Gemeenteraad Middelharnis Kabelbaan experiment Grevelingendam beëindigd Wetii. Ie Comte overleden Scholier ernstig gewond bij aanrijding Veertig gondeliers kregen ontslag Nieuws uit Zeeland „EILAND EN-NIEUWS" Onteigening bouwval Vermaas Zondagsdienst artsen Per auto naar Zuid-Oost Azië CENTRALE VEILING Middelharnis Bladz. 2 Vrijdag 8 januari 1965. (Vervolg van. voorpagina) „Laten we hopen dat het tegen die tijd wel kan" hoopte de voorz., waarbij hij doelde op het dempen van de ha ven. Het schrijven werd daarna voor ken nisgeving aangenomen. Fluoridering De heer Tieleman haakte in op het schrijven van het raadslid de heer P. Grinwis te Sommelsdijk waarin deze zijn bezwaren kenbaar maakt tegen de fluoridering van het drinkwater. „Ik heb geen behoefte aan lange dis cussies over dit onderwerp" gaf de voorz. te kennen. „Misschien in zijn onkunde heeft Grinwis het gehad over de democra tie, maar wanneer hij het heeft over het in principe aanvaarden sta ik ach ter hem" verzekerde de heer Tieleman. De voorz. wees erop dat de fluoride- ring al enkele jaren tot volle tevre denheid en reeds met zichtbaar succes werkt. Door een breed bestuur is inder tijd de fluoridering besproken en aan vaard mede op advies van medische zijde. „We moeten op een eerder genomen besluit toch steeds terug kunnen ko men" vond dhr. Tieleman. De voorz. herinnerde aan dat het be sluit tot fluoridering zeker niet licht vaardig was genomen. Zowel de posi tieve als de negatieve elementen zijn terdege bezien. Tot fluoridering was eerst overgegaan nadat van de Nat. gezondheidsraad en de Prov. taak van de Volksgezondheid uitgebreide rap porten over dit onderwerp waren ont vangen. De heer Tieleman maande tot grote voorzichtigheid met massa mediums. „Dit draagt bepaald geen endemisch karakter" verzekerde de voorz. „Grinwis stelt het niet principieel" begreep de heer Tieleman. „Dat is ook mijn bezwaar" bekende de voorz. „Geen eenvoudige zaak" vond ook de heer v. d. Ketterij (s.g.p.) Hij wilde en kele zinnen uit het mededelingenblad ter bescherming van het drinkwater ci teren waarbij de voorz. hem onder brak." „Ook dat is eenzijdig, hebt u het rap port van de gezondheidsdienst gelezen" vroeg de voorz., waarop de heer v. d. Ketterij ontkennend antwoordde. „De in het mededelingenblad gepu bliceerde conclusies zijn niet weten schappelijk bewezen" beweerde de voorz. De heer v. d. Ketterij wees erop dat fluor niet wordt toegevoegd om. de kwaliteit van het drinkwater te verbe teren maar om tandziekten te bestrij den. De bezwaren zijn daarom zowel van medische als van principiële aard" vond hij. Spr. wilde gaarne adheasie be tuigen aan het schrijven van de heer Grinwis. Nogmaals wees de voorz. eroj»,, dat het besluit tot fluoridering volkomen rechtmatig genomen is. „Wanneer men niet meer vertrouwt op het standpunt en het advies van medische zijde dan is het wel erg moeilijk een standpunt in te nemen' betoogde de voorz. De heer v. d. Ketterij wist dat' de fluoridering ook in Zeeland gaande is. Ook daar maken de medicie bezwaren. „Is het niet zo' dat eerst na vier jaar na de fluoridering enig resultaat kan worden gezien" informeerde mevr. van Groningen. „We krijgen nu al mededelingen dat de resultaten zichtbaar zijn" antwoord de de voorz. Ook de heer Koppelaar (s.g.p.) meen de dat een herroepen van een maatre gel steeds mogelijk moet zijn. Bij elke maatregel wordt voor bezwaarden een uitwijkmogelijkheid gelaten. Hier wordt dit zonder meer afgesloten en ieder wordt zonder -meer opgedrongen fluor te gebruiken. „Het moet mogelijk zijn een besluit te herroepen" benadrukte spr. De voorz. antwoordde dat in bepaal de omstandigheden een beroep kan worden voorkomen. In drie jaar zijn geen bezwaren geopperd en spr. kon zich moeilijk indenken dat thans na drie jaar iemand plotseling principiële bezwaren