Grote belangstelling bij afscbeld gemeente-secretaris Knape te Sommeisdllk Burgemeester Bos opende bernienwde scbool te Herkingen OPEL Fraaie cadeaus als herinnering Diepvriesvis Van onze adverteerders Verongelukte marine mannen gevonden „DE MAN VAN HET KAPOTTE HORLOGE Wensen en mooie cadeaus Zondagsdienst artsen Garage Knö)ps CENTRALE VEILING iVliddeiiiarnis PREDIKBEURTEN Nieuws uit Zeeland TE KOOP Bladz. 2 „BI LAN DEN-NIEUWS" Vrijdag 29 januari 1965, Burgemeester Hordijk over secretaris Jan Knape Mzn.: Het was donderdagavond overweldigend druk in de raadszaal te Sommelsdijk bij het afscheid van secretaris Jan Knape Mzn. Zijn echtgenote was mede aan de raadstafel gezeten, en in de zaal was naast familie, het voltallige per soneel van de secretarie aanwezig en het gemeentepersoneel, de gem. ontvanger Jongejan, de directeur van de Techn. dienst met meerdere medewerkers, per soneel van div. scholen, dir. Schaap van de Beschutte Werkplaats, leden (oud) Burg. Armbestuur, Oranjevereniging en brandweer; de wethouders uit Middel- harnis met secr. v. Bodegraven; namens de Rijkspolitie adjudant de Roode, de burgemeesterse mevr. Hordijlc; oud-wethouder Dijlïers en de oud-raadsle- den J. Blok en L. v. Nimwegen; vrijwel alle gem. secretarissen van het eiland en meerdere genodigden. Eerst handelde burgemeester P. W. Hordijk de raadsagenda af, waarvan we afzonderlijk verslag zullen geven. De heer v. Bodegraven gem. secr. te Middelharnis, werd als tijdelijk secretaris van de gemeente Sommelsdijk beëdigd. Het laatste punt betrof het afscheid van de heer Knape, die eerst door de burgemeester daarna door tal van anderen werd toegesproken. De heer Knape mocht veel Ipf ontvangen voor het baan brekend werk in zijn langdurige loopbaan en ter herinnering zeer fraaie ca deaus ontvangen. Burgemeester Hordijk wees er op, dat dit de 2e vergadering was in 1965 met een bijzonder karakter. Op 8 ja nuari kwam men bijeen omdat de ban den door het overlijden van wethou der Ie Convte plotseling waren verbro ken en nu weer, omdat de gemeentesec retaris Jan Knape M!z., de gemeente dienst met pensioen gaat verlaten. Hij staat nu wel bijzonder in de belang stelling en het zal hem volgens spr. genoegen doen dat hij dit alles niet meer behoeft te verslaan. Tien jaar van de vijftig die de secre taris in gemeentedienst heeft doorge bracht had de burgemeester hem mee gemaakt, lang genoeg om een beschei den oordeel te kunnen vormen, over zijn karakter, optreden en werk methode. Spreliers kroost duidt met va ge herinneringen aan sprekers instal latie, de heer Knape nog altijd aan als „de man van het kapotte horloge." Spreker schilderde de secretaris in 2 fasen; zittend: de benen over elkaar met een boek in de hand en de bril op het voorhoofd; lopend, zijn voeten in zware schoenen ietwat gebogen en met een alpino-petje op het hoofd. Opper vlakkig gezien een zelfvoldaan mens, wat hij zéker niet was. Hij typeerde Knape als een man die zich door zelfstudie heeft omhoog geworsteld en dat in een arme tijd bewogen met zijn medemensen, een scherp waarnemer, die in woord en geschrift cultuurverheffend wist te werken in de plaatselijke- en streek- gemeenschap. Jan Knape is voor velen een begrip, al wordt hij door velen niet begrepen, aldus de burgemeester. Hij is niet gauw gekwetst als het zijn eigen persoon betreft, een vertekening van traditie, levensstijl en het spreek- eigene duldt hij echter niet. Dan grijpt hij naar de pen, die soms scherp kan zijn. Als geboren Sommelsdijker spreekt hij de taal van de bevolking, hij