lelie voor Zuid-Afrika .29 69 I Wejcelijks^^ ElektKonïsche) orgels vanaf f 1145,- Elektr(ische) orgels vanaf f 500,- Kees Verbiest en Herbert Bos, Dirksland wonnen padvinders fietsen-ralley Van Wezel Zonen Muziekhandel BERNARD ZN. Bij hei afscheid van de heer P. Spuijbroek ie Ouddorp reiding oord ing/ rij I 38 tot 46O 98 Koninl<lijic zilver voor machinist-voorman Joh. Verduln Tegen bermpaal: bromfietser ernstig gewond Ook dhr. Den Hollander vertrekt .jaargang Dinsdag 3 november 1964 No. 3335 trbureau we-tonge m Hellevoel>l PRINS HENDHIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Hactie sn advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk i (51870) 26 29, na 6 uur 's avonds Tel. 2017 Giro 167930 Oir. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG ¥0011 DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 2,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 14 cent per mm. Bij contract speciaal teiriel Inders i lerste I Het verheugt ons bijzonder, dat er op twee en Overflakkee een rayon is op- Em van de „Nederlands-Zuidafri- Lnse Werkgemeenschap" en dat er f j, een zU ^et nog klein aantal Irsonen tot deze Stichting is toege- fcden Deurv/aarder Kampenhout, die Ij is'van het hoofdbestuur heeft er |L aan gedaan daartoe het initiatief te 1° Pt, Als er één streek is in ons land, raar men zich verwant voelt met Zuid- Lka speciaal wat de calvinistische ffilag'betreft, dan is het wel Flakkee. Bii juichen daarom deze actie van har- Etoe en hopen, dat nog veel meer ei- Indbewoners deze zullen gaan steunen. Iclaas is cüt hard nodig, want het zon- lerlinge doch ook ergerlijke feit doet Ich voor, dat in ons land met zijn zo alïinistisch verleden zeer velen bezig Bin ons Afrikaanse broedervolk te ver- Men. Dat is een krasse uitdrukking, bar we kunnen het niet anders zeggen. bie de Nederlandse pers in al haar Ciiakeringen goed bijhoudt, komt tot de Lclusie, dat althans wat de grote bla ten betreft, zij vrijwel unaniem positie best tegen de Zuidafrikaanse republiek iraet onze politieke partijen is het zo hetzelfde. Hoewel er in elke Kte partij velen zijn, die het op dit 1 met de leiding helemaal niet eens jn, gaan deze onverdroten door met lanvallen op de regering van Zuid-Afri- [3, speciaal op haar apartheidspolitiek. éeze leidslieden, ook van de A.R.P. en Ie C.H.U,, schijnen niet te bemerken, fat de ontevredenheid en de ergernis Inder hun aanhangers steeds groter (porden. Met name het dagblad „Trouw" t in dit opzicht een slechte reputa lie. Dat blad is vooral de laatste jaren I ,,progressiefgeworden, dat het dui fzenden A.R. van de partij vervreemdt. Op deze manier wordt ons volk door feu groot deel van de pers en door po- litielte propaganda tegen Zuid-Afrika bergiftigd. En daarom is het dringend Bodig daar iets tegenover te stellen. Het persist wel enige moed om tegen deze ware stroom in te roeien en zich daar- het odium van conservatisme of Iditerlijkheid op de hals te halen, maar lat moeten we dan maar op de koop toe nemen. Er moet tegenover de ten- Éentieuze voorlichting van pers, radio, plevisie en politieke partijen beslist iets 1 gesteld worden. Dat moet in de plaats uit een oogpunt van ob- |Ectiviteit, maar vooral ook omdat hier ipralie is van een „zijn of niet zijn" van fie blanke beschaving in Zuid-Afrika, een blanke minderheid verzwol- ben dreigt te worden onder de verwoede Banvallen van een vijandige wereld, aan plke aanvallen helaas ook een groot politieke en journalistieke leids- Nen meedoet en zelfs kerkelijke lei- te in dit koor niet ontbreken, pnze lezers zullen zich herinneren, dat »ii voorheen meermalen over het Zuid- tókaanse probleem geschreven heb- Het interesseert ons in bijzondere pte. Omdat het thans weer zeer ac- is en wij gaarne de actie van de Z.A.