Gemeenteraad Quddorp Criiiek op ioekenning woningweiwoningen ReGreatiemogelijkheden langs Grevelingen te Melissant r Woningbouwvereniging iMiddelharnisj Jaarvergadering Kolenbond De a.s. Toogavonij il ^1 BEDFORD Reinigingsdiensten Nog sieeds grooi aanial woningzoekenden Nieuwe Tonge Een bankrekening Dlekhuusnieuws bij 'ootaai Recreatiemogelijkheden nog niet vast omlijnd Aanvragen bouw zomerhuisjes afgewezen Raad wijzigde uitbreidingsplan voor 8 hectare kampeer- en bungalow-terrein Si Ooitgensplaat Voorzitter Adr. de Vos 25 jaar bestuurslid Garage Knöps N.V.SLaVENBUR6'S Motorrijtuigen verzekeripj] Plaatselijk Nieuws bij liter V2I bu oud Bladz. S „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 18 december.MpMHaglg ^H AETenda Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten als gemeente ga rant te staan voor de door het bouw fonds te verstrekken geldleningen aan J. C. van der Elburg te Rotterdam en H. de Vin te Middelhamis. Voor reke ning van eerstgenoemde wordt een pre miewoning gebouwd aan de Marijke- weg. De heer de Vin heeft een van de 13 premiewoningen aangekocht, die door het bouwfonds worden gebouwd aan de Wilhelminaweg. B. en w. zijr van oordeel dat deze vrije vestiging niet zover mag gaan dat de candidaten ook nog een beroep doen op de gemeente van vestiging in de vorm van een ga rantie van de op te nemen geldleningen „De garantie op grond van het Be sluit bevordering eigen woningbezit wordt niet gevraagd met de uitgespro ken bedoeling een extra zekerheid te verkrijgen, teneinde bij wanprestatie van de deelnemer de gemeente voor het verlies aan te spreken" (overigens zoi' het verlies in zo'n geval voor de helft door het Rijk worden gedragen). De waarde van de garantie voor hef Bouwfonds wordt in de eerste plaatF bepaald doordat het aantrekken van gelden met als onderpand door gemeen ten gegarandeerde geldleningen teger gunstiger voorwaarden kan geschieder dan met als onderpand hypothecaire vorderingen zonder gemeentelijke ga rantie. Op grond van deze gunstiger voor waarden kan het Bouwfonds aan zijn deelnemers en dus ook aan deelnemer.'' in de gemeente, tegen gunstiger voor waarden leningen verstrekken. Zij me nen dan ook van de gemeente Ouddorp als aandeelhoudende gemeente van het Bouwfonds, de nodige medewerking te mogen vragen)". Deze toelichting heeft het college geen aanleiding gegeven zijn standpunt terzake te herzien. In deze en soortgelijke gevallen zullen de kan didaten zich voor een hypothecaire geldlening tot een bank kunnen wen den", aldus b. ,en w. „Is het niet enkel enige administra tieve bemoeiing?" informeerde de heer Santifort. „Als we garant zijn lopen we risico" verzekerde de voorzitter. De heer G. Tanis wees erop dat eerdere aanvragen om op deze grond te moger bouwen aan mensen buiten Ouddorp werd geweigerd, z.i. konden nu ook geen garantstellingen worden aanvaard. De heren Komtebedde en Santifort zeiden geen enkel bezwaar te zien, „ze worden beiden Ouddorpers en ze beta len beiden belasting" vond de heer San tifort. Ook Weth. Voogd was voor garantie te verlenen aan de heer de Vin daar mevr. de Vin enkele jaren op de secre tarie werkzaam is geweest. Weth. Grinwis wees erop dat voor de burgerij van Ouddorp grond onteigend wordt, hij wUde thans geen garantie verlenen aan mensen buiten de ffemeen- te. Er blijft toch altijd een risico" aldtis spreker. De