Chemische wasserij N.V „DE ZOO ïwee zilveren ju brand illarlssen administratie BLANKERS VAUXHAijt TEL. 2074 MIDDELHARNIS Nieuws uit Zeeland automobielen Haringvlletbrug gaat enkele nachten dicht Alle verzekeringen JOHANNES ARIE STRUYK Lippen en kelen PREDIKBEURTEN Zondagsdienst artsen IN MEMOR9AM N.V. SLflVENBURG'S BW Over 26 jaar PREDIKBEURTEN A. V. d. Vliet Bruinisse Centrale Veiling Middelharnis ALLES VOOR 8 mm. ZEER APARTE COLLECTIE ALBUMS. Ooltgensplaat Garage Knöps Predikbeurten Geref. Gemeenten Bladz. a ..E I L A N D E N - NI B U W S" Vrijdag 26 februari Tijdens de woensdagavond gehouden jaarvergadering van de vrijwillige brandweer te Oude Tonge zijn de com mandant, dhr. A. de Looze en de mon teur, dhr. G. Tuns gehuldigd voor hun 25-jarig trouw dienstverband aan het korps. Uit handen van burgemeester v. d. Harst ontving dhr. de Looze de oor konde met het ijzeren brandweerkruis. De heer Tuns ontving de oorkcnde m-et de bronzen m.edaille. Tevens ontvingen de brandweerlie den Daale, Standers, Volwerk, Kanters en de heer D. de Leeuw een oorlconde voor hun 12y2-jarige trouwe dienst. De secretaris van het korps. C. Vol- werk gaf een terugblik over de afge lopen jaren 1963 en 1964 waarin meer dere malen een beroep op de diensten van de brandweer werd gedaan, waar bij ook het jeugdkorps in aktie kwam. Tevens moest de secretaris melding ma ken van een tekort van enkele hon derden guldens, maar het korps kreeg een prijs(je) uit de staatsloterij waar door het tekort zeker zal verminderen. Waardering Aan de uitreiking van de onderschei dingen verbond burgemeester v. d. Harst een hartelijke toespraak waarin hij het korps prees voor zijn paraat heid. Spreker begroette inzonderheid de dames die voor de eerste maal voor bijwoning van de jaarvergadering wa ren uitgenodigd en vond het tevens waardevol dat in tegenstelling tot voorheen thans aan de jubilea aan dacht wordt besteed en hoopte dat het de binding van het korps nog meer zou verstevigen. Hij sprak de wens uit dat het korps ook bij de a.s. veranderingen van dezelfde goede kwaliteit mocht blij ven als het thans is. Kunstmestbaal In het jaarverslag van de comman dant van de jeugdbrandweer w^erd de vindingrijkheid van de jonge spuitgas ten duidelijk gedemonstreerd. De com mandant van de jeugdbrandweer Daan de Ron vertelde dat, bij gebrek aan, waterdichte kleding de leden zich tooien met plastic kunstmestbalen! Er is slechts een kleine ingreep nodig, een gat voor het hoofd en de armen en men loopt er droogjes bij. Secr. Kik gaf b. en w. het advies wat meer brandputten aan te leggen. De heren Boomsma uit Middelhar- nis vertoonden daarna dia's en vertel den over hun reizen naar Rusland en andere Europese landen. ALLEENVERKOOP WENNEKER SCHIEDAM ST. ANNALANÖ Jaarvergadering zendingskrans Gereformeerde Gemeenten De zendingskrans Draagt elkanders lasten der Ger. Gem. hield dezer dagen haar eerste jaarvergadering, in de con sistorie. Daar het de eerste maal was is men voorzichtig geweest met het uit nodigen, daar men nog maar moest af wachten of een en ander zou slagen. De bijeenkomst stond onder leiding van de kerkeraad. Aanwezig waren alle leden die ieder een kennis of familielid moch ten medebrengen en de bijna voltallige 'kerkeraad, daar één ontbrak wegens uitstedigheid. De voorzitter van de kerkeraad br. van der Klooster opende de bijeenkomst met het doen zingen van Ps. 72 vers 10, las handelingen 16 en ging voor in gebed Vervolgens sprak hij een openingswoord n.a.v. het gelezen Schriftgedeelte en heette allen hartelijk welkom. Nadat de sekretaresse de notulen der oprichtingsvergadering had gelezen en verslag had gedaan over het afgelopen verenigingsjaar volgde verslag van de penningmeesteresse. Uit beide verslagen bleek dat de vereniging, ondanks het feit dat ze niet groot is, er financieel goed voorstaat. Ook bleek de verkoop middag- en avond boven verwachting