EIIAIIDEtl-flIEIWS Soornaamsie gebeurtenissen in 1964 nieuwjaeRSwensch Een groot schip in een kleine haven Ie Koude voeten? ng automobielen r----------------------------- ♦♦♦nJ JGE Iantoor 4e blad Woensdag 30 december 1964 No. 3350 lOT Ie tonge tlven Schaats' Be tonge i OET Flinke orderportefeuille van „CS.M. Ooltgensplaat N.V." A. V. d. Vliet De krant is een persoonlijkheid Vy ^r 1964 "sen v,ij TONge lat 17 P.f. ^oorspoe. CELEN /EEK TONGE ppoedig 19( JDE TONG PR IDE TONG een geim |5 toegewens pig nieuwjai PCO'LATERI TELEF. 30 ïig 1965 toi 3E TONGl l5 toegewens 1965. jde Tonge blefoon 416 >GrST ÈTTEN |j clientèle, Ig jaar toe. IJTIE toorspoedig ^NDEL bLEFOON 3J ooedig nieuw IER JUDE TONGI dEE lonze beste llXEBBD riKELEN Hilstraat 3 'elefoon 2^" ij clientèle, v-oorspoedïê )ude Tonge Het jaar 1964 is weer haast voorbij. VeeJ lief en leed heeft zich weer afge speeld; velen z^n er die dit jaar met ons zijn begonnen en het niet meer mochten voleindigen. Blijde en droeve gebeurteenissen speelden zich af, in het kort wordt het hieronder van maand tot maand nng eens onder uw aan dacht gebracht. De voornaamste feiten worden kort 'aangestipt; begrijpelijk kunnen we daarbij niet volledig zijn. JANUARI Per 1 januari moest te Nieuwe Tonge de Christelijke Kleuterschool bij gebrek aan bevoegde leidsters worden gesloten Op zaterdag 4 jan. deed de heer Mol, voorz. van de HoU. Mij. namens de standsorganisaties mededeling van de fe organiseren Fluzi tentoonstelling t.g. V. de ontsluiting van het eiland Te Bruinisse werd op die dag de nieuwe machinehal van de fa. L. Padmos door burgemeester v. d. Linde geopend N.a.v. de recente stakingen van de gar- nalenpellers te Stellendam besloot de heer van Belzen te Arnemuiden tot ves tiging van een bedrijf te Stellendam De raad van Middelharnis besloot in. de vefgadering van 8 aug. tot de bouw van 38 bejaardenwoningen In de op 14 jan. te Oude Tonge -gehouden raadsver gadering berekende burgemeester v. d. Harst dat de fcabelbreuk van de kabel over de Grevelingen en derving van 1 miljoen aan tolgelden zou betekenen In de vrijdag 16 jan. te Sommelsdijk ge houden raadszitting ging het heet toe. De P.v.d.a. fractie uitte felle critiek op een brief die de secr. boekhouder van de Burgerlijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg, de heer J. Knape had laten uitgaan op de door de heer Hoog- zand gehouden beschouwing inzake de beslissing van de regenten bij de ver pachting van een drietal percelen bouwland. Een en ander werd in ons Wad getekend als een dwaze vertoning, temeer daar de beschuldigingen na felle discussie werden teruggenomen. De grote Nestum bouwkraan in de bouwput in het Haringvliet werd met een tussenstuk van 8 meter verbreed Op zondag 19 jan. nam ds. J. H. Vlijm, Herv. predikant te Goedereede afscheid van deze gemeenteDoor de N.V. brug werden de toltarieven voor de Haring- vhetbrug vastgesteld. Zondag 26 jan. verbond ds. K. Schipper zich aan de Herv. Gemeente te Middelharnis. Op woensdag 29 jan. maakte het particu lier secretariaat van Prinses Irene be kend dat Irene in de zomer 1963 Rooms Katholiek geworden was De kleuter school te Nieuwe Tonge kon weer be ginnen door de komst van mej. van Toor uit Rotterdam De raad van Ooltgensplaat besloot tot verhuur van het fort voor recreatieverblijf aan een Duitse Instelling. FEBRUARI In ons blad van 4 februari wordt mel ding gemaakt van een door de Flakkee- se aardappeltelers voor