Winston Ciiurcliiii Overmoedige vlucht met marine- viieytuig liost twee ionge levens Droevig ongeluii te Koudeiierlie De hoers van de fl.R. Partij' VLIEGENDE FIETSEN rd „Kies uw vakantie 1965 vanaf liet witte doek" Onze minisiers IMelkfaliriek „De Nijver heid" gaat sluiten 37e jaargang Dinsdag 26 januari 1965 No. 3357 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ing [eau IN MEMORIAM Ook slachtoffer uit Ooitgenspfaat CENTRALE VEILING Middelharnis Postzegelclub (Walclieren) PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en. advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. feon- |ioge dui- hma, Iteh, [3,70 Ikte, J5,10 tia- leel- |sbe- aln- [6,70 jfd. ppe- ze- Izing Ivele op batis alle |oti£e 1388 fcS - Zo heeft dan de grote Engelse oor logsleider Sir Winston Leonard Spencer Churchill op 90-jarige leeftijd het tij delijke met het eeuwige verwisseld en js hij na een veelbewogen léven de w.eg van alle vlees gegaan. Zijn dood kan niemand onberoerd laten en zeker niet hen, die bewust de tweede wereldoorlog hebben meegemaakt. Hij toch was de nian, die het Britse rijk in de ure van het doodsgevaar door zijn mqed en in spiratie de kracht gaf om stand te hou den, die als groot oorlogsleider samen niet president Roosevelt de legers, vlo ten en luchtmachten schiep, die in een bange strijd van zes jaren tenslotte Hltler-Duitsland hebben verpletterd en die daardoor, naar de mens gesproken, oolc ons Nederlandse volk op 5 mei 1945 weer de vrijheid hebben doen aan schouwen. Daarom rouwt met het En gelse ook ons volk om het heengaan van deze reus onder de prominenten uit de wereldhistorie. Wij willen daar om bij de talloze uitingen van medele ven en rouw over de gehele wereld ook de onze voegen om daardoor uit drukking te geven aan onze hulde en dankbaarheid jegens deze grootste Brit uit de nieuwe geschiedenis. Wij noemden het leven van Churchill veelbewogen. Wie zijn biografie naleest komt tot de conclusie, dat hij vanaf zijn prille jeugd tot in zijn hoge ouderdom een man is geweest van 'bruisende le venskracht en energie, met een ijzeren wil, een sterk lichaam, een ongeëven aarde moed en doorzettingsvermogen, geneigd tot avonturen, evenals vele gro te mannen lastig van karakter, maar misschien mede daardoor in staat tot grote dingen, een staatsman en krijgs man beide, een vechter voor de vrij heid, die de gevaren van het nationaal- socialisme, maar ook die van het com munisme gezien heeft als weinigen. Het Britse volk heeft één zijner grootste zonen verloren, maar ook het vrije Wes ten verliest een man, die het als één zijner eigen groten beschouwde. Churchill werd geboren op 30 novem ber 1874 als de zoon van Lord Randolph Churchill en JeannetteiJerome, een Amerikaanse, de dochter van de hoofd redacteur van de New-York Times, Vooral tijdens de tweede wereldoorlog liet hij er zich op voorstaan, dat hij een halve Amerikaan was! Zijn vader was een Engels politicus. Hij stierf in 1895 en was de derde zoon van de zevende hertog van Marlborough, Churchill was er zeer trots op, dat hij derhalve een afstammeling was van de beroemde veldheer uit het begin van de 18e eeuw, wiens naam ook in onze geschiedenis boeken voorkomt. Deze Randolph Chur chill is parlementslid en Minister van Indië geweest en was links-conserva tief, een individualist in zijn partij, Winston had dus zijn karakter niet van een vreemde. In zijn jeugd 'was hij al lastig en kwam. zelfs met zijn vader in conflict. Hij studeerde aan de beroem de school van Harrow en daar hij een militaire loopbaan ambieerde, ook aan een militaire academie. Op 21jarige leeftijd was hij cavalerie-officier. Kort daarna vertrok hij naar Cuba, waar een opstand tegen de Spanjaarden