voorzitter bracht eerst het eerste verzoek in stemming. De stemmen staakten door afwezigheid van de heer Joh. Tanis. Het punt komt in de volgen de vergadering weer ter sprake. Het verzoek betreffende de lening aan de heer de Vin werd met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen waren de heren de Jong, Hoek en weth. Grinwis Verworpen werd een beroepschrift van de heer C. Korteweg te Middelhamis Hem was door b. en w. een vergunninp geweigerd voor het bouwen van een zo merhuisje in de duinen van de polder „Het West Nieuwland". De plaats waar het betreffende zo merhuis is geprojecteerd ligt in het ge bied, dat in het vigerende uitbreidings plan is bestemd voor recreatieve doel einden, waarop uitsluitend mogen w^or- den gebouwd permanente zomerhuizen met een bijbehorend terrein van ten minste 1200 m^. Aangezien voor het te bouwen zomerhuisje slechts 800 m^ grond beschikbaar is hebben b. en w. de vergunning geweigerd. Ook het beroepschrift van de heer G. B. Euser te Zwijndrecht werd onge grond verklaard. Hem was een ver gunning tot het bouwen van een stenen zomerhuisje in de zeeduinen van de polder „Het West Nieuwland" gewei gerd. Weth. Voogd stelde voor de bepa lingen te wijzigen, zodat de heer Kor teweg zou kunnen bouwen. De suggestie vond geen instemming. „Aan de hand van de verordening kunnen we hem geen vergunning ver lenen" aldus de voorzitter. Er kunnen nieuwe regels worden vastgesteld die de goedkeuring van G. S. dienen te verkrij gen mogelijk krijgt de heer Korteweg daarna weer een kans. Op de plaats waar betrokkene zijn zomerhuisje wil zetten staat een hou ten huisje dat hij wil afbreken. In het betreffende gebied mogen krachtens de bepalingen enkel bebouwingen worden opgericht ten dienste van het onderhoud van de aan de grond gegeven bestem ming. Enkel weth. Voogd was voor het verlenen van een vergunning. De raad zag geen andere mogelijkheid dan zich te houden aan de verordening. Behandeld werd het verzoekschrift van de heer A. de Reus om zijn in het recreatieplan opgenomen grond, gelegen aan de Dijkstelweg, reeds nu te bestem men voor de bouw van zomerhuisjes. „Het is meer een puistje aan het grote recreatieplan" vond de heer Santifort. „Er moet bij de Overheid aangeklopt worden zodat er vaart in ons recreatie plan komt. Het wordt afgeremd omdat er voor de grote recreatiegebieden geen gelden beschikbaar zijn. Er moet met spoed aandacht aan worden geschon ken" vond spreker. De heer Komtebedde zei de conse quenties van een eventuele goedkeu ring aan de heer de Reus te vrezen. „Er zullen er meer komen en G.S. zullen dit plannetje niet zo hartelijk ontvan gen in het kader van ons grote recrea tieplan meende spreker. Weth. Voogd stelde voor de beslis sing in handen van b. en w. te leggen. De heer Komtebedde ageerde hiertegen: De raad moet een beslissing nemen" vond hij. Bij stemming werd het verzoek ver worpen. Voor waren de heren G. en J. Tanis en weth. Voogd. Aanvrage van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten te 's Gravenhage om vergunning tot het aanleggen van een straatje op het terrein, gelegen aan de Dirkdoensweg teneinde daarop 6 bunga lows voor permanente bewoning te kun nen bouwen. Het onderwerpelij ke terrein is gele gen in de bebouwde kom aan de oost zijde van de Dirkdoensweg nabij de Dorpsweg. Deze grond is niet opgeno men in enig