te bereiden bij zondere actie i.v.m. de te lage aardap pelprijzen Op 3 februari behaalde de organist Arie J. Keijzer te Middelhar nis in de St. Laurenskerk te Rotterdam de Prix d' Excellence Te Tholen nam burgemeester A. J. v. d. Hoeven af scheid als burgemeester wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd Touringcarbedrijf Buijsse open de te Middelharnis een reisbureau In de raadsvergadering van woensdag 5 februari te Middelharnis stelde de raad grond beschikbaar voor de te hou den Fluzi tentoonstelling Goeroes ge meenteraad nam in de vergadering van 6 februari kennis van het nieuwe revo- lutionar opgezette uitbreidingsplan Met groot vertoon trokken protesteren de Flakkeese aardappeltelers op zater dag 8 febr. door de Rotterdamse straten, Honderden huisvrouwen kregen een gratis zakje aardappelen De hoofd opzichter van De Dijkring Flakkee, de heer E. J. Smits legde i.v.m. zijn pen- sioenering op maandag 3 febr. zijn functie neer Het instructiebad te Middelharnis bewees zijn bestaanrecht door 113 voor het zwemdiploma ge slaagde leerlingen af te leveren. Op 4 febr. berichtte H.M. de Koningin in een radioboodschap dat de verloving van Irene niet door zou gaan Op maandag 17 febr. werd te Ouddorp de heer Corn. Tanis 100' jaar Op 13 febr. werd Zr. v. d. Starre te Ouddorp- t.g.v. haar 25-jarig jubUeimi door de Oud- dorpse bevolking spontaan gehuldigd. Weth. V. d. Waal te MiddeUiamis nam i.v.m. zijn vertrek op vrijdag 14 febr. afscheid als voor2atter van de woning bouwvereniging De proeftuin te Mid delharnis werd opgeheven Kennelijk als gevolg van de aardappelprotestak- Van d' Opsteller van het Orgaen der Nederlandtsche Nieuwsbladt Pers, ter geleegenheyt van de Blyde Incomste van het Jaer onses Heeren MCMLXV. Het Oude Jaer verdwynt in 't duyster van de Nagt. Misschien heeft 't U gheluck, welligt oock Sorgh ghebracht. Ja, seecker wel de Sorgh om steedts een Grant te maecken en daerby goet Beleydt te voeren in Uw saecken. Aan Nieuws was gheen ghebreck, 'et kivam met Scheppen aen. Strackx in Uw Weereldtnieuws fungeert welligt de Maen en middlerwyl strydt Ghy met loonen ende prysen; Mjy moeten het maer doen, soo als de Heeren 't wysen. Het valt vandaegh nyet mee, een goede Crant te maecken, al weet men 't Apparaat oock steedts meer te volmaecken. Men siet op ligtend Scherm 'et Nieuws vóór 't is ghedruckt, ofschoon hen vóór te syn, ons tog noch wel eens luckt. Vooral de nieuwtjens uyt de Eygen Plaets en Streeck die brengt Ghy tog het best, al isset eens per Weeck: 't ghebroocken Been, de nieuwe winckel van de Slaeger, de Grooten 'vinden het als Nieuws welligt wat maeger. Maer 't Nieuws uyt eyghen Kring, magt onbelanryck weesen, dat doet de Burghers meer dan al die Vietnameezen; al isset important, dat Kroestsjov is Ghestort, wat ist by als in 't Dorp de Raedt ghekoosen wordt. Ghy komt met al Uw redactioneel Gheweeten wel int reyne als Ghy voor ooghen houdt de groote Magt van 't Cleyne. Het valt in deêse Tydt voor 'n Courantier niet mee; men adverteert tog teegenwoordigh selfs uyt See! Maer... nyet met Coeck van onse plaetselycke Backer; dat set hy in Uw Crant, leg daerom dus nyet ivacker. En, moog ick een beroep op U doen in dit Vaers, Steunt de Verenighing van onse Nieuwsbladt Pers. Eendragt maeckt Magt, dat is van oudsher wel beiveesen. Als Ghy het nog niet wist, dan kunt Ghy het hier lessen. Wy leeven in een stroom-versnellingh van de Tydt, weest voor