Crisis in de Y.II. Wethouder J. Ie Comte in buitengewone raads zitting te Sommelsdiil( lierdaclit. Dlir. J. van Seters (Herv.) nieuwe wethouder te Stellendam Plaatselijk nieuws VAUXHALL Amsierdamse goodwill-missie in Djakaria Iniiraak In Yereenigings- gebouw ,/t Centrum' 37e jaargang Dinslag 12 januari 1965 No. 3353 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Zetel, ten teken van rouw, met zwart omfloerst Garage Knöps QUICK DISPATCH Stukgoed Stuwadoor CENTRALE VEILING Middeiharnis Leest de advertenties! Dhr. A. J. Kalle (herv.) als nieuw raadslid geïnstalleerd PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 20 17 Giro 167930 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het gaat met de Verenigde Naties he lemaal niet goed. Deze na de oorlog in 1945 opgerichte wereldorganisatie van volken heeft nooit bijzonder efficiënt gefunctioneerd, maar dit is er de laatste jaren niet beter op geworden, integen deel het gaat er sterk op lijken, dat ze in een ernstige crisis verkeert. We moe ten eerlijk zeggen, dat wij er geen traan om zullen laten als ze van het wereld toneel verdwijnt, want ten eerste pres teert ze niets, ten tweede lijkt ze meer op een chaos dan op een kosmos en ten derde is ze een instrument geworden van communisten en gekleurde rassen tegen het Westen. En aangezien bij ons nog altijd het behoud van de Westerse machtspositie en beschaving nummer één is zouden we om de ineenstorting van dit wankele bouwsel van humanis tische origine geen ogenblik treuren. Een krantenartikel is niet geschikt om een uitvoerig historisch overzicht te ge ven van de activiteiten der V.N. Het zou een verhaal worden van permanente tweedracht, strijd om allerlei functies, mislukkelingen aan de lopende band, onverkwikkelijke tonelen (Chroesjtsjow met zijn schoen), overvleugeling der blanken door allerlei achterlijke ge kleurde volken, opeenstapeling van schulden enz. Aanvankelijk was de lei ding in handen van het Westen, maar doordat de zo hooggeroemde democratie voor elke nieuw-toegelaten staat een zelfde stem in het kapittel eiste als die van b.v. Amerika, kwam de hele zaak praktisch in handen van vijandige com munisten en even vijandige nieuwbak ken straten, voor een groot deel geleid door allesbehalve democratische heer sers, die niet tot regeren in staat zijn, doch hun volken naar de economische ondergang voeren. Door deze ontwikke ling is het Westen en speciaal Amerika permanent in de beklaagdenbank ko men te zitten. In dit wereldfonim zit Amerika doorlopend in het defensief en men krijgt dikwijls medelijden met de Amerikaanse vertegenwoordiger Ste venson, die zich telkens weer moet ver dedigen tegen felle aanvallen. Het is ons een raadsel, waar de Amerikanen hun blijkbaar onuitputtelijke lankmoedig heid vandaan halen en ondanksi alles maar blijven voortgaan vele van deze landen nog financieel en economisch hulp te bieden. Het Westen is gewoon weg de voetveeg in de V.N. en hoe schaapachtiger het optreedt, des te bru taler wordt de rood-zwarte bende. Wij begrijpen niets van deze politiek. Ame rika oogst echter wat het zelf gezaaid heeft: het hielp het Westen verzwak ken: Engeland, Frankrijk, Nederland, België (en straks Portugal) moesten hun koloniën offeren met het gevolg, dat tientallen jonge staten, veelal geregeerd door dictatoren, met grenzeloze bruta liteit het hoogste woord voeren in New York en het toeleggen op de ondergang van het vrije Westen, welks welvaart waardoor ze zelf nog niet verhongerd zijn een doom in hun oog is. De V.N. zijn niet alleen een huis, dat tegen zich zelf hopeloos verdeeld is, maar ze zijn bovendien een machtig middel gewor den in de handen van Moskou en an dere „kapitalisten"-haters om het Wes ten zijn eertijds zo sterke positie in de wereld verder te ontnemen en zelf de lakens te gaan uitdelen. Op het ogenblik is het zo, dat van de