was uitgebroken, als oorlogsverslaggever en in 1897 naar Brits-Indië als luitenant. Over zijn belevenissen aldaar schreef 'hij zijn eerste boek. Het volgend jaar vocht hij in Afrika in het leger van Lord Kitchener bij diens opmars naar Khartoem. In 1899 ging hij uit de krijgsmacht en deed hij een vergeefse poging om lid van het Lagerhuis te 'worden, want hij wilde in de politiek. Na deze mislukking besloot hij naar Zuid-Afrika te gaan, waar de Boeren oorlog was uitgebroken, niet als mili tair, maar als oorlogscorrespondent van de Morning Post, Reeds na 14 dagen ■werd hij door de Boeren krijgsgevangen gemaakt, maar hij wist op avontuurlij ke wijze te ontsnappen. Daardoor werd hij in Engeland populair en bij zijn te rugkeer als een held ontvangen. Daar van maakte hij handig gebruik en slaagde hij erin in 1900 conservatief lid van het Lagerhuis te worden. Een volg zame partijman is hij echter nooit ge- ■weest. In 1904 trad hij zelfs geheel uit de Conservatieve Partij en ging hij over naar de Liberalen vanwege het vrijhandelsprincipe, waar hij een voor stander van was. Twintig jaar is hij liberaal gebleven en vervulde als zo danig verschillende hoge functies. Al spoedig werd hij Onderstaatssecretaris van Kolonieën. Pas op 34-jarige leef tijd trad hij in het huwelijk met Cle mentine Hozier, uit welk huwelijk en kele dochters en één zoon, Randolph, geboren zijn. Door zijn vriendschap met de liberale leider Lloyd George klom hij steeds hoger: in 1910 Minister van Binnenlandse Zaken en in 1911 Eerste Lord van de Admiraliteit (mi nister van Marine). Hij was dit nog toen in 1914 de eerste wereldoorlog uit brak. In die functie ging hij in oktober 1914 naar Antwerpen om de Belgen moed in te spreken, maar evenals in juni 1940, toen hij hetzelfde deed met de vertwijfelde Fransen, was zijn reis vergeefs en wonnen de Duitsers het pleit. Hij viel als minister al in 1915 door zijn mislukte poging om de En gelsen op Gallipoli te doen landen ten einde de Dardanellen open te breken. Toen vertrok hij als kolonel naar het front in Frankrijk en Vlaanderen. Gaar ne had hij een hoger kommando gehad, maar de liberale premier Asquith had ïiiet zo veel met hem op. Toch had Churchill toen al vooruitstrevende 'deeën over de oorlogsvoering, hij wil de (evenals in 1939 De Gaulle) het tank wapen veel massaler maken, maar dat werd verworpen. In 1917 werd hij onder Lloyd Ge orge minister van Munitie en liet toen in groten getale tanks fabriceren, wat van sterke invloed was op de oorlogs voering. Na de wapenstilstand in 1918 werd hij minister van Oorlog en Lucht vaart en werd hij als zodanig belast met de demobilisatie van het Britse leger. Fel stond hij tegenover de bolsje- wisten in Rusland. Hij heeft nog ge poogd door interventie hen te vernie tigen, maar dat is mislukt. In 1921 gaat hij over als minister naar Kolonieën en in 1924 wordt hij weer Conservatief. Al spoedig is hij dan kanselier van de schatkist tot 1929. Van dit jaar af tot 1939 toe staat hij buiten de regering. Onbarmhartig kritiseerde hij de Con servatieve regering; vooral waarschuw de hij Chamberlain vanwege diens slap pe houding tegenover Hitler, Hij voor spelde een gruwelijke oorlog als men diens brutale optreden niet in de kiem smoorde. Intussen bracht hij in die tien jaren zijn tijd door met schilderen, reien, metselen en boeken schrijven. Zo schreef hij een zesdelig werk over de eerste Wereldoorlog en een vierdelig over zijn grote voorvader Marlborough, Toen de tweede Wereldoorlog uitbrak 3 september 1939 werd hij weer eerste Lord van de Admiraliteit, Maar op 10 mei 1940 kwam zijn dag. De Duit sers vielen Nederland, België en Frank rijk binnen en Engeland was in het grootste