te zijn geslaagd. Het gedicht „Simson's lied werd voor gedragen door J. Dekker-den Haan, ter- wijl K. Elenbaas-Goudzwaard voorlas „Levensstormen". Beide vielen zeer in i de smaak. Vervolgens zongen vijf dames, onder i orgelbegeleiding van Ina Gunter drie I verzen van „Een eigen geschrift Davids" Na afloop hiervan concludeerden velen dat er toch eigenlijk weer een zangver eniging zou moeten zijn, want deze zang viel eveneens zeer in de smaak. Na de pauze, waarin koffie met cake werd gepresenteerd, werd gezamenlijk gezongen Ps. 87 vers 3 en 4. Het mooie gedicht „Daniël" werd voorgedragen door Janny van Dijke. Vervolgens zongen 5 dames met het or gel: Een vaste Burght is onze God", A. van der Jagt-den Engelsman las het ge dicht „Als en maar", terwijl, zo als ge bruikelijk is, een zendingsverhaal werd voorgelezen en wel door K. Ligtendag. Zowel het een als het ander kwam zeer goed tot zijn recht. Vóór de sluiting droeg J. Kaashoek- Dekker (penningmeestesse) een bedrag van f 100,af t.b.v. het werk der zen ding in België, hetwelk onder dank werd aanvaard, terwijl de presidente A. A. van Dijke-Duijzer namens het toe stuur en leden aan de kerkeraad een boekenbon overhandigde, voor de ver richte werkzaamheden en het gratis be schikbaarstellen van de consistorie als vergaderplaats, er een dankwoord aan toevoegende. De voorzitter bracht ieder op haar beurt dank voor het gebodene op deze avond. Br. Elenbaas eindigde op ver zoek met het doen zingen van Ps. 67 vers 1 en gebed. De aan de uitgang gehouden collecte bracht het mooie bedrag van 75,'51 op, o.a. ter bestrijding van de gemaakte kosten. Al met al was het een zeer geslaagde avond, doch de ruimte veel te beperkt. Algemeen was men van oordeel dat men D.V. op een ander jaar naar wat ruimer lokaliteit zal moeten omzien, op dat de uitnodigingen ,wat ruimer kun nen worden gesteld. Hoewel de vereniging pas in januari 1964 was gestart, werd reeds in de maand november daaropvolgende een bedrag van 500,beschikbaar gesteld t.b.v. het werk der uitwendige zending. ST. ANNALAND Ongeval bij havenwerkzaamiheden te Rotterdam. Tijdens de havenwerkzaam- heden te Rotterdam had de werknemer, de heer A. den Engelsman uit de Kloos terstraat te St. Annaland het ongeluk getroffen te worden door een vallende baal met meel, welke met een grijper was opgehesen. De baal met inhoud kwam zo ongeluldcig terecht op de per soon, dat hij per ambulancewagen moest worden vervoerd naar bet Havïnzie- kenhuis, waar nadere behandeling volg de. Het slachtoffer had verschillende inwendige kneuzingen opgelopen. Burg. Stand over de maand jan. '65. Geboren: Martinus, zoon van Joh. W. Elenbaas en KI. v. d. Klooster; Dina Jo hanna, dochter van Abr. Ligtendag en H. M. den Haan; M'attheus Abraham, zoon van Abr. van den Boogaart en Corn. J. Heijboer (geboren te Dord recht); Gijsbertus, zoon van E. Goede- gebuure en S. van Leeuwen; Iman, zoon van Anth. A. Geluk en D. J. Rijn- berg; Johannis, zoon van Jac. B. Moer land en A. L. Goedegebuure; Janna Geertje, dochter van Mar. C. Stoutjes- dijk en W. I. G. van Oost. Huwelijken: W. Rijnberg, 48 jaar en Iz. Jac. de Graaf, 53 jaar. Overlijden: Johanna Rijnberg, 67 j., echtgen. van Corns. Goedegebuure. Ja cobus Jacob van Vossen, 62 jaar, echt genoot van E. Heijboer; te Bergen op Zoom. Jac. Leendert Goedegebuure, 78 jaar, echtgenoot van Aberdina Isabella Stols. Elizabeth den Engelsman, 83 j., weduvv'e van Jacobus van Poortvliet. Gerard Heijboer, 75 jaar, echtgenoot van Martina van Vessem. IvgekOTTien: Corn. J. van den Boo gaart van Dordrecht. Vertrokken: H. Westdorp naar Oud Vossemeer. Joh. van der Have en echt genote naar Ammerzoden. ARNEMUIDEN Lezing van bioloog. Zaterdagmiddag 27 febr. om 3 uur zal drs. A. C. Drink- waard, bioloog van het rijksinstituut voor visserij-onderzoek in het vereni gingsgebouw „De Arne" spreken over het onderwerp „Van oude zeearm tot recreatiegebied" met als ondertitel „Waar Schenge, Zuidvliet, Sloe en Vee regat samenvloeien", dit op uitnodiging van de besturen van de visserijvereni gingen „Zevibel" en „Draagt elkanders lasten". Toezicht speeltuin. Wanneer straks de speeltuin weer opgesteld zal wor den zal de heer de Nooyer geen toe zicht meer houden. In zijn plaats is be noemd de heer Kodde. Arnemuiden. Ned. Herv. kerk 10 en 2.30 uur ds. J. G. Abbringh Ger. kerk 10 en 2.30 uur ds. G. S. Oegema. Westkapelle. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. W. Oosthoek Herv. Evang. 9.45 uur leesdienst Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Van zaterdag 27 februari v.m. 12 uur t.m. maandag 1 ma.art v.m,. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkincfen-Melissant: Dienst heeft dokter Elvé, tel. 01877- 262, Dirksland. 1 Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Bouman, telef. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en dokter Kramers, tel. 01873-201, Oolt- gensplaat. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, tele foon 2357, Middelharnis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 28 febr hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Duinker, tel. 01660-500, Tholen en dok ter Menger, tel. 01677-500, St. Philips- land. Hypotheken op huizen en landerijen tot m'/o. Financiering van uw auto, motor, machines etc. Vlugge discrete behandeling. JOH. KNAPE - Tel. 231 - Ouddorp STELLENDAM In de leeftijd van 55 jaar overleed na een ernstige ziekte donderdag 25 febr. te zijnen huize op de hofstede „Koorn- lust" te Stellendam, de heer Johannes Arie Struyk. De heer Struyk was in de agrarische sector en het aanverwante verenigings leven een mede leidinggevende figuur, als bestuurslid van diverse corporaties. Zo was hij voorzitter van de Coöp. Raiffeisenbank Goeree-Stellendam en omstreken; bestuurslid van de Coöp. Diepvries „Stellendam", waarvan hij medeoprichter was; bestuurslid van de Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. West bestuurslid van de Chr. Landbouw Huishoudschool „Westvoom" te Oud dorp; bestuurslid van de Stellendamse Vereniging „Nieuw Land" en bestuurs lid van de Los- en Laadvereniging. De overledene was een rustig en be zadigd man, wiens adviezen steeds op prijs werden gesteld. De begrafenis is bepaald op maandag 1 maart a.s., die geleid wordt door ds. W. Hage te Klaas waal. Aankomst op de begraafplaats te Stellendam n.m. 2.30' uur. Vereenvoudig uw eigen laat de Bank uw financiële be langen behartigen. Middelharnis - Sommelsdijk Kade 5 - Tel. (01870) 22 68 MIDDELHARNIS Muziekbandel Bernard organiseert Philicorda-avond te Middelharnis Woensdag 3 maart, 8 uur precies, presenteert Muziekhandel Bernard Zn. in Jeugdhaven te Middelharnis een zeer attractieve avond, die geheel in het teken staat van de „Philicorda". In samenwerking met Philips-Eind-! hoven zullen alle aspekten van dit klei ne elektronische wonder kunnen worden den beluisterd t.w. in dienst van de muzikale opvoeding der kinderen als huisinstrument (klassiek zowel als po pulair) ter begeleiding van andere instrumenten of koor. De medewerking werd verkregen van 1. Het Gereformeerd Evangelisatie koor o.l.v. de heer C. v. d. Heuvel; 2. Een in strumentaal groepje o.l.v. de heer J. Verdonk; 3. Maarten Bruynes; 4. Eïiige jonge Philicordanisten. Tijdens de pauze, waarin een kopje koffie wordt aangeboden is er gelegen heid zelf het instrument te bespelen en nadere inlichtingen te bekomen. Vandaag ging het a.s. echtpaar Johannes EVert Keus te Middel harnis en Leentje Aartje van der Boom te Sommelsdijk in onder trouw. De a.s. bruidegom is 26 jaar, hij woont Lijnbaanstraat 26, de a.s. bruid woont Nieuwstraat 26 en het lag daarom voor de hand dat ze op de 26ste in onder trouw gingen. A.s. Bruid en bruidegom har telijk gefeliciteerd en tot over 26 jaar. De lippen en kelen Het is een traktaat Ze zijn om te stelen En echt zonder graat Die dingen, hoe klein ook Zijn steeds even puik En panklaar, dus zijn ook Gereed voor 't gebruik Ik zag z' in geen jaien Zo mooi, en onthoudt Je kunt ze bewaren Ze liggen in t zout Ik heb er niet veel van 't Is jammer, inaar waar Dus wilt g' er een deel van Dan bel je me maar TAMBOER - Middelharnis. MidDELHARNIS Mobiele verkeersschool komt naar Middelharnis. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft de beschikking over mo biele Jeugd-verkeersscholen, waarin aan leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen praktisch ver- keersonderwijs wordt gegeven. Een der gelijke school komt ook naar Middelhar nis en wel van maandag 15 maart t.m. dinsdag 23 maart 1965. De lessen vangen aan op dinsdag 1 maart. De school zal worden opgesteld op een gedeelte van het geparkeerde terrein aan het Beneden Zandpad. E'r zullen groepen van 20 leerlingen tegelijk les krijgen. Elke groep krijgt tweemaal een les van een uur. Met auto-tjes en fietsjes zullen de leerlingen zich door allerlei verkeerssituaties moeten bewe gen en daarbij praktische oefening op doen. Woensdag' 3 maart kerkdienst Ger. Kerk. sav. 7.30 uur afscheid van ds. G. C. Muntingh in verband met emeritaat. DIRKSLAND Beroepen. Ds. P. Blok heeft een be roep ontvangen naar de Ger. Gemeente te 's Gravenhage. HERKINGEN Biddag. De jaarlijkse biddag in de Ger. Gemeente staat gehouden te wor den op donderdag 4 maart, waarbij hoopt voor te gaan ds. P. Blok uit Dirks land. Dus niet zoals in het vorig num mer is opgegeven op woensdag. STELLENDAM „Ons Koor" komt. Het bestuur van muziekver. „De Hoop" deelt nu reeds mede, dat zaterdag 6 maart a.s. het be kende mannenkoor „Ons Koor" o.l.v Gerrit Zoon een concert komt geven. Zij die van mooie zang willen genieten, houdt U deze avond vrij. Nadere mede delingen volgen in het vrijdagnummer van volgende week. OOLTGENSPLAAT Bidstond Oud Geref. Gemeente. Voor de Oud Geref. Gem. zal ds. L. Gebraad te St. Philipsland woensdag 3 maart a.s. des nam. 2.30 uur en 's av. 7 uur voor gaan. Er zal dan Bidstond voor het ge was gehouden -worden. Zie verder de advertentie in dit nummer. Verbetering'. In ons nummer van j.l. dinsdag is in een bericht 'betreffende het overlijden van de heer A. Bratoer een storende zetfout geslopen. Et staat vermeld dat de overledene op 7 jan. 1964 als bedienaar zijn eerste begrafenis heeft geleid; deze datum moet zijn 15 febr. 1924. De laatste begrafenis werd door de heer Braber geleid op 20 febr. 1958. Hij is dus 34 jaar bedienaar ge weest. In deze periode werden door hem 641 inwoners jong en oud van Ooltgensplaat en Langstraat naar hun laatste rustplaats gebracht. Hij volgde in 1924 zijn schoonvader, de heer Kr. Wielhouwer op. Zes zonen droegen hun vader uit De oud-begrafenis bedienaar Adriaan Braber Czn. die zondagavond op bijna 83-jarige leeftijd ten zijne huize Ben. Molendijk 32 te Ooltgensplaat overleed, werd donderdagmiddag door zijn zes zonen naar zijn laatste rustplaats ge bracht. Zij droegen 'hun vader uit zijn wgning. Een grote schare volgde de lijkauto naar de nieuwe begraafplaats. De ge reformeerde predikant, ds. A. W. Miee- der leidde het sterfhuis en sprak ook in de aula. Hij deed dit over 1 Thess. 4 1418. Op de rouwkaart van broe der Braber staat er iets anders als dat men veelal op Flakkee gewoon is, aldus ds. Meeder. Dikwijls ziet men staan, dat de Heere van leven en dood uit ons midden (de familiekring) wegnam. Men moet een geliefde missen uit de kring waarin hij verkeerde. Dat is bij broeder Braber vanzelf ook zo, maar hij is in zijn Heer en Heiland ontslapen. Dat geeft grote troost, aldus de predikant, maar het is ook een vermaning aan ons allen om de Heere in dit leven te zoe ken en te vinden. Een zoon van de overledene, de heer A. Braber uit Dordrecht sprak een woord van dank tot allen die zijn va der, moeder en zus in de dagen van ziekte hebben geholpen en ook hebben bezocht. Hij noemde daarbij enkele per sonen bij name, o.a. de plaatselijke arts, de wijkverpleegster, ds. Meeder, de be dienaar H. A. Bom en enkele buren. Verder bracht hij dank aan allen die ZONDAG 28 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. (Extra collecte voor Christ. Belangen. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Ohr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw Ger. Kerk (vrijge maakt) 10 en 4 uur ds. O. J. Douma van Overschie Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. D. Westerveld te Rotterdam. SOMJVEELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. C. Bultman (nam. H. Doop). Rem. Kerk 10 uur ds. L. Sc'henk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur dhr. C. J. Kesting. (Extra collecte voor de kerkvoogdij, v.m. H. Doop.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad (Extra collecte voor de kerk). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra collec ten voor de kerk). STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. J. Smit. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Netjes. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 u. ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte Orgefonds). Ger. Kerk geen opgaaf. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 u. dhr. Malipaard uit Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 10 uur ds. J. van Vliet en 6 uur dhr. V. Oostende van Opheusden. Ver gebouw 10 uur dhr. van Oostende en 6 uur ds. A. Jonkers. (Maandel. coll. kerkvoogdij). Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 uur ds. A. Jonkers en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen (v.m. voorber. H.A.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. P. van Wakeren. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A. Ex tra coU. Chr. Belangen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. T. van 't Veld. (v.m. H. Doop). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Impeta uit Wolfheze. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. K. Exalto en 6 uur ds. W. H. van Kooten van Oud Beijerland. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. A. Zeilstra em. pred. te Middelharnis. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en 2.30 uur ds. K. Schipper. (Extra coll. verwarming). Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle garantie, GARAGEBEDRIJF JnlianaweK 78 - Telefoon (01877) 7 64 Melissant Begrafenis schoolhoofd M. v. Weele Te Bruinisse vond woensdagmiddag onder grote belangstelling de begrafenis plaats van de heer M. van Weele, in leven hoofd der Openbare Lagere school te Bruinisse, die in het zieken huis Eudokia te Rotterdam overleed. De begrafenis werd geleid door ds. H. J. Groenewegen van Oosterland, die een gedeelte van Jesaja 40 las. Bij de groeve sprak allereerst loco burgemeester W. van Gilst, die de over ledene schetste als. een air round on derwijzer met een grote liefde voor zijn werk, die Bruinisse trouw bleef, on danks oorlogsverwoestingen en water snoodramp. Daarvoor was de gemeente 'hem veel dank verschuldigd. De heer D. dp Koning sprak als voor zitter van de Oudercommissie, die zo dikwijls met de heer van Weele had vergaderd, waarbij zijn helder inzicht op het gebied van onderwijs en opvoe ding steeds verwondering wekte. De Inspecteur van het Lager Onder wijs te Goes 'herdacht de heer van Wee le eveneens als een uitstekend onder wijzer, terwijl namens de Bond van Onderwijzers op Schouwen Duiveland de heer Berrevoets, 'hoofd der school te Ouwerkerk de overleden collega herdacht. De oudste zoon dankte voor de be langstelling. In de stoet liepen ook mee de kinde ren van de hoogste klas. Vele kransen dekten de baar. Uiervveiling van vrijdag 26 febr. 1965 Klasse I middel 28,—. Klasse II. Grof 32,50, Middel 26,—; Drielingen 19,Picklers 17,10. Aanvoer 36 ton. de laatste eer hebben bewezen. De heer Braber verzocht de aanwezigen te zin gen Ps. 108 1, het vers dat op de rouwkaart stond. Aan de groeve las ds. Meeder Openb. 