heeft. Spr. herinnerde eraan dat de streekpers ruim aandacht wijd den aan de rede van prof. Muntendam bij de ingebruikname van de fluorin- stallatie, en meende dat de bezwaren toen reeds naar voren moesten zijn gebracht. De heer de Jong (a.r.) zag in het be zwaar van dhr. Grinwis een stunt om de aandacht op zich te vestigen. „Ook ik krijg die indruk" bekende de voorz. Weth. Kleingeld zei de heer Koppe laar gelijk te zullen geven wanneer van medische zijde een meerderheid be zwaar zou maken. Nu zijn het er slecht enkelen." De voorz. hamerde de discussie af. Ingetrokken werd het besluit betref fende het verlenen van een bijdrage in de kosten van het instandhouden bij ijsgang van de veerverbindingen. „Nu het eiland een vaste oeververbinding heeft gekregen is het instandhouden van de veerverbindingen tijdens ijsgang niet meer zo urgent, dat het verant woord is de hieraan verbonden zeer aanzienlijke kosten te maken' 'aldus het voorstel. Tot lid van de raad van Commissa rissen van de woningbouwvereniging „Middelharnis" werd met algemene stemmen herkozen de heer M. H. Koe- se. Grondaankoop Besloten werd tot aankoop van een perceel bouwland, groot 1.70.30 ha. ge legen in de gemeente Sommelsdijk, ka dastraal bekend sectie A nummer 485. De grond was eigendom van mej. H. Mosselman, Voorstraat te Middelharnis. De koopprijs bedraagt 18.733,— De grond is nodig gezien in de nabije toe komst de kom der gemeente ook in noordelijke richting zal worden uitge breid. De heer v. d. Slik (s.g.p.) mfO'rm:eerde waar de grond precies ligt. Weth. van Eek verduidelijkte dat als zijnde naast de wei van Bom. „Het kan nog jaren duren eer we de grond nodig hebben, is het dan niet wat duur" weifelde dhr. v. d. Slik. U moet maar niet te ver in de toe komst denken, er ligt op deze grond al een bestemmingsplan al is dit nog niet gedetailleerd. „Het plan hangt samen met een e.v. demping van de haven" begreep dhr. de Jong. „Er moet nog veel voorbereidend werk aan worden gedaan waarom het zaak is de grond zo vroeg mogelijk in handen te krijgen" besliste de voorz. Weigering bouwvergunning Van de heer C. Lodder, Prins Hen drikstraat 30 te Middelharnis was een beroepschrift ontvangen tegen de be slissing van b. en w. tot het weigeren van een bouwvergunning tot het uit breiden van het woonhuis Prins Hen drikstraat 30. De bouwvergunning is door b. en w. geweigerd wegens strij digheid met de ter plaatse geldende voorschriften. Onder aanvoering van verschillende bepalingen eii dito arti kels zetten b. en w. uiteen dat de aan gevraagde verbouw in strijd zou zijn met de „bebouwingsregeling bebouwde kom der gemeente Middelharnis" waar om zij voorstelden het beroep onge grond te verklaren. Over dit onderwerp kwamen de tongen los. Als eerste zei de heer Koese het ini tiatief van dhr. Lodder zijn woning, te verbeteren lofwaardig te vinden.^Aan vrager heeft drie kleine kinderen en in zijn woning is nauwelijks een was- of douche gelegenheid. Spr. meende dat dhr. Lodder zijn aanvrage verkeerd heeft gesteld. Hij heeft n.l; hef acC'ent gelegd op de aanbouw van een koel cel voor m.elk inplaats van op ver bouw van de keuken. „Dit heeft de aanvrage in een verkeerd licht gesteld" meende de heer Koese. Spr. meende dat de bouwverordening uit 1946 in dit ge val niet meer mag worden gehanteerd, we mogen die ook weer niet helemaal terzijde zetten maar we zullen wel dhr. Lodder tegemoet dienen te komen" stel de spr. „Kan aan dhr. Lodder niet een an dere oplossing voorgesteld worden" die dan wel in overeenstemming is met de bouwvoorschriften" vroeg dhr. Kievit (p.v.d.a). Ook dhr. v. d. Ketterij (s.g.p.) vroeg een soepeler houding. De woning kan niet meer in de breedte worden uitge breid, dus naar achter is de enige mo gelijkheid. Spr. vond het een nuttige uitbreiding. Ook dhr. Tieleman mengde zich in het