gevaar. Chamberlain's politiek was totaal mislukt en zelf was hij een gebroken man. De Koning benoemde Churchill nu tot minister-president en deze vormde een oorlogskabinet uit alle drie partijen. Zo werd hij nu de grote Engelse oorlogsleider en nu w.as hij pas in zijn element. Op 13 mei sprak hij in zijn eerste optreden als zodanig in het Lagerhuis de sedert dien zo be roemd geworden woorden we citeren ze letterlijk uit zijn „Memoires" „I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat" d.w.z. „Ik heb niets aan te bieden dan bloed, zwoegen, tra nen en zweet." Dat is uitgekomen. Het Engelse volk ging vijf -vreselijke jaren tegemoet, maar Churchill was en bleef de grote inspirator. Wat hij in deze ja ren gepresteerd heeft, gaat ons voor stellingsvermogen te boven. Wie zijn tien delen „Memoires" leest we kun nen het ieder aanbevelen, want het is- boeiende lectuur die wordt vervuld met grote bewondering voor deze har de, energieke, nimmer versagende Brit. Aan alle grote beslissingen van deze oorlog heeft hij samen met Roosevelt en Stalin deel gehad. Van de drie lei ders was hij ongetwijfeld de meest des kundige. Mij moest vechten tegen de naïviteit en onervarenheid van Roose velt en tegen de geheime bedoelingen van Stalin. Hij kon daarin niet altijd slagen. 'Nochtans heeft Churchill aan zijn land, aan West-Europa en aan de wereld door zijn onverzettelijkheid en grote ervaring als staatsman en mili tair onschatbare diensten bewezen. Na de wapenstilstand van 5 mei 1945 wachtte hem een vreselijke teleurstel ling. Een paar maanden later moest uiteraard zijn oorlogskabinet aftreden en werden er verkiezingen gehouden. Hij had vast gerekend op een overwin ning voor zijn partij en hemzelf, maar... hij werd verslagen ën Labour (de social, partij) won. Dat was voor hem een zware slag. Het lijkt onbegrijpelijk, maar de arbeiders zeiden: „hij is on misbaar in de oorlog, maar onbruik baar in de vrede." Dat is het lot van de politicus. Na de oorlo,g is hij nog van 1951 tot 1955 premier geweest. Hij scheen ech ter moeilijk te kunnen overschakelen van de grote wereldpolitiek naar de kleinigheden van het binnenland. Hij werd bovendien oud en zijn gezondheid ging achteruit. Zo heeft hij de laatste tien jaar van zijn leven rustig doorge- braciit, In het Lagerhuis, waarvan hij tot v.erleden jaar lid was gebleven, ver scheen hij weinig meer. En nu is dan dit veelbewogen leven geëindigd in de dood. Het Britse volk heeft één zijner grootste zonen verloren, 'de vrije wereld waaronder ook Nederland een lei der, aan wie het mede de vrijheid dankt. Winston Churchill blijft in de annalen der wereldhistorie opgetekend als één der grootste mannen, die zij voortbracht. Ook wij gedenken hem in diepe eer bied en dankbaarheid. MIDDELHARNIS Bijbellezing. Woensdag 27 jan. des avonds half acht, hoopt ds. G. Mouw Jn het kerkgebouw der Geref. Gem. weer een Bijbellezing te houden, (Ver volg op een van de zeven brieven aan de gemeente van Klein-Azië). Auto dook in de haven. De perso nenwagen van de vertegenwoordiger dhr. V. d. Ven te Rotterdam die vrij dagavond geparkeerd stond bij de sluis in de haven te Middelharnis (Haven hoofd) verkoos op een gegeven moment het zilte nat en dook onbemand in de haven. De mannen die een schip met uien laadden sloegen touwen om de drenkeling en probeerden hem aldus vastgesjord drijvend te houden Dit lukte maar ten dele. De wagen een Taunus 17M zakte steeds dieper en de takelwagen van garage Knöps kon slechts een „doorwaterde" auto op de kant zetten, HERKINGEN De 80-jarige C. Witvliet had het on geluk zodanig te vallen dat zijn schou der uit de kom schoot en hij in het zie kenhuis moest worden behandeld. De Boerenleenbank zal a.s. woens