bestemmingsplan, zodat alle voorschriften van de Bouwverorde ning daarop van toepassing zijn. Teneinde het dure bouwterrein ge heel te benutten wil het Bouwfonds daarop een gerioleerde weg aanleggen aansluitende op de Dirkdoensweg. Daar voor is volgens artikel 6 van de Bouw verordening een schriftelijke vergun ning van de gemeenteraad nodig. Inge val deze vergunning wordt verleend wenst het Bouwfonds te weten: 1. of de gemeente bereid is het bouw rijp maken van het perceel, incl. straat- en rioolwerk enz. voor re kening van het Bouwfonds te doen uitvoeren; 2. of de gemeente de eigendom, het beheer en de onderhoudsplicht van het aan te leggen straatje om niet wil overnemen. 3. of de gemeente een uitpadvergun- ning wil verlenen ten behoeve van de toekomstige bewoners. De meerderheid van het college van b. en w. is van oordeel, dat hieraan geen medewerking moet worden verleend. Een verkaveling van de in de bebouwde kom gelegen gronden dient niet aan het particuliere initiatief te worden over gelaten. Tegen het bouwen van een 3 tal bungalows op dit terrein in de rooi lijn aan de Dirkdoensweg bestaan geen bezwaren. De heer Komtebedde zei voor het bou wen van zes bimgalows te zijn. „Het krijgt het aanzien van een soort recreatieterrein" vond de heer G. Tanis. „'n Soort zorgvlietje" vond ook de heer Santifort. De heer J. Tanis vond de onkosten voor slechts drie woningen te hoog. De raad ging akkoord met de bouw van drie woningen. Enkel de heer Kom tebedde hield het bij zes. Ledien 'Stich.ting' Ver. gebouw Tot lid van de Stichting Verenigings gebouw werden herbenoemd de heren weth. Voogd; de heer M. Aleman Czn.; J. C. Komtebedde en G. Tanis. De heer G. Tanis zei zijn herbenoeming niet te aanvaarden. Hij wilde liever een ander raadslid gelegenheid geven en stelde voor de heer Santifort in zijn plaats te benoemen. Bij de tweede stemming kreeg de heer Santifort zes stemmen. Hij nam zijn benoeming aan. Verhuurd werden de 22 nieuwe wo ningwetwoningen voor een voorlopige huurprijs van 21,95 per woning per week. De heer Santifort vond het absurd dat er bij de toewijzing geen rekening werd gehouden met urgentiegevallen. „Er staan erop die een woning hebben, ter wijl er gezinnen in zomerhuizen wonen die er van de zomer weer uitmoeten". „Ik begrijp dit beleid niet" in de stad komt zoiets niet voor" verzekerde spr. „We zijn niet afgeweken van het ad vies van de woonrtiimtecommissie" ver zekerde de voorzitter. De heer Santifort was tegen. Rondvraag De heer Koek informeerde hoe ver het rioleringswerk is gevorderd. Ver der vroeg spreker wie e.v. reparaties aan het net verricht. De voorzitter deel de mee dat het zesde en laatste bestek zal worden aanbesteed. De opleverings termijn is een half jaar zodat e.v. kos ten binnen die termijn voor de aanne mer zijn. De heer Koek attendeerde op een vuilnisbeltj e aan het eind van de Spaanseweg. „Iedereen gooit er vuil neer, zo zal de rattenbestrijding weinig baat hebben verwachtte spreker. De voorzitter beloofde de klacht door te geven aan de secretaris van het be treffende polderbestuur. De heer Koek stelde voor in de vuil ophaaldienst ook het stuk Hazersweg vanaf de Visserstraat tot aan de Zuid- dijk te betrekken, nu daar meer huizen zijn gebouwd. Ook dit zal worden bezien. De heer de Jong informeerde of de nieuwe woningen al zijn aangesloten op het electriciteitsnet. De voorzitter