kent de achtergronden en motieven van ve len. Spr. noemde hem een vroeg wijs mens, die door het overlijden van zijn vader al vroeg werd geconfronteerd met de zorgen in het gezin. De eerste stap op de maatschappelijke ladder begon hij als volontair, bij de plaatselijke overheid werd met goed kope krachten gewerkt. Alle voorko mende werken moesten worden ver richt zonder salaris, zelfs zonder zak geld. Onvoorstelbaar in 1965! In schril le kleuren tekende de burgemeester de situatie van een halve eeuw geleden met daartegenover hoe thans sollicite rende ambtenaren met alle egards wor den behandeld. Het eerste werk van Knape bestond uit stempelen; de oude soepkokerij, de aanblik van ongekende armoede, .de sociale zorg, de benauwde huisvesting, de verhoudingen ter secretarie enz. zet ten al stempelend een stempel op zijn karakter. Maar intussen wist hij toch zijn talent te ontplooien, hij leerde en las veel en wist dit te verwerken op administratief en literair gebied. Al deugde het systeem niet, de burgemees ter moest constateren dat die tijd toch wilskrachtige en uitstekende ambtena ren heeft geleverd, die voor hun admi nistratieve taak ten volle waren bere kend. De volontair werd ambtenaar en de ambtenaar in 1946 secretaris. Nu kon hij zijn schrijvers talent ook benutten als redakteur van raadsvoorstellen en notulen. Opvallend noemde spreker dat in zijn nevenfunkties altijd de sociale bewo genheid als achtergrond is te bespeu ren. Maötsch. Zorg, Landarbeidersver eniging, Woningbouwvereniging, maat schappelijk werk enz. En voor de ont wikkeling van de streek secr. van de Flalckeese Gemeenschap en directeur N.V. Brugverbinding. Als schrijver leverde hij geen con fectie maar maatwerk. Zijn penne- vruchten, waarvan spreker enkele op somde, zijn soms potsierlijk, stijf en gedwongen; dan weer vrolijk en lucht hartig, opvoedend en vermanend, emo tioneel of somber. Het kwam ook voor dat de gemeenschap opschrikte als. zijn verontwaardiging het won van zijn nuchterheid. In de afgelopen 50 jaar is het beeld van de gemeente gewijzigd, de mensen zijn veranderd en er worden andere eisen gesteld aan de vakbekwaamheid van het personeel. Spr. tekende Knape als een sociaal vooruitstrevend man t.a.v. de vooruitgang van de streek, maar in sommige opzichten behoudend als het zijn eigen inzichten betrof over aanpak van het werk, werkmetheode en tempo. Hij spreekt b.v. nog graag over „regenten," een aanduiding die past in de tijd van „Oude Keesje." U hebt aldus spreker in dit raadhuis een groter deel van uw leven doorge bracht dan in uw eigen huis. Daarom betrok spreker mevr. Knape in de waardering van het gemeentebestuur voor het bijna 50-jarig dienstbetoon aan de gemeente Sommelsdijk. Aanvaard met uw vrouw onze dank voor uw persoonlijke inzet van bijna een halve eeuw, aldus de burgemeester waarbij hij de wens voegde dat God hen sa men nog een mooie tijd zou geven om van hun vrijheid te genieten. Om de gezelligheid thuis te verhogen, over handigde de burgemeester namens de raad een filmapparaat, en besloot met de woorden: „Het getik van de klok van grootva der Knape ebt hier langzaam weg." Aan mevrouw Knape werden bloe men aangeboden. De heer Knape bracht mede namens zijn vrouw hartelijk dank aan de bur gemeester voor het gesproken woord en aan de raad voor het fraaie ge schenk, waarmee hij zeer was verrast. De heer A. Knape voerde het woord namens de A.R.