dag 27 januari zitting houden in Hui ze Gezelligheid. OUDDORP Schietvereniging „Raak de Roos". Uitslag serie, geweer: 1. D. v. d. Bok 217 pnt., 2, W. Moerkerk 212 pnt, 3. Kr. Hameeteman 210 pnt. Pistool: C. Roon 132 pnt. De 21-jarige Hubrecht Jacob van Oos tende te Ooltgensplaat, vliegtuigmaker, radio-radarmonteur bij de Kon. Marine op de vliegbasis Valkenburg is in de naclit van vrijdag op zaterdag bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen. Samen met een, collega, de eveneens 21 jarige F. J. P. M. Bolk uit Brunssum was hij om een minuut voor midder- naclit met een vliegtuig van het type Neptune van de basis opgestegen om reeds na enkele minuten bij Katwijk in de Noordzee te storten. Geen van bei den hadden enige vliegbekwaam- of be voegdheid. 'Wat de jongens tot hun daad gedreven heeft kan moeilijk worden ge zegd. Zij stonden als prima vaklui be kend en hebben mogelijk in een door drank veroorzaakte overmoed gehan deld. De beide verongelukte jongens waren vrienden. Vrijdagavond waren zij in de kantine geweest die om half elf sloot. Om enkele minuten voor twaalf bevon den ze zich op de startplaats in een der daar staande Neptune vliegtuigen. De daar postende schildwacht zag in de Neptune 212 het licht aanflitsen waar na hij direct op onderzoek uitging. De jongens vertelden hem dat ze de machi ne in gereedheid moesten brengen. De schildwacht kreeg wantrouwen en ging naar de bij hem in de buurt staande wachtpost aan wie hij vroeg de com mandant te bellen. Inmiddels waren de motoren gestart en binnen zes minuten was het toestel in de lucht. Door de te snelle start moeten de motoren zwaar zijn geforceerd. De Neptune is onder een steile hoek van de baan afgekomen en na drie en een halve kilometer in zee gestort. Het toestel had voor tien tot vijftien uur vliegen brandstof aan boord. Insiders menen dat de jongens, die nooit aan een stuurknuppel hadden gezeten het toestel onmogelijk veilig aan de grond had kunnen zetten. Het toestel is uit elkaar geslagen. Vele wrakstukken zijn geborgen. Een marine vaartuig en andere vaartuigen van de kustreddingsdienst hebben zaterdag en zondag de omgeving afgezocht op zoek naar het vliegtuigwrak. Ook de beide slachtoffers zijn nog.niet gevonden. Hubrecht Jacob van Oostende werd in 1943 geboren. Hij bezocht gedurende drie jaar de H,B,S, te Middelharnis en, ging op 16-jarige leeftijd als vrijwilliger naar de Marine te Amsterdam, Hij te kende voor 8 jaar, In 1962 was hij gedu rende acht maanden gelegerd op Biak (Nieuw Guinea) waar hij werd bevor derd tot soldaat Ie klasse. Hij was thans in opleiding voor korporaal. Het tragi sche nieuws werd de ouders gebracht door de Hoofdluchtmachtpredikant H. J. Setmeijer. Het medeleven met de ge troffen familie is groot. Uienveiling van- dinsdag 26 jan. 1965 Klasse II, Grove 34,59, Middel 33,03, Drielingen 26,------25,51; Picklers 19,30, Aanvoer 60.000 kg. MIDDELHARNIS Op woensdagavond om half acht zal de maandelijkse bijeenkomst gehouden worden van de Postzegelclub Philateli- ca in het Diekhuus te Middelharnis. 99 Over dit onderwerp hoopt mr. J, H, Prins, directeur van het Dr. A. Kuy- perhuis te 's Gravenhage te spreken op de jaarvergadering van de Hulpcentrale van A.R, Kiesverenigingen „Goeree Overflakkee-' te houden op vrijdag 29 januari sav. om 7.30 uur in Hotel Spee te Sommelsdijk. Er zal ruim gelegen heid zijn om vragen te stellen. Dhr. Prins is door zijn functie wel bij uit stek de aangewezen man voor infor matie inzake principiële en practische vraagstukken. Ieder is welkom. Het kan dan ook een belangrijke vergade ring worden. Op 4 febr, in de Jeugdhaven te Mid delharnis zal de filmdienst van de Ne derlandse Christelijke Reisvereniging