-Werkgemeenschap willen piinen, stellen we ons voor in enkele |rtikelen uiteraard zeer summier, paar de enorme literatuur over dit on- pwerp in een blad als het onze niet i verwerken is een beknopt over- te geven van de moeilijkheden, faarmee Zuid-Afrika worstelt en te- ps een uiteenzetting van het stand- pt, dat wij als Nederlanders daarte- pover dienen in te nemen. "Eerst iets over land en volk. Op de Wpunt van het zwarte werelddeel Rika ligt de republiek Zuid-Afrika. F bestaat uit vier provincies: de Kaao- Fymcie, Natal, Transvaal en Oranje- ^Vrijstaat, die samen ongeveer 35 maal 1 groot zijn als Nederland, dus twee- ""1 Frankrijk. De vroegere Duitse ko- Zuid-West Afrika, die in de eerste peldoorlog op de Duitsers veroverd wordt er ook bij gerekend. Zij beslaat oppervlakte van 25 maal Neder- pa, zodat het hier in totaal over een PM gaat, dat 60 maal het gebied van f s land beslaat. De bevolking telt in 't geheel ruim 1(5 "joen zielen. Daarvan zijn ruim 3 Zm. ''^^"l^en, U miljoen Bantoes ïinir miljoen kleurlingen en V2 l,'^™ Aziaten, vrijwel allen Indiërs. V.. f aus wel zeer gemengd. Wat hier- ';'P=' opvalt, is het feit dat de grote wrderheid (68»/o) uit negers bestaat, wijj de blanken een minderheid uit- i «en van ongeveer 200/0. Daarmee is i, fnet kernprobleem van dit land «igegeyen en de oorzaak van de enor- ™";"ijkheden. De blanke inwoners ul ,^'f sromelingen van de eerste Ne- r «Mse, Franse, Duitse en Engelse htTJ latere immigranten. Het "eseijd, dat de Nederlander Jan van üranhf w^s, die zich in op- Ean rt Oost-Indische Compagnie L_ Tafelbaai vestigde in 1652 en L Lfverversingspost stichtte voor k f "epen, die onderweg waren naar Ln '^- ■'-"^ nederzetting werd de L'": ^=>a™it blank Zuid-Afrika is lot" lon"^®"- periode van 1652 «■erri Kaapkolonie Engels zijn dus veel Nederlanders en ook ie'X'^rijk gevluchte Hugenoten bin- Ingpi, ts'^wijl daarna een stroom 5=isen immigreerde. Van de blanken ,3^ser 6OV0 Hollands, 35O/0 Engels ™g 5«/o Joods. an de gekleurde rassen zijn de Ban- verreweg het talrijkst. Dat zijn een i negers, waartoe ook de Zoeloes 'andere kaffervolken behoren. Ze vormen helemaal geen eenheid, ze spre ken 18 verschillende talen en lopen in allerlei opzicht sterk uiteen. Officieel worden ze de naturellen genoemd. De z.g. kleurlingen zijn van gemengd ras, afstammelingen van Hottentotten, Ma- leiers en blanken, speciaal Hollandse en Engelse matrozen. Ze hebben geen Ban- toe-bloed en zijn meer op de blanken georiënteerd, waardoor ze ook meer rechten hebben. De Aziaten zijn vrijwel allen afkomstig uit India, het vroegere Brits Indië. Ze werden vroeger door de Engelsen als plantage-arbeiders naar Natal gebracht. Het zijn Hindoes of Mo hammedanen. Als handelaars buiten ze de Bantoes uit, waardoor tussen deze beide rassen sterke spanningen bestaan. Ook zij klagen nogal, maar desondanks hebben ze het er veel beter dan de men sen in India zelf en er gaan slechts wei nigen terug naar hun moederland. De oD.spronkeajke bewoners, klein in ge tal en afkomstig uit het Noorden, zijn vrijwel uitgestorven, de Hottentotten helemaal én de Bosjemannen op een paar duizend na. Zuid-Afrika worstelt dus met een bui tengewoon gecompliceerd en gevaarlijk rassenprobleem, welks oplossing verre van gemakkelijk is. Wanneer men van buitenaf zich daarmee niet bemoeide, zou er ongetwijfeld wel een bevredigen de modus yivendi