ongeveer 114 leden er 58 behoren tot de Afro-Aziatisohe landen, dus meer dan de helft. Daarvan zijn er 34 alleen in Afrika, derhalve een derde deel. Daarbij zijn dan landen als Kongo, Gha na, Kenya, Zanzibar, Guinee etc, die men bezwaarlijk als geordende staten kan beschouwen. Is er geen dictator, dan heerst er een chaos, is er die wel, dan vormen ze een soort concentratie kamp. Met zulke z.g. staten moet het westen nu in de V.N. samenwerken. In de Veiligheidsraad heef het nog een be hoorlijke invloed, omdat de samenstel ling daarvan in het Statuut vastligt: van de vijf permanente leden zijn er vier betrouwbaar n.1. Amerika, Engeland, Frankrijk en Nationalistisch China. Maar men wU het aantal leden, dat nu elf bedraagt, uitbreiden tot zestien. En dat zal de positie van het westen nog meer verzwakken. Voorzitter van de Al gemene Vergadering is nu een Afrikaan en de secretaris-generaal is een Aziaat. Het Westen komt daar niet meer aan te pas. De vertegenwoordigers van de ach tergebleven landen voeren er het hoog ste woord. Hun leiders zijn brutale pro fiteurs, die de toestanden in hun landen nog veel en veel erger gemaakt hebben dan ze in de koloniale periode was. Toen was er althans orde en rust en op een aantal revolutionairen na waren de voLken tevreden. Deze kliek heeft nu overal het heft in handen en maakt de van het Westen ontvangen gelden in een luxieus leven op terwijl hun volk kre- peert. Om dit te camoufleren storten ze zich in avonturen, bewapenen zich bo ven mate en bedreigen him buren. Zie Soekarno in Indonesië en Nasser in Egypte. Financieel zijn deze landen parktisch failliet en economisch doodziek En de V.N. zien deze heren naar de ogen. Toen in Kongo blanken werden vermoord, gemarteld en voor de kroko dillen geworpen en België en Amerika een hulpexpeditie erheen igtuurden, was heel de rood-zwarte wereld in protest. Het Westen mag blijkbaar zijn eigen mensen niet meer redden uit de klau wen der kannibalen. En wat deden de V.N.? Niets. Het enige wat hun troepen hebben gedaan, was het vernietigen van Katanga, 'waar nog rust en welvaart heersten. Wanneer we eens de balans gingen opmaken van de prestaties der V.N. zou dit een somber verhaal worden. In plaats van een vreedzame wereld heb ben ze door de dekolonisatie een chaos gebracht. Een groot aantal onruststo kers zijn we rijker geworden. Een anti- Westers front is geschapen. Nieuwe dic tatoren zijn opgestaan. Overal infil treert het Russische en Chinese com munisme. De Papoea's zijn aan Soekar no uitgeleverd, die ze de oerwouden weer injaagt. Nergens presteert de U.N.O. iets. De talloze delegatieleden en ambtenaren in New York maken goede sier en het krioelt er van de spionnen, waar de Amerikaanse contraspionage danig last mee heeft. Zo vormt deze we reldorganisatie een gevaar voor het westen. En dit is zo dwaas, haar noch tans te blijven financieren. Als Amerika en de Europese landen hun steun in trekken stort de hele zaak ogenblikke lijk in elkaar. Het is toch eigenlijk de dwaasheid gekroond, dat wij maar blij ven voortgaan eèn organisatie in stand te houden, die kennelijk steeds meer zich ontwikkelt in een richting tegen ons. Men moge dit idealisme prachtig vinden, wij voeren liever een nuchtere real-politiek. De V.N. zijn machteloos, "waar ze moeten optreden: Kongo, Cyp rus, Vietnam, Laos, Maleysië, de agres sie van China tegen India, Cuba etc. Wat ze nog do'en is tegen het Westen ge richt. De thans bij sommigen ook in Ne derland speciaal de Derde-W'eggers zo geliefde jonge volken gebruiken de V.N. tegen de blanken. En het com munisme speelt uiteraard dapper mee in dit spel. Onder de oude leuze van de Franse Revolutie „vrijheid, gelijlchedd en broederschap" moet het „ancien re gime" alias he „kapitalistische" westen, ontkracht worden. Helaas voor hen wordt dit steeds welvarender en rijker en de proletarische