gesprek. Spr. had zich ter plaatse op de hoogte gesteld. Spr. zei het niet helemaal eens te zijn met de tekening Hij wilde ook een al te ver naar ach ter uitsteken voorkomen en stelde voor aan dhr. Lodder wel vergunning te ver lenen voor de bouw van een douchecel en toilet. Uitbouw met enkele meters zou naar dhr. Tieleman meende niet bezwaarlijk kunnen zijn omdat de uit bouw dan op dezelfde rooüijn staat als enkele andere bijgebouwen in de straat. „Hier is zonder meer de letter van de wet toegepast, maar ook kan de geest van de bouwverordening worden gehanteerd, daartegen wordt hier niet gezondigd" zo stelde de heer Koppe laar. „We kunnen van iemand die tha.n^s anno 1965 een woning heeft mo/eilijk verwachten dat hij zich strikt houdt aan de bepalingen die uit 1946 date ren" vond hij. „Onze gemeente moet vooral leefbaar zijn waarom- dft-'hiet meer past in de huidige samenleving." „Wanneer we zouden toestemmen zou spoedig elke volgende bewoner met een verzoek tot uitbreiding komen" vrees de de voorz. Ook de woningbouwvereni ging hanteert dezelfde bepalingen en ook de geest van de bepaling wordt strikt gehanteerd" verzekerde de voorz. die het scheppen van precedenten zei te willen voorkomen. „Wanneer u zich niet houdt aan de verordening slaat u de wapens die u zelf hebt gesmeed uit eigen handen waarschuwde de voorz. „Het is daar een toestand van niks" viel de heer Tieleman uit. „Er worden woningen onbewoonbaar verklaard op gebreken die daar bestaan!" Spr. vond de aanbouw met twee meter niet be zwaarlijk, de woning wordt er beter door en niemand heeft er last van. „Dat argument is bij volgende aan vragen niet te hanteren" waarschuwde de voorz. Dit brengt u op een bestuur lijk gevaarlijk vlak. Het is niet een incidentele zaak maar het komt gere geld terug". Spr. wilde niet vooruitlo pen op de mogelijkheid of dhr. Lodder een gewijzigde aanvrage kan indienen. De heer Koppelaar wees erop, dat wanneer de verordening van kracht blijft het daar voor niemand meer mo gelijk is een goede woning te creeëren. „Creeëren is niet meer nodig,,, ze staan er al" verbeterde de vóóïz"' „Lodder heeft maar twee mogelijk heden, of naar achter, of naar boven. Naar boven wordt de woning een -Wan gedrocht" repliceerde de heer Kop pelaar. „Er staan maar twee van zulke-wo ningen in heel Middelharnis" wist dhr. Tieleman. Het beroepschrift werd ongegrond j verklaard. Dhr. Lodder kan,een gewij zigde aanvrage indienen. Verbetering Woonwagenkamp G.S. hebben de medewerking gedaan dat in Middelharnis ten hoogste 15 woonwagens behoeven te worden toe gelaten. Nu dit maximum aantal is be paald zal het kamp zodanig dienen te worden ingericht dat het aan redelijke eisen voldoet. B. en w. herinnerden er aan dat met name tijdens de oogsttijd het kamp met wagens volstroomde wat tot onaanvaardbare situaties leidde. Er zal met kracht naar worden gestreefd aan het maximum aantal de hand te houden. „Ten einde het kamp geschikt te ma ken voor 15 wagens, is het treffen van verschillende voorzieningen noodzake lijk aldus het college. Het bestaande gebouwtje zal moeten worden uitge breid. Het zal moeten omvatten 6 toi letten met voorportalen, een bergkast en 2 gemeenschappelijke wasgelegenhe den met wasbakken. In de bergkast wordt een aansluiting aan het waterlei dingnet gemaakt. Met de in de kast op geslagen slangen kan dan het teri'êiri-" en het gebouw van tijd tot tijd worden schoongespoten. Tot op hedengjtqp, dit vrijwel nimmer gebeuren. In het hoog seizoen waren de aansluitingen meestal kapot, terwijl schoonspuiten mede on mogelijk was, omdat het terrein over vol stond. De kas wordt afgesloten en zal alleen voor personeel van de tech nische dienst toegankelijk zijn. De bestaande bestrating op het kamp is op vele plaatsen verzakt. Een be langrijk deel zal moeten worden her straat, ingeboet