te realiseren zijn. Maar de grote moeilijkheid is, dat de Republiek van Zuid-Afrika in 1961 gesticht en niet meer behorende tot het Britse Gemenebest van alle kanten aangevallen wordt vanwege haar ras senpolitiek. In de Verenigde Naties, waar de gekleurde volken tegenwoordig het hoogste woord voeren, worden her haaldelijk allerlei moties aangenomen, die dan meestal door de blanke landen nog dapper worden gesteund. In 1961 werd ook in ons parlement zo'n motie aanvaard, waarin de apartheidspolitiek werd afgekeurd. Daar deden zelfs de Prot. Chr. partijen aan mee. Wanneer de Westerse landen aan deze acties mee doen, is het vanzelfsprekend, dat de an dere nog brutaler en heftiger worden. De communistische agitatie centrales in Moskou en Peking blazen het vuur uiteraard nog meer aan. De heer Nas ser van Egypte doet natuurlijk ook mee, hoewel hij zelf graag het hele Joodse volk zou uitroeien. De afrikaanse neger volken eisen de liquidatie van Z. Afrika vanwege de rassenpolitiek, maar roeien vrolijk onder elkaar hele stammen uit. Party fantasie DAMESSLIPS 48 en 50 1 .1 O Geldig van woensdag tot woensdag TEXTIEL KONFEKTIEHÜIS MIDDELHARNIS De Amerikanen blazen ook mee in het concert, ofschoon ze in eigen land ge noeg op te knappen hebben. Zij hebben het probleem van hun autochthone be- volkirjg trouwens heel eenvoudig opge lost door de Indianen vrijwel uit te roeien, hetgeen de Engelsen eveneens gedaan hebben met de Australische ne gers. Omdat de Boeren zo humaan zijn geweest de negers te laten leven, van 1935 tot 1948 èr nog 3 miljoen uit het Noorden toe te laten, zodat ongeveer de helft van de Bantoes niet eens in Z. Afrika geboren is, daardoor zitten ze nu met een vrijwel onoplosbaar vraagstuk. Daarbij komt nog, dat de Engelse Afri kaners een hekel hebben aan hun Hol landse landgenoten met alle gevolgen van dien in de politiek. Wij hebben heel sterk de indruk, dat in heel deze kwes tie ook de godsdiensthaat een grote rol speelt. De kern van het Zuidafrikaanse volk wordt gevormd door stoere, prin cipiële en keiharde Calvinisten zoals Dr. Verwoerd er één is. Zulke mensen val len niet in de smaak bij de aanhangers van de huidige dialectische en oecume nische verbroederaars. Dagelijks demonstratie in onze toonkamer, Voorstraat 8, Sommelsdijk. Gespreide betaling mogelijk. Onze nazorg is ten hoogs.te 20 minuten van uw huls! TEUEFOON 24 27 en 21 72 Bijna honderdveertig jongens tot 17 jaar hebben zaterdag meegedaan aan de jietsenralley, die georganiseerd werd door het onderdistrict Goeree-Over- flakkee van de padvinderij verkenners met medewerking van de Eilanden- stam, waaronder ook Voorree en Put ten en Rozenburg behoren. De ralley was niet alleen bedoeld voor de verkenners, muar evenzeer voor jongens in die leeftijdsgroep, die aan geen enkele vereniging behoren en hun vrije tijd niet besteden aan het werk van een vereniging. De tocht is niet gemakkelyk geweest en de opdrachten evenmin. Zo moesten de jongens op hun tocht een schelp zoeken en deze met brak water vullen en inleveren. Even later moesten ze een wilgentak versieren. Eenvoudig was -het niet, maar ze zijn voor een groot deel goed aangekomen. Jongens van buiten het eiland vonden het 'heel erg moeilijk en zijn half in de rit terug gekomen. De Flakkeese kam pen hebben doorgebeten en alle prijzen zijn op het eiland gebleven. Voor Flak keese jongens is het niet moeilijk om b.v. een schelp te vinden en brak wa ter. Zij weten waar ze daarvoor moeten zijn. Op de speelweide te Sommelsdijk werden de prijzen bekend gemaakt, na dat de jongens nog een