-fraktie. Hij wees er op dat 40 jaar geleden, toen zijn geliefde (overleden) broeder Mar. Knape nog op de secretarie was, van zelfstandig wer ken geen sprake was. Dit gaf aanleiding tot conflicten. Bij uw benoeming tot secretaris stelde u een ander systeem in aldus spreker en met genoegen kan worden geconstateeerd, dat in de 20 jarige funktie als secretaris er geen halve dag achterstand was in uw werk. Dat U naast uw dagelijkse taak tijd vond om boeken te schrijven, zegt veel.. Spreker herinnerde aan de roman „Het gevecht op de ladder," U hebt dit ge vecht goed volbracht. Als zoon uit een werkmansgezin bent U aan de boven ste port van die ladder gekomen. U maakte weinig fouten ging spr. voort, U was de vraagbaak van velen. De heer Knape bracht hem dank voor al zijn werk en besloot met de wens dat hij nog vele jaren van een welverdiend pensioen zal mogen genieten. Ir J. B. Mijs (V.V.D.) hield een korte toespraak waarin hij herinnerde aan de tijd van de bezetting. Niet iedereen wist toen een juiste houding aan te nemen. In samenwerking met spr.'s va der had de secretaris daar een eigen rol in gespeeld. Namens zijn vader wil de hij de secretaris daar posthuum voor danken, voor alles wat hij toen voor de bevolking van Sommelsdijk heeft ge daan. Spr. besloot dat de heer en mevr. Knape nog vele goede en gezonde ja ren zullen mogen beleven. Daarna werd het officiële deel van de vergadering besloten. De heer Speelpenning voerde het woord namens het gehele gemeenteper soneel, die de scheidende secretaris prees als een zeer goede chef. De secretarie was geen fabriek, het was er met pleizier werken. Bij een afscheid zijn ook wel minder prettige herinne ringen, maar spr. meende dat de pret tige moesten overheersen. U hebt zeer veel werk in het belang van de ge meente verzet, met daarnevens veel andere funkties waaruit uw grote werk kracht blijkt. De naam secretaris is van oorsprong geheimschrijver, maar U schreef ook openlijk en publiekelijk, en het speet spreker, dat er de laatste ja ren geen werken van zijn hand waren verschenen. Namens het gehele perso neel bood spreker een gezamenlijk ca deau aan in de vorm van een projec tiescherm en voor mevr. Knape een boekwerk en een fraaie plant. Ook richtte spr. nog enige woorden tot de nieuwe secretaris de heer van Bodegraven, die hij namens het per soneel alle medewerking toezegde. Som melsdijk had volgens hem geen betere keus kunnen doen. Oud-wethouder Dijkers dankte in de eerste plaats voor de vriendelijke woorden aan zijn adres. Spr. merkte op, nu de secretaris haar het Kerkstraatje verhuisd om zijn werk te doen, dat hij daar mogelijk, weer impressies kan opdoen voor een nieuw boek. Er heeft daar een geslacht gewoond dat leefde bij de Bijbel en de oude schrijvers. Spreker wenste hem en zijn vrouw het beste toe. De heer Scherpenisse directeur van de Techn. dienst gewaagde van de goede samenwerking die er tussen de secretaris en de dienst geweest was. Al gaat U weg, „U houdt toch nog een vol-, ledige dagtaak over waarmee U ten nutte van de gemeenschap kunt zijn" aldus spreker. Erelid van de kring van secretarissen Secretaris Goemaat sprak namens de kring van secretarissen op het eiland. Hij releveerde uit 40-jarige ervaring ook een en ander wat er komt kijken als men door zelfstudie zich moet op werken, slechte salariëring enz. Maar Iiij had er evenals de secretaris toch geen spijt van. Afscheid wilde spreker nog niet nemen, want de kring had be sloten hem tot erelid te benoemen. Als herinnering overhandigde hij een en velop met inhoud. De lieer Knape dankte alle sprekers voor hun woorden en wensen en ook voor de fraaie cadeaus. Tot de burge meester sprak hij een