en geherprofileerd. Voorts zal het hekwerk rond het kamp moeten worden hersteld. Het gevraagde benodigde crediet a f 20.000,werd beschikbaar gesteld. „Hoe denkt u de hand te houden aan het maximum aantal" vroeg de heer Koese waarop de voorz. antwoordde dat e.v. de politie er op zal toezien. „En wanneer ze dan aan de kant gaan staan" hield de heer Koese vol. „Dat is een permanente moeilijkheid" erliende de voorz., er wordt een oplos sing voor gevonden. „Wat zal er van de toiletten overblij ven" betreurde de heer Tieleman, het is er een treurige boel. De heer v. d. Berge opperde de idee een kampoudste aan te stellen. Spr. wist wel iemand in het kamp die op de anderen een overwicht heeft. De kampoudste zou dan een kleine ver goeding toegekend moeten worden. De voorz. noemde de problematiek bijzonder groot. Reeds eerder is gepro beerd een kam.poudste aan te stellen, maar nog steeds is het niet gelukt.' We zouden het toejuichen als het wel ging verklaarde de voorz. Reeds jaren lang wordt getracht een betere doorgang mogelijk te maken van de Westdijk naar het Spui, zodat een goede brede verbinding wordt verkre gen voor het geregeld voetgangersver- het parkeerterrein op het Spui. Deze doorgang moet worden gerealiseerd op het ongebouwde perceel, gelegen naast he pand Westdijk 48, welk perceel bij herziening van het uitbreidingsplan re gelende de bestemming in onderdelen van gronden gelegen nabij de bebouw de kom der gemeente, de bestemming werd verkregen voor wegen verhar ding. B. en w. merken ten overvloede op dat met de eigenaar van dit perceel dhr. H. Vermaas Sr. diverse malen is gesproken over verkoop aan de gemeente. Deze on derhandelingen hebben niet tot enig re sultaat geleid omdat naar b. en w. me nen de prijs a f 17000,die de heer Vermaas vraagt te hoog is en in geen enkele vérhouding staat tot de werke lijke waarde van de grond. Teneinde realisering van het genoemde uitbrei dingsplan te verwezenlijken en het uit gesloten is, dat overeenstemming zal kunnen worden bereikt over de aankoop stelden b. en w. voor voorlopige goed keuring te hechten aan het voor dit perceel opgesteld onteigeningsplan, waarmee de raad akkoord ging. De heer v. d. Berge informeerde of de heer Vermaas ook net ruil tegen een ander pand akkoord zou gaan. In een gesloten zitting wUde- hij een idee aan de hand doen. Spreker zei bang te zijn van de hoge kosten van een onteige ningsprocedure. „Heeft Vermaas niet steeds het plan gehad daar te bouwen?" informeerde de heer v. d. Ketterij. „Ik heb nooit anders gehoord, maar de plannen zijn kennelijk nooit serieus geweest" meende de voorzitter. Nadat de raad in besloten zitting bij een was geweest werd tooh besloten tot onteigening. Mocht de heer Ve.rmaas e.v. met ruil akkoord gaan dan kan de •procedure worden ingetrokken. Verwijderen vuilnisbelt De oude vuilnisbelt zal dit jaar wor den opgeruimd in verband met het feit dat de grond is bestemd voor oprichting van behuizingen voor geestelijk hulpbehoevenden. Door aan koop van de Ambachtsheerlij'kheid zijn thans alle gronden in de z,g. Spuikom eigendom van de gemeente. In liet uit breidingsplan Oostplaat is aan de per celen grond in de Spuikom de bestem ming gegeven van plantsoen-berm. Ge lijktijdig met het opruimingswerk zal de sloot tussen de stortplaats en de ou de trambaan worden gedicht en wordt het totale terrein geëgaliseerd. Voor het opruimen van de belt zal de gehele SpuikO'm worden benut tussen de 2e waterkering (gelegd na de ramp in 1953 en de waterink achter de woningen Oostvoorgors en Waterweg, met uitzon dering van het woonwagerükamp en de ijsbaan. De blijvende verhoging van de grond in de SpuLkom zal phn. 1 meter bedragen. De uitvoering van het werk zal 155.900 kosten. De kosten zijn echter omgeslagen over de gronden die door de Herv. Stichting worden aange kocht