veranderingh te allen Tydt bereydt. Wij koomen strackx te staen voor allerhande saecken die één alleen welligt maer moeïlyck klaer kan maecken. Ick wensche U in dit Jaer gheluck op al Uw weeghen en voorspoedt met Uw Crant, en boovenal Gods Seeghen. Ick dancke U voor wat g' in Goedheyt my wilt geeven. Ick schenck' U dit gh-edicht. Uw Gaav' houdt my in 't leeven. Uw HWG Dw. Dr. PENNEUKKER ties besloot het Produlctschap 25.000 ton Bintjes uit de markt te nemen Eind februari werd te Stellendam de Minis teriële goedkeuring tot de bouw van het winkelcentrum ontvangen Op dins dag 25 febr. werd te Oude Tonge het 7- jarig zoontje van de f am. Korteweig overreden aan de gevolgen waarvan hij overleed Door de N.V.V. Bestuur dersbond Goeree-Overflakkee werd aan de Min. van Verkeer en Waterstaat en aan de Min. van Financiën een request verzonden tot verlaging van de tolta rieven voor fietsers en bromfietsers Op 28 febr. werd te den Haag de lan delijke aardappelactie gehouden. MAART Op 11 maart overleed in het zieken huis te Dirksland de 21-jarige J. Hoek te Ouddorp aan de verwondingen opge lopen bij 'n motorongeluk Op donder dag 12 maart werd te Stad aan 't Ha ringvliet het 4-jarig zoontje van de fam. C. Saarloos overreden en gedood. Een dag later, vrijdag 13 maart verloor de 65-jarig© landbouwer G. Brooshooft te Dirksland het leven toen hij met zijn bromfiets onder een tractor reed. Op dinsdag 10 maart werd het 7e brugdeel van de Haringvlietbrug gelegd. Maandagavond 16 maart zonk in de Sluisse haven te Ooltgensplaat de veer boot „Beatrix", er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor doch de scha de was igroot. Dirk Sperling te Oud dorp werd damkampioen van Flakkee Op donderdag 19 maart werd de ge zonken veerboot „Beatrix" door een drijvende bok gelicht en naar de werf gebracht De eerw. heer T. Vetter te Ooltgensplaat vierde op 23 maart zijn 80ste verjaardag. Op zondag 22 maart nam ds. B. J. Zaal afscheid als predi kant der Herv. gem. van Nieuwe Tonge Op deze zondag werd te Stellendam het dochtertje Jolanda van de fam,. Koese-Klink geboren, ze werd de 5e .generatie in het geslacht Lokker De 98-jarige weduwe Lokker van Waarde op Goeree-Havenhoofd^ werd daarmee bet-overgrootmoeder. Op vrijdag 20 maart werd de heer G. de Jager te Mid delharnis voor de derde maal Flakkees schaakkampioen Op dinsdag 31 maart nam mej. G. Spek afscheid als hoofd leidster vaïi de kleuterschool te Herkin gen. APRIL Op donderdag 2 april werd in een plechtige kerkdienst in de Ger. Gemj. te Dirksland zr. J. S. van Rossimni uitge zonden naar de zendingsarbeid in Ni geria. -Op zaterdag 4 april werd te Den Bommel het standbeeld van Ollie B. Bommel onthuld Op vrijdag, 17 april Irwamen te Stad de chauffeurs Dingeman Geelhoed en Bert van Ant werpen terug van hun reis naar Perzië De eerw. heer Kesting, hulpprediker te Dirksland sloeg maandagmorgen 20 april met zijn auto over de kop Aan organiist Arie J. Keijzer werd de Con- servatoriumprijs toegekend. De jeugd richtte schoftige vernielingen aan in de in aanbouw zijnde vleugel van het rust huis „De Goede Ree". MEI Op zaterdag 1, zondag 2, en maandag 3 mei verleenden schippers van de Goe- reese vissersvloot assistentie bij het vlot trekken van de op de Kwade Hoek ge strande botter G.O. 17, Eerst na vier da gen werken had de berging succes. Op zaterdag 9 mei gebeurde op de veer boot „Stad Zierikzee" voor de haven te Middelharnis een dramatisch ongeluk. Ben