woord van dank voor de organisatie van deze avond. Burgemeester Hordijk voegde er een passend slotwoord aan toe met de wens dat hij pleizier zal vinden in ander werk maar ook de moed zal weten op te brengen als het niet meer gaat er radicaal een punt achter te zetten. De heer en mevrouw Knape begaven zich daarna naar de burgemeesterska mer waar de aanwezigen hen de hand ten afscheid konden drukken. Het is voor de heer en mevr. Knape, die het afscheid eenvoudig wilden hou- dan, zeker een onvergetelijke avond ge worden. „De diepvriesvis" wil dit In je geheugen prenten Geef ik vijfhonderd gram Voor .honderd zestig centen Zeg nu niet, het merk Dat geeft meest geen lor Ik heb het beste soort En dat is Frionor Je hebt niet 't minste last Van afval of van vel Het volle pond gewicht Dat heb je daarbij wel 'k Geef bij die vis, waarin Geen graat zit voor de poes Dan nu voor zestig cent Een heel blik appelmoes Daartegen concurreren Wordt nu een hele toer Want voor de prijs, dat kan AUeen maar bij TAMBOER Waterweg - Middelhamis. Van zaterdag 30 januari v/m. 12 uur t.m.. maandag 1 ƒebruan v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Dogterom, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herfcrngeu-Melissant: Dienst heeft dokter Boot, telef. 01877- 227, Dirksland. OO'St-Flakkee: Dienst heeft dokter de Jager, telef. 01875-301, Nieuwe Tonge en dokter Voogd, tel. 01874-259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Terlouw, telef. 2357, Middelhamis. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 31 jan hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400, Poortvliet en dok ter Vermet, tel. 01676-415, Nieuw Vos semeer. Middelharnis - Telefoon 2043 INZENDING GEWASONDERZOEK HERSTELD Na een behoorlijke inzinking in de jaren '62 en '63, heeft de inzending van ruwvoedermonsters voor onderzoek op de voederwaarde zich in 1964 weer ge heel hersteld. In totaal werden ruim 15.500 gewasmonsters, voornamelijk hooi en kuil, voor onderzoek ontvangen. De voornaamste reden van het herstel van de inzending in vergelijking met de voorgaande jaren is ongetwijfeld dat de economische omstandigheden als over wegend gunstig kunnen worden aange merkt en verder ook dat er in het voor seizoen veel kuil en zeer veel hooi is gewonnen. In de twee voorgaande jaren waren de omstandigheden juist tegen gesteld. Het laat zich aanzien dat de be langstelling voor het ruwvoederonder- zoek in de komende jaren zal toenemen, nu het' bedrijf slaboratorium is begon nen met meezenden van een toehch- tingsiboekje, waarin nadere aanwijzin gen over rantsoenberekening worden gegeven. Uienveiling van vrijdag 29 jan. 1965 Klasse I: Grove 37,50, Middel 37,09, Drielingen 27,50. Klasse II: Grove 37,50, Middel 36,14, Drielingen 27,50, Picklers 19.07. Aanvoer 54000 kg. MIDDELHARNIS Lectuurinzameling. De opbrengst aan boeken en tijdschriften geschonken aan het Lectuurdepot van het Rode Kruis via het lectuurhuisje aan Beneden Zandpad te Middelhamis was meer dan de voorgaande jaren. In Nederland staan 138 lectuurhuisjes. Het lectuur huisje in Middelharnis heeft voor het jaar 1964 het rangnummer 24 gekregen. In 1963 was dit 61 en in 1962 no. 36. In 1964 werd er dus meer lectuur gege ven. Het juiste aantal was: 1964 1963 1962 Tijdschr. 