en ze worden dus terugontvangen. Het bedrag a 155.900,werd be schikbaar gesteld. Afwatering Spuikom. De afwatering van de spuikom: waarin alle gronden eigendom van de gemeente zijn laat veel te wensen over. De sluis, welke de verbinding vormt met de haven verkeert in slechte staat. Lozing -moet op natuurhjke wijze geschieden. Nadat de andere polders, welke op de havens van Middelharnis en Sommelsdijk lozen, overgegaan zijn tot mechanisatie lozing, is de behoefte om het peil van de haven te verlagen belangrijk minder geworden. Het ge volg is, dat de mogelij'lcheden om het water van de spuikom via de sluis af te voeren, aanzienlijk geringer zijn ge worden. Ook voor de spuikom zal tot mechanische lozing van het overtollige water moeten worden besloten. Oorspronkelijk geschiedde de water afvoer van de gehele polder Oostplaat via de haven van Middelharnis, maar na de ramp in 1953 kwam hierin wijzi ging door de aanleg van de 2e water kering. De polder Oostplaat watert via Stad af de Spuikom via de haven van Middelharnis. Het polderbestuur is bereid aan de gewenste uitpoldering van de Spuikom mee te werken met bij betaling van 1200,De situatie met betreldiing tot de ontwatering bevindt zich in een onhoudbare staat. Op korte termijn zullen ter zake voorzieningen moeten worden getroffen. Deze voorzie ningen zullen bestaan uit het plaatsen van een gemaaltje met persleiding en het uitbaggeren van de achter het Oost Voorgors en de Waterweg gelegen sloot. In totaal zal met de uitvoering van de "werkzaamheden een bedrag gemoeid zijn van 29.235,B. en w. stelden voor te besluiten tot uitvoering van het werk en hiervoor een bedrag van 29.225,beschikbaar te stellen. De raad ging akkoord. Daarna sluiting. Onteigeningsplannen voor de ruïne van Vermaas ten behoeve van een doorbraak van de Westdijk naar het Spui. Van zaterdag 9 januari v.m. 12 uur t.m. maandag 11 janvuri v.m. 9 uur Middelhamis-Sommelsdijk: Dienst heeft dokter Bakker, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissünt: Dienst heeft dokter Huisman, telef. 01877-412, Melissant. Oost-Flakkee: Dienst heeft dokter Voogd, telefoon 01874-259, Oude Tonge en dokter Bon man, tel. 01871-269, Stad aan t' Haring vliet. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Wagner, telef. 01877-281, Dirksland. THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 10 jan. hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philips- land en Oud Vossemeer dienst dokter Kugel, tel. 01662-400 Poortvliet en dok ter Vermet, te. 01676-415, Nieuw Vosse meer. Binnen afzienbare tijd de^undi- gen schatten: drie jaar zal het mo gelijk zijn per auto van West-Europa naar de andere kant van de wereldbol te reizen. Nu is dit ook wel mogelijk, maar dan heeft de tocht meer van een expeditie dan van een autorit. Centrale Aziatische verbindingen zijn sedert een jaar-of zes in aanleg. Route A-1 zal van Turkije naar Vietnam leiden, en de route A-2 van Irak naar Singapore aan de zuidpunt van het schiereiland Ma- laldka, van waaruit dan bovendien In donesië gemakkelijk te bereiken is. De verbindingen bestonden ten dele reeds, maar moesten worden verbeterd en on derling verbonden De totale kosten wor den geraamd op 5Ö0 tot 600 miljoen dol lar oftewel 1,8 tot 2,2 miljard gulden. Het is de Economische Commissie voor het Vere Oosten, een regionaal bu reau van de Verenigde Naties dat in Bankok zetelt, die dit reusachtige we- genplan heeft ontworpen en de uitvoe ring ervan leidt. Nu maar hopen, dat geen „confronta ties" roet in het eten gooien. Wordt het conflict Indonesië en Malayisië opgelost, dan kunt u over enige jaren met uw ei gen wagen naar Djakarta! (DIA) Het beroep van de „gondelier" toch al een vreemde eend m de bijt van de Nederlandse beroepen behoort iijdeJijk weer tot het verleden, w.'uit de gonde liers aan de