verkeers- examen werd afgenomen door wacht meester Bisschop en er meerdere wed strijden hadden plaats gevonden. De heer W. Brinkman te Middelharnis reikte aan het koppel Verbiest - Bos te Dirksland de wisselbeker uit en voor beiden een stcromtram. Zij behaalden 71 punten; Kees Verolme en Wim der We duwen te Nieuwe Tonge, behaalden 68 punten en daarmede de tweede prijs. De derde was voor het koppel De Graaf-Groenendijk te Oude Tonge; 4e prijs Schutter-Tanis, Dirksland; 5e prijs K. Tanis en Human Tanis. Prachtige prijzen waren voor de win naars beschikbaar gesteld, die op de speelweide te Sommelsdijk werden uit gereikt. Voor de jongens die het eerst kwam had oubaas, dr. J. Wieringa te Middelharnis, de meeste waardering. Hij hoopte dat ze aan de volgende ral ley allemaal weer deel zullen nemen. In de loop van dit seizoen zullen er waarschijnlijk meer activiteiten plaats vinden, die mogelijk zullen zijn, nu bet eiland ontsloten is en in de toekomst, wanneer de Haringvlietdam gereed zal zijn, de eilanden nog dichter bij elkaar zuUen liggen. Omschakelen op de zeeverkenners In de avonduren werd er in het RK- verenigingsgebouw aan de Langeweg te Middelharnis een ouderavond belegd, waar dokter Wieringa de mogelijkheden heeft besproken van het tot stand ko men van een zeeverkennersgroep. Voor verkenners is er op Goeree-Overflakkee weinig mogelijkheid, omdat er geen bossen zijn. „Het is nodig, dat er om geschakeld wordt naar zeeverkenners. Voorlopig zitten we nog met de moei lijkheid van leiding, waar toch wel een oplossing voor te vinden moet zijn," dacht de heer Wieringa. In dit verband prees hij de (heren J. Bienefelt en H. den Hollander, die on der zeer moeilijke omstandigheden de afdeling in stand hebben gehouden en daardoor nu de mogelijkheid hebben ge schapen om een zeeverkennersgroep te verkrijgen, In dit district gaat het tot nu toe hoofdzakelijk om verkenners. Iedereen kan daaraan meedoen, vooral jongens die nergens bij aangesloten zijn. Voor de jongens, ouder dan 17 jaar, is er de mogelijkheid tooh in de padvinderij ge meenschap te blijven en een leidende functie te bekleden. In de loop van de avond werd er een forum gevormd door de heren Wierin ga, assistent district commissaris (ADC), Ruggenberg, zeeverkenners ADC en A. Witte, voorlichting ADC, die tevens groepsleider van de Eilandenstam is te Zwartewaal. Bij zijn afscheid als hoofd van de Chr. Lagere School te Ouddorp kreeg de heer P. Spuijbroek vrijdagmorgen van alle leerlingen van de school een prachtig boekenrek. Op de foto staat dhr. Spuijbroek met zijn echtgenote (tweede van rechts) temidden van de leerlingen die elk een gedeelte van een rijmpje opzegden. MIDDELHARNIS De heer J. Verduin, machinist-voor man van de Menheerse-polder is maan dagavond door het bestuur gehuldigd i.v.m. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Op een bijeenkomst in Hotel Jacobi waar ook het dag. bestuur der gemeente te genwoordig was, heeft burgemeester P. W. Hordijk de jubilaris een Koninklij ke onderscheiding uitgereikt. Hij ont ving de zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau. Een verslag hier over volgt in ons e.k. vrijdagnummer. HERKINGEN Catechisaties begonnen. De catechi saties bij de Ger. Gemeente zullen een aanvang nemen a.s. zondag van 34 uur voor kinderen van 1216 jaar, en des avonds na de kerkdienst van 16 jaar en oiider. Kerkdienst. A.s. donderdag 5 novem ber des avxsnds 7 uur hoopt voor de Ger. Gemeente voor te gaan ds. Mouw van Middelharnis. Ledenvergadering E.H.B.O. De afde ling E.H.B.O. hoopt a.s. dinsdag 3 no vember des avonds