antwoordde dat er hier over met de EMGO contact is opge nomen. „Is er voor die straat al een naam?" vroeg de heer M. Aleman. De voorzitter antwoordde ontkennend Er kwamen suggesties als Duinstraat, Oostduinweg en Wallenweg. Volgende vergadering zal een naam worden vast gesteld. De heer J. Tanis vroeg of nog iets ge daan wordt aan de verbetering van de Molenblok en het Molenweegje. „Ze zullen worden verbeterd wanneer de huisaansluitingen gereed zijn" be loofde de voorzitter. De heer Santifort vroeg naar de rich tingbordjes voor het verkeer. De voor zitter antwoordde dat hiertoe opdracht is gegeven aan de Techn. dienst. Weth. Grinwis vond het een wonder dat de begroting sluitend kon worden gemaakt. „Mogen we naar Zijn Woord, hande len en leven" hoopte spreker. Daarna sluiting. In het geldende uitbreidingsplan voor het landelijk gebied, was tot nog toe geen grond bestemd voor een recreatie terrein. Gedurende de laatste jaren zijn bij b. en w. verzoeken gekomen tot in richten van een kampeerterrein, voor het plaatsen van caravans en tot het bouwen van een aantal bungalows, op percelen bij de zeedök langs de Gre velingen. Daarom werd in de dinsdag avond gehouden raadszitting een ont werp voorigelegd tot wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, waarte gen geen bezwaren waren ingekomen. In het prae-advies van b. en w. werd gezegd, dat voor deze vormen van re creatie voornamelijk belangstelling blijkt te bestaan bij stedelingen die aan de buitendijk de vis-, hengel- en water sport beoefenen en de stilte van de pol der zoeken. Gezien de grote behoefte aan recreatiemogelijkheden voor de be volking van de zogenaamde randstad Holland, zou het niet van gemeen schapszin getuigen de agrarische belan gen steeds voorrang toe te kennen. Tegen het opnemen van recreatie mogelijkheden behoeft ook geen be zwaar te bestaan indien de vestiging van recreatie-terreinen beperkt blijft tot daartoe geëigende grondstroken langs de buitendijk, voor zover die dijk direkt aan de rivier grenst, en zij ge schiedt aan de hand van een plan dat de nodige waarborgen biedt voor een gezonde ontwikkeling op beperkte schaal. Het ontworpen plan beslaat een op pervlakte van ongeveer 8 ha. De eisen met betrekking tot de gebouwen en de terreinoppervlakten zijn vrij hoog ge steld om te voorkomen dat een massale opeenhoping van opstallen zou ont staan. De in het plan begrepen gronden zijn bereikbaar via de openbare wegen die langs de binnenonderberm van de zeedijk liggen. Daar een daadwerkelijke uitvoering van de bij verschillende particulieren bestaande plannen tot stichting van re creatie-terreinen in sterke mate afhan kelijk is van thans nog onbekende fac toren (o.a. de hoogte van het waterpeil in het toekomstige Grevelingermieer) wordt voorhands volstaan met een aan wijzing van de bestemming in hoofd zaak. De heer Prins (p.v.d.a.) vroeg over dit plan nadere inlichtingen n.l. of de ge meente hier een vinger in de pap hield. De voorzitter lichtte toe dat in dit plan een recreatieve bestemming wordt opgenomen. Met grondverkrijging noch met de uitgifte heeft de gemeente enige bemoeienis. Het moet alleen stedebouw kundig worden bezien, waarvoor de no dige bepalingen zijn opgenomen. Een kampeerverordening is er reeds al was die tot heden z.g. slapend. De heer Hakkenbrak: Dus de gron den die daar liggen kunnen verkocht