21 14, sprak vervolgens de Aposto lische Geloofsbelijdenis uit en bad, op verzoek van de familie, het Onze Vader. De Rijkswaterstaat bericht dat het wegverkeer over de Haringvlletbrug in de nachten van 1 op 2 maart tot en met 5 op 6 maart 1965 vanaf des avonds 22.00 uur tot des morgens 6.00 uur, ot zoveel langer dan nodig of zoveel kor ter als mogelijk zal blijken in verband met constructiewerkzaamheden ge stremd zal zijn. Slechts in noodgevallen zal passage kunnen worden verleend. FOTO - CINE - EN LIJSTEN- HANDEL MIDDELHARNIS Exclusief in. -k PORTRETWERK BRUIDSFOTO'S TROUWREPORTAGES Activiteiten van het Verbond voor Veilig Verkeer Woensdagavond werd door de afde ling Ooltgensplaat van het Verbona voor Veilig Verkeer de eerste cursus avond voor bromfietsers belegd, waar bij de heer Otten (rijkspolitie) een alge mene oriëntatie gaf, en inlichtingen verstrekte over allerlei bijzonderheden. De eerste officiële lesavond zal ge houden worden op woensdag 3 maart a.s. in de Bovenzaal van Café van Oos tende aan de Nieuwstraat. Aanvang 7.30 uur. Zij, die belangstelling hebben voor deze cursus kunnen zich alsnog als deelnemer of deelneemster aanmelden, door a.s. woensdagavond om half acht ter bestemder plaats aanwezig te zijn. Op donderdag 4 maart zullen auto mobilisten in de gelegenheid worden gesteld om de stand vaii hun koplam pen deskundig te laten controleren. Alle auto-bezitters kunnen van deze gele genheid gebruik maken. De keuring vindt paats om 7 uur 's avonds, in de garage van Van der Sluis aan het Wees pad. In Achthuizen zal deze mogelijkheid bestaan op donderdag 11 maart a.s., eveneens 's avonds om 7 uur. !»iliddelharni$> Tc^iefopn 2043 HUIDKANKER Huidkanker is de eenvoudigste vorm van kanker die genezen kan worden: 95 tot 98 procent van alle patiënten met huidkanker kunnen na behandeling vol ledig genezen. Men neemt wel aan dat de zon een oorzakelijk factor is bij het ontstaan van huidkanker. Mensen met een lichte huid vooral zouden er wijs aan doen overdreven zonbestraling te vermijden. Ook radiumstralen, röntgenstralen en bestanddelen uit teer en arsenicum, pa- rafine, zouden huidkanker kunnen doen ontstaan. Kanker wordt niet alleen ver oorzaakt door de prikkelende substantie maar men neemt wel aan dat het de prikkeling is, gecombineerd met bepaal de aanwezige constitutionele eigen schappen die de kanker kan doen ont staan. Plaatselijke verhardingen van de huid bij oude mensen, vooral in het gezicht en op de handen, kunnen zich tot huid kanker ontwikkelen. Datzelfde geldt ook voor een witte verdikking die men soms op mond en tong aantreft van mensen die veel pijp roken of die ge wend zijn om tabak te kauwen. (Medisch Nieuws uit Elsevier) ZONDAG 28 FEBRUARI 1965. Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Borssele 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Goes 9.30 en 6 uur ds. A. F. Honkoop, 2 uur leesdienst 's Gravenpolder 9.30 2 en 6 uur leesdienst Hoedekensker- ke 9.30, 2 en 6 uur student Hoogerland Krabbendijke 9.30, 2 en 6 uur lees dienst Kruiningen 9.30 (H.A.) en 6 uur ds. W. Suiker, 2 uur leesdienst Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Nisse 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rü' land Bath 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Waarde 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Wemeldinge 10 en 4.30 uur leesdienst -- Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur lees dienst Yerseke 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Noord-BevelandL Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Colijnsplaat 10. en 6 uur leesdienst en op donderdag maart te 7.15 uur ds. A. F. Honkoop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2