om half acht le denvergadering te houden in „Ons Huis", alsdan zal er bestuursverkiezing plaats hebben. MELISSANT Badhuis-tarieven verhoogd. De ta rieven voor het gebruik van de ge meentelijke douche-inrichting zijn met ingang van 1 november 1964 verhoogd tot f 0,35 per bad voor personen van veertien jaar en ouder en tot f 0,20 per bad voor kinderen. De abonnementsprijzen voor tien ba den zijn verhoogd tot respectievelijk f 3,— en f 1,75. STELLENDAM De heer P. Ie Comte te Sommelsdijk heeft donderdagmorgen, even voor ze ven uur de 20-jarige Lies van Oosten brugge te Stellendam bewusteloos aan getroffen langs de Plaatweg, beter be kend als de Fortuinweg tussen Melis sant en Stellendam. Door nog niet vast gestelde oorzaak os de bromfietser ge slipt of gevallen en tegen een berm paaltje over de kop gegaan. Gezien zijn verwondingen, een ernstige hoofdwond en een zware hersenschudding kon hij tegenover de politie nog geen verkla ring afleggen. Het lijkt niet aanneme lijk dat hij zou zijn geslipt over een sui kerbiet, zoals wordt gemeend, hoewel de mogelijkheid niet uitgesloten is. In de buurt van het ongeluk werd n.l. een biet gevonden. De heer van Oosten brugge ging per bromfiets naar zijn werk bij smederij Vijf huize te Dirks land. Hij wordt thans in het ziekenhuis verpleegd. Beroep op elke verkeersdeelnemer Nu weer een ernstig ongeluk is ge beurd mogelijk als gevolg van een onverwacht obstakel op de weg wil len we op elke verkeersdeelnemer een dringend beroep doen n.l. wanneer men voorwerpen op de weg aantreft deze te verwyderen. Dikwijls vallen b.v. bouw stenen van slordig geladen vrachtwa gens, suikerbieten, stukken hout enz. enz. en niet te vergeten de bonken mod der van de banden van trekkers en landbouwwagens. Wanneer men als bromfietser of motorrijder over een dergelijk voorwerp rijdt is men verlo ren. Doopaangifte. A.s. vrijdagavond 6 nov. om 8 uur zal er in de consistorie der Ned. Herv. Kerk gelegenheid zijn tot doopaangifte. Doopbediening zal worden gehouden op zondag 15 nov. a.s. GOEDEREEDE Bibliotheek weer open. De Stichting Centrale Bibliotheek voor het platte land heropent 'donderdag 5 novem'ber van 18.3019 30 uur in de kleine zaal van „Het Verenigingsgebouw". Er is een geheel nieuwe uitermate boeiende collectie prachtige boeken. 'OUDDORP Kerkelijke huwelijksbevestiging. In de Herv. Kerk alhier zal a.s. vrijdag middag te 3.00 uur door ds. J. van Vliet het huwelijk van dhr. A. J. Grinwis en mej. Jac. de Waal kerkelijk worden bevestigd. Val in oude woning. Tijdens de af braak van zijn oude woning heeft de heer L. Mierop, wonende Dirkdoens- weg, gisteravond een lelijke val ge maakt. Hij werd door vallend puin ge raakt en kreeg een balk op zijn hoofd waaronder hij bewusteloos raakte. Op advies van dokter Ouwerkerk die eer ste hulp verleende kan dhr. Mierop thuis worden verpleegd. Mooie schuilplaats. Van de landbou wer C. V. ontsnapte een varken uit zijn hok, het kwam terecht in de tuin van zijn buurman, die hem zou helpen, maar de achterdeur liet openstaan, waardoor het dier langs 'hem heen, naar binnen vloog; de deur ging dicht, krulstaart zat gevangen, maar was even later niet te vinden, hij zatin de douchecel. Gevaarlijk stoken. Bij verschillende gezinnen komt de laatste tijd kolen- dampvergiftiging voor; gelukkig tijdig bemerkt; de heer K. K. werd evenwel in ernstige toestand naar het zieken huis vervoerd; thans maakt hij het re delijk wel en is buiten levensgevaar. NIEUWE TONGE Kerkdienst Ned. Herv. Kerk.Op donderdagavond 4 november a.s. om half acht gaat voor de Jongelingen- en