landen door hun ei gen wanbeleid steeds armer. Zo zouden we nog een poosje verder kunnen gaan met ons requisitoir. We zouden b.v. nog kunnen handelen over de hetze tegen Zuid-Afrika, vanuit de V.N. gevoerd en door velen in ons land helaas ook gesteund. Maar het boven staande zij voldoende. Onze conclusie is, dat deze Verenigde Naties, die niet ver enigd maar hopeloos verdeeld zijn, niet aan hun doel hebben beantwoord. In plaats van een instrument tot bevorde ring van vrede en welvaart vormen ze een broeinest van activiteiten tegen die staten, die alleen van zins en in staat zijn een stabiliserende factor in de we reld te vormen. Het wordt daarom hoog tijd, dat het Westen en daaronder dus ook Nederland, gaat inzien, dat het zo niet langer gaat. Het is duidelijk, dat de V.N. in feite al aan het uiteenvallen zijn. Geld is er niet meer, integendeel er is een miljardenschidd, Pi-usland wil geen betalingen doen, men kan niet eens meer stemmen in de Algemene Verga dering, Indonesië heeft zijn lidmaat schap opgezegd enz. Het is daarom be ter, dat wij ons terugtrekken en niet langer laten beledigen door lieden, die hun eigen land nog niet kunnen rege ren. De wereld is nu eenmaal geen pa radijs en zal het ook nooit worden. Wij moeten rekenen met de koude werke lijkheid. De internationale politiek van het Westen moet op een heel andere leest worden geschoeid: het moet als een machtige eenheid, tot de tanden ge wapend, zelfstandig gaan optreden tegen alle chanteurs en tegenstanders en tege lijk pogen, de goedwlHenden onder de andere staten aan zich te binden. De half zachte politiek van nu is o,i. radi caal fout Toen de Amsterdamse Goodwill-missie, welke een bezoek brengt aan Indonesië op het vliegveld Kemajoran bij Dja karta arriveerde, kreeg de leider van de delegatie wethouder dr. P. J. Koets, van een schone Javaanse een bloemen- slinger omgehangen. Op de achtergrond links ziet wethouder drs. J. M. den Uyl lachend toe. In een buitengewone zitting' is de ge meenteraad van Sommelsdijk vrijdiag- avond bijeengekomen, in verband met het overlijden van wethouder Jan Ie Comité, die ruim 40 jaar onafgebroken als lid van de raad, waarvan foijnoi IS jaar als wethouder, de belangen der ge meente heeft gediend. Met de raadsleden (de heer D. Hk)Og- zand was afwezig) waren in de raads zaal aaiïwezig mevr. Hordijk, secretarie personeel, directeur en staf van de Technische dienst; oud wethouder Dij kers en oud-raadslid J. Blok; onderwij zend personeel; collega's wethouders uit Middelhamis met secr. v. Bodegraven, gem. ontvanger Jongejan en anderen. Vijf zoons van de overleden wethouder woonden deze bijzondere zitting bij. De zetel van hun vader die de laatste raadsvergadering op 18 dec. nog door hem was bezet stond ledig en was tem teken van rouw, met zwart omfloerst. De raadsvoorzitter burgemeester P. W. Hordijk opende deze aparte bijeen komst op gebruikelijke wijze m.et het ambtsgebed. Daarna sprak hij' de vol gende rede uit. Het tempo waarin de gebeurtenissen zich in ons leven voltrekken is snel en de omstandigheden waaronder 'wij el kaar plegen te ontmoeten dik-wijls ge heel anders. Drie weken geleden op 18 dec. heeft uw college, in vergadering bijeen, de be groting 1965 behandeld. Etaige 'dagen later bereikte ons het bericht dat wet houder Ie Comte als gevolg van ver schijnselen die met ouderdom gepaard gaan, volledig bedrust moest houden. Op de nieuwjaarsbijeenkomst heb ik dit even gememoreerd. Tijdens het korte bezoek dat ik hem gistermorgen om^ half twaalf even bracht, gedurende een kleine opleving in dit ziekteproces, liet hij zich vrij optimistisch uit over het ziekteverloop 'en, sprekende over de ge meentelijke herindeling, liet hij nog uit komen dat het einde van zijn zittings periode als raadslid en wethouder nu toch in zicht was. Op 'dat moment had ik zeker niet verwacht dat binnen 