kabelbaan, ruin, 40 kre gen zaterdag j.l. hun ontslag en ver dwenen de een na de ander weer naar het meer gewone bedrijfsleven. Slechts 6 gondeliers bleven in dienst en zo nu en dan kruipt traag nog een gondel langs de draad om hier en daar de dam nog een beetje bij te werken. De drukte die op de Oostkop nog heerst is die van de zandzuigers, die onafge broken hun last uitbraken, zand en wa ter, water en zand ongeveer 1500 m3 per uur. Het kabelbaan experiment is beëin digd, het zal worden voortgezet in 1966 in het Haringvliet (Rak van Scheelhoek) Van een experiment kan dan natuur lijk eigenlijk niet meer worden gespro ken, wel zal verder worden geëxperi menteerd met allerlei materiaal dat het dure basalt moet vervangen. Zal nu spoedig Schouwen Duiveland over de Grevelingendam naar Flalakee en omgekeerd kunnen trekken? De dam is dicht, dat wU zeggen over de stenen kan men op dezelfde manier van „Eliza's Vlucht" uit de Negerhut van Oom Tom, Flakkee bereiken, maar het zandlichaam van de dijk moet nog zijn definitieve vorm krijgen. Hoeveel weken daarmee gemoeid zijn is moeilijk te zeggen, de ondervinding heeft wel geleerd, dat ge noemde datums aan dit zelfde werk, reds lang vergeten waren, eer bereikt was wat men had beweerd. Men blijft daarom aan de voorzichtige kant, een intredende winter zoals die van 1963, kan bijvoorbeeld nog veel plannen in de war doen sturen, want bij vriezend weer is het op de Oostkop bijna niet'te harden. Blijft het werkbaar weer zullen de beide eilanden spoedig per as bereik baar zijn. Het eind is in 't zicht. SOMiVIELSDIJK EVen voor het afdrukken van, onze courant ontvingen wij het bericht dat in de ouderdonn van 77 jaar is overleden de heer J. Ie Comte alhier, in leven wethouder te Sommelsdijk. In een vol gend nummer hopen wij iii een memo riam hierop terug te komen. SOMMELSDIJK Burg. Stand. Geboren: Boudewijn Johannes, zoon van J. J. A. van Lint en J. Saakes; Johannes, zoon van J. Breur en C. M. Vinke. Overlijden: Comelis den Ouden, wed. van C. Goedegebuur, 89 jaar; Gerrit Bakker, wed. van A. Koekkoek, 87 jr., Huibertje Kardux, echt. van J. Ede waard, 73 jaar; David Adriaanse, wed. van C. M. Janse Kok, 81 jr. Huwelijken: A. Meijer, 25 jaar en W. JVC. Vroegindeweij, 20 jaar; J. van Eek, 24 jaar en M. T. Noordijk, 21 jr,; C. van der Kroon, 24 jaar en A. van Nimwegen 25 jaar; J. W. Wijnhoff, 33 jaar en D. Vis, 23 jaar; W. J. Rosmolen, 22 jaar en J. J. van den Doel, 22 jaar. DIRKSLAND Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als verloren aange geven. Broche met 2 zilveren knopjes, pa pieren zakje inhoudende 2 boekjes; igou den schakelarmband; blauwe kinder muts; gouden polshorloge met lederen bandje; zwarte plastic regenbroek; pols horloge merk Dura; rechter handschoen (bruin glacé); portemonnee inhouden de enig geld, postzegels en een tram- kaart; kolïosmat, ijzeren liniaal, een nieuwe kinderportemonnee. Als gevonden werd aangegeven: da mespolshorloge, rijwieltas met schre pel; 1 sleutels aan ring, mes met sche de, bromfietsjack. Voor inlichtingen wendde men zich tot de rijkspolitie te Dirksland, Voor straat 17, tel. 736. Bijeenkomst studie uitgesteld. De voor a.s. maandagavond aangekondigde bijeenkomst van de S.V. der S.G.P. te Dirksland is twee weken verzet. De avond wordt gehouden op a.s. maandag 25 januari te 7.45 uur in de vergader zaal van de Ger. Gem. MELISSANT Kerkdiensten. Voor de Ger. Gem. al hier zal zondag 2 maal voorgaan Stu dent V. d. Noort, nl. v.m. 10 en nam. 6 uur. STAVENISSE Op 31 december 1963 telde deze ge meente 1498 inwoners, nl. 784 mannen en 714 vrouwen. Dit aantal vermeer derde in 1964 door geboorten van 13 mann en en 12 vrouwen en door vesti ging van 9 mannen en 15 vrouwen to taal met 22 mannen en 27 vrouwen of 49 inwoners. Door overlijden van 4 mannen en 5 vrouwen en vertrek van 17 