voor leden en belangstellenden een ge heel nieuw kleurenfilmprogramma ver tonen onder de titel „Kies uw vakantie 1965 vanaf het witte doek," Duizenden schoonheden werden op het gevoelige celluloid vastgelegd en nemen U mee op reis naar: DUITSLAND; Hamburg, Bremen, de Harz, Keulen, de Rijn, Heidelberg, Mün- chen, 'het Zwarte 'Woud en Beieren, OOSTENRIJK: Vorarlberg met o,a, Bludenz, Bregenz en het Meer van Konstanz. FRANKRIJK: de Alpen met o,a. Greno ble en Briangon, Badplaatsen aan de Cóte d' Azur. JOEGO SLAVIë: Dubrovnik, Srebreno, Mlini, Trebinje, Svati Stefan en de baai van Kotor. ZUID AFRIKA, Kaapstad, Johannes burg, Pretoria, Durban, Oudtshoorn, en het Kruger Wildpark. Toegangsprijs f 1,per persoon. Aanvang 20 uur. Kaartverkoop bijReisbureu de Voogd Voorstraat 24 te Middelharnis en aan de zaal. RIJMEN VAN TIJMEN We lazen al hun namen, Heel even in de krant, We dachten: Deze schrijver Is reuze bij-de-hand! Hij kent ze op een rijtje. Wie is er nog zo knap? We zijn in deze dingen Vandaag toch nogal slap! We kennen er een enkele, We leven niet zo mee, We denken zo gedurig; 't Is daar wel pais en vree. Ach ja, ze horen eenmaal Bij ieder kabinet. Dat iedere vier jaren Op pootjes wordt gezet. Mij geen ministerbaantje! Geen Excellentie hoor! Want juist in deze kwestie, Toch liefst maar anderen voor! Het loon is wel aanlokkelijk. Maar minder de critiek. Wie aan de weg gaat timmeren. Heeft kans op veel publiek. Is Lieftinck al vergeten? Men staat er van versteld, Hoe hij steeds wist te komen, Aan véél belastinggeld! TIJMEN. GOEDEREEDE Jaarvergadering Oranjevereniging Op vrijdag 22 januari 1965 hield de Oranjevereniging-Goedereede haar jaar vergadering in Hotel de Gouden Leeuw. De opkomst was bijzonder groot. Een ieder w^as er van overtuigd dat deze vereniging gesteund moest worden. Op de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin moet er gefeest worden en zonder Oranjevereniging is dat niet mogelijk. Het batig saldo in de kas was ongeveer f 900,00 wat nog nooit is ge schied, er is nog geen bestuur in ge slaagd om dit te bereiken, collecten zijn nu gelukkig niet meer nodig. De ver eniging kan zelf alles regelen. Het be stuur is nu als volgt samengesteld: J, Bruggeman, voorzitter; J. Breen, sec retaris; L, Struijk, penningmeester; F, V. d. Wende, lid; C, Soeteman, lid, OUDDORP Auto slipte Totall-loss Zondagavond is de heer K, Klepper, Groenendijk alhier met zijn personen wagen, een Opel 1200 geslipt en op de kop in de sloot terecht gekomen. Het ongeleuk gebeurde in de bocht nabij de boerderij van Biemond in de zgn, For- tuinweg bij Stellendam. De wagen slipte op het gladde wegdek, sloeg over de kop en boorde zich in de sloot. De heer Klepper die alleen in de wagen zat, werd in het ziekenhuis verbonden. Hij had verwondingen aan zijn gezicht, doch kon na behandeld te zijn naar huis gebracht worden, NIEUWE TONGE Aanrijding. Op de hoek Weistraat Fmlandplein kwam het vrijdag tot een treffen tussen twee personenauto's. De heer J, Dekker werd aangereden door een wagen, bestuurd door dhr, A. van Dam te Den Bommel. Deze laatste wil de afremmen ona voorrang te verlenen, maar gleed door op het besneeuwde wegdek. Er ontstond flinke schade, Dure lift. De automobilist H. v. d. Put te Sommelsdijk gaf vrijdagmorgen een onfortuinlijke collega wiens wagen zonder benzine zat een lift. Toen hij hem bij Nieuwe Tonge afzette werd hij van achter aangereden door H. Moer- kerke, dragline machinist te Ouddorp De achteropkomende vrachtwagen chauffeur V. K. te Ooltgensplaat kon het gedeukte tweetal nog juist ontwij ken door zijn wagen in de kant te zet ten. Ook hier was flinke schade, - OUDE TONGE Ledenvergadering Roode Kruis. De afdeling