24 uur 'het einde zou komen van zijn aard se loopbaan. God 'heeft tot hem gezegd: „Het is nu genoeg". Niet wij maken uit, ondanks onze plannen en voornemens, wat goed voor ons is. Onze Schepper, die het leven geeft en neemt, op Zijn tijd, heeft aan het actie ve leven van wethouder Ie Comte het stopsein gegeven. In de raadsvergade ring van 1 juni 1964, hebben wij aan dacht besteed aan zijn 40-jarig raads lidmaatschap en meegeleefd met zijn 45-jarig huwe'lijk. 9 mei 1924 deed de heer Ie Comte zijn intrede in de raad van Sommelsdijk, waarin hij tot heden onafgebroken zit ting had, sedert 22 aug. 1946 als wet" houder. In hem verliezen -wij na het afscheid van de heren Dijkers en Blok een oud gediende, die kon bogen op een jaren lange bestuurservaring. Een ervaring die telkenjare verrijkt werd door 'de op'- eenvolgende hoogte en dieptepunten die de gemeentelijke huishouding hebben beïnvloed, de perioden van opgang na de eerste wereldoorlog en de daarop volgende crisisjaren met zijn werkloos heid en armoede, de oorlogsdagen en bezettingsjaren met de daarop volgen de wederopbou-wtijd, de rampdagen en de periode van herstel. Over elk van die perioden zou veel te zeggen zijn, als ook over de bestuurlijke inbreng van de heer Ie Comte, die met wethouder Dij kers jaren achtereen heeft deel uitge maakt van het Dagelijkse bestuur van 'de gemeente. Dit impliceerde uiteraard, dat nog veel werkzaamheden door hem ambtshalve verricht moesten worden, als vertegen woordiger van b, en w. en raad in an dere bestuurscolleges, zoals EMGO, Waterleiding, Bou-wvereniging enz. Van beroep aannemer heeft hij steeds grO'te belangstelling gehad voor 'de bouwkun dige sector en alles wat 'daarmede in relatie stond. In 'b. en w., in 'de com missie van de T.D., kon men rekenen op een zakelijk zuiver oordeel van wet houder Ie Comte, die met zijn praktisch en 'deskundig inzicht de discussie op een hoog peil wist te brengen. Zijn meningsuiting, zijn geargumen teerde standpunt werd veel meer in b. en w. dan in 'de raad vernomen. In dit laatste college Imsterde hij meer dan hij sprak. Op hem werd zelden vergeefs een beroep gedaan en als het vergeefs was, dan had het een oorzaak, die ge legen was in zijn principieel gefundeer de opvatting, waarin hij rechtlijnig dacht, met respectering van de overtui ging yan een ander, al zag hij die over tuiging graag gelijk gericht en afge- stem'd op zijn bijbelse en somwijlen be vindelijke beleving of omdat zijn ge zinsomstandigheden 'dit beletten. Want zijn gemoedelijke en zachtmoedige op treden was, ondanks zijn somwijlen duidelijk vertoornde blik en rechtvaar digheidsgronden ingegeven vermanin gen of terechtwijzingen, van vaderlijke, dikwerf patriarchale aard, waarmede hij een stukje huiselijk leven openlegde voor anderen. Door zijn opvattingen over de zondag, de zondagsrust en zondagsheiliging was hij een veel belezen man, die de oude schrijvers graag aanhaalde, maar daar naast was hij gedwongen tot het lezen van veel vakliteratuur in zijn eigen branche en die lektuxir, welke zijn be stuurlijke aandacht vroeg. Hij troik de grenzen tussen principe en geloofsover tuiging enerzijds en standpunt en prak tijk anderzijds zeer scherp, maar nim mer kwetsend. Naast de reeds genoemde aktiviteiten heeft hij> zich ingezet op kerkelijk en maatschappelijk terrein en nam hij een plaats in in de diaoonie en gezinszorg. Hij was enerzijds sociaal bewogen maar anderzijds zakelijk hard. In de vergadering van 1 juni heb ik opgemerkt, dat hij de leeftijd der zeer sterken had bereüct en dat dit beteken de dat hij in zijn laatste zittingsperiode als raadslid was aangeland. Helaas is onze wens, dat hij die in een goede ge zondheid zou mogen uitdienen niet in vervulling gegaan. Maar wat wij mogen MIDDELHARNIS Kerkdienst. Woensdag 13 jan. Bijbel lezing door ds. G. Mouw in het kerk gebouw Chr. de