Mannenvereniging voor ds. Wijnmalen in 'het Vereen, gebouw aan de Molen dijk. OUDE TONGE Havenverkeer. In de afgelopen week zijn er uit de haven vertrokken zeven schepen met suikerbieten inhoud 1519 ton, bestemd voor de suikerfabriek Din- teloord. Beursberichten van vrijdag j.l. Gerst 2627; haver 2426; bruine bonen 90 100, kapucijners 3540, erwten (schok kers) 35—40, erwten (kl. gr.) 34—38, karweizaad 80^95; maanzaad 100140. Handel matig. Opbrengst collecte. De gehouden huis aan huis collecte voor de Antie Honger Actie heeft in de gemeente opgebracht de som van f 1718,00. Spits Op R.K. kerk. Bij het ter perse gaan van dit nummer was men bezig met behulp van een gigantische kraan- wagen de spits te plaatsen op de R.K. kerk. Van het verloop van dit werk ho pen we a.s. vrijdag nader verslag te brengen. DEN BOMMEL Betaling polderlasten. De penning meester van de Bommelse polders her innert aan de betaling van polderlas ten over 1964. Hij houdt daartoe zitting op zaterdagmorgen 7 november a.s. in café de Beurs van 10 tot 12 uur. Voor het overige kunnen betalingen geschie den op postrekening 354968 van de Coöp Raiffeisenbank te den Bommel ten gunste van de Bommelse polders, of op postrkening nr. 346039 ten name van de penningmeester Bommelse iwlders. Gelijk met het afscheid van dhr. Spuijbroek werd afscheid genomen van meester den Hollander die zes jaar aan de school te 'Ouddorp ver bonden is geweest. Dhr. den Hol lander is per 1 nov. benoemd als leraar aan de chr. Ulo school te Zoetermeer. OOLTGENSPLAAT In schuur overleden Zaterdagavond omstreeks 7 uur werd- de 78-jarige B. van Veen levenloos in zijn schuur aan de Ben. Molendijk aan getroffen. De heer Van Veen moet daar reeds vrijdagmiddag om 5 uur zijn overleden. Familieleden, die zaterdag 'bij hem aan 'huis kwamen troffen faun vader en grootvader niet thuis, wat evenwel dikwijls voorkwam daar de heer Van Veen bijna de gehele dag het dorp in ging. Toen hij zaterdagavond nog niet thuis was zag zijn dochter dat hij de vorige nacht niet op bed was geweest. Men is toen gaan zoeken en vond hem in de schuur waar 'hij vrij dagmiddag om 4 uur nog was gezien. Hij moet aldaar aan een hartverlam- ming zijn overleden. Kerkdienst. Voor de Ger. Gemeente zal donderdag 5 nov. a.s. des nam. 7 uur voorgaan ds. W. Hage te Klaaswaal. Bejaarden-middogr. Woensdag 4 nov. a.s. des nam. 2.30 uur zal de maande lijkse bejaarden samenkomst gehouden worden in „Elthato". Scheepvaart. In de week van 26 t.m. 31 okt. werden weer 1400 ton bieten verscheept. Naar de fabriek te Putters- hoek vertrokken er 3 schepen met een totale inhoud van 600 ton. Voor de fa briek te Stampersgat werden 4 sche pen geladen met een totale inhoud van FORD HELPT BIJ RU-OPLEIDING OP MIDDELBARE SCHOLEN IN AMERIKA Henry Ford II maakte kortgeleden be kend, dat Ford Motor Company op gro tere schaal dan voorheen het geval was, hulp verlenen bij de rij-opleiding van leerlingen op middelbare scholen in de Verenigde Staten. Tenminste 1000 auto's extra zullen via de dealersorganisatie hun weg vinden naar middelbare scho len om daar ingezet te worden bij het geven van rij-onderricht aan de leerlin gen. Tijdens het schooljaar '63-'64 wer den reeds 4600 auto's voor dit doel aan scholen beschikbaar gesteld en de 1000 eenheden, die hieraan voor het komen de jaar worden toegevoegd, betekenen, dat nog eens 100.000 leerlingen deze rij opleiding kunnen volgen. Ford Motor Company houdt zich al sinds 1935 bezig met dit soort programma's op de mid delbare scholen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1964 | | pagina 1