4.513 kg. 3.016 kg. 3.642 kg. boeken 173 ex 144 ex. 238 ex. De afdeling Middelhamis van het Ne- derlandsche Roode Kruis wil hierbij al len 'gaarne danken, die meegeholpen hebben dit mooie resultaat te bereilïen. Moge dit weer een aansporing zijn dat u uw tijdschriften en boeken beschikbaar stelt. Jaarvergadering N.C.B. De Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid afd. Middelharnis-Sommelsdijk houdt a.s. vrijdag 5 febr. te 7.30 uur haar jaar vergadering in het Herv. Vereen, ge bouw in de Ring te Middelliarnis. Dhr. V. d. Stek zal sprelcen over het onder werp „Heeft organisatie nog wel zin?" Ds. H. N. van Hensbergen toont dia's over Israël. STELLENDAM Bezorger Eilanden-nieuws. De be zorger van Eilanden-nieuws dhr. P. v. Soest is verhuisd naar Meidoornstraat 7. U kunt zich daar dus opgeven voor een abonnement op „Eilanden-nieuws". Speeltuin. Door de Rotterdamse Droogdok Mij. is een klimboog ge schonken voor de speeltuinvereniging. Onze Jeugd alhier, hetgeen weer een mooie aanwinst is. Tevens worden er voor a.s. zaterdag 30 jan. weer vrijwil ligers gevraagd voor de laatste hand te leggen aan de afrastering. Rente bijschrijving. Controle en ren tebij schrijving van de Coop. Boeren- leenbanlt alhier op woensdag 3 en don derdag 4 febr. 1965 van 9 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 9 uur sav. Kerkdienst. A.s. woensdagavond 3 febr. om half acht hoopt men in de Ger. Kerk een gezamenlijke kerdienst te houden met Melissant. In de dienst hoopt voor te gaan cand. Kuyper van Nijmegen. Wijziging datum Solistenooncours Het solistenconcours dat dit jaar in „Het Haegse Huus" te Stellendam wordt 'gehouden is thans definitief bepaald op zaterdag 1 mei. De elders in dit blad ge noemde datum komt dus te vervallen. OUDE TONGE Verkeerscursus. Het verbond voor veilig verkeer afdeling Oude Tonge deelt mede dat er in de maand febr. a.s. zal worden gestart met een verkeers- sleutelcursus, welke zal worden gege ven onder leiding van de rijksïK>litie en wel op dinsdag- en vrijdagavond in het B.B. lokaal aan de Nieuwstraat te Oude Tonge. De eerste cursusavond is dins dag 9 febr. a.s. des n.m. 8 uur. Het cursusgeld bedraagt voor leden 5, voor niet leden 6,50. Aan het eind van de cursus ontvangen de geslaagden een certificaat en een verkeersleutel, aan melden bij de sekretaris dhr. Ton van Dop, Nieuwstraat 10, Oude Tonge Prijzen der veldvruohten van woens- daig j.l. Gerst 25-27; haver 25-28; erw ten (schokkers) 36-43; erwten (kl. gr.) 35-38; bruine bonen 80-95; maanzaad 110-145; karweizaad 75-87; capucijners 27-32. Handel matig. STAD AAN 'T HARINGVUET Rode Kruis filmdienst. Op woensdag 3 februari a.s. zal in 't Trefpunt een filmavond worden verzorgd door het Roode Kruis. Vertoond zal woorden als hoofdfilm „Gods Geuzen" naar het be kende boek van Jan de Hartog. In het voorprogramma zal vertoond worden een documentaire over één der taken van het Rode Kruis. Aanvang 8 uur, het plaatsgeld bedraagt 1,25. In de pauze zal weer het welfare werk worden ten toongesteld. De kindervoorstelling heeft een apart programma met als hoofdfilm „Koninkrijk der Humor". Aanvang; 4 uur, het plaatsgeld bedraagt 0,50. DEN BOMMEL Rode Kruis filmdienst. Op vrijdag 5 februari a.s. zal in het Gemeentelijk Verenigings Gebouw een filmavond ge houden worden verzorgd door het Rode Kruis. Vertoond zal worden als hoofd film „Gods Geuzen" naar het bekende boek van Jan de Hartog. In het voor programma zal vertoond worden een documentaire over één der taken van 't Rode Kruis. Aanvang 8 uur, het plaats geld bedraagt 1,25. In de pauze zal weer het welfare werk worden tentoon gesteld. De kindervoorstelling heeft een apart programma met als hoofdfilm: „Koninkrijk der Humor". Aanvang 4 uur, het plaatsgeld bedraagt 0,50. Exclusieve bruidstoiletten by Modehuis Kramer Modehuis Kramer te