worden voor een hoop geld? „De grondprijs is vrij", wierp de heer D. Leijdens in het midden. De heer P. A. Leijdens informeerde of er al definitieve plannen waren. De voorzitter antwoordde dat er heel veel belangstelling voor was, waaraan de gemeente voor dit plan begeleiding wil geven. De meest geëigende grond is in dit plan betrokken en we moeten afwachten hoe zich dit verder ontwik keld, aldus de burgemeester. Het voorstel tot wijziging van het uit breidingsplan als hierboven bedoeld, werd daarna m.a.s. aangenomen. Wijzigingen in de huisvuilophaaldien- sten van de gemeenten Goedereede, Ouddorp en Stellendain, gedurende de 2 laatste weken in 1964. In Ouddorp wordt in elke wijk het huisvuil 1 dag eerder opgehaald; In Goedereede blijft het ongewijzigd. In Stellendam wordt inplaats van op vrijdag 25 dec. 1964 en 1 jan. 1965 op donderdag 24 dec. 1964 en 31 dec. 1964 des. nam. het huisvuil opgehaald. Het verslag boekjaar 1963-1964 van de Woningbouwvereniging „Middelhar- nis" is verschenen. Wij ontlenen daar aan het volgende. Wegens vertrek van de heer L v. d. Waal, die van 1950 tot 1963 voorzitter is geweest, werd op 14 febr. 1964 de heer H. Stuurman gekozen. Tot nieuw be stuurslid (in de plaats van de heer Stuurman) werd gekozen de heer E. A. Scheij grond. Op 6 aug. 1964 waren 724 leden en 657 leden-aandeelhouders. Wat het perso neel betreft werden aangetrokken de schilders I. Krijgsman en S. B. Groen. De heer A. K. Vogelaar werd benoemd tot voorman-schilder. In de loop van het boekjaar veranderden 19 woningen van huurder. Herstel van de zoutschade is zo goed als klaar Nieuwbouw In het verslagjaar kwamen voor be woning gereed: 20 premiewoningen (complex U) 24 woningwetwoning (com plex V). De geplande bouwtijd van deze complexen, en speciaal die van com plex V, is ver overschreden. Bij het sluiten van het boekjaar wa ren onderhanden: 20 woningwetwonin gen (complex W) waarvan 8 stuks reeds ver gevorderd. 10 vrije sectorwoningen (complex X); 39 bejaardenwoningen (complex Y); 16 woningwetwoningen (complex AA). De oplevering van de complexen W en X wordt nog in 1964 venvacht. In voorbereiding waren tenslotte nog de bouw van 10 woningwetwoningen (complex Z.) Oorspronkelijk werden 10 premiewoningen toegewezen. Door de stijging van de rentevoet konden deze niet worden verwezenlijkt. Op ver zoek zijn de premiewoningen omgewis seld voor woningwetwoningen. Behalve bovengenoemde woningen waren in aanbouw 7 garages en was de voorbereiding van 8 garages ver gevor derd. Het ligt in het voornemen een plan te doen maken voor de bouw van 50 wo ningen, waarvan wellicht een aantal z.g. keuzewoningen, waarmede dan de voor de vereniging beschikbare grond zal zijn volgebouwd. Met het gemeente bestuur is inmiddels reeds gesproken over de noodzakelijkheid tijdig bouw rijpe grond beschikbaar te hebben. Huren Met ingang van 1 juli 1964 werden de huren van de vóór 1957 gebouwde wo ningen met 12%*'/o verhoogd. Sinds 1 januari 1964 vindt de huur- inning plaats door middel van kwitan ties, waarmede de huurkaarten zijn af geschaft. Een en ander bevordert de controle en maakt mechanische admi nistratie mogelijk De mogelijkheid om de huurbedragen te gireren blijft be staan en wordt zelfs aanbevolen. Woningvoorraad en woningbehoefte In onderstaand overzicht is onder meer opgenomen de woningvoorraad van de gemeente Middelharnis, het aantal wo ningen per 1000 inwoners en het aantal woningen, eigendom van onze vereni ging over verschillende jaren. 