J. A. Ruizeveld, Jutphaas. Geachte Redactie, Met belangstelling zullen vele Som- melsdijkers en waarschijnlijk ook wel daarbuiten het verslag van de 1.1. ge houden raadsvergadering hebben gele zen. Vele belangrijke zaken zijn daar be handeld o.a. wethoudersverkiezing, flu- ormaterie en als belangrijke hoofdmoot het verstrekken van een subsidie aan de Oranjevereniging voor viering van het 500-jarig bestaan. Vooral dit laatste heeft de gemoederen in de raad fel be zig gehouden en met nadruk de houding van de Partij van de Arbeid in deze raadsvergadering. In deze vergadering heeft de heer Hoogzand weer eens duidelijk laten ho- MIDDELHABNIS Biddag. Woensdag 10 maart wordt in de Geref. Gemeente (Chr. de Vrieslaan) biddag gehouden, op welke dag ds. G. Mouw zal voorgaan te 10, 3 en 7.30 uur. Huwelijkshevestiging. Vrijdag 12 maart te 2.30 uur zal ds. G. l^Hovcw in de Geref. Gemeente het huwelijk be vestigen van het bruidspaar J. E. Keur en L. A. V. d. Boom, aanvang 2.30 uur. DIRKSLAND Ophalen der zendingshusjes der Ger Gemeente. De plaatselijke zendingscom missie heeft besloten de busjes te le digen en tegelijkertijd te vragen om een extra vrije gift voor een ziekenauto voor de zusters die hun werk verrich ten in Nigeria. MELISSANT Biddag. Bij de Ger. Gemeente alhier wordt woensdag 10 maart D.V. biddag gehouden waarbij zal voorgaan ds. J. van Haaren van Amersfoort, n.l. 2.30 en 6.30 uur. STELLENDAM Nieuwe kassier Raiffeisenbank. Tot kassier bij de Coöp. Raiffeisenbank Stellendam en Goedereede is met ingang van 1 april a.s. benoemd de heer H. Na- ber uit Sleen (Drente). De heer Naber is 28 jaar oud, ge huwd en heeft 1 kind, hij is momenteel werkzaam als wnd. kassier aan de Raif feisenbank te Sleen, welke bank hij nu acht jaar heeft gediend, voorheen was hij werkzaam aan de Raiffeisenbank te Emmen. OUDDORP Kerkdienst. A.s. zaterdagavond hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Mouw. Aanvang 7 uur. NIEUWE TONGE Burg. Stand over de maand febr. '65 Geboren: Pietertje Arentje, dochter van C. M. Visser en B. J. Vijfhuizen; Gijsbert, zoon van L. W. van Alphen en J. Kalle; Leendert Cornells, zoop van L. C. Tamboer en J. Holleman. Gehuwd: Leendert Pieter Osseweijer, oud 24 jaar en Margarettha Gebraad, oud 21 jaar; Willem Adiranus van 't Hof, oud 22 jaar en Pietertje Marina Abresch, oud 24 jaar. OUDE TONGE Kerkdienst. Vrijdag 12 maart a.s. hoopt ds. G. Mouw voor de Ger. Ge meente voor te gaan. Aanvang 7 uur. (Bed. H. Doop). ren dat de P.v.d.A. alleen maar aan op positie mee kan doen, overleg is er schijnbaar niet meer bij, insinuaties met kleverige stroop vallen zomaar uit de lucht. Zou dit soms een zuiver Hoog zand klokje kunnen zijn? Wat heeft de heer Hoogzand nu be reikt om met zijn fractie tegen de sub sidie voor het 500-jarig bestaan te stem men. Laat het hem en zijn twee andere raadsleden duidelijk zijn dat hij er dit mee bereikt heeft dat over enkele maanden in de buurgemeente dit be staan feestelijk wordt gevierd en dat de jeugd van die gemeente hier in be langrijke mate wordt bij betrokken, de Sommelsdijkse kinderen kunnen dan als toeschouwer aan de kant gaan staan, terwijl hun eigen dorp ook 500 jaar be staat. Waarschijnlijk denkt de heer Hoog zand wat een chauvinisme, doch dat is het zeer beslist niet, want heer Hoog zand beide gemeenten bestaan 500 jaar dus hebben alle kinderen en teeners uit deze beide gemieenten evenveel rechten. Neen, zegt de heer Hoogzand, geen P.v.d.A. wethouder, Hoogzand was des tijds te jong voor het Burgerlijk Arm bestuur, dus nu ook geen subsidie om te feesten met als motief dat het slui