Oude Tonge van het Ned. Roo de Kruis zal op donderdag 28 jan. a.s des nam, 8 uur in het Wit-Gele-Kruis in de Voorstraat alhier, in een jaarver gadering bijeen komen. Naast de ge wone agenda zal er een bestuursver- kiezing plaats hebben in vacaturen van mej. Jacobs en de heer L. Koets, en de uitreiking van Landsteiner penningen. Vergadering Vrouwenvereniging. Op woensdag 27j'an. a.s, des nam, 7,45 uur hoopt de Vrouwenvereniging „Weest een Zegen" in het verenigingsgebouw een vergadering te houden. De inleiding zal gehouden worden door mevr, de Rooyen -Felsbourg, Opbrengst collecte. De gehouden col lecten in de Herv. Kerk voor de Inw. Zending heeft opgebracht de som van f 172,97; voor de weduwen en wezen f 60,55; voor de kerk f 228,70; en vooi het flakkeese tehuis voor geestelijk hulpbehoevenden f 142,71. In de toren f 138,87, Doopzitting, Voor de bediening van de H, Doop in de Ned, Herv. Kerk die op zondag 7 febr, a,s, zal plaats 'hebben, Twee jonge mensen reden met auto in tankgracht en verdronken. Zondagavond reden de 18-jarige M. C. Cyvat en de 17-jarige mej. C. v. d. Wee- le in een auto op de Middelburgse weg en zijn waarschijnlijk door de glad heid' geslipt en in de dippe tankgracht onder Koudekerke gereden. Beiden zijn jammerlijk verdronken. Een wielrijder uit Koudekerke die tussen elf uur en half twaalf 's avonds naar huis reed, zag een auto in het wa ter met nog brandende koplichten. An ders had hij het misschien niet eens op gemerkt. Hij- waarschuwde onmiddellijk de politie en ook de brandweer werd gealarmeerd. De slachtoffers zijn uit de auto gehaald en door dokter Sloos en anderen is mond-op-mond-ademhaling toegepast echter zonder resultaat. Dok ter Sloos moest constateren, dat beiden waren overleden. De stoffelijke over schotten zijn naar het ziekenhuis over geplaatst. Dit tragische ongeval heeft diepe in druk op de bewoners van Koudekerke en de gehele omgeving gemaakt. zal de doopzitting plaats hebben op zaterdag 30 jan. a.s. des nam, 7,30 uur in het verenigingsgebouw aan de Kolf- weg alhier, Herdenkingsdienst. In de op 1 febr. a.s. te houden herdenkingsdienst van de watersnood op 1 febr. 1953 hoopt voor de Ger, Gem, alhier voor te gaan ds, G. Mouw van Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Beroepen. Door de kerkeraad der Hervormde Gemeente is een beroep uit gebracht op candidaat P. Vermaat te 3arendrecht. Kerkdiensten. Donderdagavond a.s. loopt ds. G. Mouw voor de Geref. Ge meente alhier voor te gaan en tevens de H. Doop te bedienen. Aanvang 7 uur. Zaterdagavond 7 uur student Hon- koop. Ger. Gemeente. Donderdag 28 jan. a.s. des n.m. 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. G. Mouw te Middelharnis (bed. H. Doop). OUDDORP De melkfabriek „de Nijverheid" gaat per 8 febr. a.s. sluiten. De eigenaar van ie fabriek, de N.V. Ver. de Zuivelbe- :eiders te Rotterdam is 'hiertoe beslo pen in overleg met de Combinatie te Maasdam, welke laatste enige tijd ge- .eden de melkproductenfabriek „de Vol- larding" te Middelharnis sloot en thans ms eiland vanuit Maasdam bevoor- ■aadt. Mjen meent door deze maatregel ;en economischer distributie en melk- ophaaldienst te verkrijgen. Het personeel van de Nijverheid kan te Maasdam tewerk gesteld worden. Het is nog niet bekend wat het lot is /an het fabrieksgebouw. De machines zullen worden weggehaald. De eigenaars van enkele fietsen in het Zuidfranse plaatsje Perigueux wilden na een fikse storm enkele dagen geleden hun stalen ros bestijgen. De twee- wielers waren echter spoorloos. Zwijntjes jagers? Nee, de wind had de fietsen de lucht ingeslingerd en weggeblazen totdat zij in de telefoondraden verward raakten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1