mannen en 14 vrouwen bedroeg de vermindering 21 mannen en 19 vrouwen of 40 inwo ners. Op 31 dec. bestond de bevolking dus uit 785 mannen en 722 vrouweri of 1507 inwoners. Er werden 7 huwelijken gesloten. De 12-jarige H.B.S. scholier Leendert Buth uit Dirksland is gistermorgen in zorgwekkende toestand in het zieken huis te Dirksland opgenomen nadat hij in de Staverse weg tegen een hem te gemoetkomende vrachtwagen was ge botst. Het ongeluk gebeurde 's morgens te 8.30 uur toen hij als laatste van een file schooljeugd naar Middelharnis fietste. Hij is daarbij tegen een hem te gemoetkomende vrachtwagen gebotst. De Rijkspolitie riep 's middags via de radio de chauffeur op, maar tot nu toe heeft hij zich niet gemeld. Hedenmorgen behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid plotseling van onze zijde weg te nemen, in de hope des eeuwigen levens, mijn zeer geliefde man, onze lieve zorgzame vader, be-' huwd- en grootvader, de heer JAN LB COMTE echtgenoot van M. Vaane Ridder in de orde van Oranje Nassau in de leeftijd van,(77;tjaar en 8' maanden. M. Ie Comt'e-Vaane en kinderen, Sommelsdijk, 8 januari 1965^ Koningtnnelaan 9 De begrafenis is bepaald op 'dins dag 12 jan. a.s. des ti.m. 2 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. v; Uienveüing van vrijdag 8 jauiMiri 1964 Klasse I. Grof 30,39, Middel 29,39, Drielingen 25,35. Klasse II: Grof 30,39, Mïddel 28,06, Driehngen 25,35, Picklers' 21,28. Aanvoer 50 ton. ZONDAG 10 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper en 6 uur dhr. A. Terlouw. (Extra coll. voor het hulpprediker- fonds). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh (v.m. H.A. en sav. dankzegging). Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. C. v. d. Ent. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. G. Mouw. Herv. Kring de Oecumene 10.3ps,finjr-ds. Ph. Warners van Utrecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. T. van 't Veld en 6 uur dS Ü-'O. Bult man (nam, voorb. H.A. Extra coU. voor het Em. Predt;,;;,WEd. en We zenfonds.) Rem. -Ka# 10 uur ds. L. Schenk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. K. Exalto. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. (bed. H.A.) HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. B. J. Wiegeraad. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. K. Exalto en 6 uur ds. H. N. van Hens- bergen. Ger. Kerk 10 uur ds. W. Netjes en 4 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 10 en 6 uur stud, van Noort STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. J. Spoelstra uit Boskoop. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. D. C. van Wijnen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Vliet. (v.m. H.A. en nam. dank. H.A. Extra collecte voor het Orgelfonus). Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds. G. van Driel., (H.A,) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lézen. ^Doops- gez. Kerk 9.30 uur dhr. v. Dool. NIEUWE TONGE Herv. Kerk Dorps huis 10 uur dhr. Polderman van Utrecht en 6 uur dhr. C. Vroeginde weij. Vereen, gebouw 10 uur dhr. C. Vroegindeweij en 6 uur dhr. Polder man. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9 en 10.30 uur dhr. Hartkamp van Rotterdam en 6 uur ds. W. H. van Kooten te Oud Beijerland. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. P. van Wakeren Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. C. Bultman en 6.uur ds. T. van 't Veld. Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. dhr. P. V. d. Wetering te 's Graven- hage en 6 uur ds. K. Schipper. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. Meeder (H.A. en dankzegging). Ger Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw en 2.30 uur dhr. P. V. d. Wetering te 's Gravenhage.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1965 | | pagina 2