Vrieslaan. Vervolg op de brieven aan de zeven gemeenten in Klein Azië. Aanvang half acht. DIRKSLAND Inzaw.eling gedragen kleding. A.s. woensdag 13 januari zal in het verga derlokaal der Ger. Gemeente een inza meling worden gehouden van kleding voor Hongarije, ook geld om de verzen ding te betalen is van harte w^elkom, 's Middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Burg. Stand. Ondertrouwd: L. Sol daat 27 jaar, landbouwer Stad aan 't Haringvliet en E. Rooij, 28 jaar, huis houdkundige, Dirksland. Gevonden: Blauwe overall van jon gen van 5 a 6 jaar. Terug te halen bij kapper P. C. Bakelaar. tiliddclharnls^- TaUloon 2043 verwachten als 'de levensavond in zicht is. Voor hen die hem periodiek ont moetten was duidelijk, dat het werk hem te zwaar was. Da-t moet ook u en de S.G.P.-fractie niet zijn ontgaan. Door de generatiedruk in zijn eigen bedrijf heeft hij daarin de leiding aan de jonge ren overgedragen. Maar het viel hem veel zwaarder zich los te maken van het bestuurlijke werk dat hij voorheen gemakkelijk deed, maar wat hem de laatste twee jaar duidelijk te zwaar werd. De familie Ie Comte verliest in hem een voorbeeldig echtgenoot en vader. God geve ben de troost die in leven en sterven op Hem gericht is, als onze Schepper en Verlosser. De S.G.P. een fractieleider die deze partij heeft geleid en gediend als een drager van de door deze partij voorge stane beginselen. De raad en b. en w. een ervaren lid, dat ruim 40 jaar mede zijn stempel heeft gezet op het beleid dat in deze gemeente gevoerd is. De gemeenschap een grijze voortrek ker, die haar belangen op een eerlijke en rechtvaardige wijze heeft -willen be hartigen. Het bejaarde raadslid J. P. C. van Zielst dankte de burgemeester voor de woorden, die hij aan zijn fractie-genoot en hooggeachte vriend Ie Comte had ge- -wijd. „U hebt hem zeer juist getekend" zei spreker, hij diende het gemeente belang van Sommelsdijk met hart en ziel en waar nodig kwam hij voor zijn beginsel uit en schaamde zich daarvoor niet. Veertig jaar heeft hij de S.G.P. in de raad vertegenwoordigd, deze partij was hem lief. Spreker schetste de over ledene als een man die enorm veel voor het maatschappelijke leven heeft ge daan en prees hem als een goed pa troon voor zijn werkvolk. Onverwacht heeft de dood hem uit het leven weggenomen, volgens de adver tentie in de hoop des eeuwigen levens, zodat hij nu alle aardse strijd te boven is. Hij bad de familie sterkte toe met het zware verlies en besloot met de woorden: Laten we hem niet vergeten. Het raadslid Grinwis sloot zich bij deze woorden aan. Namens de A.R. fractie sprak de heer A. Knape woorden van waardering over de overledene en wenste 'de familie sterkte toe in deze voor hen zo zware en moeilijke 'dagen. Daarna werd de zitting gesloten. MELISSANT „Barthimeus"-avond. Donderdag 21 jan. a.s. zal het Chr. Instituut voor Blinden en Slechtzienden „Barthimeus" een kontaktavond houden, teneinde dia's te vertonen over het werk en het leven der stichting. Dhr. Overduin, propa gandist der stichting zal de toelichting verzorgen. Deze avond, welke wordt gehouden in „Mielishof", vangt aan om half acht. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 14 jan. a.s. des avonds 7 uur zal voor de Ger. Gem. voorgaan ds. W. Hage te Klaaswaal. Bevestiging ambtsdragers en kollekte voor predikants weduwen en wezen. In het Vereen, gebouw „'t Centrum" aan de Van Weelstraat te Ooltgensplaat heeft er van zondag- op maandagnacht een inbraak plaats gehad. De dader(s) hebben zich via een raam van de keu ken toegang tot het gebouw verschaft. In de keuken heeft men geprobeerd en kele kasten open te breken, wat echter niet is gelukt. Zover men kan nagaan is er niets vermist. De keuken ligt ach ter het gebouw en door het breken van een ruit is men naar binnen gegaan. Met het breken van de ruit hebben de dader(s) zich verwond, want