Middelharnis, bekend door zijn exclusieve stoffen opent morgen, zaterdag 30 jan. haar af deling bruidstoiletten. De souterrain on der de zaak werd verbouwd en geheel als bruidsafdeling bestemd. Alleen toiletten in het betere genre hebben daar een plaats gevonden. Ze zijn alle vervaardigd door Franse modehuizen. Een grote ruimte is afgescheiden als paskamer. Van elk model japon wordt er slechts één op het eiland verkocht! De service wordt bij aankoop van een toilet zover uitgebreid dat op de huwelijksdag het toilet van de nerveuse bruid vakkundig wordt geschikt. Burgemeester H. Bos, die zoals in het verslag in het tweede blad te lezen staat de gerestaureerde Chr. School te Herkingen heropende, hield in de schoolgang een toespraalt tot de kinderen. Naast hem mevr. Bos en wet houder J. Witvliet. De kinderen zonggen na de toespraak een gepast lied en kregen voor de rest van de dag vrij. Zij werden bovendien bij deze feeste lijke gelegenheid getracteerd. ZONDAG 31 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper. (Extra collecte Zonnegloren). Ger. Kerk 10 uur ds G. C. Muntingh en 6 uur ds. H. de Valk. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. V. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Herv. Kring de Oecumene 10.30 uur ds. J. D. Smits van Amersfoort. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6 uur dhr. A. Ter louw. Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. B. J. Wiegeraad en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. (Extra coll. Centr. Ver warming). Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. (nam. H. Doop.) HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad, (Eixtra coU. kerk). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Exalto. (Extra collecte kerk). STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Netjes. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en -6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. (Extra coll. Internat. Hulp verlening). OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (Extra collecte Or gelfonds). Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 u. dhr. Malipaard uit Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 10 uur dhr. Oskam van Culem- borg en 6 uur ds J. van Vliet. Ver. gebouw. 10 uur dhr. C. Vroegiiide- weij en 6 uur dhr. Oskam. (Extra coll. kerkvoogdij). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9, 10.30 en 6 uur ds. A. Jonkers. (Extra' coU. Noodl. kerken en Personen, voorm. Herdenlïing februari-ramp.) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. P. van Wake ren. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur 2g2Gn,. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. T. van 't Veld. (v.m. H.A. en nam. dankz. H.A.) Ger. Kerk 10 en 4 u. ds. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. D. C. van Wijnen en 6 uur ds. J. Vroegindeweij W.zn. van Goudswaard Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds Vroegindeweij van Goudswaard en 2.30 uur ds. T. van "t Veld. (Extra collecte verwarming). STAVENISSE Jaarvergadering Meisjesvereen. „Ora et Labora" Op donderdag 21 jan. hield de Meis jesvereniging „Ora et Labora haar jaar vergadering in het Dorpshuis. Na samenzang van Psalm 123 1 ging ds. Zwanenburg, bij wie de leiding van deze avond berustte, voor in gebed, waarna hij enkele verzen las uit Ro meinen 12. Naar aanleiding hiervan sprak hij een openingswoord waarbij hij er op wees dat het werk op de M.V. verricht, met geen enkele prententie gedaan wordt. Hier is geen staan naar hoge