autobusje met drie inzittenden ging op de rivier te water. De drie inzitten den verdronken Op de begraafplaats te So'mmelsdijk werd op 4 mei ter na gedachtenis van de aldaar begraven En gelse vliegers een gedenikteken onthuld Op donderdag 14 mei werd te Oolt gensplaat het monument „het gezin" onthuld Donderdaigmiddag 14 mei werd uit het Haringvliet het op 9 mei te water geraakte busje opgedregd. Geen der drie inzittenden werd gevonden In de op woensdag 20 mei gehouden raadsvergadering te Middelharnis werd de heer K. J. Kleingeld met meerder heid van stemmen tot wethouder (p.v.d .a). benoemd als opvolger van de heer V. d. Waal Op dinsdag 26 mei werd de nieuwe vleugel van het rusthuis „De Goede Ree" te Sommelsdijk door bur gemeester Hordijk geopend Op maandag 25 mei bracht de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. Klaasses en zijn ambtgenoot uit Fries land, mr. H. P. Linthorst Homian een bezoek aan Goedereede en Ouddo^rp Op 'dinsdag 26 mei werd het tiende en laatste brugdeel van de Haringvliet brug op de pijlers gelegd Voor de kust van Bockanje, ten Noorden van de bouwput stortte die middag een straal jager in zee, de pUoot redde zich met de schietstoel Het ontwerp Struc tuurplan Drieprovinciëndam werd aan 'de 14 'deelnemende gemeenten aange boden in een te WUlemstad gehO'Uden bijeenkomst. JUNI In de eerste week van juni verscheen de eerste gondel boven het Grevelin- 'gengeul, voorlopig nog tot het 'houden van proefritten Op donderdag 4 juni legde de drijvende bok Condor uit Rot terdam een bru'gdeel O'ver de schutsluis in de Haringvlietdam Vrijdag 5 juni stelde burg. Bos te Melisant en Her- kingen de nieuwe rioolwaterzuiverings installaties van deze beide gemieenten officieel in gebruik Op zaterdag 13 juni verdronk te Dalem de oud-Middel- hamisser, de 29-jarige heer C. Middel koop Op wo'ensdagavond 17 jim.i ver dronk bij een aanvaring te Pemis de 42 jarige W. B'akelaar te Ouddo-rp Eind juni maakte de eerste gondel een over steek naar Flakkee Vrijdag 19 juni werd te Middelharnis een groots opge zette B.B. paraathf-'dsoefening gehou- 'den waaraan 500 m.in deelnamen In de op maandag %V. .iimi te Dirksland ge houden raadsvergadering besloot de raad tot s*|<;hting van een verzorgings- flat vof 'beter gesitueerde bejaarden Znevd.ag 27 juni vierde „Sempre CVescentVj" te Middelharnis het 75-jarig bestaan. i I JULI De openingsdatum van de Haringvliet brug vwrd definitief bepaald op 20 juli. Op dinsdag 7 jtili won de organist Arie J. Keijzer te Middelharnis op het orgel in de St. Bavo kerk te Haarlem het Intern. Orgelimprovisatieconcours. Op donderdag 9 juli nam mevr. Vis- Dat grote schepen ook nog wel lig plaats kunnen vinden in een kleine ha ven bewijst bovenstaande foto. Hierop zien we de Engelse tanker „Azurity" uit Londen in de haven te Ooltgensplaat. Deze tanker is 47 meter lang, 7.60 m. breed en heeft een inhoud van ruim 500 ton. Dit kustvaartuig heeft een flin ke opbouw; van kiel tot aan de top van de stuurhut ongeveer 12 meter, geladen heeft het een diepgang van 3% meter. De ligplaats van de „Azurity" geeft de karakteristieke haven van Ooltgens plaat een imponerend gezicht. De hui zen aan de Kaai' gaan bijna geheel schuil achter deze kustvaarder. Links op de foto ziet men het fraaie raad huis boven de kop van het schip uitste ken. Een dergelijk gevaarte heeft mo gelijk nog nooit in deze haven een lig plaats gevonden. Zonder moeilijkheden werd de „Zurity" door de sleepboot „Lekstroom III" van de Firma Eerland te Lekkerkerk binnengebracht en afge meerd. Het schip dat nog maar 17 jaar oud is, is bestemd voor Metaalhandel en Sloopwerken Heuvelman Ooltgens plaat N.V. Volle werf Zodra er plaats is zal het schip naar de werf worden gesleept, een paar hon derd meter terug de haven in. Aan de ze werf liggen nu nog enkele zandbak ken en een zandzuiger van de Firma Van Haatten te 's Gravenhage, welke eerst met de snij branders kort en klein zullen worden gemaakt. De 'bok „Alba tros" van Metaalhandel en Sloopwerken H. P. Heuvelman N.V. te Krimpen a.d. IJssel zal binnen enkele dagen de gro te stukken op de wal zetten, waarna deze in kleine stukken zullen worden gesneden. Coaster wordt beunzandschip Van de coaster „Marvan" heeft men •de bovenbouw er afgehaald. Dit schip is onlangs uit Groningen naar Oolt gensplaat gesleept. Het is eigendom van een Scheepshypotheekbank in de pro vincie Groningen. Voor rekening van deze bank wordt de coaster bij Con structie- en Scheepsreparatie Mij. „C. S.M. Ooltgensplaat N.V." omgebouwd tot een ■beunmotorzandschip van 450 ton. Nadat de sloperij het hare er aan had gedaan is het casco overgegaan naar de C.S.M. De werf hiervan ligt naast die van de Metaal- en Sloophan- del. Onvoorziene omstandigheden voor behouden (o.a. weersgesteldheid) moet dit schip in maart 1965 worden opge leverd. De werkzaamheden hebben momenteel een vlot verloop al moet er weleens onder een dekzeil worden ge last. Nog meer opdrachten De C.S.M, heft nog meer opdrachten. Voor Belgische rekening staat er nog een jacht, een knikspantmotorkruiser op stapel. Dit jacht wordt in de loods op de werf gebouwd. Verder kreeg men enkele weken ge leden van de firma Dirk de Jager, gar nalen- en vishandel te Stellendam de opdracht om de zeesleper „Ebro" om te bouwen tot een drijvende ijsfabriek. De „Ebro" die in 1939 onder de naam van „Hudson" in de vaart kw^am, is een der reusachtige zeeslepers van Smit's Internationale Sleepdienst te Maassluis geweest. Het schip werd door de heer De Jager aangekocht, met het doel er een drijvende ijsfabriek van te laten maken. Binnenkort zal dit schip van de nieuwe vissershaven te Stellen dam, waar het al enkele maanden lig plaats heeft, naar Ooltgensplaat wor den gesleept. Zo heeft, zowel de sloperij als' de C.S.M, volop werk. De order-portefeuil le van de C.S.M, is voorlopig voor een jaar van opdrachten voorzien. Voor verdere uitbreiding is geschoold perco- neel een eerste vereiste en voor ener gieke lassers, bankwerkers, etc. biedt deze werf een goed perspectief. Men kan nóg vele krachten gebruiken. Rheumatic, spit of spierpijn? Bij ons voorradig prima WARM WATERZAKKEN, met reserve sluitring en 1 jaar garantie. WED. J. KURVINK'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL OUDDORP ser Abma te Stellendam afscheid als directrice van de Chr. Landbouwhuis- houdschool te Ouddorp De opening van de Haringvlietbrug komt in zicht, „van Flakkeese zijde veel en feestelijke belangstelling verwacht" zo stond het in ons blad van 17 juli De voorpa.gina van ons blad van dinsdag 21 juli werd in beslag genomen door het grote nieuws „De brug was op maandag 20 juli door Min van verkeer en water staat van Aartsen officieel geopend. Een stroom auto's van 'de vaste wal zwierf die dag over het eiland. Na de ope ning van 'de brug sprong de jO'ngeman Marinus Les uit Oude Tonge van de 20 meter hoge brug. Hij