tingsuur hem niet beviel. Ergens heb ik gelezen dat men met macht je zo lekker anderen de kans tot verrichting van gemeenschapsdaden kunt onthouden. Wat zegt U lezer, heeft Hoogzand dat gezegd in de 1.1. gehou den raadsvergadering? Ja dat is zo, maar ja de viering van het 500-jarig bestaan is geen gemeenschapsdaad, het was die avond ook wethoudersverkie zing en als je dan niet aan bod komt voor wethouder dan moet je alles laten vallen en dan stuur je ook nog 'huis aan huis een gestencild briefje. Ik heb ook nog gelezen dat de heer J. Blok een der allerebste raadsleden was, die nu nog aan vele raadsleden college kan geven. Mag ik u een goede raad geven heer H., ik weet niet of U college bij uw partijgenoot heeft ge volgd indien dit wel zo is dan hebt U in ieder geval bitter weinig van deze lessen opgestoken en de benadering van mens tot mens is voor U wel helemaal iets wat U geheel vreemd is. Maar U is nog jong en dan valt er nog wel wat te leren, daarom 'heer H. er is nog een weg terug en niet via omwegen doch de koninklijke route be wandelen en wel deze; ruiterlijk erken nen dat uw houding en van uw par tijgenoten fout is geweest t.a.v. het 500- jarig bestaan, aankloppen bij de bur gemeester en een buitengewone of spoedeisende raadsvergadering aanvra- een en alsnog met uw fractie voorstem men voor het 500-jai'ig bestaan. Denkt U eraan heer H. dat ook de jeugd van Sommeisdijk de courant gaat spellen en dat men dan ook gaat be seffen wat politiek is en dat politiek ook oprecht en reëel gespeeld moet worden, zeker van een partij als de uwe, die in haar programma heeft op genomen een partij te zijn voor jong en oud. Een Arabische spreuk zegt: Dreig met de stok die macht heeft, maar sla er niet mee. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. Sommeisdijk J. V. d. L. De werkzaamheden aan het beweeg, bare deel van de Haringvlietbrug, waar- door de brug 's nachts niet kon worden bereden, zijn ten einde. De Haringvlietbrug is ook des nachts weer berijdbaar. ZONDAG 7 MAART MlIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (nam. voorber. H.A.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. van Strien te Delft. Chr. Get. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw (sav. voortzetting Bijbellezing). Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. P. H. Quartel van Rotterdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. Bultman. (Extra cell, voor de kerk.) Rem. Kerk 10 uur juffr. ds. H. J. W. Modderman te Am sterdam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. L. A. Klootwijk te Ede. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen en 6.30 uur ds. D. C. V. Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte Orgelfonds) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Malipaard van Rotter dam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 10 uur ds. J. G. Abbringh van Arnemuiden en 6 uur dhr. Oskam van Culemborg. Vereen, gebouw 10 uur dhr. Oskam en 6 uur ds. J. G. Ab bringh. Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 en 6 uur ds. A. Jonkers, (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) (Maandel. collecte voor de kerk). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. P. van Wakeren (Maandel. coU. voor de kerk). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Geni. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. Samson van Rotterdam en 6 uur n.m. ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Vliet en 6 uur ds. J. Noltes van Slikkerveer. (Extra collecte kerk) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. "W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. D. C van Wijnen en 2.30 uur ds. T. van 't Veld. ZONDAG 7 MAART 1965 Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 9.30 en 6 uur ds. A. F. Honkoop en 2 uur lezen 's Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur lezen Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 uur ds. H. v. Gilst Krabbendijke 9.30 en 6 uur ds. W. Suijker en 2 uur lezen Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur le zen Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 6 uur lezen Ril- land Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen We- meldinge 10 en 4.30 uur lezen Wol- phaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lezen Yerseke 9.30, 2 en 6 uur lezen. Noord-Beveland: Kamperland 10, 2.30 en 6 uur lezen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur lezen Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur ds. Chr. van Dam van Werken dam. Extra diensten. Te Goes op zaterdag 6 maart Dovendienst in de consistorie der Ger. Gemeente Beatrixlaan te 3 uur student v. d. Poel Kamperland za terdag 6 maart 7.15 uur ds. Chr. van Dam Rilland Bath 12 maart te 7.30 uur ds. L. Rijksen van Rotterdam (her denking 40-jarig bestaan Ger. Gemeen te school. BIDDAG OP 1» MAART A.S. Rilland-Bath, 10 en 3 uur ds. Elshout uit Scheveningen; Krabbendijke 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Suijker Waarde 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Kruiningen 9.30 uur leesdienst en 2 en 6 uur ds. Schip- aanboord uit Apeldoorn Yerseke 9.30 2 en 6 uur ds. L. Rijksen, Rotterdam- W. Wemeldinge 10 en 2 uur lees dienst Woifaartsdijk 10, 2 en 5.30 uur ds. A. Vergunst uit Rotterdam 's- Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur student Hoogerland Nieuwdorp 10 uur stud, v. d. Noord; 2.30 uur leesdienst en 6.30 uur stud. P. Honkoop uit Kloetinge Nisse 9.30, 2 en 6 uur ds. C. Harinck uit Utrecht Biezelinge 9.30 uur lees dienst, 2 en 6 uur stud. v. d. Noord Borssele 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Kok van Leerdam Goes 9.30, 2 en 6 uur ds. A. F. Honkoop Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Hofman uit Zeist. Noord-Beveland. CoUjnsplaat 10 uur leesdienst en 2 en 6 uur stud. v. d. Poel- Kamperland 10 uur, 9.30 en 6 uur ds. F. Harinck uit Benthuizen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur ds. L. Huisman uit Vlaardingen. KRABBENDIJKE Beroepen te Rotterdam-Zuidwij k, Pendrecht, Lombardijen ds. W. Suiker. BORSSELiE Overleden: J. Bras, 93 jaar wedn. v. C. Bakker; D. van Schalk, 82 jaar; N. Dronkers 71 jaar vr. van F. Walhout. Uiewveïli Klasse II drielingen Aanvoer Offic zoekt twee 15 j gev Gebo bosri Rand Beno alhier, tha secretarie van 1 me' commies e retarie va Opbren Ned. Herv. houden ex kerkvoogd' Voor het tweehonde den collec tionale hu tige bedra opgeleverd Opteren Ned. Herv ternational bracht 9 Predik' Ned. Herv. Oosthoek leesdienst leesdienst. Biddag Herv. ker" Herv. Eva Gem. 9.30, Klaaswaal Het te dagblad D in een h~ een Neder half jaar kwam en gebouwd Het bla „In zijn hem niet blijkt dui waardige die Nede zulke gro en bereid uiteinden Nederla ongeveer te van de mische h stukje ge" hier bijn staan vin doordat e tuele- e- uiterste overheid i ingrijpen Republie Het ge- nemingsg gekortwie niet doen ook het g- ver. Nederla ver, moet vinden, d staat, wa' Nederlan ijver van nen voo Dit is helpen d nomisch voeren. Nederl moeten die mate die hun De een van held Nederdui me tijd b van een vormde Deze maart op missie v" ring haa daarna a gen wor Bantoeta

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2