de politie ontdekte aan de kasten bloedsporen. Door de concierge werd maandagmor gen de inbraak opgemerkt. De politie Extra bericht voor Ouddorp - Goeree en Stellendam Zie pagina 3 werd van de zaak in kennis gesteld. Met een speurhond heeft men maandag middag getracht de dader(s) op te spo ren. Er werden ook vingerafdrukken genomen. Het onderzoek heeft nog geen resultaat gehad. Uienveiling van dinsdag 12 jan. 1965 Klasse I: Grove 31,10, Middel 30,30, Drielingen 27,29. Klasse II: Grove 31,10, Middel 29,09— 28,29, Drielingen 27,29; Picklers 21,52. Aanvoer 72.000 kg. Met achter zich een veelbewogen jaar is gisteravond het thans weer voltallige gemeentebestuur van Stellendam in zee gegaan, vergezeld van de prozaisohe wens dat het scheepsanker in de tuin voor het gemeentehuis het symbool mocht zijn hoe temidden van de zware stormen de gemeente bleef en blijft be staan, In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd de heer J. -van Seters (Herv.) mei algemene stemmen tot wethouder benoemd in de vacante plaats van' de heer O. H. Moyses (Herv.) die i.v.m. de recente gebeurtenissen kort voor de jaarwisseling ontslag nam. Als nieuw raadslid werd geïnstalleerd de heer A. J. Kalle (Herv.) De politieke gezindheid van de wethouders bleef dus ongewijzigd. Al heeft de P.v.d.A. kun nen rekenen op steun van de A.R, zij heeft geen politieke munt wiUen slaan uit de gebeurtenissen maar zoals de heer van Ours (P.v.d.A.) het nader mo tiveerde de belangen van de gemeen schap laten praevaleren boven het par tij-belang. Ook zij acht de heer van Se ters de juiste man op de juiste plaats. In een nadere motivering waarom de P.v.d.A. steun verleende aan de C.H.U. onderstreepte de heer van Ours dat niet tegen de gehele C.H.U. fractie, maar en kel tegen weth. Moyses een -wantrou wen bestond, waarom de gehele raad ervan overtuigd was dat de heer Moy ses niet meer op de belangrijke post van Ie wethouder te handhaven was. „Het is niet omdat er zoals van verschillende 'kanten wordt gesuggereerd dat er voor de leden van de P.v.d.A. fractie geen kans zou zijn op een wethouderszetel", aldus de heer Van Ours. „Wij zijn ervan overtuigd dat, wanneer -wij dat gewenst hadden van de zijde van A.R. geen en kel bezwaar zou zijn geweest maar -wij wiUen er steeds van uitgaan in ver trouwen samen te werken in het belang van onze gemeente", zo besloot de heer van Ours. De heer Van Seters nam, gezien het grote vertrouwen dat de raad in hem stelde zijn benoeming tot Ie wehouder aan. Hij hoopte op de kracht en de ge zondheid om, zijn taak te kunnen ver- -vullen. Weth. Visser sprak zijn 'dankbaarheid uit dat de fracties het eens waren ge weest over de benoeming van de heer van Seters, waaruit duidelijk bleek 'dat het niet ging tegen een bepaalde partij maar vóór het gemeentebelang. Mogen we eenparig de problemen die zich nog zullen aandienen afwerken" hoopte weth. Visser. Tot nieuw raadslid werd 'geïnstalleerd de heer A. J. Kalle (Herv.). In handen van de voorzitter -wnd. burgemeester Verplanke legde hij beide eden af. De voorzitter hoopte dat de heer Kalle „nog enige tijd zijn werk voor de ge meenschap zou mogen doen. Uit de wens „nog lange tijd" zouden onbedoelde conclusies kunnen worden getrokken i.v.m. de a.s. samenvoeging" begreep te voorzitter. Nieuwjaars-wens De voorzitter zei zich te onthouden van een nieuwjaarsrede. „Ik moet hem nog maken en publiceer hem -wel in de Stelle, dan is dat nummer ook weer ge-vuld," vond Wj waarop hij aan de raad een hartelijke nieuwjaarswens liet volgen. Wederkerig werd de voorzitter bij monde van weth. Visser een zegen rijk jaar toegewenst. „Mogen we hier aan -de poort van de Delta waar toch de toekomst ligt, zonder franje ons werk doen en mogen we eerlijk en open met elkaar amgéan" hoopte hij. (Rest volgt a.s. vrijdag)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 1