verdiende er 150,mee Een noodweer teisterde op zaterdag 18 juU ons eiland, vooral te Ooltgensplaat werd door een onweersi- orkaan grote schade aangericht Het bleek dat ook op Flakkee nonchalant wordt omgesprongen met bestrijdirugs- middelen; te Sommelsdijk werden drie koeien door vergiftiging gedood. AUGUSTUS „N'og steeds rijden de gondels nog niet langs het circuit" schreven we begin augustus Te Oude Tonge werd op za terdag 1'5 aug. de bejaarde heer C. van Kempen bij een aanrijding gedood. Op 20 augustus werd de -groots opgezet te Fluzi tento'onstelling t.g.v. de ontslui ting van ons eiland te Middelharnis door Comm. der Koningin Mr. Klaassesz ge opend Dinsdag 18 aug. schoot een zware lier van de Nestum kraan op de bouwput door, een 230 ton wegende ri- vierschuif hing enkele dagen lang aan een zij'den draad, tenslotte gelukte het de kO'los veilig op de grond te brengen. Op vrijdag 21 augustus werd te Som melsdijk mevr. J. Visser-Kievit door een auto aangereden. Ze overleed 'aan de gevolgen. SEPTEMBER Op dinsdag 1 sept. bracht H.M. de Ko ningin een bezoek aan ons eiland. Zij bezichtigde de Haringvlietbrug die zij te voet passeerde en de Deltawerken in de bouwput bij SteUendam Eveneens op 1 sept. deed ds. G. Mouw, predi kant der Ger. Gem te Middelh'amis in trede in deze gemeente Op 'dinsdag 8 sept. werd de gem. secretaris te Stel lendam, de heer J. L. W. in een spoed eisende raadsvergadering geschorst Dirksland besluit tot de bouw van een imposante sportzaal Verdacht van grondspeculaties werd de gem. secre taris van Stellendam op vrijdag 11 sept. voor de off. van Justitie te Rotterdam geleid In de nacht van zondag 13 op maandag 14 sept. brandde de schuur van Flakkees oudste boerderij M. C. M. Pol- lemans te Nieuwe Tonge geheel af Goedereede besluit tot aanleg van een 'kampeerterrein Op vrijdag 12 sept. nam een groep van d© Sommelsdijkse brandweer deel 'aan een internationale wedstrijd in België. Zij wonnen züver Het nieuwe politiebureau te Middelhar nis werd in gebruik genomen Een ernstig ongeluk op zaterdag 26 sept. bij Achthuizen eiste twee jonge levens. De 19-jarige G. Peeman en J. Maasmans te Middelharnis kwamen O'in. Op maandagmorgen 28 aug. overleed bij een tragisch ongeval de 34 jarige loon- 'dorser Ph. Vijfhuize te Dirksland. OKTOBER Bij Yerseke gebeurde op 10 oikt. een ernstig auto-ongeluk, twee jonge men sen vonden de dood De heer P. D. Sieling ham afscheid als president-oo'm- missiaris van de N.V. Brug Op don- 'derdag 15 O'kt. werd de heer Sieling in een te Middelharnis gehouden vergade ring van de K. van K. gehuldigd Op vrijdag 22 oktober opende burgemees ter Kleijnenberg de nieuwe Chr. Ulo- school te SteUendam Op vrijdag 23 okt. werd te Sommelsdijk overgegaan tot oprichting van 'de Nederlands-Zuid Afrikaanse Werkgemeenschap. NOVEMBER De directrice van het Rusthuis „De Goede Ree" zr. Klooster werd per 1 nov. benoemd als directrice te Katwijk aan Zee De Regionale Commissie Re- validiteit rayon Goeree-Overflakkee werd gevormd Vrijidag 30 nov. nam de heer P. Spuijbroek afscheid als hoofd der Chr. School te Ouddorp Burge meester Bos opende op donderdag 5 nov. de nieuwe Chr. School te Diricsland Op het Noord Volkerak werd zaterdag 7 nov. een bietensohip overvaren, de schipper A. Kuilman en zijn 3-jarig zoo-ntje verdronken Zaterdag 14 nov. overleed te Ouddorp de lOO-jarige Oom. Tanis Op vrijdag 13 nov. werd te Ouddorp de 16-jarige Willy Flohil ge huldigd voor het redden van twee dren kelingen op het Oud'd'orpse strand Maandag 16 nov. werd de geschorste gem. secr. van SteUendam opnieuw in arrest gesteld Burg. J. A Kleijnen berg werd van zijn functie van waar nemend burgemeester van SteUendam ontheven. Nieuw wnd. burgemeester is mr. 