dingen, maar men is op eenvou dige wijze bezig aan de vorming van jonge mensen en tegelijk ten nutte van kerk en zending werkzaam! Ds. Zwa nenburg sprak de wens uit dat de vereniging bij voortduur daarmee bezig mag blijven, mede tot zegen van de le den persoonlijk. Er volgde nu Schriftlezing uit 1 Sam. 1. Over dit hoofdstuk, „het gezin van Elkana" werd door Dien van Iwaarden een inleiding gehouden, nadat eerst door de Ver. enkele liederen ten geho re werden gebracht. Na declamatie van een gedicht „Op weg" door Dien van Iwaarden en „Acht kleine Christenen" door Ina van der Slikke, en een solozang „Het Onze Va der" door P. van Prooijen-Lemson werd Een OPEL BLITZ 'bouw jaar 1961. Kort chassis. OPEL BLITZ 1958 Lang chassis. OPEL BLITZ 1957 Kort chassis, met huif. OPEL BUTZ 1955 Kort chassis. FIAT BESTEL 1962. met schuifdeur en twee achter deuren. IMPERIAL voor bestelwa gen (poot in de goot) AUTORADIO (6 volt) met antenne. INRUIL - FINANCIERING M. HOEK Hazersweg 36 - Ouddorp Telefoon 4 92 OOLTGENSPLAAT Huib van Oostende vandaag te Ooltgensplaat begraven Het lichaam van de 21-jarige soldaat vliegtuigmaker-radio-radarmonteur Ie klas bij de Kon. Marine H. J. van Oos tende uit Ooltgensplaat, die in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. met een vriend in een marinevliegtuig veron gelukte, is dinsdagmorgen op het strand tussen Katwijk aan Zee en Wassenaar gevonden. Het lijk werd opgebaard in het politiebureau te Katwijk en is woensdagmiddag naar Ooltgensplaat vervoerd. Vanuit het Vereen, gebouw „Elthato" vond hedenmiddag 2 uur de teraardebestelling plaats op de nieu we begraafplaats. Onder de vele be langstellenden bevonden zich ook ho ger en lager personeel van het vlieg- tuigkamp Valkenburg, (Z.H.) Zijn vriend, de eveneens 21jarige vliegtuigmaker Ie klas F. J. P. M.Bolk te Brunssum is woensdagmiddag ge vonden op het strand te Scheveningen. Predikant komt op bezoek. De door de kerkeraad van de Herv. Gemeente beroepen predikant, kandidaat P. Ver maat te Barendreoht zal met zijn ver loofde maandag 1 febr. a.s. de gemeen te 'bezoeken, 's Avonds 7 uur is er in „lElthato" een |g,aimenkomst voor ge meenteleden en belangstellenden om met de beroepen predikant en zijn ver loofde kennis te maken. BejaardenmAddag. Woensdag 3 febr. a.s. te 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag gehou den worden. het jaarverslag 1964 door secretaresse en penningmeesteresse en 8 leden uit gebracht. Als vanouds werd het in dichtvorm gebrachte verslag met groot genoegen aangehoord. In de pauze werd koffie gepresenteerd en de vervaardigde handwerken ver kocht en verloot. Het 2e gedeelte van het programma, bevatte nogmaals zang door de M.V. en declamatie van gedichten door Nella van Haaften. Ina van der Slikke en Rina Lemson. Een declamatorium „Der vrouwen sier" van bekende vrouwelijke perso nen uit de Vaderlandse Geschiedenis werd met aandacht beluisterd. Mfet samenzang van Psahn 103 2, werd deze geslaagde jaarvergadering beëindigd, nadat ds. Zwanenburg was voorgegaan in dankgebed. WESTKAPELLE Kerkdiensten 31 jan. a.s. Ned. Herv. kerk 9.30 en 2.30 uur ds. W. Oosthoek extra coll. voor de zending Herv. Evang. 9.45 uur leesdienst Ger. kerk 2 X dienst des woords Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. Tijdrede. Maandag a.'S. 1 febr. in het Herv. Jeugdgebouw Tijdrede voor de S.G.P. kiesvereniging. Voorganger ds. J. G. Abringh, Ned. Herv. pred. te Ame- muiden. Aanvang des avonds 7.30 uur. Ook voor vrouwen toegankelijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2