1938 1945 1950 1954 1958 1962 1964 4629 4994 5027 5014 5052 5171 520O M a 1268 1317 1326 1360 1470 1509 1559 Pi •d ra o .tl .1; g O ta ft g 3,65 3,79 3,79 3,69 3,44 3,43 3,38 CO ••-< S po 274 264 264 271 291 292 296 womngen van de Wbv. „Middelhamis" CS 26 2,5 26 2,0 48 3,6 158 11,6 324 378 22,0 25,1 467 30,0 Bode R. van Oostende gaat heen C. v. d. Griend tot bode-bezorger benoemd Het is de gewoonte dat zo omstreeks Kerstmis de Kolenbond „Algemeen Be lang" te Ooitgensplaat in jaarvergade ring bijeen komt. Van deze traditie werd ook dit jaar niet afgeweken. Maandagavond werd deze vergade ring gehouden in het Verenigingsge bouw 't Centrum aan de Van Weelstraat Aanwezig waren 60 leden. Voorzitter Adr. de Vos Jzn. opende de vergadering en gaf na een woord van welkom het woord aan secretaris, de heer F. Luijendijk, die de notulen voorlas. Het uitgebreide verslag van de vorige vergadering werd onder dank zegging goedgekeurd. Geen extra wicht Namens de commissarissen bracht de heer P. de Vos Jzn. verslag uit. Men had de bescheiden met de boeken bij de penningmeester gecontroleerd en alles in goede orde bevonden. 'De heer Luijendijk werd veel dank gebracht voor zijn werk. Na het uitbrengen van de jaarrekening werden enkele vragen gesteld, welke door de voorzitter wer den beantwoord. Naar aanleiding van de balans vroeg de heer Tiggelman naar het hoge debi teurenbedrag 7073,45. Dit bedrag was echter aan het einde van het boekjaar 30 april 1964 te innen. Inndddels is dat geld binnen. Kwade posten zijn er mo menteel bijna niet. Met een batig saldo van 274,44 werd de balans goedge keurd. De heer Joh. Breeman vond het evenwel een kleine winst. Volgens de voorzitter heeft de Bond ook te maken met investeringen en men probeert de best mogelijke brandstof fen te leveren tegen de laagst mogelijke prijs. Verder is het de vereniging niet om winst te doen. Hoe hoger de winst is hoe meer belasting er moet worden be taald en dit tracht men te voorkomen. Over de 5 kg. per maand extra wicht vroeg de heer T. v. d. Vliet. Dit wordt niet meer op anthraciet gegeven. Vroe ger was dit wel het geval maar toen werden de kolen ook niet gezeefd. Nu gaat alles gezeefd de deur uit. Voorzitter de VoS: „nog één jaar" Naar aanleiding van de bestuursver- kiezing, waarbij de voorzitter aftredend was, maakte de heer de Vos de opmer king, dat hij 25 jaar bestuurslid is en nu had overwogen zich door drukke werkzaamheden terug te trekken. Ech ter door het aandringen van de overige bestuursleden stelde hij zich herkies baar, maar, aldus de heer de Vos: nog slechts voor één jaar. Hij verkreeg 41 van de 57 uitgebrachte stemmen. Als lid van het commissarissenbestuur werd de heer P. de Vos Jzn. met 51 van de 58 stemmen herkozen; Beiden namen hun herbenoeming aan. Geen klachten De toelichting over de algemene gang van zaken werd door de voorzitter breed voerig besproken. Door de vereniging is er een transportband aangekocht, die ook door enkele andere ondernemingen wordt gehuurd. De kwaliteit van de ko len bleek dit jaar geen klachten te heb ben opgeleverd. Afscheid bode Door het aanvaarden van een andere functie gaat de bode, de heer R. van Oostende, na twee jaar trouwe dienst, de Bond verlaten. Hij werd dank ge zegd voor al zijn werk en het beste toe gewenst. Voor de vacature hebben zich 4 sollicitanten gemeld, waarover het be stuur zich zal beraden. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De heer W. Troost hoopt dat het bestuur op de in geslagen weg voort mocht gaan. Het was een gezellige vergadering met enige gratis consumpties, wat volgens de heer Troost beter was besteed aan de leden en de winst drukte en derhalve niet aan de belasting ten goede komt. De heer B. W. de Vos vroeg naar het aantal le den, dat volgens hem wel achteruit zal gaan, daar vele leden een bejaardenwo ning (met centrale verwarming) hebben betrokken. 700 bedankjes in één vestzakje De heer Jac. Fun herdacht het 25-jarig bestuursjubUeum van de heer Adr. de Vos, waarvan 13 jaar als voorzitter. Hij kan goed en degelijk zijn manne tje staan, aldus de heer Fun. Hij dankte de heer de Vos mede namens de ver gadering, voor het vele werk dat hij voor de Bond heeft verzet en om het stempel op dit feit te zetten bood hij de leden nog een consumptie aan. De heer de Vos dankte de heer Fün voor zijn welgemeende woorden. Het is niet zo eenvoudig om alle zaken en ver gaderingen bij te houden en daarom kwam de heer de Vos terug op zijn be sluit om volgend jaar toch het bijltje er bij neer te leggen. Hij is praktisch geen avond meer thuis. De heer Joh. Breeman sloot zich bij de woorden van de heer Fun aan. Ben bedankje is zo gemakkelijk, die kunnen er 700 in een vestzakje, aldus de heer Breeman en hij stelde voor om de heer de Vos een flinke kist sigaren te geven (applaus). De heer Fun repliceerde dat hij in zijn hart deze stoffelijke bHjk reeds heeft gegeven. Deze gezellige vergadering werd daar na met een woord van dank voor de opkomst gesloten. Nieuwe bode. Na de hierna gehouden bestuursver gadering deelde de secretaris ons mede, dat In de vacature van de heer Van Oostende met ingang van 1 januari 1965 tot bode-bezorger is benoemd de heer C. van der Griend. Weespad 41, alhier. Middelharnis - Teleioon 2043 Dhr. G. J. Alphen 25 jaar bij „Vrede rust". Dezer dagen was het 25 jaar ge leden dat onze oud-dorpsgenoot de heer G. J. van Alphen in dienst trad van het psychiatrisch ziekenhuis „Vrederust" te Halsteren (voorheen Bergen op Zoom). Het heeft hem dien dag niet aan be langstelling ontbroken. De directeur kwam hem als eerste gelukwensen ge volgd door een aantal doktoren en gees telijk verzorgers. Vele vrienden en col lega's liepen af en aan. Er werden over en weer goede wensen geuit, vergezeid van een couvert met inhoud, prachtige geschenken en fraaie bloemstukken. Al om werd de jubilaris geprezen voor zijn ijver en inzicht, kortom het werd voor de heer van Alphen en zijn vrouw en zes kinderen een onvergetelijke dag. Uit dit overzicht blijkt duidelijk ^J langrijke positie, die onze verenisij inneemt op de plaatselijke ^vof markt. Voorts demonstreert zich, dat het tal beschikbare woningen per lodj woners is gestegen van 247 in 193, 296 in 1964. Voor zover ons stond ook in deze gemeente in woningnood. In 1964 met ruiiti's meer woningen per 1000 inwoners^ staat een schrijnende woningbeiiöp een en ander o.m. als gevolg v» i z.g. gezinsverdunning. Doordat (Je v volking een hogere leeftijd haalt eni jonge mensen vroeger trouwen is ii,A hoefte aan woningen aanzienlijk gesil gen. Het inwonen om economische tal nen, wat voor de oorlog veel