'dr. Verplanke te 's Gravendeel Het waterschap ,De Dijkring Flakkee" verhoogde de omslag dijklasten tot 45,per ha. Zondag 22 nov. deed ds. D. C. van Wijnen uit Wouterswoude in trede in zijn nieuwe gemeente Goede reede Die Centr. veiling te Middelhar nis ging een fusie aan met de veiling Z. H.E, te Rotterdam Burg. Bos te Dirteland werd voor zes jaar herbe noemd tot burgemeester van Dirksland, Melissant en Herkingen, DECEMBER Woensdag 2 december -nam de Herv. Gem. te Den Bommel het nieuwe kerk- 'Orgel in gebruik Donderdag 3 dec. werd te Stellendam de gerestaureerde openbare 'lagere school heropend. Voor nieuwe en goede gebruikte onder volle gartmtie. GARAGEBEDRIJF InUsnawes 78 Telefoon (01877) 7 64 MeliMani Prof. mr. dr. M. Rooij, directeur van het instituut voor persweten schappen aan de Universiteit van Amsterdam heeft onlangs gezegd, dat de krant aan haar persoon lijkheid wordt herkend. Die per soonlijkheid wordt telkens weer herschapen in een nieuwe vorm. Iedere keer immers, is de krant weer anders ingedeeld en anders van opmaak. Door de redaktie van „Eilanden- nieuws" wo'rdt er naar gestreefd de wezenlijke kwaliteit van het blad steeds op te voeren, door ge degen hoofdartikelen en naast het algemene streeknieuws voorlich ting op alle gebied. Uit het steeds toenemende abonnementen-tal blijkt dat dit door onze lezers zeer wordt gewaardeerd. Deze waardering heeft onze ad verteerders niet veel, maar alles te zeggen. Bij het voeren van een reclame-campagne weet men, dat men adverteert in een blad, dat in de streek waar het verschijnt, de grootste pubUciteitswaarde heeft. Voor het jaar 1965 hoopt de lei ding van „Eilanden-nieuws" in houd en de algehele verzorging op een nog hoger peü te brengen. DE VERPLICHTE HENGSTEN- KEURINGEN 1965 Door 'de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" worden, in gevolge de bepalingen der Paardenwet 1939, gedurende de maand januari de jaarlijkse verplichte hengstenkeurin- gen (voor Trekpaardhengsten en Haf- lingerhengsten) gehouden. Deze keuringen vangen aan te Sloot- dorp op maandag 11 januari, gevolgd door de Grote Centrale Keuring voor het Noo'rden, die dinsdag 12 januari a.s. zal worden gehouden in de overdekte hallen van de Prins Bernhardihoeve te Zuidlaren. Bij deze gelegenheid worden behalve 'een aantal 3-jarige hengsten die voor het eerst ter keuring komen, alle dekhengsten uit de provincie Fries land, Groningen en Drenthe opnieuw voor dekking gekeurd en eventueel ge primeerd. De daarop volgende dag, -woensdag 13 januari, vinden keuringen plaats de Em- meloord en Raalte waar de hengsten uit resp. 'de IJsselmeerpo-lders en Overijs sel voor de jury verschijnen. Met de Centrale Keuring voor Gelder land op donderdag 14 jan. a.'S. in de overdekte veehallen te Doetinchem wordt de eerste keuringsweek besloten. In de twee daarop volgende weken worden de keuringen in de provincie Zuid-Holland en in de 3 Zuidelijke pro vincies gehouden. OpmerkeUjk is het grote aantal jonge (3-jarige) hengsten, dat dit jaar voor de keuringen is aangegeven, die mede hier door bijzonder belangwekkend beloven te worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 13