v* kwam, bestaat thans niet meer. De woningbehoefte in de gér Middelhamis bepaald aan de haiirj de ingeschreven woningzoekenden t de vereniging, is weergegeven ini,| volgende overzicht: womng zoekenden 169 43 16 19 3 250 soort woning woningwetwoning woning voor bejaarjd of alleenstaanden grotere (woningwet-l woning premiewoning vrije sector woning Totaal In deze aantallen zijn niet opgenomJ de bij de Gemeente Middelhamis ii schreven woningzoekenden, die geei zijn van de vereniging. Zelfs indien geen gezinsverduu. had plaats gevonden indien de j zinssamenstelUng dus gelijk was i 1938 zou er nog een woningtekj] zijn van meer dan 100. Verder moet nog onder het oog woii den gezien, dat de geboorteplek vj kort na de oorlog langzamerhand l het leger der woningzoekenden zal gad behoren. Voor de nog steeds stijgende viaa naar woningen vorig jaar was 1 aantal woningzoekenden 170 is msi één oplossing: meer bouwen. is geen luxe meer maar biedt vele voordelen. Gaarne verstrekken wij naden inlichtingen Middelharnis - Sommelsdijk Kade 5 - Tel. (01870) 22 6S Ten behoeve van de bezoekers t Toogavond, welke gebruik maken vail de extra bussen, laten we hier de vet-j trektijden volgen. Ouddorp 18.30 Ooitgensplaat 1 Stellendam 18.30 Langstraat 1 Goedereede 18.40 Den Bommel 18.S| Melissant 18.40 Stad 18; Herkingen 18.50 Oude Tonge 18.! Dirksland 19.00 N. Tonge I9J De bussen stoppen bij de haltes der R.T.M., behalve in de I straat, waar het verzamelpunt is bij ii| Ned. Herv. kerk. In Middelhamisi" de bussen tot de hoek van de 1 weg (vlak bij de kerk), vanvyaarzijo weer vertrekken. Een ieder lette goed op de juiste t van vertrek uit zijn of haar woonplaa Met ingang van 1 jan. a.s. treedt de» verplichte W.A. in werking. Laat daa om indien nog niet verzekerd, tój 3'?'j koop van een nieuw motorrijtuig u w\ dig voorlichten over uw W.A. of "Jl Risks-verzekering. Bromfietsen u' jan. 1965 gratk W.A. verzekerd. JOH. KNAPE, Tel. (01878) 231, OuiI«| MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Kerstvieringen. Maandag voor aj jongeren van 4-5 uur kestfeest.W kaarsjes meebrengen. Dinsdag Kerstfeest met bejaarden. AUeen i*^l gankelijk voor vaste bezoekers. Wt dag Kerstfeest met moedergroep. Kerststukjes maken. Op dondew middag is het Diekhuus' open va"f uur voor het maken van KerstsBKLjl Groen, takjes enz. worden van B" J verzorgd. Ieder die iets leuks maKW is van harte welkom. Toegang viU' ^1 Kerstvakantie. Na de Kerstdagen 1 4 januari is het Diekhuus geslote'' alle clubs. Een uitzondering is echKj^j muziek. De muziekclubs gaa" '°-^ gende week zoveel mogelijk A.S. week is er op de volgende a« geen muziek. jj, Maandag, dinsdag, woensdag, dag. Die week daarop wel muzieK uitzondering van 1 januari. DEN BOMMEL Kflkavond Chr. Nat. School, vw» 18 dec. a.s. 's avonds van half zeve" half tien zal voor de ouders van oe lingen der Chr. Nat. School teDen^jj.! mei de jaarlijkse kijkavond (el-l houden. Deze kijkavond mag j'jijjl kens in een toenemende t'®-'^^'.^ verheugen, en ook nu zal het a nodige opkomst van de ouders niet ontbreken. pbben wij 1 vele rassd laten, ook |evens hebb^ uitgangsl toha, BevJ pania, Bintjl pre, Irenej loordeling, T^neï, Patr^ Poudster, IJ en E. |raagt een rtjs VOOf wantum. fevering fr^ C. V. d.| Grootha aardl onsnest" >Iefoon (04| lel op: VANi Oor uw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 6